Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4901) narumon válasza dptrsk (#4900) üzenetére


narumon
őstag

Hát eddigi mozgás rajta csak annyi hogy külföldi barátommal szoktunk pénzt ide-oda küldözgetni. (Ez már megvan összesen 200-300e forint. A kártyát még nem használtam. Kellene?

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#4902) sanyijedi válasza narumon (#4901) üzenetére


sanyijedi
őstag

amikor rámész hogy create link, kiírja:
"sorry, for security reasons you need to top up more and use a card first before using this feature" vagy mást ír?
ha ezt, akkor igen, kellene.

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#4903) hedgehog válasza betyarr (#4897) üzenetére


hedgehog
senior tag

Pontosabban fogalmazva 1 EUR-ért 319.69 Ft-ot ad most a Revolut. Ha te EUR-t akarsz venni, az 326,79 Ft-ba kerülne neked. Így működik a hétvégi felár.

-- aka p3d3str1an

(#4904) DamianB


DamianB
őstag

Üdv az lenne a kérdésem Ha fél évig euróban kapom a fizetésem érdemes Revolut számlát nyitnom ? nem kell kártya semmi sem csak a számlaszám meg hogy onnan majd le tudjam jó árfolyamon hívni a pénzt . A bankom 0,5 E számlavezetési díjért adja a bankszámlát .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#4905) Mr.Csizmás válasza DamianB (#4904) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

500 ft vagy 0,5€? sztem ne fillérszexuálj ezen, maradj bankban. a revolut inkább egy digitális pénztárcának fogható fel.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4906) DamianB válasza Mr.Csizmás (#4905) üzenetére


DamianB
őstag

0,5 euró igen csak gondoltam meg kérdezem itt a szakikat fél év után összegyülik rajta a pénz és lehuznám az egészet a bankom viszonylag jól vált Gránit bank. csak ha jól hallotam revolut vált a legjobban és nem kevés pénz lesz rajta fél éve mulva

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#4907) narumon válasza sanyijedi (#4902) üzenetére


narumon
őstag

Nem. Szó szerint ennyit ír: "A pénzkérés sikertelen". Így magyarul.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#4908) streng válasza DamianB (#4904) üzenetére


streng
csendes tag

Pont erre való. Nincs költsége, kártyát is ingyen kapod. Küldök meghívót, ha még nem regisztráltál. Gránit 0.6% őt von le váltásnál, ha sokat keresel megéri. Plusz ott utalás minimum 5 eur, ha egyszerre utalsz jó, de különben. Kártyát ugyanis használni fogod. Jó az app a szolgáltatás is.
Egyszer ugyan ellenőrizni Kell magad, hogy legális a munkád, pénzed.

(#4909) dptrsk válasza narumon (#4907) üzenetére


dptrsk
addikt

Amíg nem vásárolsz CHIPpel, PINkóddal ezt fogja írni.
Ha vásároltál s le is könyvelték utána próbáld meg újra.

[ Szerkesztve ]

(#4910) fahrii


fahrii
őstag

Szerdán utazunk egy hétre Olaszországba, az ATMből való készpénz felvételnek milyen költségei vannak külföldön? Esetleg jobban megérheti előre váltani pénzt utazás előtt?

(#4911) KTU válasza fahrii (#4910) üzenetére


KTU
addikt

Olyan mint Magyarországon, Revolut szempontjából Magyarország is "külföld".
Topik összefoglalóba le van írva :U
Arra figyelj hogy mindig helyi devizában, ez esetben Euro-ban terheljen az ATM, vagy a POS terminál.

ATM-nél míg nem fogadod el hogy mibe terheljen addig megszakítható a folyamat.
DCC, lentebb leírom.

POS terminálnál is előfordulhat hogy "észreveszi" hogy nem helyi kártya (GBP alapú) és hogy majd a terminál üzemeltetője vált neked "jó áron", na ezt nem szabad engedni.
Érdemes ott megvárni a terminálnál hogy miben terhelt, erről megbizonyosodni a Revolut alkalmazásban, bár ezt előre közölnie kellene az eladónak, de ez általában elmarad.
Szóval ha észreveszed hogy GBP-ben terhelt, akkor egyből kérd az eladótól hogy vonja vissza a tranzakciót.
Erre minden terminál képes, hogy az utolsó tranzakciót teljes egészében törölje!
Ha GBP-ben terhel azt jelenti hogy a terminál üzemeltetője váltott EUR-ról GBP-re, (igen rosszul),
és ha nem volt GBP a Revolut tárcádban, akkor azt átváltotta GBP-ről EUR-ra,
És ha ez hétvégén történik, igen rosszul jártál.

pl. x cég ezt hirdeti ügyfeleinek:

DCC,dynamic currency conversion – dinamikus valutaváltás:
"A Dinamikus valutaváltás (DCC) lehetővé teszi az Ön nemzetközi ügyfelei számára, hogy saját valutájukban fizessenek, bárhol is tartózkodjanak. Ez a szolgáltatás nem csak valódi hozzáadott értéket nyújt az ügyfeleknek, hanem minden egyes tranzakcióval további jutalékok szerezhetők." [link]
:(

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#4912) narumon válasza dptrsk (#4909) üzenetére


narumon
őstag

Akkor most töltsem fel valamennyi pénzel a számlát és utána mondjuk egy ATM-ből vegyem ki? (Vagy boltban fizessek a Revolut kártyával?)

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#4913) dptrsk válasza narumon (#4912) üzenetére


dptrsk
addikt

Boltban fizess!
NE paypassal, ragaszkodj a CHIP+PIN megadáshoz!

(#4914) mAtThEw0319


mAtThEw0319
aktív tag

Túl vagyok én is egy ellenőrzésen. Ma éjfél után feltöltöttem 25 ezerrel a számlám, majd egyből kaptam is az értesítést, hogy zárolták a fiókom. Elküldtem 1,5 órán beül mindent. Ma délután háromnegyed 3-kor már fel is oldották a zárolást. :) Szerintem ez gyorsnak mondható.. főleg, hogy vasárnap történt..

Nem tudom elképzelni, hogy másoknak miért tart ilyen sokáig.
SZJA -t letöltöttem online, utolsó banki kivonatot, plusz az utolsó 3 munkabér papír-t küldtem el nekik.

[ Szerkesztve ]

(#4916) Dluinet válasza sz3nt_p3t3r (#4915) üzenetére


Dluinet
nagyúr

itt keress rá az eur atm-re

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#4918) Dluinet válasza sz3nt_p3t3r (#4917) üzenetére


Dluinet
nagyúr

igen, ha jól válaszolsz az ATM kérdéseire.
Megkérdezi, hogy GBP-ben vagy EUR-ban terhelje meg a kártyát, és te EUR-t választod.

Forint felvételénél ugyan ez, csak ott GBP-t és HUF-ot kérdez.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#4919) nyirzoz


nyirzoz
aktív tag

A forintnál nekem még egy ATM sem tette fel a kérdést.
Nem tudom mitől függ.

(#4921) lucky07


lucky07
aktív tag

Sziasztok
Valószínűleg nálam is el fog jönni ez a fagyasztásos mizéria.
Milyen papírok fognak majd kelleni pontosan?
Nekem nincs banki kimutatásom mert én csak online bankolok vagy ATM pénz levétel és annyi. UniCredit banknál vagyok.
Köszönöm a segítséget előre is.

Más: Nekem már megjött a Revolut kártya csináltam is vele ATM pénz levételt vettem már paypass kávét is akkor most már így nekem ezba része is rendben ugye?

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#4922) Dluinet válasza sz3nt_p3t3r (#4920) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ha van annyi rajta

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#4923) Lizingrider válasza lucky07 (#4921) üzenetére


Lizingrider
csendes tag

Tavalyi adóbevallást és két havi bér igazolást kérnék. Előbbi letölthető PDF - ben a NAV SZJA oldalról, ott ahol az adóbevallást jóváhagytad. Utóbbi vagy a munkáltatótól szerezhető be, vagy két havi számlakivonat is jó, amin látszik a munkabér átutalás. Kivonat akkor is készül ha online bankolsz és le is tölthető a bankod Internet Bank alkalmazásából, általában ez is PDF.

[ Szerkesztve ]

(#4924) lucky07 válasza Lizingrider (#4923) üzenetére


lucky07
aktív tag

Szia
Nagyon szépen köszönöm

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#4925) gzbotii válasza Lizingrider (#4923) üzenetére


gzbotii
veterán

Szerintem a zárolás esetén szükséges igazolásokat is beleírom az összefoglalóba.
Akkor adóbevallás (az utolsó elérhető) + kettő vagy három havi számlakivonat vagy munkabérjegyzék.
Ennyi igaz?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4926) Lizingrider válasza gzbotii (#4925) üzenetére


Lizingrider
csendes tag

Hahó! Igen, és utolsó 2. Szerintem az előző hsz-om nyugodtan használd fel, adok hozzá felhasználási engedélyt! :)

Amit még érdemes beleírni, mert visszatérő gond: A dokumentumok feltöltését az appban kérik, 3 doksit kell feltölteni, de a fájl kiválasztásnál 1 file-t enged betallózni, ezért érdemes a 3 fájlt össze zippelni és így egyben fel lehet tölteni. Ha ezt nem így csinálod, akkor meg rájuk kell írni chatben, hogy ez történt és akkor ott a chat felületen fel lehet tölteni a maradékot. Ezzel egy gond van, időt vesztesz vele.

[ Szerkesztve ]

(#4927) gzbotii válasza Lizingrider (#4926) üzenetére


gzbotii
veterán

Rendben, megy bele. Fél év alatt nekem még nem volt gondom zárolással, így tapasztalat sincs.
Még keresek egy hivatalos Rev support cikket is hozzá aztán kész :R

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4928) nyirzoz válasza Lizingrider (#4926) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

Nekem az egyben pdf fájlt nem fogadták el.
Chaten kerestek meg és egyesével töltöttem fel a doksikat.

Szerk.
Most látom te egy zip. fájlt írsz, én akkor ott hibáztam az egyben pdf-el.

[ Szerkesztve ]

(#4929) Pool_ válasza nyirzoz (#4928) üzenetére


Pool_
tag

Nekem elfogadták az összefűzött pdf-et. Zipet nem is lehetett feltölteni. Viszont egy ismerősöm nemrég töltötte fel és tudott már több doksit csatolni. Szóval azóta már lehet fixálták is mindenkinél.

(#4930) Lizingrider válasza nyirzoz (#4928) üzenetére


Lizingrider
csendes tag

Igazából én sem ZIP-ben töltöttem fel, mert én belefutottam abba, hogy csak egyet lehet. Ezt inkább csak megelőzésként írtam, hogy legközelebb így csinálnám. Szerintem ZIP-elve OK mert abban külön maradnak az állományok, gondolom nekik is külön kell lemeneteni szabályzói előírás alapján. De ez csak feltételezés, mint ahogy az is, hogy a ZIP-et elfogadják. Mindenesetre ami biztos: 3 fájlt kell feltölteni és egyet enged az app, így a leírásba benne hagynán a ZIP-et, aztán majd valaki megíírja, hogy elfogadták-e vagy sem.

UPDATE: Előttem hozzászóló írta, hogy javították az egy fájl feltöltés hibát, szóval ez már nem releváns többé.

[ Szerkesztve ]

(#4931) Oliverda


Oliverda
félisten

Érdekes, hogy eddig egyedül a Revoluttal sikerült ingyen felvennem pénzt az euronetnek hívott f*staligákból, az összes többi kártyáról 1280 forintért akart kiadni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4932) lucky07


lucky07
aktív tag

Sziasztok

Eddig is nagyon szépen köszönöm a segítségeteket.
Az lenne a kérdésem ha én utalok magamnak az UniCredit számlámra az mennyi időt vesz igénybe?
Ha a feleségemnek is szeretnék egy ilyen Revolut kártyát gondolom ehhez társkártyát nem lehet, és ha már lenne neki is Revolut kártyája ott mennyi idő az utalás ha én szeretnék neki utalni?

Tegyük fel ha folyamatosan szeretném használni ezt a Revolut kártyát és megszeretném adni valahol a Revolut számlaszámot azt hol találom és ha onnan utalnak az mennyi idő alatt érkezik meg a Revolut számlára?
Edig nagyon tetszik!

Kár hogy a komolyabb Revolut kártyáknak havidíjuk van kicsit húzosnak találom.
Jah igen a Vault a széf gondolom az 1% jóváírás vásárlás esetén itt nem müködik Standard kártya színten?
A Virtuál kártyát hogy lehet használni, hogyan lehet esetleg pénzt tenni rá?

Nagyon köszönöm ha segítetek! :R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#4933) MasterMark válasza lucky07 (#4932) üzenetére


MasterMark
titán

1-5 napot írt nekem az utalásra, de 1 nap alatt megjött.

Revolut-ról másik Revolut-ra pénzt küldeni az azonnali.

Utaláshoz számlaszám ott van ahol pénzt tudsz feltölteni, alul írja.

Virtuális kártyát ugyanúgy használod ahogy a fizikait. Nincs külön egyenlege, egyben van.

Switch Tax

(#4934) Lizingrider válasza lucky07 (#4932) üzenetére


Lizingrider
csendes tag

"Az lenne a kérdésem ha én utalok magamnak az UniCredit számlámra az mennyi időt vesz igénybe?"
VÁLASZ: Max 1 nap

"Ha a feleségemnek is szeretnék egy ilyen Revolut kártyát gondolom ehhez társkártyát nem lehet, és ha már lenne neki is Revolut kártyája ott mennyi idő az utalás ha én szeretnék neki utalni?"
VÁLASZ: Társ kártya nem értelmezett úgy ahogy azt egy normál bankban megszokhattad. Neki is csináljatok accountot. Ha Te hívod meg az appban, akkor neki ingyen lesz a kártya kiszállítás. És ha neki is van Revolut accountja, akkor appon belül tudsz pénzt küldeni neki, ami azonnal megjelenik nála a küldést követően.

Tegyük fel ha folyamatosan szeretném használni ezt a Revolut kártyát és megszeretném adni valahol a Revolut számlaszámot azt hol találom és ha onnan utalnak az mennyi idő alatt érkezik meg a Revolut számlára?
VÁLASZ: Részletek ikon alatt taláod az IBAN számlaszámot, de ez nem a magyar 3*8 GIRO számlaszám, így Magyaroszágról erre utalni nem egyszerű és elég költséges SWIFT vagy SEPA utalással lehet csak, felejtős. EU-ban viszont ez a szabvány, ergo ha nem Magyarosrszágról vársz utalásokat,akkor ezt az IBAN-t kell megadni a küldő félnek. (Mo.-on is csak az drága ahogy fentebb is írtam)

"Kár hogy a komolyabb Revolut kártyáknak havidíjuk van kicsit húzosnak találom.
Jah igen a Vault a széf gondolom az 1% jóváírás vásárlás esetén itt nem müködik Standard kártya színten?"

VÁLASZ: Szerintem az ingyenes mindenre használható, a másik kettő elviszi azt a hasznot amit az egésszel nyerhetsz.

A Virtuál kártyát hogy lehet használni, hogyan lehet esetleg pénzt tenni rá?
VÁLASZ: Nem kell külön rátenni, a Revolut egyenlegedből költesz VIRTUAL CARD esetében is.

[ Szerkesztve ]

(#4935) hedgehog válasza lucky07 (#4932) üzenetére


hedgehog
senior tag

Jah igen a Vault a széf gondolom az 1% jóváírás vásárlás esetén itt nem müködik Standard kártya színten?

Ezt a kérdést nem igazán értem, de arra felhívnám a figyelmedet, hogy ha az 1% jóváírásnál a Metal csomag 1%-ára gondolsz, az valójában EU-n belül csak 0,1%. Mielőtt beleugranál az egy év hűséggel járó Metal-ba, gondoltam szólok.

Lizingrider: csak akkor ingyenes neki a kártya szállítás, ha a meghívó olyan linket küld, ami kifejezetten ingyenes szállítást ígér. A sima meghívásnál nem ingyenes. Érdemesebb inkább streng kollégától kérni egy ambassador invitet, az tutira ingyenes

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#4936) lucky07 válasza Lizingrider (#4934) üzenetére


lucky07
aktív tag

Nagyon kedves vagy köszönöm szépen

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#4937) lucky07 válasza hedgehog (#4935) üzenetére


lucky07
aktív tag

Köszönöm szépen neked is a segítséget! :R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#4938) Lizingrider válasza hedgehog (#4935) üzenetére


Lizingrider
csendes tag

OK, köszi, ezt nem tudtam, nekem még aránylag friss az accountom, nekem most is írja az app, hogy küldjek meghívót az ingyen kártyához. De ott a pont Streng-nél tuti az ingyenesség! :)

(#4939) Ezekiell válasza Lizingrider (#4934) üzenetére


Ezekiell
veterán

Azért a Prémium előfizetés egyes esetekben nagyon hasznos, pl ha nagy(obb) összegeket akarsz váltani havi szinten EUR - HUF között.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#4940) szuladam válasza fahrii (#4910) üzenetére


szuladam
aktív tag

200 euróig ingyenes a kp felvétel.mindegy hogy itthon vagy külföldön veszed fel .

(#4941) hedgehog válasza szuladam (#4940) üzenetére


hedgehog
senior tag

75.000 Ft-ig, de ez részletkérdés.

-- aka p3d3str1an

(#4942) szuladam válasza hedgehog (#4941) üzenetére


szuladam
aktív tag

Mivel a kérdés egy olasz kirándulásra vonatkozott, így szerintem pont a forintos limit nem mérvadó a felhasználó számára :R gondolom nem ft-ot akar felvenni Rómában

[ Szerkesztve ]

(#4943) MasterMark válasza szuladam (#4942) üzenetére


MasterMark
titán

Attól még forintban számolja, bármit veszel ki... És a limit is erre vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#4944) Lizingrider válasza Ezekiell (#4939) üzenetére


Lizingrider
csendes tag

Standard csomagban is 1.850.000 Ft értékben válthatsz havonta. Ennél nagyobb összeget meg nem biztos, hogy Revoluton szeretnék forgatni. De természetesen van előnye a fizetős csomagoknak, ugyanakkor a standard is elképesztően jó a magyar bankok árazásához képest.

(#4945) Ezekiell válasza Lizingrider (#4944) üzenetére


Ezekiell
veterán

Hogyne, teljesen egyetértek, Revolut for president :)

Csak azt mondom, hogy van értelme Prémiumnak egyes esetekben. Pl 10.000 EUR -> HUF váltásnál olyan 40.000-et nyer az ember, és ha ez rendszeresen történik, akkor az már igencsak szabad szemmel látható összeg :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#4946) maross válasza Ezekiell (#4945) üzenetére


maross
veterán

gondolom ezt arra erted, ha tullepted a havi potom ~2 millas keretet, mert egyebkent tobb nagysagrenddel nem stimmelnek a szamok.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#4947) jannid


jannid
senior tag

Mi van akkor, ha valaki diák és a szülei adnak neki pénzt, hogy boldoguljon, ergo nincs semmilyen igazolásom sehonnan?

(#4948) Lizingrider válasza jannid (#4947) üzenetére


Lizingrider
csendes tag

Ez engem is érdekel, mert pl. a lányom Revolut számláját én szeretném, tervezem töltögetni. Azt gondolom, hogy az appon belül kapott összegek miatt nem fognak blokkolni, ha olyan usertől jön a pénz, akit egyébként megbízhatónak sorol be a Revolut algoritmus. Szóval ameddig apuci pénze megy a számlára, addig szerintem nem gond, ha meg a tanuló tölt fel saját kártyával, akkor meg ott is kell lennie bizonylatnak, ösztöndíj, diákmunka stb. Ebben a témában van valakinek tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#4949) Ezekiell válasza maross (#4946) üzenetére


Ezekiell
veterán

Persze, arra értem. Több ilyen ismerősöm is van, akik a külföldi (elég jó) fizetésüket Revolutra kérik, ahol átváltják forintra, és onnan továbbutalják a fő bankjukba/céges számlára.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#4950) maross válasza Ezekiell (#4949) üzenetére


maross
veterán

irigykedve hallgatom a havi 6000euro netto folotti fizu atvaltasaval kapcsolatos problemajukat :DDD

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.