Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3951) ghostie válasza alex devil (#3950) üzenetére


ghostie
tag

Ez majd kiderül akkor amikor lejár.. a feltételek, akciók változhatnak évek alatt olyan hosszú az érvényessége.

(#3952) #33403648


#33403648
törölt tag

Sziasztok!
Müködik az ApplePay Revolut kártyával 👌🙏😀

[ Szerkesztve ]

(#3953) Rekro


Rekro
aktív tag

Sziasztok!

Utána olvastam a revolutnak, de 1-2 dolog nem világos és tanácsot szeretnék kérni. Dolláros kártyáról szeretném majd feltöltögetni és nagyrészt Magyarországon használni a revolut kártyát. Ilyen felhasználásra milyen pénznemű accountot érdemes létrehozni?

köszi

(#3954) MasterMark válasza #33403648 (#3952) üzenetére


MasterMark
titán

Nekem nem működik. Milyen lokáción vagy?

Switch Tax

(#3955) brainticket válasza MasterMark (#3954) üzenetére


brainticket
aktív tag

még nem hivatalos és nem minden ország/kártya megy

(#3956) brainticket válasza Rekro (#3953) üzenetére


brainticket
aktív tag

hát dollárost :) és ha a hétvégi váltási felárat el akarod kerülni akkor forintost amire hétközben váltasz át dollárról.

(#3957) #33403648 válasza MasterMark (#3954) üzenetére


#33403648
törölt tag

Sajnos csak bizonyos BINes kártyákkal megy.

Visa BIN(6/8) amivel megy jelenleg : 459654
MasterCard BIN(6/8): 539123

Persze még akadhat 1-2 fajta, de eddig ez a fix.

(#3958) hedgehog


hedgehog
senior tag

valamit szerelhettek valóban, mert végre működött az én Visám is (Google Payhoz) :)) :DD :C :C

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#3959) HoTDoG válasza #33403648 (#3952) üzenetére


HoTDoG
tag

Megerősítem, a VISA kártyámat sikerült Apple Pay-hez hozzáadni

(#3960) vizypeti válasza MasterMark (#3954) üzenetére


vizypeti
újonc

Nekem a tavaly rendelt VISA-t elfogadta az Apple Pay.
Idei Mastercard-ot nem.

(#3961) MasterMark válasza #33403648 (#3957) üzenetére


MasterMark
titán

Köszi, a virtuális Visa-t elfogadta. Szuper. :R

Switch Tax

(#3962) #33403648 válasza HoTDoG (#3959) üzenetére


#33403648
törölt tag

Revolut virtual master card is mukodik 👌😀

(#3963) HoTDoG válasza #33403648 (#3962) üzenetére


HoTDoG
tag

Annyi, hogy a VISA nekem is tavalyi. Idei MasterCard-osoknak nem sikerült eddig.

(#3964) gzbotii válasza hedgehog (#3958) üzenetére


gzbotii
veterán

Virtuális kártyát adtál hozza?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3965) vdara


vdara
csendes tag

Sziasztok! Regisztráltam az alkalmazást. Mindent elfogadott, de az email visszaigazolást mindig visszadobja. Ez mitől lehet? Valakinek volt hasonló esete? Nem utaltam még el a 3500-Ft.

(#3966) Rage47 válasza #33403648 (#3952) üzenetére


Rage47
veterán

:R

(#3967) RobexX10 válasza Rage47 (#3966) üzenetére


RobexX10
aktív tag

Nekem is sikerült hozzáadni a fizikai mastercard-ot Apple pay-hez! :)

(#3968) Rage47 válasza RobexX10 (#3967) üzenetére


Rage47
veterán

Tök jó. Most elgondolkodtam, hogy Revolutot kéne használni itthon is mindennapi használatra :)

(#3969) Krethx válasza Oliverda (#3523) üzenetére


Krethx
aktív tag

Google Pay- nél az in-store payments nem szokott működni. Nálam alap szinten volt egy Raiffeisen hozzáadva a Play Store-hoz. Programok vagy mai nevén app-ok vásárlására. De azt még nem a GPay-en adtam hozzá. Értelem szerűen azt is megjeleníti. Többen kérdezték a lokalizációt ami nálam Magyarország. Virtuális kártya csak Online vásárlásra használható. Egy év múlva lejár a kártyám. Kíváncsi leszek hogy majd az újat hozzá tudom e adni. Értelem szerűen ha addig nem lesz nálunk GPay. (hivatalosan)

Szerk:
Oliverda Nem neked szántam. :)

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#3970) RobexX10 válasza Rage47 (#3968) üzenetére


RobexX10
aktív tag

Én már lassan 2 éve regeltem. Kártyám is van mát több mint egy éve. Használtam de nem rendszeresen. Most hogy van forint feltöltés és Apple pay ez lesz az alap amíg a bankomnál nem indul AP. :)

(#3971) nutfile válasza hedgehog (#3958) üzenetére


nutfile
aktív tag

akkor nem kellett sokáig nélkülöznöd :C
Revo belehúzott :DD
eddig 1x használtam, tényleg ez tűnik a leggyorsabbnak (granit pay és erste pay a viszonyítási alap), bár minimálisak a különbségek

(#3972) sixtybi


sixtybi
tag

Próbáltam ma reggel google pay-jel, mögötte revolut kártyával fizetni benzinkúton. Nem ment.
Kis összegekre gond nélkül ment eddig így, itt viszont PIN-t se kért, azt mondta, használjam a chip kártyát.
Valakinek tapasztalata van erről?

(#3973) vnorbi válasza vdara (#3965) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Elsőre nekem sem ment, és nem volt egyértelmű, hogy mi is történek. Az első úgy volt, hogy az e-mailből a link közvetlenül a Revolut appra ugrott, de ez látszólag nem csinált semmit. Aztán próbáltam olyat, hogy előbb böngészőt nyisson, és majd onnan menjen az appra.

Nem kellett hozzá pénzt előre fizetni, nélküle is sikerült az ellenőrzés.

(#3974) hedgehog válasza sixtybi (#3972) üzenetére


hedgehog
senior tag

Előfordul néha, de újrapróbálva menni szokott. Ettől függetlenül azért persze érdemes tartalékkártyát magadnál hordani (ha van, akkor más szolgáltatótól, mondjuk ha Visa van befűzve a GPayba akkor valamilyen Mastercardot), mert néha a fizetésfeldolgozók is leállnak.

Viszont ha automata benzinkút volt, akkor inkább ott az a baj, bár azt a Revolut alkalmazásba is szokta jelezni, hogy "látjuk, hogy automata kútnál próbáltál fizetni, de azt egyelőre nem támogatjuk".

-- aka p3d3str1an

(#3975) hedgehog válasza Krethx (#3969) üzenetére


hedgehog
senior tag

A GooglePayhoz a webes felületen mindenféle kártyát sikerült már hozzáadnom, vagyis ha neked megjön az új, azt is sikerülni fog.
Itt mindig az in-store payment a kérdéses, de reméljük lassan nem lesz olyan kártya, amivel nem megy.

-- aka p3d3str1an

(#3976) gzbotii


gzbotii
veterán

Ők is olvassák a topicot:
Breaking news: a Revolut is elhozta az Apple Pay-t Magyarországra!

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3977) vdara válasza vnorbi (#3973) üzenetére


vdara
csendes tag

Köszi, akkor próbálkozok még. Egyébként azt írja, hogy rossz kódot adok meg. Egyedül a feloldó kódot kéri, de az jó mert beenged az app.

(#3978) szabi__memo válasza gzbotii (#3976) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

"Az Erste Bank és a CIB Bank is esélyes volt a második helyre"
Ha ez így megy tovább akkor ez több mindenben igaz lesz.. lassú mamutok

(#3979) Krethx válasza hedgehog (#3975) üzenetére


Krethx
aktív tag

Értem köszönöm. Remélem mihamarabb mindenki tudja használni.

Nekem nagyon bevált eddig a GPay. Piszok gyors és egyből kapom az értesítést. (Revolut-tól is)
Egyszer volt problémám. Fizetés után levonta az összeget és egyből vissza is kaptam. (Refunded) Újra megpróbáltam és aztán simán lezajlott. Hozzáteszem az volt az első fizetés.

Eddig Simple-t használtam de felfüggesztettem. Mivel többször is volt vele problémám.

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#3980) Brandynew válasza vdara (#3965) üzenetére


Brandynew
őstag

Az e-mailt a mobil appban kell megnyitni, és a benne kapott linket a Revolut appal kell társítani.

(#3981) Tuomas


Tuomas
addikt

Ti hogyan éritek el a gpay-t? Vagy valamiről lemaradtam? Már kicsit nehezen bogozom ki :DDD

We were here

(#3982) sixtybi válasza hedgehog (#3974) üzenetére


sixtybi
tag

Nem a revolut-tal volt baja, mert utána a fizikai revolut kártyámmal fizettem, hanem maga a google pay nem ment. Lehet csak 5.000 Ft alatt tudom így haszálni?
Gondolom valahogy kéne hozzá PIN kódot beállítani, de a google pay-en belül nem találok ilyen opciót.

(#3983) Krethx válasza Krethx (#3979) üzenetére


Krethx
aktív tag

Annyival kiegészítem hogy a kártyát mikor hozzáadtam nem terhelte be. (0Ft.-ot írt.) Lehet hogy amikor először fizettem az volt a terhelés. (?)

Tuomas:
Nálunk még nem elérhető. APK Downloader-t használom. Play Store linket kell megadni és letölti az aktuális verzíót. Ha frissítés jön újból letöltöd. Kizárólag free app-okat tud leszedni.

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#3984) hedgehog válasza sixtybi (#3982) üzenetére


hedgehog
senior tag

Mennie kell 5K fölött is, ha rendesen ki van nyitva a telefon (vagyis unlockoltad ujjlenyomattal, vagy feloldó-mintával).
Én pont ezért szeretem, mert az összes többi általam ismert megoldáshoz (kivéve a Simplet) kell valami pinkód, itt nem. Meg azért, mert a Simple 2-3 másodperces várakozási ideje helyett itt létrejön már akkor a fizetés, amint kinyitottam a telefont és közelítem a terminálhoz :)

-- aka p3d3str1an

(#3985) Tuomas válasza Krethx (#3983) üzenetére


Tuomas
addikt

Ja ok, köszi, akkor nem maradtam le :DDD

Amúgy így, hogy az apple bevezette, gondolom hamarosan jön a google is, nem hiszem, hogy le akar maradni.
Szerencsére most megindult egy verseny a fintech cégek és a fizetési szolgáltatók és a bankok között, aminek szerencsére most mi örülhetünk.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#3986) Oliverda válasza Tuomas (#3985) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem valószínű, hogy magyar bankok leszerződnek a Google-lel. A nagy részüknek már van saját androidos fizetési megoldása.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3987) hedgehog válasza Oliverda (#3986) üzenetére


hedgehog
senior tag

Van azért 1-2 aminek nincs, a fintechzone szerint a Rafi, Unicredit, Takarékbank pl... meg az MKB is levette az appját, a Budapest Banknak pedig régi technológiára épül.

-- aka p3d3str1an

(#3988) mecsek20


mecsek20
tag

sziasztok,
most próbáltam hozzáadni revolut virtuális mc kártyát az apple pay-hez, de nem sikerült.

képek lent

Egy éve regisztráltam, de csak szombaton töltöttem rá pénzt és igényeltem kártyát. A kártya postán van, ezért
a virtuális kártyát próbáltam regisztrálni de nem ment. Magyar területi beállításokon van az iphone.

(#3989) mAtThEw0319 válasza mecsek20 (#3988) üzenetére


mAtThEw0319
aktív tag

Ugyan ez nálam is a helyzet, annyi különbséggel, hogy én másfél hete regisztráltam kb.

(#3990) RobexX10 válasza mAtThEw0319 (#3989) üzenetére


RobexX10
aktív tag

Még csak béta verzióba fut nem mindenkinek elérhető. Hamarosan élesedik.

(#3991) mecsek20 válasza RobexX10 (#3990) üzenetére


mecsek20
tag

Gondolom június 1-től lesz hivatalosan

(#3992) streng válasza mecsek20 (#3988) üzenetére


streng
csendes tag

Apple Pay hivatalosan még csak UK és FR!! Nálunk azokkal a (régebben) kiadott kártyákkal működik amik ehhez a két országhoz tartoznak. Ez folyamatosan voltozott, hogy ki mikor milyen kártyát kapott. Mostanában országspecifikus kártyákat küldenek. A virtuális-nél lehet talán más a helyzet bizonyos esetekben.
Tehát mivel hivatalosan nálunk nem megy vagy szerencséd van és van felvehető kártyád vagy nincs...
Revolut nem erősítette még meg hogy G Pay vagy Apple Pay mikor lesz hivatalos nálunk. Nem szerepeltünk a bejelentő térképen sem... :(
(Fitbit Pay, Garmin Pay megy általában minden MC kártyával tőlünk is egyébként)

/ Privát üzenetben tudok küldeni új regisztrálóknak olyan meghívó linket, amin keresztül egyéb akciókon felül mindig ingyenes a kártya kiszállítás is. A link tovább osztható...

[ Szerkesztve ]

(#3993) MrPeekaboo


MrPeekaboo
senior tag

Egyébként ma jött új iOS app, ami már azzal büszkélkedik, hogy az Apple Pay működik, viszont sehol nem láttam az app-ban erre utaló jelet vagy hogy a meglévő kártyáim hozzá lennének adva a Wallet-hez.

(#3994) kukac7 válasza mecsek20 (#3988) üzenetére


kukac7
tag

a revolut sosem volt magyar bank. idehaza csak az otp-nel van apple pay, azert van egyedul a listaban.

(#3995) kukac7 válasza MrPeekaboo (#3993) üzenetére


kukac7
tag

az app-ban meg nincs, de a wallet app-ban hozza lehet adni, felteve, ha:

"Visa BIN(6/8) amivel megy jelenleg : 459654
MasterCard BIN(6/8): 539123"

raadasul semmi koze a revolut app-nak, hogy hozza tudod e adni a kartyat vagy sem. app nelkul is megy.

[ Szerkesztve ]

(#3996) mecsek20 válasza kukac7 (#3994) üzenetére


mecsek20
tag

ha a régiót Angliára a állítom, akkor se megy..

(#3997) MrPeekaboo válasza kukac7 (#3995) üzenetére


MrPeekaboo
senior tag

Azt tudom, meg hozzá is adtam, csak akkor nem értem, hogy miért reklámozzák az app tulajdonságai között az AP-t, ha még nem minden BIN-nel elérhető.

(#3998) ittakary válasza MrPeekaboo (#3997) üzenetére


ittakary
nagyúr

írták redditen: véletlenül került bele a leírásba, mivel még nem teljeskörű, hanem csak limitált számú felhasználó számára érhető ez el

(#3999) mZoleee válasza mecsek20 (#3996) üzenetére


mZoleee
senior tag

régebben kiadott kártyákkal megy.. 1-2 nap és jön a többi is.. júniusra ígérték a amúgy a startot..

(#4000) Oliverda válasza streng (#3992) üzenetére


Oliverda
félisten

"Nem szerepeltünk a bejelentő térképen sem... "

Ezen nem kell csodálkozni, hisz ezt csak múlt héten jelenthette be az OTP, vagyis, ha a Revolut hamarabb rátette volna Magyarországot a listájára, akkor az szerződésszegésnek minősült volna.

mecsek20: A kártyáddal van a gond, nem a telefon régiójával vagy más beállítással.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.