Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3351) bandus válasza Dluinet (#3350) üzenetére


bandus
veterán

viszont ha már van egy curve kártyám, akkor mi érelme a revolut-nak? ahogy nézem erről is tudok felvenni 200 EUR-t ingyenesen, és ezek szerint feltölteni sem kell, csak használni a hozzárendelés után? bár ezzel lehet átmegyek a curve topikba :B

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#3352) edk- válasza bandus (#3351) üzenetére


edk-
őstag

Hétvégén drágább a Curve használata. Hét közben feltöltött Revoluttal ez áthidalható.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#3353) hedgehog válasza bandus (#3351) üzenetére


hedgehog
senior tag

Csak azt tudjuk erre mondani, amit minden héten az ugyanilyen kérdésre... mivel a Curve-n nem tudsz tárolni pénzt, ellenben hétvégén az is markupot tesz a váltásra, ezért a Revoluton váltasz pénteken előre, hogy hétvégén ne bukj.

-- aka p3d3str1an

(#3354) bandus válasza hedgehog (#3353) üzenetére


bandus
veterán

köszi :) ha tényleg ilyen sokan kérdezik érdemes lehet beírni az összefoglalóba :)

ebben az esetben nem kell hétvégén használni és meg van oldva a dolog, köszönöm az infót, sokadjára is :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#3355) gzbotii


gzbotii
veterán

Akkor megkérdem itt is: szeretne valaki segíteni, hogy írjunk egy összefoglalót?
Bürokratikus részét intézem.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3356) MasterMark


MasterMark
titán

Megjött a Curve kártyám, felvettem Revolut alá, de itt a kártyaszám alatt GBP-t ír, az mit jelent? Ettől még EUR-ban kell feltölteni róla a Revolut-ot? OTP-s webkártyát tettem a Curve mögé.

Switch Tax

(#3357) edk- válasza MasterMark (#3356) üzenetére


edk-
őstag

Ha eurót akarsz a Revoluton látni, akkor az eurós zsebet töltsd, a Curve majd forintra váltja az eurós terhelést.

Azért GBP-t ír, mert brit kibocsátású kártya.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#3358) Salou14


Salou14
újonc

Revolut kártyát szeretnék regisztrálni Garmin Pay fizetéshez.
Magyarországon is támogatják a fizetési lehetőséget:

https://zerge.hu/hirek/garmin_tippek/garmin_pay_revolut

Követve az utasításokat regisztráció nem sikerül.
Nem támogatott ország üzenettel!

Találkozott már valaki hasonlóval?
A revolut kártya van esetleg "tiltólistán"?

Mi lehet a megoldás?

Köszönöm, az esetleges válaszokat!

(#3359) gzbotii válasza Salou14 (#3358) üzenetére


gzbotii
veterán

[link], [link]

Amúgy meg, ne rakd off-ba az on témát.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3360) Salou14 válasza gzbotii (#3359) üzenetére


Salou14
újonc

Köszönöm a segítséget!

MC a Revolut azért nem értem miért nem engedi regisztrálni?!

Másnál működik.

A listában Mo. nincs, de a Revolutot sem ott kell "keresni".

(#3361) streng


streng
csendes tag

Működik az NFC-s fizetés Fitbit Pay-el is.
Gond nélkül magyar címmel, de csak MasterCard. Valószínű csak az újabb kártyákkal, nekem a 2017-eset nem fogadta el, de 2018-as OK.

/Ha szeretnél ingyen fizikai kártyát írj privátban, küldök meghívót, ami új regisztrációnál mindig ingyen adja a kártyát és a szállítást az épp létező egyéb akcióktól függetlenül./

(#3362) Agony válasza Salou14 (#3360) üzenetére


Agony
aktív tag

Szia!

Nekem is simán megy Fenix 5 Plus Sapphire -al. Először virtuális Master Carddal használtam, aztán kértem fizikai kártyát. Az is Master Card és azzal is tökéletesen működik. Esetleg nézd meg az órád firmwarejét, hogy a legfrissebb legyen rajta, illetve próbáld meg törölni a Garmin Connect alkalmazásban a Pénztárcát és hozd létre újra.

Start with a whisper, end with a scream!

(#3363) szabi__memo válasza Agony (#3362) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ezek az az órás fizetések mennek aktív óra-teló kapcsolat nélkül is offline?

[ Szerkesztve ]

(#3364) streng válasza szabi__memo (#3363) üzenetére


streng
csendes tag

Egy bizonyos fizetés darabszámig igen. A telefonon is ez van, ha nincs net, az is megy pár fizetéséig, bár app-ja válogatja

(#3365) Agony válasza szabi__memo (#3363) üzenetére


Agony
aktív tag

Igen, az óra tárolja a bankkártya adatokat, a PIN-t is azon adom be. Én pont ezért szeretem, mert így futóversenyre már nem kell pénztárca meg telefon.

Start with a whisper, end with a scream!

(#3366) szabi__memo válasza streng (#3364) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Szóval tokenes. Frankó! Köszi

(#3367) Laacko


Laacko
tag

Sziasztok,

próbáltam Revolut kártyát igényelni, de alkalmazáshiba lehet? Order card for free rész után, mindenképp szeretné ha upgrade-elném a kártyát.. :((

Vakon voltam srácok, sajnálom. Már minden tiszta.. :P

Üdv,

L

[ Szerkesztve ]

(#3368) nutfile válasza Salou14 (#3360) üzenetére


nutfile
aktív tag

nekem megy (vivoactive 3 music)

(#3369) adabra


adabra
senior tag

Sziasztok!

Egy cimborától kaptam meghívót (linket). Ott megadtam a telefonszámomat, de az ígért SMS nem érkezik meg (többször is próbáltam).
Mit tartalmaz egy ilyen SMS-s?

Ha csak simán letöltöm az alkalmazást a Google Play-ről, akkor valahol a kezdő lépéseknél meg kell adni valami promóciós kódot, amit az SMS tartalmazhat?

Az alkalmazás is azzal kezdi, hogy adjam meg a telefonszámomat.

Jó lenne a topic összefoglaló...

(#3370) streng válasza adabra (#3369) üzenetére


streng
csendes tag

SMS Ben nem jön promó kód. Telepíthető simán is. Azért adod meg a linken a számod, ha ajánlotta valaki hogy később tudja az app amikor beírod h te ajánláson át már megadtad a számod. Sms csak akkor jön, ha új a szám. Lehet valaki megadta már. Ha ingyen tudsz kártyát kérni akkor elfogadta. Ha nem én küldök neked olyan kódot amivel 7 napig ingyen van a kártya ha utólag beírod majd a kártya rendelésnél.

(#3371) SZATA


SZATA
senior tag

Azért időnként - például most - elég érdekes árfolyamon megy a váltás az appban lévő váltó(kalkulátor) szerint.

USD <> HUF = 289.04 < > 295.36

Igen, tudom, hétvége van, de ez így több mint 2 százalék, és OTP közeli árfolyam.

:F

(#3372) Dluinet válasza SZATA (#3371) üzenetére


Dluinet
nagyúr

kevesebb mint +-2%,
közelebb van a +-1% hoz

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#3373) SZATA válasza Dluinet (#3372) üzenetére


SZATA
senior tag

Igen, ha a középhez nézed, akkor +/- 1 % körül van, de mondom, az OTP is kb. ennyiért vált.

[ Szerkesztve ]

(#3374) Dluinet válasza SZATA (#3373) üzenetére


Dluinet
nagyúr

igen hét közben ennyiért vált az OTP

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#3375) maross válasza SZATA (#3373) üzenetére


maross
veterán

Erste nekem legutobb 330ert valtott eurot. Es akkor jart 322+-1 nel... Nem voltam boldog

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#3376) Laox


Laox
aktív tag

Tegnap (vasárnap) vásároltam a Curve-vel, az USD-t 293,6, az Euro-t 328,7 Ft-ért váltotta. Szimpibb, mint a Revolut.

(#3377) Crus


Crus
őstag

Van valakinek ötlete, hogy vadi új Revolute HUF számlatulajként mi a bánatért nem tudok rátenni pénzt CiB VISA virtuális kártyáról? :-(

Van egy CIB-es VISA virtuális bankkártyám, arra szoktam az ilyen netes dolgokhoz pénzt átvezetni és fizetni és nem a fő kártyám adatait szórom szét netszerte. Cirka 12 éve használom, soha semmi gondom nem volt vele. És most ezt a virtuális Visa káryát megadtam a Revolute-ban kártyának, hogy majd arról teszek rá HUF-ot.

El is fogadta! Hiszen: 100 Ft terhelés rá, 100 Ft vissza. Majd jön a tényleges pénz feltöltés és azt írja ki ezredszerre is, hogy:

"Sajnáljuk, de valamilyen hiba történt, próbálkozz később!"

6600 Ft van a virtuális Visa kártyán, 3500 Ft-ot akarok rátenni, mi a bánat lehet a baj?

Személyimet elküldtem, elfogadták, emailem, tel számom megerősítve, AKTÍV A HUF számla a Revolute appban is!

Help! :(

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#3378) MasterMark


MasterMark
titán

Annyira azért nem nehéz a Revolut-ot leírni, de annyi változatban láttam már, hogy mindig meglepődök. :DDD

Switch Tax

(#3379) milotek válasza Crus (#3377) üzenetére


milotek
újonc

Szia.

Tudomásom szerint még mindig nincs HUF topup. Tölts fel 10 € -t és majd azt átváltod forintra.

(#3380) HoTDoG


HoTDoG
tag

Pár napja kaptam egy refund-ot a Revoluttól. Nem értettem miért. Tavaly előfizettem az éves balesetbiztosításra, mert nagyon megérte akkor nekem. A biztosítás menüpott alatt továbbra is ott van, mint élő biztosítás ami majd hónapok múlva jár le.

Ráírtam a Support-ra, kiderült, hogy engem automatikusan áttettek HUF főszámlára (?), mert bevezették hivatalosan is (bár top-up még mindig nincs) és emiatt EUR-ban visszakaptam időarányosan a biztosítás fennmaradó értékét.

Érdekes, hogy automatikusan lemondanak egy biztosítást, mert engem automatikusan áttesznek egy másik fő devizanembe. Ez már két elég komoly dolog, amiről nem kapok még csak egy alkalmazáson belüli értesítést sem. Mindemellett technikailag sincs megoldva, hiszen az applikációban nekem még mindig egy élő biztosításom van. Ami már valójában nem él.

Ez így nem egy sikersztori.

(#3381) MasterMark válasza HoTDoG (#3380) üzenetére


MasterMark
titán

Ezt honnan lehet tudni, hogy milyen főszámlán van az ember, és mit befolyásol?

Switch Tax

(#3382) HoTDoG válasza MasterMark (#3381) üzenetére


HoTDoG
tag

Fogalmam sincs. "Base currency"-ként hivatkozott rá az ügyfélszolgálatos.
Ami változott, hogy most mindegyik pénznem zsebe alatt ott van az érték, hogy Forintban mennyi, így ez utal rá. De máshol nem találtam utalást. Feltételezem lakhely alapján lőtték be...

[ Szerkesztve ]

(#3383) maxximeggy


maxximeggy
csendes tag

Sziasztok,

Revolut - Curve feltöltéssel kapcsolatban lenne egy kérdésem, bár ez inkább csak Curve. Pénteken feltöltöttem 10 eurót Revolutra, Curven keresztül, szépen meg is jelent az összeg, viszont a Curve alá becsatolt magyar bankszámlámon még csak 3258 Ft zárolás van jelen. Ha jól tudom akkor a Curve ezt 14 napig így tartja, a back in time funkciója miatt. Ez a 3258 Ft véglegesnek mondható, azaz 14 nap után ennyit fog ténylegesen levonni a számlámról, vagy erre még rájöhet a Curve bankközi árfolyam váltása? Amikor fizetek Curve-n keresztül, honnan tudom, hogy milyen árfolyamon dolgozik?

Köszi,

[ Szerkesztve ]

(#3384) edk- válasza maxximeggy (#3383) üzenetére


edk-
őstag

1-2 napon belül véglegessé válik a terhelés.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#3385) Dluinet válasza maxximeggy (#3383) üzenetére


Dluinet
nagyúr

veheted véglegesnek

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#3386) streng válasza MasterMark (#3381) üzenetére


streng
csendes tag

- pl.: Továbbiak/profil/Díjcsomag - miben adja meg a limiteket
- vagy mondjuk az USD egyenlegedet mire számolja át a fő képernyőn ha ráböksz a számra, ami mutatja az egyenleged. Nekem minden EUR-re számol.
- Elemzések/ Mind (nem pénznemenként) itt is a base currency-re számol mindent.

Ez fura, még nem hallottam hogy HUF lehetne base currency, de ha lesz, hát lesz. :)

(#3387) Oliverda válasza streng (#3386) üzenetére


Oliverda
félisten

Ja, a díjcsomagok árát már forintban írja ki.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3388) streng válasza Oliverda (#3387) üzenetére


streng
csendes tag

Hmmm, nekem is átállt az imént. Úgy tűnik valamit történik...

(#3389) Crus válasza milotek (#3379) üzenetére


Crus
őstag

Köszönöm szépen itt is a p.ü.-ben nyújtott segítséged! :R

Garmin Fenix 5 Plus Sapphire 5 perce fizetőképes... hihetetlen, annyira jó, hogy futáskor végre nem kell vinnem már pénztárcát/pénzt sem :K

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#3390) MasterMark válasza streng (#3388) üzenetére


MasterMark
titán

Mostmár nekem is Ft, értesítés nélkül.

Switch Tax

(#3391) koxkids válasza streng (#3388) üzenetére


koxkids
őstag

Jön a közvetlen Forint feltöltés?

(#3392) Oliverda válasza koxkids (#3391) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, már legalább egy éve... :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3393) UHHH


UHHH
senior tag

Sziasztok! Változik a SimpleAFF. Bár remélhetőleg már nem fog kelleni, ha már HUFban vannak a Revolut árak... :) Gyorsan átfutottam, de nem találtam semmit a visszatöltés büntiről, valaki LASSAN is átfuthatná, ha van ideje.

[ Szerkesztve ]

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#3394) dptrsk válasza UHHH (#3393) üzenetére


dptrsk
addikt

ApplePay miatt változik

[ Szerkesztve ]

(#3395) gzbotii válasza Oliverda (#3392) üzenetére


gzbotii
veterán

De egyre közelebb leszünk hozzá ;]
________________________

Amúgy, nekem is átállt forintra.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3396) Shade45


Shade45
senior tag

Megérkezett a Curve kártyám, töltöttem fel 10€-t a Revolut egyenlegemre, szerettem volna a fizikai kártyát megrendelni, de újból azt írja, hogy töltsek fel 10€-t. Az első feltöltés már a számlán van egyébként...

Ez valami program hiba, vagy legalább 20€-nyi összegnek kell a számlán lennie?

(#3397) MasterMark


MasterMark
titán

OTP-nél már megy az Apple Pay.

Remélem Revolutnál is megcsinálják.

Switch Tax

(#3398) gzbotii


gzbotii
veterán

Belföldön vett fel valaki forintot Rev kártyáról? Melyik bank ATM-jei ajánlottak?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3399) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Tegnap regisztraltam Revolut -ra reflinken keresztul.
Mar az elejen gondok voltak mert nem tudtam letolteni Google Play -rol az appot, mert azt irta nem kompatibilis az eszkozommel...
Android 6 van rajta, illetve 3,5" -nal nagyobb a kijelzo.
Ugy hogy mas helyrol leszedtem az apk -t es ugy regeztem.
Megcsinaltam az azonositast, majd amikor toltenek meg penzt (3500 Ft -t), azt irja hogy "We're sorry, something has gone wrong. Please try later".
Ez volt tegnap este.
Mikor erdemes probalkoznom, hogy tudjak feltolteni penzt?
Illetve en ugy tudtam, hogy reflinken keresztul ingyenes a regisztracio illetve a standard kartya rendeles, ennek ellenere megis kell feltoltenem penzt. Most akkor hogy van ez?

Koszonom a valaszt.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#3400) edk- válasza pvt.peter (#3399) üzenetére


edk-
őstag

Feltölteni kell, de nem fog levonni a belőle a kártyagyártásért.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.