Hirdetés
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Lalikiraly: Mercis kalandok - Harmincegyedik rész
- gban: Mentsünk meg egy 1151-es alaplapot - update lent!
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Xiaomi Mi Band 2: A karkötő visszatér
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- V.Milán: Lányok 2026-ban...
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
-
100600 - 100501
102296 - 102001 102000 - 101901 101900 - 101801 101800 - 101701 101700 - 101601 101600 - 101501 101500 - 101401 101400 - 101301 101300 - 101201 101200 - 101101 101100 - 101001 101000 - 100901 100900 - 100801 100800 - 100701 100700 - 100601 100600 - 100501 100500 - 100401 100400 - 100301 100300 - 100201 100200 - 100101 100100 - 100001 100000 - 99901 99900 - 99801 99800 - 99701 99700 - 99601 99600 - 99501 99500 - 99401 99400 - 99301 99300 - 99201 99200 - 99101 99100 - 99001 99000 - 98901 98900 - 98801 98800 - 98701 98700 - 98601 98600 - 98501 98500 - 98401 98400 - 98301 98300 - 98201 98200 - 98101 98100 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
martonx
veterán
Én 7 személyes autó vásárlásán gondolkodok évek óta, de egyre kisebb a valószínűsége, hogy lesz alkalmas. Vagy 20-30 éves darabok vannak, vagy újak annyiért, amiből pár éve lakást lehetett venni. A többi meg csak nevében hét személyes, "hátul csak két félbetépett óvodás fér el".
Az autóból divatcikk lett (ár+), és az erőltetett elektromos átállás költségét is a most eladott autókra tolják rá (ár++).A Dacia Jogger 7 személyes autóként bőven megfelel, tudtommal ez a legolcsóbb 7 személyes. Mondjuk szuper üzembiztosnak nem mondanám, de lehet, hogy csak én nyúltam bele.
-
totya694
őstag
Még elektromosban is gondolkodtam de hamar kiderült,hogy a hálózatom nem bírja és ez megint csak egy rossz tervezésnek köszönhető mivel az elektromos autók töltése egyből a szabvány által meghatározott maximum árammal kezdi pl.16A-el és nálunk 20A-es a hálózat.Az átköttetés kicsit bonyolult mivel sógorom nevén van a villanyóra és Ő külföldön él.Amelyek elfogadható árban megvehetők lenének ott meg az akku para dominál.
A "valódi" 7 személyes autó is ritka már...A hibridekbe meg már bele sem mennék
-
totya694
őstag
Én 7 személyes autó vásárlásán gondolkodok évek óta, de egyre kisebb a valószínűsége, hogy lesz alkalmas. Vagy 20-30 éves darabok vannak, vagy újak annyiért, amiből pár éve lakást lehetett venni. A többi meg csak nevében hét személyes, "hátul csak két félbetépett óvodás fér el".
Az autóból divatcikk lett (ár+), és az erőltetett elektromos átállás költségét is a most eladott autókra tolják rá (ár++).Még elektromosban is gondolkodtam de hamar kiderült,hogy a hálózatom nem bírja és ez megint csak egy rossz tervezésnek köszönhető mivel az elektromos autók töltése egyből a szabvány által meghatározott maximum árammal kezdi pl.16A-el és nálunk 20A-es a hálózat.Az átköttetés kicsit bonyolult mivel sógorom nevén van a villanyóra és Ő külföldön él.Amelyek elfogadható árban megvehetők lenének ott meg az akku para dominál.
A "valódi" 7 személyes autó is ritka már... -
nap
addikt
Én is évek óta keresek autót de egyre csak messzebb kerülök a céltól.Évi 5.000km-t megyek tehát nem sokat és szeretném fiatalítani a 23 éves 206-ost aminek semmi baja csak a kora.
5-10 éves benzines autóba gondolkodtam de mindig volt valami számomra nem tetsző dolog ami miatt elengedtem a kiszemelt példányt vagy adott autó vagy motor típust.
Fiatalon huszon évet dolgoztam autó és villamossági szerelő ként van pici rálátásom a motorok felépítésére és arra is,hogy hová jutott a mai technológia.Vannak fejlesztések amelyek dicséretesek de a motorokon elkövetett változtatások esetek magas százalékában az élettartam rovására ment.Gondolok itt olajban futó vezérműszíj(morzsálódik eldugítja az olaj pumpát,olajzó furatokat motor halál),közvetlen befecskendezés esetén a motor koxoszodása (szelep beégések,dugattyú kilyukadás)Mazdáknál diesellel megegyező sűrítési végnyomás benzines motor létére amelyet dupla befecskendező rendszerrel látnak el mert öngyulladást használják ki bizonyos fordulat tartományba...Ja és dupla hangszigetelés alá kell rejteni a motort mert hangosabb egy dieselnél.
Ha még hozzá veszem,hogy az általam keresett 5-10 éves példányok már 2-300.000km-t futottak akkor már nem látom a "fiatal autó" varázsát és nagy az esély,hogy csak a szívás lesz a leendő autóval.Pl. kuplung,kettős tömegű lendkerék,fék vagy fék fődarabok ABS tömb,klíma vagy az elporlad részegységei és még hosszan sorolhatnám azokat a hibákat amelyek előjöhetnek.
Mivel van autóm ami 12 éve hűségesen teszi a dolgát nálam így a szükség nem kényszerít vásárlásra de még az életemben egyszer szeretnék egy fiatalabb autó tulajdonosa lenni.Tudom,hogy évi 5.000km autózásra luxus az autó de ha úgy vesszük annak is az aki maga jár munkába mert van tömegközlekedés is.Én 7 személyes autó vásárlásán gondolkodok évek óta, de egyre kisebb a valószínűsége, hogy lesz alkalmas. Vagy 20-30 éves darabok vannak, vagy újak annyiért, amiből pár éve lakást lehetett venni. A többi meg csak nevében hét személyes, "hátul csak két félbetépett óvodás fér el".
Az autóból divatcikk lett (ár+), és az erőltetett elektromos átállás költségét is a most eladott autókra tolják rá (ár++). -
totya694
őstag
Én is évek óta keresek autót de egyre csak messzebb kerülök a céltól.Évi 5.000km-t megyek tehát nem sokat és szeretném fiatalítani a 23 éves 206-ost aminek semmi baja csak a kora.
5-10 éves benzines autóba gondolkodtam de mindig volt valami számomra nem tetsző dolog ami miatt elengedtem a kiszemelt példányt vagy adott autó vagy motor típust.
Fiatalon huszon évet dolgoztam autó és villamossági szerelő ként van pici rálátásom a motorok felépítésére és arra is,hogy hová jutott a mai technológia.Vannak fejlesztések amelyek dicséretesek de a motorokon elkövetett változtatások esetek magas százalékában az élettartam rovására ment.Gondolok itt olajban futó vezérműszíj(morzsálódik eldugítja az olaj pumpát,olajzó furatokat motor halál),közvetlen befecskendezés esetén a motor koxoszodása (szelep beégések,dugattyú kilyukadás)Mazdáknál diesellel megegyező sűrítési végnyomás benzines motor létére amelyet dupla befecskendező rendszerrel látnak el mert öngyulladást használják ki bizonyos fordulat tartományba...Ja és dupla hangszigetelés alá kell rejteni a motort mert hangosabb egy dieselnél.
Ha még hozzá veszem,hogy az általam keresett 5-10 éves példányok már 2-300.000km-t futottak akkor már nem látom a "fiatal autó" varázsát és nagy az esély,hogy csak a szívás lesz a leendő autóval.Pl. kuplung,kettős tömegű lendkerék,fék vagy fék fődarabok ABS tömb,klíma vagy az elporlad részegységei és még hosszan sorolhatnám azokat a hibákat amelyek előjöhetnek.
Mivel van autóm ami 12 éve hűségesen teszi a dolgát nálam így a szükség nem kényszerít vásárlásra de még az életemben egyszer szeretnék egy fiatalabb autó tulajdonosa lenni.Tudom,hogy évi 5.000km autózásra luxus az autó de ha úgy vesszük annak is az aki maga jár munkába mert van tömegközlekedés is. -
tisn
veterán
-
lorcsi
veterán
en is ezert filozom az astran
120k km van benne, ocsem hasznalta 14 even keresztul
a motor rendberakasa nelkul kb. 1-1.2M-ert birnam eladni (1.7+-tol vannak az ilyen alapvetoen jo allapotu, keves futasu masinak)de mit veszek helyette?
oke van egy 2000-es yarisom is varosi szaladgalasra, epp nem surgos nezelodhetnek.
Nekem is egy ilyen varosi szaladgslosnak az upgradje tortenne meg
de irrealisak ezek a szamokMÁS:
merre fog edzotermet nyitni a kati bela-csuhai páros ? -
tisn
veterán
en is ezert filozom az astran
120k km van benne, ocsem hasznalta 14 even keresztul
a motor rendberakasa nelkul kb. 1-1.2M-ert birnam eladni (1.7+-tol vannak az ilyen alapvetoen jo allapotu, keves futasu masinak)de mit veszek helyette?
oke van egy 2000-es yarisom is varosi szaladgalasra, epp nem surgos nezelodhetnek.
-
lorcsi
veterán
A Dáciámat hordom kényszerűségből a gari idő alatt a Molnár autóházhoz és kib...tt drágák. Az, hogy drágák hagyján, de még szarok is. Volt is velük egy reklamációs ügyem, amikor felhívtak, elnézést kértek, kompenzációt ajánlottak, a hibájukat elismerték, ami azért dicséretes, de jobb lett volna, ha csak simán elsőre normálisan meg tudnak csinálni egy normál 30.000-es kötelező szervízt, ha már extrém sok pénzt kiszámláznak a kb. semmiért. Egyszer azt is sikerült eljátszaniuk, hogy nem adtak csere autót, mikor 3 napig náluk állt az autó. A reklamációm óta viszont felkerültem náluk a VIP listára, így amikor másodjára is náluk állt volna az autó, akkor ugyan nehézkesen, de csak adtak csere autót. Persze a csere autó mindig macera, mert elvileg 1 napot meghaladó bent álláskor kötelesek csak csere autót adni, viszont sok munka van, amit elméletileg 4-6 óra alatt meg lehet csinálni, gyakorlatilag viszont szinte biztos, hogy 2-3 munkanap lesz belőle. Ilyenkor jön a kötélhúzás, hogy ne csesszetek már ki velem, hogy pénteken odaviszem az autót, aztán meg egész hétvégén autó nélkül vagyok, és majd kedden szóltok, hogy érte lehet menni.
Eh, ne vegyetek Dacia-t (vagy csak az enyémmel volt ritka sok gond, vagy csak én vagyok túl maximalista, és nem tartom normálisnak, hogy 35.000 km alatt kétszer kellett kettős tömegű lendkereket cserélni, másodjára már kuplungot is cseréltek), a Molnár Autóházat se merném nyugodt szívvel ajánlani, bár elismerem, hogy azért próbálkoznak nem annyira szarok lenni.Minden más autómat Csikota Tamáshoz újszegedre hordok, akinél fele annyiból jön ki ugyanaz, sőőőt még meg is csinálja amiért viszem az autót.
Hasznaltat is q nehez venni
ugy nez ki h 15 eves autokat jellemzoen 200e km koruli futassal adnak 2-2,5M aron
de inkabb 2,5m ami jobb
szerintem dobbenet -
Stylewars_kp
őstag
Munkatársam koccant a Dacia Sanderojával. 3 éves autó, a két első fényszóró megrepedt, a gyári alkatrész 350eFt/db. A légzsákcsere csak a teljes műszerfal cseréjével megoldható.
Én autómhoz komplett donort veszek annyiért.
gondolom casco fizet. Nem? -
Stylewars_kp
őstag
Esetemben ez úgy nézne ki nem elektromos kapu esetén, hogy beállok a bejáróra, kiszállok, nyitok, beszállok, begurulok, kiszállok, becsukok, de közben a kocsi nem lóg az úttestre.
Ezt lehet elcserélni "nem oszt nem szoroz" alapon arra, hogy megállok az úttesten a sáv jobb szélén, amennyire lehet, kiszállok, felhúzom, ellököm, kinyitom, beszállok, mialatt vagy 20-30 autó is feltorlódik az enyém mögött a reggeli, vagy délutáni forgalomban.
Oké, de nem mindenki lakik a mogyoródi út mellett. Vannak garázsok mellék utcákban is...
-
Ted_Beneky
senior tag
A Dáciámat hordom kényszerűségből a gari idő alatt a Molnár autóházhoz és kib...tt drágák. Az, hogy drágák hagyján, de még szarok is. Volt is velük egy reklamációs ügyem, amikor felhívtak, elnézést kértek, kompenzációt ajánlottak, a hibájukat elismerték, ami azért dicséretes, de jobb lett volna, ha csak simán elsőre normálisan meg tudnak csinálni egy normál 30.000-es kötelező szervízt, ha már extrém sok pénzt kiszámláznak a kb. semmiért. Egyszer azt is sikerült eljátszaniuk, hogy nem adtak csere autót, mikor 3 napig náluk állt az autó. A reklamációm óta viszont felkerültem náluk a VIP listára, így amikor másodjára is náluk állt volna az autó, akkor ugyan nehézkesen, de csak adtak csere autót. Persze a csere autó mindig macera, mert elvileg 1 napot meghaladó bent álláskor kötelesek csak csere autót adni, viszont sok munka van, amit elméletileg 4-6 óra alatt meg lehet csinálni, gyakorlatilag viszont szinte biztos, hogy 2-3 munkanap lesz belőle. Ilyenkor jön a kötélhúzás, hogy ne csesszetek már ki velem, hogy pénteken odaviszem az autót, aztán meg egész hétvégén autó nélkül vagyok, és majd kedden szóltok, hogy érte lehet menni.
Eh, ne vegyetek Dacia-t (vagy csak az enyémmel volt ritka sok gond, vagy csak én vagyok túl maximalista, és nem tartom normálisnak, hogy 35.000 km alatt kétszer kellett kettős tömegű lendkereket cserélni, másodjára már kuplungot is cseréltek), a Molnár Autóházat se merném nyugodt szívvel ajánlani, bár elismerem, hogy azért próbálkoznak nem annyira szarok lenni.Minden más autómat Csikota Tamáshoz újszegedre hordok, akinél fele annyiból jön ki ugyanaz, sőőőt még meg is csinálja amiért viszem az autót.
Munkatársam koccant a Dacia Sanderojával. 3 éves autó, a két első fényszóró megrepedt, a gyári alkatrész 350eFt/db. A légzsákcsere csak a teljes műszerfal cseréjével megoldható.
-
macilaci78
nagyúr
Felhúz ellök ennyi. Ha nem elektronyos a garázskapu akkor azt is ki kell nyitnia. Akkor nem oszt nem szoroz.
Esetemben ez úgy nézne ki nem elektromos kapu esetén, hogy beállok a bejáróra, kiszállok, nyitok, beszállok, begurulok, kiszállok, becsukok, de közben a kocsi nem lóg az úttestre.
Ezt lehet elcserélni "nem oszt nem szoroz" alapon arra, hogy megállok az úttesten a sáv jobb szélén, amennyire lehet, kiszállok, felhúzom, ellököm, kinyitom, beszállok, mialatt vagy 20-30 autó is feltorlódik az enyém mögött a reggeli, vagy délutáni forgalomban.
-
Stylewars_kp
őstag
Totyik lakóknak 10% kedvezmény: [link]
-
Stylewars_kp
őstag
-
tisn
veterán
Rakj ki egy parkolás gátlót, már nem olyan drága...
Nekünk múltkor itt a cég elé kellett hívni (akadályozta a rakodást), ha teljesen közterület akkor az SZKT/közteres (lopóautó) elviheti elég gyorsan, ha magánterület (vagy részben az, pl kapualj) akkor csak abban az esetleg ha akadályozza a ki-be hajtást, és rendőr is kell hozzá (utóbbiak elég lassan érnek ki -> viszont sokkal drágább is lesz a bünti). A mi esetünkben az volt a mázlia hogy pont visszaért mire jöttek a rendőrök...
akkor meg ezzel meg baszakodhat is.
-
-Tsaba-
tag
Rakj ki egy parkolás gátlót, már nem olyan drága...
Nekünk múltkor itt a cég elé kellett hívni (akadályozta a rakodást), ha teljesen közterület akkor az SZKT/közteres (lopóautó) elviheti elég gyorsan, ha magánterület (vagy részben az, pl kapualj) akkor csak abban az esetleg ha akadályozza a ki-be hajtást, és rendőr is kell hozzá (utóbbiak elég lassan érnek ki -> viszont sokkal drágább is lesz a bünti). A mi esetünkben az volt a mázlia hogy pont visszaért mire jöttek a rendőrök...
-
tixem
addikt
Nekünk is volt ilyen, én a yardot hívtam, kb negyed óra múlva ott is voltak, fénykép stb, kihívták a pókos autót aztán elmentek.
A közteresek kb fél óra múlva ott is voltak, aztán elvitték a 'csába. Mondták, hogy ha esetleg visszajön a tulaj közben, míg odaér a pókos, akkor is kap egy szívküldi büntit a tulaj.
Rá egy hétre el is átkozott a garázs előtt a csaj lemenő felmenő rokonsággal együtt, hogy mit képzelek, annyiba került a csekk meg a kocsi kiváltása, mint majdnem az autó piaci értéke.
Kellemetlen. Helyben gyorsan körbevideózod, hogy legyen mit mutatni a zsaruknak, ha addig elmenne a kópé, hogy tudd bizonyítani, nem szórakozásból hívtad ki őket.
-
boba6
senior tag
közterületesek
én hívtam őket anno, azt mondták ha valóban akadályozza a kihajtást, akkor elviszik -
lorcsi
veterán
Tegyel ki egy tablat is h tilos es elszallittatod
panelek alatti garazsoknal szokas -
macilaci78
nagyúr
Közteres, rendészet, rendőrség.
Első körben nézd meg a rendszámot, regisztrálták-e az Autóőrszem appban. Tedd fel neki is a kérdést...
-
_Petya_
őstag
Sziasztok, újabban rendszeresen a garázsom elé parkolnak és nem tudok kiállni. Kit kell ilyenkor hívni? Köztereseket? SZKT-t? Vagy a rendőrséget? Utóbbi esetben, 112-t? Vagy van valami nem sürgősségi szám ilyen esetekre?
-
ritkaság
aktív tag
A Dáciámat hordom kényszerűségből a gari idő alatt a Molnár autóházhoz és kib...tt drágák. Az, hogy drágák hagyján, de még szarok is. Volt is velük egy reklamációs ügyem, amikor felhívtak, elnézést kértek, kompenzációt ajánlottak, a hibájukat elismerték, ami azért dicséretes, de jobb lett volna, ha csak simán elsőre normálisan meg tudnak csinálni egy normál 30.000-es kötelező szervízt, ha már extrém sok pénzt kiszámláznak a kb. semmiért. Egyszer azt is sikerült eljátszaniuk, hogy nem adtak csere autót, mikor 3 napig náluk állt az autó. A reklamációm óta viszont felkerültem náluk a VIP listára, így amikor másodjára is náluk állt volna az autó, akkor ugyan nehézkesen, de csak adtak csere autót. Persze a csere autó mindig macera, mert elvileg 1 napot meghaladó bent álláskor kötelesek csak csere autót adni, viszont sok munka van, amit elméletileg 4-6 óra alatt meg lehet csinálni, gyakorlatilag viszont szinte biztos, hogy 2-3 munkanap lesz belőle. Ilyenkor jön a kötélhúzás, hogy ne csesszetek már ki velem, hogy pénteken odaviszem az autót, aztán meg egész hétvégén autó nélkül vagyok, és majd kedden szóltok, hogy érte lehet menni.
Eh, ne vegyetek Dacia-t (vagy csak az enyémmel volt ritka sok gond, vagy csak én vagyok túl maximalista, és nem tartom normálisnak, hogy 35.000 km alatt kétszer kellett kettős tömegű lendkereket cserélni, másodjára már kuplungot is cseréltek), a Molnár Autóházat se merném nyugodt szívvel ajánlani, bár elismerem, hogy azért próbálkoznak nem annyira szarok lenni.Minden más autómat Csikota Tamáshoz újszegedre hordok, akinél fele annyiból jön ki ugyanaz, sőőőt még meg is csinálja amiért viszem az autót.
Szia!
Kötelező a Molnár vagy jó bármelyik Dácia szerviz? Ha jó bár,elyik írj rám! -
lorcsi
veterán
Húsvét hétfőn 15-16 között.
írtam pm...
-
macilaci78
nagyúr
-
lorcsi
veterán
Ha nagyon muszáj. Itt lakom 3 villamosmegállónyira. Mit szeretnél?
Mikor jossz szeged iranyaban ? Kb..
-
macilaci78
nagyúr
-
pilóta
nagyúr
Én tudok. Ha jó a kép, akkor a nyomat is jó lesz... (Béke u. 1.)
-
lorcsi
veterán
Az ors vezer teri ikeaba jar mostanaban valaki a topikbol ?
-
tixem
addikt
Üdv
Van a városban olyan nyomtatószalon ahol tudnak úgy A2 méretben nyomtatni posztert nagy felbontású képből, hogy a végeredmény ne oylan legyen, mintha kaputelefonnal készült volna? Elmosott élek, homályosság nélkül.
-
Gergello
addikt
-
csabám
addikt
Sziasztok!
Szegeden keresek olyan szakit, akinek van anyaga egy Roborock S5 Max robotposzívó bal kerekének cseréjéhez (Error105 hibazüzenet).
Köszönöm előre is. -
tisn
veterán
A Dáciámat hordom kényszerűségből a gari idő alatt a Molnár autóházhoz és kib...tt drágák. Az, hogy drágák hagyján, de még szarok is. Volt is velük egy reklamációs ügyem, amikor felhívtak, elnézést kértek, kompenzációt ajánlottak, a hibájukat elismerték, ami azért dicséretes, de jobb lett volna, ha csak simán elsőre normálisan meg tudnak csinálni egy normál 30.000-es kötelező szervízt, ha már extrém sok pénzt kiszámláznak a kb. semmiért. Egyszer azt is sikerült eljátszaniuk, hogy nem adtak csere autót, mikor 3 napig náluk állt az autó. A reklamációm óta viszont felkerültem náluk a VIP listára, így amikor másodjára is náluk állt volna az autó, akkor ugyan nehézkesen, de csak adtak csere autót. Persze a csere autó mindig macera, mert elvileg 1 napot meghaladó bent álláskor kötelesek csak csere autót adni, viszont sok munka van, amit elméletileg 4-6 óra alatt meg lehet csinálni, gyakorlatilag viszont szinte biztos, hogy 2-3 munkanap lesz belőle. Ilyenkor jön a kötélhúzás, hogy ne csesszetek már ki velem, hogy pénteken odaviszem az autót, aztán meg egész hétvégén autó nélkül vagyok, és majd kedden szóltok, hogy érte lehet menni.
Eh, ne vegyetek Dacia-t (vagy csak az enyémmel volt ritka sok gond, vagy csak én vagyok túl maximalista, és nem tartom normálisnak, hogy 35.000 km alatt kétszer kellett kettős tömegű lendkereket cserélni, másodjára már kuplungot is cseréltek), a Molnár Autóházat se merném nyugodt szívvel ajánlani, bár elismerem, hogy azért próbálkoznak nem annyira szarok lenni.Minden más autómat Csikota Tamáshoz újszegedre hordok, akinél fele annyiból jön ki ugyanaz, sőőőt még meg is csinálja amiért viszem az autót.
amig anno a rono garancias volt, eppen ezert en is hmvhi ronyo kereskedesbe hordtam (reg mexunt sajnos)
meg gariido utan is, adtak 40-60% munkadij kedvezmenyt, lehetett vinni cuccokat, beraktak, nem volt dragabb szignifikansan mint egy sufniszerviz.
-
garga pista
őstag
Sziasztok!
Klíma szerelőt tudtok javasolni?
2.on kültéri egység takarítás, csöveken szigetelés csere és átnézés kellene mert nagyon zajos lehet a ventilátor csapágyazása adta meg magát. (Nem igazán kapcsolom be, tavaly nyáron kb. 5-ször ha ment, de ha vendég jön azért mégis menjen és ne rúgják rám az ajtót a zaj miatt
) -
martonx
veterán
Édesanyám ide viszi Tápén.
Viszont amíg garis volt a Clio, a Molnár Autóházhoz hordtuk.
Miután letelt a gari, ment vissza Pigniczkihez, de kértem az aktuális (szervízkönyvben meghatározott) karbantartásra árajánlatot és kb. azonos ár jött ki.
Most akkor vagy a Molnár Autóház relatíve olcsó, vagy Pigniczki drága?Na én meg elkezdtem hordani az újat Suzuki-Tisza Ankershez. Április végén viszem 1 éves garimegőrzőre - éppen felírtam mi mennyibe kerül:
12192 munkadíj
35400 olaj+olajszűrő
6970 pollenszűrő
9000 klímatakarítás (uv-s is)
--- ~63k
Ez soknak számít? Nem mintha lenne választásom, de most már kíváncsi vagyok.A Dáciámat hordom kényszerűségből a gari idő alatt a Molnár autóházhoz és kib...tt drágák. Az, hogy drágák hagyján, de még szarok is. Volt is velük egy reklamációs ügyem, amikor felhívtak, elnézést kértek, kompenzációt ajánlottak, a hibájukat elismerték, ami azért dicséretes, de jobb lett volna, ha csak simán elsőre normálisan meg tudnak csinálni egy normál 30.000-es kötelező szervízt, ha már extrém sok pénzt kiszámláznak a kb. semmiért. Egyszer azt is sikerült eljátszaniuk, hogy nem adtak csere autót, mikor 3 napig náluk állt az autó. A reklamációm óta viszont felkerültem náluk a VIP listára, így amikor másodjára is náluk állt volna az autó, akkor ugyan nehézkesen, de csak adtak csere autót. Persze a csere autó mindig macera, mert elvileg 1 napot meghaladó bent álláskor kötelesek csak csere autót adni, viszont sok munka van, amit elméletileg 4-6 óra alatt meg lehet csinálni, gyakorlatilag viszont szinte biztos, hogy 2-3 munkanap lesz belőle. Ilyenkor jön a kötélhúzás, hogy ne csesszetek már ki velem, hogy pénteken odaviszem az autót, aztán meg egész hétvégén autó nélkül vagyok, és majd kedden szóltok, hogy érte lehet menni.
Eh, ne vegyetek Dacia-t (vagy csak az enyémmel volt ritka sok gond, vagy csak én vagyok túl maximalista, és nem tartom normálisnak, hogy 35.000 km alatt kétszer kellett kettős tömegű lendkereket cserélni, másodjára már kuplungot is cseréltek), a Molnár Autóházat se merném nyugodt szívvel ajánlani, bár elismerem, hogy azért próbálkoznak nem annyira szarok lenni.Minden más autómat Csikota Tamáshoz újszegedre hordok, akinél fele annyiból jön ki ugyanaz, sőőőt még meg is csinálja amiért viszem az autót.
-
SirRasor
addikt
Édesanyám ide viszi Tápén.
Viszont amíg garis volt a Clio, a Molnár Autóházhoz hordtuk.
Miután letelt a gari, ment vissza Pigniczkihez, de kértem az aktuális (szervízkönyvben meghatározott) karbantartásra árajánlatot és kb. azonos ár jött ki.
Most akkor vagy a Molnár Autóház relatíve olcsó, vagy Pigniczki drága?Na én meg elkezdtem hordani az újat Suzuki-Tisza Ankershez. Április végén viszem 1 éves garimegőrzőre - éppen felírtam mi mennyibe kerül:
12192 munkadíj
35400 olaj+olajszűrő
6970 pollenszűrő
9000 klímatakarítás (uv-s is)
--- ~63k
Ez soknak számít? Nem mintha lenne választásom, de most már kíváncsi vagyok. -
martonx
veterán
-
SharpSA
veterán
Attól függ mit kell csinálni.
-
Gergello
addikt
Eddig kapott ajánlatok alapján kb. kétszeres ár.
Kb ez a nagyságrend, amit kaptam a céges roncsokra, amikor még kéregettem ajánlatokat. Munkát nem írom mi volt, de átlagos munka kuplungozás, vezérlés ilyenek.
orcsik 189
kovács 252
pappas /ez a márkaszervize/ 358Melyikhez vinnéd ?
-
SirRasor
addikt
Kovácsnál nekem volt olyan bevittem gyertyacserére a gépet. Telefonáltak, hogy kész van főnök. Elmegyek kifizetem, másnap reggel már jelzi a hibát a műszerfalon. Okoskodás megy mi lehet....
Hát kiderült, hogy náluk a kész azt jelentette, hogy 2 darabot ki tudtak cserélni, másik 2-t meg nem. Ezzel a munka el is készült
(az igaz, hogy számlázva alkatrészként csak 2 db lett, de ezt nem mondták én meg a fizetésnél már nem néztem meg)
Nem csak Neked, hanem a többieknek is: ennyire kutyaütők és/vagy drágák a márkaszervizek, hogy inkább maszekhoz viszitek?
Ott legalább csak értenek RENDESEN ahhoz a típushoz, amit elvisztek
-
Gergello
addikt
Az nem rágalmazás szerintem, ha leírod a tapasztalataidat. Ez valóban kellemetlen, de azért nem a világ vége. Nekem műszaki kapcsán például olyan pozitív élményem van Geráékkal, hogy nem volt már megfelelő időpont, ezért nyitás előtt 15 perccel kellett odaérnem, hogy 07:00-tól már rögtön el is tudják intézni nekem a műszakit, de úgy, hogy a következőnek se kelljen várnia. Szerviz kapcsán is mindig előre felhívnak, hogy ennyi lenne az összeg, kérem-e. Nem érdekem reklámozni őket, nem állunk semmilyen üzleti, rokoni kapcsolatban.
Kovács Autónál viszont a spanomnak gázolajfolyásos hibája volt, illetve még pár apróság. Kiszámlázták a cserét, illetve az alkatrészt, aztán pár óra múlva külföldön elfosta magát az új cső. Kiderült, hogy nem cserélték ki, csak valami fém bilincset raktak rá, miközben el volt repedve. Az autó rendesen füstölt, mert a leömlőre folyt a gázolaj. Azóta sem ő, sem én nem megyünk a szerviz közelébe. Az alkatrészbolt viszont nagyon korrekt.
Kovácsnál nekem volt olyan bevittem gyertyacserére a gépet. Telefonáltak, hogy kész van főnök. Elmegyek kifizetem, másnap reggel már jelzi a hibát a műszerfalon. Okoskodás megy mi lehet....
Hát kiderült, hogy náluk a kész azt jelentette, hogy 2 darabot ki tudtak cserélni, másik 2-t meg nem. Ezzel a munka el is készült
(az igaz, hogy számlázva alkatrészként csak 2 db lett, de ezt nem mondták én meg a fizetésnél már nem néztem meg)
-
pepe091
MODERÁTOR
Kovács autót messziről el kell kerülni szerelés ügyben. És mielőtt bárki kérdezné, hogy miért: ismerősöm dolgozott ott hosszabb ideig, irtózatos lehúzásokat csinálnak olyan ügyfelek esetén, akik nem értenek hozzá és a szakértelem is sokszor alacsony szintű, mivel nagyobb a fluktuáció is.
Gera Szervizt tápén viszont merem ajánlani.
Eddig nekem semmi gondom nem volt velük, a mostani szerelés után is helyben is megmutatatta a képeket amiket a munka során csináltak, plusz emailben is elküldte, minden látszik, hogy mit is cseréltek pontosan.
-
4ron
senior tag
Távol áll tőlem, hogy bárkinek is a rossz hírét keltsem, de én nem éreztem a korrektséget. Kértem időpontot műszakira, meg ha már ott van akkor cseréljenek hátsó kipufogó dobot is, mert meg volt repedve a dob. Kaptam is időpontot, 2hétre rá. Reggel odavittem, 11kor hívtak, hogy kész az autó. Mikor mentem érte kiderült, hogy a hátsó dobhoz nem is nyúltak, mert "nem volt rá idejük", holott direkt úgy kértem időpontot, hogy mindkettő problémámat orvosolják. Az ismerősöm sztoriját nem írom le, az kellemetlenebb. De biztos vannak olyan ügyfelek akik meg vannak elégedve. Én csak a saját tapasztalatomat osztottam meg. Nem szivesen megyek olyan helyre, ahol nem az történik, amit megbeszélünk.
Az nem rágalmazás szerintem, ha leírod a tapasztalataidat. Ez valóban kellemetlen, de azért nem a világ vége. Nekem műszaki kapcsán például olyan pozitív élményem van Geráékkal, hogy nem volt már megfelelő időpont, ezért nyitás előtt 15 perccel kellett odaérnem, hogy 07:00-tól már rögtön el is tudják intézni nekem a műszakit, de úgy, hogy a következőnek se kelljen várnia. Szerviz kapcsán is mindig előre felhívnak, hogy ennyi lenne az összeg, kérem-e. Nem érdekem reklámozni őket, nem állunk semmilyen üzleti, rokoni kapcsolatban.
Kovács Autónál viszont a spanomnak gázolajfolyásos hibája volt, illetve még pár apróság. Kiszámlázták a cserét, illetve az alkatrészt, aztán pár óra múlva külföldön elfosta magát az új cső. Kiderült, hogy nem cserélték ki, csak valami fém bilincset raktak rá, miközben el volt repedve. Az autó rendesen füstölt, mert a leömlőre folyt a gázolaj. Azóta sem ő, sem én nem megyünk a szerviz közelébe. Az alkatrészbolt viszont nagyon korrekt.
-
lorcsi
veterán
Távol áll tőlem, hogy bárkinek is a rossz hírét keltsem, de én nem éreztem a korrektséget. Kértem időpontot műszakira, meg ha már ott van akkor cseréljenek hátsó kipufogó dobot is, mert meg volt repedve a dob. Kaptam is időpontot, 2hétre rá. Reggel odavittem, 11kor hívtak, hogy kész az autó. Mikor mentem érte kiderült, hogy a hátsó dobhoz nem is nyúltak, mert "nem volt rá idejük", holott direkt úgy kértem időpontot, hogy mindkettő problémámat orvosolják. Az ismerősöm sztoriját nem írom le, az kellemetlenebb. De biztos vannak olyan ügyfelek akik meg vannak elégedve. Én csak a saját tapasztalatomat osztottam meg. Nem szivesen megyek olyan helyre, ahol nem az történik, amit megbeszélünk.
Az en tapasztalatom:
Van ott egy alacsonyabb kopcosebb foszer, valami kisfonok lehet, annak nagyon nyers a silusa..
De a tulaj tok normalis
vonohorgot tetettem fel ( vottem a vadi uj horgot ) feltette+muszaki
minden a megbeszeltek szerint ( 2018-19 korul) -
Lehiñito
senior tag
Távol áll tőlem, hogy bárkinek is a rossz hírét keltsem, de én nem éreztem a korrektséget. Kértem időpontot műszakira, meg ha már ott van akkor cseréljenek hátsó kipufogó dobot is, mert meg volt repedve a dob. Kaptam is időpontot, 2hétre rá. Reggel odavittem, 11kor hívtak, hogy kész az autó. Mikor mentem érte kiderült, hogy a hátsó dobhoz nem is nyúltak, mert "nem volt rá idejük", holott direkt úgy kértem időpontot, hogy mindkettő problémámat orvosolják. Az ismerősöm sztoriját nem írom le, az kellemetlenebb. De biztos vannak olyan ügyfelek akik meg vannak elégedve. Én csak a saját tapasztalatomat osztottam meg. Nem szivesen megyek olyan helyre, ahol nem az történik, amit megbeszélünk.
-
mAtech
aktív tag
Autoklub?
-
4ron
senior tag
-
Lehiñito
senior tag
Kovács autót messziről el kell kerülni szerelés ügyben. És mielőtt bárki kérdezné, hogy miért: ismerősöm dolgozott ott hosszabb ideig, irtózatos lehúzásokat csinálnak olyan ügyfelek esetén, akik nem értenek hozzá és a szakértelem is sokszor alacsony szintű, mivel nagyobb a fluktuáció is.
Gera Szervizt tápén viszont merem ajánlani.
"Gera Szervizt tápén viszont merem ajánlani"
Én meg őket pont nem ajánlanám. Saját és munkatársam tapasztalatai alapján, de kinek mi. -
4ron
senior tag
A korábban említetteken kívül a Kovács autót is megkérdezném, emailben adnak árajánlatot. Nagy előnyük, hogy nem nyerészkednek brutálisan az alkatrészárakon. Múlt hónapban cseréltettem kuplungot, kézifék kötelet és üzemanyag szűrőt egy Golf 5 ben, írtam pár szerviznek, 3 válaszolt: a Kovács, a Marso és az Orcsik műhely, utóbbi kettő 350k körüli ajánlatot adott, míg a kovács 225-öt...
Kovács autót messziről el kell kerülni szerelés ügyben. És mielőtt bárki kérdezné, hogy miért: ismerősöm dolgozott ott hosszabb ideig, irtózatos lehúzásokat csinálnak olyan ügyfelek esetén, akik nem értenek hozzá és a szakértelem is sokszor alacsony szintű, mivel nagyobb a fluktuáció is.
Gera Szervizt tápén viszont merem ajánlani.
-
tisn
veterán
thx a tippeket

-
pepe091
MODERÁTOR
A korábban említetteken kívül a Kovács autót is megkérdezném, emailben adnak árajánlatot. Nagy előnyük, hogy nem nyerészkednek brutálisan az alkatrészárakon. Múlt hónapban cseréltettem kuplungot, kézifék kötelet és üzemanyag szűrőt egy Golf 5 ben, írtam pár szerviznek, 3 válaszolt: a Kovács, a Marso és az Orcsik műhely, utóbbi kettő 350k körüli ajánlatot adott, míg a kovács 225-öt...
-
totya694
őstag
Én tuti nem a chatgpt-t kérdezném(hány évtized tapasztalata is van az autó szerelésbe?)
Drága az órabér+szélsőséges alkatrész árak+komplikáció(beégett szelep,berohadt gyertya,beleszakadó tőcsavar) -
proper
őstag
Ez elég komplex ahhoz hogy az ai megbecsülje
Nem mindegy milyen minőségű alkatrészeket veszel milyen áron
kell hozzá külsős gépmunka is, tömítések-szimeringek
na meg persze a tudás és az időt is beleszámolta ami pénzbe kerül azaz munkadíj
keress rá: B&D Car Kft. , Gera autó szerviz
meg hívogasd körbe Szegedet és lesz viszonyítási alap
3 éve gyári vezérlés szett + olaj + összes szűrő munkadíjjal 200k volt -
lorcsi
veterán
Az Árkád oldalánál a Rigó utcában vettem eddig.
köszi
nem is ismertem őket
kicsit el vannak rejtve -
pulutodurumo
őstag
-
tisn
veterán
van egy astra h-m 1.4zexp motorral.
vezerlescsere, szivosor csere, ket vezermutengely csere kell szerelom szerint adott ra egy 600k-s ajanlatot. chatgpt szerint kb. 300k. utobbi osszeget meg raszannam, tud valaki ajanlani olcsobb szerelot? -
lorcsi
veterán
Szemelyauto akksiert hova erdemes menni a varosban ?
-
totya694
őstag
-
Gergello
addikt
Sziasztok !
Fialt valakinél a kutya mostanában esetleg ? Szeretnék egy ingyen elvihető kiskutyát. -
tisn
veterán
-
SirRasor
addikt
-
tisn
veterán
hat en ilyen havi 10km-eket tolok

lehet mar 5km-t sem tudok egyben lefutni
-
SirRasor
addikt
Nekem se megy valami jól, mert állandóan kelni kell a pici baba mellé :-/
Talán összehozok egy félmaratont, de ahhoz most hétvégén már legalább 15 km-t kéne mennem, de még attól is messze vagyok. -
tisn
veterán
Május 4-én (vasárnap) lesz az V. Futókörök Napja! Gyertek szedni a lábatokat

A Vértói rekortánpályán lesz.szerintem megyek, bar nagyon keveset futok mostanaban, nem akar elmulni a boka inhuvelygyulladasom

-
Stylewars_kp
őstag
-
Stylewars_kp
őstag
Én ha nem épületfa kell itt szoktam keresni:
[link]
Elég nagy választék van , minőségben ( és ennek megfelelően árban) is. száritott is , ha kell ragasztott is, fenyő és keményfa , ha special valami kell, akkor akár még az is megbeszélhető hogy meg tudják e csinalni.
más..
Szeged milyen bolto(kat) tudok ahol ilyesmiket lehetne keresni/ vásárolni:
[link] vagy [link]
világos szürkében kellene lehetőleg nem fényes fólia kinézetben és min 45cm szélesség ( vagy 50cm)Köszi, kell majd valamennyi épületfa is meg lambéria. Most magaságyáshoz keresek deszkákat. Felhívom ezeket is.
Mondjuk nem Szegeden, de festék/háztartási boltban vettem utoljára ilyen matricát.
Temu sokára jönne meg azért nem opció?
-
martonx
veterán
-
veze
őstag
Köszi, ránézek.
Én ha nem épületfa kell itt szoktam keresni:
[link]
Elég nagy választék van , minőségben ( és ennek megfelelően árban) is. száritott is , ha kell ragasztott is, fenyő és keményfa , ha special valami kell, akkor akár még az is megbeszélhető hogy meg tudják e csinalni.
más..
Szeged milyen bolto(kat) tudok ahol ilyesmiket lehetne keresni/ vásárolni:
[link] vagy [link]
világos szürkében kellene lehetőleg nem fényes fólia kinézetben és min 45cm szélesség ( vagy 50cm) -
DarkByte
addikt
Próbáld meg itt,elég rugalmas az öreg.
Vagy Káplár fatelep a Metró mögött?
Az én béremet csak ne fűrészelje sehova..
-
Stylewars_kp
őstag
Próbáld meg itt,elég rugalmas az öreg.
Vagy Káplár fatelep a Metró mögött?
Köszi, ezt sem ismertem csak a Káplárt.
-
Stylewars_kp
őstag
-
vizslakutya
senior tag
Szegeden hol lelek jó áron zsaludeszkát? Köszi.
Próbáld meg itt,elég rugalmas az öreg.
Vagy Káplár fatelep a Metró mögött?
-
proper
őstag
Sándorfalvi út töltés után jobb oldal
al-fa Kft -
Stylewars_kp
őstag
Egy magyartanár felsírt valahol...
Agglomerációban lévő tüzépeket hívogatnám fel.Szögödön hun tanálok...
Így jobb?
-
macilaci78
nagyúr
Szegeden hol lelek jó áron zsaludeszkát? Köszi.
Egy magyartanár felsírt valahol...
Agglomerációban lévő tüzépeket hívogatnám fel. -
Stylewars_kp
őstag
-
martonx
veterán
Szegeden hol lelek jó áron zsaludeszkát? Köszi.
A szomszéd ablakain?
-
Stylewars_kp
őstag
Szegeden hol lelek jó áron zsaludeszkát? Köszi.
-
lorcsi
veterán
2M korul keresek jo allapotu kozepes meretu ( pl kia ceed, hyunday i30) meretu benzines autot, 2010 korulit
ha tudtok megbizhato helyrol… -
-Tsaba-
tag
Az ablakos részt még értem is, valószínűleg feltételezték, hogy az rendben van.
De ha elviszem műszaki vizsga felkészítésre az autót, akkor nálam alapvető elvárás, hogy utána nem bukhat meg, hiszen azért fizettem, hogy ezt elkerüljem.
A szemrevételezés szerintem nem valódi felkészítés, ha ezért pénzt kérnek, akkor az lehúzás, mert egy pados méréssel egy fék próbléma például könnyedén kiszűrhető.Ja, igen, ez maradt le az előzőből, hogy a számlán nem szerepelt olyan rész hogy "átvizsgálás" tételként, szóval valószínűleg szó szerint csak "átnézték", még az is lehet hogy azt kb el is felejtették. Mondjuk én is meglepődtem hogy nem engedik át, és szóvá is tettem nekik, hogy múlt hónapban javították meg nézték át elvileg...
-
4ron
senior tag
Az ablakos rész előtt nem hozzájuk vittem "felkészítésre" a verdát (2 éve volt), sőt igazából sehova mert előtte volt átnézetve pár hónappal.
Most a fékesnél igen, de ebből számomra nyilván az derült ki hogy csak szemrevételezéssel nézték meg pl ezeket, nem fékpadon. Mondjuk akkor kerékcsapágy csere és olaj+szűrők volt a fő ok, csak mondtam hogy nézzék azért át mert kövi hónapban hozom vizsgázni majd. Valamennyire szerintem érthető hogy egy szerelő más szemmel nézi mint egy vizsgabiztos (szerintem ezért is bukik meg pár autó, hiába a szerelő viszi), persze a fékre mondhatták volna hogy érdemes cserélni...Az ablakos részt még értem is, valószínűleg feltételezték, hogy az rendben van.
De ha elviszem műszaki vizsga felkészítésre az autót, akkor nálam alapvető elvárás, hogy utána nem bukhat meg, hiszen azért fizettem, hogy ezt elkerüljem.
A szemrevételezés szerintem nem valódi felkészítés, ha ezért pénzt kérnek, akkor az lehúzás, mert egy pados méréssel egy fék próbléma például könnyedén kiszűrhető. -
-Tsaba-
tag
Az ablakos rész előtt nem hozzájuk vittem "felkészítésre" a verdát (2 éve volt), sőt igazából sehova mert előtte volt átnézetve pár hónappal.
Most a fékesnél igen, de ebből számomra nyilván az derült ki hogy csak szemrevételezéssel nézték meg pl ezeket, nem fékpadon. Mondjuk akkor kerékcsapágy csere és olaj+szűrők volt a fő ok, csak mondtam hogy nézzék azért át mert kövi hónapban hozom vizsgázni majd. Valamennyire szerintem érthető hogy egy szerelő más szemmel nézi mint egy vizsgabiztos (szerintem ezért is bukik meg pár autó, hiába a szerelő viszi), persze a fékre mondhatták volna hogy érdemes cserélni... -
4ron
senior tag
Nekem pl a miatt nem engedték át, mert fólia volt az első oldal ablakon (volt műbizonylat is, de az csak b oszloptól hátrafelé érvényes). Előző tulaj rakatta rá, és nála át ment vizsgán anno, érdekes. Bár nyilván jogos, én nem is figyeltem igazán...
Ill a másik autómnál meg a kézifék nem fogott eléggé. Rögzítette az autót amikor behúztam, érzésre rendben volt, de amikor csinálták a mérést akkor nem volt megfelelő. Meg pár milliméter volt már csak az első fékbetéten (persze mondtam is nekik hogy cseréljék ki).
Ismerősnek meg az első fényszoró miatt nem engedték át, bár az amerikai modell...
De én arra gondoltam, hogy ha az ember elviszi előtte "felkészítésre", akkor hogy bukhat meg utána? Azért fizet az ember, hogy átnézzék becsületesen, nem?
Ennek a műbizonylatos ablaknak pl. simán ki kellett volna buknia, ahogy a kéziféknek is. -
-Tsaba-
tag
Nekem pl a miatt nem engedték át, mert fólia volt az első oldal ablakon (volt műbizonylat is, de az csak b oszloptól hátrafelé érvényes). Előző tulaj rakatta rá, és nála át ment vizsgán anno, érdekes. Bár nyilván jogos, én nem is figyeltem igazán...
Ill a másik autómnál meg a kézifék nem fogott eléggé. Rögzítette az autót amikor behúztam, érzésre rendben volt, de amikor csinálták a mérést akkor nem volt megfelelő. Meg pár milliméter volt már csak az első fékbetéten (persze mondtam is nekik hogy cseréljék ki).
Ismerősnek meg az első fényszoró miatt nem engedték át, bár az amerikai modell...
-
Gergello
addikt
-
4ron
senior tag
Sziasztok!
Szeged környékén tudnátok ajánlani megbízható, nem lehúzós műszaki vizsgaállomást?
Az autómat egy ismerős autószerelő szervízeli, készití fel a vizsgára, korábban ő is vizsgáztatta egy ismerőse által.
Viszont mostmár nem foglalkozik vele az illető, emiatt kellene egy megbízható hely ahova tudom vinni az autót.
Ami úgy nézne ki hogy a szerelőm műszaki előtt átnézné, felkészítené vizsgára, itt Szegeden pedig levizsgáztatnám.Nyílván a lehúzást szeretném elkerülni, hogy még ezen felül kelljen plusz dolgokat cserélni, meg otthagyni egy csomó pénzt.
Egy 2003-as Clio-ról van szó, teljesen jó állapotban.
Köszi előre is a segítséget!
Gera Szerviz, Tápé. Maximálisan korrektek, értesítenek, ha valami gond lenne a kocsival, ami miatt esetleg nem menne át.
Mondjuk én alapból nem értem, hogyan bukhat meg egy autó, ami rendben van műszakilag
-
tlac
nagyúr
-
martonx
veterán
-
tisn
veterán
Én a Szekeresékhez szoktam vinni Alsóvároson a Szántó utcába (van külön vizsgaállomás a Szántó utca felől és mellette az Alsó-nyomási sor-on van a szerelő műhelyük is). Ők először egy "elő műszaki vizsgát" csinálnak, és ha minden oké akkor vizsgázik csak az autó. Ha vmi hibás akkor csak annyi, hogy megmondják hogy mi (nem muszáj náluk javíttatni), és nem engedik át míg meg nem csináltatod (addig pénzt sem kérnek, legalábbis tőlem nem kértek) . Ha jól emlékszem tavaly 28e-t volt...
+1
nekem is oda hordja a szerelom.
-
proper
őstag
Én a Szekeresékhez szoktam vinni Alsóvároson a Szántó utcába (van külön vizsgaállomás a Szántó utca felől és mellette az Alsó-nyomási sor-on van a szerelő műhelyük is). Ők először egy "elő műszaki vizsgát" csinálnak, és ha minden oké akkor vizsgázik csak az autó. Ha vmi hibás akkor csak annyi, hogy megmondják hogy mi (nem muszáj náluk javíttatni), és nem engedik át míg meg nem csináltatod (addig pénzt sem kérnek, legalábbis tőlem nem kértek) . Ha jól emlékszem tavaly 28e-t volt...
Tavalyi árakat már sajnos el kell felejteni
2 hete vizsgáztattam 45k volt az “emelés” és repülő rajt után
-
-Tsaba-
tag
Sziasztok!
Szeged környékén tudnátok ajánlani megbízható, nem lehúzós műszaki vizsgaállomást?
Az autómat egy ismerős autószerelő szervízeli, készití fel a vizsgára, korábban ő is vizsgáztatta egy ismerőse által.
Viszont mostmár nem foglalkozik vele az illető, emiatt kellene egy megbízható hely ahova tudom vinni az autót.
Ami úgy nézne ki hogy a szerelőm műszaki előtt átnézné, felkészítené vizsgára, itt Szegeden pedig levizsgáztatnám.Nyílván a lehúzást szeretném elkerülni, hogy még ezen felül kelljen plusz dolgokat cserélni, meg otthagyni egy csomó pénzt.
Egy 2003-as Clio-ról van szó, teljesen jó állapotban.
Köszi előre is a segítséget!
Én a Szekeresékhez szoktam vinni Alsóvároson a Szántó utcába (van külön vizsgaállomás a Szántó utca felől és mellette az Alsó-nyomási sor-on van a szerelő műhelyük is). Ők először egy "elő műszaki vizsgát" csinálnak, és ha minden oké akkor vizsgázik csak az autó. Ha vmi hibás akkor csak annyi, hogy megmondják hogy mi (nem muszáj náluk javíttatni), és nem engedik át míg meg nem csináltatod (addig pénzt sem kérnek, legalábbis tőlem nem kértek) . Ha jól emlékszem tavaly 28e-t volt...
-
szatomi30
tag
Sziasztok!
Szeged környékén tudnátok ajánlani megbízható, nem lehúzós műszaki vizsgaállomást?
Az autómat egy ismerős autószerelő szervízeli, készití fel a vizsgára, korábban ő is vizsgáztatta egy ismerőse által.
Viszont mostmár nem foglalkozik vele az illető, emiatt kellene egy megbízható hely ahova tudom vinni az autót.
Ami úgy nézne ki hogy a szerelőm műszaki előtt átnézné, felkészítené vizsgára, itt Szegeden pedig levizsgáztatnám.Nyílván a lehúzást szeretném elkerülni, hogy még ezen felül kelljen plusz dolgokat cserélni, meg otthagyni egy csomó pénzt.
Egy 2003-as Clio-ról van szó, teljesen jó állapotban.
Köszi előre is a segítséget!
-
fradi81
veterán
-
vizslakutya
senior tag
Tavaly nem volt,előtte 10 ezer / db,szétszedi teljesen a beltérit,a kültérinél csak az egyikhez fér hozzá,azt kívülről takarítja,levelek,stb eltávolítása.
Az idei ár már tuti több lesz,most jelentkezek nála be.
Új hozzászólás Aktív témák
-
100600 - 100501
102296 - 102001 102000 - 101901 101900 - 101801 101800 - 101701 101700 - 101601 101600 - 101501 101500 - 101401 101400 - 101301 101300 - 101201 101200 - 101101 101100 - 101001 101000 - 100901 100900 - 100801 100800 - 100701 100700 - 100601 100600 - 100501 100500 - 100401 100400 - 100301 100300 - 100201 100200 - 100101 100100 - 100001 100000 - 99901 99900 - 99801 99800 - 99701 99700 - 99601 99600 - 99501 99500 - 99401 99400 - 99301 99300 - 99201 99200 - 99101 99100 - 99001 99000 - 98901 98900 - 98801 98800 - 98701 98700 - 98601 98600 - 98501 98500 - 98401 98400 - 98301 98300 - 98201 98200 - 98101 98100 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív

A topikban szabad hirdetni ezen szabályokkal.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Vicces képek
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- A spanyolviaszt nem, csak a görgőt találná fel újra az Airra Labs egere
- PlayStation 5
- Senki sem beszél róla, de újra elérhető két 30-as sorozatú GeForce
- Konzolokról KULTURÁLT módon
- Világ Ninjái és Kódfejtői, egyesüljetek!
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- E-roller topik
- További aktív témák...
- Lenovo X280 12" - i7 8550U, 16GB RAM, 256-512GB SSD, jó akku - számla, 6 hó gar
- Lenovo T15 Gen2 -15,6", i7 1165G7, 16GB RAM, SSD, jó akku, számla, garancia
- Samsung Galaxy S24 FE 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÚJ 5G LTE! Microsoft Surface Pro 8 i7-1185G7 16GB 1TB 1 év garancia (Microsoft + MalakCare)
- szinteÚJ Lenovo LOQ 17 Intel Core i7-13650HX, 16GB, 1TB, RTX 5060, FHD165Hz Gar.: 2028.11.05.
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
a yaris a szaladgalos.
gondolom casco fizet. Nem?
)

