Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37001) dredjudge84


dredjudge84
őstag

Jézusom ezek a kommentek eszméletlenek! :Y

Egyrészt ha az a kérdés, hogy lehet-e milliókat tartani revoluton, minek kell firtatni a másikat, hogy miért akarja oda tenni? És miért mondjátok azt hogy, semmi értelme? Azért, mert olvastátok valahol, meg az esetleges zárolások miatt? Egyébként meg ha van megtakarítása az embernek, azt jobb is nem egy bankban tartani. Bármelyik bank bedőlhet bármikor.

RI/OS tegyél rá nyugodtan, nekem is van rajta hát számjegyű összeg forintban, semmi probléma nincs vele.

(#37002) RI/OS válasza dredjudge84 (#37001) üzenetére


RI/OS
őstag

Köszi az infót!

#37000: Ki kell próbálni....

(#37003) MasterMark válasza dredjudge84 (#37001) üzenetére


MasterMark
titán

Persze, amíg nincs probléma, addig tényleg nincs probléma vele. :D

Azért kérdezzük, mert a revolut nem erre való eredetileg.

Switch Tax

(#37004) Major Lion válasza MasterMark (#37003) üzenetére


Major Lion
senior tag

Mire valo eredetileg?

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#37005) Boond válasza Noxy (#36996) üzenetére


Boond
addikt

Ha nem kell, és csak tartalék "áll a folyószámlán" akkor rakd inkább prémium állam papírra 5 évesnél most 6,66% az éves kamat jövőre 10% körül is lesz, kamat fordulókor. Ennek lenne értelme.

Se bank, se Revolut, se hasonló nem éri meg, ha nem használod azt az összeget hosszabb ideig....
Ezt pedig az állam kincstárnáűl érdemes nyitni, mert ott 0% a költség. Revolutra folyó pénzt raknék inkább.

(#37006) kmarci25 válasza Major Lion (#37004) üzenetére


kmarci25
veterán

Minden másra, de nem befektetésre, pénzösszegek tárolására. Majd ha bevezetik nálunk is, hogy kamatozik a széfben a pénzed, akkor lehet. De jelenleg a bank sem és a párnaciha sem arra való, hogy a befektetésed abban tartsd. Másrészt a hat számjegyű összeg forintban (sajnos) egyre kevésbé nagyobb összeg.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#37007) Major Lion válasza kmarci25 (#37006) üzenetére


Major Lion
senior tag

Ok, de 250k vagy 500k meg nem befektetes, nekem minden honapban at mennyi ennyi a Revolut-n, ha meg milliokat akar odatenni akkor meg vehet ott is reszvenyt, de nyilvan most parkoltatni tobb milliot nem sok ertelme van, de ha csak az a kerdes hogy biztonsagban van e, akkor szerintem igen.

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#37008) Ereshkigal válasza Major Lion (#37007) üzenetére


Ereshkigal
őstag

De akkor visszakanyarodtunk oda, hogy mi értelme nagyobb pénzt (forintot) tárolni revoluton, ha nem használod? Van itthon OBA, bankonként fizet... és megtakarítani egyébként sem bankban kell.

(#37009) Boond válasza dredjudge84 (#37001) üzenetére


Boond
addikt

A Hát jegyű az még millió se :D

Másrészt ő vélhetőleg egy hülyeség miatt gondolt erre... mint aki gyorsan váltott eurót 400-on, aztán meg 360-on vissza... túl sok értelme nincs ott tartani a megtakarításokat, Revon.v Csak veszít az értékéből...

(#37010) Noxy válasza Boond (#37005) üzenetére


Noxy
veterán

Látom nem jött le, hogy mire akartam célozni a hsz-ban. [kép]
Ne engem győzzél meg erről, hanem azokat, akik a bankokban sem bíznak meg. Azért ajánlottam erre, a párnacihát.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#37011) Major Lion válasza Ereshkigal (#37008) üzenetére


Major Lion
senior tag

Ugyanannyi mint mashol. A kerdese az volt hogy tarolhat e nagyobb osszeget Revoluton (250k nem nagy osszeg). Szerintem igen. Hogy ertelme van e az mas kerdes, nyilvan nem sok, hiszen nem csinal semmit a penze.

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#37012) MasterMark válasza Major Lion (#37011) üzenetére


MasterMark
titán

A kérdés az volt, hogy mi a vélemény erről...

Switch Tax

(#37013) Major Lion válasza MasterMark (#37012) üzenetére


Major Lion
senior tag

huha :U

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#37014) Boond válasza Noxy (#37010) üzenetére


Boond
addikt

Ezt RI/OS -nak írtam, de a te hsz-edre reagálva... senki nem akart győzködni semmiről :)
Neki is csak egy javaslat. Azt csinál a pénzével amit akar, nyilván. Ha neki úgy jobb tarthatja a szekrényben is, nekem mind1 :)

(#37015) Friczy válasza TrollBalint (#36994) üzenetére


Friczy
senior tag

Épp nemrég írtam le egy friss tapasztalatot, a CIB automata akart levonni 700 Ft-ot egy 9000 Ft-os kp. felvételre.

(#37016) Boond válasza Friczy (#37015) üzenetére


Boond
addikt

Amúgy ők pont most kaptak bírságot...

(#37017) kmarci25 válasza Major Lion (#37007) üzenetére


kmarci25
veterán

Azt kérdezted mire való a Revolut, ha nem arra, hogy pénzt parkoltasson rajta. Ezek szerint Te is tudtad a választ, csak trollkodtál... :P

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#37018) Major Lion válasza kmarci25 (#37017) üzenetére


Major Lion
senior tag

Nem azt kerdeztem mire valo a Revolut, hanem mire volt valo eredetileg, mert igy mondtad, es nem volt vilagos ez mit jelent, ezert kerdeztem. En hasznalom befektetesre is, veszek rajtuk keresztul reszvenyt, es ha lesz mas akkor mas befektetest is fogok itt intezni, mert erre is valo :)

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#37019) dredjudge84


dredjudge84
őstag

És akkor mire jó, mire való a revolut, ha nem ajánlott rajta pénzt tartani, ha már egyszer bank lett? Mert ha most azt mondjátok, hogy pl ebay vásárlásra, vagy külföldön fizetni, rögtön lehidalok. Arra kvázi bármi jó wise, zen etc.

Amúgy a wise topikban pont ugyan ez megy, ott se tarts pénzt. De miért is?

Ok hogy jöhet egy zárolás, de az nem akkor fog megtörténni, ha mondjuk két évig van rajta tíz milliód, és két év után zárolják. Ilyen nincs. Ha már rajta van a pénz, és amikor rátetted akkor nem volt gond, utána se lesz.

Szóval ennek fényében, miért nem jó a revoluton tartani a pénzt? Mert külföld? Vagy mert csak? :DD

(#37020) Major Lion válasza dredjudge84 (#37019) üzenetére


Major Lion
senior tag

Szerintem arra gondoltak, hogy csak ugy nem jo tartani a penzt Revolut-on, de sehol sem, mert nincs haszna. Kosd le, fektesd be, vegyel ingatlant :)
Amugy meg siman tarthatod ott is a penzed, ha nem akarod befektetni, es csak az a cel hogy legyen valahol, de akkor meg legyen tobb helyen is, bankban, Revoluton, parnaban :D

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#37021) kmarci25 válasza Major Lion (#37018) üzenetére


kmarci25
veterán

Szóval akkor tényleg tudod mire való, csak kekeckedtél.:U

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#37022) dredjudge84 válasza Major Lion (#37020) üzenetére


dredjudge84
őstag

Igen, ezt én is így látom, és így is csinálom.

(#37023) balinlin válasza dredjudge84 (#37019) üzenetére


balinlin
senior tag

Én speciel inkább intézem magyarországon egy esetleges csőd esetén az intézni valót, mint külföldön.

(#37024) dredjudge84 válasza balinlin (#37023) üzenetére


dredjudge84
őstag

Nagyon nem kell mit intézni, ok keresnek meg téged.

(#37025) zsamiatt válasza dredjudge84 (#37024) üzenetére


zsamiatt
őstag

Ha barmi nyugod van azt a Litvan hatosagokhoz adhatod be.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#37026) dredjudge84 válasza zsamiatt (#37025) üzenetére


dredjudge84
őstag

Ez nem teljesen igaz. De tisztázzuk miről is beszélünk.

Ha becsődöl a revolut, akkor a kártalanítási folyamat automatikus, tehát a litván biztosító fog negkeresni téged, és nem fordítva.

Ha bármi más nyűgös helyzet van, akkor kérhetsz segítséget akár az MNB-től is, ők közben járnak ha kell, de eredményt nem tudnak garantálni. De egyébként is akinek ilyen számlája van, nem árt ha tud angolul.

(#37027) Major Lion válasza kmarci25 (#37021) üzenetére


Major Lion
senior tag

En tudom hogy nekem mire jo, hogy te mire gondoltal azt nem tudom…

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#37028) zsamiatt válasza dredjudge84 (#37026) üzenetére


zsamiatt
őstag

nem, az MNB nem fog tudni segíteni. Közvetlenül a litván hatóságokhoz kell menned. Mondjuk elvileg a revo oldalán fel kell legyen tüntetve a felügyelő szerv. Aztán, hogy ott mennyire foglalkoznak veled az más kérdés.
Az, hogy Litvániában, hogyan zajlik egy csőd folyamat te pontosan tudod? Ismered az ottani jogokat?
Mert itthon tudtommal a biztosító keres meg valóban de ez nem jelenti azt, hogy máshol is így van.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#37029) zsamiatt válasza dredjudge84 (#37026) üzenetére


zsamiatt
őstag

egyébként számomra az is fontos -és ez magán vélemény-, hogy mennyire kockázatos egy cég. Jelenleg én a Revot, mint bank kockázatosnak találom. Hiába van betét biztosítás. Ha bebukik lehet hónapokat - éveket kell várni a pénzedre. 1-2 milliónál még nem is érdekelne, de 10-20 milliókat már nem parkoltatnék rajta. Persze ha valakinek az 1-2 millió az össz megtakarítása azt tuti, hogy nem tenném kockázatos helyre. Értem, hogy fintec meg trendi, de ha gáz van tudja nélkülözni addig a pénzt?

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#37030) Major Lion válasza zsamiatt (#37028) üzenetére


Major Lion
senior tag

Azt nem tudom Litvaniaban hogy van, de UK-ban igy volt mikor az egyik broker ceg becsodolt, akkor a kinti felugyelo szerv keresett meg es intezett mindent, egy toll vonast nem kellett tennem. Igaz idobe telt a folyamat.
Az hogy Magyarorszagon hogyan zajlik egy csod folyamat, fingom sincs, te tudod? Ismered az ide vonatkozo osszes torvenyt? Mert en nem, es szerintem az emberek 99% szinten nem vagja.

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#37031) Ereshkigal válasza Major Lion (#37030) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Nálunk az OBA két héten belül fizet. Semmit nem kell csinálni, csak elmenni a pénzért a kijelölt helyre (bank, vagy Posta). Kisebb összeg esetén kihozza a postás.

[ Szerkesztve ]

(#37032) dredjudge84 válasza zsamiatt (#37028) üzenetére


dredjudge84
őstag

Én azt mondtam, hogy közbenjár és továbbítja a panaszodat a litván hatóság felé, de ennyi amit tenni tud. És igen, abban biztos vagyok, hogy csőd esetén a biztosító automatikusan meg fog keresni téged. És nem jogokat, hanem az aszf-et kell ismerni, ami már most is elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#37033) Major Lion válasza Ereshkigal (#37031) üzenetére


Major Lion
senior tag

Gyanitom ez mashol se lehet rosszabb az EU-ban ;)

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#37034) 4Grider válasza zsamiatt (#37029) üzenetére


4Grider
nagyúr

Litván banknál csak a 10000 EUR feletti betétet kockáztatod. Ennyi, ezen nincs mit ragozni, mivel nem tarthat hónapokig a betétbiztosítás kifizetése sehol sem az EU-ban.

(#37035) zerodot válasza zsamiatt (#37029) üzenetére


zerodot
aktív tag

Légyszives ne írj már ekkora baromságokat, hogy majd nem foglalkoznak veled, meg éveket kell várnod a pénzedre, csak mert a Revolut kockázatos cég... Semmi köze a kettőnek egymáshoz, mindegy melyik bank csődöl be, a biztosítónak 10 napon belül lehetővé kell tennie, hogy a pénzedhezz juss, erre EU-s szabályok vannak.

Mi értelme olyan dolgokat ideirkálnod, amikről gőzöd sincs és csak feltételezgetsz? Főleg hogy 2 perc googlizással meg lehet találni az infót:
[link]

Insurance payouts are paid out within:
1. 10 working days from 2021 January 1 until 2023 December 31;
2. 7 working days from 2024 January 1.
The Company receives data required for calculation of the insurance payouts from the bankrupting DGS member and calculates insurance payout for every depositor. A bank is selected via which insurance payouts are to be paid out and insurance payout data is transmitted to the bank.
The Company informs public via mass media about where and how insurance payouts are paid. This kind of payment of insurance payout is common around the world. It is important that depositor is not required to take any action to recover the deposit. There is no need for addressing the bankrupt bank or credit union, nor the Company by writing requests and etc. Depositor only should come to the bank via which insurance payouts are paid and claim the insurance payout.
Please note, that in case a depositor (natural person) claims larger deposit insurance payout than 100 000 euro in line with the Law’s article 4 part 2, depositor must submit additional request and the supporting documents.

(#37036) zerodot válasza 4Grider (#37034) üzenetére


zerodot
aktív tag

100k EUR, nem 10k.

(#37037) Boond


Boond
addikt

inkább 100.000 nem?

(#37038) dredjudge84


dredjudge84
őstag

100k egyenlő 100 000 legalábbis nálam.

(#37039) Boond


Boond
addikt

Az lehet, de nem is arra írtam...

szóval azt mondod elég 100 k betűt kivágnom az újságból? :D
Gazdag vagyok :DDD

[ Szerkesztve ]

(#37040) Boond


Boond
addikt

"Az összes pénzedet szeretnénk biztonságban tudni. Ezért soha nem fogunk azért kapcsolatba lépni veled, hogy a pénzed átutalására vagy áthelyezésére kérjünk.Ezt csak a csalók teszik.

Csak figyelmeztetni szeretnénk a csalók lehetséges módszereire, hogy ennek köszönhetően megtarthasd a nehezen megkeresett pénzedet. Így szabadon használhatod a Revolutot a pénzed gyarapítására, spórolásra, költekezésre, adományozásra... amire csak szeretnéd!

Ha a Revolut hív, ne vedd fel ☎️
Ha a Revolut SMS-t küld, ne foglalkozz vele 👻
Az egyetlen platform, amin kommunikálhatunk, az az alkalmazáson belüli csevegés 💬

A pénzed fontos neked - és nekünk is! Éppen ezért nem szeretnénk, ha bűnözők tennék rá a kezüket. Ha bármilyen kérdésed lenne azzal kapcsolatban, hogy hogyan védheted meg magadat a csalókkal szemben, tudod, hol találsz minket. (Tipp: Ott van, éppen fölül! ☝️vastag betűkkel)"

(#37041) pictigjis válasza Boond (#37040) üzenetére


pictigjis
senior tag

minek szemetelted ezt be ide? nyilván minden regisztrált user megkapta automatikusan is!

(#37042) Boond


Boond
addikt

Az ismétlés a tudás anyja... elfér.

(#37043) pictigjis válasza Boond (#37042) üzenetére


pictigjis
senior tag

ha topikgazda lennék itt is, úgy vágnám ki, mint... nem, az ilyet nem kell betenni egy fórumra

ha nincs érdemi mondanivaló, nem kell gyártani, örök jó tanács!

(#37044) MasterMark válasza pictigjis (#37043) üzenetére


MasterMark
titán

Nem biztos, hogy mindenki néz email-t.

Switch Tax

(#37045) Boond válasza pictigjis (#37043) üzenetére


Boond
addikt

Mi akadályoz meg benne, hogy topik gazda legyél? Szerintem semmi... Hajrá.

Egyébként csak halkan jegyzem meg, az ilyen információkat minél szélesebb körben szokták terjeszteni. ÉS nem csak azért mert a Revolutot érinti, hanem azért is mert egy általános érvényű tanács, bármely más cég, intézmény esetében is. - a nagy része.

Biztos az is baj, amikor infulencerek, stb hívják fel erre, és hasonlókra a figyelmet, hiszen, mindenki megkapja akinek van xyz bankja nem? Akkor meg minek, tök felesleges.

Ha még azt mondom, hogy egy egy szabály változásról másolnék be, talán lenne helye a nyávogásnak, de így...
Csak cirkusz...

[ Szerkesztve ]

(#37046) Noxy válasza pictigjis (#37041) üzenetére


Noxy
veterán

Gondolom unalomból, meg így változatosabbak a hsz-k az "óvodai homokozóban". :DDD Csak úgy röpködnek a nemlétező 10-20 millák.
Már lassan kezdem itt azt hinni, hogy globális bankcsőd lesz. :K

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#37047) pictigjis válasza MasterMark (#37044) üzenetére


pictigjis
senior tag

láttál ebben a posztban bármilyen releváns infomációt, ami bárkinek valós segítség lett volna? vagy nem teljesen triviális?

na ugye, és szerencsére bőven túl is beszéltük

:)

(#37048) Boond válasza pictigjis (#37047) üzenetére


Boond
addikt

Talán pont azért müködik mert "triviális". Ha nem működne, nem csinálnák...

(#37049) pictigjis válasza Boond (#37045) üzenetére


pictigjis
senior tag

megint kezded túllépni azt a bizonyos határt, csak mondom. és pont teljesen rosszul látod, a feltételváltozásokról szóló emailt pont nyugodtan be lehet másolni, mert abban - ezzel ellentétben - van értelmes információ is

[ Szerkesztve ]

(#37050) Boond válasza pictigjis (#37049) üzenetére


Boond
addikt

Kivéve akkor ha nem lényeges változás hanem csak jogi átfogalmazás egyszerűsítés.

Ha érdemi változás, az más téma, abban igazad is lenne.

És nem lépek át semmilyen határt mindössze csak reagáltam, válaszoltam, erről szól a fórum...

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.