Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3801) streng válasza #59063552 (#3799) üzenetére


streng
csendes tag

Brexit belőkészítés miatt pl aki jogaival azonosított, attól újat kérnek. De sok más ok is lehet.

(#3802) Brandynew


Brandynew
őstag

Ez a Revolut egy zseniális találmány, komolyan sajnálom azokat, akik nem tudnak róla, és nem használják.

(#3803) szabi__memo válasza Brandynew (#3802) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

És azokat akiknek nincs mire használni??

(#3804) Brandynew válasza szabi__memo (#3803) üzenetére


Brandynew
őstag

Azokat valamilyen szinten sajnálom, mert azt jelenti, hogy nem járnak külföldön soha, nincsenek megtakarítási ambícióik, nem vásárolnak neten keresztül. Mondjuk ez a kisnyugdíjas réteg lehet.

(#3805) Tuomas válasza szabi__memo (#3803) üzenetére


Tuomas
addikt

Miért?
Itthoni/on-line vásarlásra is simán lehet használni, nem kell külföldre utazni ahhoz.

We were here

(#3806) Crvsh3R


Crvsh3R
senior tag

Sziasztok!

Most ismerkedem a Revoluttal, nemrég regisztráltam accountot. Az lenne a kérdésem, hogy ha csak HUF számlán található összeg és mondjuk USD-ben jönne rá terhelés (netes vásárlás), akkor csak akkor tudok fizetni, ha előtte váltok át a HUF számláról annyit amennyi a levonás lenne vagy automatikusan vált ilyen esetben a Revolut?
Másik kérdésem pedig az lenne, hogy Revolut számláról magyar bankszámlára történő utalásnál van utalási költség?

Előre is köszönöm az infókat! :R

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#3807) hedgehog válasza Crvsh3R (#3806) üzenetére


hedgehog
senior tag

- automatikusan vált, de ha hétvégén tervezel vásárolni akkor érdemes előre hét közben váltani, akkor jobb az árfolyam
- nincs utalási költség

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#3808) Rage47


Rage47
veterán

Milyen ATM-ben lehet a PIN-t cserélni? Appon belül ugye nem lehet... Kett otp automatánál próbáltam, de azt írja, hogy csak Mastercardnál tud PIN-t változtatni.

(#3809) Brandynew válasza Rage47 (#3808) üzenetére


Brandynew
őstag

Appon belül miért nem tudod lecserélni?

(#3810) Rage47 válasza Brandynew (#3809) üzenetére


Rage47
veterán

Cards » View PIN » You can change your PIN at any ATM
ennyi

(#3811) xcsabo


xcsabo
senior tag

Hétvégén a zsebek közötti váltásra is felárat számolnak fel vajon?

(#3812) Brandynew válasza Rage47 (#3810) üzenetére


Brandynew
őstag

Utánaolvastam, appban azért nem tudod megváltoztatni a PIN-t, mert egy eszköznek fizikálisan is rögzítenie kell a PIN-t a kártyán, ehhez kell az ATM. Azt írják, hogy ezekben az országokban nem lehet az ATM-ekben PIN-t cserélni: Belgium, Luxembourg, Austria, Germany, The Netherlands, Finland, and France

Tehát Magyarországon működnie kellene, próbálj ki minden ATM-et, ami az utadba kerül, jobb ötletem nincs. Vagy igényelj másik kártyát.

(#3813) Rage47 válasza Brandynew (#3812) üzenetére


Rage47
veterán

Ja megnézek majd más ATM-eket is.

(#3814) hedgehog válasza xcsabo (#3811) üzenetére


hedgehog
senior tag

Nincsenek "zsebek". Pénznemek vannak, ami között a váltásra mindig van margin hétvégén.

-- aka p3d3str1an

(#3815) Lizingrider válasza Oliverda (#3722) üzenetére


Lizingrider
csendes tag

Kösz, ez nagyon hasznos info volt, meg is találtam: egy kártya visszaigazolása ikonra kellett kattintani és csak a CREDIT kártya esetén van meg a lehetőség, DEBIT kártyámnál nem kéri ezt a megerősítési processt,

(#3816) cyberkecsi válasza Lizingrider (#3815) üzenetére


cyberkecsi
csendes újonc

Kis összegeknél nem, de most, hogy 100k ft-ot ráraktam, DEBIT kártyámnál kérte az igazolást!

(#3817) adabra


adabra
senior tag

Feloldották a számla zárolást (4 nap után - ezek szerint hétvégén is dolgoznak). Egyébként 100 kHUF feltöltés után korlátozták.

(#3818) Lizingrider válasza nyirzoz (#3564) üzenetére


Lizingrider
csendes tag

Hahó! Asszony Huawei P9 mini telefonján ugyanez a szitu, PIN kód megadásba belefagyott. Live chat-ben rákérdeztem, azt mondták tudnak róla, sokan jelentik be a hibát és hamarosan javítják. Viszont én találtam rá megoldást: Egy SONY tabletre (is) letöltöttem az appot, ott bejelentkeztem a feleségem telefonszámát megadva és azon nem fagyott bele a PIN megadásba a fizikai kártya rendelésnél.

(#3819) vnorbi válasza adabra (#3817) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Nálam is letelt már a ~48 óra, de semmi. A chatre sem jött válasz, és az account állapota sem változott.

(#3820) Oliverda válasza Lizingrider (#3815) üzenetére


Oliverda
félisten

Debitnél is megy.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3821) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Saját kártyáról töltve is kér igazolás?

(#3822) ajven96


ajven96
újonc

Sziasztok!

pár napja regisztráltam revolutra azzal a reménnyel, hogy fogom tudni használni a google pay-t nfc-s fizetésre. A virtuális kártyát gond nélkül hozzá is tudom adni, de mikor szeretném beállítani az "in-store" payment-et, azt írja nem lehetséges ezzel te telefonnal mert rootolt (nem az)...tapasztalt valaki hasonlót?

(#3823) Brandynew válasza ajven96 (#3822) üzenetére


Brandynew
őstag

Milyen telefon, milyen oprendszerrel?

(#3824) ajven96 válasza Brandynew (#3823) üzenetére


ajven96
újonc

galaxy j5 2017, android 8.1

(#3825) Brandynew válasza ajven96 (#3824) üzenetére


Brandynew
őstag

Bár ennek így már nincs köze a Revoluthoz, mert a Google Pay appról van szó, de a Google azt mondja, ezekben az esetekben nem megy:

Developer channelen vagy.
Használsz valamilyen rendszer customizer appot.
Samsung MyKnox-ot használsz.
Unlocked bootloader.

Ajánlok egy gyári resetet.

(#3826) goldister


goldister
tag

Már működik gpay itthon?

(#3827) szabi__memo válasza goldister (#3826) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

NEM

(#3828) Lizingrider válasza sixtybi (#3538) üzenetére


Lizingrider
csendes tag

Én is kipróbáltam az utalást CIB - es HUF számlára. Szombaton indítottam és ma már jóvá is írták, semmilyen költség nincs felszámolva sem a Revolut, sem a CIB részéről. Küldő számlaszámnál nekem is egy feltehetően K&H-s számlaszám van.

(#3829) Reinkz


Reinkz
senior tag

Ma felraktam egy kisebb összeget 26k és már kérte a verify-t.(debit kártya)

Ami érdekes volt, hogy nem kérte a cvc-t !?, rányomtam hogy top up, és fent volt.

2x használtam ezt a kártyát, elsőre nyilván kellett cvc, sőt még kódot is be kellett ütnöm (3d secure), most meg semmi.

curve-nél minden top upnál kérte a cvc-t.

[ Szerkesztve ]

(#3830) maross


maross
veterán

off: nekem mindig orult fura, hogy tele vannak egyes topicok a telefonnal fizetek kerdesekkel, en soha eletemben senkit nem lattam még telefonnal fizetni, teljesen alien technology. Nalam ott akadt el, hogy megneztem vagy harom helyen, es sehol nem irjak, hogy kell aktiv internetkapcsolat vagy sem, ugyhogy en mezitlabas parasztkent mindig bankkartyaval maszkalok :(.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#3831) Brandynew válasza maross (#3830) üzenetére


Brandynew
őstag

Okostelefon és mobilinternet kéz a kézben jár. Én látok embereket mobillal fizetni, de tény, hogy nálunk jóval kevesebben fizetnek így, mint mondjuk a skandináv országokban, ahol néha kihívás olyan boltot találni, ahol készpénzt is elfogadnak.

(#3832) Mr.Csizmás válasza maross (#3830) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

legtöbbször azzal fizetek, a netkapcsolatos kérdést ki tudom próbálni délután, ha gondolod, mert alapból aktív mindig. de sztem nfc tokenből dolgozik, és kártyaként azonosítja magát, innentől a bank igazolja vissza a "passzív" eszköz felé, hogy van fedezet, és oké a fizetés. akkor jó, amikor telivan mindennel a táskám, és nem akarok tárcát bányászni.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3833) Shade45 válasza maross (#3830) üzenetére


Shade45
senior tag

Internet elérés nem szükséges hozzá! A telefon a benne található NFC chipen keresztül kommunikál a POS terminállal, ez a chip tartalmazza a megadott kártyád adatait, a további kommunikációt és fizetési folyamatot a terminál végzi a bankoddal.

(#3834) MasterMark válasza maross (#3830) üzenetére


MasterMark
titán

Nem kell hozzá mobilnet, a terminálon van a net. A bankkártyád sincs nethez kötve.

Switch Tax

(#3835) maross válasza Shade45 (#3833) üzenetére


maross
veterán

Koszi, akkor belovom egy proba erejeig, hatha lesz olyan, hogy otthon marad a penztarca, de telefon nalam van. Maceranak tunik nfc-t ki/be kapcsolni, nem szeretem ha valami pluszban fogyaszt, igy is alig birnak valamit szerencsetlen telok. Okostelefon + mobilinternet: evekig kibirtam nelkule, masfel eve van 2. slotban egy 4gb telekomos marathon kartya, az is jol birja. Nem baj az, ha neha leszakad az ember a netrol, es "magunktol" mar nem tesszuk meg. Most mar lassan allva tudnam megtapsolni azt is egy tarsasagi osszejovetelen, aki csak egyszer nez ra a telefonjara, es nem nyomkodja minden apro rezgesnel.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#3836) hedgehog válasza Shade45 (#3833) üzenetére


hedgehog
senior tag

Nem kell internet kapcsolat a mobiltelefonnal fizetéshez.

A jelenlegi megoldások tokenizáláson alapulnak, ami azt jelenti, hogy a fizetési szolgáltató a kártyádhoz kapcsolódó tokeneket ad, és ezt fogadja el a terminál. Ez két dolgot jelent: nem a kártyád valós adatait kapja meg a bolt, hanem ezt az egyszer használatos tokent. Másrészt ebből többet tud tárolni az applikáció, általában 10-et. Vagyis 10 vásárlásig jó vagy offline is, aztán ha online kerülsz, az app feltölti a tokeneket újra.
Pár appban egyébként ezt kezdeményezni is lehet, pl. a KH-nál van a kártyára koppintva egy "fizetési lehetőségek feltöltése", ez pont ezeket a tokeneket tölti le.

Ontopic hagyom, ez lényeges infó, függetlenül attól hogy nem szorosan Revolut.

-- aka p3d3str1an

(#3837) MasterMark válasza maross (#3835) üzenetére


MasterMark
titán

Nem kell kapcsolgatni az NFC-t. :U

Switch Tax

(#3838) Watcher45 válasza maross (#3830) üzenetére


Watcher45
tag

Véleményem szerint a lakosság jelentős része még nem használ NFC képes telefont, így módja sincs ezzel fizetni. Nem jártam utána de szerintem ezt a problémát áthidaló NFC-s SIM kártyát sem lehet igényelni a hazai mobilszolgáltatóknál mint korábban.

(#3839) gzbotii válasza maross (#3830) üzenetére


gzbotii
veterán

1. GPay továbbra sincs
2. Apple Pay múlt héten jelent meg

Így kicsit nehéz is, kevés opció volt - pl Simple, ami azért nem épp teljes értékű mobile wallet.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3840) hedgehog válasza maross (#3835) üzenetére


hedgehog
senior tag

Az nfc elenyésző áramot fogyaszt, feltéve ha nem tárolsz egy olvasható kártyát (bankkártya, új személyi, diák) a telefonod hátlapjára tapasztva.

-- aka p3d3str1an

(#3841) hedgehog válasza Watcher45 (#3838) üzenetére


hedgehog
senior tag

Szerintem nincs olyan, hogy NFC-s simkártya. Ami korábban volt Mobiltárca (és talán jelenleg a Telenoros megoldás is ilyen), az ugyan külön SIM-et igényelt, de pusztán azért, mert ott a SIM és a telefonba épített NFC közvetlen kapcsolatban van egy dedikált útvonalon

-- aka p3d3str1an

(#3842) hedgehog válasza gzbotii (#3839) üzenetére


hedgehog
senior tag

De majdnem minden bank applikációja támogatja már a mobilos fizetést... úgyhogy lehetne elterjedtebb nyugodtan. De mégsem az, én sem nagyon látom.
Persze én csak mobillal fizetek már jóideje, a kártyám nincs is nálam, úgyhogy ha engem követ valaki, csak mobilos fizetőket lát :DD :DD

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#3843) maross válasza hedgehog (#3840) üzenetére


maross
veterán

speciel pont egymas mellett szokott lenni a penztarcam (=regi tipusu szemelyitarto) es a bankkartyaim. Paypass miatt a kulso reszein tartok egy-egy bankkartyat, igy egy mozdulat fizetni, es a bankkartyam se latszik. szoval akar kozel is kerulhet egymashoz a ketto orakon keresztul (1-2mm, amennyire a szemelyitarto vekony muanyag fala elvalasztja).

gzbotii: simple-t akartam kiprobalni. ugy erzem tul hosszu tema, de ez a "nem teljes erteku" is zavar :)

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#3844) brainticket válasza hedgehog (#3841) üzenetére


brainticket
aktív tag

de van NFC-s sim kártya, az osztrákoknál itt azzal működtek eddig az ilyen mobilos fizetési megoldások.

(#3845) gzbotii válasza maross (#3843) üzenetére


gzbotii
veterán

Havi 60.000 a limit, topupolni kell a virtuális kártyádra. De OTP topicban tudnak több infót adni.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3846) UHHH válasza gzbotii (#3845) üzenetére


UHHH
senior tag

65 000 HUF a TOTAL limit, ha rajtahagyod júniusban, nem tudsz feltölteni semmit már júliusban.

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#3847) Oliverda válasza gzbotii (#3845) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, ez itt eléggé OFF. Célszerű lenne átmenni a releváns topikok valamelyikébe.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3848) Brandynew válasza hedgehog (#3841) üzenetére


Brandynew
őstag

Volt NFC-s SIM a Telekomnál, nem tudom, hogy még van-e, valószínűleg nincs, mert létjogosultságát vesztette az NFC-s mobilok terjedésével.

(#3849) brainticket


brainticket
aktív tag

most is épp zárolták egy barátomat aki meghívtam Revolutra mert feltöltött az elején 120 ezer Forintot, azért így nem lesz túl sok új elégedett felhasználójuk ha mindenkit megszopatnak indulásnál.
Ugye ha az ember nem olvasgat fórumot meg revolut community-t előtte akkor honnan a francból tudná hogy ilyeneken pörögnek, meg ha épp úton vagyok honnan szedjem épp elő az adóbevallásom, meg egyáltalán mi közük van az éves bevételemhez.

(#3850) blod001 válasza brainticket (#3849) üzenetére


blod001
tag

Majd kérdezd meg tőle, hogy ilyen zárolásnál mit kér el a Revolut és mennyire macerás feloldani. Én már régóta használom a kártyát, most hogy bejött a forint alapú feltöltés én is tervezek egy 100k körüli összeget rátölteni, remélem engem zárolnak. Jó lenne ha erről értesítenék az új felhasználókat vagy megadnának valami limitet az elején, mert ez valóban elég bicskanyitogató lehet egy új felhasználónak, ezek után nem szívesen használnám én sem a kártyát.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.