Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) nyirzoz válasza aujjobba (#8999) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

Telekom feltöltés, OTP fizetési oldalon Revoluttal ment.
A dolog érdekeséége, hogy Erste-vel próbáltam először és azt visszadobta sikertelen tranzakcióval.
Utána jött a R. és siker. :)

(#9002) Serpiko válasza aujjobba (#8999) üzenetére


Serpiko
addikt

Érdekes lehet a Vodafonnál van valami gubanc.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#9003) szuladam


szuladam
aktív tag

Csak szeretném ha minden friss Revolut user tisztában lenne azzal, hogy a Revolut NEM egy BANK!! Hanem banking szolgáltatást nyújtó pénzügyi cég. Ezért mindig lesznek olyan helyzetek, ahol nem fogadják el a rev kártyát! :Y

Mely adódhat a rev cég milyenségétől (mondom még egyszer hogy nem bankról van szó) és a rá vonatkozó jogszabályoktól, a kártyája típusától (prepaid) és adódhat a másik fél jogi/szerződésbeli/saját stb. álláspontjától. (Meg persze ott van, hogy szarakodik a teljes fizető rendszer, mivel mostanság sok fejlesztés megy végbe az új fizetési rendszerben, meg mindenféle ellenőrző ilyen,olyan secure intézkedéseket vezetnek be.)
A legtöbb helyen leírják/elmondják vagy az új tagok először rendesen utána néznek, hogy nem ajánlott soha 100%-ban erre támaszkodni a fentiek miatt. Bárhol ahol használni szeretnéd fizetésre, állíthatják be úgy a felületet, hogy csakis kizárólag bank kártyát fogadnak el.

Szóval ezzel arra akartam felhívni a figyelmet, hogy nem kell kiakadni, egyből szidni, köpködni, háborogni ha valami nem megy, vagy valahol nem tudsz a Revoluttal fizetni, hanem tisztába kell lenni a Revolut milyenségével és korlátaival.

[ Szerkesztve ]

(#9004) anadroid válasza fgabor87 (#8988) üzenetére


anadroid
senior tag

Működött a napokban, meg is kaptam a 3000 Ft-ot.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#9005) #95561216 válasza aujjobba (#8987) üzenetére


#95561216
törölt tag

Simple? Nekem azzal ment tegnap este szerencsejáték.hu feltöltés.

(#9006) LantosBerry8


LantosBerry8
senior tag

(#9007) warezxts


warezxts
senior tag

ez a trükk még mindig jó? (Google Pay)

Csak mert figyelmeztet ha törlöm a virtuális kártyám akkor már nem tudom összelinkelni a bankkártyámmal vagy valami ilyesmi

(#9008) zharkanyi válasza LantosBerry8 (#9006) üzenetére


zharkanyi
tag

Szerintem igen.

Azokban a pénznemekben váltás után lesz számlaegyenleged, így abból fogja vonni. Szerintem csak feltölteni nem tudsz azokban a pénznemekben.
Nem tapasztalatból írom, de én a leírtakat így értelmezem.

(#9009) gzbotii válasza LantosBerry8 (#8984) üzenetére


gzbotii
veterán

Ha nem tudsz ilyen számlát nyitni, hogy akarsz váltani előre?
Ha nincs benne a nem támogatottak listájában, akkor tudsz fizetni, de abból az egyenlegből vonja le a pénzt, amiből a legtöbb van a számládon - és Revolut helyben vált. Hétvégén, felárral.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#9010) aujjobba válasza szuladam (#9003) üzenetére


aujjobba
addikt

Szépen megfogalmazott TL;DR jellegű hozzászólás, csak azt nem értem kinek címezted.
Én nem vagyok friss revolut felhasználó, és ilyet sem csináltam:
nem kell kiakadni, egyből szidni, köpködni, háborogni”.

(#9011) killmix válasza warezxts (#9007) üzenetére


killmix
tag

Szerintem igen, én 4-5 napja csináltam meg.

A figyelmeztetés nem arról szól, hogy amit törölsz virtuális kártyát, azt nem tudod újra visszaszerezni (konkrétan ugyanazt a kártyaszámot stb.)?

(#9012) gyuri81


gyuri81
veterán

Mivel most van akció aug 27-ig így ma regisztráltam, de pénzt akar levonni a fizikai kártya postázásáért. Ez miért van? Nem ingyenes?

Eladó új, bontatlan Samsung Galaxy S24 Ultra 12/512GB https://bit.ly/4aEqC1v

(#9013) Tuomas válasza gyuri81 (#9012) üzenetére


Tuomas
addikt

Meghívóval regisztráltál?

We were here

(#9014) gyuri81 válasza Tuomas (#9013) üzenetére


gyuri81
veterán

Nem, letöltöttem az appot és onnan.

Eladó új, bontatlan Samsung Galaxy S24 Ultra 12/512GB https://bit.ly/4aEqC1v

(#9015) Tuomas válasza gyuri81 (#9014) üzenetére


Tuomas
addikt

Akkor azért nem ingyenes. Várj pár hetet, szokott új tagoknak lenni promoidőszak amikor ingyen lehet igényelhetni fizikai kártyát.
Addig csinálj virtuálisat és addig is tudod használni on-line fizetésre.

We were here

(#9016) gyuri81 válasza Tuomas (#9015) üzenetére


gyuri81
veterán

Köszi! Akkor ezt beszívtam....akkor ha jól sejtem a 3000 Ft sem jár :(

Eladó új, bontatlan Samsung Galaxy S24 Ultra 12/512GB https://bit.ly/4aEqC1v

(#9017) Tuomas válasza gyuri81 (#9016) üzenetére


Tuomas
addikt

Nem.

We were here

(#9019) szuladam válasza aujjobba (#9010) üzenetére


szuladam
aktív tag

Na hát akkor pont nem neked címeztem :))
De ha érdekel, akkor olvass vissza jó pár oldalt.

(#9020) zoltan6 válasza gyuri81 (#9018) üzenetére


zoltan6
őstag

Én is megszívtam,már regisztráltam az app-ban,de nem rendeltem kártyát,majd a fiam meghívó linkjével rendeltem meg a kártyát,hiszen az ingyenes kártyának a feltételéhez az volt irva,hogy töltsd fel a számlát 3500ft-al,meg rendelj kártyát,így elvileg járt volna a 3000ft mindkettőnknek,meg ingyen lett volna a kártya.De levont 1750ft-ot kártyaszállításra,meg a 3000ft-ot sem kaptuk meg. :(

(#9021) warezxts válasza gyuri81 (#9018) üzenetére


warezxts
senior tag

Nem fog menni, ezt én is beszívtam annó, csak ki akartam próbálni az appot mielőtt meghívóval regisztrálok, de mint kiderült az a teljes regisztrációm volt. Bár akkor még nem volt 3e csak ingyen kártya, de a kártya miatt írtam nekik és bár levonták az árát, de vissza adták utána. A 3e az most így bukta szerintem.
@zoltan6: akkor valamit rosszul csináltál, ha előre szólsz nekik hogy bocs elb*sztam, akkor segítenek hogy ne kerüljön pénzbe a kiküldés. én 2 embert hívtam meg és megkaptam a pénzt utánuk, azzal sem volt gond.
@mindenki: jelenleg elbírálás alatt vagyok, nem tudom használni a kártyám 48 órán keresztül (én kértem a mélyebb beazonosítást, ne akkor jöjjön rájuk mikor külföldön vagyok már)

[ Szerkesztve ]

(#9022) LantosBerry8 válasza gzbotii (#9009) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

Tehát, ha rakok rá elég fedezetet forintban, akkor tudok az adott országban fizetni vele így is és majd automatikusan átváltja a forintot a revolut, olyan árfolyamon, mint ha én váltottam volna? - ha így van, akkor jó lehet a forint? - vagy célszerűbb az euró, esetleg a kártya VISA mivoltja miatt usd?

(#9025) gzbotii válasza LantosBerry8 (#9022) üzenetére


gzbotii
veterán

Revolut vált, tudtommal nincs különbség, hogy Visa vagy MasterCard kártyád van-e a Revoluttól.
Így sajnos a hétvégi felárat nem tudod megkerülni.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#9026) warezxts válasza killmix (#9011) üzenetére


warezxts
senior tag

Most már a virtuális kártyám UK. Kipróbálni még nem tudom a fizetést mert parkolópályán vagyok.
Így most ha a virtuális kártyát használom mondjuk eBay fizetésre akkor szenvedek valami hátrányt? Konverzióra gondolok, vagy ez nem jelent semmit hogy UK a kártya?

@LantosBerry8: Az összefoglalóban benne van hogy először megpróbálja a terhelés pénznemében levonni, pl: Dollár valamit veszel akkor a dollár zsebből vonja le, ha nincs annyi akkor az alap pénznemből veszi (ami ugye nálunk a forint). Gyakorlatban azt jelenti hogy veszel egy 10 dolláros sminkkészletet, ha váltottál előtte dollárt minimum 10 dollár értékben akkor onnan fizet (ne hétvégén válts), ha nincs elég vagy nem váltottál, akkor a forintból vonja, ami azt is jelenti hogy ott azon az árfolyamon váltja instant (ha hétvégén vásárolsz akkor felárral). Ha nincs forintod sem 10 dollár értékben akkor megnézi az összes zseb közül melyikben van a legtöbb (pl van 15 fontod, és 30 euród), és abból vonja/váltja amelyikből a legtöbb van (példa esetén euróból).
Ha van visa kártyád, akkor az nem olyan rossz, hétvégén jobban ki is jöhet, régebben be írtam ide mikor vásároltam 3 terméket ugyanazon az áron, csak más más módon akkor mennyit fizettem forintban.

[ Szerkesztve ]

(#9027) gzbotii válasza warezxts (#9026) üzenetére


gzbotii
veterán

Nem.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#9028) warezxts válasza gzbotii (#9027) üzenetére


warezxts
senior tag

Köszi!
Egy megjegyzés: "Revolut vált, tudtommal nincs különbség, hogy Visa vagy MasterCard kártyád van-e a Revoluttól."
Papíron nincs, de pl Ázsiában a 7-11 bolt csak VISA kártyát fogad el, még a Family Mart MC párti. Ilyenkor számít hogy Visa vagy MC a revolutod szerintem. A fizikai kártyára gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#9029) gzbotii válasza warezxts (#9028) üzenetére


gzbotii
veterán

Értem, lehet ilyen különbség, de ezekben nem vagyok otthon. Viszont Európában nem jellemző*

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#9030) atee_13


atee_13
őstag

Üdv!

Én most regisztráltam, elvileg minden rendben ment. Mennyi idő szokott lenni mire megjön a fizikai kártya?

(#9031) gzbotii válasza atee_13 (#9030) üzenetére


gzbotii
veterán

Változó, 5-20 nap volt itt minden. Ha nem kértél express shippinget, postás dobja be a postaládába majd.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#9032) atee_13 válasza gzbotii (#9031) üzenetére


atee_13
őstag

nem rélik, h rákérdezett volna az express shipping-re úgyhogy ganítom postásos megoldás lesz. köszi az infót

(#9033) vnorbi válasza aujjobba (#8987) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Az ELMŰ-s hiba tegnap az OTP topicban is megjelent, és ha jól értem, ott az OTP a saját maga által kibocsátott kártyát dobta vissza fizetéskor ilyen hibával.

(#9034) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

megjött a kártya :D

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#9035) hape60


hape60
aktív tag

Megérkezett a Revolut kártyám, még a 20.-i hosszú hétvége előtt. Ma elballagtam egy OTP automatához (az "anyakártya" is OTP-s), kértem egy egyenleget -a művelet nem hajtható végre. Természetesen a pin kódot benyomtam, elfogadta. Egy másik OTP automatánál 1000Ft-ot akartam levenni róla,nem hajtható végre a tranzakció. (Elvileg a 3500Ft van rajta.) Próbáltam egy Erste automatánál is - ugyanez az eredmény. Mi van ilyenkor???

Én voltam a béna -most néztem a telefonos appot, a kártya be volt fagyasztva. :W Pedig előtte próbáltam feloldani, lezárni -úgy látszik, lezárva maradt... :(((

[ Szerkesztve ]

(#9036) aujjobba válasza vnorbi (#9033) üzenetére


aujjobba
addikt

Akkor ez lehetett, ugyanezt dobta ma nekem az ELMŰ és a Vodafone is.
Köszi.

(#9037) UberMutant válasza hape60 (#9035) üzenetére


UberMutant
őstag

fizess chippel és tegyél rá több lét.
lehet nem volt 1000 forintos az automatában?

(#9038) EnterR


EnterR
veterán

Helló, Netflixre fizethetek a fizikai kártyám adataival? Lassan esedékes lesz.

PSN ID: marquuard

(#9039) jannid válasza hape60 (#9035) üzenetére


jannid
senior tag

Én a kártyámat pont OTP automatás 1000 Ft-os felvétellel aktiváltam úgyhogy, ha nincs zárolva menni fog az. :K

(#9040) Tuomas válasza EnterR (#9038) üzenetére


Tuomas
addikt

Jáá, én is úgy fizettem az első hónapot, aztán most paypal van, mögötte pedig a revolut kártya.

We were here

(#9041) Subimp


Subimp
tag

Két hétig voltam az USÁ-ban és Kanadában. Végig tökéletesen működött, két dolgot kivéve, igaz ezeket én rontottam el:
- itthon nem állítottam be az internetes fizetés lehetőséget, ezért a hajón nem tudtam feltölteni az ott használatos kártyát, mert ez internetes fizetésnek számít
- engedélyezni kellett a lehúzásos fizetést is, mert sok helyen nem volt paypass.

Érdekesség még, hogy sok helyen utána aláíratták a nyugtát, igaz soha nem ellenőrizék azt.

[ Szerkesztve ]

(#9042) Tuomas válasza Subimp (#9041) üzenetére


Tuomas
addikt

Ó ilyen volt korábban itthon is, ha bankkártyával fizettél, alá kellett írni az egyikpéldányt!

We were here

(#9043) EnterR válasza Tuomas (#9040) üzenetére


EnterR
veterán

Köszi, akkor átállok én is erre.

PSN ID: marquuard

(#9044) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok! Revoluton van esetleg olyan, mint Paypalon, hogy ha ezzel fizetek és nem jó a termék, bepanaszolhatom, visszakérhetem az árát, illetve visszapostázás esetén a postaköltség visszaigényelhető?

(#9045) Tuomas válasza kalapacsolok (#9044) üzenetére


Tuomas
addikt

Az a paypal :DDD

We were here

(#9046) balco válasza Tuomas (#9042) üzenetére


balco
aktív tag

Van az még itthon is. Nekem mostanában az ALDIban kér aláírást egy Apple Pay mögé tett Erste Max VISA kártya. Máshol eddig nem tapasztaltam.

(#9047) batagy válasza Subimp (#9041) üzenetére


batagy
őstag

Kiszerkesztve.

[ Szerkesztve ]

(#9048) ÁrPi2 válasza kalapacsolok (#9044) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

PayPal alternativát? A másik fintech topikból a "_Curve_ customer protection" valami hasonó kíván szerintem lenni.
link

(#9049) bl4ze


bl4ze
veterán

Megjött ma a fizikai kártyám, hamarosan aktíválom vásárlással.

MÁS, egy barátom nem tud végig menni a regen, elakad, ezt kapja :

"Hey there! Unfortunately, we've not been able to verify your identity this time round. Without this step, you'll have limited access to your Revolut account. Please remember that we can only accept government issued ID and that all images of your face/documents must be clear. Open the profile section on your Revolut app to re-try revolut://app/kyc Thanks for your patience!"

feltöltötte a fotókat a személyiről - mindkét oldalt.
találkoztatok ilyennel? Mi lehet a baj???

Köszi. :R

.:. bl4ze .:.

(#9050) agroman válasza bl4ze (#9049) üzenetére


agroman
senior tag

selfie is megvolt?

------

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.