Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75851) BBéci válasza waszi69 (#75846) üzenetére


BBéci
titán

Ismétlem, a HTPC jelenti a médialejátszás csúcsát, az elérhető legjobb kép- és hangminőséget, fájl-kompatibilitást. Amennyiben mindenáron visszalépés a célod, akkor hajrá, add el és szenvedj a beépített vacakkal!
Mások éppen a beépített bóvliról váltanak legalább asztali médialejátszóra, majd azok hiányosságait megelégelve, HTPC-re. Te a fordítottjára készülsz. :W

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#75852) gorog67 válasza G33Z@ (#75848) üzenetére


gorog67
aktív tag

Ha az allshare jól működik és tetszik, az nagyszerű. Én úgy tudom, hogy az allshare és a serviio is streamel, míg a smartview csak megosztja meghajtókat. Ezért az előbbiek nagyon igénybe veszik a gépet és a hálózatot is, hasonlóan a DLNA-hoz. Nekem a smartview jobban tetszene, ha működne is, mert nekem sem sikerült összehoznom.

(#75853) waszi69 válasza BBéci (#75851) üzenetére


waszi69
csendes tag

Abban teljesen igazat adok, hogy a HTPC a csúcs, anno és is az asztali mediaplayert megunva kezdtem el összerakni egy HTPC-t, ami a végén elég jól sikeredett.
Most viszont egy olyan helyzetbe vagyok, hogy úgy néz ki, ha új TV-t akarok, akkor be kell áldozzam a HTPC-t.
Nem szívesen mondok le a HTPC-ről, még próbálom elkerülni az "áldozatot".
Azért köszi az infókat.

(#75854) zeusz55 válasza waszi69 (#75841) üzenetére


zeusz55
senior tag

Nálam a TV mellett van a gép a nappaliban, TV kb 40W pc 50-150 terheléstől függ, minimális akár egész nap is mehet. És bárhova megyek ezt a konfigot mindenhonnan hiányolom, net tv film game sorozat torrent minden azonnal egy helyen a nappaliban nagyban, hibátlan minőségbe, telóról, vez nélküli bill egérről irányitva! :Y

Asszonynak meg kamuzz valamit amíg meg nem veszed a tvt utána már úgysem adják vissza az árát! :DD :(

Én is szidva voltam, de mikor az asszony csak beül a babzsákfotelba, és onnan sorozatozik, meg nézi a fácsét közben ez meg az, esetleg főzéshez rögtön recept nagyba... nem egyszer mondta már hogy na ez hiányozna ha nem lenne! :K ;)

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#75855) BBéci válasza waszi69 (#75853) üzenetére


BBéci
titán

Mit érsz az új tévével, ha nem használod ki a képminőségét? A beépítettel biztosan nem fogod belőle kihozni a maximumot.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#75856) zeusz55


zeusz55
senior tag

Hmm.. vagy az asszonyt nem tudnád pénzzé tenni, megmaradna HTPC és még az új TVre is tellene! ;] :))

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#75857) waszi69 válasza zeusz55 (#75856) üzenetére


waszi69
csendes tag

Nem rossz ötlet. :DD

(#75858) Jackie_Chan


Jackie_Chan
senior tag

Üdv!

Egy kis segitséget szeretnék kérni a hozzáértőktől:

Az miért van,hogy ha elinditom pl. ezt a videot akkor számitógépen szépen ott van az összes felbontás 2160p.-ig,de ha a tv-n (Ue55HU7200) inditom el ugyan ezt a videot a web böngészőjével csak 720p.-ig van és nem lehet feljebb állitani?!

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#75859) vadasz70


vadasz70
aktív tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy lementettem a csatorna listát pendrive át akartam vinni egy másik samsung tv re de ott hibásnak írja. De mikor vissza raktam abba tv ohonnan lementettem nem látja a fájlt
De be rakom a pc be ott meg ismeretlen fájlkènt látja.vagy amit lementek csatorna listát azt csa arra a tv re lehet vissza rakni a miről lementettem?

(#75860) BBéci válasza vadasz70 (#75859) üzenetére


BBéci
titán

Igen, csak arra a tévére, ugyanúgy, mint a PVR felvételek esetében.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#75861) Flashget válasza BBéci (#75860) üzenetére


Flashget
félisten

jaja rárak egy speckó jelet és nem lehet másik tévére átvinni.
én próbálkoztam fájlnév átírással, hogy ne kelljen egy másik samsung tévét is hangolni majd rendezni, de nem engedte felrakni.

Realme GT Master Edition

(#75862) losadf válasza G33Z@ (#75848) üzenetére


losadf
újonc

Azt hiszem másik topikban olvastam, hogy a kiterjesztést simán át kell írni Avi-ra és akkor látja a Smart Wiev is. Na ez nekem akkora hülyeségnek tűnt, hogy mindjárt ki is próbáltam. 3D Half SBS filmet ugyanúgy kezelte mintha a közvetlenül a tv-re csatlakoztatott külső vinyómról nézném, a tv saját lejátszójával.

[ Szerkesztve ]

(#75863) dethroner válasza Jackie_Chan (#75858) üzenetére


dethroner
veterán

Mert a samsung beépített böngészője csak 720p felbontású, ezt a magyar ügyfélszolgálat írta, valamiféle fejlesztői döntéssel indokolva. Üdv a samsung féle FD smart világában :W

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#75864) Tutu7030 válasza vadasz70 (#75859) üzenetére


Tutu7030
veterán

Próbáld meg úgy, hogy referencia listát csinálsz róla, majd a másik tv listájára töltöd be az első tv referencia listáját.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#75865) kuta999999


kuta999999
csendes tag

Sziasztok !

A napokban vásároltam egy Samsung 32F5000 televíziót, és van itthon egy régebbi panasonic 5.1-es házimozim, és érdekelne hogy hogy lehetne megoldani az 5.1 -es hangzást sima tv-zés közben ( DVD vagy CD lejátszása esetén szól az 5.1, amúgy csak a 2 front ). A fényképeken láthatók hogy milyen csatlakozási lehetőségek vannak. Egy audio kábel lenne gondolom a legegyszerűbb, de a házimozinak nincs ilyen bemenete. Esetleg egy genius sw-hf 5000 5.1 es hangfalszettel könnyebben megoldható lenne a dolog ? Köszönöm a segítséget !!!!

(#75866) gorog67 válasza kuta999999 (#75865) üzenetére


gorog67
aktív tag

A fenti képen van a házimozid? Fura, hogy semmilyen sokcsatornás bemenete nincs.
Már többször kérdezték ugyanezt. A lehetőségek:
- optikai-n 5.1
- Scart-on tévé hang 2.0
- fülhalgatón 2.0
- optikai-rca átalakítóval 2.0 vagy 5.1 de ez nagyon drága.

(#75867) Tegla80 válasza kuta999999 (#75865) üzenetére


Tegla80
addikt

Szia
Erre van szukseged "DAC".
Hasonlot keress itthon,vagy rendelj kintrol a buxtarcadnak megfeleloen.

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#75868) Jackie_Chan válasza dethroner (#75863) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Akkor hogy tudok vajon rajta 4K-s videot nézni??

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#75869) PuMbA válasza Jackie_Chan (#75868) üzenetére


PuMbA
titán

Rákötöd a gépedet és lejátszol letöltött 4K videót :) Amúgy nem is értem, hogy mit akarsz a béna YouTube 4K-val, mikor annál egy FullHD Blu-ray rip is sokkal jobb minőségű a bitráta miatt. A YT 4K 8-10Mbps, szintén ennyi egy 1080p rip, tehát a 4K lesz jóval rosszabb minőségű, mert 4x több pixel kell lekódolni ugyanakkora sávszélességre :)

[ Szerkesztve ]

(#75870) devil-k válasza Jackie_Chan (#75868) üzenetére


devil-k
nagyúr

4K lejátszó + natív 4K film. Ez (lesz) a kulcsa a 4K-nak. Minden más addig csak "próbálkozás".

- mozi bolondéria -

(#75871) Flashget válasza devil-k (#75870) üzenetére


Flashget
félisten

(#75872) devil-k válasza Flashget (#75871) üzenetére


devil-k
nagyúr

Teljes izgalomba vagyok! :D Ezért azért nem cserélném le a jelenlegi PS4-m. :U

- mozi bolondéria -

(#75873) Flashget válasza devil-k (#75872) üzenetére


Flashget
félisten

Egy további forgatókönyv lehet, hogy nem új konzolok jelennek meg, csupán új kiegészítők, amelyeket a meglévő PlayStation 4 és Xbox One készülékekhez lehet majd csatlakoztatni.

Realme GT Master Edition

(#75874) devil-k válasza Flashget (#75873) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ezt nem hiszem el, annál pénzéhesebb a Sony. Vagy majd olyan megoldást találnak ki, ami nem lesz olcsó.

- mozi bolondéria -

(#75875) Tegla80 válasza Flashget (#75873) üzenetére


Tegla80
addikt

Ezt mar kiveseztuk az itteni cikk +jelenesekor a napokban.
Lesz uj kieg,vagy esetleg olyan gep is ami alapban tudja majd a 4k-t,de a jelenlegi tudastol ezenfelul nem fog tobbet tudni.(nem tudhat,mert nem tehetik meg ,h tobbet tudjon....az mar a PS5 /xbox valami lenne.... :U )
Ha meg huznak lefele a konzolok valtasi ciklusan az oskaoszt okozna a piacon sztem.
Szoval En azt mondom,h a jelenlegi tudas es valami formaban hozza a 4K a celjuk.

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#75876) Flashget válasza devil-k (#75874) üzenetére


Flashget
félisten

Egy biztos engem egyik megoldás sem érint. :D

Realme GT Master Edition

(#75880) rexbp


rexbp
újonc

Sziasztok! Van valakinek műholdra kötött dupla SAT bemenetes tv-je?
Ha igen, pm pls. Köszönöm.

(#75881) BBéci válasza Flashget (#75876) üzenetére


BBéci
titán

Mi, öreg rókák mással játszunk, például azzal, amivel egyidősek vagyunk. Ezt szoktam javasolni a fiataloknak is konzol és PC helyett. ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#75882) devil-k válasza BBéci (#75881) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én mind a kettővel játszom. :D :P

Szerk.
Nem nem. :N

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#75883) BBéci válasza devil-k (#75882) üzenetére


BBéci
titán

PC-vel és konzollal. ;)

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#75884) Flashget válasza BBéci (#75881) üzenetére


Flashget
félisten

pontosítanék..mi öreg rókák mást engedünk játszani azzal ami egyidős velünk, mert ha mi játszadoznánk vele az a fürge újak 5 perce lenne. :DDD

Realme GT Master Edition

(#75885) bodojani


bodojani
csendes tag

A korábban említett ue48h6650slxxhnál tegnap volt a szerelő, berakta az új kijelzőt, összedug - semmi. Kihúzta a tunerről jövő kábelköteget - működik a kijelző.
Most arra a panelra várunk, remélem egy héten belül meglesz.

(#75886) BBéci válasza Flashget (#75884) üzenetére


BBéci
titán

Igazad van. De én mindig kiakadok, amikor arról hallok, olvasok, hogy felnőtt emberek kedvenc időtöltése a konzolos, PC-s játék és azért reagálok efféle hülyeségekkel, hogy inkább azzal játszanának, amivel egyidősek.
Remélem senki nem veszi magára és nem sértődik meg!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#75887) sandró60 válasza bodojani (#75885) üzenetére


sandró60
addikt

Akkor elég jól "megszivtad"Annó 2005-ben nekem is volt egy plazma kijelző csere-itt a lakásban.Hát mit ne mondjak kb 30-40 darab csavart kellet a (szerelőknek,mert nálam kettő is volt) kitekerni a kiszerelésnél.Még jó,hogy elektromos volt a csavarhúzó.

(#75888) nismoka válasza BBéci (#75886) üzenetére


nismoka
addikt

Minden tiszteletem a tiéd de ez kicsit maradiságra vall. ;) Sok olyan "játék" van ami komolyabb és értelmesebb mint jó pár film, a hang hatásokról nem is szólva.

(#75889) BBéci válasza nismoka (#75888) üzenetére


BBéci
titán

Vitattam én ezt valaha?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#75890) nismoka válasza BBéci (#75889) üzenetére


nismoka
addikt

Nem tudok róla. :R

(#75891) Def26


Def26
félisten

Üdv.

Nappali átalakítás, gyerek érkezés, stb után úgy döntöttem, hogy lecserélem a tv -t.

Tervem az, hogy a falra szerelem majd, ezzel is spórolva a hellyel. Kérdésem, hogy ha az ülőpozíció kb. 40 cm és a távolság 240-250 cm akkor milyen magasra rakhatom a tv -t (bizonyos idő elteltével nyakfájás, stb) ? Egyáltalán van erre valami előírás?

Milyen típust ajánlanátok? Árban olyan 300k -ig mennék el, 100hz jó lenne és kéne mellé 3db hdmi, 1 usb, 3d -t kipróbálnám, de nem hiszem, hogy nagy élmény lenne otthon. Most azt mondom, hogy 3d nem kell. Smart funkció sem érdekel.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#75892) nismoka válasza Def26 (#75891) üzenetére


nismoka
addikt

Szem magasságba tedd de inkább kicsit lejjebb mint feljebb. ;)

(#75893) devil-k válasza BBéci (#75886) üzenetére


devil-k
nagyúr

Inkább a PS4 játékokon belül adom le a feszültséget, minthogy a való életben bármi rosszat tegyek. :)

- mozi bolondéria -

(#75894) BBéci válasza devil-k (#75893) üzenetére


BBéci
titán

Van egy remek, valódi bőr boxzsákom, az kiváló feszültség-levezető és nem csak arra jó. Például erőnlétet fejleszt, zsírt éget a püfölése, rugdosása.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#75895) bartalix


bartalix
csendes tag

Sziasztok!
Okosítani szerettem volna a tv-t és a „service menübe” kutakodtam. Sajnos nem sikerült valami jól mert most se kép se hang, tégla lett. Gondolom más út nincs csak a szervíz :Y
„Samsung Le32d550”

(#75896) gorog67 válasza nismoka (#75892) üzenetére


gorog67
aktív tag

Ha olyan fali konzolt veszel, amivel meg lehet billenteni a tévét, akkor szabadabban választhatod meg a magasságot. Nálam a 24"-os monitortv ülve szemmagasságban van és oldalról nem látok belőle semmit. Szóval valóban inkább felülről kell nézni.

(#75897) waszi69 válasza BBéci (#75855) üzenetére


waszi69
csendes tag

Sziasztok!
Egyelőre bukóban van a tervem, mivel a közben megvásárolt TV-vel (SamsungUE40F6320) nem bírom összehozni a hálózatra kötött Giganas gyártmányú NAS-t. A TV egyáltalán nem látja a NAS-t.
Mi lehet a gond?
Elvileg a NAS DLNA képes, évek óta használom, erről megy a HTPC-vel a filmezés, zenehallgatás.
A lányom is a saját gépéről tudja használni, csak a TV nem látja. :W
Nem tudjátok mi lehet a gond?
Most hogy megvan a TV, minden képen ki a karom próbálni a dolgot.
További szép napot

(#75898) Batib


Batib
őstag

Pár napja igértem, ha megtudok vmit az idei Samsung modellekről, akkor írok.Sajnos meglehetősen kevés még az infóm, de ez is valami.
Tehát: Ma próbagyártásba került itthon két modell két méretben. Egyenlőre ez még a kijelző modul, (LCM) de azért pár dolgot ez is megmutat.
A modellek 48(40)JU6400 és 48(40)JU7000. Mindkettő hátsó ledes, UHD modell, nem íves. Samsung panellel szerelt mind. A 6400-as nem tud 3D-t a 7000-es az 3D-s. Némi design-beli eltérés is van köztük. Sajnos csak ennyi infót kaptam.
Emellett egy ideje már megy 27-es ives 4K-s monitortv is gyártásban, amely két oldali edge ledes. Sajnos a modellszámát nem tudom.
Egyenlőre ennyi, ha lesz ujdonság jelzem.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#75899) karis


karis
tag

Sziasztok

2 kiszemelt TV-vel kapcsolatban van valakinek valamilyen tapasztalata? Főleg konzolon való játékra lenne, meg esti filmezésre.

Samsung UE40H5000
Samsung UE40H6200

Asus ROG Strix B550-i // Ryzen 5 5600 // Corsair Vengeance 16 GB // Asus ROG RTX3060 Ti

(#75900) nightshadow válasza karis (#75899) üzenetére


nightshadow
veterán

Nem egy kategória a két tévé. A H6200 mindenben jobb. Az input lagje 30ms körül van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.