Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31051) t72killer válasza radi8tor (#31047) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pólóban vagyok :))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31052) Parci válasza natë (#31036) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

látott már neurológus?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31053) natë válasza Parci (#31052) üzenetére


natë
nagyúr

Persze, főorvos. Szokásos vizsgálat, álljak fél lábon, nyujtsam előre a kezem behunyva, etc
Aztán MRI.
Konklúzió : szedjek Frontint. :W

(#31054) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Új fertőzöttek száma: 323 (az előző napon közölthöz képest: -22)
Új halálos áldozatok száma: 6 (az előző napon közölthöz képest: +3)
Kórházi ellátást igénylők száma: 220 (az előző napon közölthöz képest: +5)
Lélegeztetőgépre szorulók száma: 30 (az előző napon közölthöz képest: +4)
Új mintavételek száma: 14 329 (az előző napon közölthöz képest: +1115)
Az első dózissal oltottak száma: 5 834 96 (az előző napon közölthöz képest: +4744)
Ebből a második dózissal is beoltottak száma: 5 541 598 (az előző napon közölthöz képest: +11319)

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#31055) bigdady válasza Sir Pocok (#31054) üzenetére


bigdady
nagyúr

A napi találathoz kicsit magasak ezek a halálozások szerintem

(#31056) Ringman válasza bigdady (#31055) üzenetére


Ringman
nagyúr

vsz. egy csomó eset nincs felderítve.

(#31057) bigdady válasza Ringman (#31056) üzenetére


bigdady
nagyúr

Vagy annyira enyhe a sok oltás miatt.

(#31058) Mr K válasza Cs1csó (#31023) üzenetére


Mr K
senior tag

"a szigorítást addig kell fenntartani ameddig meg nem jelennek a vakcinák utána pedig lehetőleg minél több embert beoltani és "élni" jobbat nem tudunk"

Én mindig úgy képzelem, hogy akik ilyen kijelentéseket szoktak tenni, azok azok a fiatalok, akik megnézték, hogy oltottan 0,001% esélyük van a halálra, és ezt már bátran megkockáztatják (és nem különösebben hatja meg őket, hogy a 70+-os korosztályban a kockázat már inkább 5-10%). Számukra szeretném azért szempontként felvetni, hogy a covid továbbra sem egy nátha. Pl. jelenleg nincs kizárva az a forgatókönyv sem, hogy egy enyhe lefolyású fertőzés is képes évekkel előbbre hozni a demencia tüneteinek várható megjelenését. És jelenleg semmit sem tudunk arról, hogy mivel jár az, ha valaki néhány évente elkapja a betegséget. Lehet, hogy akár már 40-50 éves korára is összehozhat valaki egy-egy komolyabb agyi diszfunkciót? És ha igen, még akkor is áll, hogy "élni" kell, mintha mi sem történt volna?

(Olvasnivaló, hogy legyen valami félig tudományos is: usatoday, contagionlive, alz.org, everydayhealth, stb.)

#31035 mpo Jót linkeltél? (Csak mert ez ugyanaz a link, mint az eredeti hozzászólásban is szerepel.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#31059) Ringman válasza bigdady (#31057) üzenetére


Ringman
nagyúr

igen, ez is biztosan szerepet játszik; tippre pont emiatt nem megy el valaki tesztre, főleg hogy most kering egy csomó más vírus is.

az utóbbi másfél napig teljesen offra rakott valami - láz+hányás+egész nap szédelgés.

(#31060) aleister válasza Mr K (#31007) üzenetére


aleister
veterán

Akkor lehet, hogy kérek egy S5-öt én is. :)
Sajnos nálam az oltások nem segítettek. Sőt! Mivel relatív közel volt egymáshoz a betegség és az első adag Pfizer, utólag már abban sem vagyok biztos, hogy nem-e az oltás után alakult ez ki nálam.
Tudtommal egyébként -a korábbi állásponttal szemben- a neuronok is képesek újratermelődni, csak nagyon lassan.

#31003 andor80
A Baba tusfürdőt milyennek érzed? Nem tudom milyen a rohasztott epe, de kb így tudnám leírni. :)
Illetve mi a helyzet a sörökkel? Én az egyedi aromás íz helyett csak valami elcseszett tiszta szeszt érzek ki. Utcazenén 5 különböző sört éreztem ugyanolyannak.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#31061) kw3v865 válasza Mr K (#31058) üzenetére


kw3v865
senior tag

Hosszú távon mégis milyen stratégiát tartanák megfelelőnek? A korlátozásokat fenn lehet tartani 1-2 évig, de utána? Hosszú távon fenntarthatatlan. Oltás van, messze van a tökéletestől, de azért aránylag jó hatásossággal működik. Az újabb variánsokhoz folyamatosan hozzá kell alakítani a vakcinákat is, azaz évente lesz új verzió. Ugyanakkor a vírus velünk marad, örökre. Nincs más megoldás, együtt kell élni vele, és hosszú távon az nem megoldás, hogy korlátozásokat tartunk fenn. A maszkviselés az egyetlen, ami hatásos, és szinte ingyen van, gazdasági kárral nem jár. Azt valóban vissza kellene vezetni, de ennél többet nem nagyon tudunk tenni az idősek védelmééért ezentúl. Dánia is eltörölte a korlátozásokat (persze ott magas az átoltottság is): https://www.portfolio.hu/gazdasag/20210910/koronavirus-daniaban-minden-maradek-korlatozas-megszunik-500000

(#31062) t72killer válasza Mr K (#31058) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A modern ember csak a jelent látja, meg a közelmúlt szarvashibáiból sem képes tanulni, előrenézni pedig pláne nem. Nemakarás/önfejűség, lustaság/kényelem és nettó hülyeség ideális kombinációja. A durva, hogy a társadalom minden szeletében, a falusi "megfejtőtől" a döntéshozókig, CHO-ig bezárólag.

Jöhetne már egy jó kis járvány takarítani. Oh wait... ;]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31063) radi8tor válasza bigdady (#31055) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azok a számok inkább az 1-2 hetes adatokkal összemérendőek. Nem a tegnap detektált kerül a halott listára.

⭐ Stella

(#31064) mpo válasza Mr K (#31058) üzenetére


mpo
veterán

Bocs, a kapkodás áldozata lettem. :(((

Ha érted, akkor már elavult.

(#31065) t72killer válasza kw3v865 (#31061) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Fejlődnek az oltások, szvsz ahogy anyatejes kortól szabadon elérhetők lesznek max a tömegközlekedési maszk-kötelezettséget tartanám meg. *azt a takonykórok/influenza miatt régesrég bevezettem volna már.

A vakcinagyártás/fejlesztés vs evolúció verseny idejét éljük, remélem előbbi fog győzni...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31066) mpo válasza Sir Pocok (#31054) üzenetére


mpo
veterán

Hétfőtől péntekig ezen a héten 27%-kal több a fertőzött az előzőnél.

A múltkor csak rajtam volt maszk a boltban, tegnap kb. már 10 emberen.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#31067) t72killer válasza mpo (#31066) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az oltási hajlandóság is ugrani fog, ha beindul a hullaszámláló. Az ember birka, juhászkutya kell a normális irányba tereléshez.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31068) bigdady válasza radi8tor (#31063) üzenetére


bigdady
nagyúr

Akkor még inkább fura

(#31069) Ringman válasza t72killer (#31067) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem hinném, akit az eddigi 30k halott nem hatotta meg, ott mi okozna változást?

(#31070) Ispy válasza t72killer (#31067) üzenetére


Ispy
veterán

Dehogy fog...aki oltás ellenes, annak van egy jól felépített csúsztatásokon és hazugságokon alapuló saját elképzelése, a tények ezen nem fognak változtatni. Kb. mint az egyszeri fidesz szavazó, ha Ovi gyerekeket mészárolna le macsetével, azt is megmagyarázná.

Az ő szemszögükből az egész covid, meg halálozás egy nagy összeeszküvés része, amivel be akarják terelni a birkákat az oltásba, hogy nyomon tudják majd követni, innentől kezdve a "tények" nem érnek semmit sem. Majd, ha benyalja és éppen dugják le a torkán a csövet, akkor majd talán...mint az amcsiknál is a sok alusipkás, aki így járt.

Nagybátyám sem akart oltatni, pedig a vele együtt élők mind igen, aztán a kollégája közölte, aki neki dolgozik, hogy akkor itt a vége, ő lelép, szóval mégis beoltatta magát. Na, így megy a dolog, persze ez is attól függ, hogy mennyire leng ki az antivaxer mérő.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#31071) t72killer válasza Ringman (#31069) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az régen volt, a választópolgár memóriája gyengébb mint egy naposcsibéé. Akkor sorban álltak az oltásokért. Pár prominens antiwaxxert hazulról is elvisz a kórság (aztán mégse, mert lehet suttyomban felvették a spájzert, a hülyeséget meg csak a biznisz kedvéért tolják) az is lehet mozdít valamit.

Hosszabb távon nem számítok több antiwaxxerre, mint amennyi a hagyományos oltásoknál van (<10%?). Ugye 0.percben minden épeszű ember antiwaxxer és inkább egereknek adja az oltást, aztán jönnek a kísérletező kedvű waxxerek elsőnek a sorban, óvatosabbja kicsit vár, lustábbja (jelen) még 3x annyit vár...

#31070: van ilyen, de sztem az óvatos és/vagy lusta réteg még nem fogyott el. Ismeretségi körben is van ilyen, pl alfa verzión már átesett kismama, aki szülés utánra tervezi az mRNS-t.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31072) Mr K válasza kw3v865 (#31061) üzenetére


Mr K
senior tag

Jelenleg kb. 250 ezer ember él Mo-n valamilyen fokú demenciával. Ha bejönnek a borúlátóbb jóslatok, és a covid áldásos tevékenysége folytán 20 év múlva tízszer ennyi lesz, az milyen gazdasági és társadalmi következményekkel fog járni?

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#31073) t72killer válasza Mr K (#31072) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az égvilágon semmi, a jelenlegi politikai-gazdasági rendszer is a s.gghülyékre van kitalálva. Nekik, értük és belőlük.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31074) kw3v865 válasza Ispy (#31070) üzenetére


kw3v865
senior tag

Nekem egy 70 éves ismerősömet vitte el a Covid néhány napja. Korához képest az átlagnál sokkal fittebb, sportember volt, egészséges életmódot folytatott. Biztos vagyok benne, hogy edzettségben bőven jobb volt, mint egy átlag 50 éves. 2 hónapja összevesztem vele, miután a bolond Pócs "doktor" marhaságait osztotta meg a Facebookon, és az antivaxer hülyeséget terjesztette. Nem keményvonalas, konteóhívő oltásellenes volt, de feleslegesnek tartotta a vakcinázást, mondván ő egészséges, sportol stb. Megsértődött miután kijelentettem, hogy én a baráti társaságomból kirekesztem az oltatlanokat és nem vágyom az ilyenek társaságára...

(#31075) Ispy válasza kw3v865 (#31074) üzenetére


Ispy
veterán

Egyrészt szomorú dolog, mert meghalt, másrészt meg sajnos ez sem elég egy hívő meggyőzéséhez, hogy na látod, ezt kockáztatod, mert rögtön jön a válasz, hogy mennyien is halnak bele az oltásba vagy oltás ellenére a kovidban.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#31076) kw3v865 válasza Mr K (#31072) üzenetére


kw3v865
senior tag

Valóban megvan ennek a kockázat, ugynakkor politikailag kivitelezhetetlen erre hivatkozva korlátozásokat fenntartani. Nem csak itthon, máshol sem. Utópia ilyet kitalálni. Teljes bukás lenne.

[ Szerkesztve ]

(#31077) Csatravi


Csatravi
senior tag

Egyelőre nincs magyarázat a szokatlan hazai koronavírus-statisztikákra
Mert olyan az adatközlésünk és járványkezelésünk amilyen.

(#31078) mpo válasza Csatravi (#31077) üzenetére


mpo
veterán

Budapesten nő legjobban a fertőzöttek száma, ellentmondva a szennyvízadatoknak.

Ha érted, akkor már elavult.

(#31079) koncsik válasza natë (#31036) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Long Covid szakrendelés véleménye? Nyaki gerinc vizsgálat, carotis doppler? Csak 5letek, nem orvosi tanácsok. :B

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#31080) t72killer válasza Ispy (#31075) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Beszélgetek hívővel (nem a "másik" topikra gondolok) háát, elég óvatosan kell előadni a témát. Arról lemondtam, hogy egyáltalán javasoljam nekik a mostani vakcinagenerációt, addig mentem el, h hosszas kivárás, utánaolvasás után maradtam a tüskefehérje ohne vírus kivitelnél.

#31077: egész K-EU a 2020 március végi képet mutatja hálistennek :R .

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31081) natë válasza koncsik (#31079) üzenetére


natë
nagyúr

Oda még nem jutottam el, kb jövőre kapnék/ok időpontot.

(#31082) Csatravi válasza mpo (#31078) üzenetére


Csatravi
senior tag

Ma voltam a termelői piacon. Pult előtt, pult mögül mindenhonnan az hallottam, hogy egymásnak mondogatják, hogy fáj a torkuk, köhécselnek, elment a hangjuk stb.
Gondolom mindenki most lett allergiás. Hát persze. De ugye ha nincsenek tesztelve akkor csak allergiások és nem több. Így ha fertőzött akkor sem kerül be a statisztikába.
Persze senkin nem volt maszk. Minek is, hisz biztos csak egy allergia.
Amíg nem lesz kötelező a maszk addig fullba nyomják egymásra a virnyákot.

[ Szerkesztve ]

(#31083) natë válasza Csatravi (#31082) üzenetére


natë
nagyúr

Nálunk a cégnél is rengeteg az "allergiás"....piszkosul sok táppénzesünk van. 1-2 leteszteltek, ők negatívak lettek.

(#31084) Rolly válasza natë (#31083) üzenetére


Rolly
veterán

feleségem is volt 1 hetet itthon... torokfájás, gyengeség, allergiás tünetek. Tesztet csináltunk (magánban) negatív lett, pedig közvetlen kontatkja pozitív tesztesnek... de 1 hét alatt emúlt a betegség teszt a betegség 3-4. napján volt.

[ Szerkesztve ]

(#31085) Ispy válasza t72killer (#31080) üzenetére


Ispy
veterán

Félek, hogy nagy pofára esés lesz itt 2 hónap múlva, nem hiszem, hogy itt valami keleti csoda folyik, miközben a nyugat meg haldoklik. Bár az még lehet, hogy tényleg annyira beszoptuk eddig az előző hullámokat, hogy sokkal több az átesett, ezért lassabban terjed a virnyák, majd meglátjuk.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#31086) Csatravi válasza natë (#31083) üzenetére


Csatravi
senior tag

Nem azt vonom kétségbe, hogy van allergiás hanem ezt a hirtelen tömeges jelenséget. Még annak ellenére is hogy a parlagfűnek most van a szezonja.
Arról nem is beszélve, hogy nem egytől hallottam, hogy eddigi életében ilyen nem volt.
Tudom, hogy az allergia bármikor előjöhet de azért ez egy kicsit gyanús nekem, hogy itt jó páran lehetnek akiknek nem allergia okozhatja a tüneteket.

(#31087) syberia


syberia
veterán

(#31077) Egy név nélkül nyilatkozó szakember viszont arról beszélt a lapnak: tény, hogy az elmúlt héten gyorsabban nőtt a kórházban kezeltek és a lélegeztettek száma, mint az esetszám, holott ennek pont fordítva kellene lennie, a jelenség pedig merőben szokatlan, és egyelőre magyarázat sincs nagyon rá.


[link] ;]

Csatravi: Arról nem is beszélve, hogy nem egytől hallottam, hogy eddigi életében ilyen nem volt.

Kíváncsi lennék a mesterségesen immunizáltak arányára.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#31088) Rolly válasza Csatravi (#31086) üzenetére


Rolly
veterán

szerintem az is belejátszik, hogy a maszkhordás miatt olyan virnyákok tudnak most komolyabb megbetegedést is okozni amik korábban a rendszeres fertőzés miatt nem...

(#31089) Gothmog válasza Rolly (#31084) üzenetére


Gothmog
aktív tag

A rhinovírusok is nagyon beindultak mostanában. Egy csomó prüszkölős/orrfújós/krahácsolós igazából azzal küszködik. (Ez egyébként kicsit a Covid járványt is lassíthatja, ugyanis futó rhino-fertőzés mellett elvileg nehezebben érvényesül a koronavírus.)

Igazából teszteltetni kellene magát mindenkinek, akinek felső légúti vírusfertőzésre utaló tünete van. De hát Magyarországon sajnos az átlagpolgár sem ez a kategória, az országvezetést pedig inkább ne is említsük. (Ott tiszta sor, hogy minél gyorsabban le akarják zavarni "az egész 4. hullámot", az egyetlen gátló tényező pedig, aminél valamit hajlandók lesznek lépni, az valószínűleg az egészségügyi rendszer terheltségi szintje lesz.)

Endure. In enduring, grow strong.

(#31090) andor80 válasza Csatravi (#31086) üzenetére


andor80
senior tag

Pedig az allergia nálunk akit ismerek pont iylen.2-3 évente van egy brutális aztán kis pihenő lazább csak tüsszögés. Majd megint egy brutális.
+most alig kaszálnak nincs rá se ember se pénz

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#31091) andor80 válasza Gothmog (#31089) üzenetére


andor80
senior tag

Teszteltetni az államnak kellen ingyenes tesztekkel.Majd minden két köhintés miatt kitolok 20ezer forintot mi?

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#31092) Gothmog válasza andor80 (#31091) üzenetére


Gothmog
aktív tag

A topik szabályzata tiltja a személyeskedést, így maradjunk annyiban, hogy ha ivarérett, felnőtt ember létedre nem tudsz különbséget tenni a "két köhintés", meg mondjuk egy induló (többféle tünettel együtt járó) fertőzés között, akkor talán inkább csöndben kellene maradni... :U

Endure. In enduring, grow strong.

(#31093) Parci válasza natë (#31053) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kiegészítő infó: anyám mondja: "Szedjen B vitamin komplex bioextra-t 3x1-t"

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31094) Csatravi válasza syberia (#31087) üzenetére


Csatravi
senior tag

Furcsaság még hogy a harmadik hullám eseteit, halálozási számát nálunk a egészségtelen életmódhoz, kövérséghez (is) kapcsolták. Hova lett a most ez a hivatkozási alap? Elfogytak az egészségtelen életmódot folytató, vagy kövér emberek? Nem hiszem
%-os arányban kevesebben vagyunk oltva mint az izraeliek, állítólag egészségtelenebbek vagyunk gyengébb szoc és eü rendszerrel mint ők, ennek ellenére a jelen ábra szerint mégis nagyobb bajban vannak. Nekem valahogy nem áll össze a kép.

(#31095) natë válasza Parci (#31093) üzenetére


natë
nagyúr

Tegnap vettem hasonlót :D

(#31096) Csatravi válasza Gothmog (#31089) üzenetére


Csatravi
senior tag

Az otthoni tesztelőkkel az a baj hogy akinek alig tüneteik vannak és otthoni tesztpozitívak lesznek azok közül többen nem vallják be, nehogy 2-3 hétre kivegyék őket a munkából. Inkább ezt elsunnyogva élik tovább az életüket. Megfertőzve másokat is. Ha romlik az eü állapotuk, csak akkor kerülnek a felszínre mert akkor már nem kockáztatnak tovább.

(#31097) Ispy válasza Gothmog (#31092) üzenetére


Ispy
veterán

Pedig mi sem rohagnálunk ezért tesztelni, torokfájás, orrfolyás, köhögés, ha ebben a sorrendben van és nincs más tünet, akkor ez az, ami kb. 10 éve minden évben megvan, mindenkinek a családban évente 2x, amióta a gyerekek elkezdték az óvit.

Nejem is néha mondja, hogy érzi, hogy kapar a torka, de aztán nem lesz utána más tünet, most akkor ezért fizessek ki x forintot mindig?

Eddig az volt a mantra, hogy a kovid kezdeti tünetei sokkal inkább az íz, szaglás elvesztés, láz, köhögés előzmény nélkül, hasmenés.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#31098) Ringman


Ringman
nagyúr

hogyan védd meg a gyerekeket? többek között oltasd be magad:

Striking relationship between adult vaccinations and children getting covid, requiring hospitalization (at state level)
[link]

(#31099) mozso válasza Csatravi (#31094) üzenetére


mozso
senior tag

Photoshop, magyar görbét előrehoztam kb 2 hónappal. Érdekes, egyikben alulteljesítünk, másikban felül.

(#31100) Gothmog válasza Ispy (#31097) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Itt kellene befigyelnie az állami szerepvállalásnak (lásd például az egykori laborországunkat). Nyilván nem várható el, hogy egy négytagú család 80e forintért, automatikusan saját költségen rohanjon PCR teszteltetni... (Amúgy van már olyan otthoni gyorsteszt (még szúrni sem kell hozzá), ami a PCR megbízhatóságát megközelítő eredményt hoz. Kár, hogy a drága kormányunknak ebben valószínűleg nincs üzleti érdekeltsége, pedig ebből lehetne osztogatni aztán az iskolákban, vagy például háziorvostól kapni otthonra stb.)

(Egyébként, ha felhívod a háziorvost, és a tünetek indokolják, akkor normális esetben most is küld ki tesztelni mentőt. Csak könnyen előfordulhat, hogy arra várhatsz nagyjából ítéletnapig. Egyik- nem közvetlen - kollégám például kb. bő két hete lázas lett, torokfájás, orrfolyás, még a szemét is érezte. Felhívta a háziorvosát, aki azt mondta, hogy nehogy bárhová is elmenjen, szigorú otthonmaradás, és küld hozzá mentőt tesztelni. A mentő három nap múlva érkezett meg. A teszteredmény +2 nap volt. Mire megjött (negatív, nem Covid volt), addigra nagyjából meg is gyógyult magától.)

Endure. In enduring, grow strong.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.