Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49301) Tegla80 válasza kodoboy (#49300) üzenetére


Tegla80
addikt

Szia
A hdmi bemeneten tools gomb majd nevezd el jateknak es szebb lesz a latvany.
Plusz a ps settings menuben engedelyezd a hdmi vezerlest,igy pl a ps kapcsolja a tv t be-ki,ps menuben vezerelsz a tv tavval,stb.(csak hdmi 1 en megy)melozom es telorol vok,de 9utan tudok segiteni ha addig igy nem sikerul.
Csao

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#49302) trec12


trec12
addikt

Tudtommal ez az eszköz - Logitech K400 Wireless Touch Keyboard - működik az ES-es tévékkel. (egy 6540-eshez lenne amúgy)
Jók az értesüléseim?

(#49303) sandró60 válasza trec12 (#49302) üzenetére


sandró60
addikt

Igen!Jók az értesüléseid :DDD

(#49304) Jakesz


Jakesz
őstag

Sziasztok!
Vettem egy Samsung UE40F6400-as TV-t. Remek készülék, mindössze a YouTube-bal van 3 kisebb-nagyobb problémám:
- folyamatosan újrakezdi a videó letöltését, ezáltal gyakori a megakadás
- teljes képernyőre állítva néha, általában a videók elején egy pillanatra elfeketedik a kép, és a másik bosszantóbb hiba, hogy olykor teljesen összeomlik a lejátszás és színes csíkokból áll az egész
- néha kissé akadozva indulnak el a videók, de van, hogy lejátszás alatt frissít egyet magán és kezd el akadozni

(#49305) Real_Necro válasza trec12 (#49302) üzenetére


Real_Necro
veterán

6560-hoz használom. Teljesen jó.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#49306) Flashget válasza Jakesz (#49304) üzenetére


Flashget
félisten

Az a igazság a samsung tv-k úgy ahogy vannak full gagyik a yt videókhoz!
Bármi mással reccenés nélkül lehet lejátszani csak a samsung tv-vel nem. Ezzel azért nem pr-kodik a samu ezerrel mint mással :).

Realme GT Master Edition

(#49307) RudY válasza sonkamiki (#49283) üzenetére


RudY
addikt

A TV frissítés valószínűleg nem oldja meg ezt a gondod. Javasolnám egy normális szerelő kihívását, valószínűleg egy gyors mérés után pillanatok alatt megoldja. Lehet akár a splitter cseréje és/vagy kapsz valamilyen szűrőt a sokféle közül ([példák]).

(#49308) Tegla80 válasza Flashget (#49306) üzenetére


Tegla80
addikt

szia
picit szembeszállnék a véleményeddel,mert rengeteg topicot nyomon követek bizonyos dolgok miatt(van olyan eszközöm vagy a családban van,vagy csak érdekel), azt tapasztalom,h rengeteg felhasználó szenved,androidos tab,teló,vagy tv,ps3 stb eszközével és a YT app okkal (és egyebekkel.)
Plusz valakiknek meg ugyan azon eszközön,de más FW el,főzött rommal,más kernelel,stb alatt meg hibátlanul működik.
szóval sztem,nem csak Samu hiba a hiba,hanem általános.

plusz van ugye az "user error" :B
mert pl sokan megveszik ezeket a modern eszközöket,amik megfelelő háttérrel esetleg jól is működhetnének.
De már a "bárkából,Noé által is kidobott régi "g" s 10/100 as szabványú route-üknél megbukik a dolog",mert azt pl már sokan meg sem nézik,mikori és mire képes.(azt hogy cserés,meg el sem hiszi,mert "megy még" . Sztem meg a gigabites is elkel már :B )
Holott ennek az eszköznek kellene a hátán vinni az egész otthoni rendszert.(PC vel,tv vel,telokkal,tabokkal,meg mittudomÉn ki mit akaszt még rá ,és terheli porig :D )
kábelek szintén ellenőrizendők ,mert cat5e alatt már sok mindenre nem használható a dolog.
stb,stb ,stb

szóval az a "baj" ,h e rohanó és technikailag rendkívül fejlő világban,vagy naprakész vagy és a magad szintjén és árán fejlődsz Te is vele,vagy egy ilyen "okos" eszköz beszerzése után,máris megbukik a dolog valami okból.(ami nem biztos h készülék hiba ugyi :B )

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#49309) Real_Necro válasza Flashget (#49306) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nem tudom mire gondolsz, nálam problémamentesen mennek a HD vidik yt-on. Tény, hogy a saját keresője elég bénára sikeredett, főleg hogy a billentyűzetet sem támogatja, de webes felületen nálam használható. Egy Tp-Link TL-WR841ND router támogatja Digi 20/10-es nettel.

Szerk.: a tesztelésem alapja, hogy múlt hétvégén egy fél napon keresztül csan yt videókat nyomattunk, az adta a háttérzenét itthon.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#49310) eks


eks
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap hoztam haza a Samsung UE40F6400-as TV-met, és kizárólag a földfelszíni digitális csatornák beállításával vagyok gondban. Akárhogy próbálkozom, az auto tuning semmit nem talál, pedig Budapest közepén lakom, ország kód beállítva, stb. Biztos valami triviális dolog felett siklottam el eddig, légyszi segítsetek!

(#49311) Ferko75HUN válasza Jakesz (#49304) üzenetére


Ferko75HUN
senior tag

Szia, nálam is voltak gondok, de tégla80 kolléga segítségével kilábaltam belőle.
Kábelen csatlakozol, vagy routeren, milyen Fw van a gépeden?
Ezek fontos kérdések, nekem mindkettővel gond volt.
A kábel gyatra volt, wifin hibátlanul mennek a vidik Fw frissítés után.

#49310) eks: csatlakoztattad az stb-t? :D Persze ez vicc volt, nálam minden simán ment annó.

[ Szerkesztve ]

C3-Ironsight: HNT Ferko75HUN hnt.enjin.com

(#49312) BBéci válasza eks (#49310) üzenetére


BBéci
titán

Alacsony nyereségű az antennád, vagy nem jó helyen van.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49313) eks válasza BBéci (#49312) üzenetére


eks
csendes tag

Antenna? :D Tudtommal van MPEG-4-es DVB-t vevője a tévének, és én a sima ingyenes digitális műsorszórást akarom venni. Teljesen abban voltam, hogy ehhez nem kell külön antenna, még olvastam is valahol a digitális átállással kapcsolatban, hogy VAGY antenna, VAGY MPEG-4-re képes készülék kell hozzá. De akkor tényleg eltévedtem valahol fejben.

(#49314) BBéci válasza eks (#49313) üzenetére


BBéci
titán

Vevője van a tévének, de magától értetődően, antenna nélkül nem fog semmit. Tényleg vészesen eltévedtél. ;]
Légvonalban 14-15 kilométerre lakom az adótoronytól és fel kellett tennem a padlásra egy régi, 30 éves lepkeantennát, mert szobaival csak 50-60 % jelerősséget értem el. Most 95-100 % közötti. :K

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49315) eks válasza BBéci (#49314) üzenetére


eks
csendes tag

Igen, pont ennyire foglalkoztatott a dolog idáig, elnézést. :D Akkor holnap elugrom antennát venni. Milyet érdemes? Ez például, mint majdnem legolcsóbb, de MPEG-4-es, milyen?

(#49316) BBéci válasza eks (#49315) üzenetére


BBéci
titán

Azért az antennáért egy forintot nem adnék. Pár nap múlva fent lesz az AVO-n az antenna tesztünk, addig ezeket nézegesd: [link], [link], [link], [link]!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49317) eks válasza BBéci (#49316) üzenetére


eks
csendes tag

Köszönöm!

(#49318) DigitXT válasza eks (#49313) üzenetére


DigitXT
félisten

Csak annyi volt a tévedés, hogy nem VAGY, hanem ÉS.

Amúgy Budapesten simán lehet, hogy elég egy "kanóc"
a TV hátuljába, és már jön is a HD stream. Amikor még
éppcsak beröffentették az egész HD mizériát, így volt a
toronyra való jó rálátás esetén. Aztán idővel csak kellett
az antenna - meg a kábel TV-/lepkeantenna átkapcsoló.

Mondjuk nekem most is picit fura, mert az egyik torony
közvetlen közelében lakom: nem is szaggat be az adás.
Főnököm meg direkt "levadászta" a legjobb nyereséggel
rendelkező antennát, ami éppen azon a frekin a legjobb,
ami neki a Balatonnál kell.:R (Biztos, ami biztos...:D)

(#49319) Fandango válasza BBéci (#49316) üzenetére


Fandango
veterán

Ha meglesz a teszt, ide bedobnad a linkjet, mert itt latni fogom es nem felejtem el, elore is koszi.

(#49320) Flashget válasza Tegla80 (#49308) üzenetére


Flashget
félisten

Néztem egy nem HD-s filmet tv yt appal..30 perc után megállt az egész..ugyanazt a filmet a Pio150 reccenés nélkül vitte (meg másokat is)
androidos mobillal nézett yt videó is simán ment még a tévére küldve is. Szóval nem igazolom amit mondasz, hogy mindennel gond van.
tévével a kezdetektől fogva probléma a yt lejátszása.

Realme GT Master Edition

(#49321) MunezXBK válasza Tegla80 (#49279) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Köszönöm, de csak beállítási gondom van. Átjáró PING-nél elbukik a teszt. MAC és IP rendben. Nem gondolnám, hogy rögtön hackelnem kellene. :F

(#49322) pzvhtvdwou


pzvhtvdwou
csendes tag

Ha billentyűzettel+tapipaddal akarom vezérelni a Smart TV-t, milyen messziről lehet max használni tőle, hogy zavartalanul megírhassak egy e-mailt is akár?

(#49323) Tegla80 válasza Flashget (#49320) üzenetére


Tegla80
addikt

Szia
Nalam viszont gond nelkul fut,yt,fuso orakon at a tv-n.
Pro es kontra. :)

Amugy nem azt mondtam,h mindennel gond van,hanem h sok fajta eszkozon es gyartonal elofordul a hiba, es nem csak tv-n. (plusz van a hozza nem ertes is user reszrol,ennyi)

MunezXBH
Csak kiindulasi pontnak adtam a cimet,mert a samygos fiuk benne vannak a temaban rendesen.Igy talan ott megleled ami kell.

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#49324) Real_Necro válasza Tegla80 (#49323) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ja, Fuso-t mi is teszteltük, megnéztük a Rambo filmet. :D

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#49325) trec12 válasza Real_Necro (#49305) üzenetére


trec12
addikt

Köszi !

(#49326) Jakesz válasza Ferko75HUN (#49311) üzenetére


Jakesz
őstag

Routerrel csatlakozom (TP-LINK WR842ND), a firmware 1105.

(#49327) Ákinard válasza Azurooandrew (#49205) üzenetére


Ákinard
aktív tag

" mert ha már ilyet tudnak adni a vásárlónak [link] akkor elvileg nem lehet gond, hiszen ez a hivatalos Samsung általános garanciajegy."

Téves. Én is ilyet kaptam, és kiderült, hogy nem él rá a +1 év, mert nem a Samsung Magyar Electronics Zrt. hozta forgalomba.
Az volt a szerencsém, hogy a bolt visszavette amikor megtudta, hogy a Samsunggal felvettem a kapcsolatot. Utána elmentem az Euronicsba, és +5000-rel drágábban vettem Magyar Zrt-set.
Mindkettőt tudtam regisztrálni, csak épp az elsőre nem élt a gari.

Az elsőnek a modellszám vége WXBT volt, a másodiknak WXXH. Akkor mondták, hogy a WXXH a Magyar Zrt. rendszerén keresztül értékesített így arra tutira jár.

(#49328) jookomak


jookomak
őstag

Sziasztok!
Nagyszüleimnek kéne valami belépő kategóriás tv. Egy a lényeg, hogy 32" legyen, nagyobb nem fér be a szekrénybe. Azt kell mondjam, se a képminőség, se az extra szolgáltatások nem túl fontosak. Messziről nézik, filmet stb. soha nem fognak használni rajta. Digi műholdas adásuk van, kb ennyi.
Samsung UE32EH6030 jó lehet? Esetleg van valami best buy 100k környékén? Gari jó lenne, ha több lenne, mint egy év.
Vagy inkább nézzek szét LG-éknél?

(#49329) Jakesz válasza jookomak (#49328) üzenetére


Jakesz
őstag

Szia!
Ilyen alacsony igényekhez szerintem a 100k-s TV nagyon felesleges.

(#49330) nightshadow válasza jookomak (#49328) üzenetére


nightshadow
veterán

100k körül az EH6030 a legjobb, ami kihozható.

(#49331) Cole86 válasza jookomak (#49328) üzenetére


Cole86
senior tag

Az 1 jó kis tv, 3d-s.. tehát van benne tartalék, ha egyszer az öregek arra vetemednének.. ;] valódi 100hzes képcső, nem feltétlenül kell az öregeknek ramaty dolgokat venni mindig.. :N

Szép képe van, jó feketéje röviden és nincs felhősödés, de náluk ez nyilván nem is szempont.. :P

Szerintem lejebb nem érdemes adni, max használt tv-k, de ott kevés a gari stb..

[ Szerkesztve ]

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#49332) jookomak válasza Cole86 (#49331) üzenetére


jookomak
őstag

Zsír, köszi, akkor ez mehet. Ha meg netán én akarnék 3d-s filmet nézni, akkor is jó. :))
Árgépről megbízható bolt? Bemutatóterem-nél már vásároltam régebben, úgy rémlik gyári garit adnak.

(#49333) DigitXT válasza jookomak (#49328) üzenetére


DigitXT
félisten

Szerintem Full HD sem kell erre a felhasználásra.:Y (Most mondjam azt, hogy
Barátnőm szülei a HD Ready TV-t is SCART-on (:O) keresztül nézik a STB-ről,
mert úgy "magától átkapcsol", és nem kell a HDMI kimeneteket kapcsolgatni?)

Egyszer átraktam nekik a HDMI-re, ha már ott a HD adás a netes TV-n, akkor
vmi látható is legyen belőle: após(jelölt) látta is a különbséget, tetszett is neki.
De anyós(jelölt) azt a macerát sem vállalta be, ami a kimenetek váltogatásával
jár, s talán nem is látta úgy a különbséget.:( (Mondanom sem kell, hogy csak
azért van még "relevanciája" a kapcsolgatásnak, mert ha véletlenül nem menne
az internetük, meg akarják nézni az analóg földfelszíni adáson, hogy nem a TV
romlott-e el... Remélem, hogy ez a "tesztelgetés" az analóg földfelszíni adások
megszűnésével megszűnik, így lesz esély HDMI-n legalább 720p-ben TV-zni...)

Persze ha nálatok távollátók a "célszemélyek" és pixelvadászok, lehet Full HD.

Ha meg netán én akarnék 3d-s filmet nézni, akkor is jó.
Ja, úgy már picit más a leányzó fekvése.:DDD Akkor hadd szóljon...:))

[ Szerkesztve ]

(#49334) ikendu válasza jookomak (#49332) üzenetére


ikendu
csendes tag

Szia! Úgy tudom, hogy az EH6030 most a METRO-ban is 100 k-ért van. Ha van egy a közeledben, és jobban bízol benne mint e netes boltokban, vedd meg ott.

(#49335) jookomak válasza ikendu (#49334) üzenetére


jookomak
őstag

Valóban: [link]
Köszi mindenkinek a segítséget, ez lesz a befutó! :R

(#49336) sansarival


sansarival
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám az UE32EH5000W típusú Tv-vel kapcsolatban.

Jelenség:
Pendrive csatlakoztatva (Kingstone DataTraveler 100 G3 (16GB)), média fájlok: AVI, MKV. Lejátszás működik, majd egyszer csak a meghajtó leválasztva üzenettel a lejátszás megszakad. Meghajtó újra csatlakozik, majd automatikusan megjelenik a média infó, melynél kiválasztható a média lejátszása.

HDD csatlakoztatva (WesternDigital WD20EZRX-00DC0B0 (2TB)), média fájlok szintén ugyanazok. Lejátszás egyszer elindult, majd utána többször előfordult, hogy a TV ki és bekapcsolt, HDD újra csatlakozik. Azóta egy filmet sem tudtam még elindítani.

Pendrive csatlakoztatva (UFD 2.0 Silicon-Power4G (4GB)), média fájlok szintén ugyan azok. Lejátszás működik hibátlanul. Se kilépés, se leválasztás, se akadozás. Semmi probléma. Még egy ugyanilyen pendrive-al kipróbáltam, és nem volt gondom vele. Fájl rendszer mindegy volt.

A Kingstone adathordozó mind Fat32 és NTFS partícióval próbálva, ugyanaz a hibajelenség. A HDD csak NTFS-re formázva.

Mindegyik adathordozó teljesen új.

Ha valaki találkozott ilyen jellegű problémával, és sikerült elhárítani a hibát, akkor szívesen megköszönném a segítséget a probléma javítása érdekében. :R

Előre is köszönöm! :)

Kezd egy kicsit idegesítő lenni, hogy filmet sem tudok nézni a Tv-n mert így nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#49337) prwnd


prwnd
csendes tag

Sziasztok! 6 éve Linuxozok, villamosmérnök hallgató vagyok, de most segítség kéne.

UE40ES6540 TV-m van, és egyetlen HDD-t szeretnék használni a TV adások felvételére, illetve filmek lejátszására. A TV a felvételkor kizárólag XFS fájlrendszert képes használni, ezért az a kiindulási alap.
A HDD-n létrejön egy CONTENT mappa, abba kerülnek a felvételek.

Én a CONTENT mappa mellé létrehoztam XFS-en egy filmek mappát, abban gyűltek a filmek. Ezt a Smart HUB - AllShare - Kedvencek - Legfrissebb részlegből tudtam csak előcsalni (videók alól nem), ugyanis ha a HDD-t engedtem XFS-re formázni, a TV ezt "felvevős" HDD-nek tekinti, és az AllAccess -ben a "videó"-nál nem látható az eszköz, csak a felvételnél.

A probléma az, hogy az eddig használt legfrissebb lista maximum 48 elemet képes megjeleníteni, hiszen ez "legfrissebb" lista, nem pedig "összes". Új listát kell létrehozni, és abba kell rakni a filmeket. Új listát azonban CSAK videó, zene, illetve fotó kategóriában lehet létrehozni, de az eszköz csak a TV felvételnél látható. Azaz CSAK a legfrissebb listában levő 48 filmet tudom lejátszani, a többi már nem látható a TV-n. Listát kéne létrehozni, de nem lehet, mert a videók részlegben nem látható az eszköz (hiszen TV felvételre van fenntartva).

A lehetséges megoldásokon gondolkozva az alábbiak jutottak eszembe:
* Számítógépen kéne létrehozni a listát (ha már a TV nem tudja létrehozni) VAGY
* Két partíciót kell létrehozni (egy XFS felvételre, egy másik akármi a filmeknek) VAGY
* Számítógépről játszom le a filmeket hálózaton keresztül.

Mivel a számítógépet ki akarom iktatni, ez a megoldás nem jó. Kérdés:
Hogy tudnám megoldani, hogy egy HDD-n menjen a TV felvétel, és ugyanarról a HDD-ről az összes filmet lássam, ne csak a legfrissebb 48-at?
Válaszokat előre is köszönöm, prwnd

(#49338) thoma83 válasza sansarival (#49336) üzenetére


thoma83
csendes tag

Szia!

Én is ezzel a problémával küzködök, de sok időm nincs foglalkozni vele.
Nekem annyi volt, hogy eddig simán lejátszott a külső USB-s 500 GB-ás winyom mindent és mostanában leszakad majd ujra csatlakozik, vagy éppen csak villog a kék led a vinyon és nem csatlakozik ... stb.

Én azt olvastam valahol, hogy talán nem kap elég tápot USB-ről a winyó és egy Y -on kábele kell rákötni a külső vincsit a TV-re és talán jó lesz. De olvastam olyat is hogy a USB csatikat megkell tisztitani, mert elkoszolódhat és rosszabb lesz a kapcsolat és az áramfelvétel .... :F

Sajna még egyiket se próbáltam ki, de talán sikerülhet megoldani a problémát valamelyikkel :U

Ha esetleg sikerül akkor légyszíves írd le hogyan, melyik verzióval és én is elkezdek vele foglalkozni :)

(#49339) Real_Necro válasza thoma83 (#49338) üzenetére


Real_Necro
veterán

A felvétel csak USB-n keresztül lehetséges, vagy hálózaton keresztül is megoldható?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#49340) BBéci válasza Real_Necro (#49339) üzenetére


BBéci
titán

Csak USB-n csatlakoztatott adattárolóra rögzítenek a tévék.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#49341) thoma83 válasza Real_Necro (#49339) üzenetére


thoma83
csendes tag

Szerintem csak külső USB-s eszközre tud felvenni a TV

Ja közben láttam, hogy már kaptál választ :)

[ Szerkesztve ]

(#49342) InfiniteReality válasza sansarival (#49336) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Pendrive és pendrive, külső USB-s HDD és külső USB-s HDD között óriási a különbség. Én nem lepődök meg, hogy egyik típussal tökéletesen működik, míg másikkal sajnos hibák lépnek fel. Érdemes lehet még a TV-n firmware-t frissíteni ha van hozzá. Ha még nincs, akkor lehet hogy lesz (ha a hiba olyan jellegű, hogy firmware útján javítható).
TV-knél még arra is oda kell figyelni, hogy a rajtuk lévő USB portok nem egyenrangúak, nem mindegy melyikbe dugod az eszközödet.
Ha egyik sem válik be marad a DLNA.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#49343) sansarival válasza InfiniteReality (#49342) üzenetére


sansarival
csendes tag

Firmware a legfrissebb. Annyit még megjegyeznék, hogy a HDD tápellátás nem lehet gond mert külsőtápos.

Igen! Tapasztaltam a pedrive és pendrive közötti különbségeket. Nem rég vettem egy másik pendrive-t a páromnak, és ő neki semmi gondja vele. Viszont az ugyan olyan Tv-re (szintén UE32EH5000W) csatlakoztatott Kingstone pendrive nála sem működik.

Szerintem a csatlakozó tisztaságával nem lehet gond. A HDD és a pendrive is vadonat új. A tv-t pedig márciusban vettem. Kis kapacitású Pendrive-al semmi gond, csak ezzel a nagyobbal.

Azért továbbra is várom a jó megoldásokat ez ügyben. ;) Köszi mindenkinek!

Most jutott eszembe, hogy kb. három hete volt nálam háztűznézőbe egy 500GB Toshiba külső vinyó (2,5" táp nélküli) amivel semmi gond nem volt. A full HD m2ts fájlokat hibátlanul lejátszotta. Semmiféle kilépés, kikapcsolás nem volt zavaró tényező.

[ Szerkesztve ]

(#49344) Jakesz válasza Jakesz (#49304) üzenetére


Jakesz
őstag

Na fene, letöltöttem a YouTube appot és ezzel tökéletesen mennek a YT videók :C

(#49345) donjohnson válasza Jakesz (#49304) üzenetére


donjohnson
addikt

ugyanezek a hibák vannak a 2012-es tv-ken is youtube böngészés közben.
látom leszedted az alkalmazást és azzal jó. :K
viszont ha mégse lennél elégedett a youtube alkalmazással, akkor esetleg próbáld ki ezt: [link]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#49346) sb válasza Flashget (#49163) üzenetére


sb
veterán

Én nem bíznék már a Samsungos kiírásban. Nem az első hiba lenne.
ES6100 FullHD 3D, ha jól emlékszem a tunerekkel kapcsolatban is volt kiírva hülyeség idén.
Szerintem egy része nemtörődömség a másik fele meg a hülyítés, amikor háttérvilágítási vagy frissítési infókat nem írnak ki rendesen.

@nightshadow
""Screen uniformity Very good for edge LED; very mild “dirty screen” effect"
"we measured the 40″ F6400′s black level at 0.0448 cd/m2, which is certainly in the top tier as far as edge-lit LED LCD televisions go."

F6400 trustedreviews [link]

"Key Features: 40-inch LCD TV with edge LED lighting; Active 3D with two glases provided; Built-in Wi-Fi""
Én ilyen táblázatokba berakott 3 szavas leírásoknak sem hinnék. Attól függetlenül, hogy egyébként az említett oldalak a saját méréseiket szerintem korrekten végzik. Ilyenek szerintem csak töltelékinfóként kerülnek bele a szövegbe. Ha szétszedik és konkrétan megnézik nem ezt/nem így írják le, nem így fogalmaznak szvsz.

hsz a hdtest.co.uk-ről ehhez a teszthez:
"Are you sure this tv is edge lit? I have the UE46F6275 which is like a non-3d version of the model you reviewed. if I take the back off I can see a matrix of 7×8 exposed copper sections at the back of the screen and looking at an angle there are LED’s visible well away from the edge. The back of the panel also gets warm in certain places (where the 7×8 array of dots is). The retailer’s website also shows it as “back LED” and also for the F6475 (which is probably equivalent to the F6400)."

szerk: Engem mondjuk az 55F6500 érdekelne, de konkrétan arról még nem találtam semmit.

[ Szerkesztve ]

(#49347) InfiniteReality válasza sansarival (#49343) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Tehát az a kingston (e nélkül :) ) pendrive nem megfelelő ezekhez a TV-khez. Vagy elektronikai szempontból, vagy a TV firmware-je miatt, vagy mert túl lassú.
A HDD tápellátásnál szerintem akkor is számíthat az USB port, ha külső tápos a HDD. Nekem noname külső keretben vannak Seagate 1TB-os winyók, és a megfelelő USB-re dugva sosem volt probléma velük. Eddig mindet látta, a rajtuk lévő tartalmat is. A másik USB-ben nem is próbáltam.
Emlékeim szerint a TV így mindent lejátszott, viszont DLNA-n keresztül volt amit nem vitt. Ez van.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#49348) Jakesz válasza donjohnson (#49345) üzenetére


Jakesz
őstag

Köszi, észben tartom :R

(#49349) sansarival válasza InfiniteReality (#49347) üzenetére


sansarival
csendes tag

A HDD külső fix vinyó. Így néz ki, csak a tartalom más. :)
(http://kulso-merevlemez.arukereso.hu/western-digital/elements-2tb-usb-wdbaau0020hbk-p41291227/)
Nem dokkoló állomásos. Nem tudom cserélni benne a vinyót. Pedig éppen lenne is mire. A régi 1TB-os tárral kipróbálnám.

A TV-m csak egy USB-t tartalmaz, választani csak abból az egyből tudok.

[ Szerkesztve ]

(#49350) Batib válasza prwnd (#49337) üzenetére


Batib
őstag

Szerintem a legjobb megoldás a két partício. Nálam eddig korrektül lekezelte minden Samsung tv.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.