Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3751) Tuomas válasza hadam98 (#3750) üzenetére


Tuomas
addikt

Hogy mi van?
Azok a kártyák a prémium előfizetéshez vannak. Magyarán a standard csomaghoz nem igényelhetsz prémium kártyát.
Ha nem fizetsz havonta, nincs prémium kártya sem. Nem a kártyát fizeted ki, hanem a prémium szolgáltatást.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#3752) streng válasza hadam98 (#3750) üzenetére


streng
csendes tag

Azért ennyire ne legyünk már tipikus magyarok! :)
De egyébként trükközhetsz, ha havi előfizetésben kéred, aztán időben lemondod, de a lentiek kívül (50 GBP) ráterhelik még a 20-25 GBP express kiszállítást, plusz ha bármilyen más prémium szolgáltatást használtál belőle, annak is az extra díját. Szóval csak óvatosan.

Revolut oldalon terms and conditions-ben meg a help oldalon minden le van írva. :)

"**If you order a physical Revolut Metal card and subsequently cancel your Metal membership within the first 14 days of upgrading your Revolut account, we will charge you £50 (or currency equivalent) for your use of the Metal Services during that time."

(#3753) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

vault-os kerekítés hogy számol forintnál?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3754) Tuomas válasza Mr.Csizmás (#3753) üzenetére


Tuomas
addikt

Egészre kerekít. Nekem 1170-nél 60-at tett vaultba a 2x-es szorzó miatt.

We were here

(#3755) Mr.Csizmás válasza Tuomas (#3754) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

tehát százasra :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3756) Tuomas válasza Mr.Csizmás (#3755) üzenetére


Tuomas
addikt

Jah igen mondhatjuk így is :DDD

We were here

(#3757) zsoltex70


zsoltex70
csendes tag

Sziasztok 😊 2 éve használom megelégedéssel, probléma mentesen az Appot és a kártyát 🙂 kérdésem lenne azokhoz akik használták már utalásra is a Rev-et, esetleg kíváncsiságból maguknak utaltak, ahogy én is a saját OTP-s számlámra 🙂 Egy K&H-s számról jött az összeg, a saját nevem alatt, mint feladó 🙂a következő a kérdés, ennél a 2x8-as K&H számlaszámbol kinek mi a mondjuk utolsó 5 számjegy?🙂 2 okból lenne ez érdekes nekünk 😊 ha mondjuk egy webshopban átutalással lehet csak fizetni és Rev-ből utalnám, de valamilyen probléma okán ők ezt visszautaják ezen számlaszámra, aminél ugye csak a nevemre tudnak hivatkozni mint kedvezmenyezett. Kizárt hogy a revolut csak a név alapján azonositana be bennünket, hogy kinek a Rev számlájára rakja az összeget. Itt merül fel bennem, hogy nem lehet, hogy szép csendben már egy egyedi K&H-s számla kapcsolódik hozzánk?😊 Ezért kérdezném pár embertől kíváncsiságbol, hogy nekik mi az utolsó 4-5 számjegye a K&H-nál 😊 az enyém: 05006

(#3758) zsoltex70


zsoltex70
csendes tag

Jah most jut eszembe, hogy megpróbálhattam volna pár száz forinttal a visszafelé utalást is a K&H-s számlára😂😂😂 hétvége van, majd hétfőn 😂

(#3759) streng válasza zsoltex70 (#3757) üzenetére


streng
csendes tag

Hmm. Jó kérdés! Szép találat! :)
Megkérdezem a Revolut-ot, hogy ilyenkor mi történik. Nem a supportot, hanem direktben egy belső chat-en, ahol közvetlenül kommunikálok velük. Privátban küld el kérlek, hogy mi a teljes számlaszám amiről kaptad. Én is csinálok egy teszt utalást magamnak most, bár ez csak jövő héten lesz lekönyvelve, akkor több infónk lesz
Aztán megosztjuk itt az eredményeket.

(#3760) errors01


errors01
csendes tag

Sziasztok!
Készpénz felvétellel kapcsolatban ugye 75.000ft a limit. Ehhez kapcsolódik valami levételi darabszám limit? Tehát hogy havi 1-2 alkalom ingyenes vagy 75.000 forintig bármennyi alkalom? Van valami megkötés hogy melyik automatából lehet levenni? Illetve külföldön is letudom venni az automatából ennek az összegnek megfelelő valutát?
Köszi!

Xbox: errors01

(#3761) blod001 válasza errors01 (#3760) üzenetére


blod001
tag

Én úgy tudom, hogy bármelyik belföldi ATM-ből és nincsen megkötés darabszámra, csak a limitet ne lépd túl.

(#3762) Reinkz válasza Oliverda (#3731) üzenetére


Reinkz
senior tag

Most direkt én is megkerestem, most adtam ugye hozzá a rendes magyar kártyám.

de csak auto top-up beállítás van, vagy törlés, semmiféle verify :)

(#3763) streng válasza zsoltex70 (#3758) üzenetére


streng
csendes tag

Jobban belegondolva: ebből szerintem az lesz, hogy ha direktben utalsz a nevedre a Revolut küldő számlaszámára vissza fog pattanni vagyis visszakapod a bankszámládra közvetlenül. A kérdés, hogy van-e olyan banki tranzakció mint a példádban, hogy automatikusan fordul vissza az összeg a webshop számlaszámáról vagy csak egy része mint a kártyás fizetésnél a refund. (tehát nem új utalás kezdeményezése, hanem egy előzőre történő vissza utalás, visszatérítés, stb)

A legjobb az egészben, hogy tuti hónapokig elhúzódik az oda-vissza utalgatás..
Jó esetben a webshop megkérdezi, hogy mit szeretnél. Hová utalja, add meg a bankszámla számod pl. Ilyen már történt velem (az áru fele volt csak raktáron), de mivel kártyás fizetés volt ott meg refund történt, ami ott normális eljárás.

(#3764) Watcher45


Watcher45
tag

Leírom a zárolásom történetét, ami lehet, hogy user hibának tűnik de az app felülete sem az igazi ebből a szempontból. A történet dióhéjban annyi, hogy nemrég kezdtem el használni az alkalmazást. A jobb alsó sarokban láttam is egy üzenetre utaló jelet, de erre tapintva nem hozott be semmit csak a további almenüt dobta fel, ahol nem láttam levelezést vagy chat ablakot. A kezdő oldalon sem tolt az arcomba semmi figyelmeztetést. Egészen a mai bejelentkezésig amikor is egyből kaptam egy üzentet, hogy korábbi kérdésre nem válaszoltam időben, ezért zárolnak amíg nem nyilatkozom. Itt látható volt a korábbi kérdés is ami arra vonatkozott, hogy valamelyik Tolna megyei közigazgatási szervnél, vagy a FIDESZ-KDNP-nél töltök-e be funkciót. Megválaszoltam, hogy semmi közöm ezekhez a szervezetekhez, pártokhoz és rövid időn belül feloldották a zárolást. Értem én, hogy itt is vizsgálják a kiemelt közszereplői státust mint a magyar bankok, de honnan szedték, hogy pont a fenti szervezetekhez kötődnék nem tudom. Lehet én vagyok béna hogy nem találtam meg a korábbi levelet, de a feloldó chat üzenetet is csak úgy találtam meg, hogy a súgó menübe belépve lefelé görgetve ott virított. Miután lezártam a kommunikációt onnan is eltűnt.

(#3765) horrortown


horrortown
csendes tag

Sziasztok!

Egy észrevétel!
Nem úgy volt, hogy napi 1 kávé ára a biztosítás?
3500Ft/Kávé

[ Szerkesztve ]

(#3766) mitlageri


mitlageri
csendes tag

Az előbb sikerült hozzáadnom a fizikai és a virtuális VISA kártyámat is a Google Payhez. Régebben azonnal elutasította mindkettőt, pár nappal ezelőtt a fizikainál már eljutott odáig, hogy kommunikált valamit a Revoluttal plusz láttam a Revoluttal kapcsolatos feltételeket, de a végén nem sikerült. Most azonnal ment mindkettő, viszont a virtuális Mastercardomat nem sikerült hozzáadni.

(#3767) szabi__memo válasza horrortown (#3765) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Érdekes, hogy nekem 2 telefonon is hibát ír, próbálkozak később

(#3768) streng válasza horrortown (#3765) üzenetére


streng
csendes tag

Feltettem a kérdést direktben Revolut-nak. Kösz az észrevételt.

(#3769) gzbotii válasza vnorbi (#3748) üzenetére


gzbotii
veterán

Mióta nem kaptál választ? Live agentnek írtál, vagy a robotra vársz?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3770) horrortown válasza streng (#3768) üzenetére


horrortown
csendes tag

Köszi 😊
És a mobiltelefon biztosítást sem engedi az alkalmazás. Pedig azt is szerettem volna kötni.

(#3771) streng válasza horrortown (#3770) üzenetére


streng
csendes tag

Kösz. Intézem azt is. Nekem sem engedi. Úgy tűnik volt némi problémájuk amikor átálltak HUF-ra mint base currency. Eddig amíg EUR-volt mindkettő ment flottul.

(#3772) XXLPC


XXLPC
csendes tag

Sziasztok... hátha valaki tud segíteni, vagy korszakalkotó ötlettel bír... február 10 óta azaz 103 napja vagyok zárolva (kb. 600GBP-vel a számlán) mint METAL felhasználó... több mint 3 éves accounttal... nyílván mindent megpróbáltam már... és semmi segítség vagy kommunikáció sehonnan :(((

(#3773) streng válasza XXLPC (#3772) üzenetére


streng
csendes tag

Küldök PM-et

(#3774) vnorbi válasza gzbotii (#3769) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Ma dél óta. Hát, remélem, hogy nem robotra várok :-)

Egy menüpont van a Help oldal alján, a "Chat to us", ott meg a "Looking for an agent..." Az első üzenetem az volt, hogy "Live agent", aztán írtam, hogy mi a gondom. De ennyi, csak az én üzeneteim vannak ott, a Revoluttól semmi.

(#3775) XXLPC válasza streng (#3773) üzenetére


XXLPC
csendes tag

nagyon kedves vagy... várom

(#3776) Rellind


Rellind
senior tag

Sziasztok.
2 kérdés lenne.

Nem tudom a Maestro Erste Huf kártyámat hozzáadni az apphoz, nem tudom az ellenörző kódot beírni az smsből mert nincs benne :W
Mit lehet tenni? :U
Másik: Összefoglalót olvasnám de nincs... Vagyis nem jön be semmi...Másik böngészővel sem.

:R :R

[ Szerkesztve ]

(#3777) gzbotii válasza XXLPC (#3772) üzenetére


gzbotii
veterán

Az nagyon komoly :Y
Nem tudtál velük sehol sem érdemben kommunikálni? FB, mail, chat?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3778) MrPeekaboo válasza hedgehog (#3744) üzenetére


MrPeekaboo
senior tag

4596 5482, 2024-ben jár le. Korábban MC-m volt, amit még az első regisztráció során kaptam.

(#3779) hedgehog válasza zsoltex70 (#3757) üzenetére


hedgehog
senior tag

nekem nem KH-s számlát ír feladónak, hanem a GB-s IBANomat

-- aka p3d3str1an

(#3780) Tuomas válasza XXLPC (#3772) üzenetére


Tuomas
addikt

Az ilyenek okára kíváncsi lennék. Tudsz okot, hogy miért zárolhatták?

We were here

(#3781) hedgehog válasza MrPeekaboo (#3778) üzenetére


hedgehog
senior tag

Akkor megdőlt a BIN-szűrés teória... nekem ugyanígy kezdődik a kártyám, csak 2023-ban jár le. (szintén MC volt előtte).
Bárhogy próbálom, csak a "Double check your card details" üzenetet kapom :(

-- aka p3d3str1an

(#3782) edk- válasza Rellind (#3776) üzenetére


edk-
őstag

Belépsz a netbankba és megnézed ott a kódot.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#3783) Oliverda válasza Reinkz (#3762) üzenetére


Oliverda
félisten

Töltöttél már fel vele?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3784) alex devil


alex devil
senior tag

Az appban van árfolyam de nem azon az árfolyamok váltja a pénzt. Ma reggel az EUR az appban 321 de ha az átváltása nyomok kiszámoltam, hogy kb 329 lesz. Meg tudom nézni valahol pontosan, hogy mennyiért váltja át a pénzt?

S23

(#3785) goldister válasza alex devil (#3784) üzenetére


goldister
tag

Hétvégén máshogy vált. Rátesz néhány százalékot. Mivel ilyenkor bezár

[ Szerkesztve ]

(#3786) alex devil válasza goldister (#3785) üzenetére


alex devil
senior tag

Köszönöm

S23

(#3787) Darkylmx


Darkylmx
tag

Sziasztok.
Megyek két hétre haza, angliából. Van egy standard revolut kártyám. Egyenlőre 300 fontot váltottam át. Ha jól értelmeztem akkor 75000forint amit havonta le tudok venni róla. Van tranzakciós díj? Mindenhol tudom használni?

(#3788) hedgehog válasza Darkylmx (#3787) üzenetére


hedgehog
senior tag

75ezerig nincs tranzakciós díj, ha annál többet akarsz felvenni, akkor 2%.
Mindenhol tudod használni, ahol az adott szolgáltatót (Visa v Mastercard, kártyádtól függően) elfogadják.

-- aka p3d3str1an

(#3789) edk- válasza hedgehog (#3788) üzenetére


edk-
őstag

Előfordul, hogy az automata díjat akar kérni a péznkiadásért. Ha ezt írja ki, meg kell szakítani a tranzakciót és más cég automatájánál próbálkozni.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#3790) hedgehog válasza edk- (#3789) üzenetére


hedgehog
senior tag

így van, és azt sem szabad hagyni, hogy az atm váltani akarjon, ragaszkodni kell hogy Ft-ban legyen a terhelés

-- aka p3d3str1an

(#3791) edk- válasza hedgehog (#3790) üzenetére


edk-
őstag

:K

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#3792) flegga92 válasza hedgehog (#3781) üzenetére


flegga92
senior tag

Nekem is ugyan ilyen virtuális kártyám van, 23-as lejárattal és sikerült hozzá adni a Google pay-hez, hónapokkal ezelőtt próbáltam, akkor nem ment.

(#3793) Oliverda válasza hedgehog (#3781) üzenetére


Oliverda
félisten

Próbáld meg egy újabbal.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3794) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Most nyitottam Revolut számlát, ezzel kapcsolatban lenne néhány kérdésem.

1. Tényleg nincs semmilyen rejtett költség, ha a standard, ingyenes csomagban vagyok? Szóval tényleg tudok bármilyen külföldi számlára utalni ingyen, nincs számlavezetési díj, kártyadíj stb.?

2. Külföldről (Szerbia) küldene nekem valaki egy nagyobb összeget (milliós tétel), ennek ugye van egy jó adag kezelési költsége, amit a küldő fél fizet, ha magyar számlára utal. Még nem teljesen látom át, esetleg itt van valami olyan lehetőség, hogy megadok neki egy Revolutos szerb számlát, amire sokkal olcsóbban tudna átutalni? Az illetőnek nincs Revolutja, és egy öreg szerb csóka, nem is lesz neki.

2. Ha lejár a kiküldött kártyám, a másodikért sem kell fizetnem (a szállítási díjon felül)?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#3795) Andralin


Andralin
aktív tag

Sziasztok!
Megdöbbenve olvastam most a korlátozásokról.
Én két és fél hónapja nyitottam számlát és bő másfél hónapja kaptam meg a fizikai kártyámat. Azóta használom nagyon aktívan a számlát. Ez azt jelenti, hogy a másfél hónap alatt már 3 alkalommal töltöttem fel alkalmanként 1000 EUR-val OTP-s deviza debit kártyával. Ezeknek az összegeknek nagyobb részét azonnal visszautaltam egy másik, HUF alapú OTP folyószámlámra. Így használva ki a kedvező átváltási árfolyamot.
A kisebb részét pedig folyamatosan költöm közvetlen a Revolut kártyáról, online és offline POS fizetésekre is. Amióta megvan ez a kártya, gyakorlatilag minden kártyával fizethető kiadásomat a Revolut kártyával fizetem a kedvező árfolyam miatt.

A fentebb olvasottak alapján már régen sóval kellett volna, hogy beszántsák az új számlámat. Vagy lehet, az mentetett meg, hogy nem hitelkártyával töltögetem, hanem debit kártyával?
Szerintetek mehet ez így tovább, vagy legyek óvatosabb és ne használjam a jövőben ilyen OTP-OTP közötti EUR-HUF átváltásra a Revolut-ot?

Amúgy azért csinálom ezt, mert euróban kapom a fizetésemet az OTP-s számlámra de itthon költöm el forintban. Ezt hivatalosan is tudom igazolni, ha kérnék.

(#3796) streng válasza Andralin (#3795) üzenetére


streng
csendes tag

Én is régóta használom hasonlóan aktívan minden funkcióját. Neked már kiépült egy használati történet, nem is tiltott le eddig.Ha ingyenes csomagod van, ott figyelj a limitekre, mert utána már nem olyan kedvező. Pont erre való a Revolut, hogy jó árfolyamon vált. Meg a sok egyéb funkció. És ahogy írod nálad nincs benne cash recycling, meg hitelkártya visszatérítés határtalan kihasználás. Szóval szerintem továbbra is minden rendben lesz. Ha meg gondjuk van chat-en megkeresnek, beküldöd a papírokat és miden OK. Van egy éves limit is, de az angol mércére volt eddig állítva, most hogy HUF lett a base currancy ki tudja. Nem szabad csak ettől függeni és akkor nem ér meglepetésként ha pár napra, hétre nem elérhető az accountod. Az előnyei bőven kompenzálnak szerintem.
Akiket letiltanak ott mindig kiderül, hogy valami olyat tett amit nem kellett volna, és egyébként is józan észbe ütközik. Ha meg csak furcsa egy tranzakció akkor csak azt tiltják le, az account megy tovább, míg igazolásra kerül a kérdéses tranzakció.
Szóval csak ajánlani tudom és ajánlom is Revolut Ambassadorként.
Aki kér tőlem privátban ajánló linket, küldök és akkor ingyenes a kártya kiszállítás is. Csak új felhasználókra érvényes.

(#3797) vnorbi válasza Andralin (#3795) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Nekem is hasonló a tervem, csak a másik irányban. OTP forintos debit kártyával feltöltés, váltás, kiutalás OTP deviza számlára napon belül (hitelkártyás feltöltések alacsonyabb súlyban szerepelnének). Ha lesz reakció chaten, és töltök fel számlakivonatokat is, akkor majd jelzem nekik, hogy amit ott TransferWise-os beutalásoknak látnak, arra a nagyságrendre és rendszerességre számíthatnak. Hátha akkor nem lesz megint fennakadás.

(#3798) Andralin válasza streng (#3796) üzenetére


Andralin
aktív tag

Ez jól hangzik, hálásan köszönöm a részletes választ! :R
Akkor az eddigi használati sémám szerint fogom továbbra is használni. :)

(#3799) #59063552


#59063552
törölt tag

Miert ker tolem a revolut bank statement-et meg az utolso 2 playslip-et, ha mar kb 8 honapja egyetlen befizetes sem erkezett a revolut szamlamra (van rajt ~1k USD)? Ezen felul kertek ismet a passport es a face + passport kepet is.

[ Szerkesztve ]

(#3800) hedgehog válasza Oliverda (#3793) üzenetére


hedgehog
senior tag

az új virtuális kártyák már MasterCardok, és azokat sem lehet GPayban contactlessre állítani :(

-- aka p3d3str1an

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.