Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40001) bigdady válasza axioma (#39948) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ebben a hirdetményben van ennek az eur számlának a kondijai? EUR kp befizetés érdekelne atm/fiók de nem találom benne [link] :R
Egyébként rafinak van EUR atm-je?

(#40002) Somatom válasza bigdady (#40000) üzenetére


Somatom
veterán

A kártyára igen, de a számlára utalásnál van átfutási időkülönbség.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#40003) axioma válasza bigdady (#40001) üzenetére


axioma
veterán

pedig 12. oldal aljan ott van (0.5% es csak fiokban)
fura, nem remlik hogy anno levontak volna belole, de mi me'g 5+ evvel ezelott raktunk be tobbszor

(#40004) stingy2 válasza axioma (#40003) üzenetére


stingy2
senior tag

Igen, de az forint bankjegy devizaszámlára való befizetésére vonatkozik, ha jól olvasom. Nekem sem rémlik, hogy bármennyit levontak volna, mikor eurót fizettem eurós számlára, de meg kell kérdezni a bankot, mert ezt tényleg nem látom a listában.(azért kihagyni a devizaszámlára számla devizanemével egyező valutabefizetést elég amatőr dolog :) )

[ Szerkesztve ]

INTJ

(#40005) Somatom válasza stingy2 (#40004) üzenetére


Somatom
veterán

+1
Ezt kerestem én is, mert ez nekem is fontos lenne. Kp. -ben is tartok Eurot és volt már olyan, hogy elugrottam egy bankfiókba (Erste) és az egészet befizettem. Ha jól értem, akkor Raffinál sincs ingyenes (appos) értesítés a számlamozgásról? George sem tud ilyet. Csak SMS plusz pénzért. Hogy akarnak ilyen kőkorszaki szolgáltatásokkal fintech cégekkel versenyezni?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#40006) bigdady válasza axioma (#40003) üzenetére


bigdady
nagyúr

De én EUR valutát akarok befizetni nem HUF-ot.
Lehet valami másik hirdetményben lehet?

[ Szerkesztve ]

(#40007) sifarr válasza bigdady (#40006) üzenetére


sifarr
senior tag

Lehet valami másik hirdetményben lehet?
Itt van a másik hirdetmény: kondíciós lista, devizaszámla 18. oldaltól.
De itt sem szerepel a deviza pénztári befizetés díja (forint se). És mégis benne van! ;)

1. Ha egy kondíciós kistában egy tranzakcióhoz nincs díj rendelve (beleértve, hogy a tranzakciótípus nem is szerepel a listában), de a tranzakció végrehajtható (kp. befizetés), akkor az a tranzakció díjmentes.

2. Az EUR díjjegyzékben szerepel a forintbefizetés devizaszámlára, díja is van.
A kondíciós listában szerepel egy tranzakció meghatározás: Deviza jóváírás (18. o.)
A jóváírás alapdíja: díjmentes. Ha nem a számla devizanemében történik a jóváírás, akkor van konverziós díj: 0,24%, min. 6,61 EUR, max. 688,61 EUR.
Ez a konverziós díj pont megegyezik a díjjegyzék forintbefizetés díjával.
Tehát a deviza befizetés a devizaszámlára azonos devizában díjmentes.
Mert a deviza befizetése a számlára egyben jóváírást is jelent.

A díjjegyzék Deviza jóváírás/Számlavezetőn belül két sora egyaránt jelenti a bankon belülről érkező utalást a devezaszámlára, illetbe a bank pénztárában történő befizetést.

[ Szerkesztve ]

(#40008) nort_on válasza Somatom (#40005) üzenetére


nort_on
senior tag

Rafinál tényleg nincs, nagy kár... De George tudja, profil > watchdogs & notifications alatt keresd. Talán számla függő, hogy fizetős/ingyenes-e.

[ Szerkesztve ]

(#40009) Somatom válasza nort_on (#40008) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! Megnéztem. 250Ft számlánként és ez csak a jóváírás értesítő. Hát kapják be!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#40010) ACE- válasza Somatom (#40009) üzenetére


ACE-
addikt

Jah, vicc, hogy egy app-os értesítésért képesek pénzt kérni...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#40011) Semin


Semin
senior tag

Upsz.. egy kis lopás [link]

Revos SMS-ekre figyelni. Hanyagolni ha lehet.

[ Szerkesztve ]

(#40012) Gubu0101 válasza Semin (#40011) üzenetére


Gubu0101
veterán

Már egy hete volt,akit meg érített annak jelezték.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#40013) axioma válasza Somatom (#40005) üzenetére


axioma
veterán

Sorry rossz sort szedtem elo a kondilistabol, nem szandekos volt.

Azert mert nem abban akar versenyezni, meg attol hogy esetleg ez mar be is van tervezve (nem tudom, de neha szokott itt ott dolgozo is megjelenni), nem biztos hogy sikerul a tervezett ido alatt megvalositani.
Elobb-utobb lesz, es nyilvan ha mar megszoktad a jot akkor nehez visszalepni, de azert ne feledjuk el hogy a fintech cegek azert a normal banki halozatot erosen kihasznaljak, nelkuluk nem mukodne - gyakorlatilag elovalidaltatnak veluk meg tamaszkodnak az o vedelmi rendszeruk jelzeseire, es igy gyakorlatilag egybol mehetnek a fancy feature-ok fejlesztese iranyaban.

[ Szerkesztve ]

(#40014) bigdady válasza sifarr (#40007) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kösz, hát erre nem gondoltam. Rafinàl dolgozol? :D

[ Szerkesztve ]

(#40015) sifarr válasza bigdady (#40014) üzenetére


sifarr
senior tag

Rafinàl dolgozol? :D
Nem. Másiknál sem és sosem. :N
Viszont ügyfele voltam/vagyok soknak/többnek, nagyon-nagyon régóta. Sok kondíciós listát, ÁSzF-et olvasgattam ezalatt, hogy képben legyek. Kissé megtanultam bankosul.

(#40016) Kasya


Kasya
nagyúr

Próbáltam visszakerülni, de inkább csak kuna és euróra találtam választ.
OTP ATM-bol Revo kártyával ingyenes a HUF kp. felvétel?

(#40017) Fifi válasza bigdady (#40001) üzenetére


Fifi
őstag

Az általad linkelt díjjegyzék elején ez szerepel:
"A számlához kapcsolódó, de itt fel nem sorolt egyéb szolgáltatások igénybevételéért további díjak
számíthatóak fel. Teljes körű tájékoztatás itt található:
- Raiffeisen bankszámla, elektronikus szolgáltatások Kondíciós Lista, valamint a Raiffeisen
OKOSkártya, Bank-, és Hitelkártya Kondíciós Lista, Pénztári és csekk tranzakciók Kondíciós
lista, Fedezetlen Hitelek Kondíciós lista dokumentumokban,"

A Pénztári és csekk tranzakciók Kondíciós lista első oldalán:

Tehát €-t EUR számlára csak bankjegyben lehet befizetni és ingyen, € érmét pedig sehogy.

[ Szerkesztve ]

(#40018) axioma válasza Fifi (#40017) üzenetére


axioma
veterán

szep, koszonjuk a kutatomunkat!

(#40019) Somatom válasza Fifi (#40017) üzenetére


Somatom
veterán

:R

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#40020) Flinter


Flinter
tag

Szervusztok!
Egy ismerősömnek új telefonja+új SIM-je (és telefonszáma) lett, a régin volt Revo accountja. Hogyan tudná magát az új telefonon azonosítani a revo felé? Vagyis hozzáférni a Revo accountjához.

(#40021) bigdady válasza Fifi (#40017) üzenetére


bigdady
nagyúr

:R

[ Szerkesztve ]

(#40022) Boxi88 válasza Kasya (#40016) üzenetére


Boxi88
őstag

(#40023) Kasya válasza Boxi88 (#40022) üzenetére


Kasya
nagyúr

Köszönöm. Azt tudtam, hogy Revo oldaláról ingyen van csomag szerinti határértékig, de akkor az OTP sem számol fel külön díjat, mert az ő ATM-jet használtam?
Csak azért, mert visszaolvasva látom, hogy Horvatban sem ingyenes mindenhol a kp. felvet.

(#40024) bigdady válasza Kasya (#40023) üzenetére


bigdady
nagyúr

Azt OTP mondja meg. Elvileg nem

(#40025) Aryes válasza Friczy (#39998) üzenetére


Aryes
nagyúr

Szinte biztos, hogy a kettőnek köze volt egymáshoz.

(#40026) Kasya válasza bigdady (#40024) üzenetére


Kasya
nagyúr

Köszönöm! Érdekesség, hogy az OTP ATM idegen kártyával (Rafi és Revo) csak 100k limitig enged egy tranzakció alatt pénzt felvenni.
Revo-ra extra költséget nem számolt fel.

(#40027) Donki Hóte válasza Kasya (#40026) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A 100 eFt-os felvételi limit az a minden magyar állampolgárt megillető, havi 150 eFt-os ingyenes készpénzfelvételi lehetőség miatt van az OTP automatákba beégetve.

A céljuk az, hogy idegen bankok kártyájával rendelkező állampolgárok ne fosszák le az OTP automaták készpénztartalmát.

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#40028) Somatom válasza Donki Hóte (#40027) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt nem értem. Az ingyenes havi 150 az két alkalommal, összesen lehetséges. Tehát 100+50 is ugyanúgy ingyenes, úgyhogy az egyszeri 100 -as plafon ezt nem korlátozza.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#40029) üszök


üszök
őstag

sziasztok,
A Revolut használható PayPal fizetésre?
Valamint van lehetőség közvetlen erre a számlára kp befizetni?

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#40030) UberMutant válasza üszök (#40029) üzenetére


UberMutant
őstag

1. igen
2. nem

(#40031) Krethx válasza Donki Hóte (#40027) üzenetére


Krethx
aktív tag

Viszont én nem látom értelmét. Ritkán használok KP-t. Áprilisban vettem fel Revolut kártyával OTP ATM-ből 300 ezer forintot. 100 ezer volt a limit. Kivettem 100-at és utána még csináltam kettő tranzakciót. Tehát háromszor vettem fel pénzt ugyan ott.

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#40032) zerodot válasza Krethx (#40031) üzenetére


zerodot
aktív tag

Gondolom arra számítanak, hogy a legtöbb ember nem fog másodszor is próbálkozni.

(#40033) Donki Hóte válasza Somatom (#40028) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ebben nyilván van egy kis marketing is, akinek OTP-s kártyája van, az korlátozás nélkül használhatja az OTP automatáját.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#40034) akooos válasza Donki Hóte (#40033) üzenetére


akooos
veterán

Csak ha nagyobb összeget akar valaki kivenni, akkor OTP-sként OTP ATM-nél jóval drágább, mint mondjuk másik cégnél... :F

(#40035) Donki Hóte válasza akooos (#40034) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Hála istennek nekünk nincs szükségünk nagyobb összegű kp-re (pedig 3 éve építkezünk egyfolytában), a havi 450 eFt kp felvételi lehetőség egy kis előre tervezéssel mindig elég volt.

(A 450 eFt kp úgy jön ki, hogy az asszonnyal ketten fel tudunk venni 150 + 150 eFt-ot a bankkártyáinkról, amihez hozzájön még 75 + 75 eFt a Revo kártyáinkról :K )

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#40036) akooos válasza Donki Hóte (#40035) üzenetére


akooos
veterán

Nekünk hirtelen kellett 1,3 millió kp-ban, autóvásárláshoz. 1 hét alatt vettük fel kb, először revolut, aztán otp kártyákkal azt hiszem Budapest Bank ATM-ből.
(Mert persze az OTP netbankban nem lehet beállítani, hogy egyszerre mondjuk 500.000 forintot fel tudj venni, legalábbis a Jump számlacsomagban).

(#40037) ACE- válasza akooos (#40036) üzenetére


ACE-
addikt

Ki vesz manapság kp-re autót?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#40038) Semin válasza ACE- (#40037) üzenetére


Semin
senior tag

Több helyen feláras, ha nem kp-ban fizetsz.
pl: 7m-ért vettem az autóm 1 éve és az eladó nepper közölte, hogy utalva 7,1m. (A kp felvét 70k-ba fájt így azt választottam).

Gondolom ma is hasonló lehet az oka.

[ Szerkesztve ]

(#40039) Major Lion válasza Semin (#40038) üzenetére


Major Lion
senior tag

Es neki milyen koltsege van az utalassal, mire fizetsz felarat?

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#40040) pictigjis válasza Semin (#40038) üzenetére


pictigjis
senior tag

jól átvertek

[ Szerkesztve ]

(#40041) Semin


Semin
senior tag

Előre fixálta hogy kb-ban ennyi a kocsi . Ahogy én látom ezek csak üzleti kondíciók.

@Picitigjis: Életem autós üzlete volt ez a kocsi.
3m nyertem rajta 1 év alatt. :K

[ Szerkesztve ]

(#40042) zsamiatt válasza Semin (#40041) üzenetére


zsamiatt
őstag

erről majd beszéljünk 1-2 év múlva mikor bezuhan a piac :D

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#40043) Semin válasza zsamiatt (#40042) üzenetére


Semin
senior tag

Arról már biztosan nem, mert eladtam.

[ Szerkesztve ]

(#40044) pictigjis válasza Semin (#40041) üzenetére


pictigjis
senior tag

ez független a témától, abban a pillanatban át lettél verve, de csúnyán

(#40045) Semin válasza pictigjis (#40044) üzenetére


Semin
senior tag

Ő -mint eladó- élt egy kondícióval, amit én elfogadtam. Előre tisztáztunk mindent. Kíváncsi vagyok hogyan lettem átverve :) kifejtenéd?

(#40046) bigdady válasza pictigjis (#40044) üzenetére


bigdady
nagyúr

Még keresett is rajta bőven így is, belefér. Van amikor egyben messzebbről kell nézni

(#40047) Semin válasza bigdady (#40046) üzenetére


Semin
senior tag

Ez a nap mondata. Részemről zárom is a szálat.

(#40048) pictigjis válasza Semin (#40045) üzenetére


pictigjis
senior tag

dehogy fejtem ki. az a lényeg, hogy elfogadtál egy olyan konstrukciót, ami semmilyen módon nem szolgálta a te érdekeidet. bepróbálkozott egy ilyen szánalmas trükkel, és elfogadtad. abban a pillanatban fogalmad nem volt arról, keresel-e az autón, vagy másnap rommá töröd, szóval tényleg érdemes lezárni ezt a szálat

(#40049) Semin válasza pictigjis (#40048) üzenetére


Semin
senior tag

Ja hogy trollkodsz. Bocsi eddig nem esett le.

(#40050) bigdady válasza pictigjis (#40048) üzenetére


bigdady
nagyúr

Az autó dealer ilyen, pláne hogy még hárman jelentkeztek az autóért valószínűleg, normális használt autót kb 1 nap alatt viszik el, meg valószínűleg pénzváltóban váltotta is le még aznap (nem bankban, valószínűleg számlája sincs mint sok magyar embernek) és vette a másikat kp-ra külföldön a pénzből.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.