Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30151) Parci válasza Mr K (#30128) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

teljesen kuka szerintem ez a csatorna, már hónapokkal ezelőtt az volt :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30152) Ringman válasza balojazz (#30149) üzenetére


Ringman
nagyúr

Azt kell nézni, hogy mennyi a hospitalizált eset, mennyi a súlyos, mennyi a halott, és ha lehet, lebontva oltottakra, oltatlanokra is.

csak akkor, ha szándékosan nem vesszük figyelembe a longkovidot.

(#30153) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Nem az Ázsiában szakadtam csatornát akarom védeni, de valóban fémrészecskék kerültek az oltásba.

Moderna to recall COVID-19 doses in Japan after stainless steel contaminants found

Ez tény és a Moderna is elismeri.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#30154) radi8tor válasza Sir Pocok (#30153) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezt senki nem vitatta. A csatorna narrációjával van gond. (mondjuk én sose néztem mert kb 2 percig bírtam :D )

⭐ Stella

(#30155) Parci válasza radi8tor (#30154) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

+1000

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30156) Sir Pocok válasza radi8tor (#30154) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Nem néztem én se végig, én azt hittem ezt az acél témát vitatjuk.
sry

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#30157) lacafaca válasza radi8tor (#30154) üzenetére


lacafaca
őstag

nézzetek inkább toroczkait, pl a tegnapi elég tényszerű és nem mellébeszélések tömkelege :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#30158) Drizzt válasza balojazz (#30149) üzenetére


Drizzt
nagyúr

[Belinkeljuk akkor a hivatalos oldalukat ezredszerre is...(google forditoval egeszen jol ertelmezhetove valik)] Alapesetben a szamok nem az abszolut mennyiseget mutatjak, hanem az adott kategorian beluli csoport 100e emberere normalizalva. De at lehet valtani abszolut mennyisegre is.

I am having fun staying poor.

(#30159) mpo válasza balojazz (#30149) üzenetére


mpo
veterán

Minél több a fertőzött, annál több a súlyos eset.
A fertőzötteket pedig karanténra fogják kötelezni, ami kisebb egységeknél bezárást is okozhat.
A védekezés hiánya nem javítja a várólistát, amin most az ügyeleti díjakkal próbálnak javítani, de megint agyafúrt módon.

Ha érted, akkor már elavult.

(#30160) mpo válasza radi8tor (#30154) üzenetére


mpo
veterán

Én jobb vagyok. El sem indítom az ilyeneket. :DD

Ha érted, akkor már elavult.

(#30161) Ringman


Ringman
nagyúr

azért a valósághajlítás a briteknél is működni látszik: [link]

(#30162) andor80


andor80
senior tag

Napi 1000nél szuratok egy jó 3.löketet.

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#30164) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Napi jelentés

Napi új fertőzöttek száma: 247 (az előző napi adatokhoz képest – 15)
Napi új halálos áldozatok száma: 1 (az előző napi adatokhoz képest nincs változás)
Kórházi ellátást igénylők száma: 149 (az előző napi adatokhoz képest + 11)
Lélegeztetőgépre szorulók száma: 19 (az előző napi adatokhoz képest + 3)
Napi mintavételek száma: 10 882 (az előző napi adatokhoz képest – 69)
Az első dózissal oltottak száma: 5 799 584 (az előző napi adatokhoz képest + 18 463)
Ebből a második dózissal is beoltottak száma: 5 512 118 (az előző napi adatokhoz képest + 1 440)

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#30165) BlackV válasza bigdady (#30139) üzenetére


BlackV
senior tag

Magyarul akkor most van T vagy nincs T?
Lehet Té. Így fogalmaz.

Többiek moderna és ázsiaba szakadtam: igaz tényleg bulváros, de a tényállás ettől független: fémhulladék került az oltóanyagba és embereknek adták be. Kicsit megérdemli az ügy a tojással dobálózást.

Parci:
megennem úgy sem kéne, ha jól értem
Jól. Még várj vele egy kicsit.

(#30166) Ringman válasza andor80 (#30163) üzenetére


Ringman
nagyúr

(#30167) Parci válasza BlackV (#30165) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azt lehet tudni, hogy azonosíthatóak-e a szennyezett szállítmányok / kivonták-e őket?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30168) koncsik válasza Parci (#30112) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Én nem voltam covid-os a 2-3 hetes vizsgálat szerint az utóbbi időben. De: a gyerekek mindhárman voltak, valószínűleg tavaly ősszel, de ez is csak tavasszal derült ki véletlenül, találgatás. Ősszel, amikor a szokásos takony túneteik voltak, nekem is voltak ugyanolyan tüneteim. Sőt, most is ugyanolyan tüneteim voltak, kb 1 hétig - amik a delta tünetei is lehettek, pont gondoltam, hogy a megmaradt antigén tesztekből egy pálcát feldugatok a feleségemmel... van értelme? Most mondjuk neki is ugyanilyen tünetei vannak, lehet, hogy viszontdugnám (osztály kuss, nem röhög). A 2 fiú allergiás, enyhe tünetekkel, a kislány nem - a fiúk is tüsszögnek kicsit, ritkán. Múlt hét szombaton Gemencen kenuztunk, nem volt meleg, esett is...
Ebből döntsem el, mi legyen a következő lépés... :B (hiába a képzettségem és a tapasztalataim, nem segítenek sajnos)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#30170) Ispy válasza Parci (#30167) üzenetére


Ispy
veterán

Hát ezek után modernát lövetni? Nem tudom. ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#30171) Ispy válasza koncsik (#30168) üzenetére


Ispy
veterán

Nézd ha megdugdossátok egymást abból nagy baj nem lehet. :DDD

Én is gondolkodom egy antitest mérésen, van valami házhozjövös fajta is.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#30172) koncsik válasza Ispy (#30171) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:K :R - azért 3 gyerek után már óvatosabb duhaj az ember (az uccsó ráadásul v.s óvszerszökevény)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#30173) t72killer válasza Sir Pocok (#30153) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ok, csak mótvá vagy 3x. És nem kell hozzá egy félórás nyűglődést végignézni, és a többi videó is ilyen. Értettük, gáz, de emiatt rohanni lemondani a modernás időpontot pont olyan, mintha repülőbaleset hírére nem mernél gépre szállni.

Egyébként gondolkozzunk 1 picit: ha tényleg belövet magának az ember izomba 0.5mL nem túl sűrű acélszuszpenziót, attól még nem lesz borg, a helyi izomszövetben megáll az egész. Intravénásan esetleg más lenne a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30174) radi8tor válasza t72killer (#30173) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Na ja, a hatóságok majd intézik a kivonását az érintett batch-nak.

⭐ Stella

(#30175) Sir Pocok válasza t72killer (#30173) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Ennyi, ezzel egyetértek. Én továbbra is Modernát fogok kérni az Astra-ra.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#30176) Ringman válasza BlackV (#30165) üzenetére


Ringman
nagyúr

Ha már "T" (egerekben)
[link]

Excited to share our work by @BenIsraelow et al published today. We asked what are the roles of antibodies vs. T cells in controlling primary infection, reinfection, and vaccine-mediated protection? (1/n)

study:
Adaptive immune determinants of viral clearance and protection in mouse models of SARS-CoV-2

(#30177) Ispy válasza koncsik (#30172) üzenetére


Ispy
veterán

Ne is mond, teljesen megértelek 2 gyerekkel és egy kutyával a hátam mögött. :)

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#30178) Kaba válasza Sir Pocok (#30175) üzenetére


Kaba
veterán

Kérd nyugodtan,mivel a Delta ellen a leghatásosabb,(az egyedi ázsiai eset ellenére).

(#30179) BlackV válasza Parci (#30167) üzenetére


BlackV
senior tag

Hát elvileg visszahívták.
Újabb egymillió Moderna-vakcinát hívtak vissza szennyeződés miatt

Ha anyámnak kéne beadni, akkor spanyolt én inkább nem, amerikait leokéznám neki.
Mert nem tudom, ez a probléma mikor kezdődhetett. "A korábbi spanyol ampullák még csak kicsit fémesek, az még jó?" És hasonló kérdések.

(#30180) t72killer válasza Sir Pocok (#30175) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R , jó választás. Modernás mixekről mondjuk nem láttam még infót, de esélyes, hogy a Pfizerhez hasonló+kicsit erősebb.

#30179: naszuper, az én tegnapelőttim is spanyol. Be fogok csipogni a reptéren :DDD ?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30181) Kaba válasza t72killer (#30180) üzenetére


Kaba
veterán

A Moderna nagyobb dózis,mint a Pfizer és szobahőmérsékleten is tovább megtartja a minőségét,mint a Pfizer.

(#30182) t72killer válasza BlackV (#30179) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyébként azt írják, hogy a kupakoló berendezésnél történt súrlódás volt a gond. Nagyon meglepne, ha nem történt volna hasonló több alkalommal is az elmúlt 100 év vakcinái történetében - csak manapság jobban látunk-mérünk, mint 50+éve.

#30181: a lipidburok is más egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30183) bigdady válasza Sir Pocok (#30175) üzenetére


bigdady
nagyúr

Olyanra tudsz időpontot foglalni vagy csak odamész vhová hátha van?

[ Szerkesztve ]

(#30184) Kaba válasza bigdady (#30183) üzenetére


Kaba
veterán

Lehet modernára is időpontot foglalni első oltásnál.
A harmadik oltásnál,mivel nincsen vakcinaválasztási lehetőség, csak a helyszínen lehet kérni.

[ Szerkesztve ]

(#30185) bigdady válasza Ringman (#30022) üzenetére


bigdady
nagyúr

Péterfalvi: nem kötelezhetőek a diákok védettségire a kollégiumokban

(#30186) BlackV


BlackV
senior tag

Haladóknak: "egy HPV a jobba, egy pfizer a balba."

Dobson Szabolcs bejegyzése:

Mikor adható más oltás a Covid-19 elleni oltás időpontjához képest? Korábban az amerikai Betegség-kontroll és -Megelőzési Központ (CDC) 2 hét különbséget javasolt, de a legújabb ajánlás szerint már nincs semmilyen időbeli megkötés, azaz egyidejűleg is adható más oltás más anatómiai helyen (a delta izom különböző pontjait is beleértve, ha releváns). Mindamellett a CDC mérlegelni ajánlja a más oltások ilyen beadásának sürgősségét és reaktogenitását.

[link]

(#30187) BlackV válasza t72killer (#30182) üzenetére


BlackV
senior tag

Nagyon meglepne, ha nem történt volna hasonló több alkalommal is az elmúlt 100 év vakcinái történetében

Úgyisvan odase neki. "Kis hibával a zongora is szól."

(#30188) t72killer válasza BlackV (#30187) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ne aggódj, a kedvenc sinodról még csak véletlen se fog hasonló kiderülni, mert véletlen se kerül belőle szállítmány japán minőségellenőrzés kezébe :DDD .

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30189) balojazz válasza Ringman (#30152) üzenetére


balojazz
tag

De a longot per definitionem adott pillanatban nem lehet figyelembe venni, szóval ja, szándékosan nem nézzük.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#30190) rednifegnar válasza t72killer (#30188) üzenetére


rednifegnar
senior tag

dolgoztam par evig gyarban (sot van egy volt kollegam aki pl a richternel dolgozik gyartasban), meg a legszigorubb elorasok mellett is atcsuszik neha selejt, vagy nem tokeletes, plane amikor valamibol milliard szamban gyartanak es a vilag tobb pontjan szetszervezve a folyamatokat. nem mentegetesbol de ez van.
amugy meg jol irta valaki, szerencsere a ruszkiknal ilyen nem fordulhat elo. mert ott ki sem derul ;]

A camera does not make art, the artist makes art.

(#30191) Tüzi válasza koncsik (#30172) üzenetére

Csak mocsok eros benne az eletoszton ;)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#30192) Parci válasza rednifegnar (#30190) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mert ott vasdarabok helyett élő adenovírus van a czuccban :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30193) t72killer válasza Parci (#30192) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az szuper, nem? Te kapod az oltást és még a szomszéd is immunis lesz, a háziállatokkal egyetemben :DD.

Számítottak a sok antiwaxxer oroszra, így oltják a teljes lakosságot:))

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30194) Tüzi válasza Parci (#30192) üzenetére

Azt azért ne tudd meg, hogy a volt osztálytársammal mit csinált a szuptnyik... több egyéb dolog mellett másfél deci gennyet szívtak le az egyik térdéből, a másikból majdnem kettőt, és akkor ez még kevésbé szar tünetek közé tartozik.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#30195) Sir Pocok válasza bigdady (#30183) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Beszéltem a háziorvosomnál. Ő közölte, hogy 60 év alattiakat nem fog oltani, az oltópontra kell mennem. Szóval megnézem, hogy az ESZTT mit ajánl fel, ha nekem nem tetszőt akkor elmegyek valamelyik oltópontra, de AZ-re tuti moderna vagy pfizer jár ezt a doki is elmondta.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#30196) Ringman válasza Sir Pocok (#30195) üzenetére


Ringman
nagyúr

járni jár, de jut? :)

(#30197) rednifegnar válasza Sir Pocok (#30195) üzenetére


rednifegnar
senior tag

nem ajanl fel semmit.
valaszthatsz oltopontot az altalad beirt iranyitoszam alapjan, ha olyanod van akar az orszag masik vegere is mehetsz.

az hogy mit tudnak adni az csak helyben derul ki. ezert sztem celszeru "nagyobb" helyekre menni (mint pl bp-en a rokus) ott valoszinuleg van minden, valogathatsz mint a svedasztalon es ampullabontansnal se nagyon kell varni.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#30198) t72killer válasza Tüzi (#30194) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kemény. Nna az ilyesmi nemigen kerül a times és a guardian címlapjára. Esélyes, hogy "élőt" kapott, és az élő adenók alkottak valamit önszorgalomból.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30199) Sir Pocok válasza rednifegnar (#30197) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Szerintem akkor marad: Szolnok v. Cegléd v. Kecskemét megyei korház...

Ringman -> hátha :K

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#30200) Ispy válasza Parci (#30192) üzenetére


Ispy
veterán

végülis, egy fokkal jobb, mintha kovid lenne benne élőben. Mondjuk akkor legalább érne is valamit, mert a majomvírus immunizációval nem sokra mész. ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.