Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47001) vnorbi válasza repvez (#46984) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Mostanában nem utaltam, de legutóbb még úgy volt, hogy kb lehetetlen pontosan lenullázni devizautalással egy OTP-s devizaszámlát. Mindenképpen többet zárol az utalás indításakor, mint ami a tényleges költség lesz, mert úgy kezeli az ilyen utalásokat, hogy a legdrágább úton is célba érjen. Az utalás indításkor még nem tudja eldönteni a rendszerük, hogy tényleg az olcsó SEPA kategória lesz, vagy drága SWIFT, ezért befoglalja a magasabb díjat, aztán majd visszatéríti a különbözetet (általában még aznap), ha SEAP-val sikerült az utalás. Az így keletkező maradék aprót bankon belüli konverzióval kell forintra váltanod, hogy leürüljön a devizaszámla.

Az utalás is teljesül általában napon belül, de mivel későn utaltál, ez valószínűleg már tolódik holnapra.

[ Szerkesztve ]

(#47002) Gallmix válasza weiss (#46963) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Nálam még a kedvezménnyel sem akart foglalkozni, csak adta a kedvezményes jegyet, azt kész, haladjunk. Tartani kell a menetidőt.

(#47003) kw3v865 válasza Gallmix (#47002) üzenetére


kw3v865
senior tag

Pont a menetidő miatt lenne jó, ha minél többen előre megváltanák a jegyet, ami ráadásul olcsóbb is, a sofőrök is jobban szeretik, mert sokkal gyorsabb így beszállás, nem kell szarakodni az apróval középkori módon. Végül is mindenki érdeke, hogy tartani lehessen a menetidőt, az utasoké is. Az értelmesebbje szerencsére fel tudja ezt fogni.

(#47004) István89 válasza sambenez (#46987) üzenetére


István89
tag

A 80 évesnek mióta kell jegyet venni a buszra?

(#47005) sambenez válasza István89 (#47004) üzenetére


sambenez
addikt

Próbálj meg ne a buszra koncentrálni, hanem a kp használat vagy nem használatra.
Például vonatra helyjegyet még nekik is kell venni. Meg van még millió dolog ami nem ingyen van nekik bármennyire is meglepő.

(#47006) axioma válasza István89 (#47004) üzenetére


axioma
veterán

buszra is kellhet, pl. autopalyas felar van Szfvar Bp ha olyanra ul
[szerk. az is megveheto vszinu elore de 65+ rokon nem digitalis]

[ Szerkesztve ]

(#47007) Gallmix válasza kw3v865 (#47003) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Itt hiába váltasz digitális jegyet, papíron kell pecsételni, ebben az esetben. (nem tudom a digitális jegy vételre van-e lehetőség ilyenkor). A bonyolultabb dolgoknál bukik el általában a dolog.

Olvastam a Molnak is az appos fizetős verzióját, ami jól hangzik. De ezek a dolgok azok, ahol több a hiba lehetőség és végül a bosszankodás. Volt amikor kupont használtam volna fel - bár az pont nem app volt, de telefonos rendelés böngészőből, mire végig szenvedtem... egyik böngészővel nem ment, mire kiderült másikkal gond nélkül, persze azt telepíteni kellett, netet is fogyasztotta feleslegesen. Már kedvem sem volt hozzá. Biztos másnak is vannak hasonló élményei. Amiért annyira nem rajonganak ezért. Ha minden jól megy akkor nincs gond. Lidl app használnád erre "frissítsd" vagy épp nincs net, térerő egyebek. A rendszer nem megy.

Black Friday-en fizettél elő a Revolut Metalra? Akkor ezt jobb, ha tudod!

[ Szerkesztve ]

(#47008) Gallmix válasza kw3v865 (#47003) üzenetére


Gallmix
aktív tag

De kösz, hogy leidiótázol...
Én így jobban jártam vele, nem zavart.

Molnál a tankolásra gondolok, nem az app kerül pénzbe.

[ Szerkesztve ]

(#47009) blueye válasza Gallmix (#47007) üzenetére


blueye
veterán

Kösz a linket, akkor lehet hogy marad a kedvezményes Metálom :)

(#47010) SzGee válasza Gallmix (#47007) üzenetére


SzGee
aktív tag

Jól értem, hogy a szerző a robotoktól és az indai, épp divali-t tartó ügyfélszolgálattól gondolt készpénznek vehető választ kapni az ilyen kérdésekre... Merész mindenesetre :D

If you leave me, can I come, too?

(#47011) Friczy válasza sambenez (#46994) üzenetére


Friczy
senior tag

Csak a kedvedért visszaismétlem a lényeget: BudapestGo (a legtöbb nem-budapesti helyi járatra is működik),

(#47012) Friczy válasza Boond (#46996) üzenetére


Friczy
senior tag

Max. a környéket tudja, igen. Pl. a helyi közlekedéssel kiválasztható lista eleje: Ajka, Balassagyarmat, Balatonfüred... :) De példának: Komló, Miskolc, Makó ... kicsit távoli környékek. Ha valaki nem szereti Budapestet, akkor van egy Mobiljegy nevű alkalmazás, nagyjából ugyanazt tudja. A BudapestGo-ban megtévesztő a név, gyakorlatilag országosan használható, Volán, kisebb busz-szolgáltatók és GySEV-jegyek is vehetőek vele.

(#47013) Friczy válasza sambenez (#47005) üzenetére


Friczy
senior tag

Helyjegyre meg ott a MÁV-alkalmazás. Van még rossz példád? ;]

(#47014) sambenez válasza Friczy (#47013) üzenetére


sambenez
addikt

Ha megkérlek telepítesz nekem egy butatelefonra MÁV alkalmazást?
Ha már ennyire mindenre is tudsz megoldást

(#47015) Dluinet válasza sambenez (#47014) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ha megkérlek, felvésel egy kőtáblára egy jegyet. Utálom, hogy folyton eltépik a papírt.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#47016) Friczy válasza sambenez (#47014) üzenetére


Friczy
senior tag

Érdekes hozzáállásod van. Miután a belekötésre kaptál egy korrekt választ, elkezded rángatni a célpontot. De hogy válaszoljak is: NEM. A továbbiakban meg nem kívánok reagálni rád ezzel a témával kapcsolatban.

(#47017) Boond válasza SzGee (#47010) üzenetére


Boond
addikt

Nekem Telekomnál már ilyenre hivatkozva adtak jóváírást "méltányosságból". Revoluton egyik ügyfélszolgálatosra hivatkozva, nem zárult ilyen pozitívan... Képernyőkép készítés egy hasznos dolog, ha kell bizonyíték mellé tenni esetleg hasonló választ. Ilyen megújításkor nincs 14 lemondási lehetőség?

(#47018) Donki Hóte válasza Friczy (#47012) üzenetére


Donki Hóte
veterán

BudapestGO-ban hogyan lehet helyközi autóbuszra jegyet vásárolni?

Azt még értem, hogy az okostelefon GPS alapon tudja, hogy melyik autóbuszmegállóban vagyok, az applikáció meg beolvassa a buszon lévő QR kódról, hogy melyik autóbuszra szállok fel.

Ez eddig OK, de honnan tudja az applikáció, hogy hova akarok utazni? A helyközi autóbuszokon távolságalapú díjszabás van, vagyis a fizetendő ár a célállomás távolságától függ, tehát valahogy meg kell adni a célállomást.

Feldobja az applikáció a menetrendet, hogy az adott autóbusz éppen melyik vonalon közlekedik és én választom ki a megállóhelyet, hogy meddig utazok és annak megfelelően vonja le a pénzt :F

Bocsi, nem flémelni akarok, csak érteni szeretném, hogy hogyan lehet jegyet venni :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#47019) kress válasza Donki Hóte (#47018) üzenetére


kress
aktív tag

távra veszed a jegyed nem megállóra sztem, kiválasztod melyik társaság meg melyik km sáv

[ Szerkesztve ]

(#47020) Donki Hóte válasza kress (#47019) üzenetére


Donki Hóte
veterán

De ehhez tudnom kellene, hogy ahová utazni akarok, az milyen messze van a felszállóhelytől, amit nyilván az egyszeri utazók 99 %-a nem tud :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#47021) gyalu 1 válasza Donki Hóte (#47020) üzenetére


gyalu 1
aktív tag

A távolságot a "menetrendek" oldalról tudod megnézni 😁

(#47022) Friczy válasza Donki Hóte (#47020) üzenetére


Friczy
senior tag

Természetesen a BudapestGo nem GPS koordináták alapján dolgozik. BKV esetén Az applikáció nem törődik azzal, hogy melyik buszra szállsz fel (helyi járat esetén mindegy is), a QR kód tulajdonképpen a buszt azonosítja. Helyi járatoknál egyszerűen kiválasztod az alkalmazás megfelelő listájából Az adott várost. Távolsági busz esetén vagy tudod a távolságot, vagy kinézed a menetrendek alkalmazásból, és távolságra veszel jegyet.

(#47023) sambenez válasza Friczy (#47016) üzenetére


sambenez
addikt

Nem rángattam semmilyen célpontot. A legelső hozzászólásomban leírtam nincs okostelefonja. Erre jöttél nekem a MÁV alkalmazással.
Ne én legyek már a hibás, hogy beszállsz egy beszélgetésbe az előzményeknek meg nem nézel utána. Legközelebb mielőtt okoskodsz olvasd el mihez is szólsz hozzá.

(#47024) Donki Hóte válasza gyalu 1 (#47021) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Értem :R

Tehát

A verzió: előveszem a pénzt a pénztárcámból és fizetek a sofőrnek és utazok,

B verzió: élesítem a BudapestGO applikációt, leolvasom a buszon lévő QR kódot, majd élesítem a menetrendek.hu oldalt, megnézem, hogy milyen messze van a célállomás, a távolságot beírom a BudapestGO applikációba, elkezdem a jegyvásárlást. A bankom oldalán jóváhagyom a kétfaktoros autentikációt, ami után a bank kifizeti a jegy árát, amit a sofőrnek megmutatok és utazok.

Hát nem tudom, hogy ki választja a B verziót :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#47025) Uher válasza Donki Hóte (#47024) üzenetére


Uher
aktív tag

Menetrenden tavolsagot nezni szerintem csak 2 telepules kozott kell. Jegyet meg pl. simple alkalmazassal lehet, oda be van regisztralva a bankkartyad, nem kell a banki appal kinlodni. Es nezd a jo oldalat, feleslegesen nem kell papirt nyomtatni.

(#47026) Dluinet válasza Donki Hóte (#47024) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Simple Classic alkalmazás?
Még a városok parkolása is benne van, és nem csak az otp bankkártyát kezeli.
Autópálya matrica és a csekkbefizetés is működik vele.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#47027) vmarci21 válasza Donki Hóte (#47024) üzenetére


vmarci21
tag

B verzióban rossz a sorend, a jegyet otthon veszed, a buszon már csak QR kódot olvasol.
Amúgy tényleg túl van bonyolítva, városi közlekedésre lett kitalálva a rendszer, amire a COVID miatti jegyvásárlásos korlátozások miatt néhány nap alatt bele erőltették a Volán-t is, így sikerült... ((más kérdés hogy városi közlekedésre meg egy Pay-As-You-Go rendszert kellett volna csinálni, nem QR-kód olvasósat, de az a Rigó már elszállt :D ))

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#47028) Donki Hóte válasza Dluinet (#47026) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Simple alkalmazásom van, de eddig ott is kellett a saját bankom oldalán jóváhagyni a tranzakciót (bár nem OTP kártyám van, lehet, hogy ha azt rögzítem a Simple mögé, akkor nem kellene).

#47025Uher

Szvsz nem elég a településeket megadni, mert egy településen belül sok megálló van, amelyek távolsága miatt ugorhat egy övezetet az utazás hossza.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#47029) Dluinet válasza Donki Hóte (#47028) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Egyszer kellet jóváhagynom, nem vagyok otp-s.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#47030) axioma válasza Donki Hóte (#47024) üzenetére


axioma
veterán

Nekem A-nal ugy kezdodik, hogy keresek egy automatat, beirom a kodot, kapok nagypenzt, mert nincs a zsebemben kp... a taskam melyen a penztarcamban kemeny 1000 Ft ugy egy honapja.
Amugy a menetrendek.hu-t azert nyitom meg mert latom, hol tart a busz [siet/kesik].

(#47031) Bacusuz


Bacusuz
őstag

sziasztok
Revolut kártyával szeretnék felvenni USD-t ATM-ből (BP)
tudtok ilyen helyet esetleg vagy csak €?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#47032) pictigjis válasza Bacusuz (#47031) üzenetére


pictigjis
senior tag

miért lenne usd atm bárhol ebben az országban?

(#47033) SzGee válasza Bacusuz (#47031) üzenetére


SzGee
aktív tag

Nincs dolláros ATM tudtommal Magyarországon, de miért is lenne?

szerk. megelőztek :)

[ Szerkesztve ]

If you leave me, can I come, too?

(#47034) Bacusuz válasza pictigjis (#47032) üzenetére


Bacusuz
őstag

€ Atm van gondoltam van USD-s is

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#47035) pictigjis válasza Bacusuz (#47034) üzenetére


pictigjis
senior tag

nem igazán lehet az usd-t az eur-hoz hasonlítani, tekintettel arra, hogy az európai unió tagjai vagyunk, amelynek mégis csak az euró a hivatalos pénzneme

amit te keresel, az egy pénzváltó

(#47036) Boond válasza gyalu 1 (#47021) üzenetére


Boond
addikt

Én még sosem néztem meg kb. Nem ez volt a keresés célja... erre van térkép ha a táv érdekel.

Arra is kiváncsi lennék, ha megbüntet a rendőr, helyszíni bírság, kerékbilincs. Arra is van kártyás, utalásos megoldás?

"Az adott várost. Távolsági busz esetén vagy tudod a távolságot, vagy kinézed a menetrendek alkalmazásból, és távolságra veszel jegyet."
Tehát bonyolítom a dolgot, ahelyett, hogy egyszerűsíteném értem...
Legalább van kényelmi díj is? :D

#47025) Uher
Így viszont felesleges a BudapestGO Budapesten kívüli verziója, ha mással egyszerűbben kivitelezhető. Nem értem nagyon a létjogosultságát, de hát jó...

[ Szerkesztve ]

(#47037) Uher válasza Boond (#47036) üzenetére


Uher
aktív tag

Ott van meg a nemzeti mobilfizetes app is, illetve biztos akad mas is, nem jut most eszembe. BudapestGO tud tervezni utvonalat emlekeim szerint. Van alternativa, kinek mire van szuksege.

Simple nekem az autopalya matrica miatt van, illetve ha neha napjan tomegkozlekedunk a Fofaluban, azon veszel vonaljegyet.

Nem allitom, hogy elsore megy/egyertelmu az appok hasznalata, de par hasznalat utan keszseg szinten pikk pakk menni fog.

Mav app ami meg nekem is velemenyes (neha), de en inkabb igy veszek jegyet, mint hogy sorba kelljen allni a penztarnal, vagy barhol.

(#47038) TrollBalint válasza Boond (#47036) üzenetére


TrollBalint
addikt

Ha megbüntet a rendőr nem fizethetsz készpénzen a helyszínen, csak kártyával. (Ez néhány napos, saját tapasztalat :) )

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#47039) Friczy válasza Donki Hóte (#47024) üzenetére


Friczy
senior tag

A verzió: előveszem a pénzt a pénztárcámból, fizetek, utazok. Feltéve, hogy van nálam pontos összeg, vagy a sofőr tud visszaadni. Ha ez nem áll fenn, akkor probléma van. Megoldás: Valahol váltani kell, vagy lemondok a visszajáróról.

B verzió: ha többször utazom ugyanazon a viszonylaton, akkor a távolság ismert, tehát nem kell a Menetrend alkalmazás. Ha nem, és van időm várni, mert a busz még nem ért oda/nem indult el végállomás esetén, akkor megnézem a menetrendet, elindítom a BudapestGo-t, megveszem a jegyet, ugyanazon a mobilon a bank alkalmazásában jóváhagyom a tranzakciót, visszatérek a BudapestGo alkalmazásba, és megmutatom a sofőrnek.

Én általában a B verziót választom.

(#47040) Boond válasza TrollBalint (#47038) üzenetére


Boond
addikt

Ilyenkor nem magasabb a költsége, ha nem helyszínen fizeted? Hanem utólag?

Friczy, általában tudnak visszaadni, nem 20.000el kell oda menni :)
Az nem érdekes, ahol gyakran utazol, az az érdekes ahol alkalom szerűen. Vagy közbejöhet bármilyen esemény, ami miatt át kell tervezni az utazást.

[ Szerkesztve ]

(#47041) vnorbi válasza Friczy (#47039) üzenetére


vnorbi
aktív tag

A Mobiljegy vásárlásánál kihagyható a banki fizetés. Yettel és Telekom ügyfelek a mobil egyenlegük terhére megvehetik ezeket. Feltöltőkártyás ügyfelek a feltöltött egyenlegükről fizetnek, előfizetéssel rendelkezők a következő havi számlájukkal rendezik a jegyek árát.

[ Szerkesztve ]

(#47042) Friczy válasza Boond (#47040) üzenetére


Friczy
senior tag

Általában. Általában nálam is van kisebb címlet, de nem mindig. Amikor pedig a kettő együtt van, akkor jön a probléma. Konkrét ilyen esetem volt, ilyenkor nem vigasztal, hogy általában mi van.

(#47043) Friczy válasza vnorbi (#47041) üzenetére


Friczy
senior tag

Én is ki tudnám hagyni, illetve összevonni, K&H ügyfél vagyok, a mobilbank alkalmazásba beleintegrálták a jegyvásárlást. Lehet, hogy legközelebb távolsági utazásnál kipróbálom, de helyi járatoknál nekem kényelmesebb, hogy az utazástervezés, a busz menetrendje illetve aktuális helyzete, valamint a jegy ugyanabban az alkalmazásban érhető el. Ez ugyan Budapest-specifikus dolog, de én itt élek.

(#47044) 8 válasza Boond (#47036) üzenetére


8
senior tag

rendőr nem kezel készpénzt, terminált se, csak utólagos fizetéssel van helyszíni bírság, ha elismered csekket kapsz

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#47045) Boond válasza 8 (#47044) üzenetére


Boond
addikt

ok.

(#47046) vnorbi válasza Friczy (#47043) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Én leggyakrabban a K&H alkalmazását használom. Nem kényelmes (nálam nem túl dinamikus a megfelelő helyre navigálás* és 2-3 perc után kidob, ezért jól kell időzíteni, hogy ne kelljen újrakezdeni a sofőr előtt az egész belépést a bemutatáshoz), de legalább helyes MCC-vel terheli a kártyát, így jár a 2% visszatérítés a hitelkártyás fizetésre.

*A K&H app indításától kb 40 másodperce mire odáig eljutok, hogy tudom mutatni a jegyet. Összehasonlításul a Yettelnél ez 10 másodperc, Mobiljegy appnál 5 másodperc.

(#47047) Uher válasza 8 (#47044) üzenetére


Uher
aktív tag

ooo, dehogynem, marmint terminal van, februarban volt szerencsem eloben tesztelni

(#47048) geryboro válasza 8 (#47044) üzenetére


geryboro
senior tag

Osztrák rendőrnél helyszíni birságot fizettem már érintésmentessel revoról, nem volt gond. :DDD

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#47049) Gallmix válasza 8 (#47044) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Tegnap hallottam egy olyan esetet, ahol kerék bilincs volt és készpénzzel lett rendezve, visszaadni sem tudott, még borra valót is kapott, valahol mégis kezelnek készpénzt. Érdekes már terminál is van náluk "nem gond". Csekkessel sajnos találkoztam már : (

[ Szerkesztve ]

(#47050) 8 válasza Uher (#47047) üzenetére


8
senior tag

Akkor ezekszerint advanced level rendőrnél előfordulhat terminál.
Szerencsére nem volt hozzá szerencsém.
kp nincs, már jóideje, okkal

#47049 kerékbilincset szerintem csak közteres ajándékoz, náluk meg még népszerű a kp

[ Szerkesztve ]

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.