Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86951) PuMbA válasza Flashget (#86950) üzenetére


PuMbA
titán

Szerencsére még visszacserélheti, ha akarja :)

[ Szerkesztve ]

(#86952) M0RGI válasza Flashget (#86947) üzenetére


M0RGI
őstag

Ez hány évet jelenthet kb?

(#86953) Flashget válasza M0RGI (#86952) üzenetére


Flashget
félisten

szerintem amíg még a kábelszolgáltatóknál is analóg adás van a sok régi készülék miatt, jó ideig ez nem fog változni.
TV-ben 5 évig gondolkodj azalatt szinte kizártnak tartom, hogy most a nagy átállásuk után T2-re fejlesztenének. Teleszórták az országot DVB-T beltérikkel...

Realme GT Master Edition

(#86954) M0RGI válasza Flashget (#86953) üzenetére


M0RGI
őstag

Remélem azért 5 évnél később következik be. Az előző TV-m 20 éves, amit most cseréltem le. :D

(#86955) ChipKng válasza Hey!!! (#86948) üzenetére


ChipKng
aktív tag

Ha a gepen nem fut semmi mas akkor nem lenne szabad akadnia. Windows-bol milyen van fent? Lehet eppen nekiall frissiteni egy jot... Task manager mit mond mikor megakad? Milyen a halozatod? 100Mbit vagy 1 Gigabit? A halozaton hub-ot hasznalsz vagy switch-et a tobbi TV/egyseg kozott?

2B OR NOT 2B that is FF

(#86956) wong kok wah válasza sityupityu (#86941) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Nekem is állandóan irja 2 napja a frissítést.
Pedig eddig sem a legfrissebb volt rajta, nem tudom most miért kezdte el..
2260 van rajta és most a 2290 et akarná telepíteni.(HU7500)
Gondolom nincs changelog az fw hez..?!

(#86957) sandró60


sandró60
addikt

Érdekesség képen leirom egy 2007 feljegyzésemet-Akkor 102cm Lg plazma tévém volt-Áramfogyasztásmérőre volt csatlakoztatva 369-napon keresztűl.
A mért fogyasztás ennyi idő alatt-325kWh-volt
A mostani 55H6400-egy hónapban(napi-5-6 óra) 25kWh. Az 1-évben-kb 300kWh.

[ Szerkesztve ]

(#86958) M0RGI válasza sandró60 (#86957) üzenetére


M0RGI
őstag

-

[ Szerkesztve ]

(#86959) sandró60 válasza M0RGI (#86958) üzenetére


sandró60
addikt

Amúgy neked milyen tévéd van ;]

(#86960) M0RGI válasza sandró60 (#86959) üzenetére


M0RGI
őstag

:)
Ma hozzák a UE48H6400-t. Miért?

(#86961) sandró60 válasza M0RGI (#86960) üzenetére


sandró60
addikt

A kis ördögöt vedd úgy ahogy te is hozzászóltál az elöző bejegyzésemhez.
Grat a tévéhez.A topikban(összefoglaó) megtalálod a kb-beállitását is.

[ Szerkesztve ]

(#86962) Flashget válasza M0RGI (#86954) üzenetére


Flashget
félisten

Megnyugtatlak ez a tévé nem fog 20 évig üzemelni (eleve a lcd-re valami 50.000 üzemórát írnak asszem) a másik, hogy borzasztóan elavult lesz. Gondolj rá 20 évvel ezelőtt mi volt tévézés terén és mi van most. :B

Nálam mindenféle fw frissítés nélkül eltűnt a műsorajánló és ilyen lett, bal sarokba még kisebb lett az éppen futó csatorna képe.

Realme GT Master Edition

(#86963) macy válasza Flashget (#86962) üzenetére


macy
addikt

Nálam még megvan a műsorajánló. F6400.

(#86964) Tegla80 válasza Flashget (#86962) üzenetére


Tegla80
addikt

Mivel a smart hub kulon is frissitheto es fw frissites nelkul is valtozhat csak a hub frissitese miatt.Ez regen is igy volt...... :U

Sony® & PlayStation®

(#86965) M0RGI válasza sandró60 (#86961) üzenetére


M0RGI
őstag

Igen, rájöttem, hogy tévedtem. :)
Köszi, már alig várom, hogy megjöjjön és babrálhassak rajta, nézhessem.

(#86966) ChipKng válasza sandró60 (#86957) üzenetére


ChipKng
aktív tag

A Pana 42" G20-am utan jott a 48" H6400 es a nagyobb meret ellenere a villanyszamla a beka segge ala esett vissza... Oltari nagy a difi...

2B OR NOT 2B that is FF

(#86967) sandró60 válasza ChipKng (#86966) üzenetére


sandró60
addikt

Kb én is ezt akartam ki hozni.Ugye amit irtam(55") nálam is az összevetésben kevesebbre jött ki,persze függ a tévé ilyen-olyan beállitásától is.Ahány ember annyi beállitás :D

(#86968) Flashget válasza macy (#86963) üzenetére


Flashget
félisten

A tv-d kapcsolódik a nethez? nekem lan kábellel így simán változik ezen része, de mindegy úgy se nagyon nyomkodom a smart gombot.

Realme GT Master Edition

(#86969) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Azért nem semmi csere új tv direkt offoltam a frissítést minden netes bizbaszt, erre mit csinál mikor beállítom a netet? Hát első dolga lehúzni az új firmwaret és kövi indításkor már fel is telepítette! :DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#86970) sandró60 válasza Sárpac (#86969) üzenetére


sandró60
addikt

Úgy néz ki,hogy a Samsung-meg csinálta,hogy akár csak a tévé közelébe viszed az utp-kábelt már frissiti a szoftvert.Jó tudom van benne Wifi-is. :D

Mikeee89
Akkor te már nem fogsz ilyen tipusú tévét venni. :K

[ Szerkesztve ]

(#86971) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

A karácsonyi időszakban én is lecsapok egy 40 colos h6400-ra. Ha még lesz. A samsung honlapon live chatben megkérdeztem, hogy gyártják-e még a h6400-as szériát. Nem tudott rá érdemben válaszolni az ügyintéző. Mondta, hogy mivel tavalyi széria, előfordulhat, hogy már nem lesz. Javasolta, hogy a Miskolci szakszervízt is hívjam telefonon, ők talán tudnak keríteni (miskolc közelében lakom).

Először h6200-ast akartam, de azt már alig lehet kapni...

Van valakinek infója arról, hogy a boltokban lévők már utolsó darabok, vagy még tényleg gyártják?

(#86972) PuMbA válasza Sárpac (#86969) üzenetére


PuMbA
titán

Teljesen felesleges ezzel foglalkozni szerintem, sokkal több energiád marad és nem kell nyomogatni, hogy nem akarsz frissítést, ha frissítesz azonnal mindig, aztán ennyi :)

[ Szerkesztve ]

(#86973) Redeckt válasza PuMbA (#86972) üzenetére


Redeckt
tag

Lassan alakulhatna egy frissítés fóbiában szenvedőknek való csoport.
Időnként mehetne vendég pszichológus, stb.
Ez nem játék, komolyan kell az ilyet venni. :)

Vájtere ala kopp deckt, blinde alanm zeros flokt Redeckt!

(#86974) Tegla80 válasza Redeckt (#86973) üzenetére


Tegla80
addikt

Aha, ezt mondja az aki nemreg erkezett ide a topicba es nem hasznalja a keresot.....aki regi az meg boven tudja azt amit.
Vitatkozni nem akarok,szval frissitsetek csak batran....

Sony® & PlayStation®

(#86975) sityupityu válasza Tegla80 (#86974) üzenetére


sityupityu
veterán

Pl anno a C650-nél ha valaki frissített orrba-szájba, és nem aktiválta még időben egy régi fw-nél a PVR funkciót annak később már nem is volt lehetősége rá.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#86976) jambiyya válasza sandró60 (#86967) üzenetére


jambiyya
őstag

Fura, hogy csak 25 a különbség. Én is 42-es plazmáról váltottam, de az a felette lévő hangfalat is felforrósította, az lcd meg még csak nem is langyos.

(#86977) sandró60 válasza jambiyya (#86976) üzenetére


sandró60
addikt

Talán azért,mert azokban gyakorlatilag nem volt internet lehetőség-wifi meg különböző más lehetőség- média lejátszás.Ami szintén növelheti az áramfogyasztást.

(#86978) M0RGI válasza Mikeee89 (#86971) üzenetére


M0RGI
őstag

Én nem mertem megvárni a karácsonyt a 48H6400-el. Féltem, hogy addigra elfogy.
Lehet bukni fogok rajta ha akkor esetleg lesz olcsóbban, de szerintem a 2015-ös UHD és hajlított xarokat fogják inkább leárazni. Legalábbis remélem... :)

(#86979) Flashget válasza sityupityu (#86975) üzenetére


Flashget
félisten

ez így volt a D szériában és utána is..harc a samygo ellen, ahelyett, hogy a samsung szerződtette volna őket és akkor normális szoftverrel lenne ellátva a tv.
még mindig itt van a leírás, hol és mit kell szerviz menüben állítani, hogy a samsung ne tudjon önkényesen állitgatni, telepitgetni a tévében annál aki nem akar frissiteni. Feltéve ha ez ellen már nem települt egy újabb fw. ;)

És teszik mindezt úgy, hogy ők maguk hirdetik akinek nincs gondja a tv-vel az ne frissítsen. Számtalan beírás van arról, hogy a frissítés után rosszabb lett a tv.

Realme GT Master Edition

(#86980) PuMbA válasza Tegla80 (#86974) üzenetére


PuMbA
titán

J szériás TV-knél kritikusak a frissítések, ugyanis egy új szoftver van rajta tele képminőséget is befolyásoló hibákkal, ami biztos, hogy javul mindig :) Régebbieknél lehetnek elvesztett feature-ok, de itt már megint csak D-s meg régebbi szériáról beszélünk, ha jól tudom :) A H-s széria képminőség javító frissítése is szép dolog volt :)

[ Szerkesztve ]

(#86981) Willie válasza sityupityu (#86975) üzenetére


Willie
őstag

De volt rá lehetősége. :) Csak fel kellett tenni a 0000-s szoftvert.

(#86982) sityupityu válasza PuMbA (#86980) üzenetére


sityupityu
veterán

A H-s széria képminőség javító frissítése is szép dolog volt

Ez alatt pontosan mit értesz?

(#86981) Intercreptor Valóban, igazad van. Csak az koránt sem volt olyan egyszerű dolog mint egy sima fw csere. :)

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#86983) PuMbA válasza sityupityu (#86982) üzenetére


PuMbA
titán

Egy kis ideig több embernél nagyobb képmosódást okozó hiba volt a firmware-ben :)

(#86984) sityupityu válasza PuMbA (#86983) üzenetére


sityupityu
veterán

Gondolom akkor ez egy jóval régebbi fw volt.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#86985) Redeckt válasza Tegla80 (#86974) üzenetére


Redeckt
tag

Az, hogy egy fórumon megvitatunk dolgokat, szerintem piszok alapvető és egészséges dolog.
Ettől pont úgy nem fogsz megbetegedni, mint ahogy a TV-d sem egy frissítéstől.

Én lennék a legboldogabb, ha a garanciaidő végéhez közeledve, mindig hazavághatnám egy rám erőszakolt frissítéssel a TV-t.
Még soha nem sikerült. Esetleg, ha rémmeséket olvasnék, és közben imádkoznék is, nem tudom.. :U

(#86975) sityupityu: Ez egy nagyon rossz példa. :D

Vájtere ala kopp deckt, blinde alanm zeros flokt Redeckt!

(#86986) sityupityu válasza Redeckt (#86985) üzenetére


sityupityu
veterán

Miért? :) Valós dolgot (problémát)) hoztam fel amit a frissítésnek köszönhettek a C650 tulajok. :) Az, hogy a tévében hivatalosan nem volt felvétel funkció az egy dolog, viszont gyakorlatilag meg ott lapult benne. :D

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#86987) Flashget válasza Redeckt (#86985) üzenetére


Flashget
félisten

pedig ha rákeresel csak itt a topicban mennyien írtak be fw frissítés után, most mit tegyenek, mert rossz lett ez, rossz lett az..csak azért felrakni mert újabb a verzió szám egy hatalmas bullshit samsung tv esetében.

Realme GT Master Edition

(#86988) BBéci válasza Redeckt (#86985) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem sem ésszerű a Samsung tévék firmware-ét frissítgetni. :( Többet árt, mint használ.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#86989) Skyhigh válasza BBéci (#86988) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Én mindig frissítettem, sosem volt vele bajom,
most viszont életemben először érzem, hogy végre látom is hogy milyen előnye van.
Ha vki F szériát frissíti akkor nem csak az ON TV tűnik el, hanem a smart hub gombra kap egy gyorsmenüt is amit testre is szabhat. Ez a TV műsor alatt is megnyitható és a képernyő alsó részén jelenik meg.
Tehát mint régen egy kis ablakban kaptam a TV képét bal felül és ott volt a sok alkalmazás, most a TV műsor teljes képernyőn marad és az alkalmazások lesznek a kicsik.

Valahogy így ( a képet a netről loptam):

[ Szerkesztve ]

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#86990) Redeckt válasza sityupityu (#86986) üzenetére


Redeckt
tag

Azért, mert a PVR csak a magasabb árkategóriában volt szolgáltatás a C sorozatban.
A C650 esetében, egy fejlesztői körültekintés hiányaképp juthattak hozzá (és ezt köszönhették) a tulajdonosok. Amit te pontosan tudsz. :)

(#86987) Flashget:

Te pedig, ha rákeresel a hozzászólásaimra, látni fogod, hogy sehol nem állítottam, hogy egyáltalán nem létezik a Samsung TV-k szoftveres világában hiba.
És azt sem állítom, hogy minden új verzióval kimászik majd egy pucér nő a kijelzőből, és legalább fél órát vonaglik mindenkinek.

Csak annyit javasolnék, hogy annyira ne csináljunk magunk alá egy-egy ilyen alkalommal. És ne képzeljük be, hogy gonosz manók ülnek a fejlesztői székben, akiknek feltett szándékuk, hogy mindent tönkretegyenek.

(#86988) BBéci:

"Többet árt, mint használ."

Ez egy bátor kijelentés. :) Nem kérdezem meg, hogy milyen adatok alapján készült ez a statisztika. :)

[ Szerkesztve ]

Vájtere ala kopp deckt, blinde alanm zeros flokt Redeckt!

(#86991) Flashget válasza Redeckt (#86990) üzenetére


Flashget
félisten

de vannak annyira gonoszok, hogy nem javítást adnak ki, hanem befoltoznak valamit, amire azután jönnek rá, hogy a samygosok felfedezik. csak éppen ez többször újabb hibát generál az user meg :W a falba minek frissített.
ha ez nem így volna akkor a changelog publikus lenne és nem titkolnák kézzel lábbal mi a tartalma.
de tételezzük fel valóban javítást ad ki egy hiba ellen, miért nem lehet leírni akkor sem a tartalmát mi olyan nagy titok abban, hogy valami szoftveresen rossz azt javítják vagy most a megszűnő műsorajánlót mismásolják el? árt a pr-nak?
Tényleg nem régóta írsz ide, nézd meg mennyien panaszkodtak korábbi évjaratoknál egy fw felrakása után.
ezért ha semmi baja a tv-nek nem kell frissíteni.

Realme GT Master Edition

(#86992) Fürkésző válasza sityupityu (#86927) üzenetére


Fürkésző
tag

Várom a megoldási ötletedet 3D film feliratának belső lejátszóval való megjelenítésére. De szerintem nálad is csak azért működött, mert a tévéd lejátszója már alapból kezeli a belső feliratokat. (Hozzászólásaid alapján újabb/korszerűbb a tévéd a D6500-asnál, amivel én próbálkozom.) Örülnék, ha most nem nekem lenne igazam.

Muszájna meggyújtani a tüzet. / Tilosna meggyújtani a tüzet. Ugye, milyen idegenül hangzik? Ne erőszakoljuk meg szép magyar nyelvünket! Használjuk a régóta bevált "NEM LENNE SZABAD", "NEM LETT VOLNA SZABAD" fordulatot!

(#86993) Redeckt válasza Flashget (#86991) üzenetére


Redeckt
tag

Azzal, hogy pofátlanság egy szimpla changelog-ot visszatartani, tökéletesen egyetértek.
Pláne, hogy ettől még nem feltétlen kerülne bele az, hogy milyen fejlesztői hiányosságok lettek befoltozva.

De avval nem, hogy korábbi évjáratú TV-k esetében előfordult panasz esetén, minden TV-re általánosítsunk.

[ Szerkesztve ]

Vájtere ala kopp deckt, blinde alanm zeros flokt Redeckt!

(#86994) Batib


Batib
őstag

Ugy látom ismét az örök vita az FW frissítésről.
Én a magam részéről az alábbi véleményen vagyok: Ha vki nem akar semmi olyasmit a tv-vel ami nem hivatalos Samsung cucc, az nyugodtan frissítsen, nem érheti kár. Nálam egyszer volt olyan, hogy azt hittem az uj FW okozta a problémát, de annál is kiderült, hogy más beavatkozásom eredménye volt a gond.
Egyébként is nonszensz lenne, ha a most vásárolt tv (amin joval frissebb FW van), kevesebbet érne mint az 1 évvel ezelőtti amin egy régebbi fut.
Amit itt fölhoztok, hogy műsorajánló stb az érdekes hisz az enyémre egy joval régebbit tettem vissza és még sincs rajta (igaz nekem nem is hiányzik)
Emellett az alkalmazások frissítése ill. engedélyezése egy másik menüpontban érhető el, és másra vonatkozik. Hirtelen ennyi.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#86995) Flashget válasza Batib (#86994) üzenetére


Flashget
félisten

Én a magam részéről az alábbi véleményen vagyok: Ha vki nem akar semmi olyasmit a tv-vel ami nem hivatalos Samsung cucc, az nyugodtan frissítsen, nem érheti kár.

Azt tedd hozzá, garanciális idő alatt!!

Mutatom!

he service people told me that because of the firmware update the TV didn't recognize anymore the SmartCard inserted into a CI+ module. They had to replace the motherboard. They also told me not to do anymore firmware updates even if they are available on-line.

Update: TV works fine since the motherboard was replaced. I guess the moral of the story is not do upgrade the firmware in spite of what Samsung support people told me.
I hope my post helps someone.

[link]

És anno az én tévém reagálása a CI+ tesztre:

Realme GT Master Edition

(#86996) Batib válasza Flashget (#86995) üzenetére


Batib
őstag

Sajnálom, ezt nem értem.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#86997) FNZ válasza sityupityu (#86986) üzenetére


FNZ
őstag

hát, igen. sajnos anno nem tudtam erről a pvr-ről a c650 tv-mben, így a tv automatán mindig frissítgette magát. mire észbe kaptam, addigra már nem lehetett aktiválni benne. :W
pedig valahogy nagyon jó lenne.

(#86998) Top cat válasza PuMbA (#86983) üzenetére


Top cat
őstag

A meglévő firmware-t lelehet valahogy menteni?

(#86999) Flashget válasza Batib (#86996) üzenetére


Flashget
félisten

A tag lefrissítette a tévét az akkori legfrissebb verziójú fw-vel. Ennek következményeként az addig hibátlan CI+ részének reszeltek.
Kicserélték az alaplapot korábbi verziójú fw-t tartalmazóra és azzal hibátlanul ment utána.A Samsung szervízes közölte vele ne frissítse le az fw-t újabbra, tíltsa le. Majd levonta a tanulságot nagyjából azt írta mint én, hogy nem kell frissíteni hiába van újabb ha a tv-nek nincs baja.
Na most ugyanezt képzeld el ha már lejárt a garancia. Akkor sem ér kár?

Nálam is ugyanez a hiba volt D6500-on csak nem fw frissítés után, hanem tévézés közben szállt el a CI+ része. 1+2 év garim volt annak is a 3. év elejénél járt. "Raklapszám" cserélték az alaplapot a vége csereutalvány és F6640 lett.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#87000) macy válasza Flashget (#86968) üzenetére


macy
addikt

Kapcsolódik, állandó wifi kapcsolat van. De az enyémen még 1220-as firmware van, lehet azért maradt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.