Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47251) marlboromen válasza Flashget (#47250) üzenetére


marlboromen
aktív tag

150.000 körül. Kicsit googliztam az éjjel, dlna, meg wifi jó lenne, van egy nas, bár nem tudom ezek a tévébe épített média lejátszók mennyire jók, feliratkezelés milyen, mindent lejátszik-e stb.

(#47252) mihaly13 válasza marlboromen (#47251) üzenetére


mihaly13
tag

32ES6100 a legg olcsóbb amiben Wifi is van,de vehetnél egy 40" és egy picivel többe kerülne kb.160000 ft.

(#47253) oimuka válasza marlboromen (#47251) üzenetére


oimuka
tag

bár nem tudom ezek a tévébe épített média lejátszók mennyire jók, feliratkezelés milyen, mindent lejátszik-e stb.

Sokan itt az oldalon csak "bizgentyűknek" nevezik a tv beépített médialejátszóját, de én meg vagyok elégedve. Túlzás lenne azt mondani, hogy mindent lejátszanak. Az avi, divx, xvid, mp4 biztos nem okoz neki gondot. A HD felbontású mkv fájlokban néha belefut az ember egy egy olyanba, amit - minden elfogadható magyarázat nélkül - egyszerűen nem játszik le. Minden 25 mkv fájlból 1-2 "hibás"(úgy értve, hogy a tv médialejátszója nem játssza le, a PC viszont gond nélkül viszi). Ha belefutsz egy ilyenbe, vagy letöltesz egy másik változatot, ha pedig nincs, akkor letöltöd avi-ban és megnézed úgy. Legrosszabb esetben összekötöd a tv-vel a számítógépet és lejátszod arról.

[ Szerkesztve ]

(#47254) oimuka válasza oimuka (#47253) üzenetére


oimuka
tag

Még csak annyit, hogy TV vásárlás előtt én azt mondtam, hogy nem érdekelnek a HD filmek.... Most meg, ha valami nem HD felbontás, szinte rá se nézek.

(#47255) nylontacsko válasza marlboromen (#47251) üzenetére


nylontacsko
senior tag

40ES6100-am van és csak dicsérni tudom. A belső média lejátszója ez eddig mindent lejátszott. Feliratokat is rendben kezeli.
Azt gondolom, hogy ár/érték arányban kifejezetten jó készülék jelenleg.

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#47256) marlboromen


marlboromen
aktív tag

Meggyőztetek :) Hálóban lesz a tv, nagyobb nem fér el, és nincs is rá szükség. Köszönöm a segítséget.

(#47257) Game78 válasza marlboromen (#47256) üzenetére


Game78
tag

Én minden filmre használom a tv lejátszóját,8-10Gb-os Mkv is megy rajta...persze nem a gyári lejátszójával,hanem a nas-on is ,meg a pc-n is Plex server van,azzal eddig minden indult ami a beépítettel nem ment.
Samsung UE32EH5300
Egy példa amit a gyári nem vitt,Plex viszont igen,nas-ról.
File size : 8.27 GiB
Duration : 1h 47mn
Overall bit rate : 11.0 Mbps
Title : DTS5.1 @ 1510kbps

(#47258) vittorio7 válasza hangyaqtya (#47227) üzenetére


vittorio7
őstag

Szívesen. Ha tudok, akkor máskor is segítek. :))

(#47259) Krike válasza marlboromen (#47256) üzenetére


Krike
aktív tag

Saját vélemény, de ha megteheted ne Wi-Fi-vel, hanem kábellel kösd be a TV-t, azt nem is zavarja semmi, és nagyobb a sávszélességed. Én az AllShare progival szoktam kiküldeni a filmeket a tv-re, ha nem a csatlakoztatott HDD-n vannak, és szépen lejátszik mindent, sőt, hálózatban levő gépeket is látom, és ha van mediaplayer, akkor onnan is lejátssza a dolgokat, bár nem az a tökéletes.

[ Szerkesztve ]

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#47260) lovrityp


lovrityp
csendes tag

Sziasztok!

Samsung 46f6400-as tv vásárlása előtt állok. Valakinek esetleg van már tapasztalata a tv-ről?
Köszi!

(#47261) krx21 válasza lovrityp (#47260) üzenetére


krx21
nagyúr

(#47262) lovrityp válasza krx21 (#47261) üzenetére


lovrityp
csendes tag

Köszi, de én inkább személyesre gondoltam. Mert sok szakújságírói cikket olvastam már.
De azért köszönöm!

(#47263) krx21 válasza lovrityp (#47262) üzenetére


krx21
nagyúr

Vedd meg és írd le a tapasztalatod! Akkor már lesz fórumtársi vélemény is... ;]
Kíváncsi vagyok én is... Bár a fórumtársi vélemény még inkább zsákba macska, mert nem mindenki "szakember" és mindenikek más elvárásai vannak... Persze az sem mindegy, hogy milyen TV-t vált az adott modell...

(#47264) nylontacsko


nylontacsko
senior tag

Biztos marhaságot kérdezek:
egy idén vásárolt ES6100 esetében lehet frissíteni a Smart Hub-ot 2.0-ra?
Vagy (ha jól sejtem) ez csak magasabb ser.-nél létező dolog?
...vagy most hogy is van ez? :DDD

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#47265) stefi68


stefi68
addikt

Többször elhangzott már a Youtube alkalmazás "bénasága", hogy nem kezeli a billentyűzetet (egyiket sem).
Gondoltam ránézek hogy is működik.... A távirányítóval valóban kínszenvedés beírni a keresett tartalmat, viszont rátaláltam egy remek funkcióra. Lehet, hogy csak nekem volt újdonság, de miután kipróbáltam, egy fél délután csak videókat néztem (az újdonság erejével).

Szóval a smart youtube alkalmazásnak van egy olyan remek funkciója, hogy PÁROSÍTÁS. A TV-hez lehet párosítani egy telefont, vagy táblagépet, így azon sokkal egyszerűbb a keresés, a lejátszás pedig a tv-n történik.
Eddig is próbálgattam megosztó alkalmazásokat, melyek a telefonon/táblagépen lejátszott tartalmakat megjelenítették a tv-n. Ilyen pl.az androidos iMediaShare, de ezeknél a lejátszás magán az eszközön történt és csak a megjelenítés zajlik a tv-n.
Ennél a párosításnál (ha jól sejtem) a lejátszást a tv youtube alkalmazása végzi, csak a keresés, vezérlés történik a mobil eszközön, nincs számottevő adatáramlás a tv és a mobil eszköz között.

Egy dolgot nem tudtam csak megoldani eddig. Egyes tartalmaknál kiírja, hogy nem vagyok még 18 éves és így nem jeleníti meg a tartalmat. Gondolom valahol meg kellene adnom, hogy ez nem így van. A mobil eszközön ugye egy megerősítés után gond nélkül lejátszik mindent.
Nem tudom a tv-n hol lehetne ezt megoldani. A smart youtube alkalmazásban nem találtam ilyet :F

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#47266) nismoka válasza nylontacsko (#47264) üzenetére


nismoka
addikt

Nem lehet, csak az evolution kit-el, ES7000, 8000 alkalmas rá.

[ Szerkesztve ]

(#47267) nylontacsko válasza nismoka (#47266) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Világos és egyben szomorú.
Köszönöm :R

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#47268) Black Phone válasza stefi68 (#47265) üzenetére


Black Phone
senior tag

Köszi én ezt nem ismertem és tényleg sokkal jobb :R :R :R :R :R

Black Phone (Hellas Tel) Mobiltelefon és Számítástechnikai Szaküzlet és Szerviz, Tatabánya, Sárberekben (Vegas Burger mellett) közel 22 éve működünk! Értékeléseim, visszajelzéseim: https://hardverapro.hu/tag/inferno81.html#elado

(#47269) stefi68 válasza Black Phone (#47268) üzenetére


stefi68
addikt

Akkor már csak a 18 éves korlátozás feloldását kellene megoldani.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#47270) Flashget válasza stefi68 (#47265) üzenetére


Flashget
félisten

Ez tényleg jó megoldás!

Realme GT Master Edition

(#47271) Black Phone válasza Flashget (#47270) üzenetére


Black Phone
senior tag

Találtam egy olyan appot androidos telón,hogy samsung tv media ha esetleg olyan tv-n néznétek ahol nincs youtube nagyon jó.....

Black Phone (Hellas Tel) Mobiltelefon és Számítástechnikai Szaküzlet és Szerviz, Tatabánya, Sárberekben (Vegas Burger mellett) közel 22 éve működünk! Értékeléseim, visszajelzéseim: https://hardverapro.hu/tag/inferno81.html#elado

(#47272) Tutu7030 válasza stefi68 (#47265) üzenetére


Tutu7030
veterán

Nekem minden alkalommal párosítanom kell az eszközzel (telefon) a tv-t. ( d6570 )

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#47273) Black Phone válasza Tutu7030 (#47272) üzenetére


Black Phone
senior tag

youtube nyisd meg mind kettőn és fönt a keresés mellett van a nagyító mellett egy ikon arra kell menni utána már megy......

Black Phone (Hellas Tel) Mobiltelefon és Számítástechnikai Szaküzlet és Szerviz, Tatabánya, Sárberekben (Vegas Burger mellett) közel 22 éve működünk! Értékeléseim, visszajelzéseim: https://hardverapro.hu/tag/inferno81.html#elado

(#47274) Flashget


Flashget
félisten

(#47275) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Gond van tesóm tévéjével. Samsung 6030. Wifi-n keresztül próbál kapcsolódni a laptopjáról a routerre, ami kábellel van összekötve a tv-vel. Mindegy, hogy serviio-t, vagy Samsung Allshare szoftvert használ-e, telepítés után működik addig, amíg a gépet újra nem indítja. Utána vagy nem találják egymást, vagy ha sikerül is csatlakozni, minden file-ra azt írja, hogy nem támogatott. Legyen az a legegyszerűbb JPG, vagy egy FHD .mkv...

Előre is köszi!
Dodo

(#47276) RudY válasza Flashget (#47274) üzenetére


RudY
addikt

Mondjuk az sem gyenge, hogy a TV is jegyzi, hogy az általa lejátszott "családi" filmeket milyen IP címről kapta, illetve streamelte, így hibátlanul megvan a saját gép is ugye :DDD

(#47277) leslieke válasza Flashget (#47274) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem ért meglepetés a kémkedésről, a módja már annál érdekesebb.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#47278) nylontacsko


nylontacsko
senior tag

Komolyan mondom....
Néztem jobbról, néztem balról, mi több igyekeztem utána is nézni, de 1 hete nem jövök rá.
Az alábbi app-ra, ha klikkelek:


.
csak az alábbi kép jön be és semmi egyéb:

ez jól van így, vagy nincsen jól így?
Köszi előre is.

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#47279) Sup válasza nylontacsko (#47278) üzenetére


Sup
tag

Nekem is ez jelenik meg.

(#47280) Sup válasza stefi68 (#47269) üzenetére


Sup
tag

Úgy se jó ha a telefonon bejelntkezel youtube-ra, nekem telón a youtube az eleve be van mindig jelentkezve, így ha átteszem tv-re a képet, akkor nm tilt le semmit korhatár miatt.

[ Szerkesztve ]

(#47281) Sup


Sup
tag

Abban tudnátok nekem segíteni hogy arra van valami módszer hogy ha gmail-ben email-t írok,böngészőben, akkor hogy tudok új sort kezdeni, mert ha írok, és nyomok egy entert akkor befejezi az írást, és bezárja a billentyűzetet, és utána se kezd új sort.

Valamint valaki eltudja mondani nekem hogy a feliratot hogy kell csinálni, egy mappában kell legyen vagy hogy?

Köszönöm előre is mindenkinek a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#47282) heckbert


heckbert
csendes tag

Sziasztok, vettem egy ES6100-at, de nem tudom működésre bírni a távkapcsolóját. Kell valahogy párosítani a TV-vel, vagy működnie kéne rögtön és hibás a távkapcsoló? (Természetesen az elem jó benne. :) )
Más kérdésem, hogy mások, akiknek ilyen TV-je van, milyen beállítást használtok 3D-hez, és a 10-pontos fehéregyensúlyhoz? A többi képbeállítást belőttem nagyjából, ahogy nekem tetszik, de ezekkel nehezen boldogulok.

(#47283) #32577792 válasza Sup (#47281) üzenetére


#32577792
törölt tag

Én arra jöttem rá, hogy a feliratnak azonos mappában és azonos névvel kell szerepelnie, mint a film címének, tehát pontosan arra nevezd át, nyilván a kiterjesztés marad :)

(#47284) Sup válasza #32577792 (#47283) üzenetére


Sup
tag

Értem, akkor megprobálom így,köszönöm a segítséget. :-) és esetleg az email-es dologra nincs ötleted?? :-)

(#47285) #32577792 válasza Sup (#47284) üzenetére


#32577792
törölt tag

nem használok ott mailt, de pl. CRTL+Enter?

(#47286) stefi68 válasza Sup (#47280) üzenetére


stefi68
addikt

Természetesen be vagyok én is jelentkezve a telefonon a Youtube-ba, úgy próbáltam én is :F
Szerintem ez automatikus, mivel a Google fiókom társítva van a Youtube fiókkal.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#47287) sepsi0 válasza stefi68 (#47286) üzenetére


sepsi0
őstag

A 18 év feletti videókat csakk akkor tudod nézni ha egy adott linken kipipálod hogy már "öreg" vagy ;]
Nekem a linket a tv adta a youtube fiokjában és pcn tudtam kipipálni. Azóta megy a dolog....

(#47288) stefi68 válasza sepsi0 (#47287) üzenetére


stefi68
addikt

Igen, volt ilyen is és kipipáltam. Ki is írta, hogy most már menni fog, de ugyan úgy nem engedi. :F

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#47289) sb válasza BBéci (#47110) üzenetére


sb
veterán

Pedig jó lett volna, ha felveszed, mert az 5:5 biztos, hogy működik több TV-n is.
Épp azért, mert a 100Hz-es TV 120-as a valóságban. Itt a tévedés és sajnos ebből indulsz ki.
Szerintem...

...vagy igazad van és akkor rengeteg teszt egy kalap sz*rt sem ért az utóbbi 4-5 évben ahol 5:5 pulldown-t néztek.

[ Szerkesztve ]

(#47290) BBéci válasza sb (#47289) üzenetére


BBéci
titán

Az európai felhasználásra gyártott tévék 50, 100, 200, 400, 800, 1000, 1200 hertzesek. Egyes országokban, ilyen az USA, 60, 120, 240, stb. hertzesek a tévék.

(#47282) demon686
A 10 pontos fehéregyensúlyhoz 10 éves TV tesztelői gyakorlattal a hátam mögött sem nyúlok kalibráló műszer (spektrométer és/vagy koloriméter) nélkül.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47291) nightshadow


nightshadow
veterán

Samsung UE46F6800: tévé jó áron, egyedi dizájnnal [link]

(#47292) sb válasza BBéci (#47290) üzenetére


sb
veterán

"Az európai felhasználásra gyártott tévék 50, 100, 200, 400, 800, 1000, 1200 hertzesek."
A matrica szerint...

Másik eset: Ha a 100Hz-es TV 100Hz-es, akkor 60Hz-es (pl. 1080p) forrásról hajtva hova szúrja be az interpoláció az extra képeket? 100Hz és 60fps mellett már csak 40 frame marad, nem jut minden kép közé interpolált kép? Szerintem elég használhatatlan eredménye lenne...

[ Szerkesztve ]

(#47293) becsitibi


becsitibi
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani valakit aki olcsóbban meg tudja szerezni usb wifi kulcsot mint a bolti ár,most néztem hogy 13000 Ft,kicsit sokallom érte,de ha valaki olcsóbban meg tudná szerezni az jó lenne,egy ES5500V samuhoz kéne

(#47294) sandró60 válasza becsitibi (#47293) üzenetére


sandró60
addikt

A következő linken találsz kompatibilis wifi stick ajánlást.Olvasd el a teljes oldalt.Samygo.
Ezt is olvasd el [link]

[ Szerkesztve ]

(#47295) marlboromen


marlboromen
aktív tag

No megvan a tv, UE32F6200 lett a kiválasztott :)) . Az összes digitális adót megtalálta(a HD adókat is) a digi kábelen, szóval örülök. Wifin gyönyörűen látja a Synology nas-t, 720-as filmeket felirattal hiba nélkül viszi, egy-két értelmes app is letölthető, elégedett vagyok. Köszönöm a segítséget.

(#47296) Sup válasza #32577792 (#47285) üzenetére


Sup
tag

Az se működik. :(

(#47297) sepsi0 válasza becsitibi (#47293) üzenetére


sepsi0
őstag

Én személy szerint vennék 5000huf ért egy routert (bridge mód) és rákötném a tv-t lanon, voala lőn wifi..

(#47298) #32577792


#32577792
törölt tag

Egy kis segítség kellene:
Jelenleg analóg kábel tv van nálunk, de ma feltettem egy tetőantennát, kíváncsi voltam mit tud digitális adásban. Automatikus keresésben meg is talált mindent, tárolta azokat.
Ezek után visszatettem a kábel tv-t, viszont kezdhettem újra a programozást.
Ez így működik? Nem tudom úgy eltárolni őket, hogy kábel csere esetén hozza ami hozzá tartozott?

(#47299) Flashget válasza #32577792 (#47298) üzenetére


Flashget
félisten

Nem..elkell mentenie a memóriában.
D6500-on én is tavaly az M3D miatt váltogattam digikábel és Mindigtv között, de a csatornákat nem felejtette el, mivel egyik jelet "légi" a másikat "kábel" útján kapta.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#47300) Macsorsi


Macsorsi
tag

Szerintetek melyiket vegyem?? ES6100 vagy ES6800? És miért azt? :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.