Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31401) balojazz válasza kolopele (#31399) üzenetére


balojazz
tag

Hát pont ezt mondom: lehet, hogy nálatok jelent valamit a köhögés meg orrfolyás, nálunk meg csak annyit, hogy ma szeptember vagy április van. A focit rábízzuk. Ha akar, megy, ma pl beollózott egy gólt. A felelősség kérdésében valószínűleg más platformon állunk.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#31402) kolopele válasza balojazz (#31401) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nyilván engeded lázasan is, nem? Meg amikor majd megfullad a köhögéstől, plusz nyelni alig tud. No comment.

(#31403) Parci válasza kolopele (#31402) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nyilván nem engedi, ne hergeljetek már egymást, itt dekkolok a csillagos ég alatt a beszteroidozott, szűkölő gyerekkel, peace

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31404) Vesa válasza Parci (#31400) üzenetére


Vesa
veterán

Ó szegények, átérzem ezt! Nekem is kruppos volt az egyik kicsi korában, volt olyan, hogy már szinte lila volt a feje annyira befulladt. Tartott kb. 1 évig ez az egész, aztán kinőtte. Addig meg inhalátort toltunk ha gond volt. Neki használt, de lehet, hogy nálatok nem, orvossal egyeztetni kell, de gondolom ezen már ezeréve túlvagytok. Ha durva a helyzet, akkor szteroid, de ez szerencsére ritkán kell. Jobbulást a kicsinek!

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#31405) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Elindult a hagyomanyos jelenleti oktatas - amivel semmi baj sincs - de azt nem gondoltam volna, hogy a kormany magasrol tesz az egesz Europaban tombolo deltara es eszebe se jut, hogy tesztelnie kellene azokat a gyerekeket akiknek hasonlo tunetei vannak. Igen, allergiaszezon, influenzaszezon, de pont azert vannak a tesztek. Ha mar nem tartozunk a fejlett nyugathoz, nincs penzunk az iskolasok folyamatos heti koru tesztelesre, legalabb akkor teszteljenek, amikor mar van gyanu. Inkabb ugorjanak arnyekra tobbszor, de ki tudnak emelni a tenyleges covidosokat, el lehet kezdeni a kezelesuket es idoben megallitani a terjedest.

Azt gondolja a kormany, hogy barki is felrona nekik, hogy ide is bejott a jarvany ujra, ahogy mashova is, hogy inkabb nem tesztel? A hazirovosok, gyerekorvosok egy resze meg asszisztal nekik, megszegve az eskujuket?

Most ugy viselkedik a kormany, mintha mar nem is letezne se virus, se jarvany.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#31406) Ispy válasza kolopele (#31385) üzenetére


Ispy
veterán

Hát pedig de, nálunk mindig is ilyen volt a sulikezdés, októberre az osztály fele lepukkant. Sőt már az óviban is ez volt mindig.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#31407) Gothmog válasza balojazz (#31394) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Előre is bocsi a szurkálódásért, de ha már ennyire beindult a játékos mellényverés/[ki a f*szagyerek] , akkor nem bírom megállni, és annyit megjegyeznék hozzá, hogy - szerintem - aki azért nem tud/hajlandó maszkot elviselni magán akkor/addig sem, amikor/ameddig az egyébként elvileg kötelező, mert "nem kapok levegőt benne/megfulladok/én nem bírom ki benne" (határozottan emlékszem, hogy volt már ilyen rinyálásod ebben a topikban), arról nekem valamiért mégsem a vas- vagy titánember, hanem inkább egy görögországi lokalizációjú hegy jut az eszembe... ;]

[ Szerkesztve ]

Endure. In enduring, grow strong.

(#31408) Gothmog válasza Parci (#31403) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Ó, ezt csak most olvasom...

Kitartást, jobbulást!
(Idővel szinte biztosan kinövi majd, de addig eléggé para tud lenni, ha beüt.)

Endure. In enduring, grow strong.

(#31409) t72killer válasza Parci (#31403) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jobbulást :( . Egy gyors 3hetes kör Dalmácia neki vmelyik szülővel/nagyszülővel meglógva? Többet ér, mint bármilyen gyógyszer. Mi Kanárit vetettük be anno rendszeresen köhögős nyavajákra, de közelebb is van jó levegő :R .

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31410) Csatravi válasza Tigerclaw (#31405) üzenetére


Csatravi
senior tag

Reggel a TV-ben a műsorvezető azt mondta hogy ahova a gyermeke jár azt az osztályt most küldték el online oktatásra mert fertőzött gyerek volt közöttük. Ismerős szintén ilyenről számolt be.

(#31411) Parci válasza Vesa (#31404) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nálunk a nagyobbik 5+ évig nyomta (talán már túl van rajta, kop-kop), a kisebbik két éve, és neki erősebb, kell a szteroid, sőt, ma éjjel az sem volt elég (de most jobban van, ma éjjelig van kis mozgásterünk felkészülni).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31412) OPiiPO válasza andor80 (#31393) üzenetére


OPiiPO
addikt

Ne haragudj de nem húznál már át a laza topicba légyszives végre? :R

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#31413) Parci válasza t72killer (#31409) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez sajnos nem olyan, ezt vírusfertőzés triggereli, aztán jön és kész. inkább valami párás és hideg időjárású hely segít rajta (mondjuk skócia? :DDD).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31414) Parci válasza Gothmog (#31408) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mindig kinövik, én is kinőttem, ahogy megnő a légút keresztmetszete, már nem okoz kárt (ugyanúgy begyullad, csak nem záródik el). sajnos rutinos vagyok, de ez csak arra jó, hogy izomból összeszarjam magam, amikor ott lebeg az esélye a fulladásnak :(, mert tisztában vagyok vele, hogy van rá esély.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31415) t72killer válasza Parci (#31413) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Gyertek nyugodtan, tudok tippeket adni, ahol max a mókusoktól kapjátok el a delhi redvát :)) . Bár a múlt héten itt is 28fok + verőfényes napsütés volt :DDD .

#31416: :DDD , azok kb már csak a mókusok, a 2lábúak azt hiszik a fél éves astrájukkal, h oltva vannak. Most jut eszembe, neked duplaszputyin van, ha az az eu covid passban nem íródik felül, akkor itt okoz némi szemöldökráncolást és karantént. Nem írtak még a csoportban róla, h jött-e már valaki felüloltott keletivel.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31416) Parci válasza t72killer (#31415) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

oda? tele van oltatlanokkal!! :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31417) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Amugy arra tippelek, hogy az hogy egy Pfizer felulirja a korabbi nem EU konform vakcinakat a rendszerben az nem bug, hanem feature. Valoszinu a kormany igy probalja elkerulni, hogy tomegek kezdjenek tuntetni ellenuk emiatt. Inkabb belenyultak a rendszerbe, hogy atverjek az EU tagorszagait. Gyakorlatilag hamis igazolvanyokat keszitettek azoknak, akiket miattuk most problemas az utazas. Ha meg lebuknak az EU-ban, majd azt mondjak, hogy csak hibas volt a szoftver.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#31418) Parci válasza t72killer (#31415) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

akkor legyen isle of skye, sligachan valley :), meg mainland loch an eilein, emlékeim szerint

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31419) Parci válasza Tigerclaw (#31417) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem is kb. ez a helyzet. remélem elfogadják a fake modernámat.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31420) Tigerclaw válasza Parci (#31419) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nagyon amator programozonak kellene lenni ahhoz, hogy egy ilyen hazmeretu bug letrejojjon majd atmenjen a teszteken. Ez egyertelmuen szandekos.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#31421) balojazz válasza Gothmog (#31407) üzenetére


balojazz
tag

Neeem. Ilyen rinyálásom nem volt. Azt mondtam, hogy kényelmetlen, hogy mindennap megfeledkezem róla, hogy nem tudom megszokni. Nagyon is jól kapok levegőt a maszkban, csak éppen zavar, hogy van valami az arcomon, ezért folyton lekapom az állam alá, és ott is felejtem. Amikor észreveszem, hogy ott van, akkor meg ott hagyom vagy zsebre vágom. Utcán kifejezetten szándékosan nem hordtam, mert annak semmi értelme. A Taigetoszra a mítosz szerint az életképtelen, torz csecsemőket rakták ki, ahhoz nem sok közöm van, ha erre céloztál. De ha az Olümposzra, az stimmelhet.

[ Szerkesztve ]

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#31422) radi8tor válasza Tigerclaw (#31417) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az EU már tud róla, mivel megjelent róla egy hír. Azért ez eljut hozzájuk is rögtön...

⭐ Stella

(#31423) attiati válasza radi8tor (#31422) üzenetére


attiati
veterán

már alapból abból kéne kiindulniuk, hogy itt mindig valami trükközés megy :DDD

(#31424) Dottorei


Dottorei
tag

Hétvégén 873 új fertőzöttet azonosítottak, meghalt 12 beteg [link]

(#31425) t72killer válasza Parci (#31418) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Loch Etive mellett béreltünk kunyhót 2 éve, de ezeknek eléggé elszállt mostanában az ára. Szezonon kívül lehet Skye se túl drága :R . Hosszabb időre mondjuk érdemesebb vmi civilizált hely, pl Oban félórás körzetében letelepedni, ahol van bevásárlási lehetőség (morrisons, tesco..) és egyebek.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31426) Ringman


Ringman
nagyúr

whitelabnél átesett oltottaknak centaur javasolt vagy S+N komplex védettségi?

(#31428) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

Sziasztok,
Május elsején kaptam a második Sputnikomat, hamarosan fogok rá kérni egy Pfizert vagy egy Modernát. A kérdés csak az, h mikorra időzítsem a 3. oltást? Látom, h sokan azonnal kérik, ahogy lehet (négy hónap után), de nem korai ez egy kicsit? Vajon milyen lehetőségeim leszek ha a 3. oltás után 4-6 hónappal "eltűnik" a védettségem? Jöhet a 4. shot? Esetleg már januárban?! :F Szívem szerint kivárnék november 1-ig... Mondjuk az azonnali harmadik oltás mellet szól az is, h most kaphatnék egy "hamis uniós igazolványt". Nem egyszerű kérdés. :U

(#31429) kw3v865 válasza Ringman (#31426) üzenetére


kw3v865
senior tag

Nekem pár napja ebben a topikban a komplexet javasolták, azt is választottam. Mindenképp megéri azt a plusz 4 ezer Ft-ot.

[ Szerkesztve ]

(#31430) kw3v865 válasza bulikavagyok (#31428) üzenetére


kw3v865
senior tag

Csináltass egy ellenanyag-tesztet, az alapján látni fogod mennyire vagy védett.

[ Szerkesztve ]

(#31431) radi8tor válasza t72killer (#31425) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lánykérésem Glen Etive-nél volt. :D

⭐ Stella

(#31432) attiati


attiati
veterán

Pfizer hatóanyag: 30 μg per dose
Moderna hatóanyag: 100 μg (per dose)

Tulajdonképpen 6,6 pfizer szurit kapnak a modernások?

(#31433) koncsik válasza Parci (#31403) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Jobbulást, been there.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#31434) natë válasza attiati (#31432) üzenetére


natë
nagyúr

Hát igen, mondjuk 40db Sino lehet jobban szerepelne a Modernánál is ;]

(#31435) Ezekiell válasza radi8tor (#31431) üzenetére


Ezekiell
veterán

És igent mondtál? ;] <3

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#31436) t72killer válasza Dottorei (#31427) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Bingó :R a "brit kutatók" is ezt állapították meg :DDD .

#31431: wow, és miért vitted el innen?!?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31437) Sir Pocok válasza Dottorei (#31424) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Új fertőzöttek száma: 873 (a múlt pénteken közölt adatokhoz képest: +550)
Új halálos áldozatok száma: 12 (a múlt pénteken közölt adatokhoz képest: +6)
Kórházi ellátást igénylők száma: 266 (a múlt pénteken közölt adatokhoz képest: +46)
Lélegeztetőgépre szorulók száma: 34 (a múlt pénteken közölt adatokhoz képest: +4)
Új mintavételek száma: 36 631 (a múlt pénteken közölt adatokhoz képest +22 302)
Az első dózissal oltottak száma: 5 840 588 (a múlt pénteken közölt adatokhoz képest: +5 627)
Ebből a második dózissal is beoltottak száma: 5 545 538 (a múlt pénteken közölt adatokhoz képest: +3 940)

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#31438) radi8tor válasza t72killer (#31436) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Pénteken vittem, vasárnap visszahoztam magammal. :D

Ezekiell: jaja muszáj volt ha már leszerveztem az egészet. ;]

⭐ Stella

(#31439) balojazz válasza OPiiPO (#31412) üzenetére


balojazz
tag

Leszámítva a harsányságát, és kizárólag a nettó tartalmat tekintve inkább lennék andor80, mint kolopele, mivel kolopele fél, andor80 meg nem fél. A félelem mint permanens létállapot nagyon távol áll tőlem. Mondjuk úgy: igazítsuk a valósághoz a félelemérzetünket, akkor jobban járunk. Azon kívül andor80 örült a nyári nyitásnak, ahogy én is. Én még a jelenléti ovinak és sulinak is örülök, pedig a kerületben zártak már be ovit múlt héten covidos dolgozó miatt, és jelenleg a nagyobbik kölök fél osztálya hiányzik torokfájás miatt. Jelenlétioktatás-párti vagyok.

[ Szerkesztve ]

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#31440) bulikavagyok válasza kw3v865 (#31430) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Igazad van, be is jelentkezem egyre. De ettől függetlenül még mindig szkeptikus vagyok az azonnali 3. oltással kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#31441) attiati válasza natë (#31434) üzenetére


attiati
veterán

az oroszok megoldanák ezt all in 1-al is ;]

(#31442) Gothmog válasza balojazz (#31421) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Ó, értem, akkor pontatlanul emlékeztem. Elnézést. Viszont hogy pontosítsunk, akkor ez inkább egy kezdődő korai demencia kiegészülve a narcisztikus hajlamú okostojás szindróma okozta krónikus szabálykerülő magatartással... :DDD Végül is, a görög mitológiában van néhány fura isten, úgyhogy akár ezzel a portfólióval is kaphatsz helyet az Olümpuszon. (A tünetmentes vagy nagyon enyhe tünetes átesés az apoteózishoz kicsikét kevés, nem olyan különleges dolog, mert azt rajtad kívül is, csak hazai viszonylatban nézve is feltehetően további pár százezer ember sikeresen abszolválta.)

Endure. In enduring, grow strong.

(#31443) kw3v865 válasza bulikavagyok (#31440) üzenetére


kw3v865
senior tag

A legtöbb országban, ahol engedélyezett a 3. oltás, általában fél évre adják leghamarabb, nem 4 hónap után. Tehát jó eséllyel ráérsz még, nem kell vele kapkodni. Nyilván az antitestes eredmény is segít majd a döntésben.

(#31444) kolopele válasza balojazz (#31439) üzenetére


kolopele
nagyúr

Én nem félek, hanem elővigyázatos vagyok, és nem azt keresem hogy mit kell tenni amikor már k@rva nagy a baj, hanem azt nézem hogyan lehetne megelőzni. Nagyon nem mindegy.
Nincs azzal semmi gond, ha te egy járvány idején a jelenléti oktatás híve vagy. Én nem. Megoldom simán a gyerekek tanulását itthon is (esetleg magán úton), még akár jobban is bizonyos tantárgyak esetében mintha iskolába járnának, és betegek sem lesznek. Az udvar meg kész kiépített játszótér számukra, de erről már írtam.

[ Szerkesztve ]

(#31445) Mr K válasza Sir Pocok (#31437) üzenetére


Mr K
senior tag

Ennek az előző naphoz való viszonyításnak jellegzetes (naptári) heti hullámzást mutató adatoknál (pl. új fertőzöttek száma) nincs sok értelme. Tudom, hogy úgy másolod, de ez mégiscsak egy tudományos covid kocsma... :) Az egy héttel korábbi értékkel való összevetésnek (százalékosan is) sokkal több értelme lenne. Ez nem csak a "három napig nincs adat" és a "kedden nem tesztelünk annyit" típusú zavaró tényezőket szűrné ki, de a trendekről is jobban tájékoztatna. (Máshol is így csinálják, nem én találtam ki.) Pl.

Új fertőzöttek száma: 873 (egy héttel korábbi adatokhoz képest: +225 (+34,7%))

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#31446) andor80 válasza kolopele (#31397) üzenetére


andor80
senior tag

"Meg is lesz az eredménye."
Minek?
Ha a a nyárnak?
Annak már látszani kellett volna
.Én inkább a taknyos idős ősz miatt aggódom.
Ha lesz is 4. hullám az kb 2 hét múlva indulhat.Az már nem a nyár hatása

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#31447) BlackV válasza Ringman (#31426) üzenetére


BlackV
senior tag

Centaur (S) elég, az nézi a neutralizálót.

Az S+N esetedben annyi jelentősége lehet, hogy ha mittudomén fél év múlva megint mész, akkor a mostani NTU szintet össze tudod vetni a jövőbeni NTU-val, így következtetéseket vonhatsz le majd, hogy találkoztál-e élő vírussal az egyes időpontok között. Ez asszem 4k-val drágább, eldöntöd, hogy ez megér-e ennyit.

(#31448) kolopele válasza Parci (#31403) üzenetére


kolopele
nagyúr

Sajnálom nagyon, vigyázz rá, minél hamarabb legyen jól a gyerkőc. Én is most törölgettem az egyik orrát a vértől, mert már a sok fújástól eleredt. Az a baj, hogy két személytől felmegy itt a pumpám folyton, ezért jöttem át a laca féle topicból, de úgy látszik innen sem tudnak kihalni.
Innentől nem foglalkozom velük (megpróbálom), és akkor lényegében maguknak írják amit éppen akarnak.

[ Szerkesztve ]

(#31449) balojazz válasza Gothmog (#31442) üzenetére


balojazz
tag

A demencia emlékezetvesztés része valóban jellemző rád, hiszen nem emlékeztél a maszkhordásról vallott nézeteimre, mégis a vélt (projektált) hozzáállást minősítetted. A tünetmentesség nagy valószínűségét én is vallottam, szerintem sem különleges, a vasember metaforám nem az unikális, hanem a hiperrezisztens tulajdonságra értendő (a 2 oltás után, persze). És hát miért írkálnál ennyit a (szerinted is) teljesen átlagos esetemről, ha neked volna olyanod. Neked is lehetett volna, csak hát te egyik hegyet se másztad meg, gondolom.

[ Szerkesztve ]

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#31450) bulikavagyok válasza kw3v865 (#31443) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

OK, köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.