Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) Tuomas válasza Palesztin994 (#27000) üzenetére


Tuomas
addikt

:(

We were here

(#27002) vmarci21 válasza szabi__memo (#26998) üzenetére


vmarci21
tag

Minden bank és e-pénz kibocsátó csinál ilyet, mert törvényi kötelezettségük...
Ott is van mindegyiknek oldalán az erről szóló tájékoztató / hirdetmény...
Magyar bankok: OTP, K&H, Erste, ...
E-pénz kibocsátók: TransferWise, PayPal, Barion, ....

Miért pont a Revolut lenne a kivétel?

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#27003) Divinity válasza szabi__memo (#26998) üzenetére


Divinity
őstag

Most komolyan nem érted vagy direkt értetlenkedsz?

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#27004) Oliverda válasza vmarci21 (#27002) üzenetére


Oliverda
félisten

Pláne a kártyás feltöltéssel (ami ráadásul más kártyájával is megy), illetve a pénzbekérővel megspékelve. Hasonlót egyik magyar bank sem kínál lakossági ügyfeleknek.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#27005) Somatom válasza vmarci21 (#27002) üzenetére


Somatom
veterán

Elolvastam az Erste -ét. 10 millát meghaladó készpénzes tranzakciónál kér forrásmegjelölést (érdekes, hogy pontosan megadja az összeghatárt). A többi ellenőrzési kötelezettség csak olyan személyes adatokat tartalmaz, amiket a Revolut most is tud rólam.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#27006) vmarci21 válasza Somatom (#27005) üzenetére


vmarci21
tag

Akkor még javaslom a 3. pontot is:
A Bank – a törvény előírásainak megfelelően – köteles az ügyfeleivel fennálló üzleti kapcsolatot folyamatosan figyelemmel kísérni, melynek végrehajtásában az ügyfelek kötelesek együttműködni adat- és információszolgáltatással, illetve a Bank által kért dokumentumok bemutatásával.

Pont ugyanaz, mint Revolut esetében, hogy kötelesek figyelemmel kísérni a pénzmozgásokat, és lehet hogy erről majd papírokat is kérnek..

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#27007) Tuomas válasza szabi__memo (#26998) üzenetére


Tuomas
addikt

Honnan tudod, hogy a bróker cégek mit kérnek?
És ha tudod is, hogy nem kérik, akkor honnan tudod, hogy nem büntetik őket?
Lásd: [link] [link]

We were here

(#27008) Brandynew válasza vmarci21 (#27006) üzenetére


Brandynew
őstag

+ a hazai bankoknak az az előnye a hazai ügyfelek esetében, hogy jóval több információt megkapnak/bekérnek a szerződéskötés pillanatától, mint egy külföldi cég külföldi állampolgárok esetében.

(#27009) Somatom válasza vmarci21 (#27006) üzenetére


Somatom
veterán

OK. És milyen dokumentumokat tudok bemutatni az Erste -nek a pénz forrására vonatkozóan? Csak annyi biztos, hogy a forrás a Revolut, de ezt nélkülem is tudja az Erste.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#27010) Tuomas válasza Somatom (#27009) üzenetére


Tuomas
addikt

Ha az Erste kéri, hogy igazold a pénz forrását, akkor egyrészt oda tudod adni a Revolutos számlakivonatot, amin rajta van a kártyád utolsó 4 számjegye, amivel töltötted az egyenleged, továbbá az XY bank számlakivonatán is látszik az, hogy rajtuk keresztül töltötted a revolutot.
Gondolom ha tőzsdei ügylet van, az is megjelenik a Revolutos kivonaton, vagy valahol, de csak gondolom, mert nem csinálok ilyen ügyletet.
Vagy nem erre gondoltál?

[ Szerkesztve ]

We were here

(#27011) Somatom válasza Tuomas (#27010) üzenetére


Somatom
veterán

Az egy speciális eset, hogy közvetlenül az Erste -ről töltöm a Revolutot és így bankon belül vissza tudják ellenőrizni. Lehetne ott más bank is és akkor csak azt a bankot látná a Revolutos igazoláson.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#27012) Tuomas válasza Somatom (#27011) üzenetére


Tuomas
addikt

Ilyen esetben gondolom bekérik azt a kivonatot is.
Ahogy pl Revolut is kérhet további dokumentumokat.
Pl én Transferwise kártyával is töltöm a Revolutot, gondolom ha kapnék egy ellenőrzést a Revoluttól, ebben az esetben nem lenne elég a TW kivonatot beküldenem, azt is be kellene, ahonnan a TW-ra rakom a pénzt, ott meg már látszódik a jövedelem is.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#27013) Somatom válasza Tuomas (#27012) üzenetére


Somatom
veterán

Hááát... Beleőszülsz, mire egy 4-5 köztes banki szereplővel, meg pár Revoluton belüli tranzakcióval megspékelt számlatörténetet visszaigazolsz. Mondjuk, közé került a Curve és megpróbálod felvenni a kapcsolatot a support -jukkal. Mire ott emberhez jutsz, addigra a TEK már rádtörte az ajtót. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#27014) Tuomas válasza Somatom (#27013) üzenetére


Tuomas
addikt

Ahol normálisan meg van csinálva a rendszer, ott pár gombnyomással le lehet tölteni PDF-ben a kivonatot.
Curve-ot nem ismerem, hogy ott hogy megy, de ha kell hozzá a support az gáz. :(

We were here

(#27015) F-ECT$


F-ECT$
titán

Ha egyszer használatos bankkártyát adok meg valahol, ahol levonnak 1 dollárt ellenőrzés céljából, akkor ez az 1 dollár elveszik, vagy a kártya megszűnése után vissza tud kerülni a számlámra?

Dive ever, work never.

(#27016) balinlin válasza Tuomas (#27014) üzenetére


balinlin
senior tag

Ki lehet exportálni.

(#27017) balinlin válasza F-ECT$ (#27015) üzenetére


balinlin
senior tag

Vissza tud jönni.
De miért ezt adod meg?

(#27018) JóGéza válasza balinlin (#27017) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Van egy tévhit, ha eldobható kártyával regisztrálsz egy előfizetésre ingyen hónapra, akkor nem fogják tudni megterhelni a számládat akkor sem, ha elfelejted lemondani időben.

(#27019) balinlin válasza JóGéza (#27018) üzenetére


balinlin
senior tag

Tudom.
Álnaív volt a kérdésem :))
Sajnos sok ilyen "trükkös" emberke van

(#27020) K Norbi


K Norbi
addikt

Engem inkább az érdekelne.
Hányan futottak bele ellenőrzésbe. És mióta van Revolutja.

És mit kértek tőle. Ha volt valami ellenőrzés.

(#27021) F-ECT$ válasza balinlin (#27017) üzenetére


F-ECT$
titán

Egyelőre elméleti a kérdés.

@JóGéza: nem ez lenne az egyszer használatos kártya egyik haszna?

Dive ever, work never.

(#27022) balinlin válasza F-ECT$ (#27021) üzenetére


balinlin
senior tag

Az hogy nem előfizetés jellegű dolgoknál használd, ahol mondjuk nem bízol annyira a rendszerben, vagy olyan környezetben kell használnod a kártyát ahol nem teljes a bizalom.
Sőt, a revolut szabályai tiltják is az ilyen előfizetéses trükközést. (Minden hónapban új account új kártyával.)
Eddigi tapasztalatok alapján az előfizetést be tudják terhelni. Mert az technikailag más.
Én pl. Alin használom, én paranoiám, de nem bízom annyira bennük...

[ Szerkesztve ]

(#27023) eszmilan válasza K Norbi (#27020) üzenetére


eszmilan
tag

Engem már ellenőriztek, pár hónap után, pár százezres feltöltésnél. A pénz eredetére voltak kíváncsiak asszem. Feltöltöttem nekik egy rakás számlát, amit a vállalkozásom állított ki másoknak. Külön jó volt, hogy a revo csak fényképet fogad el, így fotózhattam a gép monitorán a pdf-eket. 1 óra múlva lekerült a zárolás.

(#27024) JóGéza válasza balinlin (#27022) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Volt már Aliexpressen ellenőrzésem, pont Revoluttal fizettem. Most már lehet Paypal-al fizetni, így azt használom.

(#27025) balinlin válasza JóGéza (#27024) üzenetére


balinlin
senior tag

Mostanában nem rendeltem, de valószínű én is PP-al fogok fizetni. Persze alatta revo kártya, revo váltással.
Mit takar az ali ellenőrzés?

(#27026) JóGéza válasza balinlin (#27025) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Számlakivonatot kértek, fényképet a kártyáról, és igazolványról. Amíg nem ellenőrizték le, és hagyták jóvá, addig nem tudtam fizetni.

(#27027) balinlin válasza JóGéza (#27026) üzenetére


balinlin
senior tag

Hmmm..
Na nekik tényleg nem szívesen küldenék bármit is...
Eldobhatót éérdekes lenne lefotózni, főleg használat után. :)

(#27028) szabi__memo válasza Tuomas (#27007) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mert nem ilyen fos brókerre gondoltam. Hanem nagyra mint az ib. Nem kér és nem büntetik. Azért nem kér mert köze sincs ahhoz hogy az egyébként eu-s bankodból te milyen pénzt utalsz magadnak. Azt kell igazolni hogy a számla a tiéd.
Úgy látom hiába írtam már vagy 3* le, még mindig nem sikerült többeknek elolvasni

[ Szerkesztve ]

(#27029) Oliverda válasza szabi__memo (#27028) üzenetére


Oliverda
félisten

Meg gondolom ilyenre. ;]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#27030) szabi__memo válasza Oliverda (#27029) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Egy biztos. Bankszámla kivonattal semmit nem tudsz igazolni nagy összeg esetén.
Arról nem beszélve hogy a pénzmosás kp tranzakciókra vonatkozik. Ami nem az az meg adócsalás és nem tartozik terrorizmus elleni törvények alá. Az adóhatósgi dolog.
Kb mindenki kever itt mindent mindennel.
A bankszámla kivonathoz semmiféle pénzintézetnek semmi köze. Max a bankszámla tulajdonosi igazolásához. Ha gyanús(!) a pénzmozgás akkor jelentenie kell. Ritka bankoknál is..
Mégis ki gondolja azt hogy egy bankszámla kivonattból bármit meg lehet állapítani azon kívül hogy a neveden van?? Azon parkolhat bármilyen összeg bármilyen régóta úgy hogy évek óta tranzakció sincs, jövedelemtől meg mindentől teljesen függetlenül, törvényesen és jogosan amihez köze sincs és logikusan nem is tudod már bizonyítani. Totál értelmetlen ez az egész, az általatok idézett jogszabályok nem erre és így nem ilyen célra szolgálnak.
Az értelelmesen működő pénzintézet igazol téged, kéri hogy igazold a beérkező pénz a te tulajdonod alá tartozó számláról érkezett és itt vége. Kp esetén szerződés, stb, de ez itt ugye itt nem jön szóba

[ Szerkesztve ]

(#27031) Oliverda válasza szabi__memo (#27030) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem ezt küldd el az MNB-nek, hátha beültetnek Matolcsy helyére. Eddig biztos tévúton jártak, és te sokkal jobban tudod, hogy mi mire jó vagy nem, mint azok, akiknek ez a munkájuk.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#27032) Tuomas válasza szabi__memo (#27028) üzenetére


Tuomas
addikt

Ja értem, tehát a fos brókerre vonatkozik a törvény a nem fosra meg nem. Lol.
"A bankszámla kivonathoz semmiféle pénzintézetnek semmi köze."
Ezt majd egy hitelkérelemnél a banknak is mondd meg légyszi. :DDD

"Mégis ki gondolja azt hogy egy bankszámla kivonattból bármit meg lehet állapítani azon kívül hogy a neveden van??"

Okéjó. Akkor ha hitelt veszek fel, csak azért kérik ezt el, hogy megnézzék a nevemet. Még véletlenül sem azért, hogy megnézzék, érkezik-e jövedelem az adott számlára. Ezt jó tudni, köszi! :R

[ Szerkesztve ]

We were here

(#27033) sopruk válasza K Norbi (#27020) üzenetére


sopruk
aktív tag

Nemrégiben volt egy felmérés erről itt a topicban.
Revolut felhasználási szokások
Kérdőív
Eredmény

(#27034) viktorhu válasza Somatom (#26955) üzenetére


viktorhu
veterán

Lehet, hogy rosszul emlékszem, de erősen ott van az emlékeimben, hogy ezt már leírtad itt párszor. A lényeg, hogy semmit nem változott a helyzet, és borzasztó unalmas lenne újra végigvitatkozni ezt újra, és innen változtatni sem tudunk rajta. Megbüntették őket, hogy nem vizsgálnak elég szigorúan, bekeményítettek, nekünk meg két választásunk marad: használjuk vagy nem használjuk. Ne érts félre, ha innen lehetne bármit elérni, abszolút támogatnám, hogy fussunk neki századszor is a témának.

(#27035) viktorhu válasza Somatom (#27013) üzenetére


viktorhu
veterán

Elég a history olyankor, a lényeg az eredeti összeg forrása - folyószámla, amire ilyen nagyságrendben munkabér érkezik, egy adásvételi szerződés egy autóról stb., hogy nemcsak úgy megjelent az a pénz a bankrendszerben, hanem legális forrása is van.

(#27036) viktorhu válasza JóGéza (#27024) üzenetére


viktorhu
veterán

Nekem Alin fotót kellett küldenem a bankkártyáról meg a személyimről annak idején, mondjuk elég régen volt már, de ők is ilyen e-pénzes szolgáltató, csak nem eu jogrend alapján, így náluk is kiverheti egy örökké változó kártyaszám a biztosítékot.

Szerk: a világ egyik legnagyobb kereskedelmi cége, Kína egyik vezető fizetési szolgáltatója, fura volna, ha a kártyámmal akarnának visszaélni.

[ Szerkesztve ]

(#27037) Somatom válasza viktorhu (#27035) üzenetére


Somatom
veterán

Ha az Erste kiad egy igazolást arról, hogy leellenőrzött és rendben vagyok, azt megkaphatja a Revolut.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#27038) K Norbi válasza sopruk (#27033) üzenetére


K Norbi
addikt

:R
Töltöttem én is egyet. :D

(#27039) zsamiatt válasza viktorhu (#27035) üzenetére


zsamiatt
őstag

Csak, hogy a szerződés tartalma szenzitív adat. Sőt még üzleti titkot is sérthet.Ha meg kitakarod az eladó adatait. Ennyi erővel egy üres papírt is beküldhetsz két kamu aláírással rajta a te adataiddal. A munka béren kívül pedig van más jövedelem forrás is ami teljesen legális. De ha mondjuk valamelyik ismerős utal át pénzt ajándékba, ahoz sincs semmi köze a revonak. Nem adóhatóság, hogy megkérdezze Kiss Jakab miért utalt neked. Mivel nem hatóság így a jogosultsága is ennek megfelelő.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#27040) K Norbi válasza zsamiatt (#27039) üzenetére


K Norbi
addikt

És a TW nél miért nincsenek ilyen szigorú ellenőrzések?
Ott az első perctől költekezek orba szájba. :DDD
Náluk nem mossák a pénzt?

Lehet idővel húznak a nadrágszíjon

[ Szerkesztve ]

(#27041) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A prémium csomagot lehet országok közt költöztetni, ha költözne az ember? Akár eu<>nemeu viszonylatban is?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#27042) Tuomas válasza K Norbi (#27040) üzenetére


Tuomas
addikt

Nincsenek?

[ Szerkesztve ]

We were here

(#27043) zsamiatt válasza Tuomas (#27042) üzenetére


zsamiatt
őstag

de itt egyértelműen meg van határozva, mikor mit kérhetnek. Ha jól látom elég komoly összeg határig csak az igazolványt kérik. Revonál van ilyen meghatározás?

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#27044) Tuomas válasza zsamiatt (#27043) üzenetére


Tuomas
addikt

Van.

We were here

(#27045) zsamiatt válasza Tuomas (#27044) üzenetére


zsamiatt
őstag

ez kb egyenlő a 0-val.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#27046) Tuomas válasza zsamiatt (#27045) üzenetére


Tuomas
addikt

Akkor jó.

We were here

(#27047) hedgehog


hedgehog
senior tag

Egyszerűen nem értem miért gondolják emberek, hogy ha itt háborognak a Revoluton, annak bármi hatása lesz azon kívül, hogy minket felbosszantanak a fórum teleszemetelése miatt.
(Ezért próbáltam írni, mert az előző kommentemnél még új emberek hozták fel ezt a témát. Ők azóta nem is folytatták, csak a régi jó akadékoskodók, akiknek már leeshetett volna, hogy fölösleges...)

-- aka p3d3str1an

(#27048) Brandynew válasza hedgehog (#27047) üzenetére


Brandynew
őstag

Én sem értem ezt, a Revolut egy pénzügyi szolgáltató, azt kéri, amit rajta keresztül a hatóság kér. Ha Magyarországon nyitsz egy bankszámlát az OTP-nél, az is nagyon sokat fog rólad tudni, hiszen ugyanúgy pénzügyi szolgáltatást nyújt és ugyanúgy vonatkoznak rá a szabályok. A Revolut nyilván nem pont azt kéri, amit az OTP, hiszen a Revolutra nem a magyar szabályozások vonatkoznak. Egyszer fel kell tölteni, amit kér (ezzel nem kell megvárnod, hogy ők szóljanak, a folyamatot te magad is kezdeményezheted az ügyfélszolgálatnál), és kész.

[ Szerkesztve ]

(#27049) aleister


aleister
veterán

Sziasztok!

Lehet, hogy nagyon amatőr kérdés. Revolutról utalnék szimpla belföldi számlára (nem Revolut). Kell valamit ezzel kapcsolatban tudnom? Meg kell bármit adnom a közleményben, illetve milyen díjjal történik a tranzakció? Van ahol azt olvasni, hogy ingyenes, van ahol azt, hogy 5 euró.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#27050) hedgehog válasza Brandynew (#27048) üzenetére


hedgehog
senior tag

Igazából nem ez a lényeg. Hanem az, hogy attól, hogy nekünk háborognak a fórumtársak, semmi nem fog változni, tehát teljesen fölösleges párhavonta elővenni a témát. Ha jön egy új érdeklődő, természetesen fel kell hívni a figyelmét arra, hogy készüljön ezekre az egyesek szerint jogtalanul kért adatokra, de száz kommenten keresztül tartó vitára nincs szükség.

-- aka p3d3str1an

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.