Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92251) psg5 válasza dethroner (#92246) üzenetére


psg5
veterán

Ezt hogy érted?

F.K.T.

(#92252) sityupityu válasza psg5 (#92251) üzenetére


sityupityu
veterán

Szerintem poén volt. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#92253) dethroner válasza sityupityu (#92252) üzenetére


dethroner
veterán

Nem volt poén, inkább gonoszkodás :) Viccet félretéve, a képernyő nem maszatos esetleg?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#92254) toto222 válasza dethroner (#92225) üzenetére


toto222
tag

Miért ne ,2004-ben már létezett 4 K-s kamera ,2007-ben meg már ott volt a Red One,ami valóban stabil jó minőséget produkált

(#92255) psg5 válasza dethroner (#92253) üzenetére


psg5
veterán

Értem. Nem maszatos, tényleg belül vannak a foltok. 😊

F.K.T.

(#92256) sandró60 válasza sityupityu (#92250) üzenetére


sandró60
addikt

Igen a menűben kell.Szerintem a factory reset az hatásosabb lenne,de úgy vagyok vele,hogy ez a 2-3másodpec az életemből talán nem olyan"sokk" :D

(#92257) Flashget válasza sandró60 (#92226) üzenetére


Flashget
félisten

F szériánál ez annyit jelentett, hogy 2-3 kikapcsolásig megoldotta a gondot, majd elkezdett szépen felmenni 10mp-ig is...de legalább 1x az életben a sok reklamálásra kiadtak gyorsan egy javítást arra amit ők basztak el.

Egyébként ez is annak köszönhető, hogy megszüntetett egy szolgáltatást amit kifizettetett a smarttal..
ON TV
Műsorajánló
Social
így ez a 3 első blikkre amit megszüntetett, de azért mint smart szolgáltatást kifizettük...kíváncsi vagyok ennek hol a vége...ez olyan, mint ha valaki venne egy új autót légkondival, rádiósmagnóval stb. majd szépen elkezdenék kiszerelni az autókból ezeket a kötelező km átnézéskor...

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#92258) sandró60 válasza Flashget (#92257) üzenetére


sandró60
addikt

Te is követted a Samsung-ajánlását,hogy minden frissités után gyári visszaállitást kell csinálni?Nekem ezt mondták.Vagy a szerviz menűben factori reset-et végeztél?Különben amit irtál teljes mértékbe egyetértek :K

[ Szerkesztve ]

(#92259) samu2062 válasza cyanID (#92236) üzenetére


samu2062
aktív tag

Gondold meg az íveltet,foci nézésre.Szörnyen néznek ki rajta a pályavonalak.

(#92260) psg5 válasza samu2062 (#92259) üzenetére


psg5
veterán

Nos ide könnyebb adogatni, mertugye hosszabb a pálya...

Miben van egyébként előnye számodra az íveltnek?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#92261) Flashget válasza sandró60 (#92258) üzenetére


Flashget
félisten

Én alapból szerviz menüben factory reset-et csinálok ha kell D6500 óta. Ez a sima menüs dolog nem mindig állítja helyre a tévét, de arra jó, hogy a nem hozzáértőknek legyen egy "megnyugtató" megoldásuk, ha gond van. Van mikor segít van mikor nem attól függ mekkora a krach.

Realme GT Master Edition

(#92262) Flashget válasza samu2062 (#92259) üzenetére


Flashget
félisten

ráadásul oldalról torzak a színek...ez az ívelt 4K-s LCD halálra van ítélve, zsákutca....kíváncsi vagyok, hogy a samsung tartja magát ahhoz, hogy 2017-ben újra az OLED-re fókuszál..mert az ívelt olednél már nem voltak torz színek a fekete valóban fekete volt még LG-nél is a többit a tegnap linkelt cikkben leírták. ;)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#92263) cyanID


cyanID
tag

Az 55j6300 ból létezik ívelt és nem ívelt is?

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#92264) cyanID válasza samu2062 (#92259) üzenetére


cyanID
tag

érdekes ...

a külföldi tesztekben elég jókat írnak, egyedül az input lag nem túl fényes

(#92265) kali válasza samu2062 (#92259) üzenetére


kali
legenda

ááá, elképzelem, amikor mondjuk snookert nézek...

(#92266) Clever0 válasza cyanID (#92263) üzenetére


Clever0
senior tag

Ha a második linken amerikai tévéről van szó, akkor előfordulhat, hogy teljesen más a két készülék, mert a típusjelzések eltérnek.

(#92267) Flashget válasza cyanID (#92264) üzenetére


Flashget
félisten

Input Lag: 44.9 ms
With Interpolation: 118.7 ms
Outside Game Mode: 127.3 ms

Labeling the input as PC is the way to get the lowest input lag on the Samsung J6300. Game mode is a bit higher, at 50.1

gyakorlatilag zavaróan rossz...

Realme GT Master Edition

(#92268) Flashget válasza Clever0 (#92266) üzenetére


Flashget
félisten

biztos lehetsz benne.
UN55J6300

Realme GT Master Edition

(#92269) cyanID válasza Flashget (#92267) üzenetére


cyanID
tag

hmm...azt hittem samsung vonalon ez rendben van, de nyilván típusfüggő.

Ezek szerint xbox téma elfelejtve?

(#92270) BomiBoogie válasza RudY (#92223) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ha van a tévéden Netflix app :D, és olyan tartalmat nézel, miért ne menne?

Én pl. kedvelem a Narcos sorozatot, minden további nélkül megy 4K-ban, szóval felismeri, hogy abban játssza.

(#92271) RudY válasza BomiBoogie (#92270) üzenetére


RudY
addikt

A Samsungnál manapság nem mindig, és nem minden ilyen egyértelmű :DDD

(#92272) Yocee


Yocee
aktív tag

Szerintetek meg tudom oldani hogy a h6200-ason hdmi-n jöjjön ki kép? Pl a beépített digitális tuner képét belevezessem egy dvd felvevőbe?

(#92273) mormota79


mormota79
tag

Sziasztok!

Kinéztem magamnak egy Samsung UE50JU6800WXXH tv-t. Szeretném kérdezni azoktól akik ilyennel rendelkeznek hogy látják e bármi hátrányát az 50hz-es panelnak vagy nyugodt szívvel megvehetem?

(#92274) fardavid1 válasza cyanID (#92194) üzenetére


fardavid1
csendes tag

Szia!

Én novemberben vettem tőle 48JU7000-t, 269.000-ért, azóta tökéletesen működik. Volt akkor egy második darab 259.000-ért, de annak nem volt doboza. Először azt próbáltam ki, de mozgásnál töredezett a kép, pedig a legújabb firmware volt rajta. Persze nem biztos, hogy ez a TV ugyanaz még, de azért vigyél pendrive-n teszteket és próbáld ki!
Amúgy korrektek voltak, és a TV is hibátlan.

(#92275) PuMbA válasza mormota79 (#92273) üzenetére


PuMbA
titán

Attól függ, hogy mire használnád. Ha sok gyors kameramozgásos műsort nézel (például sportok), akkor előnyösebb 100Hz-es venni, illetve, ha távolról nézed, akkor sem érdemes az UHD :)

[ Szerkesztve ]

(#92276) vadorzó válasza Flashget (#92124) üzenetére


vadorzó
aktív tag

Köszi, így ment a dolog :DD

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#92277) fardavid1 válasza RudY (#92223) üzenetére


fardavid1
csendes tag

Én néztem már pár 4k-s sorozatot a Netflixen és nagyon szép! Nagyon meglepődtem rajta, mert eddig csak HBOGO-t néztem streamelve, és azt hittem minden stream olyan minőségű lesz, de nem...

(#92278) mormota79 válasza PuMbA (#92275) üzenetére


mormota79
tag

Köszi a választ!

Nagyrészt filmezek vagy általános tv nézésre használom. Sport max F1!

UHD mindenképpen mert ha pár év múlva mondjuk csereérett lesz akkor kb. 0Ft-ot fog érni egy FHD mert már üzletben se árulnak olyat.

[ Szerkesztve ]

(#92279) RudY válasza Yocee (#92272) üzenetére


RudY
addikt

Ha a TV-n van HDMI kimenet (ami nem valószínű), és a felvevő képes HDMI jelet rögzíteni, akkor igen. Így viszont marad a TV saját PVR (felvevő) funkciója, ha van.

(#92277) fardavid1 köszi ;)

[ Szerkesztve ]

(#92280) sandró60 válasza mormota79 (#92278) üzenetére


sandró60
addikt

Lehet,hogy a te tévéd is elavúlt lessz.Jön az OLED.Szerintem olyan 5-éven belűl akár a "földi"halandóknak is elérhető árban lehet vásárolni ;]

(#92281) Kronk


Kronk
őstag

Futott már bele valaki olyanba, hogy a h6400-hez kapott smart remote egér része, vagy nem is tudom hogyan nevezzem nem működik? Tehát minden funkciója tökéletesen működik, még az egéren található fel/le/jobbra/balra is, csak a mutató része nem. Remélem érhetően írtam le.

http://totesz.myminicity.com/

(#92282) zoltan6 válasza Kronk (#92281) üzenetére


zoltan6
őstag

igen,rendszeres hiba,többen is írtuk már a topikba,elem ki-be a távirányítóba aztán megjavul.

(#92283) Kronk válasza zoltan6 (#92282) üzenetére


Kronk
őstag

Köszönöm szépen, este nekiesek! :)

http://totesz.myminicity.com/

(#92284) cyanID válasza fardavid1 (#92274) üzenetére


cyanID
tag

Ilyenekkel inkább nem.
De köszönöm az infokat.

(#92285) samu2062 válasza psg5 (#92260) üzenetére


samu2062
aktív tag

Számomra semmiben.Az a kép nem az enyém,a neten találtam.Elnézést,ha oda kellett volna írnom.Én épp ezekért,soha nem vennék íveltet.Alapból nem is tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#92286) sityupityu


sityupityu
veterán

H6400-en a sportközvetítéseknél most én is látom a mások által már korábban leírt jelenséget, hogy a lassítások után gondolkodik egy rövid ideig a tévé. Érdekes, korábban nem tapasztaltam ezt.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#92287) Bilux válasza samu2062 (#92285) üzenetére


Bilux
veterán

Az íveltség max a mozikban előny semmi másra nem jó azt a baromságot, hogy a szélek egyforma távolságra vannak a szemedtől...
Mint régen a stereo hifisták egy pont volt ahova beültek és majd magukhoz nyúltak mert csak ott tökéletes a hangzás.

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#92288) dethroner válasza sityupityu (#92286) üzenetére


dethroner
veterán

Akkor már megérte felhívni rá a figyelmed, most már te is bosszankodhatsz, kapcsolgathatod műsortól függően a MP-t :P

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#92289) PuMbA válasza dethroner (#92288) üzenetére


PuMbA
titán

Nálad egyébként szerintem egy szoftver reset megoldaná a dolgot, mert az, hogy minden MP beállításon meg van ez a hiba, nem normális, hiszen ez azt jelenti, hogy használhatatlan számodra ez az opció :)

[ Szerkesztve ]

(#92290) sityupityu válasza dethroner (#92288) üzenetére


sityupityu
veterán

Annyira nem zavar, hogy állandóan kapcsolgassam. Csak fura, hogy eddig nem volt (vagy nem észleltem).
A lassítások után majd mindig elfordulok egy pillanatra, hogy ne lássam. :D

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#92291) Pancsermeste válasza dethroner (#92288) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Nem tudom, miről beszéltek, de nem is akarom tudni! ;)

Viszont, azt tapasztaltátok már, hogy pl. a kedvenc csatornát lapozgatva (prog+/-) az oldalt megjelenő infó sáv nem frissül azonnal? Tehát, a kb. 4 mp-ig megjelenő pr. infó éppen az eltűnése előtt frissül csak, az eltűnése előtti kb. 1 mp-ben. Ez egyre inkább zavar. Sokszor továbblapozok, mert mikorra észreveszem, hogy még az előző programot írta ki, már megnyomom a p+ gombot.

-= Pancsermeste® =-

(#92292) fcsabika1


fcsabika1
tag

Sziasztok.
Egy UE40J5100 típusú TV-t vettem, ma érkezett meg, ki is próbáltam de van egy problémám vele.
Az usb-s képlejátszással van gondom.
Van amikor gyorsan betölti a képeket, van amikor hihetetlen lassan, van amikor nem érzékeli hogy bedugtam az usb-t, van amikor egy kis ideig jó, utána lefagy, stb stb.
Nem annyira sokat teszteltem még, de a zene és videólejátszással eddig nem volt problémája, de ez lehet véletlen.
Legtöbbször azt a változatot játssza, hogy egy darabig jó, aztán lefagy és egy idő után kiírja hogy usb nincs csatlakoztatva vagy valami hasonlót, és ekkor ha újra bedugom akkor érzékeli, de megint lefagy és csak ha ki-be kapcsolom a tv-t akkor lesz jó (egy darabig).
Valakinek volt/van hasonló problémája?
Lehet hogy csak a pendriveval van valami baja?
Vagy magának az usb portnak lehet baja?
Hogy lehetne megoldani?
Esetleg szoftverfrissítés létezik rá ami segíthet?

(#92293) ßrainiac


ßrainiac
addikt

Általános beállítás

PC-t és játékkonzolt a HDMI/DVI feliratú bemenethez kell csatlakoztatnunk. Játékhoz a bemeneti forrás címkéjét PC-re kell állítanunk, míg filmnézés esetén Blu-ray-re. Ezt úgy tehetjük meg, hogy a forrásra átkapcsolva pár másodpercen belül meg kell nyomnunk a távirányító Tools (Eszközök) gombját és a Névszerkesztés opció alatt megtaláljuk a választható címkéket. Játékhoz továbbá a Rendszer -> Általános menüben lévő Játék módot is be kell kapcsolnunk.

Sziasztok,

Vettem egy UE48H6400-at, mivel erositobe megy be a belteri egyseg es a PC is, a TV-be csak egy HDMI megy be, igy azt a HDMI1-be dugtam be (ami az STB).

Ez lehet az oka annak, hogy nem tudok labelt allitani rajta?

Valakinek vmi otlet hogy lenne a legjobb? Dugjam az erositobol jovo HDMI-t a TV-n levo HDMI/DVI-be es itt mar allithato lesz a PC / Game mode? Nem lesz rossz hatassal a PC mod a T-home-os belteri egyseg kepminosegere?

:R

(#92294) Flashget válasza vadorzó (#92276) üzenetére


Flashget
félisten

jó tanácsként.
nem elég átnevezni a feliratfájl nevét vagy .srt-be konvertálni, ajánlott betölteni és rögtön elmenteni Subtitle Workshoppal így kijavítja az esetleges hibákat a feliratban ami szintén egy hiba forrás lehet.

Realme GT Master Edition

(#92295) as1961


as1961
csendes tag

Sziasztok!

Samsung UE46ES8000 TV-re lehet telepíteni KODI-t? Ha igen hogyan?

(#92296) Janesz1981 válasza mormota79 (#92278) üzenetére


Janesz1981
tag

2-3 év múlva (reményeim szerint xD ) a mostani tv-k olyanok lesznek mintha crt-t akarnál eladni a budget (200k) körüli oledek mellett. Na jó ez kicsit túlzott volt de azt ne várd attól hogy uhd majd értékálló lesz főleg ha 50hz-es. Most szerintem valami pofásabb fhd után érdemes nézni amivel átvészeli ember ezt a 2-3 évet :D

Jut eszembe az is röhej samsung ívelt tévék optimális nézési távolsága a rádiusz miatt olyan messzi van majdnem hd is lehetne felbontás mert elmondásuk szerint az emberek túlnyomó része ilyen messziről nézi a tv-t. Ezért kell az uhd? x)

(#92295) as1961:
kizártnak tartom.

[ Szerkesztve ]

(#92297) sandró60 válasza fcsabika1 (#92292) üzenetére


sandró60
addikt

Próbáld egy másik pendrive-vel.Ezt is próbálgadhatod,de ajánlott egy formázás előtte.A pendrive alap esetben Fat32-re van formázva.Ezzel 4GB-nagyobb filéket nem tudsz lejátszani.Ajánlott egy külső winchester 2.5" vagy 3.5"Amit NTFS-re tudsz formázni

(#92298) RudY válasza fcsabika1 (#92292) üzenetére


RudY
addikt

Szia! Az USB eszközökkel ugyanolyan óvatosan, mintha más eszközön használnád (PC, laptop stb.), a korrekt leválasztást ajánlott végigcsinálni, a ki-be húzgálás, dugdosás helyett. Nem túl gyakori, de előfordulhat zárlat az USB portokon, ilyenkor az összest letiltja (bár ezen a reset többnyire segít...vagy a szerviz). Jobban belegondolva, ezt inkább a saját tápos USB eszközök okozhatják, de már nem törlöm ki.
Először a pendrive-ról ments le mindent, utána jöhet ez: [link]
Ha vannak hibák kukázhatod, mielőtt nem vesznek el fontos adatok meglepetésszerűen. A firmware frissítéséről megoszlanak a vélemények, én nem használok gyárit, úgyhogy nem is szavazok az ügyben :DDD

(#92299) dethroner válasza PuMbA (#92289) üzenetére


dethroner
veterán

Csak sportnál vettem ezt észre, a lassításokból ahogy visszajönne a normál sebességre.
Mondjuk múlt héten ránéztem vízilabda meccsekre is, és ha használtam az MP-t, akkor néha a víz érdekesen belassult :U
Még a végén rávesztek egy frissítésre. Mondjuk már kezdem is unni hogy minden bekapcsolás után kínálgatja a hülye frissítését.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#92300) dethroner válasza sityupityu (#92290) üzenetére


dethroner
veterán

Ó, majd fog zavarni :) Most már tudod mire kell figyelni és egyre inkább keresni is fogod ezt a hibát. Milyen MP értéken használod?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.