Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49851) Victoryus94 válasza Burt1793 (#49846) üzenetére


Victoryus94
őstag

Az üzletekbe nagyon sokszor nincs jól beállítva a TV.
Olyan is előfordul, hogy a vásárolók állítgatják el, vagy szándékosan állítják be rosszul, hogy másik TV-t válassz, de a legvalószínűbb, hogy lusták ilyesmivel foglalkozni.
Az pedig, hogy melyik TV milyen formátumokat "ismer", nem gyártó, hanem típusfüggő. A leírásukban/kézikönyvben megtalálható.

(#49852) Burt1793 válasza Victoryus94 (#49851) üzenetére


Burt1793
veterán

Oké, és akkor mik a tények? Melyiknek szebb a képe?

(#49853) Victoryus94 válasza Burt1793 (#49852) üzenetére


Victoryus94
őstag

Alsóbb árkategóriában a Samsung TV-k népszerűbbek, mint az LG. TÉNY.
Ettől függetlenül sajnos nem biztos, hogy jobb is.
Érdemes figyelni a hang teljesítményt, a frekvenciát (ha gépet is rá akarsz kötni, akkor 100Hz-től ajánlott, de minimum 70Hz legyen).
A LED LCD TV szinte mindenbe jobb, mint a sima LCD.
A plazma általában drágább, de szebb a LED TV-nél
Ha többnyire normál TV adást nézel, teljesen mindegy hogy 720p-s vagy 1080p-s, mert a legtöbb TV csatorna még a 720p-ig sem jutott el.
arukereso.hu-n ajánlott összehasonlítani a TV-ket, ott fel van sorolva minden fontos infó(csatlakozók, támogatott formátumok, stb.)
Esetleg arra érdemes figyelni, hány év garanciát kapsz a TV mellé.

[ Szerkesztve ]

(#49854) Burt1793 válasza Victoryus94 (#49853) üzenetére


Burt1793
veterán

FullHD-s és 3D-s filmeket szeretnék nézni, a 100HZ a minimum, a szoftveres 400, 600 Hz-es baromságok annyira nem szükségesek.
Én konkrétan ezt a két [link] tv-t kérdeztem, bár biztosan nem tudja senki pont ezt a kettőt összehasonlítani nekem.

(#49855) nightshadow válasza Burt1793 (#49854) üzenetére


nightshadow
veterán

Mivel az LG IPS panelt használ, ezért kontrasztban, feketében jobb a Samsung.

(#49856) dudi6 válasza Jim76 (#49850) üzenetére


dudi6
senior tag

beállítás Nekem is 55D6500 van és ezekkel a beállításokkal szép képe van. Néha 1-2 dolgon változtattam..."LG-hez nem kellett hozzányúlni, szép élethűek voltak a színek, és a sötét átmenetek is, nem mosódott össze az arcbőr egy pasztell plecsnivé, ha közeli képen volt egy ember" Melyik LG típus volt ez pontosan azt tudod?

(#49857) Burt1793 válasza nightshadow (#49855) üzenetére


Burt1793
veterán

Oké, köszi, akkor ez eldöntve, én is a samu felé hajlottam, a monitorom is samu, gyönyörű a képe! :)

(#49858) dudi6 válasza Jim76 (#49850) üzenetére


dudi6
senior tag

Találtam egy ilyet is. Már nem tudom honnan szedtem, wordben volt elmentve, most állítottam át erre, így még nem tudok nyilatkozni felőle:
Amúgy hanyas firmware van fent neked?

háttérvilágítás :12
kontraszt: 95
fényerő: 45
élesség: 20
szín:50
árnyalat: Z50-P50
speciális:
fekete tónus : ki
din. kontraszt: ki
árnyékrészletesség : 0
gamma: 1
csak RGB: ki
színköz: Nativ
fehéregyensúly:
piros:21
zöld :23
kék:27
Nyereség
piros:23
zöld :24
kék:24
10p fehéregyen. : ki
bőrszín: 1
éljavítás:ki
fényerő mozgáshoz: ki
led mozgásjavítás: ki
Képopciók:
színtónus : normál
Digitális zajszűrés: ki
Mpeg- zajszűrés: ki
Film mód: ki
Motion Plus: ki

[ Szerkesztve ]

(#49859) Tegla80


Tegla80
addikt

Mi a nyavaja van itt??!!
"LG : On" a Samsung topic-ban ;]

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#49860) dudi6 válasza dudi6 (#49858) üzenetére


dudi6
senior tag

Facebookos jobbnak tűnik...

(#49861) BBéci válasza Victoryus94 (#49848) üzenetére


BBéci
titán

Köszi, igazán kedves vagy, hogy elmagyarázod, de az egyik cikket én írtam, szóval pontosan tudom, mi a minimum és mi a maximum távolság, ahonnan a full HD felbontás minden apró részlete látható. :K
55 colos tévén, full HD filmet 2,2-2,5 méterről a legjobb nézni és pont. Éppen akkora van most a nappalimban.

A 70 és a 100 hertzet mire érted? PC-hez 60 kell, 70 nem létezik, a 100 meg felesleges.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49862) BBéci válasza dudi6 (#49858) üzenetére


BBéci
titán

Ha kikapcsolod a Motion Plust és a LED mozgásjavítást, akkor 50 heztzen jár a tévéd és csupán 300 soros a mozgóképfelbontása. Amennyiben a film módot is kikapcsolod, az interlaced tévéadásokat nem alakítja progresszívre, tehát ismét jól kitoltál magaddal. Igazán színhelyesre csak a 10 pontos fehéregyensúly beállításával lesz a tévéd, de az csak műszerrel lehetséges. Azok a (2 pontos) fehéregyensúly értékek, amiket leírtál, csak egyetlen tévére alkalmazhatók, arra, amelyikre a kalibrátor azokat adta meg. Átmásolni egy másik készülékre teljesen értelmetlen és felesleges.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49863) csocsoszán válasza Burt1793 (#49846) üzenetére


csocsoszán
őstag

Szervusz!
http://prohardver.hu/tema/lcd_plazma_es_projektoros_tv_hiba_topic/friss.html
Én is kérdeztem valamit de csak egy okoskodó válaszolt! Úgyhogy túl sok válaszra ne számíts!
Viszont találtam egy "öreg" (velem egykorú, még nem az az agyalágyult hülye mint a többi szervizben aki azt mondta nézzem meg a pcb számát mert ki kell cserélni! A barom....!) szakit http://www.itech-tv-szerviz.hu aki mondott egy pár dolgot miket nézzek és mérjek meg! Ő nem panel cserét javasol elsőre.

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#49864) csocsoszán válasza csocsoszán (#49863) üzenetére


csocsoszán
őstag

Bocs!
Pety 27-nek!

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#49865) juvegamer


juvegamer
tag

Üdv!
A következő gondom van, van egy UE37ES5500W Slim LED Smart TV-m és ha filmet nézek rajt médialejátszóról (nem a TV-éről) akkor a hang nem jó. A párbeszédeket alig hallani viszont a háttérzajok meg erősek. Komolyan a távirányítóval a kezemben nézem a filmet mert állandóan a hangot kell állítanom. A Tv adások esetében nincs gondom, azok jók. Persze próbáltam a hangon állítani de nem lett sokkal jobb. Ötlet??

Egy LE32C530F1W sima lcd-t cseréltem le erre de már komolyan gondolkodom rajt hogy visszateszem a szobámba mert nem csak a hang jobb de szerintem a képminősége is.

(#49866) Syl


Syl
nagyúr

Egy buta kérdésem lenne.
Nincs tévém, évek óta nem nézek tévéműsort. Viszont most elgondolkodtam, hogy kellene egy tévé és azon nézném a filmeket, nem pedig a számítógépen. A t-home előfizetésemhez 0 Ft kezdővel adnának 32-es smart tv-t.
A tévén található hálózati csatolót ha rákötöm a routerre, akkor a helyi hálón megosztott fájlokat a tévéről el tudom érni. Netán lejátszani a filmeket, minden külső segítség nélkül?
A hálózati megosztás nem htpc, nem dlna - sima samba fájlmegosztás.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#49867) Danesz94 válasza Jim76 (#49850) üzenetére


Danesz94
senior tag

Hát ha rám hallgatsz a gyári előre beállított sémákat nem használod mert túl sötétek.
Mindjárt leríom én hogy használom és ez kb jó is.
Igaz nekem EH5300 van, de én meg vagyok elégedve a képminőséggel ezzel a beállítással.
A gyári sémáknak egy gondja van, hogy baromira nem élethűek a színek túl színes minden.
Ha van egy sötét rész a filmben akkor semmit nem lehet látni.
Ahhoz meg szoj hozzá, hogy a fekete nem lesz mindig fekete inkább szürkés.
HA fekete kell akkor máskor Plazmát kell venni.

Mindjárt írom n hogy használom.

(#49868) Danesz94 válasza Danesz94 (#49867) üzenetére


Danesz94
senior tag

na szóval.
Képüzemmód: Normál.
Háttérvilágítása: 12-15 attól függ, hogy este vagy nappal (pl mikor tűz be a nap) nézek filmet,.
Kontraszt: 93
Fényerő: 43
Élesség: 45
Szín: 60
Árnyalat: Z50-P50
Gamma: +3
Színköz natív
Színtónus normál
Bőrszín 1
Az összes képjavító szarság ki van kapcsolva.
a fehéregyensúlyt gyárin hagytam mert felesleges bántani.
Az még megjegyezném, hogy a Fényerővel-,a háttérvilágítással-, és a gammával lehet játszani.
Nekem sikerül úgy belőni, hogy a fekete még fekete és mindent lehet látni.
Ha ezzel a hárommal játszol akkor be tudod lőni kbre.
De a műszeres beállítás lenne az igazi.
Ha kész vagy akkor próbáld ki, hogy nézel egy filmet HD vagy Fullhd legyen és a film közben tedd át képüzemmódnál normálról ( amit jelen esetben te állítottál) a gyári sémákat is nézd meg, hogy mennyire túlszaturált a kép.

Ja ez a beállítás a HD vagy fullhd filmekhet van mikor a tv médialejátszóján játszok le filmet, a tv jelen esetben nekem DIgi van rákötve RCA csatival azis hasonló csak ott az élesség maxon van és a Hátérvilágítással meg a fényerővel meg a gammával szórakoztam még egy kicsit.

Mikor filmet nézzünk a tv és közben átrakom a gyári sémák eggyikére akkor meglepően ganyé a kép.
Éles meg minden szépek a színek de ez már túl szép.

bocs a hosszú iromány miatt.

(#49869) r0by válasza Syl (#49866) üzenetére


r0by
addikt

Én csak az F6400-ról tudok nyilatkozni. Alap esetben nem tud ilyet, legalábbis nem találtam ilyen lehetőséget. Mármint a samba megosztás lekezelését. De egyébként elképzelhető, hogy létezik hozzá app.

Milyen routered van egyébként? Nem lehet okosítani tomatora, dd-wrt-re? Mert akkor mehetne a dlna is akár.

(#49870) Tippmix46 válasza r0by (#49869) üzenetére


Tippmix46
senior tag

SziasztoK!

D sorozatú Samsung tv-ket hogyan lehet PS2höz hozzákötni? Köszönöm!

Üdv.K.

(#49871) torzsa3


torzsa3
csendes tag

Halli adót egy ES6100 tv,az lenne a kérdésem hogy az normális ha a bal oldala jóban melegszik mit a többi 3 oldala?

[link]

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

Samsung GT-S5570 Galaxy Mini,SAMSUNG 32ES6100,Logitech mk220 vezeték nélküli billentyű és egér.

(#49872) Victoryus94 válasza torzsa3 (#49871) üzenetére


Victoryus94
őstag

Igen, normális.

(#49873) Jim76 válasza dudi6 (#49858) üzenetére


Jim76
aktív tag

Köszönöm! Az 55D6500 a szüleimnél van, oda majd hétvégén megyünk, de az én 6030-asomon is kipróbálom ezeket a beállításokat, mert ezen rosszabb a kép. a 6500-ason kevesebb tv műsornál jön elő a sötét tónusok "bebarnulása", mint a 6030-on. :R

@Danesz94: köszi, ezeket is végigpróbálgatom, remélem javít a helyzeten :)

There is no elevator to success - just the stairs. So take it one step at a time!

(#49874) torzsa3 válasza Victoryus94 (#49872) üzenetére


torzsa3
csendes tag

Köszi,akkor nem aggódok,mert február kor vettem és ha lett volna valami vissza vittem volna.

Samsung GT-S5570 Galaxy Mini,SAMSUNG 32ES6100,Logitech mk220 vezeték nélküli billentyű és egér.

(#49875) Jovanny2 válasza Tippmix46 (#49870) üzenetére


Jovanny2
őstag

Gondolom az RCA bemenetén, vagy SCART-on, ahogy bármelyik másikhoz. :U

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#49876) Jovanny2 válasza torzsa3 (#49874) üzenetére


Jovanny2
őstag

Mivel ott az alaplapja, procija, így tök normális. B@sszus, van aki hőmérőzi a TV-t, és azon gondolkodik, hogy miért vihetné vissza? Szép... :( Nyomogasd meg az LCD-t is, hogy szép egyenletesen színeződik-e el a folyadékkristály. Amúgy meg vagy elégedve vele?

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#49877) torzsa3 válasza Jovanny2 (#49876) üzenetére


torzsa3
csendes tag

igen meg vagyok elégedve vele,amúgy meg tök vétellenű tűnt fel hogy melegszik az egyik oldala miközben töröltem a port róla lefele.És az hitem hogy ez nem normális ,ezelőtt egy hagyományos Slim tv volt de az egyenletesen melegedet,azért nem tudtam erőöl és nem is olvastam még sehol ilyet.

Samsung GT-S5570 Galaxy Mini,SAMSUNG 32ES6100,Logitech mk220 vezeték nélküli billentyű és egér.

(#49878) digikábeles válasza Danesz94 (#49868) üzenetére


digikábeles
aktív tag

A fekete az a kijelző alapszíne, azt nem kell beállítani, azt akkor is látod, ha a tévé ki van kapcsolva. Én a fehér színt használom referencia színnek. Ne legyen szürke, ez a legfontosabb.

(#49879) Jovanny2 válasza torzsa3 (#49877) üzenetére


Jovanny2
őstag

Slim alatt vékony képcsövest értesz? Az más tészta azért. Az LCD TV belét úgy kell elképzelni, hogy ha leveszed a hátulját, csak kb. az 1/3-ában látsz panelokat (a táp panel külön, és az alaplap a csatlakozók felőli oldalon). A LED-ek is melegítik valamennyire a peremet, de a nagy hőtermelő, a proci az általad leírt részen van, ezért az klasszisokkal jobban melegszik. A TV többi része nagyjából üres, ott nincs, ami hőt termeljen.

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#49880) BBéci válasza digikábeles (#49878) üzenetére


BBéci
titán

"A fekete az a kijelző alapszíne, azt nem kell beállítani"

No comment! :Y :W

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49881) torzsa3 válasza Jovanny2 (#49879) üzenetére


torzsa3
csendes tag

Igen képcsövest értem,értem köszönöm.

Samsung GT-S5570 Galaxy Mini,SAMSUNG 32ES6100,Logitech mk220 vezeték nélküli billentyű és egér.

(#49882) Jovanny2 válasza digikábeles (#49878) üzenetére


Jovanny2
őstag

Szerintem BBéci azért veri véresre a fejét, mert a fekete hiába a "kijelző alapszíne", az LCD nem tud teljesen feketét előállítani, mert a háttérvilágítást a folyadékkristály réteg nem tudja visszafogni teljesen. A plazmánál a technológiából adódóan a fekete tényleg fekete, mert nem bocsát ki fényt az adott pixel. Szóval ez eléggé rosszul sikerült mondat volt, ez tény. :DDD

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#49883) digikábeles válasza BBéci (#49880) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Egy párszor már megkérdőjeleződött bennem a szakértelmed, no comment!

(#49884) Fandango válasza digikábeles (#49878) üzenetére


Fandango
veterán

Na ezen jot nevettem, koszi feldobtad a napom. :C

(#49885) BBéci válasza digikábeles (#49883) üzenetére


BBéci
titán

Semmiféle szakértelem nem kell ahhoz, hogy valaki felfogja, mit jelent a tévék feketeszintje.
Soha nem állítottam magamról azt, hogy szakértő vagyok, nem véletlenül nem az szerepel a nickem alatt.

Ahogy az előtted szóló elmagyarázta, csak akkor teljesen fekete az LCD panel, amikor kikapcsolja a háttérvilágítását. Ehhez nem kell semmit hozzáfűzni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49886) Syl válasza r0by (#49869) üzenetére


Syl
nagyúr

Konkrétan az UE32F5300 tévéről lenne szó.
Ezek szerint a smart tv nem azt jelenti, hogy hálózatról is le tudná játszani filmet (ahogy pl. azt USB-ről tudja).

Nem a router a probléma. Sőt. Van NAS is. Csakhogy a rajta futó (rá telepíthető) dlna szoftver egy kalap szamóca. Különösen a felirat-kezelése.
Ezért szeretném ezt úgy megoldani, mint pl. jelenleg számítógépen és táblagépen. Adott a samba fájlmegosztás, kikeresem a filmet, rácsapok és már nézem is.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#49887) Phyllobates


Phyllobates
csendes tag

Akkor kérdezném a szakértőket, hogy emmost mi a bánat? :DD
Mert bizony ez nem a tv képernyőjét észleli - gondolom én barom :D , de akkor meg mi akar ez lenni? :D

[link]

..The Aesir rides out to war, with armor shining bright, followed by the Einherjer, see Valkyries ride..

(#49888) BBéci válasza Syl (#49886) üzenetére


BBéci
titán

Tudtommal a tévéken nem megy a Samba, de ebben nem vagyok egészen biztos. DLNA-t tudnak és annyi.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49889) digikábeles válasza Fandango (#49884) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Örülök neki! :C

(#49890) digikábeles válasza BBéci (#49885) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Akkor a projektoros tévéknek a legjobb a fekete szintje? Ott nincs semmilyen háttér világítás.

(#49891) Burt1793 válasza r0by (#49869) üzenetére


Burt1793
veterán

És milyen az F6400? Én is egy ilyet szeretnék beszerezni, 50"-os méretben. Szép a képe stb-stb? ;]

(#49890) digikábeles: ;] ;]

[ Szerkesztve ]

(#49892) Samsung SPS válasza Phyllobates (#49796) üzenetére


Samsung SPS
tag

Szia! A PC-én a HDMI out csatlakozást, a TV-én a HDMI in csatlakozást használva csatlakoztasd a két eszközt, majd a távirányítón Source-HDMI-Enter. Ugyanakkor a PC-én állítsd a felbontást, mivel a TV a max 1366x768-as felbontást támogatja.

(#49893) r0by válasza Syl (#49886) üzenetére


r0by
addikt

Nálam a miniDLNA fut. Eddig nem volt még vele 1 deka gondom sem, sőt meg is lepődtem egyébként, hogy ilyen f@sza stabil. Felirat is problémamentes. Igaz csak srt-vel próbáltam, de mostanában már nem is lehet mással találkozni.
Mi a router egyébként? Nekem Asus RT-N16.

Burt1793: Nekem 40-es van, és szerintem teljesen korrekt a kép, csak jó forrással kell táplálni. Még a tuner is jó benne szerintem a DIGI digátlis adásaihoz. SD-nél egy picit hátrébb kell ülni, de olyat úgysem nézünk :)

[ Szerkesztve ]

(#49894) Syl válasza BBéci (#49888) üzenetére


Syl
nagyúr

Ööö, minek is menne a tévén a samba? Az a hálózati gépen megy, a tévé pedig eléri és lejátssza a megosztott fájlt. Ahogy eléri és lejátssza az usd lyukába illesztett vinyón/pendriveon is.

(#49893) r0by

Nem értem minek kell a router. NAS-ról van szó, nem routerre kötött vinyóról. A NAS-on meg nem minidlna van, hanem valami twonky monky mittoménhogyhívják médiamegosztó. Ami persze simán belehal a többnyelvű, -feliratú mkv filmekbe.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#49895) Burt1793 válasza r0by (#49893) üzenetére


Burt1793
veterán

A forrás rendben lesz, sebesség, 3D, hang is rendben van? Az 50"-os 290e FT áfával, ez még belefér, ez a méret kell.

(#49896) Phyllobates válasza Samsung SPS (#49892) üzenetére


Phyllobates
csendes tag

Szia!
De ez rohadtul nem a tv szerintem, amit lát. :(
3 napja ezzel szívok, de nincs semmi. :O

[ Szerkesztve ]

..The Aesir rides out to war, with armor shining bright, followed by the Einherjer, see Valkyries ride..

(#49897) r0by válasza Syl (#49894) üzenetére


r0by
addikt

Jól van, benéztem, most már látom, hogy routerra akarod kötni, hogy a hálózati megosztást láthasd. Meleg van :P
Mindegy, annyira nem beszéltünk el egymás mellett :) A monky-twonky-t meg én nem ismerem. De felteszem a nas linux alapú lesz, így lehet, hogy könnyen fel tudod varázsolni a mini dlna-t.

Burt1793: Sebesség és hang okés (optikán megy ki az erősítőre). A 3D-t még csak kipróbáltam mikor megvettem, hogy működik-e. Működik, kb. ennyire izgat a téma..

[ Szerkesztve ]

(#49898) Burt1793 válasza r0by (#49897) üzenetére


Burt1793
veterán

Igen, a 3D nem számít, nincs annyi hely, hogy 4-5 ember 3D-zen...
A szép kép számít, a sok hülye funkció se kell, csak hogy valahogy a tv-re tudjam varázsolni a filmeket.
Nekem is optikán menne ki az erősítőre, siralmasak a gyári hangszórók, ismerek olyanokat, akik azzal használják. :O

(#49899) sb válasza Victoryus94 (#49853) üzenetére


sb
veterán

A 100Hz-nek semmi köze a PC-hez. PC-ről bármely TV-t csak 60Hz-en vagy az alatt (50, 30, 24) lehet meghajtani. Az 50Hz (valójában 60) TV-ket is és a 100Hz-eseket is.

A 100Hz a mozgás-folytonossághoz kell amit kétféleképpen érnek el: villogtatással vagy interpolációval készített extra képekkel.

A LED sem jobb mindenben, mint a sima (CCFL) LCD, csak utóbbit már szinte nem is gyártanak.
Fogyasztásban és akinek bejön: micro dimmingben jobb a LED, homogenitásban, feketében jobb volt a CCFL.

Burt1793. Ahogy mások írták a legalapvetőbb különbség az LG és Samsung között az xVA és IPS panel.
xVA: jobb fekete, jobb kontraszt.
IPS: jobb színhűség, jobb betekintési szög (bár ez a gyakorlatban nem mindig jön ki. sok IPS feketéje nagyon világosodik/kékül oldalról, így hiába esik jobban a kontraszt/fakul az xVA panel, mégis jobbnak tűnik.)

Szerintem az xVA előnyei fontosabbak egy TV-nél. Szóval én inkább a Samsungot ajánlom, abból is valós 100Hz-est (F6400-tól felfelé). LG-ben a valós 100Hz-esek a tavalyi modellekben eléggé kikoptak, ez is hátrány.
Médiajátszóban nem tudom mi a helyzet, régebben papíron jobb volt a Samsung, a DTS hangot pl. sokáig nem támogatták az LG-k. De ezzel nincs tapasztalatom.

(#49900) sb válasza BBéci (#49862) üzenetére


sb
veterán

Két dolog:

1. A deinterlace nem csak film módban működik szerintem. Különben az összes TV adás elég ramatyul nézne ki. Elég feltűnő a különbség, ha deinterlace nélkül a tök csíkos adást nézné az ember.
Film módba meg én pl. szinte soha nem kapcsoltam... amennyire láttam, csak a képbeállítások változnak.

2. Ha már mozgásfelbontás akkor kérdeznék:
Nem világos mitől javul a mozgásfelbontás, akár a led villogtatással... bár ez még talán magyarázható, mivel a g2g LCD átmeneti időnél gyorsabban kapcsol ki-be a led ami talán jobb lehet...de így sem világos a pontos hatás.
Ami még inkább rejtély: az interpolációtól hogyan javul? Ha mondjuk 60 kép helyett 120-at teszünk ki ugyanarra a response time-al rendelkező LCD panelre, akkor két eset lehetséges:
- Ha kellően gyors a panel akkor a 120 kép sem mosódik sz*rrá... de akkor a 60 képnél is ugyanolyan gyorsnak kéne lennie a response time-nak és ugyanolyan kicsinek kell lennie az elmosódásnak.
- Ha viszont lassú a panel akkor a 120 kép csak rontana a helyzeten 60 helyett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.