Hirdetés
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Lalikiraly: Mercis kalandok - Harmincegyedik rész
- gban: Mentsünk meg egy 1151-es alaplapot - update lent!
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Xiaomi Mi Band 2: A karkötő visszatér
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- V.Milán: Lányok 2026-ban...
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- eBay-es kütyük kis pénzért
-
100200 - 100101
102296 - 102001 102000 - 101901 101900 - 101801 101800 - 101701 101700 - 101601 101600 - 101501 101500 - 101401 101400 - 101301 101300 - 101201 101200 - 101101 101100 - 101001 101000 - 100901 100900 - 100801 100800 - 100701 100700 - 100601 100600 - 100501 100500 - 100401 100400 - 100301 100300 - 100201 100200 - 100101 100100 - 100001 100000 - 99901 99900 - 99801 99800 - 99701 99700 - 99601 99600 - 99501 99500 - 99401 99400 - 99301 99300 - 99201 99200 - 99101 99100 - 99001 99000 - 98901 98900 - 98801 98800 - 98701 98700 - 98601 98600 - 98501 98500 - 98401 98400 - 98301 98300 - 98201 98200 - 98101 98100 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
zolda
tag
sziasztok! tudnátok ajánlani személyes tapasztalataitok alapján szegedi vagy szegedi környéki vállalkozót / céget, akivel egy nem túl nagy (max.150m2) udvar (gyep) öntözőrendszerét meg tudnám csináltatni?! előre is köszönöm.
-
lorcsi
veterán
-
szabzoltan1
tag
-
quailstorm
félisten
2 rankos, két oldalon vannak a chipek. AIDA64-gyel vagy CPU-Z-vel mutasd meg az időzítéseket és amelyikkel egyezik a SirRasor által ajánlottakból, én úgy párosítanám. Az övének az időzítése rá van nyomtatva a címkékre, a képen látszik.
i5-2400-nál ami szintén Sandy nekem szenvedős volt a RAM bővítés, de végül ott is sikerült a 16 GB.
Sandy 1 rankos memóriát tudtommal nem eszi meg, ahhoz minimum Ivy kell. Nálam nem ette.
Mármint a Sandy is eszik 1 rankos memóriát, legfeljebb a 2 GB-os modulból. De 4 GB 1 rank már túl nagy memóriasűrűség a kontrollernek.
-
quailstorm
félisten
2 rankos, két oldalon vannak a chipek. AIDA64-gyel vagy CPU-Z-vel mutasd meg az időzítéseket és amelyikkel egyezik a SirRasor által ajánlottakból, én úgy párosítanám. Az övének az időzítése rá van nyomtatva a címkékre, a képen látszik.
i5-2400-nál ami szintén Sandy nekem szenvedős volt a RAM bővítés, de végül ott is sikerült a 16 GB.
Sandy 1 rankos memóriát tudtommal nem eszi meg, ahhoz minimum Ivy kell. Nálam nem ette.
-
SirRasor
addikt
-
Gergello
addikt
-
Bogyi007
veterán
-
fradi81
veterán
Pontosítsd, hogy milyen géphez, mert lyukra lehet szaladni könnyen.
Eleve DDR3 vagy DDR3L?
Aztán jön az órajel, időzítés, rankszám kombó. Mert ha nem DDR3L, akkor ott elég érzékeny a memóriavezérlő az ilyen dolgokra és lehet vadászni mit eszik meg egyáltalán.Egy sima asztali gépbe menne a maradék slotba, e mellé.


-
quailstorm
félisten
Pontosítsd, hogy milyen géphez, mert lyukra lehet szaladni könnyen.
Eleve DDR3 vagy DDR3L?
Aztán jön az órajel, időzítés, rankszám kombó. Mert ha nem DDR3L, akkor ott elég érzékeny a memóriavezérlő az ilyen dolgokra és lehet vadászni mit eszik meg egyáltalán. -
johnny82
őstag
sziasztok.
nincs véletlen valakinek fölösleges mikro sb átalakitója ?
egy régi GPS-t szeretnék feléleszteni,de nem találom sehol az átalakitót. -
szabzoltan1
tag
sziasztok.
nincs véletlen valakinek fölösleges mikro sb átalakitója ?
egy régi GPS-t szeretnék feléleszteni,de nem találom sehol az átalakitót. -
SirRasor
addikt
Már nem emlékszem mit toltam, de 11+ GB már elfogyott. RTSS-el szoktam néha nézni, hogy mi a helyzet
Ráadásul szeretnék 5 évre kártyát venni és már most csomó helyen olvasom, hogy 12 gb elég karcsúnak várható 2025-ben.Kissé kapcsolódik: 4060 Ti 8 vs 16 gb-ról néztem tesztet és elég durva FPS-beesést eredményezett a kevés vram.
-
lorcsi
veterán
-
proper
őstag
-
lorcsi
veterán
Melyik autobonto az ajanlott ?
egy jobb oldali tukorlapot keresek punto2 höz… -
johnny82
őstag
Köszönöm a lehetőséget, de nem tudok elszakadni a minimum 16 GB vramtól (még úgy se, hogy az 5070 is csak 12gb-al jön). Ti Super meg már 350+k, az már bőven a lélektani határ felett van...mondjuk 5 évig nem kéne foglalkozni gpu-val.
FHD-ban tolom max 60 FPS-el, szóval 4060 Ti 16 GB lehet pont elég is lenne, de annyiért már van 7800 XT, ami raszterben sokkal de sokkal jobb, mondhatni időtállóbb....és szintén nem kell hozzányúlni 5 évig

AMD jelenleg tényleg szopatós picit, de a nem olyan régi kártyákkal már megszoktam, szóval engem nem fog vissza az a része.
Ilyen felbontás mellett is kell a 16GB vram?
FHD 60 fps-sel raytracinggel simán menne az Alan Wake 2 is a 4070-el. Az meg elég szép látvány.
4060 ti 16GB szerintem nem éri meg.De mindegy is, úgy néz ki elviszik.
-
SirRasor
addikt
Valami olyasmi, igen. 4K-ban és kevés a 60 FPS.

Szerintem nagyon jó vga, nagyon csendes és hűvös, semmi cw egyáltalán. Nem hallottam ilyesmit, hogy Asus tiltólistás lenne.

Ti Super van helyette. Nálam az amd nem játszik egyáltalán, mert rx5600-al szívtam de nagyon driver miatt. Persze mindenki is azt ajánlotta, mert ár/érték arány milyen fantasztikus. Persze. Csak éppen használhatatlan volt.
Én azt mondom, ha rászánod a pénzt, jobb az rtx. Drágább, de jobb. Nekem megérte a felárat. A dlss és a raytracing kegyetlen jó. Ha teheted, próbálj ki egyet.

mod: nem tudom milyen felbontáson tolod, de pl 1440p-ben kb 15%-al erősebb a super. Neked odaadom 230K-ért, a többi a hűtés, kor, több garancia felár.
Köszönöm a lehetőséget, de nem tudok elszakadni a minimum 16 GB vramtól (még úgy se, hogy az 5070 is csak 12gb-al jön). Ti Super meg már 350+k, az már bőven a lélektani határ felett van...mondjuk 5 évig nem kéne foglalkozni gpu-val.
FHD-ban tolom max 60 FPS-el, szóval 4060 Ti 16 GB lehet pont elég is lenne, de annyiért már van 7800 XT, ami raszterben sokkal de sokkal jobb, mondhatni időtállóbb....és szintén nem kell hozzányúlni 5 évig

AMD jelenleg tényleg szopatós picit, de a nem olyan régi kártyákkal már megszoktam, szóval engem nem fog vissza az a része.
-
CSorBA
őstag
-
tisn
veterán
Sziasztok!
Van egy keveset használt Samsung QE65Q60BAU (QLED) TV-m ami eladó lett. Konkrétan annyira keveset használt, hogy 1 évig állt a polcon, szóval kb ~11 hónapot ment. 2028. márc. 08-ig garis. Ha esetleg valaki érdekelne, írjon bátran, alku képes. Megörököltem a TV-t, de sajnos nekünk ez túl nagy méret.
tul nagy? ha 85-os lenne vinnem, mert a 75-os kicsi

-
fradi81
veterán
4gb ddr3 memtest hibátlan RAMot vennék.
-
johnny82
őstag
DLSS? Meglepő, hogy kevés hozzá. Persze lehet 4K-ban nyomod és/vagy nem elég a 60 FPS.
Tényleg nem kötekedésből, de ASUS hulladékot gyárt kb. mindenben: évek óta tiltólistás alaplap és vga fronton is. "Proart" helyett MSI. Ez kb. olyan, mint a vörösöknél a Sapphire/PowerColor.
240-ért elkelt a Palit
de van 255-ért MSI.
Mi lesz helyette?
Én még mindig keresgélek...vagy 180k környékén egy használt 7800 XT, vagy...passz. Most kipróbálnék egy RTX-et, mondjuk 4070 S, de ott jelenleg elég rossz az ár/érték arány. Viszont a DLSS sokkal jobbnak tűnik, mint az FSR, lehet ez már megéri a felárat
Valami olyasmi, igen. 4K-ban és kevés a 60 FPS.

Szerintem nagyon jó vga, nagyon csendes és hűvös, semmi cw egyáltalán. Nem hallottam ilyesmit, hogy Asus tiltólistás lenne.

Ti Super van helyette. Nálam az amd nem játszik egyáltalán, mert rx5600-al szívtam de nagyon driver miatt. Persze mindenki is azt ajánlotta, mert ár/érték arány milyen fantasztikus. Persze. Csak éppen használhatatlan volt.
Én azt mondom, ha rászánod a pénzt, jobb az rtx. Drágább, de jobb. Nekem megérte a felárat. A dlss és a raytracing kegyetlen jó. Ha teheted, próbálj ki egyet.

mod: nem tudom milyen felbontáson tolod, de pl 1440p-ben kb 15%-al erősebb a super. Neked odaadom 230K-ért, a többi a hűtés, kor, több garancia felár.
-
CSorBA
őstag
Sziasztok!
Van egy keveset használt Samsung QE65Q60BAU (QLED) TV-m ami eladó lett. Konkrétan annyira keveset használt, hogy 1 évig állt a polcon, szóval kb ~11 hónapot ment. 2028. márc. 08-ig garis. Ha esetleg valaki érdekelne, írjon bátran, alku képes. Megörököltem a TV-t, de sajnos nekünk ez túl nagy méret.
-
SirRasor
addikt
DLSS? Meglepő, hogy kevés hozzá. Persze lehet 4K-ban nyomod és/vagy nem elég a 60 FPS.
Tényleg nem kötekedésből, de ASUS hulladékot gyárt kb. mindenben: évek óta tiltólistás alaplap és vga fronton is. "Proart" helyett MSI. Ez kb. olyan, mint a vörösöknél a Sapphire/PowerColor.
240-ért elkelt a Palit
de van 255-ért MSI.
Mi lesz helyette?
Én még mindig keresgélek...vagy 180k környékén egy használt 7800 XT, vagy...passz. Most kipróbálnék egy RTX-et, mondjuk 4070 S, de ott jelenleg elég rossz az ár/érték arány. Viszont a DLSS sokkal jobbnak tűnik, mint az FSR, lehet ez már megéri a felárat
-
johnny82
őstag
-
SirRasor
addikt
-
adrian14
tag
Konkrétan nem az utca. Egy telek, amin sorház van. Jogilag nem is ház a kecó. De ilyen elrendezèsből van vagy 20 tömb és mások előtt láttam beállót (madártelep, ha így mond valamit).
-
lorcsi
veterán
-
johnny82
őstag
-
-Tsaba-
tag
Elvileg igen, máskülönben nem tudnád hogy megbüntettek. Azt hiszem csak rendős (engem már videóztak le megállni tilos táblánál, és postán kaptam meg a csekket) vagy közteres szokott úgy bírságolni hogy utólag kapod...
-
adrian14
tag
-
fecus
őstag
-
lorcsi
veterán
Ha a parkőr megbuntet akkor mindig tesz csomagot a szelvedore ?
-
adrian14
tag
Sziasztok!
Szeretnék a házunk elé beállót építeni. Esetleg tudtok valakit, aki ilyennel foglalkozik? -
vizslakutya
senior tag
-
SirRasor
addikt
Sziasztok!
Van közöttünk olyan személy aki mélyrehatóan benne van az asztali pc javításában, mind szoftveresen, mind hardveresen.
Rengeteg problémám van a gépemmel.
Szakszervizekkel pedig nincs tapasztalatom, csak hallom, hogy arany árnál drágábban dolgoznak.
Természetesen nem ingyen várom a segítséget.
Szoktam ilyennel foglalkozni, de 3 gyerek mellett csak és kizárólag hivatali munkaidőn belül
Nem vállalok el mindent, de püben megbeszéljük.
-
martonx
veterán
Sziasztok!
Van közöttünk olyan személy aki mélyrehatóan benne van az asztali pc javításában, mind szoftveresen, mind hardveresen.
Rengeteg problémám van a gépemmel.
Szakszervizekkel pedig nincs tapasztalatom, csak hallom, hogy arany árnál drágábban dolgoznak.
Természetesen nem ingyen várom a segítséget.
Milyen gép? Annyit fel tudok ajánlani, hogy hozd el hozzánk és fiammal megnézzük szoftveresen, esetleg amiből van itthon csere alkatrész (ha nem túl régi a gép) kicserélgetjük, hátha kibukik valami.
-
ritkaság
aktív tag
Sziasztok!
Van közöttünk olyan személy aki mélyrehatóan benne van az asztali pc javításában, mind szoftveresen, mind hardveresen.
Rengeteg problémám van a gépemmel.
Szakszervizekkel pedig nincs tapasztalatom, csak hallom, hogy arany árnál drágábban dolgoznak.
Természetesen nem ingyen várom a segítséget.
-
4ron
senior tag
Korábban már volt kérdés, de nem láttam konkrét választ: ingatlan (lakás) vásárláshoz tudtok javasolni műszaki ellenőrt? Egy belső kétszintest akarnék átnézetni vele vétel előtt.
-
tlac
nagyúr
Sziasztok!
Csomagtovábbító szolgáltatót keresek, akik megbízhatóak és árban is megfelelőek!
Oroszországból szeretnénk rendelni, viszont nem ad fel hozzánk semmit. Ennek áthidalására jutott eszembe, hogy régebben olvastam ilyen megoldásról, viszont nekem nincs semmilyen tapasztalotom velük. Esetleg valamelyik fórumtársnak háthat...?!
Köszönöm előre is.én ezeket használtam régen, de az igen jó kérdés, hogy az oroszoktól is fogadnak-e csomagokat
forward2me, mailboxde, logoix -
csabám
addikt
Sziasztok!
Csomagtovábbító szolgáltatót keresek, akik megbízhatóak és árban is megfelelőek!
Oroszországból szeretnénk rendelni, viszont nem ad fel hozzánk semmit. Ennek áthidalására jutott eszembe, hogy régebben olvastam ilyen megoldásról, viszont nekem nincs semmilyen tapasztalotom velük. Esetleg valamelyik fórumtársnak háthat...?!
Köszönöm előre is. -
macilaci78
nagyúr
Gyerekkorom óta ismerem, Dr Juhász Máté.
Lugosi fórumtárs is szegedi ügyvéd, ha jól emlékszem. -
4ron
senior tag
Ingatlanjogban jártas, jó ügyvédet tudna valaki ajánlani?
Eladtuk a lakást, szeretnénk, ha a saját ügyvédünk is átnézné a vevő ügyvédje által írt szerződést. Később pedig a vételnél is akkor hozzá mennénk vissza.
-
Gergello
addikt
-
quailstorm
félisten
-
ritkaság
aktív tag
Sziasztok!
Valaki vagy valakinek valakije nem dolgozik véletlen lézeres tisztítóval?
-
mAtech
aktív tag
Hali!
Type-C to jack átalakítót hol lehet kapni és nem az MM?
Műszaki pince? -
mAtech
aktív tag
Sziasztok!
Ilyen G4 szűrőanyagot lehet valahol kapni Szegeden (magán váráslóként)?
(szárítógépbe akarok a kondenzátor elé)Esetleg itt meg lehet kérdezni, bár porszívó bolt, de rengeteg cucca van. Hátha...
-
_Petya_
őstag
Sziasztok!
Ilyen G4 szűrőanyagot lehet valahol kapni Szegeden (magán váráslóként)?
(szárítógépbe akarok a kondenzátor elé)Konyhai szagelszívóba való szűrő esetleg? Az van pl a Media Markt-ban is.
-
garga pista
őstag
Sziasztok!
Ilyen G4 szűrőanyagot lehet valahol kapni Szegeden (magán váráslóként)?
(szárítógépbe akarok a kondenzátor elé) -
johnny82
őstag
Érdekel valakit 15K értékű kupon legalább 30K rendelésnél a borbaro.hu weboldalon? Ingyen.
-
fradi81
veterán
0-10 fok között akármilyen esőkabát jó szimpla nadrággal, ami alá max egy 1000 ft-os cicanacit veszel.
0 fok alatt nem esik eső! Oda egy szimpla bélelt - mondjuk szélálló - nadrág kell, ami alá megint mehet egy cicanaci ha nagyon fázós vagy. Amúgy is belerohadnál, mert nem tud szellőzni az esőnadrág.Köztes megoldás ez, amit én biztos nem vennék magamnak:
Férfi téli túranadrág, meleg, vízlepergető - SH500
Ezt befújod impregnáló sprayyel és kész a vízálló és meleg nadrág. A "0-fokig" miatt ezalá se árt cicanaci mondjuk -5 környékén, az alá meg úgyse megy már a hőmérséklet itt a balkánon
Most is ez van beöltözök az esőnadrág alá, egy ilyen túranadrág alá viszont lehet nem tudnék mert elég szűknek tűnik de amúgy nem rossz egy próbát megérne ha lenne az üzletben.
-
SirRasor
addikt
0-10 fok között akármilyen esőkabát jó szimpla nadrággal, ami alá max egy 1000 ft-os cicanacit veszel.
0 fok alatt nem esik eső! Oda egy szimpla bélelt - mondjuk szélálló - nadrág kell, ami alá megint mehet egy cicanaci ha nagyon fázós vagy. Amúgy is belerohadnál, mert nem tud szellőzni az esőnadrág.Köztes megoldás ez, amit én biztos nem vennék magamnak:
Férfi téli túranadrág, meleg, vízlepergető - SH500
Ezt befújod impregnáló sprayyel és kész a vízálló és meleg nadrág. A "0-fokig" miatt ezalá se árt cicanaci mondjuk -5 környékén, az alá meg úgyse megy már a hőmérséklet itt a balkánon
-
fradi81
veterán
Van egy párezres decathlonos esőnadrágom, lehet ilyet téli változatban emberi áron venni béléssel? 30+ amiket látok.
-
tisn
veterán
Szerintem ez a ledes fényforrás engedélyezése az autók fényszórójába egy átgondolatlan "butaság".Majd okoz néhány komolyabb balesetet a rosszul beszerelt ledes fényforrás és tiltó listára teszik.Sok embernek egy H4-es izzó cseréje is gondot okoz és az is tud vakítani ha rosszul van berakva (pedig ez az izzó fajta legalább 40 éve jelen van az autókba)
.Sok embernek egy H4-es izzó cseréje is gondot okoz és az is tud vakítani ha rosszul van berakva (pedig ez az izzó fajta legalább 40 éve jelen van az autókba)
valamelyik automban nagyon szar volt a foglalat, kuzdes volt egyatalan a csere, es fejjel lefele is be lehetett rakni es ugy teljesen szarul vilagitott. -
totya694
őstag
Szerintem ez a ledes fényforrás engedélyezése az autók fényszórójába egy átgondolatlan "butaság".Majd okoz néhány komolyabb balesetet a rosszul beszerelt ledes fényforrás és tiltó listára teszik.Sok embernek egy H4-es izzó cseréje is gondot okoz és az is tud vakítani ha rosszul van berakva (pedig ez az izzó fajta legalább 40 éve jelen van az autókba)
-
pilóta
nagyúr
-
-Tsaba-
tag
Közben megtaláltam a tökéletes világítást

NIGHT BREAKER H7-LED SPEED
Mókolás nélkül, simán cserélhető izzó. Csak még idehaza nem legális, de majd úgyis az lesz.
https://www.youtube.com/watch?v=MZDeLmhqLcs
2db 50k
Nekem az a gyanús ebben, hogy ezek a "nemsokára legális lesz" ledek csak 1500 lumenesek...
-
macilaci78
nagyúr
Picit offként, de hátha a hozzáértők fontos infót adnak:
Miért LED, ha lehet venni +100%-os hagyományos izzót?
Osram Night Breaker Silver H7 +100% 2db/csomagHagyományos izzóból minél erősebb, annál rövidebb az élettartama.
-
SirRasor
addikt
Nem tudom ki mondta, vagy mondta-e valaki egyáltalán... Én azt mondtam, hogy semmi köze hozzá.
Te kérdezted, hogy miért led, ha lehet kapni emelt fényerejű izzót is.Tapasztalatból mondom, hogy a Night Breaker Laser is sokkal-sokkal jobb, mint egy hagyományos, nem emelt fényerejű izzó. Sokat vezetek sötétben, így a korábbi autóimnál elsők között volt az izzócsere a biztonság miatt. Az meg hogy kinek mennyit ér meg, azt mindenki majd maga eldönti. Nekem megérte.
Közben megtaláltam a tökéletes világítást

NIGHT BREAKER H7-LED SPEED
Mókolás nélkül, simán cserélhető izzó. Csak még idehaza nem legális, de majd úgyis az lesz.
https://www.youtube.com/watch?v=MZDeLmhqLcs
2db 50k
-
johnny82
őstag
Ki mondta, hogy bármi köze van a LED-nek a hagyományoshoz? Más technológia..
Közben kiderült, hogy ez a +100% vagy +150% kamu; mérési csalás inkább.
Hogy ér valamit a Night Breaker Laser +150%? Mindenki eldöntheti a videó alapján, hogy akár csak 1ft-ot is ér, de spoiler: tompítottként alig van különbség. Távolságiként tényleg sokkal jobb.Nem tudom ki mondta, vagy mondta-e valaki egyáltalán... Én azt mondtam, hogy semmi köze hozzá.
Te kérdezted, hogy miért led, ha lehet kapni emelt fényerejű izzót is.Tapasztalatból mondom, hogy a Night Breaker Laser is sokkal-sokkal jobb, mint egy hagyományos, nem emelt fényerejű izzó. Sokat vezetek sötétben, így a korábbi autóimnál elsők között volt az izzócsere a biztonság miatt. Az meg hogy kinek mennyit ér meg, azt mindenki majd maga eldönti. Nekem megérte.
-
SirRasor
addikt
Ki mondta, hogy bármi köze van a LED-nek a hagyományoshoz? Más technológia..
Közben kiderült, hogy ez a +100% vagy +150% kamu; mérési csalás inkább.
Hogy ér valamit a Night Breaker Laser +150%? Mindenki eldöntheti a videó alapján, hogy akár csak 1ft-ot is ér, de spoiler: tompítottként alig van különbség. Távolságiként tényleg sokkal jobb. -
tisn
veterán
Az nem én vagyok, nekem gyárilag ledes az autóm.

#100136tisn: igazad van, nagyobb a fényerő. De nem a nagyobb fényerő miatt vakít valami, hanem esetleg a szar beállítás miatt (nem gyári szintezős led), esetleg user error (ha rajtahagyta a refit). A korábban linkelt Osram is vakít, ha szarul van beállítva.
de, azok is.
a fizikat nem lehet megbaszni, ha jobban latsz, az nagyobb fenyerot jelent, ami vakitja a szembejovot. csodak nincsenek. -
johnny82
őstag
Az nem én vagyok, nekem gyárilag ledes az autóm.

#100136tisn: igazad van, nagyobb a fényerő. De nem a nagyobb fényerő miatt vakít valami, hanem esetleg a szar beállítás miatt (nem gyári szintezős led), esetleg user error (ha rajtahagyta a refit). A korábban linkelt Osram is vakít, ha szarul van beállítva.
-
tisn
veterán
-
johnny82
őstag
Picit offként, de hátha a hozzáértők fontos infót adnak:
Miért LED, ha lehet venni +100%-os hagyományos izzót?
Osram Night Breaker Silver H7 +100% 2db/csomagKorábbi autóimban ennél jobb H7 Night Breaker Laser +150%-t használtam. Jó nagyon, a normál halogénhez képest. A ledhez semmi köze, az sokkal jobb.
-
garga pista
őstag
Én gyapjú zoknit túrázós üzletből rendeltem innen. Nem olcsók, de nekem fázós a lábfejem, megérték az árát. Pólót/aláöltöző felsőt-alsót is lehet kapni az ilyen túra és sícuccokat árusító üzletekben, kevés pulcsit is lehet találni. Az Árkádban van a Dockyard üzlet, oda le tudod rendelni a webshopról ha találsz vmit (helyben kevés ilyen van - de érdemes lehet benézni). Viszont mindig érdemes megnézni, mert ha csak wool/merino van ráírva, még lehet kevertszálas kis %-os gyapjú tartalommal. De árban is kitűnik egyből ami nagyobb részben gyapjú

-
SirRasor
addikt
Elem+ lámpacsere volt apróbb igazításokkal. ( Utolérés esete miatt😢)
Menne bele LED, nem szeretném széttrollkodni a szembejövőket.Picit offként, de hátha a hozzáértők fontos infót adnak:
Miért LED, ha lehet venni +100%-os hagyományos izzót?
Osram Night Breaker Silver H7 +100% 2db/csomag -
4ron
senior tag
Az Osram oldaláról másoltam a posztot, a hivatalos Osram állásfoglalást, tehát jelenleg még nincs legális LED forgalomban Magyarországon.
-
csoszogi
tag
Nincs még olyan LED izzó Magyarországon, amit legálisan beszerelhetsz. Az Osramnál engedélyezés alatt állnak. Jó, ha tudod, hogy balesetnél simán rád húzhatják emiatt a vizes lepedőt.
Én még várok vele mindenképp.
-
vizslakutya
senior tag
Nincs még olyan LED izzó Magyarországon, amit legálisan beszerelhetsz. Az Osramnál engedélyezés alatt állnak. Jó, ha tudod, hogy balesetnél simán rád húzhatják emiatt a vizes lepedőt.
Én még várok vele mindenképp.
Nem azonnal lenne,még ebben a hónapban( áremelés előtt 😱) elmegy vizsgára,majd aztán valamikor. De a lámpát mindenképpen be kell állítani,látni is szeretek,de vakítás nélkül.
Az Osram listában benne van az autó,majd lesz engedély. -
4ron
senior tag
Elem+ lámpacsere volt apróbb igazításokkal. ( Utolérés esete miatt😢)
Menne bele LED, nem szeretném széttrollkodni a szembejövőket.Nincs még olyan LED izzó Magyarországon, amit legálisan beszerelhetsz. Az Osramnál engedélyezés alatt állnak. Jó, ha tudod, hogy balesetnél simán rád húzhatják emiatt a vizes lepedőt.
Én még várok vele mindenképp.
-
ritkaság
aktív tag
Ha a szembejövők villognak rád akkor ajánlott vagy ha te úgy érzékeled, hogy valami nem ok!
-
ritkaság
aktív tag
Szegeden tud valaki olyan szervizt ,ahol normális áron, műszerrel beállítják az autó fényszóróit?
Köszönöm.
( Garázskapu,fal,stb nem játszik.😏)Autóvillamossági szerelőknél kellene lenni. Kérdez rá telefonon.
-
macilaci78
nagyúr
Elem+ lámpacsere volt apróbb igazításokkal. ( Utolérés esete miatt😢)
Menne bele LED, nem szeretném széttrollkodni a szembejövőket.Előbb tedd bele a ledet.
Én pár hete cseréltem izzót, halogént halogénre, azonos típust, de így is állítani kellett.proper: nekem más a tapasztalatom. Legalábbis sima műszaki vizsgaállomás nem vállalta a fényszóróállítást, mert nincs gépük.
-
vizslakutya
senior tag
-
proper
őstag
Szegeden tud valaki olyan szervizt ,ahol normális áron, műszerrel beállítják az autó fényszóróit?
Köszönöm.
( Garázskapu,fal,stb nem játszik.😏)Ahol van műszaki vizsga ott van lámpa állító kézikészülék
-
vizslakutya
senior tag
Elem+ lámpacsere volt apróbb igazításokkal. ( Utolérés esete miatt😢)
Menne bele LED, nem szeretném széttrollkodni a szembejövőket. -
SirRasor
addikt
Szegeden tud valaki olyan szervizt ,ahol normális áron, műszerrel beállítják az autó fényszóróit?
Köszönöm.
( Garázskapu,fal,stb nem játszik.😏)Mit/miért kell rajta állítani? Ez minden autónál ajánlott X év után?
Más: gyapjú ruhákat a cserepes soron kívül hol lehet kapni?
Köszönöm a Vinted-es tippet 4ron, már van onnan 2 gyapjú pulcsi, csak azért fel kéne próbálni vásárlás előtt... -
johnny82
őstag
Szegeden tud valaki olyan szervizt ,ahol normális áron, műszerrel beállítják az autó fényszóróit?
Köszönöm.
( Garázskapu,fal,stb nem játszik.😏)Kovács Autónál voltam ilyennel jó pár évvel ezelőtt. A mostani árat meg tudod kérdezni telefonban is.
-
vizslakutya
senior tag
Szegeden tud valaki olyan szervizt ,ahol normális áron, műszerrel beállítják az autó fényszóróit?
Köszönöm.
( Garázskapu,fal,stb nem játszik.😏) -
SirRasor
addikt
Kéne nekem gombelem. Hova menjek? Kínai, Lidl, Aldi most nem jó. A Műszaki Pincében vettem száz éve, de hátha van más ötlet.
Tegnap volt Lidliben feleségem és látott megint nagy gombelem packet, amiben van csomó féle.
Mondjuk ha tippelnem kell, akkor SR626SW/SR66/377 nem lesz közte
Órás boltba menj; ott tuti van.
Ide jártam régen: 9:00-kor nyit.
Ha nincs, van picit arrébb Időzóna óraszalon. -
pulutodurumo
őstag
Az órázás a hobbim, egy elemcsere, vagy egyszerű javítás megy itthon.
Most nem kerestem rá, nem reméltem hogy lesz releváns találat.Tlac: Kösz, ez jó lesz, úgyis járok ma a környéken.
-
csoszogi
tag
Martonx és mindenki, kösz.
Jysk nem. SR626SW kéne órába. Xin park kínai, most nem ez kell. Vettem ott korábban, de 50/50 hogy jó-e. AliExpress nagy haverom, de tegnapra kell.
Renata, Seizaken, de lehet Varta is. Valami rendes kéne.Xin parkban láttam Varta elemeket is kb két hónapja. Többfélét, és drágább is volt, mint a noname. Jó régen én óráshoz vittem, ő kicserélte azóta is megy.
Gondolom a Google-t nézted, kidobott pár lehetőséget Szegedre. -
pulutodurumo
őstag
Martonx és mindenki, kösz.
Jysk nem. SR626SW kéne órába. Xin park kínai, most nem ez kell. Vettem ott korábban, de 50/50 hogy jó-e. AliExpress nagy haverom, de tegnapra kell.
Renata, Seizaken, de lehet Varta is. Valami rendes kéne. -
martonx
veterán
Kéne nekem gombelem. Hova menjek? Kínai, Lidl, Aldi most nem jó. A Műszaki Pincében vettem száz éve, de hátha van más ötlet.
Ha rögtön kell, akkor Xin park, de aliexpress-ről szoktam rendelni.
-
fradi81
veterán
Kéne nekem gombelem. Hova menjek? Kínai, Lidl, Aldi most nem jó. A Műszaki Pincében vettem száz éve, de hátha van más ötlet.
Melyik fajta?
-
nap
addikt
Kéne nekem gombelem. Hova menjek? Kínai, Lidl, Aldi most nem jó. A Műszaki Pincében vettem száz éve, de hátha van más ötlet.
Jysk.
-
pulutodurumo
őstag
Kéne nekem gombelem. Hova menjek? Kínai, Lidl, Aldi most nem jó. A Műszaki Pincében vettem száz éve, de hátha van más ötlet.
-
macilaci78
nagyúr
Mi a Tefal wookot használjuk, tökéletes. Jó minden tűzhelyen, garancia van rá.

Kb 2 ezerrel több,mint ez,de akciókban ki lehet fogni olcsón is. Mi azt hiszem egy Sparos bélyeges akcióban vettük kb 6 ezerért.
Mondjuk azt nem tudom fém eszközzel lehet e használni, szerintem nem. De nekünk nincsenek ilyenek,teflonos cuccokkal használjuk. Ebben az esetben igazi kínai vas wookot kell venni,az mehet fémmel. Tapadni nem tapad, hiszen olyan gyorsan és rövid ideig kell pörgetni benne a cuccot,hogy nem bír odaégni.Ilyenünk van nekünk is, most indukciós tűzhelyen használjuk. Hiámnyzik, hogy az oldalát nem melegíti a gázláng.
Berőkanállal, tálalókanállal nyúlok csak bele, ami fém, amúgy általában fa lapáttal van benne egyengetve a minden. Szerintem már 15 éves is elmúlt... -
hodigy
tag
Csak hallomásból: napi 12 órás munkára kerestek már embereket középiskolákban, tehát 5x12 a hét. Ha lehet a bérminimumon.
Más.
Az a feladatom, hogy gyors és olcsó megoldást keressek a kis cégünknek ~100db, szkennelt doksi word-be alakítására. Képként szkennelt tehát OCR szükséges.
A folyamatnak pár hét alatt le kell zajlania. Ember van rá. Szoftvert venni - valószínűleg - nem érdemes ezért. Marad az online. Erre akár elő is fizetnénk 1-3 hónapra.
Van olyan javaslatotok amit ki is próbáltatok?
Tudtok rá topikot vagy levlistát ahol kérdezhetek?Szerintem Google Cloud-on vagy a Google fotók api-t használva megkaphatod a képen látható szöveget, hogy azután hogy lesz doc formátum az már megint csak némi programozás.
-
vizslakutya
senior tag
Mi a Tefal wookot használjuk, tökéletes. Jó minden tűzhelyen, garancia van rá.

Kb 2 ezerrel több,mint ez,de akciókban ki lehet fogni olcsón is. Mi azt hiszem egy Sparos bélyeges akcióban vettük kb 6 ezerért.
Mondjuk azt nem tudom fém eszközzel lehet e használni, szerintem nem. De nekünk nincsenek ilyenek,teflonos cuccokkal használjuk. Ebben az esetben igazi kínai vas wookot kell venni,az mehet fémmel. Tapadni nem tapad, hiszen olyan gyorsan és rövid ideig kell pörgetni benne a cuccot,hogy nem bír odaégni. -
Gergello
addikt
-
ritkaság
aktív tag
-
Stylewars_kp
őstag
-
Gergello
addikt
-
johnny82
őstag
Új hozzászólás Aktív témák
-
100200 - 100101
102296 - 102001 102000 - 101901 101900 - 101801 101800 - 101701 101700 - 101601 101600 - 101501 101500 - 101401 101400 - 101301 101300 - 101201 101200 - 101101 101100 - 101001 101000 - 100901 100900 - 100801 100800 - 100701 100700 - 100601 100600 - 100501 100500 - 100401 100400 - 100301 100300 - 100201 100200 - 100101 100100 - 100001 100000 - 99901 99900 - 99801 99800 - 99701 99700 - 99601 99600 - 99501 99500 - 99401 99400 - 99301 99300 - 99201 99200 - 99101 99100 - 99001 99000 - 98901 98900 - 98801 98800 - 98701 98700 - 98601 98600 - 98501 98500 - 98401 98400 - 98301 98300 - 98201 98200 - 98101 98100 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív

A topikban szabad hirdetni ezen szabályokkal.
- Bittorrent topik
- Bluetooth hangszórók
- A spanyolviaszt nem, csak a görgőt találná fel újra az Airra Labs egere
- OLED monitor topic
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Vezetékes FÜLhallgatók
- Béta iOS-t használók topikja
- További aktív témák...
- Apple iPhone 12 128GB,Átlagos,Adatkábel,12 hónap garanciával
- Apple iPad Air 7th gen. 13' 128GB (2029.02.09-ig Garancia) Csak kibontva volt, Aktiválatlan!
- LG UltraGear 34GP63AP-B VA Monitor! 3440x1440 / 160Hz / 1ms / FreeSync
- AKCIÓ! Palit Gaming Pro RTX 3070 Ti 8GB videokártya garanciával hibátlan működéssel
- Laptronix Vertex R5 Ryzen 5 5600GT 16GB RAM 500GB NVMe
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest



4060 ti 16GB szerintem nem éri meg.




