Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) nyirzoz válasza nyirzoz (#7000) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

Közben az app is írja és az üfi is megerősítette, hogy fizetési és pénz felvételi bajaik vannak. :W

Remélem valamikor jóváírják a dupla levonást.

(#7002) D@reeo válasza nyirzoz (#7001) üzenetére


D@reeo
aktív tag

1-2 órán belül stornózni fogják.

(#7003) tuzpenge válasza nyirzoz (#7001) üzenetére


tuzpenge
őstag

Hol írja az app? Nekem semmi ilyesmit nem ír.

ˣ

(#7004) nyirzoz válasza tuzpenge (#7003) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

A Számlák oldalon közép tájon egy kis ablakban.

(#7005) tuzpenge válasza nyirzoz (#7004) üzenetére


tuzpenge
őstag

Aha köszi megvan. Nekem ott konstans az " ajándékozz a barátaindnak...." szöveg van, de ha oldalra görgetem valóban van egy "card payment issues" is!

ˣ

(#7006) nyirzoz válasza tuzpenge (#7005) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

Délelőtt még nekem is ajándékozz tábla volt, de most ez az űzi.
Most érkezett egy chat üzenet, hogy azonosították a hibát és lehet újból használni a kártyát.

(#7007) axioma


axioma
veterán

Koszonom, felraktam az iphone-ra a revolut-ot is de lehet hogy le fogom vakarni, mert utana visszavaltaskor megint kert pin-kodot, nem tudtam siman ujjlenyomattal bejelentkezni. A push-ok meg eleg ha az androidra jonnek.
Apple pay-be beraktam a virtualis kartyat, majd tesztelem.

(#7008) MasterMark válasza axioma (#7007) üzenetére


MasterMark
titán

De nem kell hozzá a Revolut appja szerintem.

Switch Tax

(#7009) Peter.70


Peter.70
őstag

Cipruson használta már valaki a revolutot?

(#7010) Zugi válasza Zugi (#6319) üzenetére


Zugi
aktív tag

[#6319] -es hozzászólásomban tettem említést arról, hogy 07.16-án a Revolutnak gyanússá vált egy a kártyámra bejövő beterhelési kísérlet, emiatt jelzett nekem, hogy elfogadom -e. Nagyon jól tette, hogy szólt, mert nem kívántam ezt az általam nem megrendelt szolgáltatást kifizetni. Ekkor a Revolut mindenképp letiltotta a meglévő kártyámat a további hasonlók megelőzése miatt és rögtön felajánlotta, hogy küld egy új kártyát nekem. Ezt én el is fogadtam és most 10 napra rá, ingyen meg is jött a pótolt új kártyám. Ezt nevezem!

(#7011) htc07 válasza Zugi (#7010) üzenetére


htc07
addikt

és honnan jött a terhelés?

(#7012) Zugi válasza htc07 (#7011) üzenetére


Zugi
aktív tag

Előzményekben leírtam, amúgy megnevezve a www.nxrewards.com, ez a NationalExpress-nek valami cége lehet.

(#7013) mrrr74 válasza retesz147 (#6936) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Én azt látom, hogy jajj, de jó, valami újdonság, ingyen van, jöhet. Csak ezért felesleges. Revolut mellé TW például akkor nagyon jó, ha szeretnél PP-ről kiutaltatni magadnak USD-ben kapott fizetséget, bámit (ha eladó vagy az Ebayen, stb). Ezt Revoluttal nem tudod megtenni, mert GB/HU régiós és nem adhatod a PP-on meg, mint USD számla. Ilyenkor például a pénzfelvételi limitek is magasabbak, hiszen 2 kártyáról tudsz felvenni automatából, mindegyiknél a saját limitéig, ha nem akarsz felárat fizetni. Szóval PP-ról TW-re kiutaltatod a pénzt, felveszed/továbbutalod a saját számládra, de itt ugye van váltási költség. De ha TW-ről feltöltöd a Revolut USD-s zsebét, ott átváltod HUF-ba, és onnan is kiveszed a havi ingyenes összeget, már nyertél. Ilyen esetekben nagyon jó. Nekem is van Curve a másik kettő mellé, be lehet vonni a történetbe a visszatérítés miatt, de én nem használom. Szóval ez is egy használati mód, aminek van értelme is :)

[ Szerkesztve ]

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#7014) hedgehog válasza Peter.70 (#7009) üzenetére


hedgehog
senior tag

Én használtam tavaly tavasszal. Nem emlékszem problémára. Az appban meg ott sorakozik 11 tranzakció, KPfelvét nincs köztük, szóval valószínűleg sok helyen volt terminál.

-- aka p3d3str1an

(#7015) Peter.70 válasza hedgehog (#7014) üzenetére


Peter.70
őstag

Pont az ATM-re akartam rákérdezni :))

(#7016) jveres


jveres
csendes tag

Ha nem játszik a készpénzfelvételi határ és alapvetően itthon használom a Revolut-ot, akkor van valami épeszű indok, hogy prémium, netán metál szolgáltatásra fizessek elő???

(#7017) Sify válasza jveres (#7016) üzenetére


Sify
senior tag

Szerintem erre az alap csomag is jo.

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#7018) tsteve válasza mrrr74 (#7013) üzenetére


tsteve
senior tag

nem igazán értem mi bajod a curve-vel, miért nem használod... havi 700 000 ft (!) az ingyenes kp felvételi limit náluk... nem kell tehát az egyéb kártyákkal bűvészkedni... no mindegy, te tudod...

[ Szerkesztve ]

(#7019) tsteve


tsteve
senior tag

közben kipróbáltam az egyes helyeken agyondícsért transfergo-t is revolut és hazai (otp-s) kártya között, de a hétfőn indult 2 db kis összegű tranzakció (oda és vissza teszt célból) még tegnap sem fejeződött be, azaz 4 munkanap alatt semmi előrehaladás... lehet hogy pár ezrelékkel olcsóbb náluk a konverzió, mint revolut-tal, de minősíthetetlenül lassú a cég.. hétfőn már náluk volt a pénz, de azóta ülnek rajta... minden verifikáció is kész volt már hétfőn, ennek ellenére sem érkeztek meg a pénzek... részemről erősen felejtős a cég emiatt...

[ Szerkesztve ]

(#7020) fil válasza tsteve (#7018) üzenetére


fil
őstag

.

[ Szerkesztve ]

(#7021) tsteve válasza fil (#7020) üzenetére


tsteve
senior tag

10x70 000 Ft az ingyenes kp felvétel a curve kártyával havonta ...mi a gondod ezzel? a curve ebben ver mindenkit...olvass utána, ha nem hiszed...látom közben megtetted... :)

[ Szerkesztve ]

(#7022) hedgehog válasza UberMutant (#6996) üzenetére


hedgehog
senior tag

Nem Spar hanem Pepco, de paypass, 15K-s vásárlás, RevP kártya nem eredeti pinnel: működik.
Lehet, hogy a Spar terminál volt inkompatibilis.

-- aka p3d3str1an

(#7023) #95561216 válasza Williamgrant (#6908) üzenetére


#95561216
törölt tag

Github is tökre elfogadott, ismert hely, mégis törtek már fel libeket, amiket utána ezer más cucc behúzott. Apkmirrort is fel lehet, mert zsíros célpont. Persze google play sem 100%, de ott lehet verni az asztalt google-nél.

(#7024) Troy.


Troy.
addikt

2,5 hónapja használom a revolutot megelégedéssel, tegnap este viszont elért engem is a zárolás. Az oka biztosan a gyanús 9.000 Ft feltöltése volt. :) Azelőtt egy nappal is rátettem 8.000 Ft-ot, akár lehet emiatt is.
Próbáltam felépíteni history-t, az app 27 "aktivitást" mutat (3 készpénz felvétel, auchan, tesco, spar, cba paypass fizetés, amazon prime, spotify, hbo go stb.) ettől függetlenül megfogtak, pedig kifejezetten arra törekedtem, hogy kicsi pénzekkel töltsem fel és folyamatosan használjam.

Bankszámlám 4 havi történetét illetve az adóbevallást összefűztem egy pdf-be és feltöltöttem nekik. 48 órát kértek, de kíváncsi voltam, hogy el tudom-e intézni chat-en ezért beírtam hogy "live agent". 15 másodpercen belül írt egy ember, leírtam hogy limitáltak, szükséges dokumentumokat feltöltöttem, tud-e segíteni. Kért 1 percet, majd visszaírt hogy továbbítja az illetékeseknek és a várakozási idő kicsit kevesebb mint 1,5 óra. Ez volt tegnap este, egyelőre nincs hír. Amit látok, hogy szerintem kilépett a másik fél a chat-ből és most azt írja, hogy "looking for an agent..".

Különösebben nem rázott meg és az a személyes véleményem, hogy akkora összeggel kell használni, ami még nem fáj. Ha 25.000 nélkülözése gondot okoz, akkor tölts fel kevesebbet. Ha 150 ezer sem, akkor annyit.
Ha minden igaz fizetni tudok a kártyával, ha nem oldanak fel holnap kipróbálom.

Tanulság talán annyi, hogy kisebb összegnél is zárolhatnak.

.

(#7025) Serpiko válasza Troy. (#7024) üzenetére


Serpiko
addikt

Azért majd írd meg mi lett a vége kiváncsi vagyok.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#7026) batorpeti


batorpeti
tag

Sziasztok!

Nyaralás alatt szeretném majd használni külföldön a Revolut kártyámat. A kérdésem az lenne hogy ha euróban kell majd fizetnem a boltban, akkor érdemes előre átváltani az applikációban valamennyi eurót hogy az euró zsebből vonja le a pénzt vásárláskor, vagy elég ha csak forintban ott van a pénz és majd vásárláskor a forint zsebből vonja le a pénzt és váltja át a Revolut? Átváltási költség szempontjából van különbség aközött hogy előre átváltom az euró zsebbe vagy vásárláskor váltja a Revolut a forint zsebből?

(#7027) gzbotii válasza Troy. (#7024) üzenetére


gzbotii
veterán

De ha tudsz fiezetni, tudod használni, akkor ez hogy jön: "akkora összeggel kell használni, ami még nem fáj. Ha 25.000 nélkülözése gondot okoz, akkor tölts fel kevesebbet."

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#7028) tsteve válasza Troy. (#7024) üzenetére


tsteve
senior tag

hivatalosan akkor szoktak zárolni, ha külföldi (akár saját) számláról (pl. transferwise) töltöd fel többször egymás után a revolut számládat... ha itthoni számláról/kártyáról töltesz, akkor -elvileg- nem lehetne zárolás sorozatos töltés esetén sem...

ha tehát itthoni számláról/kártyáról töltöttél, ami a saját neveden volt, akkor valóban fura a reakciójuk...

[ Szerkesztve ]

(#7029) Tuomas válasza tsteve (#7028) üzenetére


Tuomas
addikt

Ez így nem pontos, mert már hónapok óta TW kártyával töltöm, és még nem zároltak (kopp-kopp-kopp). Igaz a kártyát "hitelesítettem" a revoluton belül.

We were here

(#7030) tsteve válasza Tuomas (#7029) üzenetére


tsteve
senior tag

sorozatos töltés az, amikor tipikusan naponta, vagy naponta többször töltesz....

(#7031) gzbotii válasza tsteve (#7028) üzenetére


gzbotii
veterán

Nope, semi köze ennek. Hazai bankból való feltöltés után is többeket korlátoztak.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#7032) xcsabo válasza tsteve (#7021) üzenetére


xcsabo
senior tag

Van aki már próbálta ezt itthon Ft felvételre?

(#7033) tsteve válasza gzbotii (#7031) üzenetére


tsteve
senior tag

ha így volt, akkor az valóban fura...
elvileg nem lehetne, ha saját nevén volt a hazai számla... külföldi fórumokat olvasgatva nekem az jön le, ha nem honos a feltöltéshez használt számla ill. ha nem saját nevén van a hazai, akkor szoktak inkább csak blokkolni sorozatos töltés esetén...
de ha itt egyik sem állt fenn, az valóban durva

[ Szerkesztve ]

(#7034) Sify


Sify
senior tag

En kb. 3 honapja regisztraltam de mivel akkor meg nem volt forint szamla igy nem is hasznaltam. Most hogy mar lett forint szamla kezdtem el rendszeresen hasznalni. OTP kartyarol toltom csak fel. Kb. 200e toltottem fel eddig osszesen, melybol jelenleg 50e felre is van teve kulon kis szefben. Egyenlore meg nem kaptam semmifele tiltast. Mondjuk lehet hogy mar kaphatnek valamit, mert akkor nem a nyaralas kozben kene ezzel foglalkoznom. Anyagokat egyebkent is mar osszekeszitettem.

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#7035) Troy. válasza gzbotii (#7027) üzenetére


Troy.
addikt

Vaults hozzáférhető zároláskor? Múltkori feltöltés duplázás? Dupla 300.000 Ft-nál már felszaladna a szemöldököm. Feltételezem senki sem indul útnak úgy, hogy csak ez van nála. Elvinném és persze ezt használnám, de csak erre nem mernék hagyatkozni.

(#7028) tsteve:

Kizárólag magyar kártyával (ugyanazzal) töltöttem fel ami a nevemen van. Feltöltött legnagyobb összeg 10.000 Ft volt. Az előző kommentben rosszul írtam, két nap telt el a két feltöltés között.

Chat továbbra is aktív, újat nyitni nem enged, nem is tudom hova írhatnék ha nagyobb kínom lenne. :)

Megírom majd a történet végét.

[ Szerkesztve ]

.

(#7036) freddirty válasza batorpeti (#7026) üzenetére


freddirty
senior tag

Szia, most nyaraláson használom a revo kártyát. Ahogy néztem nincs kbség ha előre beváltom meg ha euroban vásárolok. De mivel az árfolyam élő ezért abból adódóan lehetnek kbségek hogy tegnap beváltottál x forintot és majd jövő hétre elmászik az árfolyam. Persze ez kaszinó mert jó és rossz irányban is változhat.
Hétvégén amikor nincs fx exchange, plusban van átváltási ktség.
Egyébként mindenkinek ajánlom aki utazik h használja őket, tegnap a szállásom 363k huf volt, ha ugyanezt unicredit hu kártyával követem el akkor 375k. Kb egy lightos vacsora árát spóroltam rajta. Más miatt annyira nem látom előnyét a revolutnak. Kivánom nekik h középtávon sikerüljön egy működő profitábilis céget fenntartani. Jelenleg ugye ami per trx. bevétel van ebből az a 0.2 % ichg rate. Mint minden más eu kártya kibocsátónak. Ehhez még jön a havi prémium bevételek de az vszleg elenyésző. Szóval hajrá, de amint szélesítik az fx spreadet mar dobni is fogom őket...

fred

(#7037) Sify


Sify
senior tag

Hogy a tiltas ne erjen kellemetlenul lehet valahogy a revo fele jelezni, hogy “hello, itt vannak a dokumentumok ellenorizzetek es ha jo minden akkor ne zaroljanak?

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#7038) gzbotii válasza Troy. (#7035) üzenetére


gzbotii
veterán

[link]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#7039) Zugi válasza batorpeti (#7026) üzenetére


Zugi
aktív tag

Elég ha csak Ft-ban van a pénz a kártyádon, onnan automatikusan váltja át neked.
2 esetben célszerű előre átváltani és más devizában tárolni a kártyádon pénzt. Egyik ha hétvégén is fizetnél a kártyáddal külföldön, mert akkor némileg rosszabb árfolyamon vált (de még így is a magyar bankok árfolyamaitól jobban), másik pedig ha figyeled az árfolyamok mozgását (appon belül erről jó kis grafikonok vannak) és látod, hogy épp megerősödött a Ft az EUR, USD, stb-hez képest és akkor olyan jó árfolyamon váltod át, bespájzolsz előre belőlük és elkölteni csak később fogod, de akkor már ott lesznek a kártyádon ezek a devizák és átváltás nélkül abból von majd le.

[ Szerkesztve ]

(#7040) fil válasza tsteve (#7021) üzenetére


fil
őstag

Nem azért léptem ki, egyszerűen nem volt időm, de, ha már így visszatértél a témára.
GBP 200/hó. Azt honnan veszed ,hogy 10x ?

[ Szerkesztve ]

(#7041) tsteve válasza Troy. (#7035) üzenetére


tsteve
senior tag

ez igy elég kínos sztori... a revolut számára

(#7042) tsteve válasza fil (#7040) üzenetére


tsteve
senior tag

atm ingyenes pénzkivétel hazai pénznemben a Curve-nél:
10 000 font/év
10 kivétel/hó
200 font/alkalom

hitelkártya esetén 200 font/hó felett 2% extra költség, ezért ez nem ajánlott, csak a debit ill. prepaid kártyák...

ennyi az ingyenes cash a curve kártyával.. le van írva a szabályzatukban

[ Szerkesztve ]

(#7043) hedgehog válasza fil (#7040) üzenetére


hedgehog
senior tag

Van itt egy félreértés: a 200 gbp/hó csak a _váltásra_ vonatkozik. De ha Curve-n keresztül egy magyar kártyáról magyar atm-ben veszel fel pénzt, ott nincs váltás. Ezért arra csak a napi 200GBP-s, és a havi 10x alkalmas limit vonatkozik.
Az fb-s fintech csoport egyik adminja (aki a rendeljkinait.hu-ra is ír) tesztelte is.

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#7044) batorpeti válasza Zugi (#7039) üzenetére


batorpeti
tag

Igen, ha jól látom akkor hétvégén van 0,5% váltási költség.
Akkor az lesz hogy a hétvégi költőpénzt átváltom előre, a többi marad forintban.

(#7036) freddirty: Köszönöm neked is!

(#7045) tsteve válasza hedgehog (#7043) üzenetére


tsteve
senior tag

bizony, jól írod, s itt a cikk is:

[link]

kis számolás után ez havi kb. 300 ezer ft, ha egyenletesen osztod el az adott évre... de akár havi 700 ezer is lehet az ingyenes kp felvétel... ez a hivatalos határ...
azaz 3-szorozható a havi 150 ezres banki kereted minden hónapban...
és nem kell a többi kártyával trükközgetni...ebben tényleg jobb a curve, mint bármi más...

[ Szerkesztve ]

(#7046) pethYeti válasza Sify (#7037) üzenetére


pethYeti
addikt

Ez engem is érdekelne.

(#7047) #95561216 válasza Sify (#7037) üzenetére


#95561216
törölt tag

Milyen dokumentumokat akarnak ellenorizni zarolaskor?

(#7048) mrrr74 válasza tsteve (#7018) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Mert nem veszek ki ennyit havonta sajnos :)

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#7049) tsteve válasza mrrr74 (#7048) üzenetére


tsteve
senior tag

az eredeti hozzászólásodban épp te ajánlottad a 2 kártyás trükközést a havi 70 000-es kp keret duplázására.
én ehelyett a trükközés helyett ajánlottam a curve kártyát, ha úgyis van neked is...
gondoltam adok egy jobb ötletet :)

[ Szerkesztve ]

(#7050) mrrr74 válasza tsteve (#7049) üzenetére


mrrr74
aktív tag

A kérdés az volt, hogy miért kellhet TW Revolut mellé, arra válaszoltam :)
De amúgy köszönöm szépen, ezt a 10 alkalmas felvételt nem ismertem.

De, hogy legyen ON is, ilyenkor a Revolut/TW/bármi a Curve mögött, minek érzékeli a pénzfelvételt?

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.