Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35851) zso136l válasza sandró60 (#35841) üzenetére


zso136l
csendes tag

Elolvastam mielőtt a kérdést írtam.
Elég jó kis leírás sok mindent megtudtam belőle.
A w-ről csak ennyit olvastam hogy "w: még egy felszereltségbeli paraméter".

De ezt nem tudom hogy mi. Még a Samsung oldalán sem láttam róla semmit.
Találtam egy GYIK-et a Samsung oldalán:
"
[GYIK] LED TV : Az UE32EH5000W készülék rendelkezik beépített wifi vevő egységgel?

Igen, a készülék rendelkezik beépített WIFI-vel."

De ezt nem találom sehol leírva:(

Szóval nem tudom hogy mi a különbség, és hogy a w az wifi vagy egyéb plusz dolog, és hogy mi lehet az...
Elszomorító hogy ezt ilyen nehéz kideríteni.

(#35852) nightshadow válasza zso136l (#35851) üzenetére


nightshadow
veterán

"Igen, a készülék rendelkezik beépített WIFI-vel."

Ez hülyeség, az EH5000 az egy alap, butított verziójú 5-ös sorozatú tévé, még Ethernet (LAN) csatlakozója sincsen, nemhogy Wifi illesztő támogatása. Ez egyértelműen kiderül a speckók között: [link]

[ Szerkesztve ]

(#35853) nightshadow válasza zso136l (#35851) üzenetére


nightshadow
veterán

Ha jól látom, nincs is olyan 5-ös sorozatú tévé, amelyikben lenne beépített LAN.

(#35854) donjohnson válasza nightshadow (#35852) üzenetére


donjohnson
addikt

jah, inkább azt jelenthetné, hogy wide, mint szélesvásznú.
vagy hátrafelé "széles" (vastag)? és akkor az S a slim, ami keskeny.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#35855) BBéci válasza horvathkrisz (#35850) üzenetére


BBéci
titán

Valahogy úgy ront a képminőségen a vacak elosztó, ahogy a jó minőségű javít. A plazmás topikban többen leírták ezirányú tapasztalataikat, én is kipróbáltam Isotek Solus, Mira és Q-Base 4 elosztókkal. Feleségem hüledezett, nem értette, mitől lett jobb a képminőség, nem látta, mit dugdosok a hifiállvány mögött.
Mások elmagyarázták azt is, miért ártalmas az áramtalanítás. Bevallom, nem jegyeztem meg.:(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#35856) engusz válasza BBéci (#35855) üzenetére


engusz
veterán

Az ilyen eszközök rendszeres teljes áramtalanítása azért lehet káros, mert az elektronikának (kezdve a tápegységtől) vannak olyan részei, amik hosszú élettartama vagy éppen a megfelelő működése csak úgy biztosítható, ha nem veszik el tőlük a teljes tápellátást. Úgymond elkerülhetővé válik esetükben a "hideg" indítás

Szakmabeliek biztosan alá tudják támasztani konkrétabb dolgokkal is, én csak az itt-ott olvasottakat írtam le. Persze ettől még lehet óriási nagy blődség is

Mindenesetre pl. egy Smart képes Samsung tévé még jó, hogy nem fog kikapcsolni teljesen, hiszen akkor pl. az időzített bekapcsolásnak, a felvételnek és még ki tudja minek lőttek is

A következőt viszont csak nagyon zárójelesen jegyzem meg, mert senkit sem szeretnék megbántani. Privát vélemény következik: rendszerint a villanyszámlán való spórolás vezérli az ilyen "kapcsoljunk ki mindent" akciókat. Ez mondjuk egy nagy LCD tévé vagy egy komolyabb teljesítményű számítógép esetén vicces lehet. Vasra van della, de arra ahavi 1-200 Ft pluszra nincs, amivel terhelődik a villanyszámla. (Ha egyáltalán beszélhetünk ekkora összegről)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#35857) digikábeles válasza Ra3 (#35813) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Szerintem a kikódolás miatt vált lassabban a tévé csatornákat. A Digi nem kódol, ott nincsenek ilyen problémák. Legalább is én nem tapasztalom.

(#35858) nightshadow válasza engusz (#35856) üzenetére


nightshadow
veterán

"rendszerint a villanyszámlán való spórolás vezérli az ilyen "kapcsoljunk ki mindent" akciókat. Ez mondjuk egy nagy LCD tévé vagy egy komolyabb teljesítményű számítógép esetén vicces lehet. Vasra van della, de arra ahavi 1-200 Ft pluszra nincs, amivel terhelődik a villanyszámla."

Ez szokott lenni a legnagyobb félreértés egyike. Az, hogy pl. kihúzod a konnektorból a telefontöltőt, annak nem azért van jelentősége, hogy most a család megspórolja azt a pár forintot a villanyszámlán, hanem ha mindenki kihúzná, akkor globális méretekben már jelentősnek mondható volna a megtakarítás:

"A világon ma már több mint kétmilliárd ember mobiltelefonál, itthon pedig a készülékek száma meghaladja a lakosokét, azaz statisztikailag mindenkinek, még a csecsemőknek is van legalább egy mobiljuk....a konnektorban hagyott telefontöltők akkor is fogyasztanak áramot, ha épp nincs telefon a másik végükön, de ugyanez vonatkozik a többi akkutöltőre is! Ezt abból is észre lehet venni, hogy felmelegszenek, vagyis – teljesen feleslegesen – hővé alakítják az áramot. Ez a mennyiség egy-egy háztartás szintjén még nem dobja meg drasztikusan a villanyszámlát, de világméretekben gondolkodva már jelentős tétel. Egy elemzés szerint, ha használat után mindenki kihúzná a töltőt a konnektorból egy világváros éves áramfogyasztását spórolhatnánk meg."

És ez csak a telefontöltő. Most gondolj bele, még hány olyan terület van, ahol pazarol az emberiség. Tehát itt elsősorban nem arról van szó, hogy az egyén hány forintot tud megspórolni, hanem egy gondolkodásmódról: nem égettem fölöslegesen a villanyt a lakásban, nem folyóvíz mellett borotválkozom stb. Ezeknek is elsősorban globális méretekben van értelme, ha mindenki odafigyelne erre egy picit.

[ Szerkesztve ]

(#35859) leslieke válasza digikábeles (#35857) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ezzel azért vitatkoznék. Nekem is Digin jönnek a csatornák és "lassan" vált a TV.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#35860) horvathkrisz válasza BBéci (#35855) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Nem megcafolni akarlak, csak szamomra ez valahogy hihetetlen.
Stabilabban kapja esetleg az aramot?
Vagy mi van akkor ha egy jo minösegü eloszto egy fosul szerelt konnektorba van bedugva? Mert akkor ugye az a szük keresztmetszet.
Szoval ezt tenyleg nem ertem.

(#35861) Tutu7030 válasza nightshadow (#35858) üzenetére


Tutu7030
veterán

Így van. Én a "PC-sarkot" is áramtalanítom, ha kikapcsolom a gépet. A PS3-at is ki szoktam kapcsolni a hátlapon lévő billenő kapcsolóval. De az úl "slim" ps3-ról már takarékosságból lehagyták a kapcsolót, így egy kapcsolható egyes dugaljjal oldom meg ezt a feladatot.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#35862) Dictator^


Dictator^
veterán

Már annó írtam, de írom megint.

A Samsung LE32A551 szériás LCD TV-m azt csinálja bekapcsoláskor, hogy csak villog a kép, véletlen számú villogás után jön csak be. TV Adásoknál és PC-nél is ez van.

Aztmondják valószinűleg TÁP vagy INVERTER lesz a hibás..
Ki mit javasolna?

El lehet még így adni, ezzel a hibával, ha igen milyen áron?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#35863) digikábeles válasza leslieke (#35859) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Mennyire lassan? 3-4 másodpercig is eltart a csatornaváltás nálad? Milyen tévé?

(#35864) sandró60 válasza Dictator^ (#35862) üzenetére


sandró60
addikt

Ezzel a hibával nem igen tudod eladni.A szervizt próbáltad már? Itt olyan szakik vannak akik maximum a tv-ilyen-olyan tudásában tudnak segitséget nyújtani.Van itt egy fórumozó aki jártas ilyen témában.Őt kérdezd
[link]

[ Szerkesztve ]

(#35865) engusz válasza nightshadow (#35858) üzenetére


engusz
veterán

A telefontöltőt én is kihúzom, a villanyt lekapcsolom, etc. De módszeresen nem áramtalanítom az összes fogyasztót, mert egyrészt egy baromi kényelmetlen dolog, másrészt kárt tehetek az eszközökben

És ha már kárt tehetek bennük: meg lehetne vizsgálni azt a kérdést, hogy vajon melyik módszerrel szennyezem jobban a környezetet:

1) Teljesen kikapcsolom a fogyasztókat, amik bekapcsolás után:
a) fogyasztáscsúccsal indulnak,
b) a "hideg" indítás miatt károsodhatnak,
c) cserébe 0 fogyasztás

És ha már károsodnak, akkor szervizelni kell, amihez - mondjuk a TV esetében - kijön a szerelő vagy a futár (benzin, olaj, autó, etc.), oda-vissza utak, telefonálgatás, logisztika (papírok nyomtatása, tárolása) és még ki tudja mi

Vagy:

2) Nem áramtalanítom a fogyasztókat, amik bekapcsolás után:
a) nem indulnak fogyasztáscsúccsal,
b) nincs "hideg" indítás, tehát csökken a károsodás esélye
c) cserébe 0.x watt fogyasztás

[ Szerkesztve ]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#35866) BBéci válasza horvathkrisz (#35860) üzenetére


BBéci
titán

Fosul szerelt konnektorral nem kísérleteztem, viszont pár hete egyik fórumtársunknál négyen teszteltünk kábeleket és a gagyi elosztóba dugott QV2 akkorát javított a hangzáson, hogy mindenkinek leesett az álla. Kiderült, távkapcsolós aljzat volt a fali kiállásba dugva. Aztán a LessLoss tápkábelekkel további javulást értünk el. Ugyanakkor a LessLoss Firewall nem okozott pozitív változást.
Ezeket magyarázza, akit érdekel, én csak a hatásukkal, a látható és hallható jelenségekkel foglalkozom, azokat élvezem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#35867) horvathkrisz válasza nightshadow (#35858) üzenetére


horvathkrisz
addikt

En pontosan emiatt csereltem le az összes fenyforrasomat led-esre a lakasban, es pontosan emiatt aramtalanitok mindent, amit csak lehet. A telefon töltöt is mindig kihuzom.

Hozzateszem, a led-re valo valtas annyiba került, hogy talan 3-4 ev mulva behozza az arat. Egyelöre kicsit draga ez a technologia, föleg ha az ember nem az alja kategoriabol valogat, de nem akartam rosszabb vilagitast mint amilyen volt a hagyomanyos izzokkal, ezert inkabb minöseget vettem.

Es hozzateszem, ez nalam nem a sohersegröl szol, hanem egyszerüen csak szeretnek valamit tenni azert, hogy majd az unokam is ugyan ugy elhessen mint en ezen a bolygon. Ennel többet nem tudok tenni, de a lelkiimeretem legalabb tiszta...

(#35868) leslieke válasza digikábeles (#35863) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Kb. 2-3 mp, Samsung 46D6500 a TV.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#35869) horvathkrisz válasza BBéci (#35866) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Ilyen volt? Csak mert megneztem, 375€ az ebay-en... :Y

(#35870) BBéci válasza horvathkrisz (#35867) üzenetére


BBéci
titán

Híve vagyok az energiatakarékos fényforrásoknak, de nem fogom a bútorokba épített világítótesteket lecserélni, mert el sem férne a helyükön LED-es. Konkrétan 17 db 20 wattos halogén spotról van szó. A 8 db 40 wattos fürdőszobai G9 helyére sem tehetek mást. :(
Hifiállványomon 8 db készülék fogyaszt készenléti áramot, plusz TV és vetítő.

Igen, arról meséltem, nálunk 10 híján 100000 az ára. A többit is nézted? A LossLess Signature 300e, a Firewall legalább a duplája. :DD

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#35871) Flashget


Flashget
félisten

régi CRT tv-t 2 hetente 1x ha eszembe jutott áramtalanítottam éjszakára mágnesedőzés ellen..bekapcsoláskor mindig szebb volt a képe egy darabig :)
de ezt a LED tv-t én ébresztó órának is tartom ergo sosincs áramtalanítva.
viszont PC, monitor, router egy fesz szabályzós konektorba van dugva azon van kapcsoló is így áramtalanítom éjszakánként vagy nyári égi háborúknál.

Realme GT Master Edition

(#35872) Tutu7030 válasza BBéci (#35870) üzenetére


Tutu7030
veterán

A GU10-es ledes spot pont akkora, mint a halogén (most cseréltem 5 spotot ledesre). De nem szívesen adnék ki én sem egyszerre 17 GU10-re pénzt egyszerre. :D

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#35873) horvathkrisz válasza BBéci (#35870) üzenetére


horvathkrisz
addikt

:Y van áruk! :C

Flashget, ha a villamtol felted a cuccokat, akkor nem eleg csak lekapcsolni, ki is kell huzni.

(#35874) digikábeles válasza leslieke (#35868) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Nekem is Samsung van, egy B sorozatú. Nem mértem stopperral, de az biztos hogy 1 másodpercen belül vált a tévé csatornát. Ha kézzel írod be a csatornaszámot, pl. a 11-est, akkor azért vár a tévé az 1-es után, hogy legyen időd a második 1-est is beírni.

(#35875) leslieke válasza digikábeles (#35874) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

7 csatorna van elmentve Kedvencnek, azok között a csatornaváltó gombbal navigálok. Így jön össze az a pár mp.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#35876) Ra3


Ra3
őstag

volt itt többször is szó a szürkeimportos olcsó készülékekről, azt lehet tudni hogy amit a tesco-ban árulnak az milyen forrásból származik, illetve a gariztatással lehetnek-e problémák?
ue40eh6030-as lesz +két ajándék szemüveggel 138k-ért, ami a "szürke" árakat is veri egyelőre.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#35877) BBéci válasza Tutu7030 (#35872) üzenetére


BBéci
titán

Telefonról nem néztem utána, de kizártnak tartom, hogy mélységben (2,5-3 cm) egyformák legyenek. Amiket láttam, legalább 5 centisek.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#35878) Flashget válasza horvathkrisz (#35873) üzenetére


Flashget
félisten

nem mondod? :)
egyébként elvben attól is védve van, de kiszoktam húzni.

Realme GT Master Edition

(#35879) Flashget


Flashget
félisten

Invitelnél akcióban van most UE32EH5300 előfizetések mellé. min. 2 szolgáltatást kell választani.
Ingyen adnák sem kéne semmi tőlük. ;]

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#35880) nightshadow válasza Ra3 (#35876) üzenetére


nightshadow
veterán

ue40eh6030-as lesz +két ajándék szemüveggel 138k-ért, ami a "szürke" árakat is veri egyelőre.

Tescoba biztos, hogy nem árulnak szürke-importos tévéket. Egyébként nem "veri": [link]

[ Szerkesztve ]

(#35881) Tutu7030 válasza BBéci (#35877) üzenetére


Tutu7030
veterán

A GU10 foglalatos spot mérete 50/55 mm. Ez a halogénre és a ledre is igaz. Az ettől elérő méretet külön jelölni szokták.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#35882) Flashget válasza Ra3 (#35876) üzenetére


Flashget
félisten

Tescot ez a bolt is magasan veri mert itt 2K-val több igaz de 4 szemüveg dukál :)
arról nem is szólva, hogy házhoz viszik a tv-t és csak bekapcsolás után kell fizetned ha minden ok.

Realme GT Master Edition

(#35883) BBéci válasza Tutu7030 (#35881) üzenetére


BBéci
titán

Padláson van a doboza, majd femászom, megnézem a típusát és a mélységét, de tuti, hogy 5 centis mélységű nem fér be. Két és fél éve vettem, sokat jártam utána.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#35884) Tutu7030 válasza BBéci (#35883) üzenetére


Tutu7030
veterán

Akkor az lehet, hogy MR11-es.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#35885) Ra3 válasza Flashget (#35882) üzenetére


Ra3
őstag

Úgy értettem hogy a gyári 2 szemüvegen kívül ami a tv mellé jár, adnak plusz kettőt, tehát a szemüvegek egyenlege 4-re jön ki a tacskóban is :)
A szürke származást meg azért kérdeztem több tévés topicban is rendszeresen emlegetik hogy ezeket igyekezzünk elkerülni, a garancia esetlegesen problémás lehet (az "álombolt" is állítólag ilyen szürke, bár a gari intézésükről még nem olvastam).

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#35886) Erick68


Erick68
csendes tag

Mit jelentenek a széria után lévö betük? mindemhol másképp van feltüntetve.
es7000
es7000s
es7000sxxh
Az álom bolt-rol mik a tapasztalatatok? mennyire korrektek? garancia mennyire érvényesíthető? van náluk magyarországi garancia?

(#35887) BBéci válasza Erick68 (#35886) üzenetére


BBéci
titán

Az üzletek rendszerint pontatlanul, hiányosan írják a készülékek típusszámát és műszaki adatait, ezért arra alapozni nem szabad.
Álomék többnyire hivatalos, szakszervizes garanciával adják a tévéket.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#35888) Erick68


Erick68
csendes tag

Még valami. Az express oladalon miért lehet látni kb 50-60 k-val olcsobban az elöbb említett tipusú tv-ket???

(#35889) Erick68 válasza BBéci (#35887) üzenetére


Erick68
csendes tag

ezek szerint más tudású tv-t kapok különböző boltokban?

(#35890) BBéci válasza Erick68 (#35889) üzenetére


BBéci
titán

Viccelsz? Éppen az ellenkezőjére utaltam.
Arra nem képesek, hogy normálisan leírják a típusszámot. Alighanem mindegyik tök ugyanaz a modell.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#35891) Zeck válasza nightshadow (#35852) üzenetére


Zeck
aktív tag

De van.

"két lábon járó növényevő szarkészaurusz"

(#35892) Erick68 válasza BBéci (#35890) üzenetére


Erick68
csendes tag

Aha értem. Csak lusták kiirni a tipust rendssen.
És az express oldalon található olcsobb árakról mi a véleményed?

(#35893) Dani Pécs


Dani Pécs
tag

Sziasztok!

Hálószobába vennék TV-t, és az UE32EH5300-at néztem ki.Érdemes elgondolkoznom a drágább UE32ES5500-ason, vagy nem jobb nála számottevően?

(#35894) mrThomi


mrThomi
addikt

Sziasztok,Talan itt kapok gyors valaszt hozzaertoktol.Mit gondoltok megeri egy philips 46 PFL5537K a 699euro(199.000) vagy maradjak a samsungnal ? Hnap van meg akcio gyorsan kellene dontenem es fingom sincs :( felszereltseg ugyileg nem.nez ki rosszul a pili,400 hz 3d stb...

[ Szerkesztve ]

(#35895) vacs


vacs
veterán

"Az új Fuso TV alkalmazás a 2011-es TV-ken már elérhető, a 2012-es készülékeken pedig november folyamán debütál"

Fuso TV alkalmazás a Samsung Smart TV-ken. :)

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#35896) leslieke válasza vacs (#35895) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Használható kis cucc, pár filmet és sorozat epizód részt megnéztem már ezen keresztül.

Sportrajongóknak pedig a digisport alkalmazását érdemes letölteni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#35897) donjohnson válasza vacs (#35895) üzenetére


donjohnson
addikt

na végre valami konkrétabb időpont, köszi.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#35898) BBéci válasza Erick68 (#35892) üzenetére


BBéci
titán

Csak márkaszervizes garanciával vennék tévét, vagy bármi más nagyértékű, új műszaki cikket.
Az Expressz számomra nem létezik, nincs róla véleményem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#35899) Flashget válasza vacs (#35895) üzenetére


Flashget
félisten

én csak azt nem értem nekünk D készülék tulajdonosoknak miért müxik már jó ideje és a E tulajoknak miért nem? Mi az a különbség amiért egyszerre nem jelent meg mindkét szériánál?

Realme GT Master Edition

(#35900) ladlac válasza vacs (#35895) üzenetére


ladlac
tag

Még mindig semmi infó róla, hogy a C modellekre hogyan lehet rávarázsolni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.