Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30951) Soulfly842 válasza Ezekiell (#30949) üzenetére


Soulfly842
addikt

Ok, köszi. Negatív. Tegnap egy olyan kollégával voltam egy órát, aki ma reggelre nagyon xarul volt.

(#30952) Gothmog válasza Ezekiell (#30949) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Annyiban jogos volt a kérdése, hogy az oltás hatására a szervezet intenzív tüskefehérje gyártásba fog (ami ugye antigén, hiszen erre reagálva képződnek majd az erre specifikus antitestek is). Tehát gondolhatja azt, hogy ha a teszt antigént mutat ki, és az oltás miatt antigén termelődik benne éppen, akkor ez okozhat-e ilyen galibát.

Endure. In enduring, grow strong.

(#30953) Soulfly842 válasza Gothmog (#30952) üzenetére


Soulfly842
addikt

Igen, aaz alapgondolata az volt, hogy szerkezetileg bizonyos alkotóelemek azért megjelenhetnek.

(#30954) bigdady válasza Sir Pocok (#30945) üzenetére


bigdady
nagyúr

13ezer teszt nem is olyan kevés. 2,6% találat jó viszont

(#30955) bigdady válasza Soulfly842 (#30951) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kell pár nap, egy kevés már vírust kimutatni termelni

(#30956) Soulfly842 válasza bigdady (#30955) üzenetére


Soulfly842
addikt

Azt sejtettem egyébként.

Pontosítok: szombaton kaptam az pltást és úgy voltam vagy másfél napig lázas.

Viszont:hétfő óta megy a hasam. Az is lehet sajnos oltási reakció, ahogy olvastam. Az tök jó, hogy hétfő óta nem vagyok lázas, de ez is múlhatna lassan azért már :D ;]

(#30957) tisn válasza Tigerclaw (#30935) üzenetére


tisn
addikt

A problema az, hogy van akinek minden tul durva, ami mar kulonbozik egy atlagos naptol 5 evvel ezelottrol. Durva a zaras, az oltas, a maszk, a home office, a tavoktatas, a tavolsagtartas. Gyakorlatilag mindenre nemet mondanak, ami hatasos jarvanyugyi intezkedes lenne.

persze, hogy problema. van ismerosom a zeneiparbol (nem enekes, hanem oket kiszolgalo stab tag), 1.5 evig minimalis munkaja volt, adhatja el a lakasat (50 evesen, csaladdal)

most hogy van oltas, es van eleg oltas, nem kell korlatozas (epp boltban maszkozni lehet majd, ha nagyon eldurvul, de most is hordhat aki akar)

es az kiderult mar az elozo hullamokban, hogy valojaban par ezer-tizezer ember halala kevesbbe fontos, mint a gazdasag. (nem mintha a flu szezonbol ezeket mi, akik foglalkozunk vele, ne tudnank.)

de pl. a lanyom most harmadikos, eddigi kozepiskolai eveit gyakorlatilag ertelmezhetetlenne tette a covid, epp itt az ideje, hogy normalis diakevei legyenek, iskolaval, tanulassal, bulikkal, normalis kamaszkorral.

(#30958) t72killer válasza tisn (#30957) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Svédo.-ban, amikor nem volt korlátozás, akkor is visszaesett a gazdaság, pont annyira, mint a szigorúan záró szomszédoké. Ha úgy számolsz, minden halott és longos is GDP-veszteség, ráadásul a "buliipar" igencsak vékony szelete a magyar gazdaságnak. Pláne ha a nettó nemzetgazdasági bevételt nézzük, nem pedig a magyar látogató zsebéből hiányzó dobozonként 1000Ft-os import sör árakból tornásszuk egekbe a "bevételt".

Ha egy merci v audi-gyár bezár, na az komoly gond, mert nem jön az országba hetente x millió EUR. De ezek jó része full lockdown alatt is tud üzemelni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30960) tisn válasza t72killer (#30958) üzenetére


tisn
addikt

most senki sem fog szigoruan zarni ejropaban, ez a joslatom. de majd meglatjuk...

(#30961) t72killer válasza #20749568 (#30959) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

noigen, a full pánik üzem nem működik, "tervgazdaság" kell.

#30960: sztem se, pl hiába sokkal rosszabb a gyerekeknek a delta, behányják őket a busz alá, merthát suliba menni kell.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30962) Parci válasza tisn (#30960) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem se, sehol sincs erre pénz...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30964) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

emberek, nem figyeltem eddig a témát, de hátha ti igen: női havi ciklust fel "szokták" (tudják) rúgni ezek a vakcinák? például a sputnik?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30965) t72killer válasza #20749568 (#30963) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az r=1 ember kiváló kontraindikátor arra, hogy épp mit kéne csinálni...
A britek ó mily csoda épp adóemelésre készülnek: pöppet drága volt a naplopókat 1+évig furlough-oltatni (!), plusz persze a wrexit se olcsó mulatság.

#30964: pfizerről hallottam ilyet. A kevésbbé szerencsés még terhes is lehet a szúrástól :Y .

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30966) Szibilla válasza Parci (#30964) üzenetére


Szibilla
aktív tag

Sem nálam nem volt ezzel gond, sem barátnői körben nem került elő a téma, egyik oltásnál sem (kínait mondjuk egyik ismerősöm sem kapott).

(#30967) UberMutant válasza Parci (#30964) üzenetére


UberMutant
őstag

a modernáról írtak le ilyen reakciót. ismerek is olyat, akinél eltoldódott a ciklus.

(#30968) Ezekiell válasza Parci (#30964) üzenetére


Ezekiell
veterán

vannak ilyen jelentések szép számmal, igen

de még csak most kezdik igazából tanulmányozni a témát, nem könnyű

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#30969) tisn válasza Parci (#30964) üzenetére


tisn
addikt

pfizernel olvastam ilyet

https://www.webbeteg.hu/cikkek/nogyogyaszat/26885/vakcinalas-utan-menstruacios-zavar

(#30970) Z.É.T. válasza Parci (#30964) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Igen, mindegyik.
Az összes oltásnál van ilyen tapasztalat a köreimben.
(és nem csak covid vakcináknál)

(#30971) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

köszi, emberek. asszonynál picit gyanús, hogy a második sputnik óta 3 hétre jön meg :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30972) winery válasza Parci (#30964) üzenetére


winery
aktív tag

Feleségem AstraZenecát kapott és azután kicsit felborult a rend , de azóta helyre állt szerencsére .

(#30973) Z.É.T. válasza Parci (#30971) üzenetére


Z.É.T.
őstag

(az viszont már gyanús, mert ugye minimum 4 hónap... Amikről én tudok - kb 15 nő - ott 1-3 ciklus után visszaállt a szokásosra)

(#30974) aleister


aleister
veterán

Sziasztok!

Látom van több covidos topic is, így elnézést, ha a rosszban teszem fel a kérdésem.

Februárban voltam covidos, amit nagyon enyhe tünetekkel (mindössze 1 hétig orrdugulás) éltem meg. Az ízlés, szaglás elment, ahogy kell. Pár héten belül vissza is jött, de sajnos nem lett a régi. Pl bizonyos illatszerek, tusfürdő, szappan, stb esetén nagyon büdösnek érzem őket. Nem mindegyik, gondolom egy vagy több illatanyag váltja ezt ki.
Ugyanez igaz az ízekre is. A "fő"ízeket és az árnyaltabb ingerek nagy részét is szépen érzem, de van 1-2 beazonosítatlan íz, ami nagyon furcsa mód élek meg. Nehéz körbeírni ezt az egészet.

A kérdésem, hogy járt e más is így, valamint hogy tudtok-e olyan szakrendelést, ahol érdemben segíteni tudnak.

Köszönöm előre is!

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#30975) Rolly válasza Parci (#30971) üzenetére


Rolly
veterán

én ugye több orvosnál is jártam gyakori mellékhatás az oltásnál is és betegség esetén is a menstruációs ciklus megzavarása (10-ból 1-et mondott az endokrinológus.... amiben a nála megfordult emberek benne vannak. De ugye a férfiaknál csak külön laborra derülne ki - mint nálam is - nőknél mivel a ciklusra a hormon változás egyből kihat így ott egyszerűbb detektálni a mellékhatást...)

elvileg az esetek jelentő 90+%-os részében max 2-3 hónap és teljesen visszaáll...

én a LH problémámmal ma voltam kontroll vérvételen... kiderül remélem, hogy oltás után 3 hónappal már rendben lesz...

(#30976) Parci válasza Z.É.T. (#30973) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

talán nem azonnal jelentkezett, májusban kapta a második shotot, szóval még benne lehet -- meg lehet más is

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30977) sipi700 válasza Parci (#30971) üzenetére


sipi700
tag

Feleségemnél Pfizerrel van ugyanez.

(#30978) Z.É.T. válasza aleister (#30974) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Szia, jó helyen jársz.

Több tucat hasonlóan járt embert ismerek (családban is van) és sajnos egyelőre nincs megoldás.
Poszt-covid ambulanciára foglalhatsz időpontot, de hogy finoman fogalmazzak, nem éppen megnyugodva és örömmel jönnek ki a betegek.

Van néhány praktika, ami hellyel-közzel bevált egyeseknek, de csak kis részüknek és nem biztos, hogy attól.
Pl mRNS oltás után néhányaknak megjavult, de javulásról számoltak be olyanok is, akik a következő csomagot szedik: C + D3 + szelén + cink + feketekömény kapszula/olaj + Q10 + quercetin.

Szerintem fogadd el, hogy ez van és bízz benne, hogy javulni fog, ne görcsölj rá nagyon, mert akár tartós/maradandó is lehet.
Drukk!

(#30979) balojazz válasza t72killer (#30947) üzenetére


balojazz
tag

Ez az alfa volt (március végén már csak az volt az országban), egy hónapra rá kaptuk a pfizert is.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#30980) mozso


mozso
senior tag

1 hét és 30-ból 10 gyerek beteg az osztályban + angoltanár + osztályfőnök. Nem nézik mi az oka, mert biztos allergia, nátha, megfázás. Fincsi

(#30981) Parci válasza mozso (#30980) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ahogy nézem, kb. minden alsós osztályban ez megy. amúgy nem hiszem, hogy ez mind covid, sőt.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30982) aleister válasza Z.É.T. (#30978) üzenetére


aleister
veterán

Köszi a választ!

Bevallom, most kicsit elkeseredtem.
Eddig nem is gondoltam, hogy ez akár végleges is lehet. Annyira könnyen átestem ezen az egészen, hogy nem gondoltam volna, hogy ez lesz. Azóta bennem van a 3. pfizer is.
Multivitamint rendszeresen szedek és cinket is. A fekete kömény és Q10 eddig kimaradt. Futok velük egy kört. Köszi a tanácsot!

Ezt a szaglásterápiát néztem egyébként. Hátha..

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#30983) Z.É.T. válasza aleister (#30982) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Minden fűszálba érdemes megpróbálni belekapaszkodni, hajrá! :K

(#30984) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Meredek hírek Szlovákiából: engedélyezik a gyermekek 5 éves kortól való COVID-19 elleni oltását, a felnőtt adag egyharmadával

Legalább is erről szólnak szlovák és egyéb nyelvű hírforrások, ami azért nagyon meglepő, mert az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) által centrálisan engedélyezett mRNS vakcinák, így a Pfizer, a Moderna 12 éves kortól adható, míg az AstraZeneca és a Janssen vektor alapú vakcina 18 éves életkortól.
Az mRNS vakcinákkal vannak folyamatban klinikai vizsgálatok kisgyermekek csoportjaiban, de EMA engedélyezés 12 év alattiak oltására nem történt és az EU nemzeti tagállamok elvileg nem bírálhatják felül az Európai Gyógyszerügynökség által kiadott alkalmazási előírást. Eddig legfeljebb az történt az AstraZeneca kapcsán, hogy bár lehetett volna, de nem adták minden korosztályban számos tagállamban. De ez a szlovák döntés lényegében felrúgja az EU gyógyszerügyi jogrendjét.
Emellett szeptember 13-tól lehetővé tették a harmadik oltásokat is, elsőként az egészségügyi dolgozóknak, időseknek, szociális gondozólétesítmények dolgozóinak, tanároknak és csökkent immunműködéses betegeknek. Őket követheti a lakosság többi része. Mindezt legalább 8 hónappal a második oltás beadási időpontját követően.
Hivatkozás: https://spravy.rtvs.sk/2021/09/tretiu-davku-dostanu-prioritne-vybrane-skupiny-povolia-aj-ockovanie-deti-od-5-rokov/

(#30985) aleister válasza Z.É.T. (#30983) üzenetére


aleister
veterán

Perszehogy. :)
Köszi! :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#30986) Mr K válasza bigdady (#30954) üzenetére


Mr K
senior tag

"13ezer teszt nem is olyan kevés."
Mihez képest? Ausztria (9 millió lakos): 350 ezer körüli teszt (0,5%-os pozitivitás). UK (65 millió lakos): 1,2 millió teszt (3%). Stb.

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#30987) Ispy válasza mozso (#30980) üzenetére


Ispy
veterán

Lehet igen, lehet nem, de az biztos, hogy nálunk minden szezon így kezdődik. Fiam tavaly már a 2. héten nem ment, mert jött a szokásos, torokfájás/takony/köhögés kombó. Lányom ma már nem ment, torokfájás és takony első körben.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#30988) t72killer válasza balojazz (#30979) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ok, vhogy tavaly március rémlett. :R

#30984:Írtam fentebb. Elég meredek kísérlet ez így, a dózis is hasraütésszerű. A 12éves teljes adagot kap a 11 pedig 1/3-ot?

#30981: Tesztelni kéne, legalább random. Gondolom majd fognak, ha megint a lockdown lesz a politikai cél.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30989) Z.É.T. válasza t72killer (#30988) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Tudom, mindent elolvasok mindháromban :D :W
Az ilyen híreknél nekem mindig érdekesebbek a válaszok a hír alatt ;)

(#30990) t72killer válasza Z.É.T. (#30989) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R . Igen, és a blikkes gyorspalacsintában h jól rémlik nem volt benne, h 1/3 dózis.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30991) daneel_hu válasza aleister (#30974) üzenetére


daneel_hu
addikt

"A kérdésem, hogy járt e más is így, valamint hogy tudtok-e olyan szakrendelést, ahol érdemben segíteni tudnak."

Sokkal jobban érzem a szagokat, illatokat. Fals érzet tán nincs is.
De néha nagyon zavaró ha épp büdös van... nem túl nyerő ez a vadászkutya-feeling. :P

(#30992) kolopele válasza mozso (#30980) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nálunk ugyanez van. Gyerekek, tanárok, óvónők, reggel óta az én egyik gyerekemnek is fáj a torka, pedig be van oltva. Ez most szerintem valami más.

(#30993) radi8tor válasza kolopele (#30992) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Scolitisz undoritisz

⭐ Stella

(#30994) t72killer válasza radi8tor (#30993) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Súlyos, 2oldali :DDD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30995) Ispy válasza radi8tor (#30993) üzenetére


Ispy
veterán

A szülőknél meg súlyosabb szövődményként szokott jelenkezni: munkaitisz undaritisz. :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#30996) Csatravi válasza syberia (#30877) üzenetére


Csatravi
senior tag

Na már nálunk is telerakták a várost ezzel a plakáttal.
Lesz ebből az emberből még EÜ miniszter bár én nagyon remélem, hogy nem.

(#30997) mpo


mpo
veterán

Mit tudnak, amit mi nem?

Egy hét múlva lett volna az előadás 8000 nézővel, 4000 jegyet eladtak.
A musicalt szervező Kft. egyedi döntése alapján a jelenlegi helyzetre hivatkozva új időpontot tűzött ki az előadásnak (2022. április 14).
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#30998) t72killer válasza mpo (#30997) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Wow, jövő7en beindul Mo-on a fekete-omega variáns?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30999) aleister válasza daneel_hu (#30991) üzenetére


aleister
veterán

Ez érdekes. Egy ilyennel ki tudnék én is egyezni. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#31000) Chesterfield válasza Z.É.T. (#30978) üzenetére


Chesterfield
senior tag

A poszt-covid ambulancián bárkinek is tudtak már bármiben segíteni? Vagy itt is csak elszórakoztatják a beteget, amíg magától meggyógyul?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.