Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91451) apszi válasza bigdady (#91450) üzenetére


apszi
őstag

MAx mellé rakod .srt-ben :)

(#91452) gurabli


gurabli
senior tag

Még egy kérdésem lenne a 48H6400-el kapcsolatosan: mennyire jellemző rá a DSE foci közben? Pár helyen azt olvastam, hogy egyáltalán nem, máshol viszont mindent dicsértek, de kihagsúlyozták, hogy sajnos igen csak jellemző a DSE focinál, így elég zavaró (különösen annak, aki plazmához szokott).

Mik a tapasztalatok e téren (pl. Digisport HD vagy Sport HD)? Lehet, hogy akik DSE-re panaszkodtak, csak nem tudták rendesen beállítani, de az is lehet, hogy igen, csak egyszerűen nem lehet mit kezdeni vele és valóban nagyon zavaró?

Szerk: még valami: kb. hány fokig lehet oldalról nézni, hogy ne legyen teljesen pocsék a kép, avagy hány fokból nézhető még normálisan?

[ Szerkesztve ]

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#91453) PuMbA válasza gurabli (#91452) üzenetére


PuMbA
titán

A kapott példánytól függ, nem lehet két ugyanolyat gyártani :)

(#91454) gurabli válasza PuMbA (#91453) üzenetére


gurabli
senior tag

OK, ezt tudom, de azért mégis mire számíthatok? Akkora eltérés csak nem lehet?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#91455) sandró60 válasza gurabli (#91452) üzenetére


sandró60
addikt

Én kb 23fokban-érzem jól magam :D
Félre téve a tréfát a betekintési szögek. .Én középről nézem az asszony kb a közepétől számitva 15fokkal jobra,de ha jönnek vendégek akkor is csak a 3D-nél van egy kis probléma amikor kb 4-5 ember szeretne minnél jobban a közepéről nézni a "szuper"3D-t.Nem beszélve a(Sony hangrenszer) házimozi hatást is szerenék élvezni :D

(#91456) RudY válasza sandró60 (#91455) üzenetére


RudY
addikt

Milyen probléma?! Aki megfelelő "tápellátással" érkezik a vetítésre, az ülhet a jobb helyre, nincs demokrácia :DDD

(#91457) apszi válasza sandró60 (#91455) üzenetére


apszi
őstag

Általánosságban én is olyan 15-20 fokot mondanék ahol még nem vészes, itt is inkább sötétebb környezetben, főleg sötétebb képrészleteknél észrevehetőbb. Normál nappali fényviszonyok mellett itt még nem igazán szembetűnő.

(#91458) gurabli válasza sandró60 (#91455) üzenetére


gurabli
senior tag

Jól van na, elírtam, fok, szög, egykutya...

3D-nél tudom, hogy középen kell lenni, amennyire csak lehet. Ez nem is gond.

Normál esetben én szeretek az L-alakú kanapé oldalsó részén ledőlni és meccset nézni, ami azért van úgy 25, de lehet 30-as betekintési szög is (már nem merek fokot írni).

DSE focinál?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#91459) sandró60 válasza RudY (#91456) üzenetére


sandró60
addikt

Tiszta nosztalgia ez a 3D-film nézés.Annó 1958-ban láttam elöszőr Munkácsy televizión adást.Akkoriban nem voltunk annyira elidegenitve egymástól.Egy jobb focimecs komoly nézö közönséget vonzott nem csak a "Népstadionba"ha nem a szomszédokkal együtt tévén(fekete-fehér) nézett mérközések is :D

#gurabli-pedig leirtam gyakorlatilag semmi különbség nincs,ha csak nem valami extra-tehát a tévé "vonalában" néznéd :K

[ Szerkesztve ]

(#91460) jozs6200ax válasza RudY (#91427) üzenetére


jozs6200ax
aktív tag

Nem a nafta kevés. Eszköz (hdd) hiba valószínűleg. Valakinek gond nélkül működik és van akinek ugyan az a gondja mint nekem. Szerintem a benne lévő hdd típus más.

(#91461) apszi válasza gurabli (#91458) üzenetére


apszi
őstag

Bár én utálom a focit, de lesz DSE, hogy milyen mértékben, az valóban csak a kifogott paneltől függ, de észre fogod venni, ezt nem úszhatod meg. Hogy mennyire fog zavarni, az megint más kérdés. :)

(#91462) gurabli válasza apszi (#91461) üzenetére


gurabli
senior tag

OK, köszönet. Ebből komoly próba lesz mielőtt megvenném. Csak az a gond, hogy nehéz lesz üzletben, mert eleve rengeteg beállítás van, azok közül ott úgysem tudom majd, hogy melyik milyen hatással van pl. a DSE-re. Viszek majd felvételt, szórakozom egy kicsit.
Aztán ott a betekintési szög is. Jó, tudom, unalmas vagyok, de hát nem könnyű választás ez (ahogy már többen is írtátok). Akit jobban érdekel a minőség, az elég komoly kihívások elé néz (ha nincs pénze pl. OLED-re).

A betekintési szög miatt lehet, hogy jobban járok az IPS panellal, de akkor viszont túl sokat bukok a kontraszton és a feketén... Szívás, de nagyon.

mindjárt elegem lesz és marad a jól bevált Panasonic plazma.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#91463) bigdady válasza bigdady (#91450) üzenetére


bigdady
nagyúr

Visszaolvastam es van aki j5100-at ajanlja inkabb mint j5000-et. Akkor most melyik jobb? Vagy egy kutya?

(#91464) sandró60 válasza gurabli (#91462) üzenetére


sandró60
addikt

Az üzletben gyakorlatilag nem fogod látni azokat a hibákat amitől"annyira félsz"Teljesen mások a fény viszonyok.Szóljál majd az eladónak,hogy kb fél-1órára sötétitsék be az üzletet. ;] Elnézést,de ez nem vicc,mert csak igy tudnád meg állapitani a hibáit a leendő tévédnek,de ez se biztos,mert a kolléga is irta,ahány panel mind egyedi beállitású. :K

[ Szerkesztve ]

(#91465) gurabli válasza sandró60 (#91464) üzenetére


gurabli
senior tag

Tudom, pont ez a gond. Elég alaposan körbejártam a témát. Az üzletben szinte esélytelen lesz ezt megállapítani... Szinte fölösleges is tesztelgetni. Ezért unalmaskodom itt, mert ti használjátok a tv-t és van valós tapasztalat is.

Otthon majd megnézem, hogy mennyi a betekintési szög, ami kellene, lemérem a pontos távolságot is.

Ha a vásárlás mellett döntök, akkor bemondok egy jó árat, kb 170e, ha ennyiért ideadják, akkor szerintem jó vétel, ha nem, akkor marad a plazma.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#91466) sandró60 válasza gurabli (#91465) üzenetére


sandró60
addikt

Csak nem az Euronics-ban veszed ott lehet alkudni. ;] Már valaki irta itt a fórumon :K

(#91467) gurabli válasza sandró60 (#91466) üzenetére


gurabli
senior tag

Történetesen igen :) De azért ott, mert beígérték a Panát, majd nem lett belőle semmi. Így vagy adnak kb. azon az áron valamit, vagy nem lesz vásárlás. A 0%-os hitel is már elfogadva, csak aláírásra vár... Mondjuk mehetne kp is, de ha van 0% THM, akkor nem adok kp-t.
Eleve majdnem minden jóval drágább náluk, mint máshol, szóval ezt is bevetem. Nem nehéz így, ha nem akarom mindenképpen megvenni.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#91468) Gedeon31 válasza Flashget (#91420) üzenetére


Gedeon31
addikt

(#91469) akyyy


akyyy
senior tag

Állítólag amikor a "CI nyílásba belehelyezem a CAM modult",, az a modul amit a tvhez adtak kontakt hibás, legalább is ezt mondták a kábeltv szerelők mikor bekötötték a digitális adást. Bekapcsolom, bejön, öröm és boldottság, kikapcsolom, később megint be, és a fél csatornalista kódolt, és a Közös illesztő felület menüpont is szürke marad. ilyenkor kiveszem a kártyát (a modull benne marad persze), és visszahelyezev talán jó lesz, vagy nem.

Vagy másnál is volt ilyen?

Megnéztem, májusba jár le a 2 év garancia, szóval hátha még szerencsém van. Felőlm adhatnak egy csere ívelt 4K-s készüléket :DDD

(#91470) sandró60 válasza akyyy (#91469) üzenetére


sandró60
addikt

Egy kis alkohol-azért neked is kell-segithet :D -érintkezők tisztitása :K

[ Szerkesztve ]

(#91471) elefontelefo válasza RudY (#91440) üzenetére


elefontelefo
tag

Köszönöm szépen, jó ötlet ez a hangprojektor, pedig a MediaMarktban azt állították, hogy 100k alatt nem megoldható a probléma... látom, van 30-ért Samsung is, de a Blaupunkt-nak nagyobb a teljesítménye, azért jobb ugye? Mondjuk a Samsung jobban néz ki.
Még eszembe jutott, hogy a set-top-boxon hátha van jack kimenet, azt még megnézem, ha nincs, akkor veszek nekik egy ilyet, hadd örüljenek. :DDD

(#91472) RudY válasza elefontelefo (#91471) üzenetére


RudY
addikt

Nem tudom, hogy jobb-e, csak egy kéznél lévő példa volt éppen ;)

(#91473) Clever0 válasza akyyy (#91469) üzenetére


Clever0
senior tag

Ha a modul tévébe dugott érintkezői kontakt hibásak, akkor érdemes azt is ki-be húzni párszor. Megpróbálhatod a kártyát is megvastagítani papírdarabbal vagy szigetelőszalaggal. Ha vacak a modulod és még garanciális, akkor cseréltesd ki!

(#91474) Flashget válasza Gedeon31 (#91468) üzenetére


Flashget
félisten

Egyelőre kettőnk közül csak Te osztasz.
Azért linkeltem be a régebbi hsz-d, hogy lásd kérdeztél és nem az volt a válasz, hogy haverod a gugli!
Normális esetben valaki válaszol és állít akkor alátámasztja egy hiteles linkkel nem gugli haverozik.
Én pedig teljesen másról írtam nem a 14 napos elállási jogról és annak kifizetéséről, ami már akkor létezett mikor a csereutalványt kaptam júniusban. Sőt annak idején téma volt itt a topicban is a változás.
Annak kifizetésére mondtam, hogy 30 napot mondtak, de 12 nap alatt küldték tehát még a 14 napon is belül voltak ha.... Erre nincs semmilyen törvényi módosítás a csereutalvány kifizetésére.
A 8 napot változtatták 14-re 2014-ben és annak kifizetését.

Realme GT Master Edition

(#91475) akyyy válasza Clever0 (#91473) üzenetére


akyyy
senior tag

Most az lett, hogy holnap visszahivnak a Samsungtól, és távsegítséggel megnézzik, hogy van-e baja. De szvsz nincs, mert néha működik, néha meg nem.

Más: van rá mód, hogy PC-t tv-re kötve HDMI kábellal, 3D-be játszhassak a Tomb Raiderrel, 1080p-be? Mert ha így állítom be, akkor minimális lag van, de van akkora hogy úgy már játszhatatlan (filmeknél ez nem zavaró, max az elején mikor bojongok a BD lemez menüjébe). Ha 720p-n van, akkor nincs semmi lag, de hát az mégis csak 720.

(#91476) sityupityu válasza jozs6200ax (#91460) üzenetére


sityupityu
veterán

Használsz usb hosszabbítót?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#91477) gurabli válasza sandró60 (#91464) üzenetére


gurabli
senior tag

No, 6200-ast kapnék 180e-ert, ennyi a max, amit tudnak engedni. Szerintetek? Jó vételnek számít vagy maradjon a plazma. 6400 az legalább 200e lenne.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#91478) blakey válasza gurabli (#91477) üzenetére


blakey
titán

J6200-ast?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#91479) gurabli válasza blakey (#91478) üzenetére


gurabli
senior tag

48H6200

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#91480) blakey válasza gurabli (#91479) üzenetére


blakey
titán

Biztos? Szerintem sokat kérnek érte.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#91481) gurabli válasza blakey (#91480) üzenetére


gurabli
senior tag

Biztos. A 2014-es modell. Akkor felejtős? Mondjuk sehol sem kapható ennyiért. Ha várok is, mi lenne ennyiért, kérdés.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#91482) PuMbA válasza gurabli (#91479) üzenetére


PuMbA
titán

Ahhoz képest jó ár, hogy már 210k-ért futott ki, ugye az élete végén minden TV árát emelik, mint a fene :)

(#91483) Pancsermeste válasza gurabli (#91477) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Azt nem tudom, hogy mennyire jó vétel most, de örülök, hogy a nyáron megvettem az 50H6400-at 170K-ért, és nem vártam a típus kifutási, vagy karácsonyi akciókra...

-= Pancsermeste® =-

(#91484) blakey válasza Pancsermeste (#91483) üzenetére


blakey
titán

Én is ezek miatt írom, hogy annyit nem ér szerintem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#91485) gurabli válasza PuMbA (#91482) üzenetére


gurabli
senior tag

Szerintem nem veszem meg. Várok, hogy megerkezzenek az új sorozatok, közben figyelem az árakat, 48-50 méretben.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#91486) dethroner válasza gurabli (#91485) üzenetére


dethroner
veterán

A H6200 már hónapok óta kifutott, sehol sem kapható. Ez valami kiállítási darab lehet, vagy visszavitt, javított. Kihagynám.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#91487) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok!

Megérkezett a UE43J5500 tévém. Beüzemeltem.
Gondoltam megnézek egy filmet 2,5"-os Samsung HDD-ről, de az MKV-k és AVI-k 80%-a el sem indul váratlan hibára hivatkozva. Pendrivera átmásolva ezeket, elindulnak... :((( Az előbb tallózott be egy mappát a HDD-ről és hallottam, hogy leállt menet közben a vinyó feje... Mintha kihúzták volna az áramot belőle. 2 USB van rajta, természetesen abba dugtam, ami felé ez volt írva: HDD 5V/1A.
Mi lehet a gond? :R

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#91488) PuMbA válasza gurabli (#91485) üzenetére


PuMbA
titán

Áprilisban jelennek meg az új sorozatok és őszre kerülnek olyan árban, ami már megvehetővé válik :)

(#91489) gurabli válasza PuMbA (#91488) üzenetére


gurabli
senior tag

Nem a 2016-os modellre gyúrok, hanem a kifutó 2015-re, Panasonic, Sony, Samsung vagy LG. Szerintem tavaszra lesz ilyen akció, de az idén olimpia, szóval legkésőbb akkor biztos.

Emígy hol érdemes elsősorban figyelni, MM, ED, Euronics?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#91490) Anubis_9 válasza gurabli (#91489) üzenetére


Anubis_9
őstag

Nem is tudtam, hogy olimpia is lesz idén. :D Foci EB is lesz júniusban. A kettő együtt már sanszos egy TV akcióra nyáron. :D

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#91491) Flashget válasza PuMbA (#91488) üzenetére


Flashget
félisten

szerencsére a foci EB miatt hamarabb kell kiadniuk az idei szériát ellenben a tavalyi júniussal..
ilyen későn még egyik verzió sem debütált a hazai boltokban, mint a J széria....de talán nem is bukott ekkorát, hogy a gyártó elárassza karácsonykor a hazai boltokat előző évi szériásokkal.

Realme GT Master Edition

(#91492) Flashget válasza gurabli (#91489) üzenetére


Flashget
félisten

amikor a viszonteladó boltok akiket felsoroltál + Tesco, Auchan készletkisöprés akciót tart február/márciusban.
utána már jönnek az újak és számítani lehet 5 év gondoskodásra bizonyos modelleknél az EB vagy az Olimpia alatt.

Realme GT Master Edition

(#91493) dokee78


dokee78
félisten

Tesóm vett ma egy 40J6300-at.
Miben jobb vagy rosszabb,mint a H6400?
Mert ilyet akart csak ott nem volt már.

Azt hittem ezek már nem égnek be,de azt írja a használati útmutató,hogy beéghet.

(#91494) Fehérsólyom


Fehérsólyom
aktív tag

Sziasztok!

Ha az UE55H6400 USB forrásból (pendrive vagy HDD) filmet játszik le, akkor a film hangát minden esetben eredeti formában kiküldi a HDMI (ARC) csatlakozóra (azaz egy AV receiver érintetlenül megkapja az eredeti hangot) vagy konvertálgat ide-oda (amit pont el szeretnék kerülni)?

Hiába kerestem a leírásban erre utaló információkat nem találtam (vagy nagyon elkerülte figyelmemet).

(#91495) smisa válasza gurabli (#91489) üzenetére


smisa
őstag

Hívd fel a Mammutban lévő MM-t szerinem van még nekik 48H6400 190e-t

(#91496) jambiyya válasza Fehérsólyom (#91494) üzenetére


jambiyya
őstag

Nem az eredeti hangot küldi. Ha DD az eredeti hang, akkor egész pofás, a dtsneo (nekem) hallgathatatlan, minden más stereo. Szóval ha kell az eredeti hang, akkor az ARC nem lesz jó.

(#91497) Clever0 válasza akyyy (#91475) üzenetére


Clever0
senior tag

Félreértettelek. 3 dologról van szó.
- A tévéhez egy modulfogadót adnak. Ha ez kh-s, ezt is ki-be lehet tenni. Akár kölcsön is kérhetsz valakitől próbaképp, valószínűleg sok Samsung típushoz azonosat adnak.
- Ebbe kell helyezni a modult, amit a kábeltévések adtak. Ennek vannak érintkezői a modulfogadó és a kártya felé. A modult meg lehet mozgatni a tévé modulfogadójában.
- Van a kódkártya, amit a modulfogadóba lehet dugni. Ha lötyög, akkor lehet vastagítani.
A kábeltévések miért mondták, hogy a modulfogadó rossz? Ugyanannyi eséllyel lehet hibás az általuk adott modul is.

(#91498) torreador22


torreador22
aktív tag

Sziasztok! Jött valami frissítés a 6400 tv re érdemes frissíteni ? Köszi

torreador22 felhasználónak 369 pozitív és 0 negatív értékelése van az oldalon!

(#91499) sandró60 válasza torreador22 (#91498) üzenetére


sandró60
addikt

Viszont kérdezek.
Jól működik a tévéd? ;]
Igen válasz esetén nem kell!Új funkciót soha nem fogsz kapni a frissitésekkel.Toldozást-foldozást azt igen :D

(#91500) apszi válasza gurabli (#91485) üzenetére


apszi
őstag

Ahogy mások is írták, én is hagynám a H6200-at, és Samuból nem is vennék 2015—ös modelt, személy szerint megvárnám a 2016-os szériát. Viszont így utólag azt kell mondjam, és bár nagyon sokáig én is filóztam rajta, nem vennék ips panellel szerelt tévét. Feltéve, hogy nem kizárólag nappali fényviszonyok mellett használnád. Esetleg nézz körül 2015-ös Pana fronton.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.