Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4851) simson51 válasza gzbotii (#4850) üzenetére


simson51
csendes újonc

Az igaz, hogy sokszor hangosabb a negatív, de ő a hátrányaira kérdezett rá.
Illetve a fizetése nagy részével szerette volna használni amire egyátalán nem alkalmas, ezért ugrottunk páran.

Szerintem az összefoglalóba is bele lehetne írni, a sok valóban pozitív dolog mellé, hogy nagy összegek tárolására nem alkalmas, főleg a betétbiztosítás hiánya miatt (amit a revolut szeret mindig összemosni az europai banki licenszükkel)

(#4852) hedgehog válasza simson51 (#4851) üzenetére


hedgehog
senior tag

Egyébként múltkor láttam egy reddit topikot, amiben a legtöbb kommentelő egyetértett abban, hogy azért mivel a Revolut pénzügyi szolgáltató, és nem bank, emiatt nem tudja a pénzed kihelyezni bárhová, hanem zárt számlákon tárolja a Lloyds és hasonló bankokban.
Amiből az esetleges csőd esetén először minket usereket fizetnének ki. Szóval annyira talán mégse vészes a helyzet.

-- aka p3d3str1an

(#4853) nutfile válasza rongaucho (#4813) üzenetére


nutfile
aktív tag

a tegnapi MC-s problémáktól függetlenül, én eddig 2 különböző erste-s atm-ből 6 próbálkozára 0 alkalommal tudtam pénzt kivenni a revolut kártyámmal.
szerintem az erste valahogy tiltja.

(#4854) Oliverda válasza nutfile (#4853) üzenetére


Oliverda
félisten

A prepaid kártyákat tilthatja.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4855) mecsek20


mecsek20
tag

sziasztok, ha meghozza a postás a kártyát alá kell írni valamit vagy bedobja a postaládába? Még mindig nem jött meg a május 25-én rendelt kártya :(

(#4856) gzbotii válasza mecsek20 (#4855) üzenetére


gzbotii
veterán

Postaládába bedobják.
Írj az ügyfélszolgálatnak vagy érdeklődj a postánál.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4857) mecsek20 válasza gzbotii (#4856) üzenetére


mecsek20
tag

köszi. most hívtam a postát, ha nincs hozzá valamilyen tracking number akkor nem tudnak mondani semmit. valószínüleg kukázták. :(

(#4858) Mr.Csizmás válasza mecsek20 (#4857) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

same here, csak curve-al. 29-e óta semmi.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4859) simson51 válasza hedgehog (#4852) üzenetére


simson51
csendes újonc

Azért ennél jóval bizonytalanabb. UK szabályozás szerint elkülönítve kell tárolni az ilyen bank licensz nélküli elektronikus pénzszervezeteknek a pénzt. Na most ha így is tárolják a Lloydsnál ez kb nulla biztosítás. Nem véd az ellen ha egy alkalmazott lelép a pénzzel, nem véd az ellen ha a revolut fogja magát és eltünteti azt, nem véd ha technikai hiba csúszik a rendszerbe stb...
Ezek ellen csak a betétbiztosítás véd. Az pedig csak litvániában van sehol máshol! Erről persze nem kommunikálnak egyenes gerinccel, átláthatóan hanem direkt úgy fogalmaznak, hogy "ha lesz licenszünk akkor biztosítva lesz a pénzed". Csak hogy ezt hívják félrevezetésnek, megtévesztésnek mert nem akkor lesz ha megkapják a licenszt, hanem ha megkapják ÉS az EU bevezeti a szabályozást erre. (ami nem a következő 2-3 évben lesz...)

Mellesleg, aki kicsit is utánaolvas a revolutnak (nyilván a userek 99%-a nem teszi) a világsajtóban láthatja, hogy elég problémás az egész cég. Kezdve a pénzmosásos botránytól, a dolgozók kizsigerelésén át, volt munkatársak kiszivárogtatásai, szabályszegési eljárásokig minden van a nyakukon. Itthon kb. semmi nincs ezekről a médiában, csak a megkapó marketing amit valóban jól csinálnak. Pedig nem játékpénzről van szó igazán mindenki utánanézhetne a dolgoknak.

Vannak előnyei, lehet használni, de csak kellő ismerettel, mert nem minden arany ami fénylik.

(#4860) hedgehog válasza simson51 (#4859) üzenetére


hedgehog
senior tag

ha már félrevezetés, akkor:
- pénzmosásos botrány: tavaly nyáron volt 2-3 hónap, amíg nem volt elég szigorú az algoritmus, ami a zárolásokat végezte, ezért "előfordulhatott pénzmosás". Vagyis nem ők mostak pénzt stb., hanem pont az a (ebben a fórumban közutálatnak örvendő) zárolási procedúra gyengesége miatt mások, rajtuk keresztül, talán.

- volt munkatársak kiszivárogtatásai: igen, köcsög hajcsár a főnök, de hol érdekli ez a felhasználókat? Steve Jobs is köcsög volt, mégis hogy szereti mindenki az Apple termékeket...

- szabályszegési eljárások: na erről viszont még én nem hallottam, citation needed plx.

Persze ez nem jelenti azt, hogy én merném fő bankszámlának használni... nekem van rendes bankszámlám, amiről töltöm a Revolutot, és a Revot használom vásárlásra
A bankszámlám gyakorlatilag ingyenes, mert érkezik rá annyi utalás havonta hogy az alapdíjat elengedjék, utalni meg nem szoktam róla, mert azt is a Revoluttal csinálom ha muszáj.
(de ha nincs elég beérkező utalás, akkor lehet nyitni Digitális bankszámlát a GránitBanknál, ott csak az éves 1400 Ft körüli kártyadíjat kell kiköhögni, és azzal is lehet tölteni a Revot, de ez már még offtopikabb mint az egész fenti eszmefuttatás)

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#4861) Tuomas válasza simson51 (#4859) üzenetére


Tuomas
addikt

"Kezdve a pénzmosásos botránytól,..."
Ami a nem megfelelő ellenőrziés miatt volt. Most szigorítottak, azóta pedig az a baj, hogy miért ilyen szigorú.

"...dolgozók kizsigerelésén át, volt munkatársak kiszivárogtatásai, szabályszegési eljárásokig minden van a nyakukon."
Kb nem érdekel, hogy hogy bánnak a dolgozóikkal, annyit hallottam én személy szerint erről, hogy toborzásos alapon kapnak juttatást vagy mi a szösz, és ez nem mindenkinek tetszik, meg hogy nagy emiatt a fluktuáció.

Egy dologról nem olvastam sehol, hogy bárkinek is eltűnt volna a pénze.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#4862) KTU válasza Tuomas (#4861) üzenetére


KTU
addikt

Ne má! ;]

Mindjárt jönnek a Revolut károsultak.
:U

Aki meg 1db Revolut kártyával megy GB-be vagy akárhova,
meg is érdemli. :U

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#4863) bg24 válasza KTU (#4862) üzenetére


bg24
csendes újonc

Na, Nyilván legyen nálad tartalék kártya, de lehoztam egy másfél hetes New York-ot és pár hét Lengyelországot egy revolut visával. Pénz felvételtől metró jegyig-uberig.

(#4864) anadroid válasza mecsek20 (#4855) üzenetére


anadroid
senior tag

Nekem a november végén rendelt kártyám valamikor január közepe után jött meg, úgyhogy nyugi.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#4865) streng válasza KTU (#4862) üzenetére


streng
csendes tag

Hát igen. Nehéz az élet. Lassan azon gondolkozom, ha legközelebb valaki azt mondja rossz a Revolut ráhagyom. Ne használd, nem való mindenkinek! :) Most miért nekünk elégedett felhasználóknak kell meggyőzni, hogy ez egy igen jó szolgáltatás. Rengeteg előnnyel, mindent ingyen bizonyos határokon belül, sorolni is nehéz. Magyar bankok, azok alkalmazásai, árai sehol nincsenek ehhez képest. Viszont igen ez Fintech vagyis új szolgáltatás, bizonyos hátrányokkal. El kell dönteni szükséged van-e rá. Kisebb problémák mindenhol előfordulnak. De a pénz mindig meglesz.
Egyébként a tiltások elég furák, mindig kiderül a háttérben valami turpisság, ami miatt jogos volt. El kell olvasni a feltételeket, ésszerűen kell használni, nem trükközésre, visszaélésre játszani.

Én 2 éve használom, több millió forint ment át rajta, és milliós nagyságrendet tárolok rajta most is. Egyszer sem tiltottak, ellenőriztek.
Az elektronikus pénzforgalom ilyen, vannak gondok bármelyik résztvevőnél és köztes résztvevők miatt is. Majd megoldódnak. Bankoknál is pont ez megy. Ja, Revolut pl. 7 nap után törli a befoglalt összeget, ha a kereskedő nem hívja le. Magyar bankoknál ez 30 nap, nekem meg abban áll a pénzem, mert hibásan terhelt valaki sima bankkártyámra, Volt hogy szálloda deposit-ját csak 30 nap múlva kaptam vissza több 100e Ft-t. R-nél ilyen pl. nem fordulhatna elő. Igen, ezek bosszantóak, de le van írva ilyen a rendszer elfogadom és használom is a magyar bankokat is és Revolut-ot is. Mindegyiket arra amire van és ami az előnye. Revolutnál pl.: instant payment az ismerősöknek, na ugye a hazai bankrendszernek azt sem sikerül bevezetni... még...

Szóval használd nyugodtan, vagy ne! ;-)

/KTU nem neked szántam, csak arra válaszoltam, éreztem az iróniát, pont azért írtam én is

[ Szerkesztve ]

(#4866) mecsek20 válasza anadroid (#4864) üzenetére


mecsek20
tag

köszi a biztatást :)
várok... várok... mást nem nagyon tehetek, az ingyenes cserekártya 27-én jönne meg, ha expressz kérném már keddre itt lenne, de az 4500 HUF. 24-én nyaralni megyek, ha nem jön meg addig, akkor a pénzt ingyen áttolom a monese számlámra, ahhoz legalább van apple pay is ...
Egyébként curve sem jött meg, igaz azt pár nappal később rendeltem meg.

(#4867) fulopmartin válasza streng (#4310) üzenetére


fulopmartin
csendes tag

A héten jött meg a kártya.
A Fülöp Martinból Martin Fueloep lett.

"Unlimited continues means no game over. Game is only over when you make it over."

(#4868) Mr.Csizmás válasza fulopmartin (#4867) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

az útleveled alsó sorában is így van, xy nemzetközi szabvány hivatalos névátírásról.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4869) RBJ


RBJ
addikt

A standard kártya érintős is?
Igaza volt valakinek. Nem kell türelmetlennek lenni.
Én ma kaptam egy ingyenes lehetőséget pár hét után a standard kártya igénylésre. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#4870) Lizingrider válasza RBJ (#4869) üzenetére


Lizingrider
csendes tag

Igen, a standard kártya is érintős!

(#4871) betyarr


betyarr
veterán

tegnap feltoltam 220k-t revolutra két összegben (70k majd 150k).nem "szólt" semmit érte az app :N

(#4872) kdam


kdam
csendes tag

Sziasztok!

A letiltásos sztorik sorában álljon itt a mai tapasztalatunk:

Egy hónapja létrehozott account, azóta megjött a fizikai kártya aktiválva nem volt a 3500 Ft volt rajta csak. Egyelőre semmire nem volt még használva. Ma payment linken keresztül elfogadott összeg (4000 Ft) után a fiók korlátozva lett, fel kell tölteni az igazoló dokumentumokat. Számomra új dolog volt, hogy nem csak munkabér igazolást fogadnak el, hanem akár (ajándékként kapott pénzről) bankszámlakivonatot is.

Én már lassan egy éve regisztráltam nálam ilyen korlátozás még nem volt, de olvasva a ti tapasztalataitokat is most már mindig ott motoszkál a fejemben, hogy vajon majd engem akkor fognak korlátozni amikor épp nyaraláson szükségem lesz rá?

(#4873) Slowiee


Slowiee
újonc

Na de a korlátozás még mindig a feltöltésre vonatkozik, nem? A kp felvétel és a kártyás/netes fizetések működnek zárolás után is.

Vagy van ilyen eset is, amikor teljesen zárolják, amíg nem lesznek feltöltve az igazolások? Mert az tényleg igen cinkes lehet egy nyaraláson...

(én új vagyok - leszek, mert még nem jött meg a kártya - de rendeltem egy curve kártyát is, azt hiszem az alatt fogom használni, ha külföldre megyek)

[ Szerkesztve ]

(#4874) kdam válasza Slowiee (#4873) üzenetére


kdam
csendes tag

Ezt még nem tudjuk, mert ez a kártya azóta sem volt használva, tudom illett volna már legalább egyszer használni, de feltételezem hogy a most rajta lévő összeg elkölthető.

(#4875) streng válasza fulopmartin (#4867) üzenetére


streng
csendes tag

Kösz a visszajelzést, rákérdezek.
A következő hozzászóláshoz: az útleveledben hogy van?
Ez tényleg elfogadott nálunk, mert ha igen, nem nagyon lesz mit tenni...

(#4876) Slowiee válasza kdam (#4874) üzenetére


Slowiee
újonc

ha el lehet költeni, akkor azért ez nem annyira gáz, mert a zárolás nyilván még előtte kiderül, amikor feltöltöd, átváltod a pénz.

(#4877) Mr.Csizmás válasza streng (#4875) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ö -> oe, á-ból meg simán a lett, elővettem a fiókból. (ez a két ékezetes betű van csak a nevemben)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4878) KTU válasza kdam (#4872) üzenetére


KTU
addikt

Ha még nem volt "használatban" a kártya hogy hoztál létre fizetési linket?
Szerintem ez a funkció még nem működhet nálad.

Vagy linkel küldtek pénzt neked. OK
De ennek meg logikusan feltétele hogy valamit ki kellett volna fizetned a kártyával, hogy linken pénzt kapj.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#4879) fulopmartin válasza streng (#4875) üzenetére


fulopmartin
csendes tag

Jelenleg érvényes útlevél hiányában nem tudom megmondani.
Viszont a regisztrációhoz is használt személyi igazolványom MRZ részén (hátul lent fehér mező) is ilyen karakter cserével van feltüntetve.

"Unlimited continues means no game over. Game is only over when you make it over."

(#4880) Gergo_R6


Gergo_R6
csendes tag

Üdv.

A zárolást illetve korlátozást honnan veszem észre? Nem tudom a revolutot feltölteni? Akiktől dokumentumokat kértek azok a dokumentumokat az applikáción keresztül küldték be vagy email-ben? Hogy működik ez?

Aki kapott ilyen "átvilágítást" leirhatná a folyamatot.

Köszi

(#4881) Mr.Csizmás válasza Gergo_R6 (#4880) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

inkább nehéz nem észrevenni, appban kiszürkül pár opció, feldob figyelmeztetést, a telefonon is az értesítéseknél, illetves sms és emailben is.

appon belül kell beküldeni. (amúgy összefoglalót érdemes végigolvasni)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4882) Gergo_R6 válasza Mr.Csizmás (#4881) üzenetére


Gergo_R6
csendes tag

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#4883) KTU válasza streng (#4865) üzenetére


KTU
addikt

Jól vetted le. :)
Családban 5 db Revolut kártya van, kb. másfél éve használjuk tényleg nap mint nap, jó pár hasznos ingyenes funkcióját.

Ajánlottam ismerősöknek, tényleg nem való mindenkinek!
van aki ráérez, van aki azt várja mint amit egy klasszikus bank nyújt, sőt ....., persze ingyé .....
Problémák előfordulnak mindenhol, még a klasszikus bankoknál is, lásd akár CIB, de ahogy olvasom máshol is.
.......és nyújtsak örök "support"-ot mivel én ajánlottam, ...
mert kicsit utána olvasni, :(

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#4884) kdam válasza KTU (#4878) üzenetére


kdam
csendes tag

Értem én hogy valamilyen szinten logikus, hogy mielőtt payment linken kapok pénzt költsek is valamit, elvégre az az egyik marketing elem hogy könnyen megoszthatjátok ismerősökkel a számlákat. De ha például előre kell összedobni a pénzt, mert az adott számlán nincs is annyi amennyit az eladó szeretne levonni? Vagy X készpénzzel fizetett Y pedig revoluton elutalta a részét? stb.

Mindenesetre megértem a korlátozást, nem nagy probléma ez most, megoldjuk majd, de úgy érzem a tavalyi botrány miatt túl "biztosították" magukat ezzel az algoritmussal. Egyszerűbbnek látnám, ha regisztrációnál nem csak személyit kérnének hanem alaposabban beazonosítanák a felhasználókat és nem lenne ez a kétség az új/régi felhasználókban.

(#4885) lehella válasza kdam (#4884) üzenetére


lehella
senior tag

Sziasztok,
Vâltanék pénzt forintról euróba, feltűnt hogy mekkora különbség van egyik irânyból a másikba. HUF-EUR irányban 326.8 míg EUR-HUF irânyban 319.6-ba kerül. Hogy lehet ekkora a különbség, ekkora eltérés van a bankközi ârfolyamon is?

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#4886) brainticket válasza lehella (#4885) üzenetére


brainticket
aktív tag

Hétvégi felár

(#4887) UberMutant válasza lehella (#4885) üzenetére


UberMutant
őstag

hétvégén ne válts

(#4888) nafikra


nafikra
tag

sziasztok.

egy olyan kérdésem van, hogy lehetséges-e pénzfelvétel vagy vásárlás egy afriaki országban ha a telefon itt marad magyarországon? ha kiveszem a helyalapú biztonságot az appban akkor minden probléma nélkül sikerülhet?

előre is köszi

(#4889) brainticket válasza nafikra (#4888) üzenetére


brainticket
aktív tag

Igen

(#4890) lehella válasza brainticket (#4886) üzenetére


lehella
senior tag

Tényleg, erre nem gondoltam :) Köszönöm a pontosítást.

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#4891) lucky07


lucky07
aktív tag

Sziasztok
Az lenne a kérdésem hogy 1-2000ft-ot miért nem tudok rá tölteni miért csak 3500 a kezdő?

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#4892) 8zabi válasza lucky07 (#4891) üzenetére


8zabi
őstag

euróból is 10 a minimum, így forintból 3500 lett

(#4893) lucky07 válasza 8zabi (#4892) üzenetére


lucky07
aktív tag

Rendben értem köszönöm.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#4894) byronk


byronk
csendes tag

Sziasztok.
Amennyiben eurot szeretnék felvenni külföldön és nekem csak forint számlám van rajta, az lehetséges? Van valami plusz költsége? Vagy hozzak létre euro számlát? Valamint itthon75 ezer forintig ingyenes, eurot pedig 200-ig vehetek fel ingyen külföldön?

(#4895) byronk


byronk
csendes tag

Szóval 200 euroig lehet ingyen külföldön felvenni vagy 200 fontnak megfelelő euroig?

(#4896) MasterMark válasza byronk (#4895) üzenetére


MasterMark
titán

75 ezer forintig tudsz felvenni, mindegy miből.

Switch Tax

(#4897) betyarr


betyarr
veterán

a revolut jelenleg 319,60 huf-ért váltaná az eurót.gondolom még erre jön rá a 2% hétvégi felár,ugye?

(#4898) ServerWorks válasza betyarr (#4897) üzenetére


ServerWorks
tag

Nem

(#4899) narumon


narumon
őstag

Sziasztok!

Pénzfizetést szeretnék kérni egy külföldi ismerőstől, de hiába megyek az appban, hogy Fizetések - Kérés - Fizetési hivatkozás amikor rámegyek, hogy oké akkor azt írja, hogy pénzkérés sikertelen. Mi a gond? Máshogy kell csinálni?

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#4900) dptrsk válasza narumon (#4899) üzenetére


dptrsk
addikt

fizettél chippel egy boltban?
ezt le is könyvelték már?
50 fontnál többet töltöttél fel már a számládra?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.