Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4301) gzbotii válasza szuladam (#4297) üzenetére


gzbotii
veterán

Így van. Írta itt valaki, hogy ezért lakcímet változtatott, aztán meg zárolták...supportnak kellett magyarázkodni, hogy ez miért is, aztán visszaállították az iratok szerinti címet.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4302) gzbotii válasza Aryes (#4298) üzenetére


gzbotii
veterán

Nincs ilyen funkció az appban jelenleg.

A cikk tényleg fura, szombaton még ment a link...keresnem kell másik olyan cikket, ahol nem írnak répamarhaságot, tárgytalan és up-to-date.

Ha valaki tud ilyet, várom a tippeket :R

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4303) gzbotii válasza Aryes (#4300) üzenetére


gzbotii
veterán

Ugyan úgy nem megy a link.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4304) Zugi válasza szuladam (#4294) üzenetére


Zugi
aktív tag

Köszönöm mindenkinek az itt kapott segítséget!

Nos a regisztrációm sajnos nem volt zökkenőmentes. A promo linkkel gondom volt, így kifizettem a kártyadíjat, de megpróbálkozva a visszaigénylésével a segítségetekkel végre eljutottam chaten egy élő supportoshoz is, ami azért így egyszerű kezdő userként nem volt egyszerű. Alapból csak a Rita robot küldözgeti a dolgait, majd a "live agent" beírása után várnom is kellett 2 órát mire személyesen is válaszoltak. Este hiába küldtem el a hivatkozott linket nekik, amire kattintva kezdtem a regisztrációt, valamint közben kapott másik jó linket is, a supportos visszautasította a refund kérésemet.

Azután ma reggel arra ébredtem, hogy a chat ablakban egy másik nevű supportos jelentkezett be azzal a szöveggel, hogy jó híre van, visszakapom a delivery fee-t :) És valóban, már a számlámon is volt! :) Szóval végül így siker történet lett a vége, úgyhogy most öröm van :)
Egyébként ha ilyen promo linkekkel operálnak, akkor eleve nem értettem mit akadékoskodnak annak, aki így hozzájuk fordul, mert ott nyilvánvaló, hogy csak valami technikai gebasz lehetett a regisztráció során, a szándéka megvolt. Na de a lényeg, hogy megoldódott és most pláne nagy örömmel fogom használni a kártyát ha majd megkérkezik!

(#4305) Aryes válasza gzbotii (#4303) üzenetére


Aryes
nagyúr

Akkor 1:1. :D
A cikk szövegéből a fontosabb részeket lehetne idézni egy blogbejegyzésbe.
Egyáltalán nem is lehet NFC-s fizetésre használni? Vagy kell hozzá mondjuk az OTP appja? Olcsóbb alternatíva nincs?

(#4306) gzbotii válasza Aryes (#4305) üzenetére


gzbotii
veterán

Egyáltalán nincs ilyen funkció.
Mire gondolsz, olcsóbb alternatíva alatt?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4307) vtechun válasza vtechun (#4150) üzenetére


vtechun
veterán

azóta is működik szépen (persze angol címmel), már tankoltam is, PIN kódot sem kért, pedig k fölött volt.

(#4308) streng válasza Aryes (#4305) üzenetére


streng
csendes tag

Revolut telefon/egyéb eszköz NFC fizetés:

Magyarországon nem elérhető sem az Apple Pay, sem a Google Pay hivatalosan Revolut kértyával. Új regisztrálóknak meg főleg, régieket is kidobják/kidobták Apple Pay-ből, GPay még talpon a régieknek, de én nem trükköznék ezentúl azzal sem, mert ott még az appot sem lehet feltenni hivatalos legális forrásból magyar felhasználónak.

Ami megy Mastercard-al. (virtális is)
- Garmin Pay - nincs hivatalos infó a Garminnál, de megy
- Fitbit Pay - fitbit oldalán fent van Magyarország Revoluttal

A Revolutnak nincs native androidos fizetés megoldása az appból.

[ Szerkesztve ]

(#4309) fulopmartin válasza streng (#4178) üzenetére


fulopmartin
csendes tag

Nekem még nem érkezett meg a fizikai kártya, de a profilomban a Fülöp-ből Fueloep lett.

"Unlimited continues means no game over. Game is only over when you make it over."

(#4310) streng válasza fulopmartin (#4309) üzenetére


streng
csendes tag

Kösz az infót, majd írd meg ha nem felejted el hogy mit lett a fizikain.

(#4311) Aryes válasza gzbotii (#4306) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az otp simple-nél olcsóbb megoldásra gondoltam.

(#4312) Aryes válasza streng (#4308) üzenetére


Aryes
nagyúr

Köszi az infót!

(#4313) gzbotii válasza Aryes (#4311) üzenetére


gzbotii
veterán

Gránit meg a Magnet bankanak van ilyen mobil appja még (amiről tudok).
Illetve ha OTP-s vagy és van iPhoneod, akkor Apple Pay már elérhető.

De ez már nagyon off itt, van Fintech topik

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4314) Aryes válasza gzbotii (#4313) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem off, mert kimondottan az érdekel, hogy a Revolut számlát tudom-e fizikai kártya nélkül, NFC-s telefonnal használni fizetésre, anélkül, hogy valamelyik hazai bankot gazdagítanám az appja használatával.

(#4315) gzbotii válasza Aryes (#4314) üzenetére


gzbotii
veterán

Mint írtuk nincs jelenleg. (Még) Apple Pay sem megy hivatalosan, GPayről meg semmilyen infó nincs jelenleg.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4316) hedgehog válasza Aryes (#4311) üzenetére


hedgehog
senior tag

mi olcsóbb a simple ingyenességénél?

-- aka p3d3str1an

(#4317) t2g válasza gzbotii (#4315) üzenetére


t2g
csendes tag

A simple alá nem lehet berakni a Revolut fizikai/virtuálisat és úgy NFCzni?

(#4318) bandus


bandus
veterán

szeretnék kp-t felvenni grúziában, a helyi pénznemben (lari). ha feltöltöm a revolut accountomat a saját bankkártyámmal, utána át kell még váltanom euro-ba, lariba, vagy hagyhatom a feltöltött pénzt a huf accountomon és így is fogok tudni kp-t felvenni ottani ATM-ből? lehet, hogy hülye kérdés, de köszönöm a választ! :) illetve a forintos bankkártyás feltöltés az azonnali, vagy van átfutási ideje?

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#4319) ItaliX válasza t2g (#4317) üzenetére


ItaliX
csendes tag

Nem, csak simplen belüli vásárlásra használhatod.

(#4320) gzbotii válasza bandus (#4318) üzenetére


gzbotii
veterán

A bankkártyás feltöltés azonnal megjelenik a Revolut számládon.

Lari (GEL) számlát nem tudsz nyitni Revolutban, de tudsz fizetni Revolut fizikai kártyával és pénzt is felvenni. Maradhat forintban is (vagy akár euró, dollár), onnan vált majd a Rev. Hétvégén van egy 0.5% margin, így jobb előtte váltani/felvenni, ha úgy van.

Revolut currently supports card payments and ATM withdrawals in over 140 currencies wherever Mastercard and Visa are accepted.

On the weekend (Sat-Sun UTC) we fix the rate we provide to protect ourselves against fluctuations, this means we apply markups of +0.5%

Ja, és az útról majd kötelező írnod egy logout bejegyzést és megosztani a nagyérdeművel. Vagy vlog, ami neked kényelmesebb :D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4321) bandus válasza gzbotii (#4320) üzenetére


bandus
veterán

köszi a gyors választ, akkor csak feltölötm a lóvét :R

nem vagyok egy nagy írnok, de szívesen válaszolok minden kérdésre. alapvetően csak körbenézés lesz, 8 napban, 1-2 hosszabb túrával és sok éttermezéssel, meg hasonlók. ilyen ha csajjal megy az ember, ha egyeül/haverokkal mennék akkor el sem hagynám a hegyeket :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#4322) lehella válasza gzbotii (#4320) üzenetére


lehella
senior tag

Hétvégén mindenképp kell váltási jutalék százalékkal számolni, ha nem helyi valuta zsebben van a pénzünk ugye? Tehát ha van HUF/EUR zsebem, de HRK-t szeretnék kivenni ATM-ből, akkor lesz plusz váltási százalék?
Ugyanígy ha vásárolok boltban és megkérdezi a terminál hogy EUR/HRK legyen, akkor utóbbi választásban is van százalék. Ha EUR-t választok, akkor nincs, akkor viszont a helyi bank váltja át a pénzem. :F

[ Szerkesztve ]

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#4323) gzbotii válasza lehella (#4322) üzenetére


gzbotii
veterán

Hétvégén, Rev kártyával fizetve, ha nincs elegendő összeg a számládon a terhelés pénznemében, akkor van 0.5% margin.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4324) lehella válasza gzbotii (#4323) üzenetére


lehella
senior tag

Köszönöm, világos :R
Ilyen esetben van bevált módszer, ha pl a terminálon lehet választani fizetendő pénznemet, melyik a jobb választás?

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#4325) t2g válasza ItaliX (#4319) üzenetére


t2g
csendes tag

Valóban, cssak a virtuális Simple kártáyval tudsz fizetni, viszont az tud NFCt:

"Ha nincs OTP bankkártyád, az alkalmazásban igényelt virtuális Simple kártyával, annak prepaid egyenlegéről fizethetsz mobiloddal
A folyamat 1-2 percet vesz igénybe, és máris mobiloddal fizethetsz bármely érintéses terminállal rendelkező elfogadóhelyen"

(#4326) gzbotii válasza lehella (#4324) üzenetére


gzbotii
veterán

Mindig vásárlás/felvétel pénznemét kell választani, így a saját bankod (ez esetben a Rev) fog váltani - mindig a helyi pénznemben kedvezőbb fizetni.

Amikor ATM-ből veszel fel akkor a DCC (Dynamic currency conversion) kerülendő.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4327) gzbotii válasza bandus (#4321) üzenetére


gzbotii
veterán

Hivatalos forrás: [link]

Én már két éve tervezek menni, idén végül más kirándulások mellett döntöttem. A táj és a gasztró miatt érdekel, na meg kicsit egzotikusabb, mint Prága :D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4328) z67


z67
őstag

Sziasztok!

Van tippetek arra, hogy ha csak egy szem jogosítvány amivel tudom igazolni magamat, akkor nem is tudok teljes értékú számlát nyitni? Elkezdem a jogsival, de kér utána személyit, útlevelet, vagy munkavállalási engedélyt. Miért nem elég egy igazolvány? Ilyen problémám eddig csak a GreenGo-val volt, nem is kötelező több igazolvány tartani, értelmét sem látom.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#4329) Aryes válasza hedgehog (#4316) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az, hogy nem csak OTP-sek vannak a világon, és azoknak nem ingyenes. :P

(#4330) gzbotii válasza Aryes (#4329) üzenetére


gzbotii
veterán

Szerintem akkor itt most be lehet fejezni az OFF-olást, OTP és Simple témában.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4331) CsodaPOK válasza z67 (#4328) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

https://europa.eu/youreurope/citizens/travel/entry-exit/eu-citizen/index_hu.htm

A jogsit csak belföldön fogadják el személyazonosság igazolására.

(#4332) z67 válasza CsodaPOK (#4331) üzenetére


z67
őstag

De akkor minek van külön lehetőség jogsit fotózni? Gondolom így felesleges pénzt töltenem rá?

(#4333) hedgehog válasza Aryes (#4329) üzenetére


hedgehog
senior tag

bocs gzbotii, de erre még muszáj válaszolnom, mert így hibás infó maradna a végén: de, egyelőre ugyanúgy ingyenes a Simple nem OTP-seknek is.

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#4334) hedgehog válasza z67 (#4332) üzenetére


hedgehog
senior tag

Mert amíg UK székhelyű volt a Revolut (legalábbis a minket kezelő része), addig ott elég volt a jogsi is, és gondolom bennemaradt az appban a dolog. (a brexit miatt alakították át nem olyan régen).

-- aka p3d3str1an

(#4335) z67 válasza hedgehog (#4334) üzenetére


z67
őstag

Köszönöm szépen! Akkor ez most kimarad, nem fogok emiatt szemelyit kiváltani.

(#4336) hcsengee


hcsengee
újonc

Sziasztok!

Ha euró zsebben van valamekkora összeg a revolut fiókomban, és szeretném felvenni szintén euróban, azt Magyarországon belül megtehetem díjmentesen? Mivel középárfolyamon tudok HUF és EUR között váltani, ez lenne a legkényelmesebb.
Ha megtehetem, hol? Bármilyen olyan automatában, ami tud eurót kiadni?

Köszönöm a válaszokat!

(#4337) ItaliX válasza hcsengee (#4336) üzenetére


ItaliX
csendes tag

Az OTP EUR atm-ek ajánlottak ilyen célra, elvileg nincs költsége, ha a havi Revolut limiteden belül maradsz.
Fiók- és ATM kereső - itt tudsz keresni, 6db van az országban mindegyik Budapesten.

(#4338) Watcher45 válasza z67 (#4335) üzenetére


Watcher45
tag

Emiatt? Soha nem léped át az országhatárt?

(#4339) xsipi78


xsipi78
tag

Sziasztok. Végre működik/elérhető a készülék biztosítás. Viszont nekem május 20-án múlt 6 hónapos a készülékem. Engedné a biztosítás kötést a rendszerük de úgye valójában már elmúlt 6 hónapos a telefonom. Szerintetek ha megkötöm a biztosítást ez később gond lehet ha biztosítási problémám adódna? Vagy a revolut fel se ajánlaná a megkötés lehetőségét ha már arra nem alkalmas a készülékem?

(#4340) streng válasza xsipi78 (#4339) üzenetére


streng
csendes tag

Szerinted?? :)
No meg honnan tudná, h 6 hónapos vagy öregebb a telefon? Persze tudhatná, de ez csak közvetett mód és nem mindig lenne egyértelmű. A gondod nyilván akkor lesz amikor érvényesíttetni akarod. Azt nem a revoluttal, hanem már közvetlenül a biztosítóval kel. Ők meg ugye, nyilván ragaszkodnak a pírhoz. Nekem már volt velük ügyem 1 hét alatt megfordult a telefon kicserélt gyári kijelzővel a gyári szervizből, gond és kérdés nélkül egyébként. 1 hónapos volt a teló.

(#4341) Lizingrider


Lizingrider
csendes tag

Sziasztok, korábban volt téma meg kérdés, hogy ha magyar bankba HUF számlára megy utalás a Revolut-ból, akkor mi az a K&H számlaszám mint küldő számla. Nem hivatalos, de szerintem az van a háttérben, hogy a Revolut-ból Magyarországi HUF számlára érkező utalások a K&H SWIFT végpontra esnek be, ők IBAN alapján átforgatják magyar 3*8 számlaszám formátumra és GIRO-n keresztül belföldi utalásként dobják tovább a cél Ft számlára. Csak meg kell nézni a jóváírás típusát, ami napközbeni átutalás. Ez IG2 GIRO utalás típus. Saját véleményem, nem hivatalos!

[ Szerkesztve ]

(#4342) xsipi78 válasza streng (#4340) üzenetére


xsipi78
tag

Köszi. Gondoltam. Ráadásul a számlàm sincs meg a telefonhoz bár ez iphone-nál nem szokott gond lenni, legalább is a gyári garanciáztatáshoz. Na majd a következő telefonomnàl.

(#4343) z67 válasza Watcher45 (#4338) üzenetére


z67
őstag

Nem is tudtam erről, de max. kockáztatok. Unión kívülre meg útlevelet kell váltani úgyis.

(#4344) streng válasza xsipi78 (#4342) üzenetére


streng
csendes tag

Pedig számla kell, mondjuk nem kell a nevedre szólnia, de a készülékre legyen és 6 hónapnál fiatalabb legyen. Direkt megkérdeztük anno.

(#4345) streng válasza z67 (#4343) üzenetére


streng
csendes tag

Már bocs, de hogy élsz személyi nélkül?? :)
Ne próbáld meg, le fognak tiltani és csak a gond lesz, meg a vita, és terjeszted, h gáz a Revolut.
Elvileg már nem lehet csak személyivel/útlevéllel regisztrálni, a legfrissebb az app? itt megint valami ármány lesz. ;)

[ Szerkesztve ]

(#4346) ///Krisz\\\


///Krisz\\\
senior tag

Sziasztok,

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Egy hete használom a Revolut-ot, minden regisztrációt megcsináltam. Most szeretném a számlámon lévő pénz egy részét kiutalni magamnak egy másik számlára. Bele megyek a Fizetések\Küldés\Banki átutalás menü pontba, utána Kedvezményezett hozzáadása\Átutalás típusa magamnak\Magyarország, Magyar Forint, a nevemet beírja, megadom az IBAN-t meg a SWIFT-et, rányomok a Kedvezményezett hozzáadására és egész nap ezt a hibaüzenetet dobja: Sajnáljuk, de valamilyen hiba történt. Próbálkozz később.
Van épp valami tudható hiba vagy én rontok el valamit?

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#4347) xsipi78 válasza ///Krisz\\\ (#4346) üzenetére


xsipi78
tag

Kipróbáltam most. Nekem működött és elmet az utalás. Elvileg 3 nap múlva érkezik meg a számlámra. Én kb 1,5 hete regisztráltam és Otp-re utaltam.

(#4348) gzbotii válasza z67 (#4343) üzenetére


gzbotii
veterán

"A schengeni térséghez tartozó uniós tagállamok továbbra is előírhatják más EU-tagországok állampolgárainak, hogy érvényes úti okmányt, illetve a személyazonosságuk igazolására alkalmas okmányt tartsanak maguknál az ország területén való tartózkodás során.
....
A jogosítványok, bankkártyák és adóigazolványok nem tekinthetők érvényes úti okmánynak, és nem használhatók a személyazonosság igazolására."
;)

Szerintem ezt a részét ki is veseztuk.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4349) streng válasza ///Krisz\\\ (#4346) üzenetére


streng
csendes tag

Pedig jól csinálod. Ilyenkor ha jól emlékszem kapnod kellene egy SMS-t hogy megerősítsd az új bank címzettet.
App kilép, minden app adat törlés, app belép vagy app letöröl, újratelepít, belép. Lehet valami beakadt az appban. Ha ez sem megy próbáld meg később. Szerintem kb. ennyit lehet tenni most.

(#4350) Watcher45 válasza z67 (#4343) üzenetére


Watcher45
tag

Nézd ez itt eléggé off de ha eddig nem tudtál arról, hogy "az érvényes, kártya formátumú gépjárművezetői engedély nem minősül úti okmánynak, így azzal még a belső határokon sem lehet átutazni" azért legalább ezt nézd át [link]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.