Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30101) mpo


mpo
veterán

Eljutunk ide is !? :F

Call them secretly pro-vaxxers.

They're getting COVID-19 vaccinations but not telling their anti-vaxxer friends, family or colleagues, fearing alienation from the people around them.
About 1 in 6 vaccinated Americans say they're keeping it a secret from at least some people, while more than 1 in 17 aren't telling anyone, according to a Harris Poll survey conducted exclusively for USA TODAY.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#30102) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]
A second study shows markedly higher antibody response for @moderna_tx compared with @Pfizer vaccination, especially in people age ≥ 50

Comparison of SARS-CoV-2 Antibody Response by Age Among Recipients of the BNT162b2 vs the mRNA-1273 Vaccine

(#30103) Asbee válasza Parci (#30100) üzenetére


Asbee
veterán

Ugye nem tudom a maxot. Ahogy most sem. Lehet most már csak 40000,1 , valamennyiről. Előfordulhat találkoztam akár, igen. Nem ültem otthon a nyáron finoman fogalmazva. :) Egy kis nátha orrfolyás volt, más semmi.

[ Szerkesztve ]

(#30104) Ringman válasza Parci (#30100) üzenetére


Ringman
nagyúr

vagy ennyire durva védelmet ad a közepes tünetes átesés + dupla mrns

az adatok alapján átesés + egy mrns is elegendő védelmet nyújt (jobbat mint 2×mrns), de az 50k-s érték vsz. elég extrém még így is.

[link]

(#30105) BlackV válasza emvy (#30096) üzenetére


BlackV
senior tag

A biztonsagi oves peldad nem igazan relevans, szerintem.

Szétérveltél. :U
Egyébként a példa fiktív, a nyers adatok módszeres feldolgozásának fontosságát szemlélteti, semmi másról nem szól.

Ha neked okésak ezek az adatok, elfogadom, csak annyit mondtam számomra érdektelen.

Nekem érdekes adat az lenne, ha ugyanebben a felmérési időszakban, ugyanezt az 500 ezer sinopharmmal oltott 60-80 évest összehasonlítanak, egy oltatlan 60-80 évesekből álló 500 ezres csoporttal. Vagy ha nem 500 ezressel, akkor egy 500ezresre helyreigazított értékkel.
De kinek mi. :R

(#30106) t72killer válasza mpo (#30094) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szuper, ilyet adjanak a sino-károsultaknak.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30107) Parci válasza Asbee (#30103) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mi sem, de ahogy a sulit elnézem, az ősz lesz az extrém sport :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30108) emvy válasza BlackV (#30105) üzenetére


emvy
nagyúr

Persze, az lenne a jó megoldás, ha lenne kontrollcsoport. De nincs. Viszont ha nincsenek jó adataid, az nem jelenti azt, hogy teljesen zéró információ áll rendelkezésre, csak azt, hogy kevésbé specifikus következtetést tudsz csak levonni.

A biztonsági öves példa azért nem releváns, mert azt jellemzően azt az egyszerű helyzetet mutatja meg, amikor az a priori valószínűségek extrémen eltérnek, de szerintem a magyar helyzet nem ilyesmi.

Tehát ha ezek a számok számodra teljesen érdektelenek, az szíved joga - szerintem van információtartalmuk. Ne add a számba azt, hogy szerintem okésak ezek az adatok.

while (!sleep) sheep++;

(#30109) t72killer válasza emvy (#30096) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

" a Sino legalabb 90%-ban ved a halalozas ellen. Ez a szam egyreszt pesszimistabb, mint a valosag, mivel idoseket oltottak vele, masreszt optimistabb, mert az idosek kevesbe jarnak tarsasagba"

2 további igencsak komoly tétel miatt is optimistább:
- ezek a számok az alfa variánssal "készültek", jelenleg delta/deltaplusz van de az sincs teljesen kizárva, h valami rondábbat kapunk jövő tavaszig
- a fertőzések időpontja közel lehetett az antitest-koncentráció maximumához. Bár sino-ról nem láttam antitestes idősort, valószínű a többi vakcinához hasonlóan ő se lesz jobb az idő múlásával.

#30107: ne is mondd, nem véletlen rohantam (pontosabban bicikliztem) tegnap fejvesztve oltásért... nálunk már 3 hete megy a suli, 0 védekezés ami meg is látszik a számokon. Elég egyértelműnek tűnik, hogy a másfél éves bujkálás után most találkozni fogunk Mr. Coronával.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30110) koncsik válasza Asbee (#30092) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

+1 (feb.2. volt a 2. Comirnaty és 3 hete még mindig a kiemelkedően magas maximuma felett voltam)

Parci esetében én is mennék 3.-ra, próbálom a feleségem vérvételre rábeszélni. ő is Szputnyikos.

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#30111) mpo válasza Parci (#30107) üzenetére


mpo
veterán

Három hét alatt félmillió Covid-fertőzött amerikai gyereket regisztráltak
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#30112) Parci válasza koncsik (#30110) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de nálatok volt közben covid is, nem?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30113) Vesa válasza Tüzi (#29978) üzenetére


Vesa
veterán

"Hihetetlen amúgy, hogy nem bírnak két héttel előre gondolkodni.."

Tudományos analfabéta a legtöbbjük, döbrögi egyértelműen. Nem szakmai alapokról indulunk, hanem ideológiairól. Vegyülhet ott sokminden a fejekben -főleg az "auratisztítót" kitüntető káslernél-, isteni beavatkozástól kezdve, az ítéletnapon át, mindeféle egyéb vallásos marhaságig.

A tudomány a valóság költészete!

(#30114) Vesa válasza Parci (#30008) üzenetére


Vesa
veterán

Addig még rendben is van, hogy kötelezővé teszik, de itthon akkor sem lehetne nyugodt az ember, mert mit tesznek kötelezővé? A sinót vagy a SzittyaVAC-ot? Nekem egyik se kell, pedig full oltáspárti vagyok, jelenleg 3 dózissal a vállamban. Nem szakmai, hanem orbán "csakazértismegmutatom" hozzáállása verzérel mindent, "10 parancsolat káslerről" nem is beszélve. Vagyis azzal együtt, hogy maximálisan támogatom a kötelezővé tételt, mégis van bennem némi kétely, mert vélhetően nem a legjobb és leghatékonyabb vakcinát fogják kötelezővé tenni, hanem azt, amelyik: 1. leginkább b*ssza Brüsszel csőrét, 2. Legtöbbet hoz nekik zsebbe
(mondjuk nem esnék kétségbe ebben az esetben sem, ha a kötelező sorkatonai szolgálat skippelését el tudtam intézni anno, akkor az is menne, hogy az én és a családom vállába ne a hazai lötty jusson, hanem a nyugati legjobb...csak jó lenne már, ha 2022-ben nem okosban kéne megoldani mindent a kretén vezetés miatt)

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#30115) BlackV válasza emvy (#30096) üzenetére


BlackV
senior tag

Szoval a 'Sinopharmosok 1/3-a nem vedett' allitas nem teljesen stimmel, igy ranezesre.

Ez nekem sem kerek.
Eleve 4ből 3 idősnek volt antitestje.

Akinek pedig küszöbérték alatt volt az ellenanyagszintje 2x sinopharm után, nagyon hamar kimondottan magas értéket indukált 1db mrns oltás. Ebből arra következtetek, hogy memória B sejtek viszont készültek. Ezeket nagyon nehéz mérni. De ha vannak, akkor a védtelenség már kérdőjeles.

(#30116) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

(#30117) emvy válasza BlackV (#30115) üzenetére


emvy
nagyúr

De mindenhol az megy, hogy Sino után nincs B sejtes védelem, mert ... adjuvans.

Szóval a dolgok vszeg nem annyira fekete-feherek, mint itt a paracsapat állítja :)

while (!sleep) sheep++;

(#30118) kolopele válasza mpo (#30111) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ez is érdekes:
https://liner.hu/koronavirus-masik-korokozo/
[link]

(#30119) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Arra semmi esely nincs, hogy az idosebb sinosok kapjanak egy negyedik oltast is? Az elso ketto ugye nem ert semmit.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#30120) t72killer válasza kolopele (#30118) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezellen is kéne oltás...

#30119: először is ki kéne mérni, hogy kell-e, illetve milyen időközzel a legjobb.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30121) headhunter


headhunter
addikt

Moderna botrány...

"...Mágnesezhető acél részecskéket találtak a Moderna vakcinában. Nem, a csatorna nem ment át antivaxerbe. Ezek sajnos tények..."

(#30122) t72killer válasza headhunter (#30121) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez tényleg gáz, múltkor még rozsdamentesről volt szó, ami nem mágnesezhető . Mostmár értem, tegnap óta miért akar velem jönni az emeletre a konyhai radiátor :)) .

Más, ezeknek totál elmentek otthonról:
"Victoria Covid update: state halves wait time for AstraZeneca vaccine doses after 176 new cases

Second dose to be given after six week in push to reach vaccination targets as Victoria battles soaring coronavirus infections"

Ezzel az AZ nem túl acélos képességeit is kinyírták...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30123) BlackV válasza headhunter (#30121) üzenetére


BlackV
senior tag

Kemény. Asszem jó lesz nekem a sino az még mindig ugyanaz a szállítmány, mint amit először is kaptam. Vagy méginkább lehet regisztrálok a mindenmentes deltára.

(#30124) kolopele válasza headhunter (#30121) üzenetére


kolopele
nagyúr

Azt hiszem ezek után nekem sem Moderna lesz a 3. amennyiben szükség lesz rá. Szerencsére az első kettő esetében még nem voltak ilyen gondok. Nagyon nagy baj ez, még inkább nem akarnak majd oltatni az emberek amikor ilyeneket látnak.

[ Szerkesztve ]

(#30125) Darmol válasza t72killer (#29905) üzenetére


Darmol
senior tag

Nem.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#30126) Lauda válasza Dare2Live (#29932) üzenetére


Lauda
félisten

Az Emmi szerint a kamugyógyszert reklámozó orvos és a Szent Koronát gondolati úton auratisztító magyarságkutató is megérdemelte a lovagkeresztet [link]

(#30127) Tigerclaw válasza t72killer (#30122) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Van olyan rozsdamentes acel tipus ami magnesezheto.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#30128) Mr K válasza headhunter (#30121) üzenetére


Mr K
senior tag

Ez valamilyen bulvár híradó? Rácsodálkozik közismert tényekre (az oltóanyagot nem ott gyártják, ahol kiszerelik). Hangulatot kelt: "elég gagyi a hely", "trutyi", stb. Feltételezéseket állít be tényként (a két haláleset a trutyi miatt következett be, stb.)

A gagyi Rovi egyébként egy alig évi 500 millió USD árbevételű cég (bár termékei Mo-n is forgalomban vannak). Az ismeretlen Lonza éves árbevétele sem több 4,5 milliárd CHF-nél. És tegyük hozzá, hogy Modernát a szintén ismeretlen Catalent is csomagol (3 mrd USD), lipideket pedig az aprócska CordenPharma szállít (380 millió EUR).

A Pfizer beszállítói gondolom többeknek lehetnek ismerősek, pl. a Croda, a Delpharm vagy a Siegfried, ami nyilván hozzájárul a Pfizer népszerűségéhez.

[ Szerkesztve ]

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#30129) Darmol válasza t72killer (#30122) üzenetére


Darmol
senior tag

"múltkor még rozsdamentesről volt szó, ami nem mágnesezhető"
Savállóra gondolsz inkább, de azoknál is csak egy rossz beidegződés. De valóban vannak olyan savállók, amelyek nem mágnesezhetők. Természetesen a mágneses tulajdonság sem bináris, vannak jobb és kevésbé jó mágneses tulajdonságú ötvözetek.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#30130) t72killer válasza kolopele (#30124) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Moderna COVID-19 vaccine doubles level of antibodies versus Pfizer shot

1xeri blama volt, a valószínűség azt sugallja, hogy a következőt egy másik gyártó szívja be majd.

#30129: 316-osra gondoltam :R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30131) VÁMpír


VÁMpír
aktív tag

sziasztok,
3. oltás eldöntéséhez szeretnék antitest mérést. (2x szputnyik után)

Pesten melyik cég ajánlható a leginkább erre?
Látom a Synlabnál végeztette itt a többség (az mindegy, h náluk melyik vérvételi helyre megyek?), de van aki a Ferdinánd-híd alatti konténeresben (Whitelab)

Ezt kell választanom, ugye?:
SARS-CoV-2 IgG antitest vizsgálat (vénás vérből ABBOTT, CMIA módszerrel)

A Whitelabnál van teljes védettségi vizsgálat (kétféle, „S+N” antitest + T-sejt vizsgálat), ennek van értelme? :F

[ Szerkesztve ]

(#30132) BlackV


BlackV
senior tag

T-sejt & Sinopharm drámatagozatunk legújabb állomása ezúttal a Nature cellular & molecular immunology rovatában.

Our findings demonstrate that specific T cell responses to multiple structural proteins (S, N, and E proteins) of SARS-CoV-2 were elicited in BBIBP-CorV recipients. This suggests that inactivated vaccines against SARS-CoV-2 may elicit T-cell responses in addition to humoral responses, and cellular responses may play a role in the protection offered by inactivated vaccines. Our findings also suggest that there is likely no association between vaccine-induced T cell responses and humoral immunity.

[ Szerkesztve ]

(#30133) BlackV válasza Parci (#27934) üzenetére


BlackV
senior tag

megeszem a kalapom, ha a sinóval oltott fiatalságnál (emvy, blackv stb.) nincs sejtes védelem.

Csak a kalapért izgulok, remélem megvan még..

(#30134) t72killer válasza BlackV (#30132) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

link?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30137) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kezdődik a 12–17 évesek immunizálása a Moderna által kifejlesztett Spikevax vakcinával - Romániában.

Jó döntés:
(forrás)

#30135-6-os ámokfutásom törölhető, a komolyba normálisan leírtam:R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30138) Kékes525 válasza emvy (#30096) üzenetére


Kékes525
félisten

A hatásossági "vizsgálatodban" mi a kontroll? Anélkül ez a számítgatás semmit sem mond.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#30139) bigdady válasza BlackV (#30132) üzenetére


bigdady
nagyúr

Magyarul akkor most van T vagy nincs T? :R

[ Szerkesztve ]

(#30140) mpo


mpo
veterán

Akármelyiken nézem, Izraelben a napi fertőzésszám kiugróan magas, az előző hullámokhoz képest.
Egyiken 20523, a másikon 16629.
[link]
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#30141) emvy válasza Kékes525 (#30138) üzenetére


emvy
nagyúr

Rosszul használod a fogalmakat szerintem.

"semmit sem mond"

Mondok egy példát. Tegyük fel, hogy semmilyen globális adatod és tanulmányod nincs egy bizonyos gyógyteáról. A szomszéd faluban tíz családban isszák ezt teát, és abban az évben egyik családban sem fordul elő súlyos influenza, de a többi családnál igen.

Milyen következtetést tudsz ebből levonni?

a) semmilyet, túl kicsi a minta és nincs rendes kontroll
b) a tea véd az influenza ellen
c) valami más

Jelen esetben úgy tűnik, hogy te az a)-ra szavazol, és azt hiszed, hogy én a b)-re. (Súgok: Bayes bácsi a barátod.)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#30142) radi8tor válasza Mr K (#30128) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ebből él már 1 éve az emberünk..

⭐ Stella

(#30143) radi8tor válasza t72killer (#30137) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Néha aludjál is, attól megnyugszol. :D

⭐ Stella

(#30144) Ringman


Ringman
nagyúr

Ivermectin Is Anti-Vaxxers’ Latest COVID Drug Of Choice. A Study Promoting It Has Suspect Data.

An influential study from Argentina has been used to argue that ivermectin prevents COVID 100% of the time — but its inconsistencies have led experts to question if it could have actually happened as advertised.

(#30145) G.Zs. válasza mpo (#30140) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Izraelben a szigoru lockdown nagyon gyorsan megfogta az elozo hullamokat.
Most szabadon terjedhet a virus korlatozasok nelkul. Nem osszehasonlithatoak az adatok.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#30146) t72killer válasza radi8tor (#30143) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:)) :R

#30144: sztem még 2032-ben is az invermectin covid-elleni hatékonyságán fogunk rágódni :DDD .

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30147) Drizzt válasza G.Zs. (#30145) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ok, nem teljesen ugyanaz van, de a korlatozasok nelkul az nem igaz. Minden zart terben kotelezo a maszkviseles, s ujra van letszamkorlat is(korulmenyektol fuggoen 50-500 fo a maximum).

I am having fun staying poor.

(#30148) mpo válasza G.Zs. (#30145) üzenetére


mpo
veterán

Volt róla szó, hogy két hónap késéssel másoljuk a görbét.
Most ott is, itt is delta van, könnyebben fertőz, de ott oltottságban előrébb járnak.
Nálunk jelenleg nincs semmi korlátozás.
Ezért hívtam föl rá a figyelmet.
Korlátozások:
[link]

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#30149) balojazz válasza mpo (#30140) üzenetére


balojazz
tag

De ugye ez az igazolt fertőzések száma. Azt nem nagyon fogja meg az oltás, nem érdemes nézni önmagában, csak a tört nevezőjében. Azt kell nézni, hogy mennyi a hospitalizált eset, mennyi a súlyos, mennyi a halott, és ha lehet, lebontva oltottakra, oltatlanokra is. Nem néztem, de tippre a magas fertőzésszámhoz mérten, de abszolút értékben is alacsony mindhárom esettípus elófordulása, oltottakon belül különösen, a fiatal oltottaknál meg szinte semmi. De ez csak tipp.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#30150) Parci válasza BlackV (#30133) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

megennem úgy sem kéne, ha jól értem

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.