Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30651) natë válasza Parci (#30648) üzenetére


natë
nagyúr

Na de azt is írják, hogy nem bizonyítható az összefüggés.
Szerinted pl. egy porszóró/homoszóró üzemben mennyi fémport nyelsz be?

(#30652) Ringman válasza Lauda (#30646) üzenetére


Ringman
nagyúr

Sajnos akik ezt a helyzetet okozzák, sosem találkoznak vele szemtől szemben, amikor szükségük lenne segítségre.

nekik ott a jogszabály által is biztosított vip-ellátás

(#30653) BlackV válasza natë (#30651) üzenetére


BlackV
senior tag

Izomba? Na mennyit?

(#30654) radi8tor válasza BlackV (#30653) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bunyó közben? :D

Amúgy vicces hogy egyesek még ez után se gondolnak rosszat arról a cégről aki piacra dobta az ipari selejtet.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#30655) natë válasza BlackV (#30653) üzenetére


natë
nagyúr

Na de ott nem is olyan para, vagy? :D

Élő szövet fémvázon.

[ Szerkesztve ]

(#30656) koncsik válasza t72killer (#30650) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

@ radi8tor :Y kíváncsi lennék az izzadságszagú részletekre... (nem, igazából nem is) ;)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#30657) radi8tor válasza koncsik (#30656) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja mondjuk a szennyezett batch szám az keringhetne a neten, de gyanítom Japánokon kívül nem nagyon vizsgálták laborban a fiolák tartalmát.

⭐ Stella

(#30658) t72killer válasza Parci (#30649) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Annakidején leírtam, hogy miért várok - cikkben nem lett volna sok értelme részletezni, mert kb annyi volt benne a logika, mint amögött, hogy Ebola és Dengue-oltást se kérek. Most viszont vidék alsóra is betört, gyorsabban, mithogy a nem "féléves előfizus" oltásokat felválthatta volna valami. +a suliban semmi elővigyázatosság, nemhogy sulizárás:((( . Így legnagyobb valószínűséggel az 1d+élő booster csapatot fogom erősíteni, kb ilyen esélyekkel:

"Against symptomatic infection caused by Alpha, vaccine effectiveness with partial vaccination (≥14 days after dose 1) was higher for mRNA-1273 (83%) than BNT162b2 (66%) and ChAdOx1 (64%), and full vaccination (≥7 days after dose 2) increased vaccine effectiveness for BNT162b2 (89%) and mRNA-1273 (92%). Protection against symptomatic infection caused by Beta/Gamma was also higher with partial vaccination for mRNA-1273 (77%) than BNT162b2 (60%) and ChAdOx1 (48%), and full vaccination increased effectiveness for BNT162b2 (84%). Against Delta, vaccine effectiveness after partial vaccination tended to be lower compared to Alpha for mRNA-1273 (72% vs. 83%) and BNT162b2 (56% vs. 66%), but was similar to Alpha for ChAdOx1 (67% vs. 64%). Full vaccination with BNT162b2 increased protection against Delta (87%) to levels comparable to Alpha (89%) and Beta/Gamma (84%). Vaccine effectiveness against hospitalization or death caused by all VOCs was generally higher than for symptomatic infection after partial vaccination for all three vaccines."[link]

a brit vaccine surveyance report is nagyjából 70%-ot emleget a sorok között. valószínű van szórás/hiba rendesen, fura, hogy a "mutánsabb" béta ellen jobb eredmény jött ki: ez szarmazhat akár a tesztalanyok koreloszlásából is.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30659) Parci válasza radi8tor (#30657) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

3xxxyyy batch számok, az enyém 214008. ettől persze még simán lehet, hogy ez is szar csak nem nézte senki, de azért azt gondolnám, hogy egy ilyen balhé után mindenhol csinálnak szúrópróbaszerű mintavételeket

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30660) Parci válasza t72killer (#30658) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én meg ezek miatt kértem most modernát -- aztán remélem, hogy nem a túlélték, de mégis meghaltak táborba kerülök :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30661) radi8tor válasza Parci (#30659) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Few millimeters particles-t írnak, azt relative könnyű észrevenni ha nem eszetlenül csinálják.

⭐ Stella

(#30662) t72killer válasza Parci (#30660) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

kivétel erősíti a szabályt, majd írj odaátról, ha a chipeknek van ott is térerő :DDD

#30661: kizárt, nem fér át a tűn :Y .

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30663) koncsik válasza radi8tor (#30657) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

TELJESEN OFF
Bocsánat, én erre gondoltam: "...tegnap fel akart jönni velem a lépcsőn a radiátor..." :B :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#30664) radi8tor válasza koncsik (#30663) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja, az biztos valami névrokon. :DD

⭐ Stella

(#30665) Ringman


Ringman
nagyúr

mondjátok hogy ez fotoshop: [link]

(#30666) Ispy válasza Ringman (#30665) üzenetére


Ispy
veterán

Biztos az, ilyen béna feje nem lehet valakinek. ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#30667) radi8tor válasza Ringman (#30665) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hogyne lenne Photosop?! De az is lehet Corelben vagy Illustratorban szerkesztették meg a hirdetést. :D

⭐ Stella

(#30668) Mr K válasza #86564352 (#30633) üzenetére


Mr K
senior tag

"A szennyezett Moderna batch blama újabb áldozata: Third person dies in Japan after taking contaminated Moderna coronavirus vaccine"

After. (Én meg nemrég hallottam egy emberről, aki életében először felült a hullámvasútra és másnap meghalt.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#30669) Tigerclaw válasza radi8tor (#30661) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Annak at se kellene ferni a tun.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#30670) radi8tor válasza Tigerclaw (#30669) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gondolom nem széltében, hanem hosszanti irányban pár mm.

⭐ Stella

(#30671) t72killer válasza koncsik (#30663) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30672) mpo válasza Ringman (#30665) üzenetére


mpo
veterán

Az, a szöveg nem követi a perspektívát.
Egy kardiológus szívének sem tesz jót az elhízás!

Ha érted, akkor már elavult.

(#30673) bigdady válasza Parci (#30659) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem lehet hogy a tiéd meg lejárt, hogy ilyen régi? ;]

[ Szerkesztve ]

(#30674) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

A 35. héten a vizsgált városok többségében alacsony a SARS-CoV-2 koronavírus koncentrációja, a tendencia tekintetében Budapesten és Szegeden csökken, míg Szolnokon enyhe emelkedést mutat. A mért koncentrációk Budapest agglomerációs településeinek közös mintájában, Kecskeméten, Miskolcon, Pécsett, Salgótarjánban, Szegeden és Szombathelyen a mérsékelt, míg a többi vizsgált település (13 város) esetében az alacsony tartományba esnek.
Fontos felhívni a figyelmet azonban arra, hogy a szennyvízben mért koronavírus számok hétről-hétre tapasztalható ingadozása (enyhe emelkedése illetve csökkenése) a relatíve alacsony betegszámokból ered. A járvány újbóli felerősödésének megakadályozása érdekében kiemelten fontos, hogy azok is oltakozzanak, akik eddig még nem kérték a COVID-19 elleni védőoltást.

pdf info grafika

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#30675) bigdady válasza koncsik (#30674) üzenetére


bigdady
nagyúr

Hát ez alapján még mindig el lett kiabálva a negyedik hullám exponenciális növekedése ahogy nézem

[ Szerkesztve ]

(#30676) Parci válasza bigdady (#30673) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lehet, hogy azért vagyok olyan szarul. meg a mágnestől.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30677) Gothmog válasza koncsik (#30674) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Ha nézi mellé az ember - mondjuk a Koronamonitoron - a napi/heti megyei szintű adatokat (új fertőzöttek száma, illetve ezek értéke normálva, valamint ezek változása az előző héthez képest), akkor olyan érzése van, mintha kétféle, párhuzamos valóságban létezne.

Persze tudom, a lakosság tesztelési hajlandósága mutathat regionálisan akár számottevő jelentőségű eltéréseket is, miközben a csatornába meg ugye mindenkitől megy a szmötyi, de például az e heti szennyvíz alapján Budapest alacsony és csökken, miközben a Koronamonitor megyei térképén már hetek óta (a normált adatoknál és a növekedés üteménél is) folyamatosan "mélysötét" színben játszik (vagyis arányában, országos viszonylatban, kifejezetten magas értékeket produkál)

Endure. In enduring, grow strong.

(#30678) mpo válasza Gothmog (#30677) üzenetére


mpo
veterán

akkor olyan érzése van, mintha kétféle, párhuzamos valóságban létezne.
A zenekarban nem mindenki egyformán jól játszik.

Ha érted, akkor már elavult.

(#30679) t72killer válasza Gothmog (#30677) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

mosthogy mondod, városokban nem magasabb az oltási hajlandóság + az átfertőzöttség? mert ezek mind nagyvárosi tisztítók. UK-ben a delta a vidék hulláma lett.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30680) bigdady válasza t72killer (#30679) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ennek mondjuk lehet értelme

(#30681) Ringman


Ringman
nagyúr

New Details Emerge About Coronavirus Research at Chinese Lab
More than 900 pages of materials related to US.-funded coronavirus research in China were released following a FOIA lawsuit by The Intercept.

(#30682) Z.É.T. válasza Gothmog (#30677) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Augusztus 5-én, amikor - emlékeim szerint - Kaposvár és Tatabánya emelkedni kezdett, akkor írtam be ezt az egyik haveri chat-be:

(#30683) BlackV válasza Parci (#30660) üzenetére


BlackV
senior tag

Ugyan. Maximum a IGGQD-t használók táborába kerülsz! :K

(De azért majd MR vizsgálat előtt jelezd, hogy spanyol modernás vagy.) :DDD

(#30684) Drizzt válasza Gothmog (#30677) üzenetére


Drizzt
nagyúr

"Ha nézi mellé az ember - mondjuk a Koronamonitoron - a napi/heti megyei szintű adatokat (új fertőzöttek száma, illetve ezek értéke normálva, valamint ezek változása az előző héthez képest), akkor olyan érzése van, mintha kétféle, párhuzamos valóságban létezne."

Nem vagy ezzel egyedul.

I am having fun staying poor.

(#30685) Csatravi válasza Parci (#30648) üzenetére


Csatravi
senior tag

"bár ne legyen szennyezett semmi, "

Ezzel egyet értek, viszont még az is kétséges, hogy a fémszennyezettségnek van-e köze a halálozáshoz. Az izomba adott fémrészeskének el kellene jutni mondjuk a szívbe, de ott sem biztos hogy halálos problémát okozna. Egy fémiparban, szerelésen dolgozó ember milliószor több fémszennyezést szerez a szervezetébe (főleg a tüdőbe) és mégsem hal bele vagy lesz beteg tőle. Aki dolgozott már ipari szerelésen ( tartály és szerkezetgyártás, nagy átmérőjű csővezeték fektetés az tudja, hogy miről beszélek)
Azt viszont nem értem. hogy a gyártás végeztével a gyártósoron miért nem alkalmaztak optikai szennyezettség ellenőrzést.

(#30686) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

suli update: kezdésnek heten lettek betegek (köztük a fiam), sima megfázás, láz sehol (nála igen, de nála mindig van), annyira semmi nem volt, hogy senki sem teszteltette a gyerekét még. szez ON!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30687) PuMbA


PuMbA
titán

Enyhén csökken a koronavírus koncentrációja a szennyvízben

Yesss. Úgy látszik semmiféle előző hullám féleség nem lesz itt szerencsére :)

[ Szerkesztve ]

(#30688) BlackV válasza radi8tor (#30654) üzenetére


BlackV
senior tag

A szó sincs ilyesmiről. Sőt nyakatekert elméletekkel magyarázzák a bizonyítványt. lsd pl. #30685 felettem is. Miközben semmi mást nem kéne csinálni, csak egy kicsit visszavenni, csöndben maradni. Én magam sem fújnám túl egyébként a dolgot annál, mint ami. De még mindig ez az eltartott kisujjkodás.. Erre muszáj előkeresni a tojásokat, amiket már el is felejtettem volna hová tettem.

[ Szerkesztve ]

(#30689) mpo válasza PuMbA (#30687) üzenetére


mpo
veterán

Menj vissza 10 hsz-t és olvasd onnan.

Ha érted, akkor már elavult.

(#30690) Asbee válasza mpo (#30689) üzenetére


Asbee
veterán

Megint ott tartunk, hogy a csillagos ég is levan hazudva, minden elvan titkolva , pedig egy brutális hullám van már? És ezt végig valamilyen eseményhez, rendezvényhez kötni, amíg egyszer be nem jön? Az emelkedés már látható, de egyáltalán nem biztos hogy annyira durva lesz....

(#30691) andor80 válasza Asbee (#30690) üzenetére


andor80
senior tag

+1

2022 a linux éve na ez a Mass Effect..

Kicsit ez a dal jut róla eszembe :

"De ugye eljössz még?
Ugye eljössz még?
Ha hallod majd az elefánt-dübörgést.
Ugye eljössz még?
Talán eljössz még?
Mi várunk rád ha szól a dübörgés."

Karthago - Requiem

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#30692) Gothmog válasza Asbee (#30690) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Én személy szerint csupán egy látványos diszkrepanciára hívtam fel a figyelmet. Tudniillik a Koronamonitor is a hivatalos, állam által szolgáltatott adatokból dolgozik. És ott pl. nem az látszik, hogy Budapesten egy, legalábbis országos viszonylatban kifejezetten jónak tűnő helyzet lenne, ami ráadásul javuló tendenciát mutat. Miközben a szennyvízadatok ugye ezt sugallanák.

Tomboló járvány - legalábbis nálam - szóba sem került.

Endure. In enduring, grow strong.

(#30693) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

(#30695) PuMbA válasza Gothmog (#30692) üzenetére


PuMbA
titán

A szennyvízadatok mindig a körülbelül 1 héttel későbbi állapotot mutatják előre. Egy előrejelzés, de ez le van írva mellé mindig :)

[ Szerkesztve ]

(#30696) t72killer válasza PuMbA (#30695) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

ha 1 hét múlva is kb ez lesz a helyzet, akkor k.va jók vagyunk. Vagyis vagytok :R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30697) Gothmog válasza PuMbA (#30695) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Nagyon egyszerű a dolog akkor. Jövő héten figyelemmel kell követni a tesztpozitivitást. Ha valós a szennyvízadat, Budapesten ennek az értéknek elvileg csökkennie kell, de legyünk kicsit megengedőbbek: elvileg nem növekedhet.

Endure. In enduring, grow strong.

(#30698) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Portugaliaban valami otlet, hogy hogy a csaba ertek el 86(2)/77(1) szazalekos oltottsagot? Dupla dozisban ok vezetnek vilagszerte.

I am having fun staying poor.

(#30699) Vesa válasza Parci (#30573) üzenetére


Vesa
veterán

Elsiklottam felette ha írtad, sorry, akkor grat! Moderna jó cucc. Lázad is lett?

Igazából én már örülnék, ha lenne végre némi mellékhatásom. Mert AZ-től is alig volt valami, és a booster Pfizertől se nagyon. Kis karfájdalom, illetve a random izületi izék, de ezeket nem tudom egyértelműen hozzá kötni, lehet, hogy semmi köze nem volt az oltáshoz. Nem is tartom számon mellékhatásként.
Lehet, hogy már immunrendszerem sincs. :D

A tudomány a valóság költészete!

(#30700) Ringman válasza Drizzt (#30698) üzenetére


Ringman
nagyúr

felérték ésszel a problémát?

amúgy a briteknél nagyobb az oltott 16 éven felüliek aránya 89/80: [link]
kanadában meg a 12 éven felülieknél (!!) 85/77,5 az arány [link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.