Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24201) hackeeeee válasza wmati (#24200) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az oké, csak ha az van beállítva, hogy ne vegyen fel ismétlést, akkor miért veszi fel? ...

Véleményem szubjektív...

(#24202) lemusz válasza n@p@lm (#24198) üzenetére


lemusz
addikt

Kipróbáltam már 2 alkalommal is és mivel nálam általában minden jól van optimalizálva, így nem tapasztaltam semmi változást.

(#24203) wmati válasza hackeeeee (#24201) üzenetére


wmati
addikt

sorozat felvétel? piros gomb többszöri megnyomása

(#24204) orkester válasza wmati (#24179) üzenetére


orkester
senior tag

Cd nem volt, de szerintem utp kábel sem. Valamiért a hdmi kábel rémlik...na mindegy, magammal viszem, aztán ha problémáznak előveszem.

Köszi!

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#24205) wmati válasza orkester (#24204) üzenetére


wmati
addikt

hdmi kábel tuti nem volt ahoz a cisco boxhoz

[ Szerkesztve ]

(#24206) dchard válasza Teodor52 (#24044) üzenetére


dchard
veterán

30dB-n ennyi várható el, a modem szerint felfelé megvan az1mega, lefelé 13,5 a szinkron sebesség, ez elfogadható érték egy 2-2,5km-es hurokon. A 30dB-n változtatni nem tudsz, mivel ez a csillapítás, hacsak közelebb nem költözöl az alközponthoz...

Mivel spektrumképet nem mellékeltél, így nehéz megállapítani, hogy lehetne-e ezen javítani, az viszont biztos, hogy ha lehet is, sokat nem nyerhetsz vele, fél-egy mega a maximum. Én nem csesztetném ezzel a telekomot mert simán visszaraknak egy alacsonyabb csomagba ha sokat reklamálsz.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#24207) hackeeeee válasza wmati (#24203) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Be van állítva a sorozatfelvétel, és úgy van beállítva, hogy csak egyszeri felvétel.

Véleményem szubjektív...

(#24208) wmati válasza hackeeeee (#24207) üzenetére


wmati
addikt

akk nem tudom

(#24209) hackeeeee válasza wmati (#24208) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én sem.

Csak az RTL2-nél van ez.

Véleményem szubjektív...

(#24210) dchard válasza wmati (#24151) üzenetére


dchard
veterán

Úgy látom van itt mit tisztába tenni:

A UPC-nek ED3 területen most is 16/4 csatornája van, szóval ez közel 1gigabit, csak azt nem teszik hozzá, hogy ennyin osztozik az összes előfizető azon az RF trönkön. Intel megvette a TI DOCSIS üzletágát (PUMA) és 16 csatornás kábelmodemmel demózták ezt a sebességet, üres hálózaton, vagy élő hálón de külön 16 csatornán.

T-nél lesz 120/10-es csomag DOCSIS-on is, de nem mindenhol. Pl.: nálunk ED3 terület van, 8/3 csatornával (+ még egy-két csati az ED2-es ügyfeleknek), de 25-nél gyorsabb csomagot nem adnak el.

MInden koax infrastruktúrára igaz, hogy uplink limites, mivel DOCSIS 3-nál is csak 0-85MHz-be rakhatóak US csatik, de mivel még a UPC is csak takarít meg cserélgeti a diplexereket, erősítőket, így inkább a 25-65-ben vannak az US csatik, abban meg elég kevés fér el ha kiszámolod.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#24211) dchard válasza hackeeeee (#24154) üzenetére


dchard
veterán

"És igen: Szóval ennél több ha fejreálnak akkor sem lesz."

Lásd: előző hozzászólás, ezen túl: gőzerővel megy az uplink refarming 85MHz-re, de a középtávú tervben az FM sávból is kipucolnak mindent, lefel meg most is bőven van hely a 800MHz fölötti részben. Azok a sebességek a WIKI-n pedig csak 8/4-re igazak. Intel már demózott 16/4-es modemet, de ahogy DS irányban nem 8 csati a maximum, úgy US irányban is lehet 4-nél több csatit összefogni. A DOCSIS3 mint szabvány az 1GHz-es sávon belül gyakrolatilag végtelen csatorna összefogását lehetővé teszi, a gyártókon múlik meg a szolgáltatókon, hogy mit hoznak ki belőle.

Tehát nem az a max, amit belinkeltél, nagyon nem...

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#24212) Teodor52 válasza dchard (#24206) üzenetére


Teodor52
senior tag

Mivel spektrumképet nem mellékeltél, így nehéz megállapítani, hogy lehetne-e ezen javítani

Azt nem tudom, hogy kell előhívni! :(

(#24213) wmati válasza dchard (#24210) üzenetére


wmati
addikt

8/1 csatorna van nincs egy leírás hogy egy csatornába menyi internet fér el ?

(#24214) dchard válasza hackeeeee (#24163) üzenetére


dchard
veterán

"Aham... Központilag fejlesztettek, igen.
Ezért van az, hogy van akinél a 8-ből csak 7, 6, vagy lehet, hogy 4-5 download stream van, meg 1-2 vagy 3 upload stream a 4-ből. Meg egyéb finomságok."

Az "érdekes" csatornaszámok úgy, jönnek ki, hogy a legacy előfizetőknek (régi DOCSIS1.x, ED2) abból a 8 csatiból tartanak fenn sávot (1-2 lefelé, jellemzően 1 csati felfelé) amiből az EDC3 gazdálkodna. Ez is inkább vidékre igaz, nálunk 8 csatornát fog össze a modem DS irányban és 3-mat US irányban (egy US csatit kivettek a bonding group-ból és odaadták az EDC2 usereknek).

"Nameg a másik apróság, hogy az ONU-któl szétágazó kábeleket nem cserélték sehol. Tehát, az alépítményekben lényegében ugyan azok a kábelek mennek, mint korábban."

Nem ez a baj, hanem hogy nem szakaszoltak, illetve nincs kész az US refarming így nincs hova további csatikat rakni, kevés vagy egyáltalán nincs E-QAM a hálózatban.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#24215) dchard válasza hackeeeee (#24185) üzenetére


dchard
veterán

"Mert ezek így ebben a formában a windows cuccaiba nyúlnak bele, aminek szerintem semmi értelme."

Megint nem nyert.

A cfosspeed driver szinten beépül az operációs rendszerbe és saját TCP implementációt futtat, tehát NEM a windows beállításait manipulálja. Az a TCPOptimizer amivel kevered, az valóban csak az OS TCP/IP beállításait változtatja meg a registry-ben.

És mivel még a WIN7-ben is elég szar a TCP stack (bár sokkal jobb mint az XP-ben), ha valaki torrentezik, akkor bőven érdemes a cfosspeed-et használnia. Elvileg tud teaminget is, bár úgy még nem haszáltam.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#24216) dchard válasza wmati (#24188) üzenetére


dchard
veterán

"látom hogy wifi-n mérted"

Ennél már csak a "hegyen mérős" komment volt jobb :DDD

Szerintem meg lehet hogy forgalmazott még ott valami, vagy szarul van beállítva a stack, vagy "csak" trolódik picit csúcsidőben az EDC3 ahogy a Telekomnál szokott, de tudnék még mondani pár ilyet.

Viccet félretéve mivel kijön a több mint 25 mega, és ennél többet én sem mérek 25/5 T-kábellel üres hálón... Még a késleltetése lehetne gyanús, de vidékről sokszor a gyenge telekomos access is bőven fog ennyit (meg még sokkal többet is).

Szóval jó volt az a mérés :)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#24217) dchard válasza Teodor52 (#24212) üzenetére


dchard
veterán

Ebből a szutyadékból?

Telneten belép a modembe, majd:

sh
adslctl info --stats
adslctl info --linediag

ha Broadcom chipsetes. Ezt én berakom excelbe, gyártok belőle szép grafikont. NIncs kész alkalmazás rá amivel kompatibilis lenne. DMT v.8.07 amivel esetleg megpróbálkoznék.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#24218) wmati válasza dchard (#24216) üzenetére


wmati
addikt

"hegyen mérős" dolog nekem is betett

(#24219) wmati válasza dchard (#24216) üzenetére


wmati
addikt

szolj már ahhoz is hozzá hogy szedjem szét a hálózatot teyek be 2 es splitert dolgot
kabelmania írta

(#24220) Teodor52 válasza dchard (#24217) üzenetére


Teodor52
senior tag

[Itt] nem találtam linediag,stats-ot,pontosabban állítási lehetőségeket!

[ Szerkesztve ]

(#24221) dchard válasza wmati (#24213) üzenetére


dchard
veterán

Hát ennél összetettebb a kérdés :K

Milyen moduláció, milyen szimbólum sebesség, hány elsődleges DS csatorna van? Csak, hogy lásd: a csatornaszám messze nem minden.

De mivel tudom, hogy Telekomos hálózatról van szó:

Lefelé a 8 csatorna, 256QAM, 8MHz-en egy darab elsődleges DS csatornával: 380Mbit/s

Felfelé 64QAM, 6.4MHz, 5.12Mbaud, egy US csatorna: 25Mbit/s, többi jelzésre elmegy és ez optimista verzió. Nagyon kevés az egy US csatorna... Szerintem ott vadul reszelhetik a hálózatot...

Ez természetesen DOCSIS keretre értendő sebesség, erre még rájön az IP, TCP és egyéb további protokol overhead-ek, még min. 10%.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#24222) dchard válasza Teodor52 (#24220) üzenetére


dchard
veterán

Mondom telneten belép. nem webes felületen.

Olvasd el ezt, úgy látom kell:
http://logout.hu/cikk/telnet_ssh_putty_segitsegevel/1_bevezeto.html

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#24223) dchard válasza wmati (#24219) üzenetére


dchard
veterán

Ha linkeled a problémád leírását akkor megnézem.

Bár generálisan: koax bejön a házba végére rögtön multimedia splitter, annak DATA ága a modembe, a TV ágát meg utána elosztod annyi felé amennyi felé akarod, ha meg sok osztás kell, akkor a multimedia splitter TV ágára még a többi elosztó elé lehet szélessávú erősítőt rakni. Ennyi.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#24224) wmati válasza dchard (#24221) üzenetére


wmati
addikt

Szerintem inkább több előfizetőnél van kisebb csomag alap vagy v családi Akkor most jól értem hogy 5 db olyan előfizető lehet akinek olyan internet e van ahol 5 mbit a felöltés? vagy a 25 mbit összes előfizetőre vonatkozik ?

(#24225) dchard válasza wmati (#24224) üzenetére


dchard
veterán

Kapisgálod már :)

Ha nálatok 8/1 csatorna van, a környék összes előfizetője ezen osztozik, időosztásban. (nyilván IPTV, IP telefon prioritást kap). Tehát 380/25megán. Ezért mondtam, hogy reszelhetik az uplinket. Nincsenek feltöltési problémák? Nincs meg a sebesség, kiesik a modem a szinkronból, elszáll csúcsidőben a kséleltetés stb?

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#24226) Teodor52 válasza dchard (#24222) üzenetére


Teodor52
senior tag

Nos cmd-be beírtam az sh-át, de a rendszer nem ismeri fel belső vagy külső parancsként, futtatható programként vagy kötetfájlként üzenetet kaptam!

(#24227) wmati válasza dchard (#24223) üzenetére


wmati
addikt

igen csak ez nálunk nem megoldható mert 2 koax és egy utp már biztos hogy nem fér el a falba

keresd meg ezt a számú hsz itt van ezen a lapon szerintem (#24056) wmati

(#24228) wmati válasza dchard (#24225) üzenetére


wmati
addikt

Olyan szokott előfordulni hogy megvan a sebesség de nehezen kúsznak fel a dolgok meg belépés meg ilyenek nehezebben mennek néha szal ha pl 5 ember össze beszélni és rendelni olyan csomit amihez kell 5 mbit feltöltés akkor mit csinálna a T ? Vígan árulja a T 80 mbit internetet gondolom vagy kevés internet előfizető vagy nem érdekli őket

[ Szerkesztve ]

(#24229) dchard válasza wmati (#24227) üzenetére


dchard
veterán

Nem volt semmi infó abban a hozzászólásban.

Ha leírod pontosan mi a probléma, milyen a helyszín jellege, akkor segítek, de korábbi kommentet nem vadászok, ha nem haragszol :)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#24230) wmati válasza dchard (#24229) üzenetére


wmati
addikt

csak azt csináltad eddig :D

mind1 hosszú lenne belinkelgetni egészet

[ Szerkesztve ]

(#24231) dchard válasza wmati (#24228) üzenetére


dchard
veterán

Mérj a speedtest Magyar Telekomos szerverén párat csúcsidőben vagy amikor úgy érzed, h "nehezen kúsznak fel a dolgok" és linkeld az eredményeket. Nyilván éjszakai príma eredményekre nem vagyok kíváncsi, mint ahogy torrenttel elrontott eredményekre sem.

A másik kérdésedre: nálunk nem adnak el csak 25/5-öt max. Ezt csinálják. :) Ha meg túl sok 25/5-öt adnak el, akkor torlódni fog az uplink. Ezek az új CMTS-ek elég jól kezelik az US torlódást is, de ez az egyik legkevésbé kívánatos jelenség egy koax hálózatban. A DS torlódások remekül kezelhetőek, de az US torlódás kőkemény szálka a valagban és elég gyorsan törekedni kell a megszüntetésére... Korábban nagyon csúnya szopók voltak ebből a T-nél, de az még DOCSIS1.x-en volt. Na arra a hálózatra sosem fizettem volna elő :)

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#24232) wmati válasza dchard (#24231) üzenetére


wmati
addikt

Nyilván nálunk nem adnak el annyi internettett és ezért bevállalják a legnagyobb csomagot áhh úgy is van hej alapon az menyit számít hogy kinél menyire van beterhelve a vonal ?
Jól számolok hogy nálunk összesen lehet 25 darab internet előfizetés?

(#24233) dchard válasza wmati (#24232) üzenetére


dchard
veterán

Nem jól számolsz, és nem is lehet megállapítani. A modern csomagkapcsolt internetszolgáltatásban minden szolgáltató használja az ún. overbooking-ot. Ez azt jelenti, hogy több sávszélességet adnak el, mint ami valójában rendelkezésre áll. Ez nem is baj, mivel általában nem használja egyidejűleg az összes előfizető a maximális számára engedélyezett sebességet. Nem is írják sehol a szerződésben, hogy a 80megás neted 0-24-ben ennyivel fog menni. A gond akkor van, ha egy részt (RF trönk) túlterhelnek, és nem bővítik meg akkor, amikor a tényleges kapacitás elfogyott.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#24234) wmati válasza dchard (#24233) üzenetére


wmati
addikt

De ha pl egy egyidejűleg tolná maxon a feltöltést 25 ember 1 mbit feltöltésel akkor lenne gond?

(#24235) Teodor52 válasza Teodor52 (#24220) üzenetére


Teodor52
senior tag

dchard: csak a pinget tudtam vele mérni!

Ui:24226-ra ment!!

[ Szerkesztve ]

(#24236) dchard válasza Teodor52 (#24235) üzenetére


dchard
veterán

Olvasd már el a cikket amit linkeltem.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#24237) dchard válasza wmati (#24234) üzenetére


dchard
veterán

A maximális US kapacitás olyan 30mega körül van, de viszonylag sok kapacitást leköt a jelzés-üzenetek küldése, és minnél több az igény, annál több kapacitás megy jelzés-üzenet váltásokra, amik ráadásul alacsonyabb modulációval történnek.

Szerintem egy US csatornán még nagyon ideális esetben sem tud 25 ember egyszerre feltölteni 1megabittel. Talán ATDMA módban esetleg, de itt is DOCSIS keret szint sebességről beszélünk, úgyhogy ebből IP szinten már csak 850-900kbit/s marad előfizetőnként.

A szolgáltató azt nézi, hogy az adott US port a CMTS-en mennyire telített, és erre nem kizárólag a porton áthaladó forgalmat használja, bár ez az elsődleges paraméter. Tehát nem egyes előfizetőkkel foglalkozik, hanem a területtel ahol a panaszos van.

Mondok egy példát: van egy 80megás előfizetőm aki panaszkodik, hogy csúcsban néha csak 40-el megy amúgy semmi hiba, késleltetés jó, szakadni nem szakad, nincs sok hibás csomag, más ugyaninnen nem panaszkodik és a port is csak alig alig koppan be csúcsban. Na ezzel nem foglalkoznak, maximum jelzik, hogy a rendes fejlesztési tervbe vegyék fel a területet. Ha viszont tömegesen panaszkdnak és nagyon nincs meg a sávszélesség akár folyamatosan, akkor lépni kell, de van hogy ilyenkor is komolyabb fejlesztésre van szükség (pl.: max kiépítéssel megy már így is a trönk), ez pedig komoly mérnöki tervező munkát kíván, nem beszélve, a sokszor több tízezer dolláros berendezések beszerzéséről.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#24238) Teodor52 válasza dchard (#24236) üzenetére


Teodor52
senior tag

Jah nem lapoztam! :B

Elnézést!

(#24239) Teodor52 válasza dchard (#24236) üzenetére


Teodor52
senior tag

Nem igaz!

A putty-s dolog sem sikerült!Minden lépést megcsináltam majd
mikor kiválasztom a session-on belül a telnet>load>open bejön az ablak és utána a megszokott windows hanggal el is tűnik!

(#24240) dchard válasza Teodor52 (#24239) üzenetére


dchard
veterán

Próbáld SSH-val. Ha úgy is ez a szitu, akkor le van tiltva a konzol, és az adatok nem nyerhetőek ki.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#24241) Teodor52 válasza dchard (#24240) üzenetére


Teodor52
senior tag

Egy kicsit módosítva voltam kénytelen megadni a modem ip címét,mert lefixáltam az ip-ét a digitális elosztóba,illetve mivel natolva van ezért az ott megadott portot is beírtam.De semmi!

(#24242) Teodor52 válasza dchard (#24240) üzenetére


Teodor52
senior tag

Megpróbáltam úgy is, de semmi!

Azért köszi szépen a segítséged és a türelmed!

(#24243) hackeeeee válasza dchard (#24210) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

120/10.. Szuper, arányos csomag a javából.. Remélem a 50-80 mellett ezért megmarad az 5Mb... :U 4 US csatival 120Mb menne ED3-on, igaz? Miért nem lehet az ilyen extra nagy csomagokhoz pl. 30 vagy akár 50Mb-s up-od adni? Jah mert nem bírná a háló? Akkor minek kell ilyen extra letöltési sebességű csomag? Azon kívül, hogy "elmondhassuk, hogy mi is átléptük a 100Mb/s-t?" Persze kedvezmények nélkül valszeg aranyáron...

Én azt arra írtam, hogy előfizetői maxon nem lesz meg az soha nem lesz kint..

Az meg, hogy milyen területre milyen csomagot adnak el, azt ne kezdjük el feszegetni, mert sajnos elég sok példa van rá, hogy adják el kábelnél is a nagyobb csomagokat, és sajnos nem bírja a hálózat.. És ezek között van aki itt is panaszkodik, szóvá teszi, és vajon hányan vannak, akik nem teszik ezt...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#24244) wmati válasza dchard (#24237) üzenetére


wmati
addikt

Látod nálunk ennyi is elég szerintem nem szerelnek itt semmit legalábbis nincs nyoma pl: karbantartás meg nem látunk sehol szerelőt :R :R :R

(#24245) joecontra


joecontra
addikt

Üdv dchard!

Látom jöttél rendet rakni. :)

Üdv,
J

(#24246) hackeeeee válasza dchard (#24237) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha meg valóban nem tud a technológia többet felfelé, akkor miért nem lehet megállni az arányos sávszélességnél? Jah igen, mert akkor biztos mennének máshová az efik. Bár, akinek nagyobb upload kell, ígyis menni fog.. A többi "nagyobb" szolgáltató ezt képes volt megoldani, a T erre miért nem képes? Azért, mert nem képes rá a technológia? Akkor meg nem kellett volna elszállni a csomagokkal. Így is vicces lesz azért, hogyha nem fejlesztenek, akkor itt meg fog akadni a fejlődés, és nem lesznek képesek többet nyújtani.

Inkább maradna a 80-as csomag a max, és ahhoz termelnének ki valami értelmes feltöltési sebességet, hogy arányos legyen.. Mert jelenleg a 25/5 az még oké, de a nagyobb csomagok lényegében pofátlanul aránytalanok, főként az árukért cserébe. Több értelme lenne.. Ami nem megy, azt minek erőltetik?

Itt mondom azt, hogy az Invitel-nek, és a Digi-nek volt esze, hogy elkezdett FTTH-ra fejleszteni.. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#24247) hackeeeee válasza hackeeeee (#24246) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

És igen, tudom, hogy van a T-nek is FTTH-ja.. CSak most is arra kéne fejleszteni, és nem az ED3-at erőltetni. Dehát nem baj, ők nem teszik, megteszik helyettük mások.

Véleményem szubjektív...

(#24248) wmati válasza hackeeeee (#24246) üzenetére


wmati
addikt

Szerinted az a szolgáltató aki kivásol területeket és hatalmas pénzeket költ rá fogy ilyennel foglalkozni? Szerintem nem fognak foglalkozni vele

Jah és a T üzletpolitika hogy ahol van koax hálózat oda nem viszek optikát csak oda rakok optikát
ahol sokan élnek

[ Szerkesztve ]

(#24249) kali válasza wmati (#24248) üzenetére


kali
legenda

ez nem csak t-s üzletpolitika, ahol nagyon nem éri meg, ott a többi szolgáltatónak sem éri meg! a digi...stb is pont ezt csinálja!

(#24250) wmati válasza kali (#24249) üzenetére


wmati
addikt

Sajnos bár jó lenne tudni hogy hova éri meg optikát rakni hova nem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.