Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) balinlin válasza modflow (#23999) üzenetére


balinlin
senior tag

Annak megfelelően fogja vonni, hogy miben érkezik a terhelés.

(#24002) Peter.70 válasza Peter.70 (#24000) üzenetére


Peter.70
őstag

Én rontottam el, mert az üzleti alkalmazással próbálkoztam :D

(#24003) razorbenke92 válasza modflow (#23999) üzenetére

Ez attól függ, hogy milyen netflix szerződésed van.

Ha magyar ügyfélként vagy regisztrálva, akkor HUF-ban van meghatározva a díjad, és HUF-ban fog terhelni, ami miatt a Revolut automatikusan a HUF zsebedet használja, ha van rá fedezet.

Azt hiszem volt már kérdés, és nemleges volt a válasz a más valutára forceolással kapcsolatban, de valaki kijavít, ha nincs igazam.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#24004) sopruk válasza Solymi81 (#23998) üzenetére


sopruk
aktív tag

Igen, elég megtévesztő így, már többször feljött témaként, azért ismerem én is...
Csak guglis angolom van, így nem biztos hogy érthetően le tudnám írni nekik... :)

(#24005) Vigyorka válasza Peter.70 (#24000) üzenetére


Vigyorka
senior tag

A működőre nagyon vigyázz!!! - A kártya (telefonszám) más a két készülékben?
Elcseszik a telefonszámodhoz tartozó fiókod...

Vigyorka

(#24006) Peter.70 válasza Vigyorka (#24005) üzenetére


Peter.70
őstag

Igen, más kártyák vannak a két telefonban

(#24007) Vigyorka


Vigyorka
senior tag

Válaszoltak az e-mailemre... - kérték a telefonszámom amit a már a panaszomban is megadtam.

Vigyorka

(#24008) modflow válasza razorbenke92 (#24003) üzenetére


modflow
veterán

Értem, köszi.

(#24009) #30786816 válasza razorbenke92 (#24003) üzenetére


#30786816
törölt tag

Forintot bepakolja vaultba, akkor eurorol vonja.

(#24010) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

KBC Equitas számlára utalok be USA dollárt Revolutról.Minden esetben van valami költsége?
Ma csak 5$-árt utaltam és 4$ lett jóváírva. A levelező bank vagy a KBC vonja le? Lehet jobban járnák ha közvetlen a KBC váltana? :(((

(#24011) Oliverda válasza Franky2Ster (#24010) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha amerikai a célszámla, akkor lehet, jobban jársz Transferwise-zal.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#24012) balinlin válasza #30786816 (#24009) üzenetére


balinlin
senior tag

Szerintem az eredeti kérdés lényege nem ez volt. Ettől még forintban érkezik a terhelés.
De tény, hogy ha szó szerint vesszük a kérdést, akkor ez megoldás.

(#24013) Donki Hóte válasza Franky2Ster (#24010) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Erre a számlaszámra utaltál?

HU13 1040 2142 4956 5256 5248 1095

Dollárt erre a számlára kell utalni (a saját azonosítódat a közlemény rovatban kell megadni).

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#24014) razorbenke92 válasza #30786816 (#24009) üzenetére

Igen, erre gondoltam én is, de a Netflix, Spotify stb. nehezen kiszámítható időpontban terhel, emiatt nehéz a kivitelezés.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#24015) balinlin válasza razorbenke92 (#24014) üzenetére


balinlin
senior tag

És mivel lenne ezzel előrébb? Ha hétvégén jön a terhelés még drágább is lesz a buli.

(#24016) rkristof


rkristof
tag

tök jó, hogy folyamatosan fejlődik az app, viszont számomra kezd baromi idegesítő lenni, hogy gyakorlatilag hónapról-hónapra pakolgatják a funkciókat jobbra-balra a menükben (majd vissza...) a legújabb frissítéssel sikerült a widgeteket meg a "Kedvencek"-et szétbarmolni, természetesen a számomra teljesen felesleges dolgokkal elbújtatni a lényegeseket

(#24017) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Banki átutalással feltöltve mennyi idő nálatok, míg a revolutra érkezik a pénz? Érdekes, hogy hitelkártyával instant ott volt, utalással viszont nem ment a napon belüli biznisz.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#24018) bigdady válasza balinlin (#24015) üzenetére


bigdady
nagyúr

Pár Ft..

(#24019) modflow válasza #30786816 (#24009) üzenetére


modflow
veterán

Azt hogy kell? :B

(#24020) balinlin válasza bigdady (#24018) üzenetére


balinlin
senior tag

Sokszor a revolut használata is csak pár ft előnyt jelent a hagyományos bankhoz kerítést, mégis revolutot használok...
Akkor sem látom értelmét, ha van forintja, akkor miért jobb nem onnan terhelni. Ha az adott szolgáltató rávehető, hogy forint helyett euróban terheljen, annak lenne értelme.
Mindegy nem lényeges, meg mindenki úgy is használja ahogy jól esik.

(#24021) Kobe válasza razorbenke92 (#24014) üzenetére


Kobe
veterán

Mmint arra gondolsz, hogy mind a netflix, mind a spotify minden honapban napra pontosan ugyanazon a napon, az elofizetes megkotesenek napjan terheli be a dijat?
Ez volna a nehezen kiszamithato?

(#24022) zsola400 válasza modflow (#24019) üzenetére


zsola400
aktív tag

Van olyan menüpont, hogy "széfek" oda berakod.

(#24023) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Liechtenstein-ben szívás a Revolut.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#24024) razorbenke92 válasza Kobe (#24021) üzenetére

Mmint arra gondolsz, hogy mind a netflix, mind a spotify minden honapban napra pontosan ugyanazon a napon, az elofizetes megkotesenek napjan terheli be a dijat?

Igen, arra.

Nem tudom feltűnt e, hogy azt írtad "napra" és nem azt hogy percre. A Netflix az elmúlt 5 hónapban az adott napon egy 2.5 órás intervallumban terhelt. Ebből az öt alkalomból kettőnél ugyanebben a 2.5 órás intervallumban használtam a kártyámat, egy meg hétvégi volt.

Feltételezzük, hogy a HUF konstans vaulton tartása nem megoldás (mert akkor irreleváns a helyzet). Ez implikálja, hogy a kolléga használja a HUF zsebet - másként újra fennáll a kérdés, hogy miért nem tartja széfben.

Na már most, ha használja, akkor képzeld el, amikor azt mondod az étteremben (kocsmában/boltban/???) mikor fizetnél, hogy jáj gyerekek, valaki fizessen már helyettem, mert mindjárt jön a Netflix terhelés, én meg most alacsonyan kell tartsam a HUF zsebemet nehogy beterheljen.

Erre gondoltam, csak azt hittem, hogy ezt mindenki érti :B

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#24025) t72killer válasza razorbenke92 (#24024) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

De ha van az embernek alapból EUR-ja, akkor miért terhelné forintban:F?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#24026) razorbenke92 válasza t72killer (#24025) üzenetére

Nem tudom mennyire követted a fonalat, de az eredeti téma az volt, hogy magyar ügyfélként a fórumtárs Revolutját HUF-ban terheli a Netflix, de ő azt szeretné, ha az EUR zseb terhére menne akkor is ha a HUF számláján megvan a megfelelő összeg.

Mint azóta kiderült, valószínűleg valamilyen takarékszámla (vagy egyéb elkülönítési) célra használta a különböző devizákat, amire most kapott tanácsot, hogy használja a széfet.

Amíg ez nem volt tiszta, addig felmerült a kérdés, hogy miért nem teszi be ideiglenesen a HUF-ban tartott pénzét vaultba. Erre volt a válasz, hogy kiszámíthatatlan, mert ha valóban használja a HUF-ot (például mert az étterem/kocsma/bolt HUF-ban terhel Magyarországon) akkor nem biztos, hogy a legkényelmesebb a terhelés várható idejére - pontosabban napjára, mert hogy azon belül bármikor terhelhetnek - széfbe tenni a komplett HUF készletet.

Tehát a kérdésedre válaszolva, ha jól értem:
Azért terhelné Forintban, mert feltételeztem, hogy használja* a Forint tárcát valamire (legyen az bármi) ami miatt nem tartja tartósan széfben a pénzét.
*Használja, tehát terheli. Hogy miért? Nem tudom. De terheli. Forintban.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#24027) t72killer válasza razorbenke92 (#24026) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Értem - nagyjából :B :R. Vagyis annyi kitétellel, hogy ezekszerint a Netflix alapból Ft-ban számláz neki, mert ha EUR-ban számlázna, akkor lehetne Tűzföldi ügyfél is, ha van EUR a revolutján, abból fog vonni, nem az argentin pesó alapdevizából.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#24028) modflow válasza zsola400 (#24022) üzenetére


modflow
veterán

Megtaláltam, köszi.

A széfnek önmagában van díja?
Ill. az oda való ki/bepakolásnak van díja?
(Sima ingyenes felhasználó vagyok appban.)

[ Szerkesztve ]

(#24029) balinlin válasza modflow (#24028) üzenetére


balinlin
senior tag

Nincsen semmilyen díja a széf használatának.
Én mondjuk tartanék annyi forintot, hogy abból ki lehessen fizetni, főleg ha hétvégén lenne a terhelés. Ezt akár előre átváltással is elérheted, nem kell a megtakarítás terhére menjen. A többi meg elfér a széfben.

[ Szerkesztve ]

(#24030) Kobe válasza razorbenke92 (#24024) üzenetére


Kobe
veterán

Jesus, ez aztan a first world problem a kobon....

Lehet en gondolom csak igy, de nem bonyolitjatok es csuritek csavarjatok agyon ezt az egeszet?
Egy kozepes netflix es csaladi spotify kb 5-6000 hufnak megfelelo osszeg, az ilyen olyan devizapakolgatasnak lehet effektive 10 vagy akar 20 forint hatas is rajta.....erdemes porogni rajta....
Az meg hogy mikor terhel, szerintem a userek 0.0001%at erinto problema. Foleg mivel online fizetesnel celszerubb a virtualis kartyat megadni nem a fizikait, igy nincs belole gond

Csak egy tipp, en hogy szoktam ezt a fenomenalis peoblemat kezelni: januar elejen feldobom a 12x3200 hufot plusz a 12x8 eurot revora, es egesz evben le van tudva az elofizetesi mizeria.... Kovetkezo januarig ra sem nezek

(#24031) razorbenke92 válasza Kobe (#24030) üzenetére

Engem nem kell meggyőznöd, én sem bonyolítom ezt túl, csupán a kérdezőnek akartam segíteni az eredeti kérésében. Illetve, ha megfigyelted, nem az anyagi előny volt a cél, hanem valamilyen kényelmi funkció.

Annyiban had javítsalak viszont ki, hogy a virtuális ill. fizikai kártyákra bontásnak az adott esetben nincs jelentősége, mivel mindkettő ugyanazt a HUF zsebet használja, ha HUF terhelés érkezik rá.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#24032) Kobe válasza razorbenke92 (#24031) üzenetére


Kobe
veterán

Az online elofizeteseket nem azert rakjuk virtualis / elorefeltoltos kartyara mert masik szamlat hasznalna, hanem mert amikor a szolgaltatot a kartyaadatokkal egyutt felnyomjak (lasd steam), akkor 2 mperc alatt dobod a regi kartyat es kapsz egy ujat ingyen, nem kell heteket varni a fizikai potlasara es nem is fertek hozza a telues, csak az elkulonitett osszeghez

Az, hogy igy a fizikai kartyaval egyidoben, mpercre pontosan tortenhet egy masik zarolas a virtualis kartyan, az csak hab a tortan.

(#24033) razorbenke92 válasza Kobe (#24032) üzenetére

Nem teljesen tudom, hogy csak én nem értem, vagy full semmi köze a témához annak amit írtál.

Tehát mégegyszer:
Az meg hogy mikor terhel, szerintem a userek 0.0001%at erinto problema. Foleg mivel online fizetesnel celszerubb a virtualis kartyat megadni nem a fizikait, igy nincs belole gond

A "gond", amit felvázoltam az, hogy egyidejűleg szeretnéd megakadályozni, hogy a Revolut HUF számládat megterhelje a Netflix ÉS közben használnád ezt a HUF számlát másra is.
Azonban ha utóbbira akkor van szükséged, amikor éppen várható az előbbi, akkor nem tarthatod nyugodtan a pénzed a Forint zsebben, mert bármelyik pillanatban csattanhat az időzített utalás, pont amit az egész bénázással meg akarsz akadályozni.

Ez ellen nem megoldás a virtuális kártya :N

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#24034) Tuomas válasza razorbenke92 (#24033) üzenetére


Tuomas
addikt

Azért az "időzített utalás" nem bármikor csattan, hanem minden hónap ugyan azon napján, ráadásul az összeg sem változik hónapról hónapra. Szerintem is túl van tolva a bringa, tekintve, hogy pl a csoportos beszedési megbízások is ugyan így működnek, akinek van egy kis sütnivalója, az ezt észbentartja, vagy lejegyzi akár naptárba, vagy excel táblákba, hogy adott hónapban mit és mikor fognak vonni, így nem éri a delikvenst az a kellemetlen meglepetés, hogy kajálna az étteremben, de nem tud fizetni, mert éppen az áramszolgáltató csoportos beszedési megbízással leemelte a számlájáról az összeget.
Nem tudom pl miért lenne jobb megoldás a széfbe való pakolgatás, mint az, hogy előtte nap átváltja euróról, vagy éppen annyival többet tölt revolutra hónap elején. Mert ugye ilyen elv alapján a széfbe rakást is elfelejtheti az illető, ha az is kimegy a fejéből, hogy épp terhelési nap van.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#24035) razorbenke92 válasza Tuomas (#24034) üzenetére

Azért az "időzített utalás" nem bármikor csattan, hanem minden hónap ugyan azon napján
Napján... Nem akarom spammelni a topikot, inkább linkelek: #24024
Ha elolvasod, látod, hogy nem az a gond, hogy elfogy a számlájáról a pénz. A gond az, hogy NEM akarja, hogy a Forint zsebet terhelje a levonás, ezért nem tarthatna rajta pénzt amikor az várható.
Nem tudom pl miért lenne jobb megoldás a széfbe való pakolgatás, mint az, hogy előtte nap átváltja euróról

Hát mert nem akarja átváltani Euróról, ez volt az egész lényege, visszaolvastad egyáltalán?

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#24036) Kobe válasza razorbenke92 (#24033) üzenetére


Kobe
veterán

Ez szerintem tipikusan az az eset, amikor a problema nem is letezik, de a user unalmaban kreal egyet.
Ha meg letezo, erzekelheto problema, akkor nem revolut specifikus, hanem barmelyik banknal elofordulhatna.

Az alapszitu ha jol ertem, hogy usernek altalaban X HUF penze van revoluton de adott pillanatban az elofizetesek miatt X+6000 HUF kellene neki

1, Minek? Miert nem tolti fel elore, azt jolvan?
2, arfolyamnyeresege vagy elomye ekkora osszegnel 2 szotyimag ertekevel lesz egyenlo, felesleges pakolgatni
3, ha esetleg az elorefeltoltes es revon 5-6ezer forint atmeneti tarolasa a budzse hatarait feszegeti, es emiatt kell a trukkozes, akkor azon kell elgondolkozni, valoban kell e az az elofizetes
4, a bankkartya muveletek minimum 8-10 lepesbol allnak es minimum masodpercre, de inkabb tizedmasodpercre pontosan logolodnak a kartya elszamolo rendszerben.
Kartya lehuzasa, MCC kategorizalas, autorizacio megkezdese, autorizacio megkezdesenek visszaigazolasa, autorizacio, egyenleg ellenorzese, zarolas, zarolasi uzenet kuldese a bank fele, stb.
A 8-10 lepesbol legalabb 4-5 idoben fugg a fizetes modjatol (magnescsik, chip, nfc, paypass), a POS terminal "koratol" es tipusatol, illetve a telefonmadzagtol es annak sebessegetol....

Eeees, akkor a csattano - az uzenetekre, ha valami akadas van, pl egyideju feldolgozas miatt, akkor pufferbe rakja a rendszer es par mpercenkent ujrakuldi

Ebbol kifolyolag annak a valoszinusege hogy ember beballag a McDoncibe es azert nen tudja a sajtburit kifizetni mert eppen akkor terhelik a netflixet, pontosan 0.0000001%. Foleg ha az egyik a virtualis, masik a fizikai kartyaval tortenik.
Nincs problema. User csinalt maganak egyet. Lopp back to 1es, 2es, 3as pont barmelyikehez. Problem solved.

Ha meg a deviza a problema, akkor sincs problema. A revo automatikusan beterheli arra a zsebre amin van egyenleg. Ha a thai bath on van penz akkor abba. 3190 HUF os netflixnel szinten a 2 szotyimag lesz a vesztesege kb

[ Szerkesztve ]

(#24037) Tuomas válasza razorbenke92 (#24035) üzenetére


Tuomas
addikt

Persze hogy elolvasom, de pont ez a lényeg, hogy ha nem váltja át euróról akkor is átváltódik, mert a Netflix nem EUR-ban fog terhelni, hanem HUF-ban. Mi a különbség a manuálisan átváltom, és a revolut automatikus átváltja között? Mi a gyakorlati haszna annak, hogy nem a HUF zsebből fogy a pénz, hanem az EUR zsebből, de ugyan úgy HUF-ban?

We were here

(#24038) razorbenke92 válasza Kobe (#24036) üzenetére

Az alapszitu ha jol ertem, hogy usernek altalaban X HUF penze van revoluton de adott pillanatban az elofizetesek miatt X+6000 HUF kellene neki

Nem, nem értetted jól. Az alapszitu az volt, hogy a Usernek van X HUF pénze a revoluton, amit valamilyen adminisztratív okból érintetlenül akart hagyni - gyaníthatóan valamilyen malacpersely jelleggel használta. Se plusz 6000HUF-ot nem akar rajta látni, ha ránéz, se minusz 6000HUF-ot. Azt akarja látni, amit ő ott akar tartani.

Tisztázzuk megint, amit már leírtam: Szerintem is hülyeség, de erre kért megoldást.

1) Megválaszolva.
2) Megválaszolva.
3) Megválaszolva. Pontosítás: Mint írta, EUR-ban tartja a pénzét Revon. Nem az a probléma, hogy nincs rá pénze.
4) Ismét nem tudom, hogy jön ide ez a sok infó.

pontosan 0.0000001%
Ezt miből számoltad ki ilyen pontosan? Nekem más jött ki:
Tegyük fel, hogy 2.5h intervallumról beszélünk, és fizetés előtt 5 perccel helyezi a Forint zsebbe a szükséges összeget: Tehát a veszélyes 150 percből 5 percig van kozkázatban: ez nekem 1:30, ami 3,33%

Tuomas:
Ezt nem tőlem kell kérdezni, de alapvetően ez volt a kérése. Mondtuk is neki, hogy nem okos döntés, később megismertettük vele a vault-ot, ami úgy tűnt, megoldás neki, tehát a válasz az, hogy érintetlenül akarta látni a HUF-ban tartott összeget (bármi is legyen ennek az oka).

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#24039) modflow válasza balinlin (#24029) üzenetére


modflow
veterán

Oké, köszi szépen a segítséget!

Ebben az offtémába bele se akarok menni, nyilván nem arról van szó, hogy a havi 3990 Ft-on akarok nyerni 8 Ft-ot. :D

Konkrétan arról van szó, hogy félretettem egy összeget egy dologra. Az euróban volt, de most, hogy magas az ára, visszaváltottam forintra. Itt ugye volt árfolyamnyereség. És nem szeretném, ha ez a tartalék, bekeveredne a többi forint közé.
Ami az átváltást illeti, hányszor lehet ezt megtenni, hogy ne legyen belőle gond?

Más:
Létrehoztam a széfet. De ha befizetésre megyek, ott nincs átvezetés, csak egyszeri utalást látok. Hogy lehet csak simán a forint számláról áttenni?

[ Szerkesztve ]

(#24040) razorbenke92 válasza modflow (#24039) üzenetére

Normál, ésszerű oda-vissza váltásokkal még nem hallottam problémát, de ha 10kEurt váltanál oda vissza óránként az biztos felűnne már :D

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#24041) balinlin válasza modflow (#24039) üzenetére


balinlin
senior tag

Nincs mit.
Azt hiszem rendesen kiveséztük a témát.
Ha arra gondolsz, hogy oda-vissza, akkor elvileg erre nem használhatod. Valójában senki nem tud neked egy konkrét számot mondani szerintem.

(#24042) Donki Hóte válasza modflow (#24039) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Mostmár elárulhatnád, hogy miért nem akarsz a Ft egyenlegből fizetni, mert mint látod, komoly konteókat alakítanak ki egyesek a kérdéseddel kapcsolatban :D

SZERK:

OK, látom közben szerkesztetted a hsz-edet, némileg tisztázva a dolgot :R

(Teljesen nem lett tiszta, mert ha a Netflix Ft-ban terhel, akkor neked a Ft-os zsebben eleve kellene tartod annyi pénzt, hogy ki tudd fizetni a terhelést. Hogy oda-vissza konvertálod az euródat, az nem érinti a Ft terhelések fedezetét.)

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#24043) viharhozo válasza razorbenke92 (#24024) üzenetére


viharhozo
addikt

Ha ez ennyire zavar, csinalsz egy virtualis kartyat, amivel kihozod az ingyenes egy honapot, majd azonnal megszunteted a kartyat, rinse, repeat.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#24044) t72killer válasza balinlin (#24041) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tippre én havi 2 alkalomnál többx nem váltanám át az egyik nagyobb devizaegyenleget másikba. Évi 2-3 nagyobb árfolyamcsúcs kihasználását kétlem, hogy szankcionálnák.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#24045) razorbenke92 válasza viharhozo (#24043) üzenetére

Hááát, nem tudom mennyire működne ez, mert:

- Egyrészt volt már itt a topicban, hogy törölt eldobható kártyán az előfizetés jellegű tranzakciók továbbra is célba találnak

- Másrészt Netflixnél (vagy HBOGO-nál már nem emlékszem) ismerettségi körben próbálkoztak ilyennel, ráadásul ott úgy, hogy az első hónapot a férj nevével és kártyájával, a másodikat meg a feleségével akarták csinálni, és regisztráció után a feleség megadott kártyáját be is terhelte a szolgáltató. Megkeresték a supportot, ahol közölték, hogy a ToS szerint háztartásonként jár az ingyenes időszak és nem személyenként, és az azonos név meg az azonos applikáció azonosító (ugyanazon az okosTV-n kezdték használni) miatt ez azonos háztartásnak számít, és hogy küldjenek be mindenféle dokumentumokat, hogy igazolják, hogy nem egy háztartásba tartoznak (ilyeneket kértek be, hogy két közüzemi számla azonos hónapból különböző nevekre)
Elképzelhetőnek tartom, hogy működne amit írtál, de azt is, hogy nem.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#24046) balinlin válasza razorbenke92 (#24045) üzenetére


balinlin
senior tag

És az ilyen jellegű használat talán szabályellenes is a revolutnál. Persze, hogy foglalkoznak-e vele, az jó kérdés...
Netflix ezen nem szórakozott tesóméknál. Ott engedte az asszonynak is az 1 hó ingyeneset. Pedig okostévé stb... Utána mondjuk rá is függtek úgyhogy végül előfizetők lettek.

(#24047) Wmwinters01 válasza razorbenke92 (#24045) üzenetére


Wmwinters01
tag

Megelőztél ... pont ezt akartam írni, hogy sógoromék pont ezt próbálták meg (pedig a fórumon olvasottak alapján mondtam hogy nem fog menni) és láss csodát nem is ment :D

I`m not afraid to die, I just don`t want to be there when it happens.

(#24048) t72killer válasza balinlin (#24046) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

2 TV kell a családba:DD.

Igen, az ilyesmik miatt nem megyek bele a próbaidőkbe se. sokszor macera lemondani, aztán ha beragad a család, csak viszi a pénzt.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#24049) balinlin válasza t72killer (#24048) üzenetére


balinlin
senior tag

Mi Spotify-t azt használjuk, de családban szétdobva a family csomag ára 1.33€/fő. Ez még belefér. :)
De ha minden sz.rra előfizetsz, a végén ellen szép summát lehet kiadni havonta.

(#24050) Kobe válasza balinlin (#24049) üzenetére


Kobe
veterán

Ezt a fajta fillerbaxast, megmondom oszinten, soha nem ertettem. Tobbszor elokerult mar itt is, hogy emberek random virtualis kartyakkal meg havonta uj gmail regekkel trukkoztek a netflix elofizetesre pl.

Kicsit helyezzuk mar kontextusba a dijat: az elofizetesi dij annak IS a koltsege hogy pl nem kell evente 30-40ezerert tobb terras vinyot venned, amire letoltogeted a szarokat, nem kell allandoan a gepet / laptopot bekapcsolni a tv melle (aramot fogyaszt) amig onnan streameled vagy oda toltod le a cuccot stb,nem kell manualisan kulonbozo eszkozokre masolgatnod vagy listadat szerkeszteni.

A kenyelemnek ara van. Ahogy fizetni kell a metroert, buszert, vizert, stb ugy ugyanezert is.
De sajna tok sokszor ugy latom, hogy idehaza absz elfogadott kozgondolkodas (magyaros fifika, ahogy a vezir mondana), hogy ha nincs penz bkv jegyre akkor nem gyalogolok hanem bliccelek, ha kikotik a villanyt akkor lopok a szomszedtol.....na ez tok ugyanaz csak 21. szi megvalositasban :(

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.