Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48001) MADcat válasza Moleman (#48000) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Akkor sikerült nekem, amikor a kép feldolgozása lényegesebben gyorsabb volt. Észrevehetően.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#48002) Moleman válasza MADcat (#48001) üzenetére


Moleman
addikt

Felraktuk ugyanezt az apk-t az asszony másik telefonjára, őt azonnal beengedte szelfivel. Engem meg csak utasítgat, hogy közelebb, távolabb, ne billentsem a fejem, ne mozogjak. :DDD Pedig próbáltam ugyanott ugyanúgy ülve is, ahogy őt beengedte.

Szerk.:
Na most végre beengedett. Jó ronda ez az új felület, ezért nem frissítettem eddig. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#48003) Gallmix válasza qqzs (#47999) üzenetére


Gallmix
aktív tag

És hogy kerülne pénz a Revolutra? euróban kapsz fizetést? Mert különben drága lesz azaz utalás Revolutra...

Kártya nélkül meg az otpnél pénz kivétel egyebek is drágább lesz, mint kártyával.

#48002 Moleman
Jó az, csak meg kellett szokni :)

[ Szerkesztve ]

(#48004) qqzs válasza Gallmix (#48003) üzenetére


qqzs
őstag

Fontban kapom a penzt angliabol.

Eladó: GTS450

(#48005) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Kaptam egy e-mailt: "Azonnali kártyás átutalási díjakkal kapcsolatos változások", értő olvasók (aki kapott ilyet) szerint mi a gyakorlati jelentősége? (Addig is ismét próbálom értelmezni... :B )

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#48006) sambenez válasza koncsik (#48005) üzenetére


sambenez
addikt

Ott van vastag betűvel az emailben a lényeg.
Ha nem revolut kártyára utalsz arra az esetre vonatkozik a változás. Bevezettek egy minimum díjat a 0,7% díj mellett. De mindig csak az egyik lép életbe. Kb ennyi.

Ha ilyet nem csinálsz akkor nem érint.

(#48007) koncsik válasza sambenez (#48006) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Mondasz valamit :B
Mindenesetre köszönöm :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#48008) Boond válasza sambenez (#48006) üzenetére


Boond
addikt

Ne aggódj, semmi nem változik a bankszámlákra vagy más Revolut‑ügyfeleknek küldött átutalásokkal kapcsolatban, és a számlafeltöltést sem érinti a módosítás.

Mi értelme volt Revolut kártyára utalni, Revolutról?

(#48009) axioma válasza Boond (#48008) üzenetére


axioma
veterán

pont hogy NEM revo ugyfelnek a kartyajara [csak kartyaadatot tudsz, szamlaadatot nem]
nem lehetett tul sok a felhasznaloi reteg; konkretan sajat kartyara gyorsabb mint szamlaszamra kiutalni hasznalat volt korabban mint use case emlitve

[ Szerkesztve ]

(#48010) Boond válasza axioma (#48009) üzenetére


Boond
addikt

"Ha nem revolut kártyára utalsz arra az esetre vonatkozik a változás."

Ebből az következik, hogy valaki ezt megpróbálta, vagy felmerült benne.

(#48011) freelancer68 válasza Boond (#48010) üzenetére


freelancer68
tag

Többen is használtuk/kipróbáltuk ezt a szolgáltatást, hogy bankkártyára utaltunk, mivel az azonnal megjelent a számládon.
Pédául én is, itt írtam is a tapasztalatomról.

(#48012) sambenez válasza Boond (#48008) üzenetére


sambenez
addikt

Úgy tűnt abból amit írtam aggódóm? ;]

(#48013) goop


goop
őstag

Nem nehéz kiszámolni, kb. 11.000 Ft alatt fizeted a kb. 77 Ft os fix díjat, felette lép életbe a fix 0.7%. Ez főleg a kis összegű utalásokat érinti.

(#48014) 8


8
senior tag

https://www.portfolio.hu/uzlet/20240226/jon-az-azonnali-euros-fizetes-az-egesz-eu-ban-671253

https://hvg.hu/gazdasag/20240226_azonnali_euroatutalas_europai_unio_penzforgalom_europai_tanacs

Az Európai Unió Tanácsa hétfőn elfogadta azokat a szabályokat, amelyek szerint biztosítani kell az eurós azonnali átutalásokat éjjel-nappal - számolt be a Reuters.

Az új szabályokat az EU Hivatalos Lapjában hirdetik ki, ezután 20 nap elteltével lépnek hatályba. Az euróövezetben található pénzforgalmi szolgáltatóknak 9 hónap áll rendelkezésükre ahhoz, hogy képesek legyenek fogadni az azonnali átutalásokat és 18 hónapjuk arra, hogy képesek legyenek azokat küldeni azokat. A tagállamoknak 12 hónap áll rendelkezésükre, hogy a rendeletnek megfelelően módosítsák a pénzforgalmi szolgáltatásokról szóló irányelvet és az elszámolások véglegességéről szóló irányelvet.

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#48015) Oliverda válasza 8 (#48014) üzenetére


Oliverda
félisten

Biztos ennek is olyan gyorsan és pontosan fognak majd megfelelni a magyar bankok, mint a PSD2-nek.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#48016) pictigjis válasza Oliverda (#48015) üzenetére


pictigjis
senior tag

ráadásul elolvastam az eredeti uniós közleményt, még abba se mertek konkrét határidőt írni...

(#48017) csibe1 válasza Moleman (#48002) üzenetére


csibe1
addikt

"Pedig próbáltam ugyanott ugyanúgy ülve is, ahogy őt beengedte."

Asszony lenyúlta a lóvét, csak még nem tudsz róla. ;] :DDD

Amúgy ez egy szívás, hogy a szelfihez köti, mert azt meg mihez hasonlítja, az igazolványképhez?
Valamelyik 2 éves igazolványképemhez nem igazán hasonlítottam, a rendőr elég alaposan megnézett amikor megállított. :D

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#48018) zerodot válasza Addel (#47982) üzenetére


zerodot
aktív tag

Zsebekből (Pockets) is lehet utalni, nem kell előtte kivenni főszámlára a pénzt. Utalásnál az összeg megadásánál ki lehet választani, melyik egyenlegből akarsz utalni, és ott választhatóak a zsebek is.

(#48019) Aryes válasza csibe1 (#48017) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hogy egy ember kit hogy ismer fel (lásd Superman effektus ;] ) az ilyen szempontból lényegtelen, az arcod biometrikus markerei (amit a számítógépes algoritmus figyel) két év alatt nem sokat változnak.

(#48020) Addel válasza zerodot (#48018) üzenetére


Addel
senior tag

Igaz, csak megtakarítási számláról nem lehet most ha jól látom. De régen mikor még trezor volt, mintha abból se lehetet volna.

(#48021) zerodot válasza bigdady (#47981) üzenetére


zerodot
aktív tag

Transfers > New > Bank recipient

Itt kitöltöd a kedvezményezett adatait (Country, Currency, IBAN stb), és a pénznemet (currency) euróra állítod és így mented el.

Így euróban fogja kérni az összeget utalásnál. Az összeg megadásánál (alatta) ellenőrizd, hogy a megfelelő egyenlegből vonja le a pénzt (elvileg automatikusan az euró egyenlegedet fogja kiválasztani).

(#48022) Boond válasza freelancer68 (#48011) üzenetére


Boond
addikt

Tudom, hogy van ilyen szolgáltatás, és használták többen. de más bank számlára küldtek vele. Nem Revolutra. Nem merült fel bennem, hogy valaki akár csak elgondolkodott azon, hogy vajon Revolut kártyára is megy? Mert arra van más jobb megoldás.

#48012 sambenez
"Úgy tűnt abból amit írtam aggódóm? ;]"
"Arra az esetre" ezt írtad. Tehát felmerül, mint valós eset, nálad vagy valakinél.

[ Szerkesztve ]

(#48023) freelancer68 válasza Boond (#48022) üzenetére


freelancer68
tag

De nem is ez volt a hír. Azt írták, hogy:

Megváltozik néhány azonnali kártyás átutalási díj
Mi az az azonnali kártyás átutalás?
Az azonnali kártyás átutalás lehetővé teszi, hogy a Revolut‑számládról nem Revolut‑ügyfél Visa vagy Mastercard típusú betéti kártyájára küldj pénzt.


Senki nem beszélt Revolut kártyára való utalásról.

(#48024) Boond válasza freelancer68 (#48023) üzenetére


Boond
addikt

Én egyik fórum társ üzenetét másoltam be. Nem a hírre írtam. A hírt olvastam, nem releváns, mert a fórum társ hozzászólásában, egy értelmezés van leírva.

egyszerűen meglepődtem, hogy valaki használt ilyen funkciót, vagy felmerült benne revo revo viszonylatban.

Más bankkártyára küldésben, nincs semmi új.

[ Szerkesztve ]

(#48025) bigdady válasza zerodot (#48021) üzenetére


bigdady
nagyúr

Valahogy sikerült hufot utalnom revo EUR számláról másbanki EUR számlára… :DDD
Ezzel lehet szivatni embereket elutalsz neki min HUF összeget és fizeti a konverziós költséget min 7,56 eur :D

(#48026) zerodot válasza bigdady (#48025) üzenetére


zerodot
aktív tag

Ezért írtam le, hogy kellene helyesen...

Amúgy amikor forintban kérte az összeget, ott már gyanút kellett volna fognod szerintem...

(#48027) Mat86 válasza xviktorx (#47927) üzenetére


Mat86
csendes tag

Szia!

Nálam is ez van, lett rá megoldás?

(#48028) modflow


modflow
veterán

Ha van egy OTP-s kártyám és beaktiválom Simple-be, tudok telefonnal fizetni.
Van ilyen app Revolut kártyára?

(#48029) Major Lion válasza modflow (#48028) üzenetére


Major Lion
senior tag

Revolut app :U

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#48030) zsola400 válasza modflow (#48028) üzenetére


zsola400
aktív tag

Google Pay

(#48031) modflow válasza Major Lion (#48029) üzenetére


modflow
veterán

A Revolut app látja el ugyan azt, mint a Simpl?
Melyik menüpontjában van ez, hogy érintéses fizetés bekapcsolása?

[ Szerkesztve ]

(#48032) vacs válasza modflow (#48028) üzenetére


vacs
veterán

Google Pay / Apple Pay - be tedd a kártyát és ne Simple-be! :K
Revolut appal nem lehet fizetni!

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#48033) modflow válasza vacs (#48032) üzenetére


modflow
veterán

Köszi.

(#48034) modflow válasza vacs (#48032) üzenetére


modflow
veterán

A virtuálisat nem lehet hozzáadni?

(#48035) junkhead válasza modflow (#48034) üzenetére


junkhead
aktív tag

Hozzá lehet adni.
És már OTP kártya is mehet Walletbe.

(#48036) Major Lion válasza modflow (#48031) üzenetére


Major Lion
senior tag

Nem... csak nem volt vilagos szamomra mit is akarsz :)

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#48037) vacs válasza modflow (#48033) üzenetére


vacs
veterán

Ha esetleg nem fogalmaztam egyértelműen, akkor az OTP és a Revolut kártyát (virtuálisat is) is Google Pay / Apple Pay-el használd, felejtsd el a Simplet.

(^)(>.<)(^)

(#48038) 8 válasza modflow (#48034) üzenetére


8
senior tag

Telefonnal tudsz fizetni alapértelmezetten a google wallet (ez a google pay) vagy apple pay alá bepakolt bankkártyáiddal. Simple feltöltős kártyádat, otp kártyát, bármilyen bankkártyádat és revolut kártyát is be tudsz tenni google pay alá, hogy azzal fizess a telefonoddal (offline vagy online).

A simple biztosít saját nfc fizetési megoldást a telefonodon (a simple-be pakolt kártyákkal, ami lehet revolut kártya is), google pay alternatívaként.

Szerintem érdemes a google payt is beállítanod, mert belefuthatsz olyanba, hogy azzal tudsz fizetni online a konkrét bankkártya adataid megadása helyett.

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#48039) modflow


modflow
veterán

Nekem nem hagyja hozzáadni a virtuálisat, de akkor próbálkozok újból.
De amúgy ezt a virtuálisat érdemes hozzáadni?

(#48040) zsola400 válasza modflow (#48039) üzenetére


zsola400
aktív tag

Virtuálissal is működik én azzal használom és érdemes ezt hozzáadni mert, ha gond van egyszerűbb törölni, cserélni mint a fizikai kártyát.(ne az egyszerhasználatost próbáld! )

[ Szerkesztve ]

(#48041) vacs válasza modflow (#48039) üzenetére


vacs
veterán

Revolutból nekem csak a virtuális van hozzá adva a Google Payhez, a fizikai nem! Ha valahogy kikerül a kártyám adatai a webre, akkor két kattintással törölhető és kérek újat!
A fizikai nálam van, de gyakorlatilag soha nincs használva.

Zsola400:
Én is így gondolom. :D

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#48042) Addel válasza zsola400 (#48040) üzenetére


Addel
senior tag

Attól függ ki mire gondol virtuális alatt, revolut virtuális kártyát hozzá lehet, én is használom, de OTP webkártyát például nem lehet hozzáadni wallethez.

[ Szerkesztve ]

(#48043) still2 válasza Addel (#48042) üzenetére


still2
tag

Sziasztok,

Segítséget kérnék. Véletlenül A telefonos app-ban Standard csomagról Plus-ra váltottam.
Azonnal le is vontak 1600 Ft.-t. Nincs rá szükségem. Hogyan tudom visszaváltani Standard csomagra. Köszi!

(#48044) modflow válasza zsola400 (#48040) üzenetére


modflow
veterán

Sikerült. Csak most azt szeretné, tegyem alapértelmezetté a Walletet a Simple helyett.

Ha Wallet-hez adom az OTP kártyát is, akkor hogy tudom, melyik kártyát használom éppen?
Abban is lesz alapértelmezett kártya?

(#48045) bigdady válasza still2 (#48043) üzenetére


bigdady
nagyúr

Chat

(#48046) vacs válasza modflow (#48044) üzenetére


vacs
veterán

téged még soha nem szívatott meg telefonos nfc fizetéskor a simple?

(^)(>.<)(^)

(#48047) modflow válasza vacs (#48046) üzenetére


modflow
veterán

Nem, miért?
Pedig mindig azt használom és gyakran.
Vagyis talán egyszer, mert valami olyan frissítést csinált, hogy nem volt benne a kártyám.

[ Szerkesztve ]

(#48048) vacs válasza modflow (#48047) üzenetére


vacs
veterán

Ez itt már nagyon OFF, menjél át az Érintésnélküli fizetési megoldások - PayPass via NFC topikba!

(^)(>.<)(^)

(#48049) Oliverda válasza modflow (#48044) üzenetére


Oliverda
félisten

Felejtsd el a Simple-t, legalábbis bolti fizetéseknél mindenképp.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#48050) still2 válasza bigdady (#48045) üzenetére


still2
tag

Egy picit részletesebben?

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.