Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) Szabesz válasza bigdady (#19000) üzenetére


Szabesz
őstag

Szerinted :)

¯\_(ツ)_/¯

(#19002) D347HBR1NG3R válasza bigdady (#19000) üzenetére


D347HBR1NG3R
tag

Ezen analógia szerint, ha tippmixprora töltök pénzt bankkártyával, az is kp felvételnek kellene, hogy minősüljön vagy átutalásnak?

Lehet hülyeség, de van egy olyan megérzésem, hogy az vásárlásnak fog minősülni ezután is.

[ Szerkesztve ]

Jaffa jokes???

(#19003) bigdady válasza D347HBR1NG3R (#19002) üzenetére


bigdady
nagyúr

Egyes hitelkártyák régóta annak tekintik már és van ami nem is engedik.
Debit viszont rendben.

(#19004) viharhozo válasza kirkri (#18939) üzenetére


viharhozo
addikt

Gyakorlatilag az indulas ota hasznalom a Revolutot. Az elejen a hitelkartyas feltoltesnek 1 szazalekos dija volt. Gondolom, epp azert, h ne ezzel uzleteljen senki. Aztan ezt - megint csak gondolom - uzletpolitikai okokbol megszuntettek.

Ezek utan rohadtul nem elegans kitalalni vmit, amivel ujra szivatni lehet a hitelkartyas feltoltest. Ha nem tetszik, tegyek ra a transzparens dijukat es lehet merlegelni, utana is hitelkartyaval toltesz-e. De ez a megbuzeraljuk az MCC-kodokat nagyon nem korrekt megoldas. Ahogy az egymasra mutogatas sem. Most a hivatalos kommunikacio szerint ott tartunk, h se a bank, se a Revolut, se a Visa/MC nem csinalt semmit, csak ugy lett valami.

Mas. Kiszamolon tobben irtak, h binlist szerint magyar illetosegu kartyat kaptak. Nekem van tavalyrol oktoberi, novemberi es decemberi is, mind brit. Itt is van olyan, akinek magyar kartyat kuldtek? Ha igen, Visa/MC es mikor kerte?

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#19005) MasterMark válasza viharhozo (#19004) üzenetére


MasterMark
titán

Az MCC kódot nem ők állítják be, azt meg hogy a bank minek veszi az adott kódot se ők találják ki...

Switch Tax

(#19006) Donki Hóte válasza viharhozo (#19004) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Jól látod (legfeljebb nem akarod elfogadni), hogy ez üzletpolitika.

Ha nem megy a bolt, akkor fizetnek a meghívóért, ha megy a bolt, akkor nincs bónusz összeg.

Ha nem megy a bolt, akkor ingyenes a kártya elkészítése és kiküldése, ha megy a bolt, akkor ezekért fizettetnek.

Ha nem megy a bolt, akkor ingyenes a feltöltés minden kártyatípusról, ha megy a bolt, akkor felszámolnak díjakat a bankok egyre több kártyatípus esetében.

Stb. stb. stb.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#19007) MasterMark válasza Donki Hóte (#19006) üzenetére


MasterMark
titán

De nem a revolut számol fel díjat, haló. :O

Komolyan nem értem ezt a hisztit jelenleg.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#19008) bigdady válasza viharhozo (#19004) üzenetére


bigdady
nagyúr

Közzéteszik előre ászf módosításként 30 vagy 60 nappal előbb és szóltak előre ennyi. Ez ilyen.
Szerintem minden kártya brit nem?

[ Szerkesztve ]

(#19009) Donki Hóte válasza MasterMark (#19007) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Természetesen nem a revolut számol fel díjat, hanem a bankod, ezt én is tudom.

De remélem, hogy senki sem gondolja azt komolyan, hogy sokáig lehet azt játszani, hogy hitelkártyáról feltöltöd a revolut kártyát (amiért megkapod a jóváírást mintha vásároltál volna a hitelkártyával), pedig csak az egyik zsebedből a másikba áttetted a pénzedet.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#19010) Somatom


Somatom
veterán

Egyébként nagy kunszt egy banktól debit (vagy miaszösz) kártyát szerezni? Nekem alapból ilyet adtak az Erste -nél és ezzel vásárlás a Revolut feltöltés. Miért akkora királyság hitelből tölteni a Revolutot?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#19011) szabi__memo válasza Donki Hóte (#19009) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Eddig sem volt ingyen csak te nem fizettél semmit

(#19012) pictigjis válasza Somatom (#19010) üzenetére


pictigjis
senior tag

egyrészt van olyan bank, ami ad visszatérítést revolut feltöltésre. ez önmagában elég nyomós érv

másrészt meg vannak olyanok, akik évek óta megszokták, hogy mindent hitelkártyával fizetnek a visszatérítések miatt, meg egyébként is, így könnyebb menedzselni a pénzügyeket. nem a sajátodat, hanem a bank pénzét költöd x ideig, sok szempontból hasznos dolog

de ez már messzire vezető téma

(#19013) MasterMark válasza szabi__memo (#19011) üzenetére


MasterMark
titán

Semmi sincs ingyen.

Switch Tax

(#19014) bigdady válasza Somatom (#19010) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mert minden költés után járt 1% (amig a revo feltöltést ki nem vették) meg ment az apple pay, szóval ez a kettősség volt az oka.

(#19015) Somatom válasza pictigjis (#19012) üzenetére


Somatom
veterán

Jogos. Én eddig úgy tudtam, hogy a pénzt csak megkeresni, meg elkölteni lehet és amíg többet keresek, mint amennyit költök, addig vidámság van. Most meg kiderül, hogy managelni is lehet a pénzt.
Ez a managelés sztem olyasmi, mint amikor az egyik cimborám a pénzügyein próbálta alkalmazni azt a matematikai összefüggést, hogy mínusz szorozva mínusszal, az plusz. Nem jött össze neki, úgyhogy én inkább maradok annál a megkeres/elkölt mateknál. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#19016) balinlin válasza Somatom (#19010) üzenetére


balinlin
senior tag

Itt már arról is szó van, hogy van ahol a debit kártyát is érinti, és ráadásul fióki kp felvételnek könyvelik (bizonxos kh visa kártyák) és ha ez így folytatódik, az igenis gond.

(#19017) Somatom válasza bigdady (#19014) üzenetére


Somatom
veterán

Az 1% és a feltöltés készpénzfelvételnek nyilvánítása két, külön story. Lássuk be, hogy az előbbi ellen jogosan lépnek fel a bankok.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#19018) Donki Hóte válasza pictigjis (#19012) üzenetére


Donki Hóte
veterán

egyrészt van olyan bank, ami ad visszatérítést revolut feltöltésre

Nem hiszem, hogy sok ilyen bank lenne.

A bankok arra adnak visszatérítést, hogy az emberek vásároljanak a hitelkártyájukkal, mert az jó a banknak, hogy az ő kártyáját használva költöd a pénzedet. Most jelenleg egy üzletpolitikai, vagy egyszerű joghézagból eredő okból a bankok vásárlásnak fogadják el, ha hitelkártyáról töltöd fel a revolut kártyádat. Pedig ez nyilvánvalóan nem vásárlás, hiszem a revolut kártyádon lévő összegből a következő hónapban simán visszafizetheted a hitelkártyás tartozásodat, így vásárlás nincs, csak egyazon összeg forog körbe.

Szóval ha elmúlik a beetetés időszaka, akkor bizony a bankok véget vetnek ennek az ügyeskedésnek.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#19019) Watt25 válasza Somatom (#19015) üzenetére


Watt25
veterán

Sokáig én is azt gondoltam, hogy aki hitelkártyát használ, az sikeres ember nem lehet.
Aztán rámtukmáltak egyet és rájöttem, hogy pont az ellenkezője igaz. Főleg akkor, ha a hitelkereted sokkal alacsonyabb, mint a stabil fizetésed. (Így nehezebb szar helyzetbe hozni magad.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#19020) MasterMark válasza Donki Hóte (#19018) üzenetére


MasterMark
titán

Ez milyen beetetési időszak? Miről beszélsz? A bankok etetnek be hogy használj revolutot vagy mi?

Továbbra is a bank dönti el, hogy mire ad visszatérítést, nem pedig a revolut mondja meg bárkinek is...

Switch Tax

(#19021) szabi__memo válasza Watt25 (#19019) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

De minek egy olyan hitelkártya ami alacsonyabb keretű mint a fizetésed? Igazából elég furcsa képződmény, gyakorlatilag értelmetlen, ellentétes a hitelkártya alapötletével is

(#19022) Donki Hóte válasza MasterMark (#19020) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Jóember, te vagy részvényes a revolutban, vagy a bank :F

Majd ha te leszel a főrészvényes, akkor te mondod meg, hogy mit csináljon a revolut, de jelenleg ez a fintech a bankok pénzéből él :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#19023) Somatom válasza Donki Hóte (#19022) üzenetére


Somatom
veterán

Ez, így, ebben a formában nem teljesen igaz. Pl. az én esetemben az az én pénzem, nem a banké.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#19024) pictigjis válasza Donki Hóte (#19018) üzenetére


pictigjis
senior tag

kh world mastercard, minden "vásárlás külföldi kereskedőnél" tranzakcióra jár havi 5000 huf-ig

nekem ilyen van, ezt ismerem, de lehet még kismillió másik, ahol még vidámság van

a második részével sem értek egyet. vásárolok, méghozzá szolgáltatást. a revolut megtehetné (újra), hogy betéti kártyával ingyenes a feltöltés, hitelkártyáért kér mondjuk 1 százalékot, mindenki eldönthetné, megéri-e. de ha a revolut - akármilyen okból - nem tesz különbséget a kétféle kártya között, akkor innen már csak a bankok genyósága/nem genyósága, hogy akarják-e a szívatni az ügyfelet vagy nem. mint látható, magyarországon is van ilyen és olyan egyaránt

és akármit is "vásárolsz" a kártyáddal, azért nekik jár ám a kártyaforgalmi jutalék

[ Szerkesztve ]

(#19025) MasterMark válasza Donki Hóte (#19022) üzenetére


MasterMark
titán

De nem a revolut, és nem is revolut bankja vonja le a pénzt. Hanem a saját bankod. Érted?

Switch Tax

(#19026) joey04 válasza bigdady (#18954) üzenetére


joey04
titán

Havi 150-ig nem mindegy? Lehet én értek valamit félre.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#19027) goop válasza balinlin (#19016) üzenetére


goop
őstag

Kh visa debit, 02.04 feltöltés ma könyvelve, vásárlás kártyával továbbra is.

(#19028) lmno válasza Donki Hóte (#19018) üzenetére


lmno
őstag

"Pedig ez nyilvánvalóan nem vásárlás, hiszem a revolut kártyádon lévő összegből a következő hónapban simán visszafizetheted a hitelkártyás tartozásodat, így vásárlás nincs, csak egyazon összeg forog körbe."

És olyan opció nincs, hogy valaki tényleg vásárlásra használja miután feltöltötte? Mindenki csal akinek hitelkártyája van?
Az hogy letiltják a bankok az 1% visszatérítést még oké, az hogy megtiltják a Revolut feltöltést hitelkártyával, vagy megcharge-olják az már nagyon nem.

(#19029) MasterMark válasza joey04 (#19026) üzenetére


MasterMark
titán

Nem, mert itt most hitelkártyáról van szó, és ott a kp felvétel extrán kamatozik.

Switch Tax

(#19030) balinlin válasza joey04 (#19026) üzenetére


balinlin
senior tag

Havi 150 vagy az első 2, sokan nem töltjük egyszerre sokkal, akkor meg már problémás.
Egyelőre főleg a credit kártyásokst érinti, ott meg eleve más a szitu, ahogy ezt más is írta.

(#19031) balinlin válasza goop (#19027) üzenetére


balinlin
senior tag

Az jó hír, csak maradjon is így. Az itt is linkelt pénzcentrum cikkben bizonyos esetekben fióki pénzfelvételt írtak.

(#19032) Brandynew


Brandynew
őstag

Le lehet nyugodni, évekkel ezelőtt is volt bank, amelyik a hitelkártyás feltöltést készpénzfelvételként könyvelte el, nem változott semmi, csak elkezdte használni egy újságíró és lett belőle egy semmitmondó cikk. Nem hiszem el, hogy napokon keresztül lehet a semmiről beszélni. Majd ha látod, hogy levont a bankod kétszáz forint kezelési költséget, akkor nem töltöd tovább a kártyával, ha az neked sok. Kissé túl van dimenzionálva ez a kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#19033) gzbotii válasza Donki Hóte (#19006) üzenetére


gzbotii
veterán

Kicsit dokumentálódj még. Kb minden állítás téves.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#19034) pictigjis válasza Brandynew (#19032) üzenetére


pictigjis
senior tag

milyen 200 forintrol beszelsz? feltolt valaki mondjuk 300 ezret, azt hiszi, vasarolt, aztan honap vegen ott lesz tobb ezer huf kamat levonas a szamlajan. ez nem egy ilyen "kinemszarjaleapropenz" tetel

es milyen bank csinalt ilyet evekkel ezelott? mikor volt ilyen?

(#19035) szabi__memo válasza pictigjis (#19034) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mondjuk az Erste mindig is mocsok volt, az nem változott

(#19036) pictigjis válasza szabi__memo (#19035) üzenetére


pictigjis
senior tag

ezt tenyleg nem tudom sajnos megcafolni :) de evekkel ezelott nem sok olyan szolgaltatas volt, amit fel lehetett tolteni

(#19037) gzbotii


gzbotii
veterán

Mondjuk ha valaki így akar extra haszonra tenni, hogy hitelkártyáról való feltöltés után visszatérítés, aztán kiveszi kp-ban egy részét, etc.... és ezért most a R a rossz (nem).

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#19038) Somatom válasza gzbotii (#19037) üzenetére


Somatom
veterán

A másik meg az, hogy ilyen használat után mennyire illik a bank "unfair -sége" miatt reklamálni?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#19039) cdl válasza Somatom (#19038) üzenetére


cdl
senior tag

+1
Azért az itt síró emberek egy része olyan fillér szekszuálást művel, ami azért nem semmi.
Egy csigát is elkisérnének egy Mátészalka Budapest szakaszon 10 forintért.

(#19040) Sand


Sand
csendes újonc

Engem a következő érdekel:
Van egy normál debit kártyám, és mellé régóta egy "netkártya". Erre rá van írva, hogy internet use only. Ez egy ilyen biztonsági kártya, rá lehet rakni pénzt bankon belüli áthelyezéssel a számlámról. Csak netes vásárlásra jó, se boltban nem tudok fizetni vele, se pénzt felvenni. Nincs benne chip, mágnescsík, nem is dombornyomott.

Ha erről töltöm fel a Revolutot, és mégis a bank mégis készpénz felvételnek könyvelné el, akkor az érdekes lenne. Egy olyan kártyára állítaná, hogy pénzt vettem fel vele, amivel technikailag nem lehet készpénzt felvenni.

Amúgy én a héten töltöttem (netkártyáról) és rendes vásárlásnak számolta el a Cib.

(#19041) viharhozo válasza MasterMark (#19005) üzenetére


viharhozo
addikt

Ezzel nem ert egyet mindenki.

Nem csak a bankok, de a Mastercard szerint is a Revoluton döntése, hogy milyen kóddal érkezik be a tranzakció a hitelintézetekhez, amelyek kártyáival feltöltik a fintech-cég egyenlegét. A kártyás tranzakciók során az úgynevezett MCC kódok (merchant category code) a tranzakcióban részt vevő kereskedő, ez a mostani esetben a Revolut, besorolását jelölik. Az MCC kódok listáját a fizetéstechnológiai cégek (kártyatársaságok) bocsátják a kártyaelfogadást biztosító pénzügyi szolgáltató rendelkezésére.

A kártyaelfogadást biztosító pénzügyi szolgáltató döntése, hogy a fenti listából melyik kódot használja, melyik felel meg leginkább az adott kereskedő tevékenységének. A kártyaelfogadást biztosító pénzügyi szolgáltató az MCC kiválasztása után mindig ezt a kódot küldi el a kártyabirtokos bankjának az egyes tranzakciók során - nyilatkozta a Mastercard.

Miután beérkezett a kód, a kártyabirtokos bankja dönt arról, hogy az egyes tranzakció típusokhoz milyen költséget, korlátozást, vagy akár jutalmat (hűségpontot, visszatérítést) társít. Ezeket a kondíciókat a bank és a kártyabirtokos között létrejött szerződés rögzíti, ha ezekben változás történik, arról a bank értesíti a kártyabirtokost és nyújt szükség szerint bővebb tájékoztatást.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#19042) Tuomas válasza viharhozo (#19041) üzenetére


Tuomas
addikt

Napi.hu.... OKKÉ... :DDD :DD :C

We were here

(#19043) MasterMark válasza viharhozo (#19041) üzenetére


MasterMark
titán

Hogy-hogy nem ért egyet? Ez most komoly? Ez nem egy ilyen dolog, hogy ki szerint mi van.

De most komolyan, még saját magukkal is ellentmondásba keverednek, két külön bekezdésben..

Nem csak a bankok, de a Mastercard szerint is a Revoluton döntése Nem igaz.

kártyaelfogadást biztosító pénzügyi szolgáltató döntése = MasterCard, Visa, stb. Ők döntik el, kinek milyen MCC kódot rendelnek.

szerk.: De ezt már mind leírtam, linkeltem különböző oldalakat stb. #köcsögrevolut

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#19044) ÁrPi2 válasza Sand (#19040) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Szerdán CIB MC hitelkártyával topupoltam: Vásárlás.

Akár új a Revolut MCC-je akár nem.

(#19045) pictigjis válasza MasterMark (#19043) üzenetére


pictigjis
senior tag

próbáljunk már logikusan gondolkodni. hogyan rendelhetne hozzá a mastercard vagy a visa mcc kódot akárkihez? teszem azt, én holnap kártyaelfogadó leszek, mondjuk egyéni vállalkozóként - mégis honnan a csudából tudná a mastercard vagy a visa, hogy én mit fogok eladni, mit fogok szolgáltatni? ez egy teljes agyrém

Az MCC kódok listáját a kártyatársaságok bocsátják a kártyaelfogadást biztosító pénzügyi szolgáltató rendelkezésére. A kártyaelfogadást biztosító pénzügyi szolgáltató döntése, hogy ebből a listából melyik kódot használja, azaz melyik felel meg leginkább az adott kereskedő tevékenységének.

nem így logikus? de

amiből úgy tűnik, sikerült kideríteni, hogy hol történt a csere: a Revoluttal a kártyafeltöltések kapcsán szerződésben álló bank változtatott a feltöltés MCC kódján, vagy ha nincs ilyen bank, mert a Revolut önálló jogon fogadja el a feltöltésre szolgáló kártyát, akkor a Revolut maga.

és továbbra sem ez a probléma, hanem az, hogy - egyelőre csak az erste - a revolut és transferwise feltöltéseket készpénzfelvételként könyveli el a 4829-es mcc-vel, noha a transferwise külön kifogásolja ezt a gyakorlatot. ez elvi kérdés, pláne 1 ft-ra limitált készpénzfelvételi limitek mellett. lehet, hogy itt néhányan nem hajoltok le pár száz/pár ezer forintért, és nektek ez nyafogás, de megint az derül ki, hogy a magyar bankok - illetve egyelőre csak az erste - azt csinálnak, amihez kedvük szottyan, mert az ászf így meg úgy

[ Szerkesztve ]

(#19046) MasterMark válasza pictigjis (#19045) üzenetére


MasterMark
titán

kártyaelfogadást biztosító pénzügyi szolgáltató = MasterCard, Visa, stb.

Ezt hívják acquiring bank-nak.

Ezt már egyszer bemásoltam, de itt van mégegyszer:

How is the MCC assigned?

The MCC is assigned by the Acquiring financial institution when a supplier first begins accepting Visa payment cards. The MCC is assigned based on the supplier’s primary line of business. For example, if a supplier primarily sells computers, it may be assigned MCC 5732 “Computer Hardware”. If a supplier primarily repairs computers, it may be assigned MCC 7379 “Computer Maintenance, Repair, and Services”.
[link]

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#19047) pictigjis válasza MasterMark (#19046) üzenetére


pictigjis
senior tag

szerintem túl technikai lesz már ez a topik lassan. a kártyaelfogadást biztosító pénzügyi szolgáltató az nem a mastercard vagy a visa. azok kártyakibocsátók. a kártyaelfogadást biztosító pénzügyi szolgáltató az a bank, ami pl. a tescóban a terminált üzemelteti (gondolom a konkrét esetben otp, bár ki tudja). ahonnan ezt másoltad, az a wikipedia szócikk valami 13 éves dokumentumra hivatkozik. szerintem a linkelt cikk nagyon pontosan írta le nagy vonalakban: a Revoluttal a kártyafeltöltések kapcsán szerződésben álló bank változtatott a feltöltés MCC kódján, vagy ha nincs ilyen bank, mert a Revolut önálló jogon fogadja el a feltöltésre szolgáló kártyát, akkor a Revolut maga.

mégis ki lenne jogosult mcc-t rendelni a revolut feltöltésekhez? hiszen van nekik mc és visa kártyájuk is. majd jól összebalhézik ez a kettő a háttérben, hogy ki írja fel nekik a táblára az mcc-t :)

(#19048) MasterMark válasza pictigjis (#19047) üzenetére


MasterMark
titán

.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#19049) zivorad


zivorad
csendes tag

K&H-s vagyok, eddig még nem számoltak fel semmit a feltöltésért, ugyan úgy működik mint eddig. Próbáltátok e már fizetési linkkel? Hátha úgy nem tekinti készpénz felvételnek.

(#19050) LordRajZoL


LordRajZoL
aktív tag

Jut eszembe mikor Posta készpénznek számolta
a bankkártyás fizetést /azis Erste is volt/ Ott ki nézte az MCC kódot?

[ Szerkesztve ]

zZz

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.