Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31501) t72killer válasza natë (#31494) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

covid + oltás kombó a legütősebb, sztem te még az eredeti SARS-ot is kóstolgathatnád:))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31502) Ricardo válasza tisn (#31500) üzenetére


Ricardo
félisten

" bar a szmajli azert gyanus lehetett."

idézem " mert akkor még viccből sem írnál le ilyet."

Lefordítva:

Tudom hogy viccnek szántad. Erre reagáltam, ha lenne vele saját tapasztalatod ne dobnál be ilyen "vicces" beszólást

(#31503) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az EU covid pass-nál számít bármit, hogy mekkora közzel vette fel az ember a két dózist? Lehet húznám akár 20+hétig is a másodikat. Ez nem ajánlott a gyártó részéről, de igen valószínű jobban járok vele hosszabb távon...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31504) kolopele válasza tisn (#31454) üzenetére


kolopele
nagyúr

Bízom azért az oltásban, plusz a maszk újra kötelezővé tételében (ha már az oltást nem akarják azzá tenni). Az otthon lét meg nem jelent nulla szocializálódást, főleg ikrek esetében, akik ugyanúgy gyűlölik a tömeget mint én. Istenien elvannak itthon, végtére is mindenük megvan. Majd a lányok korszaka ha eljön, akkor............. ;] Ráérnek még "szocializálódni", az ész, viselkedésforma és az intelligencia adott, ami sok gyereknél akkor is hiányzik, ha minden nap járnak közösségbe.

[ Szerkesztve ]

(#31505) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Amerikában igen élénk vita van a médiában a harmadik oltás szükségességéről, helyességéről. Én a CNBC-t nézem viszonylagos gyakorisággal. Ott egy immunológus azzal érvelt meglehetősen egy bites módon, hogy mindenki megértse, hogy az immunrendszer tanulékony, tehát ha ugyanaz a kórokozó többször megfertőz, akkor az immunrendszer felvértezi magát és lép, hogy ez a folyamat megálljon, tehát ne betegedj meg állandóan.

Gyakorlatilag, az elmondása szerint az első dózis bemutatja a kórokozót a szervezetednek, ami erre kialakít egy védelmi vonalat DE ha ez eseti és nem ismétlődő akkor a szervezet is így áll hozzá és leépíti a védelmi vonalat, gyakorlatilag készenléti szintre.

Amikor beadják a harmadik oltást akkor gyakorlatilag tudatják a szervezeteddel, hogy nem, nem egyszeri fertőzésről van szó és igen olyan a közeged, hogy a fertőződés gyakorisága nagyobb. Erre jobban felvértezi magát a szervezeted. Ez látszik is az adatokból, csak azt nem tudják egyelőre, hogy a védelem is tartósabbá válik vagy sem, de valszeg igen.

[ Szerkesztve ]

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#31506) t72killer válasza Sir Pocok (#31505) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kérdés, mi az optimális. SzVSz az 1+2 el van sietve, még a 12hetes brit közzel is.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31507) Sir Pocok válasza t72killer (#31506) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Egyetértek. Ennek gyakoriságát senki nem tudja, de jelek vannak.

Logika szerintem valid lehet, ha nem így lenne akkor állandóan betegek lennénk.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#31508) fokukac


fokukac
nagyúr

megjött a szerológiai vizsgálat eredménye, 925,7 AU/ml antitestem van.
Az jó?
Elvileg nem voltam beteg, és két Astrát kaptam, április elején és június végén.

elvileg 50 ha határ, ami fölött jó...

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#31509) Ringman válasza t72killer (#31506) üzenetére


Ringman
nagyúr

felesleges ezen rugózni, az oltások már 3 dózisosak, 2 db kis közzel + pár hónap múlva a 3. dózis.

már nem lesz (a fejlett országokban mínusz Magyarország) hiány az mrns oltásokból, a lehető leghamarabb fel kell építeni az alapimmunitást, majd ráoltani még 1x.

(#31510) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Közérdekű infó: 31-én kaptam a vállamba, 7-én már postára adták a kártyát.
Látjátok megy ez olajozottan csak jól kell időzíteni. :))

⭐ Stella

(#31511) Sir Pocok válasza fokukac (#31508) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Mi a referencia érték?

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#31512) t72killer válasza Ringman (#31509) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jó, de én nem akarok állandóan szurkodásra járni, főleg, ha FELESLEGES, vagy egyenesen gyengébb immun-eredményt ad a 3 mint egy okosabban beadott 2.

Low dose prime and delayed boost can improve COVID-19 vaccine efficacies by increasing B cell selection stringency in germinal centres

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31513) Ringman válasza t72killer (#31512) üzenetére


Ringman
nagyúr

Ezt senki sem fogja vizsgálni utólag, minek kezdjék el a trialt és az engedélyezest emiatt?

Feleslegesnek biztos nem mondható, mert a 2. tol az antitestszinten.

(#31514) Mr K válasza t72killer (#31506) üzenetére


Mr K
senior tag

Sajnos nagyban rontja az elméleti megfontolások vizsgálatát és alkalmazását, hogy az oltási kampányok jelenleg járvány közben folynak.

Más. Ez volt már?
„Többségében idős, krónikus betegek” – hány életévet vesztettünk a járvány miatt?
(Szerintem akárhonnan nézzük - túl sokat.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#31516) Parci válasza fokukac (#31508) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jó még, a határérték 20x-osa

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31517) Kékes525 válasza Parci (#30501) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem biztos, hogy zöldség, mert ez is lehet: [SARS-CoV-2 E Gene Variant Alters Analytical Sensitivity Characteristics of Viral Detection Using a Commercial Reverse Transcription-PCR Assay]

A mutációk miatt megváltozik (megváltozhat) a diagnosztikai vizsgálatokra használt PCR érzékenysége. Azaz, ha valakiben tünetmentesen van jelen, akkor olyan kevés vírus képződik, hogy a PCR nem mutatja ki. Ezért az is lehet, hogy mindenki elkapta, de az emberek döntő többségében tünetmentes és náluk nagyon kevés vírus képződik a fertőzés alatt és ezért a PCR ezeket nem mutatja ki.

Megjegyzem, ez nem a mainstream álláspont, de nem lehet figyelmen kívül hagyni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#31518) Csatravi


Csatravi
senior tag

Ahogy látom csak elkezdődik az az erőteljesebb felfelé görbület.

(#31519) Parci válasza Kékes525 (#31517) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem azt írtam, hogy biztosan zöldség, hanem, hogy fogadok rá, hogy az. meg lehet vizsgálni a szerintem ex has álláspontját, de egyelőre nem erre mutatnak a vizsgálatok.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31520) mpo válasza Csatravi (#31518) üzenetére


mpo
veterán

Keddtől hétfőig az elmúlt hetek fertőzöttjei.
493
617
1106
1461
1917

Ha érted, akkor már elavult.

(#31521) Kékes525 válasza Parci (#31519) üzenetére


Kékes525
félisten

Én sem hiszem, de vannak olyan adatok is, amivel mellette is lehet érvelni. A kereszt immunitás értelmezését pedig nem értem. Szerinte még kicsi. Ha kicsi lenne, akkora vuháni ellen készült vakcinák alig hatnának.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#31522) OPiiPO válasza natë (#31498) üzenetére


OPiiPO
addikt

Ja idő elött az nem, azt most mar nézik rendesen információim szerint.

#31518 Csatravi: majd jön andor80 és jól megmagyarázza hogy napi 1000 halott alatt csak indexküszöb alatti emelkedésről beszélünk ;] :(((

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#31523) syberia válasza Kékes525 (#31517) üzenetére


syberia
veterán

Nagyobb mintavételezési hatékonyság érthető el cytobrush mintavételi eszközök használatával a molekuláris vizsgálatban (PCR) a SARS COV-2 fertőzés általános diagnózisára.

A vattapálcával kapott minták gyakran hamis negatívokat adnak.

Citológiai (sejt) mintákra lenne szükség, mivel a krónikus COVID egy perzisztens intracelluláris fertőzés.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#31524) Mr K válasza Csatravi (#31518) üzenetére


Mr K
senior tag

Így talán látványosabb, hiszen még csak az exponenciális görbe "going down" szakaszán járunk...

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#31525) Ezekiell válasza syberia (#31523) üzenetére


Ezekiell
veterán

A vattapálcával kapott minták gyakran hamis negatívokat adnak.

sample size: 5

kthxbye

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#31526) Ringman válasza koncsik (#31395) üzenetére


Ringman
nagyúr

itt vannak a konkrét studyról is kritikák: [link]

(#31527) Chesterfield válasza Mr K (#31524) üzenetére


Chesterfield
senior tag

"going down" szakasz :DDD :DDD

(#31528) Ringman válasza Ezekiell (#31525) üzenetére


Ringman
nagyúr

legalább nem youtube-on/odysee-n/rumble-ön mondják el mi a helyzet.

(#31529) Csatravi válasza mpo (#31520) üzenetére


Csatravi
senior tag

Innen lesz már látványos a felfutás.

(#31530) balojazz válasza kolopele (#31504) üzenetére


balojazz
tag

Azt tegyük hozzá, hogy ez CSAKIS a te igazságod, jelentős többség mást akar. A mi sulink, ovink, tanáraink, óvónénijeink, a gyerekek szülei, munkatársaink és ismerőseink mind ellene vannak a lezárásoknak, kifejezetten nyitáspártiak, és rühellik a maszkot. Ez nagyjából párezer ember: egy kisváros a környezetemben. És nem gondolnám, hogy kisebbségi buborékban volnánk itt Budapesten. Igen, még a breakthrough esetek is lezárásellenesek, vagy hát normáléletpártiak. Úgy vannak vele, hogy oltattak, az megvédte őket, most csinálják tovább, amit eddig. Mert erre való az oltás, csókolom. A legtöbben pörgünk: hétvégén meccsek, mozi, szüret, hétközben meló, ingatlan adásvétel, csellóórák, szülinap, és továbbá évindító bulik, megint szülinap, étterem, színház, randi, nagyi stb, stb. Ha te bunkert csinálsz a házadból, saját játszót meg online gaming partyt, azzal nemhogy kisebbségben vagy, hanem majdnem egyedül. És akkor nem akarod olvasni az ellenvéleményeket? Hahhaha. Az ellenvéleményt itt úgy hívják, hogy többségi társadalom. Kiírhatod magad belőle, ha akarod, akár ne is olvasd. De azért jobb, ha tudod: te vagy kevesebben. Ezt nagxon jól tudja O1G is, alaposan szondázza a közvéleményt, ezért nem akarja a zárást a hatalom sem, amíg lehet. Majd ha ég a ház, majd ha mi is akarjuk, akkor lesznek lezárások. Spoiler: mi nem fogjuk akarni. Hogy égni fog-e a ház? Ha fogadni kellene, nem fog.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#31531) t72killer válasza balojazz (#31530) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nyitni, de jelentősen át kéne gondolni a sulikoncepciót. Off, de mondjuk covidtól függetlenül is...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31532) bigdady válasza bulikavagyok (#31428) üzenetére


bigdady
nagyúr

Korai. Szerintem is. Én is várok

(#31533) Tigerclaw válasza Dottorei (#31427) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A Modernat mar korabban is emlegettek, de ma mar eleg nehezen lehet tisztan tesztelni, hiszen mar az is bejatszik, hogy ki mikor kapta az utolso vakcinat. Felvaltva dicserik szinte az osszes vakcinat kulonbozo kutatasok es lehet hogy mind valos, csak masok a feltetelek es nehez normalizalni a teszteredmenyeket, foleg ha korcsoportokra is akarnak szurni, illetve meg is akarnak maradni egy magasabb mintaszamnal.

A keleti vakcinakat meg nem is tudjak merni ahol nincs olyan. Nalunk meg nem egy fuggetlen kutato nem fer hozza atlathato modon az adatokhoz.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#31534) t72killer válasza Ringman (#31513) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tolni tol, de ha szomjas vagyok, én se iszok egy hektó vizet csak max 1 litert. Viszonylag fiatalként 1 löket modernával igen valószínű, h több antitestem van, mint egy "fully vacced" státuszú duplaAstrásnak 3hónappal a 2.dózisa után. Szóval a "biztonsági" része miatt egyáltalán nem aggódom - viszont az esélyes, hogy itt normális embernek (=nem HIV-leukémia-99éves életkor kombó) nem lesz belátható időn belül mRNS booster.

Arra meg minium 25penny-t tennék, hogy jövő tavaszra lesz egy komolyabb hullám upgradelt mutánssal - ami ellen talán harmatnyit használ majd egy kimaxolt vuhani mRNS pár, szóval én jövő márciusban szeretnék még közel járni a védettség maximumához is.

#31514: a szabályokat igencsak elnagyolva hozták és kb semmi köze a védettségi papíroknak a konkrét védettséghez (antitest-szint, sejtes védelem). Eleve ugye ott kéne kezdeni, hogy a fertőzés utáni mRNS überkirály, teljesen felesleges rá 2.dózis (ok, talán kivétel a vmilyen okból immunszupresszált páciens, aki csoda folytán túlélte a covidot). Ezt azért igencsak figyelembe vehették volna már, mert ezzel meg lehetett volna spórolni világszerte sokmillió értékes dózist.

#31515: ráérnek a 2.dózissal. egy lövet nem túl rég beadott mRNS ebben a korosztályban bőven generál annyi antitestet, ami a deltát következmények nélküli náthává szelidíti. ráadásul ha valaki oltás után találkozik a deltával, akkor meg is volt a második dózis, viszlát...

#31517: bizony, legfőbb ideje a tesztanyagokkal is követni a vírus evolúcióját. Érdekes, a PCR tudtommal kisebb RNS-fragmensekre harap, ezekszerint elég alaposan átalakult már a vírus örökítőanyaga 2019 óta.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31535) BlackV válasza Chesterfield (#31492) üzenetére


BlackV
senior tag

valami rémlik, hogy az új variánsok valahogy gátolják, hogy időben antitesteket termelj.

Korábban én linkeltem egy nature cikket erről, hogy az scov2 alpha változata hatékonyabban blokkolja az interferonokat(és ezáltal az immunválaszt) a korábbi változatokhoz képest. Később azonban belefutottam egy még korábbi Lancet cikkbe, amelyben megállapítást nyert, hogy az scov2 kevésbé hatékonyan blokkol, mint a régi sars.
Ugyan a két állítás végülis megfér egymás mellett, én egyelőre jegelném ezt a témát.

Ez volt a nature cik: [link]
És ez pedig a Lancet: [link]

Parci: bele tudnád szerkeszteni ebbe a régi posztomba: #27472 ennek a postnak a linkjét? (Hogy ha valaki visszaolvassa, teljesebb legyen a kép.)

(#31536) headhunter


headhunter
addikt

Pfizerre adnak Moderna-t vagy újra Pfizert?

(#31537) Ringman válasza headhunter (#31536) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem fognak keverni.

(#31538) Vesa válasza tisn (#31469) üzenetére


Vesa
veterán

"brr, inkabb a lelegeztetogep es a halal, mint annyi szuri "

1. Erre térjünk vissza majd akkor, ha lélegeztetőn vagy (nem kívánom, de a véleményedet akkor lenne érdemes meghallgatni)!
2. Mások döntésének minősítése a saját -szakmailag megalapozatlan- véleményeddel nem ide való!
3. Nem lehetne ezzel a kvázi oltásparával átfáradni a lazába?

A tudomány a valóság költészete!

(#31539) kwzatz válasza Ezekiell (#31525) üzenetére


kwzatz
őstag

Ahhoz képest, hogy múltkor te hangoztattad a lazában, hogy "bezzeg a komolyban, ott szétcincálnak, ha hülyeséget írsz", ez, amit most előadtál, elég nagy blama.
Nem érted Ezekiell, hogy működik ez az izé... statisztika, ugye? :DDD Valaki esetleg fel tudja világosítani, miért hibás a gondolkodásmódja?
Annyit segítek, hogy az "x egyenlő valamivel, amit én egy kicsi számnak tartok, ezért nem megbízható a minta" az nem a helyes út. :D

[ Szerkesztve ]

(#31540) Vesa válasza OPiiPO (#31470) üzenetére


Vesa
veterán

+1

A tudomány a valóság költészete!

(#31541) Ezekiell válasza kwzatz (#31539) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ugye tudod, hogy statisztikáról magas elemszám esetében lehet beszélni, mert alacsony elemszámnál túl nagy a torzítás? Azaz ha 5ször feldobok egy énzérmét, és mind az 5 fej lesz, akkor nem mondhatom azt, hogy "minden pénzfeldobás eredménye fej lesz a statisztika szerint", mert nyilvánvaló marhaság?

Éppen azért szükséges egy kellően nagy mintaszám a kutatásoknál. 5 elemnél bármilyen eredmény értelmezhetetlen, mert túl nagy a torzítása bármilyen tényezőnek (csak egy példa: mintavétel helyessége jelen esetben)

Éppen ezért nem lehet ezt a publikációt semmilyen odlalról komolyan venni: akár igazuk is lehet, akár tévedhetnek is - nem tudjuk, mert az alacsony mintaszám értelmezhetetlenné teszi, és lehetetlenné a következtetések levonását.

Mondjuk felemerül azért a gyanú, hogy az évek/évtizedek óta használt swabok nem okozhatnak szignifikáns eltérést az eredményekben, ellenkező esetben nem használnák őket.. mindenhol. ;)

Ha nem ilyen "hahh megvagy!!" stalusban próbálnál kommentelni, és végiggondolnád előbb a dolgot, biztosan te is erre a következtetésre jutnál.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#31542) tisn válasza Vesa (#31538) üzenetére


tisn
addikt

nincs oltasparam, 2 az van bennem, ket gyerekem, csajom, csajom gyereke is duplan oltott.

(#31543) kw3v865 válasza t72killer (#31534) üzenetére


kw3v865
senior tag

" viszont az esélyes, hogy itt normális embernek (=nem HIV-leukémia-99éves életkor kombó) nem lesz belátható időn belül mRNS booster."
A képletből kihagytad a szavatossági időt. Nem tárolható el hosszú évekig az mRNS-es vakcina sem. Tehát ha kicsi lesz az érdeklődés, akkor nyomatni fogják a Pfizert bárkinek, aki kéri 3. oltásként.

(#31544) t72killer válasza kw3v865 (#31543) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nálam UK-ről van szó, nem tudom, hogy állnak készletekkel és milyen ütemben jön a folytatás :F. Igazából ha ráoltanak valami újabb mutáns-speckó dolgot, mert már csak az lesz akkor, sztem az is jó lesz, sőt.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31546) kwzatz válasza Ezekiell (#31541) üzenetére


kwzatz
őstag

Így, hogy ki is fejtetted, így még egyértelműbb, hogy nem érted a lényeget.
"Ugye tudod, hogy statisztikáról magas elemszám esetében lehet beszélni, mert alacsony elemszámnál túl nagy a torzítás?"
Ugye tudod, hogy ezt így nem lehet kijelenteni, mivel nagyban függ attól, hogy mit vizsgálunk?
Megnézted egyáltalán, hogy pontosan mit vizsgáltak? Mit hasonlítottak össze mivel és mik voltak az eredmények? Elolvastad? Ha igen, akkor hogy jutottál arra a téves következtetésre, hogy nem volt elég az 5-ös elemszám az eredmények függvényében arra, hogy leszűrjék belőle a tanulságot? A pénzfeldobós példád is csak azt hangsúlyozza ki, hogy nem érted, miről van szó. Ott hosszú távon 50% felé tart az eredmény, itt a tanulmányban vizsgált dolognál az már régen rossz lenne.

Ha találkoznál valakivel 5-ször egymás után, és 5-ből 5-ször pofánvágna, akkor is hiányolnád a nagyobb mintát a megfelelő következtetések levonásához? :D

Adjunk 10% hosszú távú esélyt a fals negatívra, mi lesz az esély, hogy 5-ből 5 ad fals negatívat, miközben a cytobrush teszt 5-ből 5-ször ad helyes eredményt?

Ha valaminek nagy mintán csekély az esélye - legalábbis ezt feltételezzük róla, mint jelen esetben a mintavételről, hogy nem ad fals negatívat -, akkor igencsak vakarhatjuk a fejünket, ha 5-ből 5-ször a feltételezéseinknek ellentmondó eredményre jutunk, miközben egy másik procedúra 5-ből 5-ször helyes.

Csak azokat tisztelem meg ezzel a stílussal, akik hasonló "okthxybe" stílussal és nagy mellénnyel írnak láthatóan minden ok nélkül.

Nem vitatom, hogy a nagyobb minta mindig jobb, mint a kisebb, de ez egyáltalán nem ekvivalens azzal, hogy egy kis mintával nem lehet akár tökéletes megállapításra jutni. Ha így nincs meg, akkor hiába magyarázom. Nyugodtan maradhatsz az "5 az kis szám" logikánál.

[ Szerkesztve ]

(#31547) koncsik válasza Ringman (#31526) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Nem kerülgetik a forró kását... :K

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#31548) kw3v865 válasza t72killer (#31544) üzenetére


kw3v865
senior tag

Ja, értem. UK más tészta. Nálunk nem fog menni a tartalékolás sokáig, mert ha nem ugrik meg erősen az oltakozási hajlandóság, akkor a Pfizer szavatossága le fog járni. Ennek elkerülése érdekében lehetne kölcsönadni külföldre vagy némileg késleltetni a jövőbeli szállításokat, ha a szerződési feltételek megengedik később lehívni..

(#31549) t72killer válasza kw3v865 (#31548) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem tudom mi itt a stratégia, hogyha valaki felvesz egy dózist, akkor valahol félretesznek-e egy másikat. Gyaníthatóan nem mert eleve a hosszú, 12hetes oltásközre építették a programot, bízva benne, hogy lesz később szállítmány. Lett és bejött a taktika. Mo oltás"kölcsönzései" is sztem jó út, nem szabad hagyni egy ampullányit se lejárni, a legjobb, ha később kapunk vissza újat - pláne esetleg modernebbet/modernábbat :DD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31550) Ezekiell válasza kwzatz (#31546) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ha találkoznál valakivel 5-ször egymás után, és 5-ből 5-ször pofánvágna, akkor is hiányolnád a nagyobb mintát a megfelelő következtetések levonásához?
Ez nem a debil topik, ott "érvelj" így, itt ne.

A nasal brushing nem újdonság. Nagyon nem. Ahogy a detection rate-je se az. Ebben a "study"ban pedig 0 érdemi információ van: hogyan vették a mintát, ugyanaz az ember vette-e, stb. Egyszerűen értelmezhetetlen, tessék már megérteni... Olyan kijelentésre meg tökéletesen alkalmatlan, hogy "nagy százalékban fals negatívot ad a vattapálca".

Amúgy alapból az olyan studykat, ahol az A) hypothesis result 0%, a B) hypothesis result 100% eredménnyel van, na azokat minimum extrém kétkedéssel kell fogadni. :)

De ha szeretnéd ezt hinni, akkor hajrá. Ez megint ilyen "miért jön mindenki szembe az autópályán" dolog...

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.