Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3601) Oliverda válasza Blackc0de (#3600) üzenetére


Oliverda
félisten

Akinek már van korábbról accountja, az nem biztos, hogy tudja használni az ajánlást, de legalábbis az ügyfélszolgálatot kell hozzá megkeresni, például a chaten keresztül.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3604) laca891 válasza Blackc0de (#3600) üzenetére


laca891
aktív tag

A promo kód mihez kell?
Valamint a fizikai kártyával lehet fizetni a magyar boltokban is?

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#3606) gzbotii válasza laca891 (#3604) üzenetére


gzbotii
veterán

Igen.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3607) ServerWorks


ServerWorks
tag

Mi a különbség a MC illetve a Visa Revolut kártyák kondíciói között?

(#3608) kdam válasza Tuomas (#3598) üzenetére


kdam
csendes tag

Ezzel egyet tudok érteni, nekem is hasonló megfontolásból van Revolut-om. Van pár bank itthon akik mintha az őskorban élnének user experience téren, de talán valamelyest megbízhatóbbak(még) mint az új bankok vagy finetech cégek.

(#3609) Oliverda válasza ServerWorks (#3607) üzenetére


Oliverda
félisten

Semmi.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3610) xcsabo


xcsabo
senior tag

Tegnap vásároltam Svájcban egy múzeum shopban. A revolut az euró zsebből vonta le, holott volt feltoltott chf zseb is. Fura egy picit. Otthon a Ft zsebből vont rendesen.

(#3611) Bavid válasza xcsabo (#3610) üzenetére


Bavid
senior tag

Két lehetséges magyarázatot is el tudok képzelni:
1) nem volt elég CHF a kártyádon
2) fizetéskor sok terminál megkérdezi hogy melyik pénznemben vonja le, lehet hogy EUR-ra nyomott az eladó.

(#3612) Andralin válasza xcsabo (#3610) üzenetére


Andralin
aktív tag

Ilyenkor az elfogadó szokott lenni a bűnös.
Az elfogadó bank felismerte, hogy külföldi kártyád van és ők szoktak terhelni automatikusan EUR-ra váltva a saját lehúzosabb árfolyamukkal átszámolva. Tehát ilyenkor a Revoluthoz már EUR terhelési igény fut be.

Érdekes, mert saját tapasztalataim szerint Svájcban a legtöbb terminálon ilyenkor a PIN beírás előtt a POS terminál rákérdez, hogy engeded-e, hogy az elfogadó váltson neked vagy a saját bankodra hagyod a váltást és CHF-ben kéred a terhelést.
De ha a POS nem is kérdez rá, akkor a kezelőnek illene megkérdezzen téged, miben terhelhetnek. Ha ezt nem tették meg, akkor téged simán lehúztak.

(#3613) horrortown


horrortown
csendes tag

Sziasztok!

Láttam, hogy van a Revolutnak biztosítása utazásokhoz. Látom is ezt az alkalmazásban, hogy van ilyen lehetőség, de azt nem, hogy hol tudom megkötni vagy igényelni. Vagy ez automatikusan aktiválódik amikor elhagyom az országot?

(#3614) MADcat


MADcat
MODERÁTOR

Az első fizikai kártya díja ingyenes? Már egy éve reggeltem de nem használtam még.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#3615) xcsabo válasza Bavid (#3611) üzenetére


xcsabo
senior tag

Valszeg a terminál lehetett. Az asszony fizetett nem voltam ott, de chf volt rajta bőven.

(#3616) gzbotii válasza MADcat (#3614) üzenetére


gzbotii
veterán

A kártya ingyenes, nincs semmilyen költsége. A kiszállításért kell fizetni

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3617) MADcat válasza gzbotii (#3616) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Erről hol van valami leírás?

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#3618) Ezekiell válasza MADcat (#3617) üzenetére


Ezekiell
veterán

Amikor rendeled a kártyát a "Cards" fülön, akkor ott írja.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#3619) szuladam válasza MADcat (#3617) üzenetére


szuladam
aktív tag

Illetve a rev help and support oldalán és a Revolut blogon minden infó le van írva

(#3620) Reinkz


Reinkz
senior tag

Sziasztok,

Jövő félévben Erasmus-ra megyek és euro-ban fog jönni az ösztöndíj, így az első lépés egy deviza számla megnyitása lenne.

Elképzelhető lenne, hogy revolutra kapjam meg a pénzt?, ha meg adom az eu-s számla local adataid meg fogom kapni?

valaki kap rá fizetést euroban működik?

(#3621) Gazsika78


Gazsika78
csendes tag

Sziasztok!!!
Megérkezett a REVOLUT forint feltőltés! :DD

(#3622) bugalaszlo


bugalaszlo
csendes tag

Sziasztok,

vettem 2 hónapja egy huawei mate 20 prot. Első fellelkesülésemben kötöttem rá revoluton biztosítást. A készüléket eladtam és nem találom, hogy hol tudnám lemondani a biztosítást... Véletlen sem szeretném fizetni...Mit tudok tenni?

köszi!

LACI

www.bugalaszlo.hu

(#3623) ServerWorks válasza Gazsika78 (#3621) üzenetére


ServerWorks
tag

Ez miért ujdonság itt?

(#3624) szabi__memo válasza Gazsika78 (#3621) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

2 napja. Jó reggelt

(#3625) balhmm


balhmm
tag

beraktam pár napja a revolut kártyámat ebay mellé. Ment is jól. De ma vásároltam vele és kiírta az ebay, hogy valamiért nem sikerült a vásárlás, de a revolut levette a pénzt. Mit tegyek? Ez gyakori?

(#3626) brainticket válasza balhmm (#3625) üzenetére


brainticket
aktív tag

nekem azért nem ment a napokban ebay-el mert más címen rendeltem mint a revolut-os kártya címem, úgy tűnik ellenőrzik mert amint átírtam utána ment.

(#3627) dosaa


dosaa
csendes tag

Sziasztok!
Most hogy lett HUF lehetőség a revolutnál gondoltam beállítoma Garmin pay-t az órámon (FR645).
Megadtam minden adatot és azt írja: "Ez a ban még nem vesz részt a Garmin Pay szolgáltatásban".

Mi lehet a gond? Köszönöm

(#3628) gzbotii válasza Reinkz (#3620) üzenetére


gzbotii
veterán

Akkor lehetséges, ha a tanintézet/alapítvány hajlandó UK számlaszámra utalni...mivel jelenleg csak az van.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3629) MasterMark válasza dosaa (#3627) üzenetére


MasterMark
titán

"Ez a ban még nem vesz részt a Garmin Pay szolgáltatásban"

Switch Tax

(#3630) gzbotii válasza dosaa (#3627) üzenetére


gzbotii
veterán

MC vagy Visa kártya? Keress vissza, írták itt páran, hogy MasterCarddal működhet, Visával bizonytalan.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3631) dosaa válasza MasterMark (#3629) üzenetére


dosaa
csendes tag

bocsánat, "Ez a bank még nem vesz részt a Garmin Pay szolgáltatásban "

(#3632) dosaa válasza gzbotii (#3630) üzenetére


dosaa
csendes tag

Mastercard kártya

(#3633) MasterMark válasza dosaa (#3631) üzenetére


MasterMark
titán

Pont ezért nem megy.

Switch Tax

(#3634) dosaa válasza MasterMark (#3633) üzenetére


dosaa
csendes tag

de a Revolut támogatott bank a lista szerint...

(#3635) MasterMark válasza dosaa (#3634) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor írj a garmin akármi supportjának. Ez nem Revolut probléma.

Switch Tax

(#3636) Gazsika78 válasza szabi__memo (#3624) üzenetére


Gazsika78
csendes tag

Én csak a mai frissétés után vettem észre.😊

(#3637) balhmm válasza brainticket (#3626) üzenetére


balhmm
tag

átírtam a címet is, de nem segített.. Csak kérdés mi a gond, mert ez így messze van a megbízhatótól...

(#3638) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,
Revolutnál mitől függ hogy egy olyan országban, ahol nincs EUR, a helyi valutát EUR-ból, USD-ból, vagy GPB-ből konvertálja át? Esetleg HUF-ból?

[ Szerkesztve ]

(#3639) Tuomas


Tuomas
addikt

Ma akartam vonatjegyet venni a mávos alkalmazással (vonatinfó), amihez a revolut virtuális kártyám van társtársítva, de kétszeri próbálkozásra sem sikerült, valami hibakódot írt ki az alkalmazás.
A revolutról viszont levonta a pénzt mindkétszer, az egyiket már sztornózta is, gondolom a másikat is fogja majd. Csak az a kérdésem, hogy szerintetek ez a mávos alkalmazás hibája, nem a revoluté, mert az összeget ráterhelte az egyenlegemre?!

We were here

(#3640) vnorbi


vnorbi
aktív tag

Tegnap regisztráltam, ma töltöttem fel pénzt, kértem virtuális kártyát, amit ki is próbáltam egy 1 forintos vásárlással (webkincstár). Az első két próbát visszadobta bármiféle értelmes hibaüzenet nélkül, pedig szerintem jól adtam meg az adatokat. Aztán az appban végignyomkodtam mindent (freeze, unfreeze, unblock cvv és állítottam be limitet is). Így a harmadik próba sikeres lett.

Én csináltam valamit, amitől a kártya "aktiválódott"? Csak simán el kellett telni valamennyi időnek a kártya legenerálása és a használhatósága között? Esetleg a kártya ennyire instabil, hogy háromból kétszer elutasítja az elfogadó?

(#3641) gzbotii válasza Peter.70 (#3638) üzenetére


gzbotii
veterán

[link] - lásd
(2) Először mindig a terhelés pénznemében próbál terhelni, aztán az accountod "fő devizájában". Viszont nem osztja szét a terhelést, több deviza között. Tehát ha van 100 USD és 500 EUR a számláidon, és érkezik 200 USD terhelés, akkor mindet az EUR számlára terheli.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3642) blod001


blod001
tag

Úgy tudom, hogy júniustól elérhető lesz az Apple Pay Revolut-os kártyával, van valakinek bármi infója, hogy ez Magyaroszágra is vonatkozik?

(#3643) MasterMark válasza blod001 (#3642) üzenetére


MasterMark
titán

Switch Tax

(#3644) Oliverda válasza MasterMark (#3643) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez már nem releváns, mert amikor ezt bejelentették, még nem volt itthon hivatalosan Apple Pay, ezért nem rakhatták fel a slide-ra Magyarországot.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3645) MasterMark válasza Oliverda (#3644) üzenetére


MasterMark
titán

Ettől még aktuális, mivel ide ígérték. Ettől még én is remélem, hogy így már nincs akadálya, hogy itthon is legyen Apple Pay Revolut-ra is.

Switch Tax

(#3646) Bavid


Bavid
senior tag

Sziasztok, St. Luciara utazok jövőhéten és ott a fizetőeszköz Eastern Caribbean dollar. Revolutban ezt a pénznemet nem találtam, ez azt jelenti akkor, hogy nem is fogok tudni ott a Revolut kártyámmal fizetni?

(#3647) ServerWorks válasza Bavid (#3646) üzenetére


ServerWorks
tag

dehogyisnem :))

(#3648) gzbotii válasza Bavid (#3646) üzenetére


gzbotii
veterán

De tudod, euró vagy dollárból vagy bármi másból konvertál a Revolut. Lásd 7 hozászolással ezelőtt mit linkeltem.
Azért arra figyelj, hog ez prepaid kártya, nem debit, szóval lehet olyan hely, ahol nem fogadják el, ne csak erre alapoz.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3649) hedgehog válasza gzbotii (#3641) üzenetére


hedgehog
senior tag

Terhelés pénzneme vagy alapdeviza (nálunk pár hete HUF) vagy legmagasabb egyenlegű pénznem. Ez a sorrend.
(csak kiegészítettem az utolsó lépéssel)

Tuomas: én rendszeresen vásárolok vonatjegyet, nem szokott gond lenni, szóval inkább átmeneti simplepay probléma lehetett.

-- aka p3d3str1an

(#3650) balhmm válasza Tuomas (#3639) üzenetére


balhmm
tag

Nekem ma ez történt ebayes vásárlással.. közben szerencsére nekem is jóvá lett írva az összeg.. lehet valami gond van a rendszerrel.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.