Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36951) BBéci válasza JoeYi (#36945) üzenetére


BBéci
titán

Csak akkor, ha PC-re nevezed el a bemenetet. A TV számára tök mindegy, mi lóg a HDMI másik végén, amiről a filmeket kapja, média- BD- DVD-játszó, vagy számítógép.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#36952) 206 cc válasza Rebell (#36948) üzenetére


206 cc
senior tag

Na most az allshare wifin oszt fájlokat a telódról...a remote control is wifin működik...

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#36953) sandró60 válasza densie (#36949) üzenetére


sandró60
addikt

Akkor hajrá vegyél egy smart tudású tévét,szerintem a szüleidet biztos megtudod tanitani a kezelésére.Nekem is ilyen tv-van+mellette egy asztali szgép.Sokszor használom a tv-böngészőjét internetezésre.A nevemnél már a 60-szám pluszban van. ;]

[ Szerkesztve ]

(#36954) Rebell válasza 206 cc (#36952) üzenetére


Rebell
senior tag

Eddig tiszta, és a Router is Wifis, de hogyan párosítom a Tv-el a telefont?

(#36955) JoeYi válasza BBéci (#36951) üzenetére


JoeYi
őstag

igen, én csak azt pedzegetem, hogy semmiképp nem tudsz kiküldeni 100 képet másodpercenként a tévére, tehát a "100Hz üzemmód" csak úgy érhető el hogy 50képet küldesz és ő beszúrkál közéjük plusz képeket. De ezt tényleg nem látom át, csak találgatok, így jó eséllyel világraszóló baromságot írok.

(#36956) laca1944 válasza Tin (#36946) üzenetére


laca1944
csendes tag

EH tv
Csak annyi megjegyzés : az én 40 EH5300-amon 2 USB (az egyik HDD) ez is kevés, és 3 HDMI van..
Igaz az egyik USB így is négyrét van hasítva: Wifi;külső HDD 2 és;egér
A másik a kamera plusz egy külső kiegészítők kacsoló fesze (solidstate relé).

(#36957) 206 cc válasza Rebell (#36954) üzenetére


206 cc
senior tag

Most írtam hogy wifin...húzd ki az rj45 dugót,mert ugye egyszerre nem megy a wifi is meg a kábel és csatlakoztasd a tv-t wifin a routerhez úgy már fog menni...

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#36958) sandró60 válasza Rebell (#36948) üzenetére


sandró60
addikt

Van a tv fő menűlyében olyan,hogy külső eszköz engedélyezése.Ezt beállitottad?

(#36959) jani4454 válasza utánvétel (#36922) üzenetére


jani4454
tag

Nem, mert akkor már nem néznék tv-t, és nem tudnék írogatni sem.

(#36960) sandró60 válasza Rebell (#36954) üzenetére


sandró60
addikt

Vagy ezt a linket olvasd el!Képel ilusztrálva
[link]

(#36961) tomy0628


tomy0628
aktív tag

UE40ES6100 és UE40EH6030 képminőségben megegyezik ugye? Melyiket érdemesebb venni? Gondolom a UE40ES6100 mert ez smart és 3D is + beépített wifi, a második meg csak 3D-s vagy esetleg másban is különbözik?

(#36962) sandró60 válasza tomy0628 (#36961) üzenetére


sandró60
addikt

Abban is különbözik,hogy az ES-vékonyabb kivitelű.Helyedben az ES-venném.Ha van rá keret :K
Itt olvashatsz bővebben róla

[ Szerkesztve ]

(#36963) tomy0628 válasza sandró60 (#36962) üzenetére


tomy0628
aktív tag

Elírtam UE32ES6100, de a kérdés ugyanaz.

(#36964) sandró60 válasza tomy0628 (#36963) üzenetére


sandró60
addikt

A méret szempontjából "nem" érdekes,mert a kivitel ugyanaz.A nemet azért tettem idézőjelbe,mert azért a méret a lényeg.Minnél nagyobb annál jobban tudod a hd adásokat élvezni.Az ilyen kis méretű tv-t elég közelről ajánlatos nézni.kb 2méter a határ

(#36965) BBéci válasza JoeYi (#36955) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem jól gondolod és írod.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#36966) tomy0628 válasza sandró60 (#36964) üzenetére


tomy0628
aktív tag

Igen de az ue32es6100 és az ue40es6100 között kb 60k az árkülömbség.
Viszont az EH6030 és ue32es6100 között 10k az árkülönbség. Ezek közül az 32es6100 lenne a legjobb?

[ Szerkesztve ]

(#36967) BBéci válasza tomy0628 (#36966) üzenetére


BBéci
titán

A 20 centi képátló megér 60e forintot. Ha képfelületben számolod - csak úgy érdemes - akkor még nagyobb a különbség.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#36968) 206 cc válasza tomy0628 (#36966) üzenetére


206 cc
senior tag

Szia!
Elég rossz helyen nézed azt az árkülönbséget szerintem csak 35K az az eltérés!!!!
32

40

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#36969) HornedReaper válasza tomy0628 (#36966) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Az ES és EH között a háttérvilágításban van a fő különbség, nem?
Az EH javára, ha jól értelmeztem :)

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#36970) BBéci válasza HornedReaper (#36969) üzenetére


BBéci
titán

Ezt nem merném egyértelműen kijelenteni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#36971) tomy0628


tomy0628
aktív tag

EH6030 és ue32es6100 közül eh6030 lenne az ideális választás, de csak annyival tud többet hogy nagyobb illetve nincs benne smart funkció..??

[ Szerkesztve ]

(#36972) Balage21 válasza realpopek (#36929) üzenetére


Balage21
tag

Én is e között a két modell között tudtam nagy nehezen dönteni a 6030 javára. Az én javaslatom: menj be egy szaküzletbe és nézd meg melyiknek szebb a képe a szemednek. ne hagyd magad befolyásolni az eladók által. Mind a kettő biztos hogy jó készülék.

(#36973) istiracz1


istiracz1
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Van egy samsung D 6500- as tv-m de Pendrive-ra nem lehet se a csatornalistát rátenni ill. felvenni sem lehet a TV műsorból. Valaki tudna segíteni mi lehet a hiba?
Köszönet!! :((

(#36974) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

40EH6030 honnan beszerezhető a legolcsóbban?
Külföld / esetleg valaki hardveraprón?
Az sem lenne baj, ha az ÁFA-t feleznénk, aztán a szla nem az én nevemen lenne, de nálam + garipapír ;)

Amúgy a tervezett élettartama mennyi a Samu LED TV-knek? Mert pl Indesit mosógépet sem veszek, lehet tényleg beléjük van programozva, hogy 5 év után behaljanak.. :(

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#36975) tomazin


tomazin
veterán

Sziasztok!

Egy 6030 boldogtalan tulajdonosa lettem, ugyanis eddig 2pendrive és az egyik memóriaslotom bánta,h megvettem. Érdeklődnék,h szerintetek az,h 30V különbség van a konnektor földje és a tv koaxcsatlakozójának a földje között (0A mértem), akkor mennyire valószínű,h ez rakja gajjra a dolgaim?

előre is köszönöm a választ!

(#36976) sandró60 válasza istiracz1 (#36973) üzenetére


sandró60
addikt

:K

[ Szerkesztve ]

(#36977) sandró60 válasza istiracz1 (#36973) üzenetére


sandró60
addikt

Mire van formázva a pendrive?Fat32 vagy NTFS vagy a tv saját formatálásával?A Fat32-a firmware frissitéseknél kell.Amit a tv saját maga fomatál az meg a tv-ből való adások rögzitésére.Ezért ha lehet külön pendrive-t használj a frissitésre(Fat32)

(#36978) Silent77 válasza sandró60 (#36976) üzenetére


Silent77
veterán

Jól gondolom ,hogy felvenni csak TV üzemmódban lehet?
Mert nekem AV-n van a TV.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#36979) Tutu7030 válasza istiracz1 (#36973) üzenetére


Tutu7030
veterán

A felvételhez xfs fájlrendszer kell az adott partícióra, valamint pendrive esetén pedig még gyorsnak is kell lennie (a többsége nem az). A csatornalista mentéshez pedig fat fájlrendszer kell.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#36980) Tutu7030 válasza Silent77 (#36978) üzenetére


Tutu7030
veterán

A tv csak saját tunerről képes a digitális adásokat rögzíteni.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#36981) sandró60 válasza Silent77 (#36978) üzenetére


sandró60
addikt

Persze ha tv-ből veszel fel akkor a tv elöszőr csinál egy ellenőrzést azon a külső meghajtón amire rögziteni akarsz.Ha úgy érzékeli,hogy az neki nem jó akkor kiirja.

(#36982) Silent77


Silent77
veterán

Köszönöm, akkor nálam kilőve a felvétel. :(

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#36983) oz82 válasza tomazin (#36975) üzenetére


oz82
senior tag

Hi!

azon mit értesz hogy 2 pendrive od bánta? Nekem is6030 am van, és most halt meg a Kinston pendrive-om.
Tettem rá filmet, gépről lehúz. Bedugtam a Tv be semmi. (WTF). Visszadugtam a pc be, na már ott se ismerte fel "Ismeretlen hardver - eszközkezelőben kód 43... "

Uh a hsz ed szöget ütött a fejembe...

üdv.

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#36984) tomazin válasza oz82 (#36983) üzenetére


tomazin
veterán

dettó
mondjuk nálam ment mind2 egy darabig, nem első bedugásnál halt le.
van esetleg otthon multimétered,h kimérd,h a 2 föld között nálad mennyi különbség van?

(#36985) Rebell válasza sandró60 (#36958) üzenetére


Rebell
senior tag

Hálózat--> Allshare beállítás-- bekapcsolva és a Pc-t is engedélyeztem. vagy vmi másik menüre gondolsz?

Viszont nem látják egymást az eszközök.

Üdv.

:R :R :R

(#36986) Rebell válasza Rebell (#36985) üzenetére


Rebell
senior tag

Szóval, amint a Router védettséget feloldom. , akkor már látja a telefon a Tv-t (Allshare és Remote Control működik), viszont, amint aktív a Router Password, úgy már nincs csatlakozás.
Ha jól sejtem a telefon más IP címet kap és mivel nem azonos, ezért nem látják egymást az eszközök.

Ha van tipp várom, és ha ezt Offolnom kellett volna, akkor bocsánat

(#36987) oz82 válasza tomazin (#36984) üzenetére


oz82
senior tag

Neken se az elsőnél halt meg. kb 10ik-nél.
Melyik 2 föld között?

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#36988) tomazin válasza oz82 (#36987) üzenetére


tomazin
veterán

a multiméter egyik ágát a konnektor földjéhez rakod, a másikat pedig mondjuk a koaxbemenet földjéhez (de én akármelyik fém résznél ki tudtam mérni, usb,hdmi..)
de ha neked van rajta valami ami földelt (pl a koax leszedi róla), akkor nem valószínű,h amiatt halt meg a pen-ed. btw én elkezdtem ezzel próbálkozni, de egyenlőre még nincs eredmény. de írták a fórumon, h volt akinek segített ilyen esetben is

(#36989) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

6030 input lagja mennyi lehet? És a "Response Time"? Esetleg van róla valami normális teszt?
Ha PC-ről néznék rajta filmeket, be lehet kapcsolni a képjavítókat? (nehogy vinyót is leégessen, ha szar az USB, mint ahogy írtátok) - gondolom USB 2.0-s ugye?
+ 3D szemüveg mennyibe kerül hozzá?

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#36990) DaMartian


DaMartian
csendes tag

Kis segítség kéne. Műszaki analfabéta vagyok, szóval úgy kell megmagyarázni nekem a dolgokat, mint egy 6 éves gyereknek. A gondom a következő:
nemrég költöztem külföldön albérletbe ahol örültem, hogy a bútorzat része egy Samsung 3D LCD TV. 2011-es modell a pontos típusát most nem tudom de ha fontos megnézem.
Szóval pár hete használom csak a lakást és a TV-t, és pár napja a képernyő tetején 1-2 centi vastagon, ahol amúgy DVD nézéskor a képarány miatt egy keskeny fekete csík van,
mintha a képernyő valamelyik része “ismétlődne” vagyis keskeny sávban a feketeség helyett valamifajta kivehetetlen kép látszik. Először azt hittem a DVD a rossz és nem foglalkoztam vele.
Picit ugyan zavaró volt, de mivel a képet magát nem érintette, gondoltam majd elmúlik, vagy más DVD-nél már nem jelentkezik a hiba.
De nem sokkal később a képernyő jobb felső negyedében elkezdett immár maga a kép csíkozódni, vízszintesen 6-8 centi szélességben és ez már láthatóan valami más hibát feltételezett.
Főleg, mert a DVD lejátszó kikapcsolása, sőt lecsatlakoztatása után a sima üres képernyőn is megmaradtak a vízszintes csíkok.
Ami még érdekes volt, hogy a képernyő és a keret körben mindenhol hűvös vagy max enyhén langyos volt, de a hibás részen szabályosan forró.
Nem tudom ez azért van-e, mert a kábelcsatlakozók pont azon a részen vannak, vagy a hiba az oka, de inkább kikapcsoltam a TV-t.
A tulaj a barátom, így nem hiszem hogy elsunnyogta volna a hibát ha tud róla, és nyilván nem szeretném majd hibásan, vagy esetleg még rosszabb állapotban visszaszolgáltatni a TV-t.
Viszont százezreket sem szeretnék kifizetni a javításra, főleg itt kint, ahol minden sokkal drágább… A TV 2011-es kiadás, így szerintem már épp hogy nem garis…
Láttam hogy itt nagyon segítőkészen és hozzáértően válaszoltok, gondoltam megtudakolom mekkora a baj? Rágugliztam a dologra és amennyire láttam nem egyedülálló a jelenség.
De hozzá nem értésem miatt a házi barkács technikák nem játszanak. A márkaszervíz nyilván bazi drága, azt meg nem szeretném hogy valami “szaki” jól átverjen,
mint ahogy olvastam egy fórumon egy hölgyről akit 140ezerre akartak legombolni képcsőcsere miatt az LCD tévéjével…na ennyire még én sem vagyok sötét…
Tehát? Ötletek? Egyszerűen orvosolható a hiba, vagy a gatyám is rámegy? Ha pontos tipus vagy a hibajelenségről fotó kell akkor szívesen csatolok.
Előre is hálás vagyok minden segítségért.

(#36991) Silent77 válasza DaMartian (#36990) üzenetére


Silent77
veterán

Ha 2011-es akkor elméletbe még garanciális.
Nekem is van egy 2010-es modell, 3 év garit kaptam rá.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#36992) CoolBoy323 válasza DaMartian (#36990) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

tehát mindig látszódik a hiba, ha DVD, ha TV ha bármi más megy?

amúgy 2 év gari (tudtommal) minimum van rájuk, így a 2011-es TVre is biztos van még, szóval spuri a szerviz :)

(#36993) JoeYi


JoeYi
őstag

EH6030 lassított felvételes game videó. Nem tűnik vészesnek az input lag

(#36994) tomazin válasza HornedReaper (#36989) üzenetére


tomazin
veterán

nem találtam tesztet mennyi lehet az input lag és csak 1módját ismerem,h megnézzem mennyi, de ahhoz meg nincs eszközöm (azaz nincs crt monitorom)
hát ha nagyon kell, megnézem, de mondd meg milyen képjavítóra is gondolsz...de a 3d szemüveges kérdésedből kiindulva annyira még nem mélyedtél bele..
btw alapból nem kéne,h gond legyen az usb-vel. az én tv-m szar, emiatt van gond. jah meg amiatt,h minek is csinálnának földelt tv-t a végén még nem lennének kósza áramok :(((
2db az alapcsomag része.

(#36995) DaMartian válasza CoolBoy323 (#36992) üzenetére


DaMartian
csendes tag

Igen, mostmár folyamatosan látszódik a hiba, akkor is, ha nincs is semmilyen készülék rácsatlakozva, csak simán bekapcsolom a készüléket...

Viszont az jó hír ha több garit adnak rá. Én azt hittem csak 1 év. Még tutira nincs 2 éves a cucc. Akkor kontaktolok a tulajjal, és irány a szerviz. Köszönöm az infokat!

(#36996) torma1981 válasza DaMartian (#36995) üzenetére


torma1981
veterán

Általában 2+1 évet szokta rá adni. 2 év teljes körű 1 év csak főbb alkatrészekre.

(#36997) CoolBoy323 válasza DaMartian (#36995) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

sok sikert :)

(#36998) whatnot


whatnot
őstag

Tanácsotokra tervbe van véve egy UE32ES6100W megvétele :)
Láttam élőben, szépen néz ki, ki is tudtam USB-vel próbálni, mennek a filmek rendesen, szóval minden klafa.

Kérdés: említettétek, hogy a paneleket hol a Samsung gyártja, hol beszállítótól veszi és hogy az előbbi a jobb.
Van valami mód arra, hogy Samsung paneles tévét találjak és ne lutrira menjen?

(#36999) sandró60 válasza whatnot (#36998) üzenetére


sandró60
addikt

Ahol veszed a tv-t talán belehet kukkantani a tv hátsó részén. Elképzelhető,hogy le lehet olvasni, milyen a panel tipusa.Viszont ha olyan tévét veszel amit helyben nem bontanak ki azt csak otthon tudod megnézni.Azért nem kell annyira parázni.ez olyan dolog,mint a led tévék felhősödése.Használat közben látod a "felhőket"vagy nem látod

[ Szerkesztve ]

(#37000) HornedReaper válasza tomazin (#36994) üzenetére


HornedReaper
senior tag

6030-assal kapcs:
Képjavításra, pl. PC-vel lehet-e kihasználni a 100Hz-es frissítést?
Ha bármilyen filmet nézek, az PC-ről 60Hz-en fog menni? PC-ről a 3D filmek is felejtősek?
Optikai kimenet hol van rajta? (más digitális kimenet nincs?)

Keress kínai shopokhoz kuponokért

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.