Hirdetés
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Lalikiraly: Mercis kalandok - Harmincegyedik rész
- gban: Mentsünk meg egy 1151-es alaplapot - update lent!
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Xiaomi Mi Band 2: A karkötő visszatér
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- V.Milán: Lányok 2026-ban...
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
-
100500 - 100401
102296 - 102001 102000 - 101901 101900 - 101801 101800 - 101701 101700 - 101601 101600 - 101501 101500 - 101401 101400 - 101301 101300 - 101201 101200 - 101101 101100 - 101001 101000 - 100901 100900 - 100801 100800 - 100701 100700 - 100601 100600 - 100501 100500 - 100401 100400 - 100301 100300 - 100201 100200 - 100101 100100 - 100001 100000 - 99901 99900 - 99801 99800 - 99701 99700 - 99601 99600 - 99501 99500 - 99401 99400 - 99301 99300 - 99201 99200 - 99101 99100 - 99001 99000 - 98901 98900 - 98801 98800 - 98701 98700 - 98601 98600 - 98501 98500 - 98401 98400 - 98301 98300 - 98201 98200 - 98101 98100 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
vizslakutya
senior tag
Nem adja fel az eladó, nem foglalkozik csomagfeladással. De időközben találtam ismerőst, aki elhozza
Más kérdés: megbízható maszek klímást tudna valaki ajánlani?
Nem ilyen nagy cégekre gondolok, mint a Dél-Alföldi klíma, akik kereskedők is, hanem olyan személyre, aki vállalja általam vásárolt klíma telepítését is. Próbáld meg [őt] , nekem tavasszal jön takarítani,átnézni a klímákat,meg vagyok vele elégedve.
Havai Zoltán. -
quailstorm
félisten
-
tlac
nagyúr
lga1150-es gigabyte alaplapnál találkoztam hasonló jelenséggel
talán a megoldás az volt, csm kikapcsolása és csak uefi mód -
fradi81
veterán
-
Ted_Beneky
senior tag
-
4ron
senior tag
Nem adja fel az eladó, nem foglalkozik csomagfeladással. De időközben találtam ismerőst, aki elhozza
Más kérdés: megbízható maszek klímást tudna valaki ajánlani?
Nem ilyen nagy cégekre gondolok, mint a Dél-Alföldi klíma, akik kereskedők is, hanem olyan személyre, aki vállalja általam vásárolt klíma telepítését is. -
ritkaság
aktív tag
Szerintem fel kell adni futárszolgálattal. A benzin költség nem éri meg! 450km oda-vissza! Az egy 20-as!
-
SirRasor
addikt
-
fradi81
veterán

hp esprimo d738, ennek hogy lehet leszedni a fedelét, a nagy csavart elég kiszedni? Mert úgy sem mozdult semmi. -
4ron
senior tag
Valamelyikőtök szokott-e járni esetleg Debrecenbe?
Vagy ismertek-e valakit, aki vállalná egy nagyobb csomag elszállítását? (babakocsi+mózeskosár)
Természetesen nem ingyen. -
macilaci78
nagyúr
Inkább úgy mondanám, hogy próbálja finoman ösztökélni az embereket. De amíg a régi cuccok működnek, és nem használhatatlanul lassúak (ez meg teljesen egyén függő, hogy ki mit érez lassúnak), addig nyilván nem fognak az emberek tömegével váltani csak azért, mert dobott már fel az MS értesítést, hogy esetleg lehetne váltani (emlékeim szerint 8.gennél régebbi gépeken olyan nagyon értesítés se jön).
Pláne, hogy MS esetében ott van a veszély, hogy ha már vált valaki, akkor az Linux vagy Apple irányba vált, ami nekik szintén nem jó.Az asztali gépet cseréltem, Win11 van rajta. A laptop 5 éve van nálam, 5 éves telepítés. Bootidőben van különbség, de azonos felhasználás mellett nem tapasztalok mást. Hogy egy excel fájl pár tized másodperccel később nyílik meg, na bumm.
-
martonx
veterán
Na jó, de most a MS azt akarja elérni, hogy dobd ki az amúgy működő laptopod, mert neki az úgy kényelmes.
Mintha egy autót azért kéne eldobni, mert a manuális állítású ülés helyett memóriásat tolnak az arcba.Inkább úgy mondanám, hogy próbálja finoman ösztökélni az embereket. De amíg a régi cuccok működnek, és nem használhatatlanul lassúak (ez meg teljesen egyén függő, hogy ki mit érez lassúnak), addig nyilván nem fognak az emberek tömegével váltani csak azért, mert dobott már fel az MS értesítést, hogy esetleg lehetne váltani (emlékeim szerint 8.gennél régebbi gépeken olyan nagyon értesítés se jön).
Pláne, hogy MS esetében ott van a veszély, hogy ha már vált valaki, akkor az Linux vagy Apple irányba vált, ami nekik szintén nem jó. -
macilaci78
nagyúr
Ebben egyetértünk. Én végig a problémás eszközökről beszéltem. Ha valami elromlott, és régi, elavult, akkor nem látom semmi értelmét mindenáron ahhoz ragaszkodni.
Nekünk is van 2002-es autónk, meg 10 éves laptop. Amíg gond nélkül működnek miért dobnám ki?
De, mihelyst elkezd gond lenni velük, bennem fel se merül, hogy jaj hogy lehetne tovább tákoltatni, meg jaj vajon mik lehetnek ezek a fura hibák, hanem kuka, és már lépek is előre, jöhet egy sokkal újabb.
Na jó, de most a MS azt akarja elérni, hogy dobd ki az amúgy működő laptopod, mert neki az úgy kényelmes.
Mintha egy autót azért kéne eldobni, mert a manuális állítású ülés helyett memóriásat tolnak az arcba. -
martonx
veterán
Ha van egy eszközöm, ami kiszolgálja az igényeimet, jó állapotú, fenntartható, miért dobjam el egy újabbért, ráadásul sok pénzért?
Az autónál is így gondoltam, de az árnyaltabb. A '99-es Passat után a '17-es Kia néhány tekintetben visszalépés, de mégiscsak egy modernebb autó modernebb biztonsági felszereltséggel.
De számítógép vonalon nincs olyan indok a csere mellett, hogy egy Win10 által támogatott hardver támadható lenne szemben egy Win11 által támogatottal.
Ebben egyetértünk. Én végig a problémás eszközökről beszéltem. Ha valami elromlott, és régi, elavult, akkor nem látom semmi értelmét mindenáron ahhoz ragaszkodni.
Nekünk is van 2002-es autónk, meg 10 éves laptop. Amíg gond nélkül működnek miért dobnám ki?
De, mihelyst elkezd gond lenni velük, bennem fel se merül, hogy jaj hogy lehetne tovább tákoltatni, meg jaj vajon mik lehetnek ezek a fura hibák, hanem kuka, és már lépek is előre, jöhet egy sokkal újabb.
-
macilaci78
nagyúr
Ha van egy eszközöm, ami kiszolgálja az igényeimet, jó állapotú, fenntartható, miért dobjam el egy újabbért, ráadásul sok pénzért?
Az autónál is így gondoltam, de az árnyaltabb. A '99-es Passat után a '17-es Kia néhány tekintetben visszalépés, de mégiscsak egy modernebb autó modernebb biztonsági felszereltséggel.
De számítógép vonalon nincs olyan indok a csere mellett, hogy egy Win10 által támogatott hardver támadható lenne szemben egy Win11 által támogatottal.
-
ritkaság
aktív tag
Egy másik téma:
Van egy Yamada 2.1-es hangfalrendszerem a PC-re kötve, nem nagy szám, de szeretjük, sajnos az évek során egyre hangosabban búg. (teljesen lehalkítva, line in-ből RCA-kat kihúzva ugyanúgy, mint használat közben) Azaz valószínűleg szűrőkondit kellene benne cserélni.
Tudtok ajánlani valakit, aki elvállalná?OldFox! De nagyon régen hallottam felőle.
-
martonx
veterán
Nincs ellenemre a kapitalizmus, csak a pazarlás.
Minden csak nézőpont kérdése. Van aki szerint pazarlás, más szerint meg felesleges gyűjtögetés, múltba ragadás.
-
csiszy
csendes tag
Egy másik téma:
Van egy Yamada 2.1-es hangfalrendszerem a PC-re kötve, nem nagy szám, de szeretjük, sajnos az évek során egyre hangosabban búg. (teljesen lehalkítva, line in-ből RCA-kat kihúzva ugyanúgy, mint használat közben) Azaz valószínűleg szűrőkondit kellene benne cserélni.
Tudtok ajánlani valakit, aki elvállalná? -
macilaci78
nagyúr
-
mAtech
aktív tag
Tyű!

-
martonx
veterán
A laptopoban 4. generációs i7 proci van, 16 GB rammal, SSD-vel, mindenben kiszolgál, amire használom. 3-4 óra akkus üzemidő, fHD érintőkijelző, billentyűzetvilágítás, 12". Egy friss akkuval, külső megjelenítővel 8 órás munkanapot végig toltam vele home office-ban a covid elején.
Csak azért dobjam el, mert előre kell menni, nem hátra? Inkább felteszek rá egy Linuxot.Igen, kapitalista vagyok, bármikor vállalom. Az otthon gyűjtögetés nem én vagyok. Totya a megmondhatója, mi mindent kihordok hozzá. Legutóbb is vittem neki 8.gen inteles laptopot.
-
martonx
veterán
12+ gen i3 röhögve veri a 8+ gen i5-öket, és a 3-7. gen i7-eket.
Intelnél 8.gen volt nagy ugrás, aztán a 12.gen, majd legutóbb a 15.gen -
tlac
nagyúr
akkor akár már win 11 ltsc iot is mehet
annak sem kell szinte semmi extra
se tpm, se uefi, se 4gb ram
procira sincs szigorú követelménye -
macilaci78
nagyúr
Nekem a jogtiszta Win-en is fekete a háttér.
Meg a telefonon is... -
csiszy
csendes tag
A laptopoban 4. generációs i7 proci van, 16 GB rammal, SSD-vel, mindenben kiszolgál, amire használom. 3-4 óra akkus üzemidő, fHD érintőkijelző, billentyűzetvilágítás, 12". Egy friss akkuval, külső megjelenítővel 8 órás munkanapot végig toltam vele home office-ban a covid elején.
Csak azért dobjam el, mert előre kell menni, nem hátra? Inkább felteszek rá egy Linuxot.Az én félálomban TV-mellett netezgetős laptopomhoz képest az kész erőmű.
Sajnos nekem már nincs mozgásterem.
A max. RAM (2x4GB), max. intel proci (2 mag 4 szál) már belekerült, a HDD helyett SSD van...
Ameddig eldöcög, már nem háborgatom... néha türelem kell hozzá, de 16"-es, nem 13", ami az ilyen olvasószemüvegeseknek mint én egyre nagyobb előny.
-
SirRasor
addikt
Ja, tudom mindjárt megköveznek, de otthonra csakis Win10 LTSC-t ajánlok

Kulcs nélkül is használható, csak mivel nincs aktiválva, fekete lesz a háttér és 1-2 beállítást nem enged megváltoztatni.
Szóval nem feltétlen kell kalózkodni érte
-
csiszy
csendes tag
Munkahelyen most csinálom a W10->W11 upgraded.
Van éppen olyan laptop, amiben van 8 GB ram, SSD és !!3.!! generációs i3-as. Nem mondom, hogy gyors, de azért simán használható böngészésre, szóval a 7. generáció egyáltalán nem vészes.
Ráadásul már mókolni se kell a telepítővel, hogy megkerüld a minimum követelményt (in place upgrade-kor), csak így kell elindítani a telepítőt:
ISO-t mountolod, mondjuk E:\ lesz a meghajtó, utána adminként nyitsz egy cmd ablakot, majd:
e:\sources\setupprep.exe /product server
Nem, nem szerverre frissíti, hanem ha pölö Win10 Pro-d volt, akkor Win11 Pro lesz belőle.Benti gépemen már 1 hete fent van ez a fos és sugárban hányok tőle
Randa és lomha az UI.Ez hasznos infó bár egyenlőre még azokon a gépeken sem tértünk át win 11-re a családban, ami eleve ajánlgatja...
A gyerekek laptopjain fut csak, de azokat már úgy vettük. -
csiszy
csendes tag
Most h irtad ezt az upgradet.. en is agyalok h azvadataimnal levot ideje lenne lecserelni
mondjuk mostsnaban mar csak bongeszek, iridai szinten hasznalom
de ha fullon elindul valami letoltes teljesen megsll a gep
intel vonalon mozogtam mindig
mi az a konfig ami irodai jellegu hasznalatra jobb es modernebb volna ?Ezt mindenki maga lövi be.
De én azt gondolom, annál jobbra költeni, mint amire szükséged van, pazarlás, mert az új cuccokra itt is működik a fokozott értékvesztés...
Kivéve persze, ha éppen szembe jön veled valami kedvező árú. -
csiszy
csendes tag
-
garga pista
őstag
Miből veszi meg, az nem is annyira érdekes. Már ott elakadok, hogy jó állapotú, az adott célt kiszolgáló eszközt dobat el, csak mert van újabb.
Mintha a tegnapi kenyér ehetetelen lenne csak azért, mert sütöttek frisset.
Na igen, az meg a másik, miközben meg másik oldalon védjük meg a környeztet, ők meg a tervezett elavulást zokszó nélkül az arcodba tolják
-
macilaci78
nagyúr
Szuper, köszi.
Na igen, jó fejek ezzel a hulladékgyűjtős mondattal, de a miből veszed meg a másikat legyen a te bajod
Fater meg freemailen olvas levelet meg óraállást diktál, meg nyomtat...erre minek cserélni, a mostani gép is túlteljesíti 
Miből veszi meg, az nem is annyira érdekes. Már ott elakadok, hogy jó állapotú, az adott célt kiszolgáló eszközt dobat el, csak mert van újabb.
Mintha a tegnapi kenyér ehetetelen lenne csak azért, mert sütöttek frisset.
-
garga pista
őstag
Szuper, köszi.
Na igen, jó fejek ezzel a hulladékgyűjtős mondattal, de a miből veszed meg a másikat legyen a te bajod
Fater meg freemailen olvas levelet meg óraállást diktál, meg nyomtat...erre minek cserélni, a mostani gép is túlteljesíti 
-
SirRasor
addikt
És ezen a módon ha előtte rendes legál Win10 volt akkor a 11 is az lesz?
Van egy régi laptopom amit apám használ, eredeti 10 van rajta, még egyetem alatt igényelt kulccsal telepítettem fel, csak 11-el már kompatibilis hivatalosan (Fujitsu AH544, i5-4200M proci)Igen, jelenleg még aktív ez a kiskapu, ahogy Win7->Win10 is legális volt.
martonx MS szerint ami nem éri el a minimum követelményt, azt le kell adni egy hulladéklerakóban. Akkor már inkább az, amit macilaci78 is írt.
-
garga pista
őstag
Munkahelyen most csinálom a W10->W11 upgraded.
Van éppen olyan laptop, amiben van 8 GB ram, SSD és !!3.!! generációs i3-as. Nem mondom, hogy gyors, de azért simán használható böngészésre, szóval a 7. generáció egyáltalán nem vészes.
Ráadásul már mókolni se kell a telepítővel, hogy megkerüld a minimum követelményt (in place upgrade-kor), csak így kell elindítani a telepítőt:
ISO-t mountolod, mondjuk E:\ lesz a meghajtó, utána adminként nyitsz egy cmd ablakot, majd:
e:\sources\setupprep.exe /product server
Nem, nem szerverre frissíti, hanem ha pölö Win10 Pro-d volt, akkor Win11 Pro lesz belőle.Benti gépemen már 1 hete fent van ez a fos és sugárban hányok tőle
Randa és lomha az UI.És ezen a módon ha előtte rendes legál Win10 volt akkor a 11 is az lesz?
Van egy régi laptopom amit apám használ, eredeti 10 van rajta, még egyetem alatt igényelt kulccsal telepítettem fel, csak 11-el már kompatibilis hivatalosan (Fujitsu AH544, i5-4200M proci) -
macilaci78
nagyúr
A laptopoban 4. generációs i7 proci van, 16 GB rammal, SSD-vel, mindenben kiszolgál, amire használom. 3-4 óra akkus üzemidő, fHD érintőkijelző, billentyűzetvilágítás, 12". Egy friss akkuval, külső megjelenítővel 8 órás munkanapot végig toltam vele home office-ban a covid elején.
Csak azért dobjam el, mert előre kell menni, nem hátra? Inkább felteszek rá egy Linuxot. -
lorcsi
veterán
Intelből a nagyon minimum a 8. generáció, de én őszintén a 10. gen alatt nem vennék semmit. Nyugodt szívvel meg csak a 12. generációtól merném jelenleg ajánlani. Viszonyításképpen jelenleg 15. generációnál tart az Intel, csak közben voltak átnevezések.
Amd vonalon a minimum a 3000-es generáció, de azokból is inkább az 5000-eseket javasolnám. Amd pedig 9000-eseknél tart jelenleg.
Ha viszont tényleg csak és kizárólag irodai felhasználás menne, és MS Office helyett megelégszel online office-al, vagy Libreoffice-al, és nincs olyan luxusod, hogy nyomtatni akarsz, vagy bármi picit is spéci, akkor én feltennék a helyedben egy linuxot.Offic van legal,
neha talan CAD.. de ez is alap szinten
amd vonalat sosem neztemintel 13-15 gen-bol mondjuk i3 is eleg ?
mondjuk azt neztem q dragak a lapok es memoriak ezekhez
-
Stylewars_kp
őstag
Munkahelyen most csinálom a W10->W11 upgraded.
Van éppen olyan laptop, amiben van 8 GB ram, SSD és !!3.!! generációs i3-as. Nem mondom, hogy gyors, de azért simán használható böngészésre, szóval a 7. generáció egyáltalán nem vészes.
Ráadásul már mókolni se kell a telepítővel, hogy megkerüld a minimum követelményt (in place upgrade-kor), csak így kell elindítani a telepítőt:
ISO-t mountolod, mondjuk E:\ lesz a meghajtó, utána adminként nyitsz egy cmd ablakot, majd:
e:\sources\setupprep.exe /product server
Nem, nem szerverre frissíti, hanem ha pölö Win10 Pro-d volt, akkor Win11 Pro lesz belőle.Benti gépemen már 1 hete fent van ez a fos és sugárban hányok tőle
Randa és lomha az UI.
win11 óta folyamatosan fehérre fagy egy 20-30mb méretű Excel ha mentenék. Menti csak vagy 2 perc. Bootidőben az asus x550 lassabb mint a t430-am win10-el. t430-al meg lehet áttérek linuxra. -
SirRasor
addikt
Megfogadtam a tanácsod. Kb annyiból a múlt hétvégén egy 8. generációs lap+proci lett helyette. Egyenlőre az eddigi win 10-zel, de később ez már win 11-re is jó lesz.
Bár közben lehet, kapok egy 7. generációs ASUS Q170M lapot is a i7-7700 procihoz...
Úgyhogy még azzal is kezdenem kellene majd valamit.
Lehet, szüleim gépét upgrade-elem, bár az még DDR3, úgyhogy akkor még RAM is költség. Ráadásul, amire használják, éppen elég nekik a mostani is.
De az is lehet, egyszerűen meghirdetem.Munkahelyen most csinálom a W10->W11 upgraded.
Van éppen olyan laptop, amiben van 8 GB ram, SSD és !!3.!! generációs i3-as. Nem mondom, hogy gyors, de azért simán használható böngészésre, szóval a 7. generáció egyáltalán nem vészes.
Ráadásul már mókolni se kell a telepítővel, hogy megkerüld a minimum követelményt (in place upgrade-kor), csak így kell elindítani a telepítőt:
ISO-t mountolod, mondjuk E:\ lesz a meghajtó, utána adminként nyitsz egy cmd ablakot, majd:
e:\sources\setupprep.exe /product server
Nem, nem szerverre frissíti, hanem ha pölö Win10 Pro-d volt, akkor Win11 Pro lesz belőle.Benti gépemen már 1 hete fent van ez a fos és sugárban hányok tőle
Randa és lomha az UI. -
martonx
veterán
Most h irtad ezt az upgradet.. en is agyalok h azvadataimnal levot ideje lenne lecserelni
mondjuk mostsnaban mar csak bongeszek, iridai szinten hasznalom
de ha fullon elindul valami letoltes teljesen megsll a gep
intel vonalon mozogtam mindig
mi az a konfig ami irodai jellegu hasznalatra jobb es modernebb volna ?Intelből a nagyon minimum a 8. generáció, de én őszintén a 10. gen alatt nem vennék semmit. Nyugodt szívvel meg csak a 12. generációtól merném jelenleg ajánlani. Viszonyításképpen jelenleg 15. generációnál tart az Intel, csak közben voltak átnevezések.
Amd vonalon a minimum a 3000-es generáció, de azokból is inkább az 5000-eseket javasolnám. Amd pedig 9000-eseknél tart jelenleg.
Ha viszont tényleg csak és kizárólag irodai felhasználás menne, és MS Office helyett megelégszel online office-al, vagy Libreoffice-al, és nincs olyan luxusod, hogy nyomtatni akarsz, vagy bármi picit is spéci, akkor én feltennék a helyedben egy linuxot. -
lorcsi
veterán
Megfogadtam a tanácsod. Kb annyiból a múlt hétvégén egy 8. generációs lap+proci lett helyette. Egyenlőre az eddigi win 10-zel, de később ez már win 11-re is jó lesz.
Bár közben lehet, kapok egy 7. generációs ASUS Q170M lapot is a i7-7700 procihoz...
Úgyhogy még azzal is kezdenem kellene majd valamit.
Lehet, szüleim gépét upgrade-elem, bár az még DDR3, úgyhogy akkor még RAM is költség. Ráadásul, amire használják, éppen elég nekik a mostani is.
De az is lehet, egyszerűen meghirdetem.Most h irtad ezt az upgradet.. en is agyalok h azvadataimnal levot ideje lenne lecserelni
mondjuk mostsnaban mar csak bongeszek, iridai szinten hasznalom
de ha fullon elindul valami letoltes teljesen megsll a gep
intel vonalon mozogtam mindig
mi az a konfig ami irodai jellegu hasznalatra jobb es modernebb volna ? -
martonx
veterán
Megfogadtam a tanácsod. Kb annyiból a múlt hétvégén egy 8. generációs lap+proci lett helyette. Egyenlőre az eddigi win 10-zel, de később ez már win 11-re is jó lesz.
Bár közben lehet, kapok egy 7. generációs ASUS Q170M lapot is a i7-7700 procihoz...
Úgyhogy még azzal is kezdenem kellene majd valamit.
Lehet, szüleim gépét upgrade-elem, bár az még DDR3, úgyhogy akkor még RAM is költség. Ráadásul, amire használják, éppen elég nekik a mostani is.
De az is lehet, egyszerűen meghirdetem.Jól tetted, elcsépelt, de előre kell menni, nem hátra.
-
totya694
őstag
Megfogadtam a tanácsod. Kb annyiból a múlt hétvégén egy 8. generációs lap+proci lett helyette. Egyenlőre az eddigi win 10-zel, de később ez már win 11-re is jó lesz.
Bár közben lehet, kapok egy 7. generációs ASUS Q170M lapot is a i7-7700 procihoz...
Úgyhogy még azzal is kezdenem kellene majd valamit.
Lehet, szüleim gépét upgrade-elem, bár az még DDR3, úgyhogy akkor még RAM is költség. Ráadásul, amire használják, éppen elég nekik a mostani is.
De az is lehet, egyszerűen meghirdetem.Ismerve a céget hamarosan szigorítani fogja a CPU listát...
-
csiszy
csendes tag
Megfogadtam a tanácsod. Kb annyiból a múlt hétvégén egy 8. generációs lap+proci lett helyette. Egyenlőre az eddigi win 10-zel, de később ez már win 11-re is jó lesz.
Bár közben lehet, kapok egy 7. generációs ASUS Q170M lapot is a i7-7700 procihoz...
Úgyhogy még azzal is kezdenem kellene majd valamit.
Lehet, szüleim gépét upgrade-elem, bár az még DDR3, úgyhogy akkor még RAM is költség. Ráadásul, amire használják, éppen elég nekik a mostani is.
De az is lehet, egyszerűen meghirdetem. -
FoxiestFox
félisten
Tehát lassan mozduló clumsy fórumozó, pont a veszélyes fajta
-
macilaci78
nagyúr
-
mAtech
aktív tag
Súlyosak vagytok


-
macilaci78
nagyúr
-
veze
őstag
Mit szeretnél? Szarvasbogarat preparálni, vagy padlóburkolatot?
poloskát
-
SirRasor
addikt
Mit szeretnél? Szarvasbogarat preparálni, vagy padlóburkolatot?

-
macilaci78
nagyúr
-
ritkaság
aktív tag
sziasztok!
Valaki műgyantázik közülünk? -
ritkaság
aktív tag
-
CSorBA
őstag
Sziasztok!
Van egy keveset használt Samsung QE65Q60BAU (QLED) TV-m ami eladó lett. Konkrétan annyira keveset használt, hogy 1 évig állt a polcon, szóval kb ~11 hónapot ment. 2028. márc. 08-ig garis. Ha esetleg valaki érdekelne, írjon bátran, alku képes. Megörököltem a TV-t, de sajnos nekünk ez túl nagy méret.
Sziasztok!
Van még egy megörökölt TV, ami eladó lenne: Samsung UE55NU7023
Az ár irányár.
Leírásban minden infó benne van. -
veze
őstag
-
ShadowX
őstag
Van még két monitoros állvány is.
Aki eljön érte személyesen annak engedek még 5ezer forintot.
-
tlac
nagyúr
-
veze
őstag
ez az extra beallitas hol talalhato ebben?

-
totya694
őstag
Újra írattam a telepítőt és most jó lett
-
totya694
őstag
Eddig még ez sem jött be
-
mAtech
aktív tag
Tartományba való belépés valasztásnál is lehet helyi usert létrehozni.
-
totya694
őstag
-
martonx
veterán
-
Gergello
addikt
-
szabzoltan1
tag
Sziasztok.
Tudtok ajánlani valakit aki megkavitana egy Xbox one kontrollert?
Az a hibálya,hogy a gomb amivel párosítani kellene nem működik.😡 -
martonx
veterán
-
tlac
nagyúr
Nálunk az egy szál TP-link router mellé került egy switch is, mert a 2021-es lakásfelújításkor direkt behúztuk az ethernet kábelt minden szobába. Így aztán 2 asztali számítógép és az Xbox vezetéken vannak, plusz egy 7/24 torrentező NAS.
Viszont ezek mellett van itthon 6 mobiltelefon, 6 laptop, szintén Wifin van a hűtő, mosogatógép, mosógép, szárító. Belső 2 szintes lakás. Röhögve elviszi ezeket az eszközöket a meglévő Tp-Link Archer AX50-es.a hűtő mit csinál a neten?
-
martonx
veterán
Egyébként furán nem tud a WiFi terjedni néha. Pl. az én 80nm2-es kócerájomban is, egyes szobákba "nem kanyarodik be" az 5G-s WiFi, a 2.4G még úgy ahogy. A router relatíve a lakás közepén van amúgy.
De tkp. annyira nem meglepő, csinálta ez a srác ezt a WiFi radar projektet, ezen is látszik mennyire rálátás alapú a WiFi terjedése, és csomó tárgy kb. tükörként veri vissza.
Nem beszélve egy sűrűbben rakott helyen a szomszédok okozta zavar is ott van.
(aztán pl. nálam alakásban még a 2.4G-ért harcol Bluetooth, Zigbee, egyéb 2.4G-s eszközök mint rádiós egér, stb.)Szóval éppenséggel egy kisebb mesh hálózatnak lehet értelme otthonra. Én is gondolkodom hogy majd ebbe az irányba lépek tovább, csak majd akkor ha felújítást követően lesz a lakás több pontjára rendesen Ethernet kihúzva.
A powerline adapter-ekkel operáló megoldásokat inkább hanyagolom.Nálunk az egy szál TP-link router mellé került egy switch is, mert a 2021-es lakásfelújításkor direkt behúztuk az ethernet kábelt minden szobába. Így aztán 2 asztali számítógép és az Xbox vezetéken vannak, plusz egy 7/24 torrentező NAS.
Viszont ezek mellett van itthon 6 mobiltelefon, 6 laptop, szintén Wifin van a hűtő, mosogatógép, mosógép, szárító. Belső 2 szintes lakás. Röhögve elviszi ezeket az eszközöket a meglévő Tp-Link Archer AX50-es. -
ritkaság
aktív tag
Nagyon köszönöm mindenkinek az ötletelést. Legközelebb ha meghal a rendszer próbálgatom.
-
DarkByte
addikt
Pontosan. Nehogy már másfél szobába jelismétlő kelljen :D hacsak nem Faraday kalitkában lakik valaki

Egy szál rendes router (2025-ben akkor már WiFi7-es), és minden probléma megoldva. Sőt még a szomszédoknál is lehet wifizni
Nekem második emeletről még az udvaron, utcán, lépcsőházban is van WiFi jelem :D pedig nincs repeater. Egyébként furán nem tud a WiFi terjedni néha. Pl. az én 80nm2-es kócerájomban is, egyes szobákba "nem kanyarodik be" az 5G-s WiFi, a 2.4G még úgy ahogy. A router relatíve a lakás közepén van amúgy.
De tkp. annyira nem meglepő, csinálta ez a srác ezt a WiFi radar projektet, ezen is látszik mennyire rálátás alapú a WiFi terjedése, és csomó tárgy kb. tükörként veri vissza.
Nem beszélve egy sűrűbben rakott helyen a szomszédok okozta zavar is ott van.
(aztán pl. nálam alakásban még a 2.4G-ért harcol Bluetooth, Zigbee, egyéb 2.4G-s eszközök mint rádiós egér, stb.)Szóval éppenséggel egy kisebb mesh hálózatnak lehet értelme otthonra. Én is gondolkodom hogy majd ebbe az irányba lépek tovább, csak majd akkor ha felújítást követően lesz a lakás több pontjára rendesen Ethernet kihúzva.
A powerline adapter-ekkel operáló megoldásokat inkább hanyagolom. -
azbest
félisten
Ez értem amit irtok, de ha a repeater nem megy, akkor az én telefonomon, miért van elérhetőség? Ez az egész pár hónapja kezdődött. A repeater azért kellett, mert nem mindig volt elérhetőség a kisszobában. Két vastag panelfal mögött. Megnéztem 15-17 egyéb wifi-s hálózat elérhető a lakásban. Nekem már egy szinttel lejeb sem megy a saját wifi, kocka tizes.
telefonon valami appal nézd meg milyen csatornát használ amikor jó és milyet, amikor nem jó. Ha 12-13as csatornára átmegy, azt sok eszköz nem szereti, mert nem minden országban használható.
Arra is jó, hogy meg tudod nézni, melyik csatornát zavarnak jobban a szomszédok és a kevésbé terheltet kiválasztani fixen megadva auto helyett. Ha valami ütközés kerülés be van kapcsolva, akkor elkezd csatornákat váltogatni, de sűrűn lakott helyen sosem talál teljesen szabad csatornát, pláne 2.4-es sávban. Általában a legjobb 1 vagy 6 vagy 11-es csatornára lefixálni.
Járd körbe a lakást az appal, hogy melyik készüléknél milyen csatorna tűnik kevésbé zavartnak mások által.
-
quailstorm
félisten
Ez értem amit irtok, de ha a repeater nem megy, akkor az én telefonomon, miért van elérhetőség? Ez az egész pár hónapja kezdődött. A repeater azért kellett, mert nem mindig volt elérhetőség a kisszobában. Két vastag panelfal mögött. Megnéztem 15-17 egyéb wifi-s hálózat elérhető a lakásban. Nekem már egy szinttel lejeb sem megy a saját wifi, kocka tizes.
DHCP lease time esetleg? Állandó eszközöknek adj static IP-t.
-
ritkaság
aktív tag
Ez értem amit irtok, de ha a repeater nem megy, akkor az én telefonomon, miért van elérhetőség? Ez az egész pár hónapja kezdődött. A repeater azért kellett, mert nem mindig volt elérhetőség a kisszobában. Két vastag panelfal mögött. Megnéztem 15-17 egyéb wifi-s hálózat elérhető a lakásban. Nekem már egy szinttel lejeb sem megy a saját wifi, kocka tizes.
-
pulutodurumo
őstag
Jaja, én is ezt írtam volna.
Még annyi, ha térerő gond van valahol, jelismétlőket hagyni kell és helyette mesh Wifi eszközöket rakni. De egy 1,5 szobás lakásba egy rendes router bőven elég.Mondjuk ha minden szomszéd 2,4-es WiFivel tolja, akkor azért lehet gond a sebességgel. De valóban, egy rendes router, és jó csatorna választás esetén azért meg lehet oldani.
-
garga pista
őstag
Pontosan. Nehogy már másfél szobába jelismétlő kelljen :D hacsak nem Faraday kalitkában lakik valaki

Egy szál rendes router (2025-ben akkor már WiFi7-es), és minden probléma megoldva. Sőt még a szomszédoknál is lehet wifizni
Nekem második emeletről még az udvaron, utcán, lépcsőházban is van WiFi jelem :D pedig nincs repeater. Jaja, én is a 2.on lakok, földszinten is megy saját wifim, ház előtt is utcán.
-
martonx
veterán
Jaja, én is ezt írtam volna.
Még annyi, ha térerő gond van valahol, jelismétlőket hagyni kell és helyette mesh Wifi eszközöket rakni. De egy 1,5 szobás lakásba egy rendes router bőven elég.Pontosan. Nehogy már másfél szobába jelismétlő kelljen :D hacsak nem Faraday kalitkában lakik valaki

Egy szál rendes router (2025-ben akkor már WiFi7-es), és minden probléma megoldva. Sőt még a szomszédoknál is lehet wifizni
Nekem második emeletről még az udvaron, utcán, lépcsőházban is van WiFi jelem :D pedig nincs repeater. -
garga pista
őstag
Jaja, én is ezt írtam volna.
Még annyi, ha térerő gond van valahol, jelismétlőket hagyni kell és helyette mesh Wifi eszközöket rakni. De egy 1,5 szobás lakásba egy rendes router bőven elég. -
DarkByte
addikt
Sziasztok!
Ha valaki megoldja a következő anomáliát, le a kalappal előtte és kérhet nagy Milkát vagy sört .....
Tehát adva van egy 1,5 szobás panel. A nagy szobában One(Digi) ZTE hálózati eszköz. 2,4 és 5 GHz-s wifivel, a kis szobában 2,4GHz-erősítő. A kis szobában wifi-s tv, 2,4Ghz-s. Netflix-et néz a párom. Elzárja a tv-t és kb. egy óra múlva megszűnik a tv-én és a telefonján is a 2,4GHz. De úgy, hogy hiába megyek át a nagy szobába a telefonjával, ahol az én telefonomon van 2,4-es wifi, az övén nincs. Mindkét telefon veszi az 5GHz-es wifit, adott pillanatban. De az ő telefonja és tv-je. nem. Ekkor belemegyek a ZTE menüjébe 3-4 alkalommal lefrissítem az adatokat és visszaáll a 2,4 wifi mind a tv-n mind a telefonján. Ez már többször előfordult. Ilyenkor a telefonja kiírja, hogy csatlakozik a wifi-re de nincs internet elérés. A tv-n hálózat csatlakozás : csatlakozva és kiírja az eszköz nevét, hálózat ellenőrzés: nincs hálózat.
Ha jól értem a felállást:
- Digi router saját 2.4G és 5G WiFi access point-al.
- Kis szobában egy 2.4G-s WiFi repeater ami a Digi 2.4G Wifi-jét ismétli saját SSID alatt (tehát két SSID-tek van)
- Párod telefonja és TV-je a repeater SSID-jére csatlakoztatva
- A repeater-re csatlakozott eszközökön ha nincs aktív adatforgalom egy ideig megszűnik az internet.Nekem úgy tűnik a Digi router ledobja a repeater-t egy idő után, ha nem észlel aktív forgalmat. A Netflix stream elég forgalmat generál hogy életben tartsa.
Esetleg a teróriát validálhatod ha keresel valami Android app-ot ami képes folyamatosan ping-elni (PingTools ping része beállítható így ha jól emlélszem), rácsatlakoztatod a repeater-re és ott hagyod, és megnézni így leszakad-e az egész.
Mivel nem ismerem az eszközöket, ami így eszembe jut: energiagazdálkodási beállítások (lehet a repeater elmegy aludni), fix IP-t osztani Digi router-en a repeater-nek, keep alive beállítás repeater-en (kevés esélye van hogy tud ilyet, de hátha).
Habár úgy tudom a Digi router kb. teljesen le van zárva admin felület szempontjából. (Nekem hála az égnek még ethernet-es FTTB Digi-m van, de ha lenne is router kb. első dolgom lenne átkérni bridge módba és elé rakom a saját router-emet.)Ha a ping életben tartja, hack ugyan, de egy kis ESP8266-ra fel lehet flash-elni egy progit ami felcsatlakozik a repeater-re, és mondjuk percenként pingeli a bix.hu-t és így életben tartja a link-et a repeater-től a router-ig.
Ami reálisabb laikusként:
- Saját router-t használni a Digi-s helyett, a Digi-t pedig átkérni bridge módba.
- Kölcsön kérni másik repeater-t kipróbálni, hátha a mostanitok valamiért ilyen módon inkompatibilis a Digi-vel.
- Repeater helyett venni egy access point-ot amit Ethernet kábellel kötsz össze a Digi router-el. -
martonx
veterán
Sziasztok!
Ha valaki megoldja a következő anomáliát, le a kalappal előtte és kérhet nagy Milkát vagy sört .....
Tehát adva van egy 1,5 szobás panel. A nagy szobában One(Digi) ZTE hálózati eszköz. 2,4 és 5 GHz-s wifivel, a kis szobában 2,4GHz-erősítő. A kis szobában wifi-s tv, 2,4Ghz-s. Netflix-et néz a párom. Elzárja a tv-t és kb. egy óra múlva megszűnik a tv-én és a telefonján is a 2,4GHz. De úgy, hogy hiába megyek át a nagy szobába a telefonjával, ahol az én telefonomon van 2,4-es wifi, az övén nincs. Mindkét telefon veszi az 5GHz-es wifit, adott pillanatban. De az ő telefonja és tv-je. nem. Ekkor belemegyek a ZTE menüjébe 3-4 alkalommal lefrissítem az adatokat és visszaáll a 2,4 wifi mind a tv-n mind a telefonján. Ez már többször előfordult. Ilyenkor a telefonja kiírja, hogy csatlakozik a wifi-re de nincs internet elérés. A tv-n hálózat csatlakozás : csatlakozva és kiírja az eszköz nevét, hálózat ellenőrzés: nincs hálózat.
Vegyél egy rendes routert, a szolgáltatónál kérd bridge módba állítani a szarjukat, és máris meg van oldva mindenféle anomália.
-
ritkaság
aktív tag
Sziasztok!
Ha valaki megoldja a következő anomáliát, le a kalappal előtte és kérhet nagy Milkát vagy sört .....
Tehát adva van egy 1,5 szobás panel. A nagy szobában One(Digi) ZTE hálózati eszköz. 2,4 és 5 GHz-s wifivel, a kis szobában 2,4GHz-erősítő. A kis szobában wifi-s tv, 2,4Ghz-s. Netflix-et néz a párom. Elzárja a tv-t és kb. egy óra múlva megszűnik a tv-én és a telefonján is a 2,4GHz. De úgy, hogy hiába megyek át a nagy szobába a telefonjával, ahol az én telefonomon van 2,4-es wifi, az övén nincs. Mindkét telefon veszi az 5GHz-es wifit, adott pillanatban. De az ő telefonja és tv-je. nem. Ekkor belemegyek a ZTE menüjébe 3-4 alkalommal lefrissítem az adatokat és visszaáll a 2,4 wifi mind a tv-n mind a telefonján. Ez már többször előfordult. Ilyenkor a telefonja kiírja, hogy csatlakozik a wifi-re de nincs internet elérés. A tv-n hálózat csatlakozás : csatlakozva és kiírja az eszköz nevét, hálózat ellenőrzés: nincs hálózat.
-
csiszy
csendes tag
-
csiszy
csendes tag
-
Attix82
addikt
Sziasztok!
Sajnos mint kiderült, processzor upgrade (I7-7700-ra) során sikerült néhány érintkezőt az alaplapi LGA foglalatban eldeformálnom...
A gép 2 hétig így is működött, de egyszer csak el sem indult benne a proci...
Amikor kiszedtem vettem csak észre, hogy berakáskor mi történt...
Íme:
házilag esélytelen, hogy ezt a 3 érintkezőt visszaigazítsam...
Tud valaki segíteni, hogy kihez fordulhatnék? Ki javít ilyet Szegeden?Ez a tag kicseréli a foglalatot: [link] . nekem már cserélt és tökéletes lett. De az tény, hogy megéri e a tieddel bajlódni.
-
martonx
veterán
Az a 7. generációs intel plusz hozzá való alaplap már sajnos egyébként is nagyon öregek, már win11 se megy rájuk, én a helyedben vennék egy újabb lapot + processzort.
-
tlac
nagyúr
pedig ha valóban jól raktad bele, az nem görbül el utána magától
esetleg órásokat megkereshetsz, hátha bevállalják
de arra készülj fel, hogy lehet el fog törni ha hozzányúl bárki is -
ritkaság
aktív tag
Ezt nézd meg:
Cím: Szeged, Brüsszeli krt. 17, 6723Telefonszám: (06 62) 469 980 -
fradi81
veterán
3M VHB kétoldalú ragasztót lehet venni szegeden? Kereső nem adja ki.
-
csiszy
csendes tag
Sajnos gondoltam, hogy Szegeden kicsi az esélye, hogy bárkit találok... Szuper asztali nagyító nélkül meg esélytelen... Pedig csak pár mozdulat lenne. (megnéztem kínomban már pár Youtube videót)
Köszi, az infót. Tudod, hogy ki ő? -
csiszy
csendes tag
Nem ejtettem bele. Berakáskor nem is észleltem, hogy valamit rosszabbul csináltam mint máskor szoktam... Csak amikor 2 hét múlva megállt és kivettem fogadott ez a látvány...

-
totya694
őstag
Sziasztok!
Sajnos mint kiderült, processzor upgrade (I7-7700-ra) során sikerült néhány érintkezőt az alaplapi LGA foglalatban eldeformálnom...
A gép 2 hétig így is működött, de egyszer csak el sem indult benne a proci...
Amikor kiszedtem vettem csak észre, hogy berakáskor mi történt...
Íme:
házilag esélytelen, hogy ezt a 3 érintkezőt visszaigazítsam...
Tud valaki segíteni, hogy kihez fordulhatnék? Ki javít ilyet Szegeden?Itt a PH-n van egy emberke aki javítja a foglalatokat de Ő Pesten lakik.
-
tlac
nagyúr
Sziasztok!
Sajnos mint kiderült, processzor upgrade (I7-7700-ra) során sikerült néhány érintkezőt az alaplapi LGA foglalatban eldeformálnom...
A gép 2 hétig így is működött, de egyszer csak el sem indult benne a proci...
Amikor kiszedtem vettem csak észre, hogy berakáskor mi történt...
Íme:
házilag esélytelen, hogy ezt a 3 érintkezőt visszaigazítsam...
Tud valaki segíteni, hogy kihez fordulhatnék? Ki javít ilyet Szegeden?én nem a képről nem tudom kinézni, hogy melyek vannak elgörbülve
beleejtetted? vagy hogyan sikerült?
ha normálisan beleteszed, akkor nem görbül elde azt sem értem hogyan működött korábban
-
csiszy
csendes tag
Sziasztok!
Sajnos mint kiderült, processzor upgrade (I7-7700-ra) során sikerült néhány érintkezőt az alaplapi LGA foglalatban eldeformálnom...
A gép 2 hétig így is működött, de egyszer csak el sem indult benne a proci...
Amikor kiszedtem vettem csak észre, hogy berakáskor mi történt...
Íme:
házilag esélytelen, hogy ezt a 3 érintkezőt visszaigazítsam...
Tud valaki segíteni, hogy kihez fordulhatnék? Ki javít ilyet Szegeden? -
pilóta
nagyúr
hát az, hogy nem kulcsot adnak, hanem "a belépési adatokat az új fiókodhoz."
Az alapján valami más céges vagy zavaros hátterű helyről (felszámot cég?) osztogatnak ki fiókokat. Ami azt is jelenti, hogy ők hozzáférnek a tartalmához. Szóval semmiképp sem ideális. Bár a 6GQ-01585 meg mintha 1 éves családi előfizetés lenne.2 ezer körül már árul magyar cég telefonon aktiválós office 2021-et. [link]
Köszi!
-
azbest
félisten
hát az, hogy nem kulcsot adnak, hanem "a belépési adatokat az új fiókodhoz."
Az alapján valami más céges vagy zavaros hátterű helyről (felszámot cég?) osztogatnak ki fiókokat. Ami azt is jelenti, hogy ők hozzáférnek a tartalmához. Szóval semmiképp sem ideális. Bár a 6GQ-01585 meg mintha 1 éves családi előfizetés lenne.2 ezer körül már árul magyar cég telefonon aktiválós office 2021-et. [link]
-
pilóta
nagyúr
-
lorcsi
veterán
Sziasztok! Nem találtam megfelelő topikot, de hátha itt is ért vki az rc vagy távirányítós autókhoz.
A 12éves gyereknek szeretnék venni a születésnapjára távirányítós autót (leginkább alli/temu, ilyesmi vonalon), leginkább vmi nagyobb terepjáróra gondoltam (hogy a kertben is tudja használni), de nem tudom melyik lenne a legjobb ár érték arányban, olyan 15e körül gondoltam rászánni. Ha esetleg vki tud ajánlani vmit, vagy hogy mit érdemes mérlegelni (távirányító formája/anyaga/akku kapacitás, stb.), vagy mire érdemes figyelni ezeknél azt megköszönném.
Asszem a bsnggod-on volt regebben, olcsobb (10$alatti) rc autocska
2 eladtam
egy meg megvan.. csak a szobaban nyomjuk, de teszi a dolgat szepen, pedig nehanyszor mar leesett
itt szoktak lenni cz raktaros dolgok.. olcsobban -
martonx
veterán
Sziasztok! Nem találtam megfelelő topikot, de hátha itt is ért vki az rc vagy távirányítós autókhoz.
A 12éves gyereknek szeretnék venni a születésnapjára távirányítós autót (leginkább alli/temu, ilyesmi vonalon), leginkább vmi nagyobb terepjáróra gondoltam (hogy a kertben is tudja használni), de nem tudom melyik lenne a legjobb ár érték arányban, olyan 15e körül gondoltam rászánni. Ha esetleg vki tud ajánlani vmit, vagy hogy mit érdemes mérlegelni (távirányító formája/anyaga/akku kapacitás, stb.), vagy mire érdemes figyelni ezeknél azt megköszönném.
Előrevetítem, hogy Ali/Temu-s termékekről nincs tapasztalatom, de van/volt jó pár távirányítós autó itthon a gyerekeknek. Az akku kapacitás kiemelten fontos, nem vicces, ha 5 percenként tölteni kell. Ami nagyon fontos az a tartósság. Volt olyan 45-tel menni képes autónk, amit tuningolni lehetett, még a mini fém fogaskerekeket is lehetett cserélgetni benne, meg motort, hűtést, kb. mindent, DE cserébe nonstop szerelni kellett, hol egy féltengely, hol egy gömbcsukló, hol egy difi fogaskerék ment tönkre benne.
Per pillanat egy Absima márkájú 36-tal menő (ez se kevés azért), nem annyira precíz, mint a fent említett gép, de nagyon tartós autót nyüstöl (2 éve) a legkisebb gyerek. Ezen eddig még semmit nem kellett szerelni, bár ha kellene, akkor nem is nagyon lehetne, hanem menne a kukába.
Szóval ezt nyugodt szívvel merem ajánlani, ami nálunk 2 évet kibírt
-
-Tsaba-
tag
Sziasztok! Nem találtam megfelelő topikot, de hátha itt is ért vki az rc vagy távirányítós autókhoz.
A 12éves gyereknek szeretnék venni a születésnapjára távirányítós autót (leginkább alli/temu, ilyesmi vonalon), leginkább vmi nagyobb terepjáróra gondoltam (hogy a kertben is tudja használni), de nem tudom melyik lenne a legjobb ár érték arányban, olyan 15e körül gondoltam rászánni. Ha esetleg vki tud ajánlani vmit, vagy hogy mit érdemes mérlegelni (távirányító formája/anyaga/akku kapacitás, stb.), vagy mire érdemes figyelni ezeknél azt megköszönném.
Új hozzászólás Aktív témák
-
100500 - 100401
102296 - 102001 102000 - 101901 101900 - 101801 101800 - 101701 101700 - 101601 101600 - 101501 101500 - 101401 101400 - 101301 101300 - 101201 101200 - 101101 101100 - 101001 101000 - 100901 100900 - 100801 100800 - 100701 100700 - 100601 100600 - 100501 100500 - 100401 100400 - 100301 100300 - 100201 100200 - 100101 100100 - 100001 100000 - 99901 99900 - 99801 99800 - 99701 99700 - 99601 99600 - 99501 99500 - 99401 99400 - 99301 99300 - 99201 99200 - 99101 99100 - 99001 99000 - 98901 98900 - 98801 98800 - 98701 98700 - 98601 98600 - 98501 98500 - 98401 98400 - 98301 98300 - 98201 98200 - 98101 98100 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív

A topikban szabad hirdetni ezen szabályokkal.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Vicces képek
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- A spanyolviaszt nem, csak a görgőt találná fel újra az Airra Labs egere
- PlayStation 5
- Senki sem beszél róla, de újra elérhető két 30-as sorozatú GeForce
- Konzolokról KULTURÁLT módon
- Világ Ninjái és Kódfejtői, egyesüljetek!
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- E-roller topik
- További aktív témák...
- Asus TUF A15 Gaming Laptop! Ryzen 7435HS / 16GB DDR5 / 1TB NVMe / RTX 4060 8GB! BeszámítOK
- Bomba ár! Asus ZenBook UX433 - i7-10G I 16GB I 512SSD I 14" FHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- HP Elitebook / Probook üzleti kategóriás notebookok - i5 - i7 - Ryzen - számlával. Frissítve: 04.25
- BESZÁMÍTÁS! ASUS ROG STRIX B550-F GAMING alaplap garanciával hibátlan működéssel
- Intel Core i3-8100/ i5-9500 / i7-8700 / i7-9700 /i5-10500T /i7-10700 processzorok- számla, garancia
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Nem ilyen nagy cégekre gondolok, mint a Dél-Alföldi klíma, akik kereskedők is, hanem olyan személyre, aki vállalja általam vásárolt klíma telepítését is.




