Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4951) gzbotii válasza Lizingrider (#4948) üzenetére


gzbotii
veterán

Ha Revoluton belülről utalnak, akkor ugye az kell igazolja, aki eredetileg feltölti.
Ha külsős számláról jön (ami itthon nem épp a legjobb opció), akkor passz. Írtam a supportnak, hebegnek-habognak. Hat ha kell, majd kell igazolni. Azt, hogy mivel és mit nem tudják...”nem minden esetben kell, ha kell majd kérik”.

”At some point, the relevant team can ask him to provide some documents, but this will be no problem if your friend provide them and everything is OK”

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4952) Lizingrider válasza gzbotii (#4951) üzenetére


Lizingrider
csendes tag

Kösz, hogy utánakérdeztél. Én már "ellenőrzött" ügyfél vagyok, feltöltöttem minden doksit, amit kell, elfogadták, így gondolom egy darabig engem nem piszkálnak, tehát amit top-up-olok magamnak, az igazolt jövedelemből van. Ergo ha ebből én appon belül küldök a lányomnak akkor az is tiszta pénznek számit. Nemsoká indul a lány külföldre, appon belül küldök neki 100k HUF - ot és majd megosztom veletek történik e valami.

[ Szerkesztve ]

(#4953) Dluinet válasza jannid (#4947) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A szülő kér magának egy kártyát, és odaadja a gyereknek.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#4954) brainticket


brainticket
aktív tag

De előbb utóbb jön a gyerek kártya funkció is nem? Úgy rémlik már régóta tesztelik.

(#4955) xcsabo


xcsabo
senior tag

Fura dologra bukkantam. Pénz bekeresnel van osszeghatar. Ha ketté szeded úgy engedi.

(#4956) dptrsk válasza xcsabo (#4955) üzenetére


dptrsk
addikt

Igen, azt írják maximum 250 fontot lehet egyszerre.

(#4957) Lizingrider válasza Dluinet (#4953) üzenetére


Lizingrider
csendes tag

Ugye ezt csak viccből írtad!

(#4958) djapor96


djapor96
őstag

Egy kollégám most adott el egy házat. Van Revolut számlája Visa kártyával. A fia Angliában él. Valami ingatlant akar venni. Az apja akar neki utalni 20 milliót. Fel akarja rakni revolutra, ott váltani fontra és úgy kiutalni. Szerintetek le fogják tiltani, amíg nem bizonyítja a pénz eredetét? Ilyenkor magyar adásvételi beszkennelve jó igazolásnak?

Qtek S100, Mio A701, HTC Kaiser, Samsung Omnia i900, Xperia X10i, Samsung S2, Huawei U8500, Samsung Note , HTC One, Samsung Ace 3, Lenovo Vibe X2, S850, Huawei P8 lite, P9 lite, Mi Mix 2, Mi9 Lite, Mi11 Lite, Samsung Galaxy Z Fold 3

(#4959) streng válasza djapor96 (#4958) üzenetére


streng
csendes tag

Biztos, hogy igazolni kell adásvételivel. (elvileg jó a magyar scannelt is egyébként, meg gondolom közjegyző is hitelesítette) Plusz ehhez prémium előfizetés kell (1 évre szól) a váltás limit miatt. És ugye hogy teszi fel a pénzt? Kártyás feltöltésnél most hirtelen nem látok max limitet (elsőre biztos nem fog menni különben sem), de a helyi bankban biztos van, de az is csomag függő. Bank utalással csak SWIFT nemzetközi utalással lehet bejuttatni pénzt, az meg drága. Szóval nem lehetetlen kihozni a legolcsóbb megoldást Revoluttal, de macerás lehet.

Erre az tranzakcióra én inkább Transferwise-ot ajánlom. Az pont erre van. Ugyan ott van némi díj, de itt már a Revolutnál is a járulékos költségek miatt. TW-re lehet HUF számlára utalni és a lényeg, van magyar ügyfélszolgálatuk, tudsz velük beszélni, levelezni. Ott is olvasd el a limiteket. Előre egyeztess velük

[ Szerkesztve ]

(#4960) lucky07


lucky07
aktív tag

Sziasztok
Beállítottam egy összeget a Vault-nál hogy minden héten, adott napon ami ma van hogy oda be pakolja nekem. De eddig még semmi.
Vagy Standard kártyánál ez sem müködik, hiába is várom?

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#4961) szuladam válasza lucky07 (#4960) üzenetére


szuladam
aktív tag

Működnie kell, valami egyéb probléma lehet.

(#4962) UberMutant válasza szuladam (#4961) üzenetére


UberMutant
őstag

például nem telt még el a nap.

(#4963) manokaj


manokaj
tag

Sziasztok. Most végeztem a zárolt számlám feloldásával. Mivel nem tudtam adóbevallást küldeni, aggódtam, hogy nem fogadják el. De a chates srác (Dane), nagyon segítőkész volt. 48 óra vizsgálat helyett, 5 perc alatt megoldotta. 3 havi munkabér utalás, és az utolsó banki fizetés utalást küldtem el, ami ráadásul egy sms screenshot volt. Úgyhogy most öröm és bodottá😁

(#4964) lucky07


lucky07
aktív tag

Sziasztok
Azt szeretném kérdezni hogy ez a készülék biztosítás hogy működik egy évre 15000ft
Vagy hogy?

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#4965) Joke21


Joke21
aktív tag

Sziasztok,

még csak ismerekedem a Revolut-tal ezért lenne egy kérdésem. Szóval hozzáadtam paypalos fiókomnál a kártyát, akkor jött egy terhelés 400 ft-ról, valamint látszik a kivonaton az exchange out-nál 200 ft. Most vásároltam paypal-lal usd pénznemben a kártyával, és itt is van 31.96 ft exchange out. Ez mi lehet? Nem úgy van, hogy ingyenes a váltás?

(#4966) TOZ válasza lucky07 (#4964) üzenetére


TOZ
addikt

Nagyjából igen.
Heti egy eurot fizetek.

(#4967) evilskati


evilskati
aktív tag

Sziasztok! A Transferwise-os topikban is feltettem a kérdést, de láttam, hogy Revoluttal is lehet utalni, úgyhogy megkérdezem itt is (végül is a kérdés általános):

Külföldi utalást kellene lebonyolítanom euróban, van eurós számlám otthoni banknál, ilyenkor is érdemes használni a Transferwise-t, vagy ebben az esetben mehet közvetlenül?

Ha érdemes, akkor ahhoz, hogy a transferwisera feltöltsem a kívánt mennyiséget utalással, akkor is ki kell fizetnem az utalás költségét a saját bankomnál, ugye? (Ebben az esetben gyakorlatilag utalhatom direktben is vagy nem?)

[ Szerkesztve ]

(#4968) edk- válasza evilskati (#4967) üzenetére


edk-
őstag

TW-ra forintot utalsz, ő vált és a címzett eurót kap.

Ha a meglévő euródból akarsz költeni, akkor vagy a bankból utalsz (drága lesz), vagy kérsz kártyát az eurószámlához, azzal feltöltöd a Revolutot és onnan ingyen utalsz.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#4969) kokokka


kokokka
őstag

Sziasztok!

Úton van a Revolut kártyám, talán a héten meg is jön. A kérdésem az lenne, hogy a regisztrácókor hozzáadott (OTP) bankszámlán kívül hogy lehet, lehet-e egyáltalán másikat is hozzáaadni?
Vagy ha nem, mert mondjuk nincs is szükség még egyre, akkor a másik bankomból (ERSTE) simán tudok utalni rá pénzt a forint alapú számlámról?

(#4970) edk- válasza kokokka (#4969) üzenetére


edk-
őstag

Tudsz utalni, ha nem zavar, hogy sokba kerül, mert nemzetközi az utalás.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#4971) evilskati válasza edk- (#4968) üzenetére


evilskati
aktív tag

Köszönöm szépen, érthető!

(#4972) kokokka válasza edk- (#4970) üzenetére


kokokka
őstag

Köszi! Máshogy kérdezem. Van bármilyen módja annak, hogy az ERSTE-n lévő pénzemből a Revolutra tegyek egy összeget úgy, hogy ne vonjon rá költséget? Valahol olvastam de most nem találom, hogy a bankkártyáról utalás vásárlásnak minősül. Vagy félreértettem valamit?

(#4973) hedgehog válasza Joke21 (#4965) üzenetére


hedgehog
senior tag

Melyik kivonaton látszik az exchange out? Nem lehet, hogy hagytad a paypalt váltani?
A Revolut ingyen vált, sosem láttam még ezt az exchange out feliratot benne sehol.

-- aka p3d3str1an

(#4974) gzbotii válasza kokokka (#4972) üzenetére


gzbotii
veterán

Erste számlához van bakkártyád is? Ha igen akkor így: How to top up your Revolut account with a debit or credit card (YT videó)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4975) szuladam válasza kokokka (#4969) üzenetére


szuladam
aktív tag

Szerintem bármilyen a saját neveden lévő kártyáról tudsz top upolni .azaz költség nélkül. Én pl OTP és curve ről szoktam. szóval ha alá rakod a sajat erstes kártyád nem lesz gond.
Az utalást felejtsd el . Ha csak az jön szóba akkor vszeg transferwisezal jobban jársz

[ Szerkesztve ]

(#4976) kokokka


kokokka
őstag

Köszi mindenkinek! Így már világos :)

(#4977) lucky07 válasza szuladam (#4975) üzenetére


lucky07
aktív tag

Szia
Ne haragudj ha zavarlak
Mi ez a Curve ez mire jó?
Fizikai kártya vagy mit tud?
Tudsz segíteni, hogy elmagyarázod nekem?

Előre is köszönöm szépen!

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#4978) gzbotii válasza lucky07 (#4977) üzenetére


gzbotii
veterán

Szia,

Itt egy cikk róla: [link]
Itt a hivatalos support leírása: [link]

Erre meg a topicja: [link] :)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4979) Lizingrider válasza gzbotii (#4978) üzenetére


Lizingrider
csendes tag

Tudnál egy ilyen szép linkgyűjteményt írnia TW-hoz is? KÖSZÖNÖM!

[ Szerkesztve ]

(#4980) gzbotii válasza Lizingrider (#4979) üzenetére


gzbotii
veterán

Összefoglalóra gondolsz? Sajnos Transferwisehoz egyáltalán nem értek, egyszer használatát, es annyi. :B

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4981) Sioxsiana válasza instantwater (#3135) üzenetére


Sioxsiana
újonc

icsek alkalmazással működik! Fentebb olvastam, kb fél órája próbáltam ki és tökéletes :)
(Telenor kártyás feltöltés revoluttal)

[ Szerkesztve ]

(#4982) Zugi


Zugi
aktív tag

Az app-ba belépve most egy ilyen hibajelzést mutat. Jobban örülnék azért ha elmaradoznának ezek az egyéb események, mert amúgy tök jó dolog ez a kártya.

(#4983) RobexX10


RobexX10
aktív tag

Van itt olyan aki átváltott Metal csomagra az 5 új regisztráció utáni opcióval 1 évre? Ilyenkor kártyát is küldenek?

(#4984) D4v3 válasza manokaj (#4963) üzenetére


D4v3
őstag

Miért lett zárolva a számlád?

(#4985) Ezekiell


Ezekiell
veterán

Zárolás tapasztalat:

Revolut accountom kb 1.5 éves, 1-2 külföldi utamon használtam, de kb 3/4 éve semmi. HUF topup lehetősége után elkezdtem napi szinten használni, először 150, majd 200ezer (x2) feltöltéssel. Gyakorlatilag mindent Revoluttal fizettem az elmúlt majdnem 1 hónapban, és most volt költés rendesen.

Ma érkezett be egy jelentősen nagyobb utalás (egy nagyságrenddel nagyobb, mint az eddigi összegek) EURban. Először pending volt a státusz, majd fél óra múlva írt a support, hogy mondjam el legyek szíves, honnan jött a pénz. Elküldtem nekik a kért dokumentumokat (eredetigazolás, tavalyi adóbevallásom), 20 percen belül kész is volt minden, tranzakció státusza teljesítettre váltott, pénz ott van.

Lényeg: lehet h zárolnak gyanúsabb tranzakciók esetén, de gyorsan megoldható a dolog (számlakivonatot bármikor le tudod tölteni a bankodból, adóbevallás a NAVtól, stb), support segítőkész volt.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#4986) ritaus


ritaus
újonc

Zárolás tapasztalat: Haverom kb. egy hónapos accountját tegnap 20ezer forint feltöltésekor zárolták. (Azért ez tényleg nem lehet gyanús összeg, hiába új tag.) Mivel még nem dolgozik, elég volt feltöltenie egy screenshotot a számlatörténetéről, és pár órán belül feloldották.

[ Szerkesztve ]

(#4987) manokaj válasza D4v3 (#4984) üzenetére


manokaj
tag

Az jó kérdés. Kb fél éve van meg, azóta csak ezt használom fizetésre, plusz külföldi számláról szoktam utalni rá.

(#4988) xcsabo válasza Sioxsiana (#4981) üzenetére


xcsabo
senior tag

Ennek mi az értelme? Mármint Magyarországon használni? Pláne olyan app-ban ami elfogad minden magyar kártyát? Csak kérdezem.... Mert nem értem. Van valami előnye ebből a felhasználónak? Ha igen akkor én is áttérek rá. 🤗

(#4989) lucky07


lucky07
aktív tag

Sziasztok
Ha váltani szeretnék prémium csomagra az milyen kötelezdttségekkel jár?

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#4990) gzbotii válasza xcsabo (#4988) üzenetére


gzbotii
veterán

Én igaz erre Curveöt használ(tam, most már Apple Payt) - instant láttam a tranzakciókat. Nem kell várni 2 napot, míg az OTP elkönyveli és megjelenik a netbankban. Az a félelmem, a sok paypassolás közben, hogy egy életunt eladó egy 0-val többet üt be...főleg, ahol a többlet a borravalóba megy.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4991) gzbotii válasza lucky07 (#4989) üzenetére


gzbotii
veterán

Itt van két (nem teljes) leírás hozzá: [link] [link]
Több infóért én zaklatnám az ügyfélszolgálatot.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4992) Tuomas válasza xcsabo (#4988) üzenetére


Tuomas
addikt

Miért, hátrány van belőle?
Én is itthon használok, 3 kártyát, egy revolut fizikait, egy virtuálisat és egy tw kártyát .
Mi az értelme? Hát az hogy nem tudom elveszíteni a rendes bankkártyámat, na meg nem lopják el az adatokat. Vagy ha el is lopják, egy olyan kártyáét lopják el, amin csak pár 10 000 ft van.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#4993) Sioxsiana válasza xcsabo (#4988) üzenetére


Sioxsiana
újonc

Én első sorban külföldi online vásárlások miatt rendeltem a kártyát. Sok mindent rendelek külföldről és rend szerint euroban vagy dollárban fizetek. A saját bankom rengeteget levett a váltások miatt és a későbbi pár napos könyvelésekkel emiatt voltak gondok. Ezzel megoldódott. Havonta egy nagyobb összeget utalok a revolutra, amit apránként vásárolok el, többnyire online. Mivel ezen tartom az úgymond eltapsolható zsozsót, miért is ne tölteném erről a telefont is, ha szükséges? A magyarországi kártyámmal mondhatni gondok vannak. Pl nem lehet tiltani rajta az érintéses fizetést. Egyszer véletlen kifizettem a burger kingben egy csávó kajáját, mert át kellett hajolnom a terminál felett szalvétáért és még ha nem is ért hozzá a kártyám (mellényzsebben volt) akkor is leolvasta. Hetekig bizonygatnom kellett, hogy nem én vásároltam és megalázónak is éreztem az egész procedúrát, hogy küzdök a saját pénzemért. Egyébként én bárhol használom, mert tetszik, hogy nem utólag, napokkal később könyveli az elköltött összeget- tranzakciós díjjal terhelve-, hanem azonnal. Szeretem, mert nem kell figyelgetni a valutát, ha szlovákiába, ausztriába vagy romániába megyünk (évente-fél évente fordul elő 1-1 hétvégén)
Szeretem, mert pillanatok alatt lehet változtatni rajta, hogy engedem-e a lehúzásos fizetést vagy az érintést. Az ingyenes kp felvétről nem is beszélve, bármelyik országban.
Szóval, én úgymond hobbi kártyának használom. A közüzemi számlákhoz, a fizetésem érkezéséhez és esetleg megtakarításhoz/lekötéshez használom csak a magyarországi kártyám. Minden másra ott a revolut.
Sőt, az app rendszerezi a kiadott összegeket, így utólag is visszanézhetem, mikor mire mennyit költöttem.

UI: Az icsekk alkalmazást csak azért töltöttem le, mert a telenor alkalmazáson keresztül nem lehet revoluttal tölteni, csak és kizárólag magyarországi bankok kártyáit lehet ott használni. Az icsekk appal ez megoldva :)

[ Szerkesztve ]

(#4994) Tuomas válasza Sioxsiana (#4993) üzenetére


Tuomas
addikt

+1

We were here

(#4995) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,

Olyan esetben jó választás lehet a revolut, ha évente 1-2 alkalommal megyek külföldre? Pár külföldi rendelés is van évente.
Igényléstől számítva mennyi idő a kártya megérkezése?

(#4996) nutfile válasza lucky07 (#4964) üzenetére


nutfile
aktív tag

ezt így általánosságban nem jelenteném ki, azért függ a telefon típusától (eredeti árától) a biztosítási díj

(#4997) lucky07 válasza nutfile (#4996) üzenetére


lucky07
aktív tag

Huawei mate 20 pro a készülék

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#4998) gzbotii válasza Peter.70 (#4995) üzenetére


gzbotii
veterán

Igen, persze. Alapvetően nincs díja a szolgáltatásnak, ha meghívóval regisztrálsz, akkor az első kártya kiszállítása is díjtalan.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4999) Sioxsiana válasza Peter.70 (#4995) üzenetére


Sioxsiana
újonc

Ha a legegyszerűbb ingyenes mastercard kártyát választod, a legegyszerűbb szállítási móddal, akkor kb 10 nap. Ennyit is írt az app rendeléskor és pontosan ennyi idő alatt ide is ért.

(#5000) Lizingrider válasza Sioxsiana (#4993) üzenetére


Lizingrider
csendes tag

Klassz felsorolása az előnyöknek. Én hozzátenném az általam Magyarországon legnagyobb előnynek tartott lehetőséget: 75.000 Ft ingyenes ATM KP felvétel, korlátlan darabszámmal. Ez abban a gyakori helyzetben jön jól, mikor valahol kiderül, hogy nem lehet kártyával fizetni és gyorsan kell pár ezer Ft KP, ilyenkor a víz kiver, mikor 1000 Ft KP felvételére 775 Ft KP felvételi díjat számít fel a bank. (Pl CIB) Ennek kikerülésére tökéletes, mert egyébként mindenhol kártyával fizetek, így nem nagyon tartok magamnál KP-t és kellemes érzéssel tolom be az ATM-be a Revolut kártyát, ha mégis kéne pár ezef Ft.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.