Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75051) Batib válasza Gino20 (#75044) üzenetére


Batib
őstag

Mivel nekem 55h6400-as tv-m van, megosztanám az észrevételeimet.
Én kb 3m táv. nézem, eleinte nagynak láttam, most már megszoktam. Innentől kezdve a lakásban levő többi tv túl kicsi. Én nem otthon keresem a mozi élményt, számomra ez elsősorban tv. Funkciók, menü rendben. A Smart távszabályzó elég jó. Smart nem tulzottan érdeke, de használható. 3d : közelebb kellett menjek hozzá, akkor tetszett. (1 fimet néztem meg rajta az előzőn egyet sem) Amivel gondom van az furcsa mód nem a fekete homogenítása, hanem a fehér. Kedvelem a téli sportokat nézni, s bizony elég foltos a hó, a jég stb. Más világos képeknél is látom. Ez asszem a háttérvilágítás "szegénysége" miatt van. (ez az egyik mániám)
Ami az ívelt tv-t illeti. Egyszer volt módom jobban megvizslatni egyet. Az igen meggyőző volt.
Igaz az egy 65-ös 8-as szeria volt, de igen szép képe volt. BD-ről ment az Avatar rajta, tetszett. Oldalról is néztem, ott torzultak a színek ahonnan már egyébként sem érdemes nézni. Az ívességnek hasznát nem láttam, viszont kárát sem és igen jól nézett ki.
A 6800-as nem tudom mennyire jó. Ami biztos, hogy annál edge led a háttérvilágítás, s nem biztos hogy rosszabb mint a 6400-asé.
Ha módom lesz rá én inkább már a felső kategóriás Samsung tv-t igyekszem beszerezni.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#75052) philips20


philips20
aktív tag

H6400 as nak a 3d je másnak is egy kalap fos? Vagy csak nálam?
Szellemképes, a hátter egybe folyik, a szervizes csoka azt mondta szerinte ez így jó, de mondtam neki hogy van egy Lg m is, azon ez tűéles, de szerinte ez ilyen.

Ha valaki le írná a 3d vel kapcsolatos észrevételeit azt meg köszönném.

(#75053) devil-k válasza philips20 (#75052) üzenetére


devil-k
nagyúr

Mivel és milyen 3D-t néztél?

- mozi bolondéria -

(#75054) kali válasza philips20 (#75052) üzenetére


kali
legenda

bal-jobb kép?
forrás (lejátszó/film) vagy beállítási probléma lesz ott.

[ Szerkesztve ]

(#75055) philips20 válasza kali (#75054) üzenetére


philips20
aktív tag

Külső vinyorol, mindenféle formátumot ki próbáltam már, mindent állítottam, jobb-bal, bal-jobb, meg az is eléggáz szerintem hogy nincs. 3d gomb egyik távirányítón sem, és összesen 3db 3d beállítás van, abbol 2 aktív, hatalmas csalódás ez a tv.

(#75056) devil-k válasza philips20 (#75055) üzenetére


devil-k
nagyúr

Jó napot kívánok! Tessék már PC-t vagy médialejátszót, vagy BD lejátszót használni az aktív 3D-s TV-hez! A felezett vackokat hagyd meg az LG-seknek. BD 3D a kulcsszó.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#75057) kali válasza philips20 (#75055) üzenetére


kali
legenda

nem minden típusú távirányítón van direkt 3d gomb, bár nekem az f6100 mellé kapotton például igen.
nem mindenféle formátumot kell kipróbálni, hanem a megfelelőt használni, úgy nem szokott probléma adódni, már ha a beállítások is rendben vannak.
még a szemüveget sem mondhatom hibalehetőségnek, mert a készülékhez adott is jó, olyat meg csak nem hibázik senki, hogy más gyártójú, passzív 3d-s tévéhez adottal próbálja az aktív helyett...

(#75058) philips20 válasza devil-k (#75056) üzenetére


philips20
aktív tag

Hülyeség simán jó nak kell lennie külső vinyoról, de amúgy próbáltam már gépről is, és ugyan az a hányadék kép az eredmény, már neztem ismerősőm nél a beállításokat, neki több lehetősége is van, de amúgy nála is hasonló a kép, de azért egy fokkal jobb.

(#75059) szaszapi válasza philips20 (#75055) üzenetére


szaszapi
őstag

3d gombot a virtuális távirányítón tudod elérni ha a smart-os távirányító keypad gombját megnyomod.Nálam a H6400-on tökéletes a 3d.

[ Szerkesztve ]

(#75060) cyberkind válasza philips20 (#75058) üzenetére


cyberkind
félisten

BD 3D lenne ez, vagy felezett 3D?

Paranormal Cocktivity

(#75061) devil-k válasza philips20 (#75058) üzenetére


devil-k
nagyúr

Külső HDD a TV-hez kötve nem játszik BD 3D-t!

Mivel akartad PC-ről lejátszani? A BD 3D-nél nincs állítgatási lehetőség, hogy így felezze vagy úgy, ugyanis az adott. Nem kell hozzányúlni és nem is tudsz.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#75062) saltanus válasza Flashget (#75043) üzenetére


saltanus
aktív tag

koszi elolvastam abbol kiderul h egy nagy szar also kategorias a tv amit kineztem de ebben a meretben ha az osszefoglalo szerint jo tv akarok akkor az durvan 350 ezertol indul !!!!

https://www.pcgamebenchmark.com/signature/intel-core-i7-4770k/16gb/nvidia-geforce-gtx-1070/twitch.png

(#75063) Flashget válasza Batib (#75051) üzenetére


Flashget
félisten

A 6800-as nem tudom mennyire jó.

Olyan mint egy alap 50Hz-es tv csak aplikáltak bele 4K-t...300 soros mozgóképfelbontás, 24p lejátszást nem tud. tiszta pénzkidobás ilyet venni, mert azon az áron korrekt 6200-at is lehet venni.

saltanus ekkora méretben én nem is vennék LCD tv-t :) De akkor már 6200/6400

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#75064) Flashget válasza philips20 (#75058) üzenetére


Flashget
félisten

Hülyeség simán jó nak kell lennie külső vinyoról,

ja persze tud csak annak semmi köze az igazi 3D-hez, mivel a tv-k beépített lejátszója nem tud kandencia helyesen 24p-t lejátszani.
Használj média vagy asztali BD lejátszót és mindjárt más lesz a véleményed.
A másik az igazi 3D, 50GB méretben létezik nem 16GB-os mkv-n.

Realme GT Master Edition

(#75065) Batib válasza Flashget (#75063) üzenetére


Batib
őstag

Valamit elnéztél. Amiről Te beszélsz az a 6900-as. A 6800: Ivelt, fullHD, CrystalClear panel, micro dimming, stb

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#75066) kali válasza philips20 (#75058) üzenetére


kali
legenda

nem olyan hülyeség az, pláne ha még kamu is az a felezett 3d, holmi átkonvertált vacak; link
szoktam nézni néha felezett 3d-s filmet is a tv beépített lejátszójával, megfelelő minőségű 3d-s film esetén az sem olyan rossz, mint amilyennek te leírtad - ezért is írtam, hogy nálad más probléma lehet -, de azért nem bd 3d minőség.

[ Szerkesztve ]

(#75067) Flashget válasza Batib (#75065) üzenetére


Flashget
félisten

ja igen sry.

Realme GT Master Edition

(#75068) Askformore válasza philips20 (#75058) üzenetére


Askformore
senior tag

Én is most vettem ilyen tv-t (48"), a Pacific Rimen teszteltük le a 3D-t és tátva maradt a szánk, annyira király volt.. PC-ről néztük. Nálad van a gond.

(#75069) saltanus válasza Flashget (#75063) üzenetére


saltanus
aktív tag

hanem milyen tvt vennel ?

akkor ez [link] ?

[ Szerkesztve ]

https://www.pcgamebenchmark.com/signature/intel-core-i7-4770k/16gb/nvidia-geforce-gtx-1070/twitch.png

(#75070) devil-k válasza kali (#75066) üzenetére


devil-k
nagyúr

A "fake" 3D így is úgyis nulla. "Realból" pedig kevés van, de azt kell nézni egyébként.

- mozi bolondéria -

(#75071) philips20 válasza Askformore (#75068) üzenetére


philips20
aktív tag

A herkulest teszteld le nekem, az elején amikor mesél a gyerek, és az erdőbe megy a sok fejü akármit le gyilkolni, ott a fákat nézd meg nekem, hogy nálad is össze vannak e folyva a fák.

Amúgy a saját 3d tesztjén isnlátszik hogy a széleknél szétvan csúszva a kép, 60gb os avatart szedtem le, gépről nyomtam, és ott is úgyan úgy látszik, esetleg valaki gy lejátszót ajánlana amivel neki jó, előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#75072) PuMbA válasza saltanus (#75069) üzenetére


PuMbA
titán

Ez a TV az összefoglaló szerint pont nem ajánlott, jól beleválasztottál :DDD UE50H6400-ra nézzél rá :)

philips20: Ha nem lesz jó, akkor mondd, hogy adjanak egy új TV-t :) PowerDVD 14 jó lejátszó :)

[ Szerkesztve ]

(#75073) philips20


philips20
aktív tag

Ja amúgy a szerelő ki cserélte benne az "alaplapot,, mert elsőre sikerűlt megőlnie a smartot :) de nem változott semmi a 3d vel.
Ha ez ilyen, akkor vissza viszem meg mondom hogy, szépen vissza lehet adni a 2 kilot, és nagyon max egy 50 est ér.

(#75074) Flashget válasza saltanus (#75069) üzenetére


Flashget
félisten

ezzel a tv-vel engem tesztelsz vagy kérdezel? :)

arról az oldalról 50-55"-ban?

[link]
[link]

Realme GT Master Edition

(#75075) Flashget válasza PuMbA (#75072) üzenetére


Flashget
félisten

PowerDVD 14 jó lejátszó

nem szokott szóba kerülni, de a 12-es verziótól már tartalmazza a cinavia védelmet, így a 11-es verzió a jó. :)

Realme GT Master Edition

(#75076) szaszapi válasza philips20 (#75071) üzenetére


szaszapi
őstag

A Herkules pont egy "fake" 3D,nem estem tőle hasra.

(#75077) philips20 válasza szaszapi (#75076) üzenetére


philips20
aktív tag

Jó de attól még nem kéne össze folynia a háttérnek, de amúgy meg akkorcminek 3d-s tv ha nem lehet 3d-t nézni rajta ?

(#75078) philips20 válasza Flashget (#75075) üzenetére


philips20
aktív tag

Pont PowerDvD-t használom én is.

[ Szerkesztve ]

(#75079) Askformore


Askformore
senior tag

Segítsetek, mert az őrületbe kerget a dolog! Gépről filmet nézve, Motion Plust bekapcsolva, akármilyen lejátszóval megakad a kép, amikor pásztáz a kamera.. Miért van ez??? HDD-t egyből tv-re dugva egy akadás nincs.

(#75080) PuMbA válasza Askformore (#75079) üzenetére


PuMbA
titán

MPC-HC-val lejátszva a filmet teljes képernyőn a TV-n nyomj egy CTRL+J-t és linkeld be a képet :) A TV egyáltalán átvált 24p üzemmódra, amikor a filmet elindítod? Látod a felső sávban a 24p kiírást? Bár ez a téma a HD filmek lejátszása topikba kéne, hogy menjen :)

[ Szerkesztve ]

(#75081) petyu57 válasza philips20 (#75052) üzenetére


petyu57
csendes tag

Nálam is tökéletes a 3D! Nem gondoltam volna hogy ennyire jó.

(#75082) philips20 válasza petyu57 (#75081) üzenetére


philips20
aktív tag

Akkor nem tudom, nálam konkrétan nézhetetlen.

(#75083) devil-k válasza petyu57 (#75081) üzenetére


devil-k
nagyúr

Miről nézel és pontosan mit?

- mozi bolondéria -

(#75084) philips20


philips20
aktív tag

Esetleg valaki akinek, h6400 asa van, és jó is, az fényképezze már le nekem a 3d beállításait.

Köszi.

(#75085) philips20 válasza PuMbA (#75080) üzenetére


philips20
aktív tag

Nekem a sonym fel ismeri, ez a samsung még nem írta ki egyszer sem.

(#75086) tyccon válasza philips20 (#75058) üzenetére


tyccon
tag

Hallgass devil-re :) nekem egy mede8er lejátszóm van,tökéletes vele a 3D :K

(#75087) philips20 válasza tyccon (#75086) üzenetére


philips20
aktív tag

Nálam sehogy sem jó.

(#75088) kali válasza devil-k (#75070) üzenetére


kali
legenda

nem nulla, legalábbis akinek nincs megfelelő viszonyítási alapja, az csapdába eshet.

(#75089) hodostamas válasza philips20 (#75087) üzenetére


hodostamas
addikt

Ezt próbáld ki.: Snake 3D

(#75090) devil-k


devil-k
nagyúr

Innen lehet szemezgetni:

real or fake 3D?

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#75091) dethroner válasza philips20 (#75084) üzenetére


dethroner
veterán

55H6400 tulaj vagyok. A 3D beállításokhoz nem nyúltam, szóval ha ott csinálsz egy alapra állítást jó lesz. Eddig 1 kivétellel én csak a tévé beépített lejátszóján néztem 3D filmet, szóval szinte csak mkv-t. Ami átkonvertált 2D-s vacak, azon igenis látszódik a minőségi különbség a valós 3D-vel szemben. Ha mkv-t szedsz, akkor inkább half SBS legyen, mintsem OU. Nézd meg bármelyik Hobbit filmet, vagy a Sztálingrád című orosz filmet. Nálam eddig ezek voltak a legszebbek, mindenféle mosódás és képhiba nélkül.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#75092) tyccon válasza philips20 (#75087) üzenetére


tyccon
tag

Én Mede8er MED600X3D lejátszót vettem,itt javasolták a prohardveren.Tökéletes rajta a 3D,igaz én döntő részben BD50 formátumú filmeket használok. :C

(#75093) Flashget válasza tyccon (#75092) üzenetére


Flashget
félisten

Bármilyen külső lejátszó tökéletes a 24p kandencia helyes lejátszásához 2D esetén is.
És mivel használod is most már, mi a véleményed a beépített lejátszóról? Képileg van változás, hogy érzed?
Vagy szerinted mivel nyújt többet a filmnézés élménye így mint a tv lejátszójáról néznéd 2D/3D kapcsán?

Én 2012 ősze óta tökéletesen elfelejtettem a beépített lejátszót, mert összehasonlíthatatlanul jobb a BD lejátszóról bármilyen film.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#75094) devil-k válasza tyccon (#75092) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem is jártál ám rosszul! ;)

- mozi bolondéria -

(#75095) Gino20 válasza devil-k (#75045) üzenetére


Gino20
őstag

a 10 évnél és is éreztem, hogy erős és azzal is tisztában vagyok ha túl jól sikerül, akkor a mérnöki feladat az az, hogy rontsunk rajta, de személyes tapasztalatból bízok az 5-6-7 évben (jelenlegi kis hálószobai samum 4 éves, barátnőm samuja 5 és egyiknek sincs semmi baja.

Mint azt írtam ha ,,mozizásra" kerül sor akkor 3m-ről nézném, de hétköznapokban amikor csak bekapcsolom, hogy zörögjön valami vagy a jobbnál jobb tv csatornákat/műsorokat nézem akkor van szó 5m-ről.

Hogy mit akarok? kombináltan az előbb említett szemetet ,,nézni" és néha ,,mozizni" és egy 200cm TV, de persze ez nem fér bele a keretbe. Azt se gondolnám, hogy az igényeimhez vászon és projektor kellene, de ezt gondolom Te másképp látod.

Amúgy ha már szóba jött e Te rendszered mennyire kényelmes a hétköznapokban és nem utolsó sorban mennyibe fáj?

(#75096) Flashget válasza Gino20 (#75095) üzenetére


Flashget
félisten

10 évig ezek a tévék tuti nem fognak elmenni...az 5-6 évvel ezelőtt gyártottak is jobbak ezen a téren mint a maiak.
Arról nem is szólva ki tudja mi lesz 10 év múlva lehet már a 4K-nak is reszeltek akkor és ami tévét most veszel ha működik is kb. akkori kor "crt" tévéje lesz.

Realme GT Master Edition

(#75097) Gino20 válasza Flashget (#75096) üzenetére


Gino20
őstag

persze-persze ahogy azt írtam a 10 év túlzás :) , de azért 5-6-7 évet elvárnék egy TV-től függetlenül attól, hogy hova fejlődik addig a technológia, de azt lássuk be, hogy ennyi idő alatt csoda nem fog történni hisz üzletileg nem éri meg a gyártóknak, így amíg lehet kicsit felsnellezve ugyan azt kapod. Gondolok arra, hogy most itt az ívelt plusz uhd plusz oled. Ezen elcsámcsogunk 2-3-4 évig mire lemegy az ára, majd kitalálnak valami újat, de az eleinte úgy is elérhetetlen áron lesz

(#75098) Teasüti válasza philips20 (#75084) üzenetére


Teasüti
nagyúr

H6400:
Alapbeállításon van minden, próbáltam a perspektívával játszani, csak rosszabb lett minden esetben. A két oldal felcserélését eddig egy filmnél próbáltam, nem tudnám megmagyarázni miért volt furcsa, így inkább az is marad alapértelmezett. Azt mondják, ha nem tudod megszokni, akkor egy próbát megér.
Sok 3D filmet megnéztem már, mindegyik fasza volt. Persze előtte ránézek érdemes-e egyáltalán beszerezni 3D-ben az adott filmet.
Engem csak a filmek minősége szokott zavarni, ha nagyon széthúzzák a képet, akkor egyrészt már zavaróan túlzó a mélység és/vagy bántja a szemem, másrészt emiatt szellemképes is lesz. De ez megint csak a szar minőség miatt van, érdekes módon egy Avatárnál sosem láttam ilyen problémát.

Amúgy jellemzően a beépített lejátszóval néztem eddig half sbs MKV filmeket. Bár újabban egyre inkább a PC-ről vetítek a kadencia miatt (a képminőség amúgy pont ugyanolyan mindkét esetben, ha mégse, akkor ott ugye vmi belenyúl a képbe).

[ Szerkesztve ]

(#75099) devil-k válasza Gino20 (#75095) üzenetére


devil-k
nagyúr

Jah, a példámban nem az volt a lényeg, hogy most mindenki váltson vetítőre. Csupán annyit akartam szemléltetni, hogy nyugodtan közelebb lehet ülni a BD anyagoknál. TV műsoroknál is távoli az 5 méter, de az annyira nem fontos. Az tény, hogy a régebbi TV-k tovább bírták, mint a maiak.

"Amúgy ha már szóba jött e Te rendszered mennyire kényelmes a hétköznapokban és nem utolsó sorban mennyibe fáj?"

A gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy van egy 46"-os F7000-s TV-m, amin TV műsorokat nézünk, de leginkább az asszony, én nem TV-zek. Ha mégis, akkor National Geographic, Discovery... stb.

Van egy moziszoba, ahol van a vászon, a vetítő, az erősítő, 5.1., PS4. HTPC. Itt csak mozizunk. Az, hogy mennyibe kerül, azt inkább hagyjuk, nem olcsó mulatság sajnos. :N

- mozi bolondéria -

(#75100) tyccon válasza Flashget (#75093) üzenetére


tyccon
tag

Nem használom a belső lejátszót,tökéletes a külső :))

devil-k : profi volt aki ajánlotta,nem is tudom ki volt az :DD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.