Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3201) roger.smith válasza Oliverda (#3200) üzenetére


roger.smith
csendes tag

akkor hogy tudom paypalrol a penzem revolutra juttatni?van valami mas megoldas?

(#3202) Oliverda válasza roger.smith (#3201) üzenetére


Oliverda
félisten

Közvetlenül sehogy.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3203) roger.smith válasza Oliverda (#3202) üzenetére


roger.smith
csendes tag

kozvetetten?

(#3204) Andralin


Andralin
aktív tag

Srácok, ez a Revolut valami fantasztikus!

Csináltam most egy komolyabb tesztet, amikor csütörtökön csúcson volt az euró árfolyama. Az OTP devizakártyámról rátöltöttem 1000 EUR-t Revolutra, átváltottam HUF-ra és visszautaltam a OTP-s HUF folyószámlámra.

Először is villámgyorsan visszaért a HUF összeg, leesett az állam. Csütörtök (2-án) este 21:00-kor kezdeményeztem a Revolut appban a kifelé utalást, sima, ingyenes, nem VIP módon. Azt írta, hogy várhatóan május 9-re fog megérkezni,
Erre másnap, pénteken 17:05-kor csipog a telóm, OTP Bank bejövő utalás Vitesse PSP-től jóváírva! Forintra pontosan ott volt a pénz, mindössze 20 óra leforgása alatt! :Y

És így, hogy megjárattam a pénzt a UK-be meg vissza, spóroltam pontosan 4200 Ft-ot! :C Ennyivel lett volna több, ha direktben váltok OTP netbankon keresztül saját deviza és saját forint számlák között, az OTP-s árfolyam, illetve a fix 4 eurós váltási jutalék miatt! Ez mennyire durva, mekkora lehúzás már amit itthon művelnek! :U

Azt hiszem, igen hasznos lesz számomra az a Revolut, örülök nagyon, hogy rátaláltam! :DD

(#3205) Oliverda válasza roger.smith (#3203) üzenetére


Oliverda
félisten

Átváltod forintra, lehúzod a forintszámládra, majd onnan valamilyen módszerrel rátolod Revolutra.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3206) roger.smith válasza Oliverda (#3205) üzenetére


roger.smith
csendes tag

pont az lenne a lenyeg hogy ne a paypal valtson nekem horror aron forintra

(#3207) Oliverda válasza roger.smith (#3206) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem lehet megcsinálni. A PayPal egy lehúzós sz@r.

Vagy keress olyat aki az eurózónában él és van PP-je. Küldd át neki és utaltasd vissza magadnak. Más megoldás nincs.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3208) roger.smith válasza Oliverda (#3207) üzenetére


roger.smith
csendes tag

pl nemet proxyval regelve egy paypalt megkerultheto vagy kell hozza nemet bankszamla is?

(#3209) Oliverda válasza roger.smith (#3208) üzenetére


Oliverda
félisten

Német állampolgárságot igazoló dokumentum kell hozzá, tehát nem lehet trükközni. Ráadásul a Revolutnak az eurós számlaszáma is angol, ergo német fiókhoz sem tudnád hozzáadni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3210) roger.smith válasza Oliverda (#3209) üzenetére


roger.smith
csendes tag

nem ertem.max a revoluthoz kell szemelyigazolvany.paypal nem kert tolem sosem ilyet

(#3211) Oliverda válasza roger.smith (#3210) üzenetére


Oliverda
félisten

Itthon nem. Országonként változó, hogy mit kérnek. Ettől függetlenül német accounttal sem tudnád megcsinálni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3212) UHHH válasza ElFeo (#3188) üzenetére


UHHH
senior tag

Május elsején csináltam simple visszavezetést a revolut kártyámra, ma reggel már itt volt (tegnap nem néztem).
Tehát minden tökéletes!

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#3213) Jamesch


Jamesch
tag

Bocs az offért de ez a legforgalmasabb releváns fintech topic.

Monese kártyát hogy lehetne betenni G Pay alá hogy működjön is? Volt egy leírás hogy angol cím kell meg régió átállítása UKre és akkor műxik az Apple Pay.
Androidnál/Googlenél nincs ilyen régió vajon honnan tudja, hogy Mo-on vagyok (úgy sejtem ezért nem engedi, bár azt írja hogy a bank nem támogatja)
Angol cím beállítva, még VPNt is tettem a telefonra hogy azt mutassa UKben vagyok, de nem megy.

Ha van egy UK bank által kiadott kártyám, és ráadásul le is vannak szerződve GPayel akkor mit szopat azzal hogy nem ott vagyok éppen.

Ja és |V|etal !!! |,,|¸

(#3214) Dluinet válasza Jamesch (#3213) üzenetére


Dluinet
nagyúr

google tudja hogy magyar vagy

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#3215) hedgehog válasza Jamesch (#3213) üzenetére


hedgehog
senior tag

Csak a GBP-s Monese kártyákat lehet befűzni GPayba, EURO-sat nem... szerintem neked is EURO-s van, nekem azt küldtek.

-- aka p3d3str1an

(#3216) Jamesch válasza hedgehog (#3215) üzenetére


Jamesch
tag

Bár a honlapon ezt írja de nekem a support azt mondta mindennel működik.
De akkor kérek GBP-st is és kiderül

Mostmár kicsit sok lesz a kártya a Curve meg Revolut melett :)

Ja és |V|etal !!! |,,|¸

(#3217) roger.smith


roger.smith
csendes tag

a transferwise es revoluton kivul(nekem csak ezek vannak es ezeknel nincs ilyen ha jol latom) van olyan hasonlo szolgaltato ahol magyar szamlaszamra tudnak nekem forintot befizetni mintha magyar bankszamlara utalnanak?

(#3218) szabo.csabi


szabo.csabi
tag

Airbnb-ne alapértelmezettként a Revolut kártyám volt beállítva s így tegnap 327 HUF/EUR árfolyamon váltott nekem a rendszer a 321 HUF/EUR helyett mivel nem volt euróm csak forintom, ez pedig +2%. Akkor ezt tekinthetem a hétvégi felárnak? Jártam már hasonlóan a Curve-vel de ott kaptam refundod mert valami error okozta a dolgot.

(#3219) hedgehog válasza szabo.csabi (#3218) üzenetére


hedgehog
senior tag

A Curve-nél sem kellett volna refundot kapnod, mert mindkét szolgáltatás a FAQ-ban is írja, hogy hétvégén van markup: Revolut, Curve

Ezért javasoljuk mindig itt a fórumban, hogy ha hétvégén akarsz vásárolni, válts előre pénteken pénzt rá.

-- aka p3d3str1an

(#3220) szabo.csabi válasza hedgehog (#3219) üzenetére


szabo.csabi
tag

Igen, ismerem a dolgot. A Curveös váltás nem hétvégén volt csak a szitu volt hasonló. Amúgy ha nem lett volna jogos akkor szerintem nem adtak volna "refundot" bár rosszul fogalmzatam mert pontokat írtak jóvá.

Amúgy közben megkérdeztem a supportot is és eszembe juttatták, hogy lehet hogy az Airbnb váltott nekem és ezért volt kedvezőtlen(ebb) az árfolyam. Bár nem rémlik, hogy választhattam volna a fizetés során, hogy milyen összegben terheljék meg a kártyám hacsak nem a devizanem kiválasztása tekinthető ennek, amit az oldal alján állítok be, hogy milyen pénznemben lássam az árakat. Ezek szerint akkor amilyen pénznemben látom a szállás árát abban is fogják megterhelni a kártyám? Van ezzel tapasztalata valakinek?

(#3221) #33403648


#33403648
törölt tag

Sziasztok! Észrevettem hogy a REVOLUT alkalmazáson belül (ios) a lakcím adatoknál átírható lett minden. Legalábbis eddig nekem nem lehetett módosítani pl. az országot csak az ügyfélszolgálaton keresztül és igazolva dokumentumokkal a címemet. Valakinél esetleg ugyanez?

(#3222) t2g válasza kgyurma (#3191) üzenetére


t2g
csendes tag

Szia,

nekem nem sikerült most reggel. A kártya adatai után elkezd mazsolázni majd kiírja:
"A kártyát nem sikerült hozzáadni!"

Revolut, pár hónapos, aktivált kártya. Mi lehet a gond?

Üdv,
G

(#3223) Oliverda válasza #33403648 (#3221) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, de ennek milyen jelentősége van?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3224) hedgehog válasza t2g (#3222) üzenetére


hedgehog
senior tag

Semmi gond nincs, a Pay-képes kártyák a support szerint véletlenszerűen vannak kiválasztva. Nekem a korábbi kártyám ment, az új nem.
Szóval csak annyi van, hogy te is abban a 99%-ban vagy, akinek nem megy.

(mielőtt nekiálltok "dehát nekem is megy" kommenteket írni, olvassatok nyugodtan vissza, hogy milyen sokan vannak akiknek meg nem... millió komment szól erről ebben a fórumban).

-- aka p3d3str1an

(#3225) t2g válasza hedgehog (#3224) üzenetére


t2g
csendes tag

Azt hittem van új a nap alatt, mert nem írtad hogy Te az 1%ban vagy bent. Gondoltam, hátha az új apk megoldja a problémát. Az elejéétől kezdve olvasom a topikot, felesleges lenne visszaolvasgatnom ;)

(#3226) hedgehog válasza t2g (#3225) üzenetére


hedgehog
senior tag

nem nekem írtál először, hanem kgyurma kollégának :)

Én folyamatosan írom, hogy csak keveseknek megy, lásd: #3147

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#3227) szabo.csabi válasza szabo.csabi (#3218) üzenetére


szabo.csabi
tag

Nem túl jó az angolom és / vagy értetlen vagyok, segítsetek már kérlek kibogozni a sztorit ...

Airbnb-t fizettem elvileg EUR-ban, azaz EUR-ra volt állítva az Airbnb oldala, bár nem tudom ez a mérvadó-e hogy milyen pénznemben terhelik majd a kártyám? Revolut kártyával fizettem de csak HUF volt rajta, se EUR se más. Viszont a HUF zseben úgy látszik, mintha EUR terhelés lett volna (HUF összeg alatt EUR összeg, amit fizetnem kellett) s ha kiszámolom akkor kb. 327 HUF/EUR árdolyam jön ki eredményül.

Chaten az alábbi mondta a live agent:

"Generally, when making a payment to merchant, it is the merchant that charges you, ot your banking provider. In this case, I can see that you were charged in HUF, because the merchant recognized a foreign card, therefore it used it's own echange rate (which is always higher than the Revolut echange rate) and applied it in order to charge you."

Aztán értetlenkedtem egy sort és írta ezt:

"Let me elaborate, because this can be somehow confusing: merchants use card payment services to charge you. Imagine you go to a restaurant in New York, and they have to charge you in USD. They use a card payment service that, as a way to improve the service provided, offers you (or does not) to convert the funds to GBP and charge you in so you know the exchange rate in the spot. This is originally well intended and useful, but however, some companies do convert the funds at a BAD echange rate that we cannot control. In this case, the funds already arrive in GBP to your Revolut account and we cannot control any rate provided before that."

Szóval akkor HUF terhelés történt, csak HUF volt a Revolutomon mégis EUR tranzakció látszik és rossz árfolyamon átváltott HUF összeget terheltek? Vagy ezaz egész irreleváns mert Airbnb észlelte, hogy a Revolut kártya "külföldi" kártya, ezért azt a kibocsátó szerinti pénznemben akarta terhelni (GBP) és a HUF összeget átváltotta GBP-re majd azt vissza HUF-ra és azt terhelte be ... vagy mi van?! Nem értem ...

(#3228) brainticket válasza szabo.csabi (#3227) üzenetére


brainticket
aktív tag

kaptál számlát az airbnb-től, nézd meg mi van rajta, az a legegyértelműbb.
nekem az utolsó számlám:

Price breakdown

€27.08 x 4 nights €108.32
Cleaning fee €9.11
Service fee €18.18
Total (EUR) €135.61
Payment VISA •••• May 02, 2019 · 12:05PM CEST €67.81

Amount paid (EUR) €67.81

(két részletben fizetem)

(#3229) edk- válasza szabo.csabi (#3227) üzenetére


edk-
őstag

Ebből én úgy következtetek, hogy az airbnb EURban terhelt, a Revolut váltott a forintegyenlegedből eurót, és mivel hétvége volt, 2% felárat alkalmazott a váltáskor.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#3230) roger.smith válasza roger.smith (#3217) üzenetére


roger.smith
csendes tag

valaki?

(#3231) t2g válasza hedgehog (#3226) üzenetére


t2g
csendes tag

Ahhsooooo :)

:R

(#3232) N0R válasza #33403648 (#3164) üzenetére


N0R
csendes tag

(#3233) szabo.csabi válasza edk- (#3229) üzenetére


szabo.csabi
tag

Az első gondolatom nekem is ez volt de a support nem ezt mondja és eszerint nem 2 % a felár hanem 0,5 % ha jó bekezdést nézek ...

(#3234) szabo.csabi válasza brainticket (#3228) üzenetére


szabo.csabi
tag

Price breakdown

€50.07 x 2 nights €100.14
Special offer: 20% off -€20.02
Service fee €13.12
Total (EUR) €93.24

Payment

MASTERCARD ••••
May 05, 2019 · 05:52PM CEST €46.62

Amount paid (EUR) €46.62

... na és erre fizettem forintban 15 254,59 forintot ami 327,2112 HUF/EUR-t jelent.

Kis összegről van szó, nem is emiatt érdekel a dolog csupán szeretném tudni mikor, mit, miért és hogyan csináljak, hogy jó legyen! :-)

(#3235) anadroid


anadroid
senior tag

Eurózónás számláról Revolut számlára mennyi idő szokott lenni a SEPA utalás átfutása? Ellenirányban 2-3 óra, de erre már reggel óta várok. (Osztrák Erstéről küldtem magamnak).

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#3236) szabo.csabi


szabo.csabi
tag

Amúgy ki mit használ a Curve-ön túl a 500 GBP limit feletti összegű feltöltséhez extra költség nélkül?

(#3237) brainticket válasza anadroid (#3235) üzenetére


brainticket
aktív tag

én is osztrák Erstéről utalok, ha este 6-ig elindítod akkor általában másnap délelőtt van ott.

(#3238) brainticket válasza szabo.csabi (#3234) üzenetére


brainticket
aktív tag

ezen egyértelműen látszik hogy EUR-ban terhelt meg az airbnb, és a hétvége miatt a 323-324 helyett 327-el vonták le a forintos zsebedből.

[ Szerkesztve ]

(#3239) #33403648 válasza Oliverda (#3223) üzenetére


#33403648
törölt tag

Számodra semmi, görgess tovább :)

(#3240) szabo.csabi válasza brainticket (#3238) üzenetére


szabo.csabi
tag

Szerintem is de akkor miért ismételgeti nekem a support a Dynamic Currency Conversion-t, hogy emiatt volt a dolog, miért nem mondják egyszerűen azt hogy "Ez van haver, hétvégén többe kerül a váltás!" :F :)

(#3241) MrPeekaboo válasza szabo.csabi (#3240) üzenetére


MrPeekaboo
senior tag

DCC akkor lett volna, hogyha GBP-ben terhelte volna be az EUR-ban mutatott árat.

(#3242) TigerDzsó válasza roger.smith (#3230) üzenetére


TigerDzsó
tag

Itt kérdezz utána.

(#3243) nutfile válasza Jamesch (#3216) üzenetére


nutfile
aktív tag

nekem van eur és gbp alapú is, de csak utobbival megy

(#3244) szabo.csabi válasza szabo.csabi (#3236) üzenetére


szabo.csabi
tag

Az OTP Simple 1 %-os visszatöltési költségével mi a helyzet most? Múlt hónapban (ha jól emlékszem) még nem számolták fel, most a visszatöltés előtt lettem figyelmes rá ... akkor most vonják vagy nem, s ha igen akkor hogyan? Kevesebb érkezik meg a Revolutra?

[ Szerkesztve ]

(#3245) UHHH válasza szabo.csabi (#3244) üzenetére


UHHH
senior tag

Mint említettem pár napja, simán működik májusban is, 0 ft-os díj mellett.

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#3246) szabo.csabi válasza UHHH (#3245) üzenetére


szabo.csabi
tag

Köszönöm, s az tudható hogy ez meddig lesz így? Csak májusban? Lutri a dolog vagy le van írva valahol, hogy meddig engedik el a díjat?

(#3247) UHHH válasza szabo.csabi (#3246) üzenetére


UHHH
senior tag

Itt erről is volt szó. Majd kiderül, meddig megy ez a dolog. Mivel minden hó elején bepróbálkozom, ezért majd sírok, ha már levesz az OTP.

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#3248) sajti_pajti


sajti_pajti
tag

Megemelték a feltöltési minimum összeget, legalább is USD-ben biztosan (10-ről 20-ra).
Csak azt nem értem, hogy minek görcsölnek ilyennel, mivelhogy ki lehet kerülni fizetési kéréssel.

(#3249) Dluinet válasza sajti_pajti (#3248) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Az átlag user (az emberek 90%) nem tud róla vagy nem is érdekli.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#3250) dptrsk


dptrsk
addikt

Ha Pénzkérés sikertelen üzenet fogad, mi lehet a gond?
több nap több napszakban próbáltam

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.