Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30801) bigdady válasza Krinyo (#30791) üzenetére


bigdady
nagyúr

7000+2000 valóban így a helyes.

(#30802) mpo válasza Krinyo (#30797) üzenetére


mpo
veterán

A vasfüggönyön nem jönnek át a hírek, hogy laborországban háromszor tesztelnek hetente az iskolában.
Akkor én honnan tudom?

Ha érted, akkor már elavult.

(#30803) lacos001 válasza mpo (#30802) üzenetére


lacos001
senior tag

A laborországotoktól is van "durvább". [link]

(#30804) t72killer válasza mpo (#30794) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30805) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

via syberia

"there was a six-fold drop in the ability of antibodies from a past infection to neutralize the Delta variant of the Sars-Cov-2, and a greater eight-fold reduction in the potency of antibodies elicited by vaccines according to the new study findings.
In other words, it takes eight times as many antibodies from a vaccinated individual to block the virus!"

(#30806) Ringman válasza Z.É.T. (#30805) üzenetére


Ringman
nagyúr

In other words, it takes eight times as many antibodies from a vaccinated individual to block the virus!"

[link]

(#30807) Tigerclaw válasza mpo (#30794) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A kulfoldi peldak meg nem szamitanak, ahol meg magasabb is a duplan oltottak aranya, megis letarolta/letarolja oket a delta.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#30808) t72killer válasza Z.É.T. (#30805) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ide is uazt válaszolom: ez még épp megvan friss, normálisan adagolt mRNS oltásokkal, vagy boosterrel.

Viszont sürgős lenne KÉT lépést előre tenni és pl olyan fehérje-alegységekre ráfeküdni, ami 100%-ig közös a δ-ban, μ-ben és c.1.2-ben, hogy szélesebb spektrum ellen alakuljanak ki antitestek.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30809) mpo válasza lacos001 (#30803) üzenetére


mpo
veterán

Ez csak egy távoli galaxisban lehet.
A bolygóra csak tippelni tudok.

Ha érted, akkor már elavult.

(#30810) Rolly válasza Tigerclaw (#30807) üzenetére


Rolly
veterán

de nekik nem kipcsak vér folyik az erejükben ...

(#30811) lafaty80 válasza Parci (#30790) üzenetére


lafaty80
őstag

Nálunk is a kisebbik már taknyos, mától otthon mamával... természetes volt, hogy nem visszük. De ott sem mindenkinek, mert már osztály fb csoportban megy az osztás, hogy látják, hogy taknyos, köhögő gyerek van az osztályban.

Más: Viszont most már érdekelne, de én biztos nem találnék "jó" statot arról, hogy az átesett és 2x oltott védelem most jobb vagy rosszabb delta esetében? Itt-ott jönnek valahonnan bemásolt képek, de érdekelne valami hivatalosabb adat erről.

[ Szerkesztve ]

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#30812) BlackV válasza t72killer (#30808) üzenetére


BlackV
senior tag

Viszont sürgős lenne KÉT lépést előre tenni és pl olyan fehérje-alegységekre ráfeküdni, ami 100%-ig közös a δ-ban, μ-ben és c.1.2-ben, hogy szélesebb spektrum ellen alakuljanak ki antitestek.

Hiába kötsz oda antitesteket, ha közben az RBD "környéke" teljesen szabad marad.

(#30813) kolopele válasza lafaty80 (#30811) üzenetére


kolopele
nagyúr

A gyerekeim osztályában is van már aki köhög, ahelyett hogy otthon tartanák maszkban ül az iskolapadban, pont az egyik lurkóm mögött. Mondjuk kizárólag az enyémek be vannak már oltva mindkét adaggal, meglátjuk mi lesz.
Parci: Nejem mint pedagógus talán szerencsés is ilyen szempontból, mivel tavaly átesett rajta, plusz benne a két Pfizer. Mondjuk az az átesős négy hetet senkinek nem kívánom.

[ Szerkesztve ]

(#30814) Parci válasza lafaty80 (#30811) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az átesett + kétszer oltott védelme a legjobb, ennél jobb védelem jelenleg nincs. hogy mennyire jó, azt eldönti az aktuális variáns, de úgy sem tudsz mást tenni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30815) Ringman válasza Parci (#30814) üzenetére


Ringman
nagyúr

így van, igazából az átesett+1mrns is elég lenne (persze csak egy adott időintervallumig), de azt sehol sem tudták átnyomni, hogy ez is fully vaccinated státuszt kapjon.

[ Szerkesztve ]

(#30816) t72killer válasza BlackV (#30812) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha máshol megjelölöd antitesttel, nem eszi meg egy falósejt? Bár igaz, így kevésbbé hatékony, mintha rögtön a "száját" tömnénk be.

#30813:El fogják kapni - a rhinot/egyéb nemcovidot, ami a köhögő srácnak van. Nem kellett volna annyira rohanni azzal az oltásközzel, októberben szükségük lehet az extra védelemre.

#30814-5: Fentebb (szokásos párszáz hsz 🙃)linkeltem egy cikket, ami szerint fertőzés után 1.dózis: nagyon durva emelkedés, 2.dózis: kb semmi, sőt, visszaesés! Szval igen, fontos lenne, hogy ne vakcinadózisokról szóljon a plecsni, hanem valós védettségről.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30817) kw3v865


kw3v865
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék antitest-vizsgálatot végezteteni rendes, laboros módszerrel így a 3. oltás előtt. A WhiteLab-ot néztem ki, itt Szegeden. Szerintetek milyen szempontokat kell mérlegelni, hogy melyik tesztet válasszam?
https://whitelab.hu/index.php/testtypes
- Az egyik ELISA IGG teszt 9000 Ft.
- A másik Komplex védettségi vizsgálat (S+N fehérje ellenanyag). Ez drágább, 15000 Ft

[ Szerkesztve ]

(#30818) BlackV válasza kw3v865 (#30817) üzenetére


BlackV
senior tag

Az egyik ELISA IGG teszt 9000 Ft.

Önmagában csak ezt semmiképpen, mert az csak igg-(N) vizsgálat.

Vagy a komplex(S + N), vagy a Centaur(S)

(#30819) bigdady válasza BlackV (#30818) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mert a simával mi a gond?

(#30821) kolopele válasza t72killer (#30816) üzenetére


kolopele
nagyúr

Vagy nem. Bízom benne hogy megússzák, a HPV oltást is pár nap múlva kell megkapniuk, jó lenne ha nem lennének betegek. Szerencsére nem mondhatni hogy betegesek lennének. Szerintem annak a két Pfizernek meg ki kell tartani azért bőven októberig, még tovább is.
Inkább az a nagyobb baj, hogy se maszk nem kell, se távolságtartás, online oktatás kizárva (még), na meg a mai szülők zöme megélhetésinek mondható inkább, a lényeg hogy jöjjön a családi a műkörmös végett, tudjanak kávézgatni, piacozni, gyerek meg a téli cipőjében jár oviba, dolgozni sem járnak, lényeg hogy a gyerek ne legyen otthon mert az nyűg, ha beteg is vágjuk be, hadd szenvedjen meg fertőzzön. Na, itt befejeztem, mert csúnyákat fogok írni................

(#30822) Parci válasza bigdady (#30819) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az sima "pozitív-negatív" vizsgálat, nem pedig antitestmennyiség-mérés. centaur kell, s+n, vagy ha sok pénze van, komplex védettség vizsgálata (sejtes immunitás is).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30823) catroot válasza radi8tor (#30736) üzenetére


catroot
veterán

Igen, ez lenne talán a legértelmesebb dolog.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#30824) Ringman válasza Parci (#30822) üzenetére


Ringman
nagyúr

a sima ennyit mondott áprilisban:

[ Szerkesztve ]

(#30825) Mr K válasza t72killer (#30816) üzenetére


Mr K
senior tag

Abszolút nem értek hozzá, de nekem úgy rémlik, hogy a tüskéknek van egy csinos cukor(*) borítása, ami problémássá teszi az antitestek kötődését (mert csak az aktív komponensek látszanak ki belőle, pl. ahol kapcsolódik a sejtekhez).

(*) Nem kristálycukorról van szó, hanem cukrok közé sorolt molekulákról.

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#30826) andor80 válasza kolopele (#30813) üzenetére


andor80
senior tag

Kis köhögés miatt miért tartanának otthon gyerekeket? Allergia szezon van.Azért ne toljuk túl a bicajt már ennyire.

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#30827) tisn válasza kolopele (#30821) üzenetére


tisn
addikt

tultolod bro. mi az istennek kellene most online oktatas, vagy maszk az iskolakban?

(#30828) balojazz válasza kolopele (#30813) üzenetére


balojazz
tag

Háromból kettő köhög meg taknyadzik az enyéim közül. Második héten ez tök normális. Majd júniusra abbahagyják. ;)

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#30829) balojazz válasza kolopele (#30821) üzenetére


balojazz
tag

A kocsmát meg a cigit kihagytad, pedig azokat is szeretem. Amúgy ja, közösségben a helyük. Meg cselló meg kézi- meg fociedzés. Csak hogy egy kis thriller legyen itt neked. Lehet, hogy az enyém köhög a tiédre, vagy arra, aki a tiédre fog. Brrrrr. :)

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#30830) Parci válasza andor80 (#30826) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

allergiaszezon a gyerekeknél, mi? na, ha valaki köhög a felső légútijával, a szabályok szerint is, meg a józan ész alapján is otthon kéne maradnia. :(((

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30831) Parci válasza balojazz (#30828) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igazán nem szeretnék vitát a topikban arról, hogy normális dolog-e beteg gyereket közösségbe vinni. nem az. egy sima pici orrfolyás nem ilyen kategória, de ha már hőemelkedése van és/vagy köhög, az igen.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30832) kolopele válasza balojazz (#30828) üzenetére


kolopele
nagyúr

Akkor remélem otthon maradnak gyógyulásig.
tisn: Eleve le sem kellett volna venni. Az online meg csak idő kérdése.
andor80: Persze, aki köhög, taknyos az allergiás mind, meg aki hány és hasmenése van az is. Érdekes, ők is ott vannak már másnap az oviban meg a suliban.
Parci: Befejeztem inkább, sorry. Én máshogy nézem a dolgokat, most kicsit előjött belőlem megint. Azért jó hogy egyet értesz velem bizonyos fokig.

[ Szerkesztve ]

(#30833) Ricardo válasza Parci (#30831) üzenetére


Ricardo
félisten

A sima orrfolyásnál sem mindegy milyen. Ha színtelen, áttetsző, az más, mintha zöld, vagy sárga. Ha már színe van, az láztól függetlenül is ok az otthon maradásra.

(#30834) Ringman válasza kolopele (#30832) üzenetére


Ringman
nagyúr

amíg járvány idején továbbra is 60% a táppénz, továbbá a fizetések egy része mindenféle műszakpótlék nélkül semmit sem ér, illetve a nemhiányzás miatt adnak bónuszt, addig ez sajnos nem fog változni.

(nyilván ez a fent írtakra nem vonatkozik, mikor az eleve nem dolgozó küldi be a gyereket óvodába/iskolába)

(#30835) Cs1csó válasza kolopele (#30832) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 Ringman
Ez év február-márciusában - amikor én is elkaptam - nem egy olyan munkatárs volt akin szó szerint látszott, hogy beteg, persze jött dolgozni mert ugye a táppénz nem teljes fizu, plusz sokakon csak minimális tünetet okozott tehát mondjuk láza sem volt - reggel a bejáraton simán átjutott a lázmérésen - max köhögött, és nem érezte túl jól magát de a melóhoz elég jól ezrét jött.
Erről ennyit.

(#30836) kolopele válasza Cs1csó (#30835) üzenetére


kolopele
nagyúr

Én itt a gyerekekről beszéltem. Ahol ott van nyolc osztály főleg a szünetekben egymás nyakán ott nagy a fertőzésveszély. Beteg gyereket nem viszünk közösségbe, és ezt nem azért mondom mert nekem nem probléma megoldani. Amúgy meg elég érdekes az ovi is nejeméknél, az viszi (vinné) be a beteg gyerekét elsősorban aki eleve otthon van, aki dolgozik meg megoldja.

[ Szerkesztve ]

(#30839) BlackV válasza Parci (#30822) üzenetére


BlackV
senior tag

Wazzeg főni ne növeld jobban a káoszt teszt ügyben, így is van elég baj. :))Na majd lehet írok egy összefoglalást a tesztekről.

az sima "pozitív-negatív" vizsgálat
Hát nem egészen. Az is egy korrekt antitest vizsgálat skálázva, ugyanúgy kifejezi az értéket is, csak más módszerrel. Láthatod Ringman leletéből is. A különbség csak annyi, hogy ez a nukleokapszid elleni fehérjék elleni antitestet méri. (N)

centaur kell, s+n, vagy ha sok pénze van, komplex védettség vizsgálata (sejtes immunitás is).

Centaur (S) mindenre elég, mindenkinek, ha valaki 3. oltás eldöntéséhez kívánja felhaszni.
S+N, 4ezer felárat megéri, mert extra következtetéseket lehet levonni.

Sejtes fél évvel a 2. oltás után pénzkidobás, ezek is a vénás plazmát nézik, ahonnan a t sejtek is ugyanúgy eltűnnek.

Memóriát sejteket extrém nehéz mérni.



(#30840) tisn válasza kolopele (#30832) üzenetére


tisn
addikt

ugyan minek kellett volna most nyaron maszkot hordani?!
szerintem nem lesz mar online oktatas

lazas gyerek nyilvan maradjon otthon, de egy kis nathaval minek? osztol tavaszig uresek lennenek az ovodak/iskolak...

(#30843) t72killer válasza Mr K (#30825) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

jogos, tényleg "gatyát hord" a nyomorultja :((( .

#30821 :R.

#30827: megelőzés, nem akkor kell zárni, amikor már késő, ld ahogy idén tavasszal csinálták...

#30842: izé, a csajozás nem oviban kezdődik? :DDD :)) :B

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30844) kolopele válasza t72killer (#30843) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem igazán az ovis jellegű csajozásra gondoltam ;]

(#30845) Parci válasza BlackV (#30839) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azt nem tudtam (nem figyeltem), hogy másik fehérjére nézi, de a lényeg, hogy más a célja: az azt vizsgálja, hogy átestél-e a fertőzésen régebben. a centaur meg arra jó, hogy mennyi s-fehérje elleni antitested van. az s+n meg arra, hogy az oltás mellett lehettél-e fertőzött is. a komplex meg túl drága :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30846) kolopele


kolopele
nagyúr

https://index.hu/belfold/2021/04/18/pecs-koronavirus-bolcsode-ovoda/
[link]
Á, felesleges zárni..................

(#30847) Parci válasza kolopele (#30846) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nézd, nem reális bezárni minden isiovit, ha viszont nyitva vannak, a gyerekek ezt lezavarják 2-3 körben 1-3 hónap alatt szerintem

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30848) Ringman válasza Parci (#30847) üzenetére


Ringman
nagyúr

értelmesebb helyeken van heti "n" darab gyorsteszt és megpróbálják kihúzni addig amíg nem lesznek a gyerekek olthatók (pl laborország) - amíg lehet iskolabezárás nélkül, ehhez minimum az alábbiak kellenek:
- test-trace-isolate
- maszkviselés
- szellőztetés
- magas átoltottság (vö kipcsak vér, erős az immunrendszerem, komoly kockázatelemzéseket végeztem el, stb)

persze lehet a texasi, floridai és brit sikerreceptet is követni, azaz leszarni hogy mi lesz a gyerekekkel

de amíg sokan a megelőzés definícióját (!) nem képesek értelmezni, addig ez van.

[ Szerkesztve ]

(#30849) t72killer válasza Parci (#30847) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

továbbra is kérdés, milyen következményekkel? Mert ha prezentálnák MEGBÍZHATÓAN, hogy az egyéb nyűgtől (akár elhízás!) nem szenvedő gyerekek 99.9999%-a enyhe tünetekkel, 0 következménnyel vészeli át, akkor mondom, szuper, tartsunk egy giga-koronapartit, ahol mindenki kicsereberéli a deltáit-műit-bétáit, a gyerekek és az oltott felnőttek jó hosszú időre immunitást nyernek és mindenki happy. Sajnos nem ez a helyzet, több okból sem.

#30848: a magyar (brit, texasi) kormányzat nem értelmez, sose volt szokása.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30850) kw3v865 válasza BlackV (#30839) üzenetére


kw3v865
senior tag

Köszi, regisztráltam is az S+N-re.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.