Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75101) devil-k válasza tyccon (#75100) üzenetére


devil-k
nagyúr

"profi volt aki ajánlotta,nem is tudom ki volt az"

Mármint mit és ki? Hétfő reggel van még! :DDD

- mozi bolondéria -

(#75102) philips20 válasza Teasüti (#75098) üzenetére


philips20
aktív tag

Vissza állítottam alapértelmezettre, úgyan az, nem mindig de általában szétvan csúszva, a beállításokkal csak annyit tudok állítani, hogy elől legyen szétcsúszva, vagy hátul.

[ Szerkesztve ]

(#75103) Jackie_Chan


Jackie_Chan
senior tag

Üdv!

A Samsung ue55hu7200 LED tv vásárlásán gondolkodom.
Tudna valaki valamilyen véleményt,tapasztalatot mondani az adott típussal kapcsolatban?
Érdemes megvenni?Vagy ebben az árkategóriában akad jobb is???

[ Szerkesztve ]

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#75104) Vhiktor válasza philips20 (#75102) üzenetére


Vhiktor
veterán

hülye kérdés lesz, de ban van kapcsolva szemüveg?
Nem szabad szétcsúszva lennie, ha nem jó cseréltesd ki.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#75105) PuMbA válasza Jackie_Chan (#75103) üzenetére


PuMbA
titán

Tudomásom szerint nincs ilyen TV-je itt senkinek :) Nincs semmi különösebb gondja, de én az ívelés miatt (ha már kicsit is oldalról nézed, akkor baj van) és a 3D hiánya (igaz, hogy most kevés jó 3D film van, de a jövőben ez bármikor megváltozhat - Avatar 2-3 beindíthat valamit) miatt nem venném. Ami viszont előnye lehet a későbbiekben az az UHD, de itt megint kérdéses, hogy mennyi idő mire elterjed és egyáltalán lesznek ilyen filmek. Szóval nyugodtan megveheted, ezeket mérlegeld, de én személy szerint UE55H7000-ret vennék.

[ Szerkesztve ]

(#75106) devil-k válasza PuMbA (#75105) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ekkora méretben nincs is sok értelme az ívelésnek. :K

- mozi bolondéria -

(#75107) Lazyman6130


Lazyman6130
újonc

Sziasztok!
Van egy kb. 5 éves LCD tévém,ami néhány napja önálló életet kezdett élni. Ezeket műveli:
-magától bekapcsol,
-felhúzza a hangerőt a maximumra és nem lehet levinni,
-magától csatornát váltogat,
-a tévé oldalán a gombok másik gombok funkcióit csinálják.
Először azzal próbálkoztam,hogy a távkapcsolóból kivettem az elemeket,mert azt hittem,hogy az adta meg magát,de akkor sem változott semmi.
A tévé márkája és típusa: Samsung LE40B530P7WXXH
Ha van ötletetek,hogy mi lehet a baja,kérlek segítsetek!
Üdv,Lazyman :O

(#75108) Tamás007 válasza Flashget (#74980) üzenetére


Tamás007
csendes tag

Köszönöm válaszod! Ez garanciavesztéssel jár? Nem lehetne valahogyan olvashatóvá tenni a pendrive-ot a számítógépen?

(#75109) philips20 válasza Vhiktor (#75104) üzenetére


philips20
aktív tag

Nem nincs :), már szervizes is volt kint, ki cserélte az alaplapot a tv ben, mert be halt a smart, de a 3d nem javult, csak annyit mondott hogy neki ez így jó, konkrétan nézhetetlen.

(#75110) philips20 válasza Lazyman6130 (#75107) üzenetére


philips20
aktív tag

Valami panel gond lesz ott.

(#75111) philips20


philips20
aktív tag

Meg próbálok majd valami képet csinálni, még nem tudom hogy, de meg róbálom.

(#75112) Tamás007


Tamás007
csendes tag

Sziasztok! Kezdő vagyok 3d terén! Jelenleg Samsung 48H6400 -on nézek 3d filmeket! Külső winchesterről! Általában SBS filmeket! (1080p.3D.Bluray.Half-SBS) Ezek is nagy élményt nyújtanak! Tudtok ajánlani valami jobbat? Esetleg olyan dologra költeni ami ténylegesen észre vehető élvezet növelő hatása lenne?

(#75113) Flashget válasza Tamás007 (#75108) üzenetére


Flashget
félisten

Amíg megvolt a D6500-am ahhoz volt egy jó progi még csak hackelni sem kellett a tv-t hozzá, amivel az xfs fájlt .ts-be tudtam konvertálni. Előtte egy másik progival a windowsnak tettem ehető formába az xfs fájlt amibe a tv rögzített.
Sajna hiába másoltam ugyanúgy vinyóra és konvertáltam F6640-nél is mint korábban a tv rárakott egy újabb spéci jelet amitől nem lehetett lejátszani semmivel PC-n.
A H széria úgy tudom már nem is xfs-be rögzít ami oldalt linkeltem ott lesz hozzá csak valamilyen okosság. Ha ott sem akkor nem tudsz semmit kezdeni vele csak ugyanazon a tv-n lejátszani. Samsung így oldotta meg a jogvédelmet.

Realme GT Master Edition

(#75114) devil-k válasza Tamás007 (#75112) üzenetére


devil-k
nagyúr

BD 3D-t nézz, ne felezett vackokat, viszont, hogy azt le tudd játszani, a következők közül szerezd be valamelyiket:

1. médialejátszó
2. PC (Power DVD, TotalMedia Theater)
3. BD asztali lejátszó (lemez)

- mozi bolondéria -

(#75115) Ruckus


Ruckus
tag

Sziasztok!

Adott egy Samsung UE48 H6400-as TV.
PLEX-el nézek rajta filmeket pc-ről, UTP kábeles kapcsolattal.
A TV-n van optikai hang kimenet, az kiadja mondjuk egy logitech z906 hangfalszett számára a több csatornás hangot?

Válaszokat előre is köszönöm.

Ruckus

(#75116) Flashget válasza Tamás007 (#75112) üzenetére


Flashget
félisten

használd a keresőt elég sokat írtunk már erről és tegnap is téma volt igazi meg fake 3D.
Samsung aktív 3D-t használ így nagyon nem mindegy milyen 3D-t akarsz nézni rajta.
Mindenképpen külső lejátszó (PC, 3D-s média vagy BD lejátszó) kell hozzá és az igazi 3D film 50GB méretű lemezen jelenik meg vagy az iso mérete is 45-48GB.
Ha mkv-ba tuszkolt 3D-t nem nevezzük igazi 3D-nek inkább kamunak..felezett felbontás, néha szellemképes is csak szemet rontja vagy fejfájást okozhat. Inkább 2D-t nézek és FHD-ben mint ilyen vackokat.

Realme GT Master Edition

(#75117) Tamás007 válasza Flashget (#75113) üzenetére


Tamás007
csendes tag

Köszönöm! Lehet, hogy marad a saját tv-n nézés! Azért még körülnézek! :)

(#75118) devil-k válasza Tamás007 (#75117) üzenetére


devil-k
nagyúr

Akkor feleslegesen vettél Samsungot, elég lett volna az LG is. ;]

- mozi bolondéria -

(#75119) philips20 válasza devil-k (#75118) üzenetére


philips20
aktív tag

Akkor ha jól értem, samsungon, van kb 3 film amit normálisan lehet 3d ben nézni ?

(#75120) Flashget válasza Tamás007 (#75117) üzenetére


Flashget
félisten

.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#75121) devil-k válasza philips20 (#75119) üzenetére


devil-k
nagyúr

Inkább úgy fogalmaznék, hogy kevés olyan igazi 3D-s film van, ami valóban az arcodba mászik. Kb. most 3 jut eszembe:

- Avatar
- Pacific Rim
- Sammy nagy kalandja

(#75122) Tamás007

Megéri, de nem csak a 3D miatt. Mede8er 600X3D

(#75123) philips20

Én nem szeretem a 3D-t. Mókusvakítás, semmi más. Kb. olyan, mint a SMART...
A jelenségről fotót tehetnél fel, anélkül nehéz lenne verdiktet mondani.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#75122) Tamás007


Tamás007
csendes tag

A PC-m sajnos elég gyenge! i3 4gb RAM Ati HD 5700 próbáltam Power DVD 14-el! Lehet nem tudom beállítani, de nagyon színtelen volt a kép! Eléggé akadozva akart menni! Mit kell vegyek és mit érdemes, hogy BD lejátszón nézhessek 3d filmet! Annyira más az igazi BD? Megéri költeni rá?

(#75123) philips20 válasza devil-k (#75121) üzenetére


philips20
aktív tag

Akkor kb felesleges, a 3d bele :)

De amúgy nekem még gépről sem jó az avatar sem, szóval majd megnézem egy másikon, ha ott jobb, akkor kuka a tv-m.

Ja még valami, a smartja az tényleg cpcsak ennyi ? Semmi nincs benne, gondoltam majd ki próbálom azangry birds t, de még az sincs.

[ Szerkesztve ]

(#75124) PuMbA válasza Tamás007 (#75122) üzenetére


PuMbA
titán

Ezzel a géppel tökéletesen kell mennie :) Milyen i3-ad van? PowerDVD beállításaiba ugye nem piszkáltál? :) Nézd meg az Összefoglalóban található Általános beállítás részt és azt csináld meg (kivéve a HD filmek lejátszása részt, mert az az MPC-HC-ról szól).

philips20: Szerintem tuti, hogy cseréltetni kell a TV-d :)

[ Szerkesztve ]

(#75125) Flashget válasza Tamás007 (#75122) üzenetére


Flashget
félisten

3D-s BD lejátszót csak akkor vegyél, ha tuti lemezről nézel majd filmeket (van esetleg BD íród, kintről rendelsz lemezeket hozzá)vagy a régebbi DVD-t akarod nézni, mert az újabb lejátszók szépen felkonvertálják ezeket is.
Egyébként meg médialejátszót vegyél pl ezt.

Realme GT Master Edition

(#75126) philips20 válasza PuMbA (#75124) üzenetére


philips20
aktív tag

De nem tudom hogy, a szerelő azt mondta hogy ez így jó, be nyomta rajta a tv saját 3d tesztjét, és ott is látszik hogy szét van csúszva, de leszarta, szerintem meg fogom össze pakolom, és beviszem ki ku... a balhét :)

(#75127) Tamás007


Tamás007
csendes tag

Nincs BD íróm, és nem igazán szeretnék lemezekre írni, csak a muszáj! Processzor Intel Core i3 540 3,07 GHz! Vettem egy WD 1TB külső winchestert.

(#75128) devil-k válasza Tamás007 (#75127) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ezzel röhögve menni kellene a BD 3D-nek. Nekem ez a HTPC-m és minden zokszó nélkül gyűri a BD 3D-t is. Szerintem valami "user error" lesz nálad.

- mozi bolondéria -

(#75129) PuMbA válasza Tamás007 (#75127) üzenetére


PuMbA
titán

Ami problémád van az az, hogy a PowerDVD csak az Intel VGA-t használhatja filmlejátszásra energiatakarékos okokból, ami még egy ótvar régi 2010 óta támogatás nélküli HD Graphics és nem tudja a 3D-t :) Na ezt megkerülni nem olyan egyszerű (hála a köztudottan foslé 2 VGA-s laptopoknak, amiket nem érdemes megvenni), át kell nevezned a PowerDVD.exe-t, valami tetszőlegesre, majd az Asztalra jobb klikkelve a váltható grafikus rendszerben kell megadni, hogy a PowerDVD átnevezett exe-je a HD5700 VGA-t használja. Ha ezzel nem akarsz tökölni, akkor muszáj leszel SBS 3D filmeket nézni :)

[ Szerkesztve ]

(#75130) Flashget válasza Tamás007 (#75127) üzenetére


Flashget
félisten

Ezzel mennie kellene, de nem értem miért a Power DVD 14-t ajánlgatják mikor a 11-es verzió is tud 3D-t, nincs benne cinavia védelem se én azzal néztem pár filmet, de meguntam, hogy a gép 5 méterre van a tévétől állandóan a HDMI kábelt kellett kihúzgálni keresztül a szobán a PC-t bekapcsolni, hogy filmet nézhessek. :D
Kényelmesebb megoldás olyan média lejátszót venni amit linkeltünk, ha már vettél külső HDD-t ráadásul kezeli az iso fájlokat is.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#75131) BBéci válasza PuMbA (#75129) üzenetére


BBéci
titán

"köztudottan foslé 2 VGA-s laptopoknak, amiket nem érdemes megvenni"

És amelyikben csak alaplapi integrált videokártya van, azokat sem szabad megvenni?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#75132) PuMbA válasza BBéci (#75131) üzenetére


PuMbA
titán

Azokat meg szabad, csak a 2 VGA kezelése okoz problémákat mindig, amivel lehet küszködni :)

[ Szerkesztve ]

(#75133) BBéci válasza PuMbA (#75132) üzenetére


BBéci
titán

Akkor jó, megnyugodtam, mert direkt olyat vettem, amiben nincs dedikált. Az előző laptopomban volt, de minek?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#75134) gorog67 válasza devil-k (#75121) üzenetére


gorog67
aktív tag

Mi az a tulajdonság, ami miatt többen is ajánlották a Mede8er 600X3D lejátszót? Nekem USB+-as külső vinyóm van, ez meg csak 2.0-t tud. Van esetleg hasonló készülék 3.0-val?

(#75135) devil-k válasza gorog67 (#75134) üzenetére


devil-k
nagyúr

- megbízható
- BD 3D képes
- könnyű kezelni
- folyamatos FW frissítés
- 2+3 év garancia
- Jukebox

...stb.

(#75136) gorog67

Nem! :) Elegendő az USB 2.0 is.

EMINENT EM7480- erről nincs tapasztalatom. A leírás között itt is szerepel a BD 3D!

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#75136) gorog67 válasza devil-k (#75135) üzenetére


gorog67
aktív tag

Az USB 2.0 nem szűk keresztmetszet a 3D-hez? És ez a kütyü milyen? EMINENT EM7480 Ez volt az egyik találat guglival. Olcsóbb is és engem a jukebox mega többi nem nagyon érdekel.
A Mede8er-nál ezt írják: Az egyetlen Realtek processzoros lejátszó, amely képes valós 23,976/24/50/60 Hz-es videókimenetre. Az EMINENT-ben is a RTD1186 proci dolgozik.

[ Szerkesztve ]

(#75137) ujlakany1993


ujlakany1993
aktív tag

Sziasztok. Vettem egy h6200-as tévét. Olvasgattam hsz-eket, de nem igazán találtam választ rá, hogy melyik 3D-s szemüveg jó hozzá(erre az is rájön, hogy kezdő vagyok aktív szemüveg téren). Tudnátok 1-2 darabot linkelni, Ha lehet olyat is ami tölthető. Előre is köszönöm. Üdv Bence. :R

(#75138) Vhiktor válasza devil-k (#75121) üzenetére


Vhiktor
veterán

+ még
Utazás a föld középpontja felé.
Madagaszkár 3.
Karib 4.
Transformers 4.
A galaxis őrzői, Imax változat.

Azok a jók amiket James Cameron által kifejlesztett 3D-s kamerával vettek fel. Fusion Camera System a neve, ha jól emlékszem, ha rákeresel meg lehet nézni mely filmkehez használták.
Az a 3D-s film a jó amit 3Ds kamerákkal vettek fel és nem csak utólag lettek konvertálva, de itt megjegyzem, hogy nem mindegy, hogy melyik 3D-s kamerát használták, mert pl a Red epic egy nagy nulla.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#75139) PuMbA válasza BBéci (#75133) üzenetére


PuMbA
titán

Ha játszol :DDD

Vhiktor: A galaxis őrzői az konvertált 3D, IMAX-ben néztem, de szerintem szar volt. devil-k már linkelte az ellenőrző honlapot, hogy melyik az igazi 3D :)

[ Szerkesztve ]

(#75140) devil-k válasza Vhiktor (#75138) üzenetére


devil-k
nagyúr

Találtam még egy párat!

- Wild Ocean (2008)
- U2 3D (2008)
- Hannah Montana & Miley Cyrus: Best of Both Worlds Concert
- Jonas Brothers: The 3D Concert Experience
- Step up 3D

Lehet, hogy a RED Epic 3D-ben nem jó, de 2D-ben szénné aláz mindent. Imádom a képét! [link]

- Holtodiglan
- Lucy
- Az útvesztő
- Úgy fent, mint lent
- Sírok között
- Szerelemre hangszerelve
- A túlélő... stb.

A legjobb transzferek!

(#75136) gorog67

A kadenciahelyes lejátszás elengedhetetlen!!!

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#75141) Vhiktor válasza PuMbA (#75139) üzenetére


Vhiktor
veterán

Én is láttam Imaxben, ott tényleg vacak volt, de az otthoni kiadás nagyon durva, valamit csináltak vele az biztos.

A Transformers 4-ben meg az az érdekes, hogy 90 valahány percet a legújjabb 3D-s Imax kamerával vettek fel, amit eddig csak 1-2 40 perces természetfilmben használtak.
Azokat a jeleneteket érdemes lecsekkolni :)

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#75142) gorog67 válasza devil-k (#75140) üzenetére


gorog67
aktív tag

Azt értem, hogy a 3D 24p tudása az alapkövetelmény, de miért biztos benne a Mede8er, hogy csak az ő boxuk tudja? Mi ezen olyan bonyolult? 2D-ben tudja mindegyik. Amit még nem találtam a másikban, az a BDMV könyvtár lejátszása. Próbálok még infót szerezni az Eminent-ről, mert papíron nem tűnik rossznak.

[ Szerkesztve ]

(#75143) Flashget válasza devil-k (#75135) üzenetére


Flashget
félisten

+iso !!
legtöbben töltikéznek és ebben a formátumban vannak a filmek.

Realme GT Master Edition

(#75144) Lovi24 válasza Lazyman6130 (#75107) üzenetére


Lovi24
senior tag

Ha szerencséd van csak a gombsor szállt el. Egyik havernak 32b530-as tévéje van,hasonló dolgokat produkált. Szétszedtük,lehúztuk a gombsort a tévéről és utána rendesen lehetett távszabival használni.
Ha nem a gombsor a ludas,akkor valóban main panel cserés lehet.

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#75145) devil-k válasza gorog67 (#75142) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nagyon sokféle lejátszó van ami lehet jobb és rosszabb is, mint a Mede8er. Viszont a Mede8ert nagyon sokan használják, szeretik és meg vannak vele elégedve. Ráadásul a médialejátszó topikban sem találtam semmi infót erről a lejátszóról, ami nem túl biztató.

(#75143) Flashget

Az ISO lejátszás kimaradt, de az is alapkövetelmény, igen! :K

- mozi bolondéria -

(#75146) Flashget válasza ujlakany1993 (#75137) üzenetére


Flashget
félisten

3100-tól 5100-ig mindet tudod használni.
Hogy melyik a tölthető pasz, de a gombelemmel is nagyon sokáig működik a szemüveg az pedig 100Ft a piacon.

devil-k már csak azért is ki kell hangsúlyozni, mert nem mindegyik média lejátszó tudja.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#75147) Cabaye89


Cabaye89
csendes tag

Sziasztok!

Véleményt szeretnék kérni az alábbi fali konzolról.
[link]

Egy 32h5000-es samsung tv-hez kellene. Vesa 200x200 szabvány kell hozzá.

Ha ezt választom a csatlakozókat gond nélkül rá tudom dugni tv-re? Van elég távolság a faltól?
Esetleg milyent ajánlanátok 10e alatt?

Köszi!

(#75148) devil-k válasza Flashget (#75146) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ezért is kell átfáradni a médialejátszó topikba és ott is feltenni ezeket a kérdéseket, ha az ember jó eszközt akar venni!

- mozi bolondéria -

(#75149) Gaben92


Gaben92
őstag

Sziasztok!

Épp TV vásárlás előtt állok, és végül egy H6200 mellett döntöttem. Eredetileg sem a smart, sem a 3D nem volt szempont, de ahogy utánaolvastam képminőséget csak ezek mellé adnak. :)

A problémám az, hogy nálunk csak műholdas TV van. A MindigTV Eurosport mentes, a UPC nem szolgáltat felénk, szóval marad a T-Home SAT-TV (ami jelenleg is van). Eredetileg Conax kártyán akartam megoldani a szolgáltatást, hogy megszabaduljak a Set Top Box-tól, de SAT-TV-n sajnos nem lehet, így rá vagyok kényszerítve a használatára.

MM-ben az eladó próbált magyarázni valamit, hogy van a TV-n IR out port, és lényegében a TV távirányítójával tudom vezérelni a STB-ot. A kérdésem az lenne, hogy ez a gyakorlatban mennyire működik jól?

Előre is köszönöm a válaszokat. :))

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#75150) devil-k válasza Gaben92 (#75149) üzenetére


devil-k
nagyúr

"MM-ben az eladó próbált magyarázni valamit, hogy van a TV-n IR out port, és lényegében a TV távirányítójával tudom vezérelni a STB-ot. A kérdésem az lenne, hogy ez a gyakorlatban mennyire működik jól?"

Teljesen jól működik! Lehet, hogy kicsit birkózni kell a beállítással, de abszolút rendben van!

- mozi bolondéria -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.