Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3651) gzbotii válasza hedgehog (#3649) üzenetére


gzbotii
veterán

.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3652) Tuomas válasza hedgehog (#3649) üzenetére


Tuomas
addikt

Én is mindig így veszek és most jött elő ez a probléma, de elég rosszkor, mert csak pár perc volt a vonatig.
De a kallerrel még indulás előtt meg tudtam beszélni szerencsére. Máskor általában több időm van az indulásig.

balhmm:
Jah lehet, annyi új magyar ügyfél lett, hogy lehalt a rendszer :D :DD

We were here

(#3653) brainticket válasza balhmm (#3650) üzenetére


brainticket
aktív tag

az is lehet hogy az ebay szopat kicsit, ezzel terelve a Paypal felé, ha már az a saját fizetési megoldásuk.

(#3654) dosaa válasza MasterMark (#3635) üzenetére


dosaa
csendes tag

Szerintem részben az..., és azért bátorkodtam itt kérdezni, mert talán más is belefutott ilyen problémába és tudja a megoldást...
Közben kiderült hogy virtuális kártyát kell létrehozni és azzal simán működik a garmin pay! (hátha ez másnak segít)

(#3655) Bavid válasza gzbotii (#3648) üzenetére


Bavid
senior tag

Szuper, köszi, persze viszek mást is, de jó lenne majd revoluttal pénzt felvenni, hogy legyen cash is, de akkor elvileg működni fog :)

(#3656) sixtybi válasza evrynet0 (#3540) üzenetére


sixtybi
tag

A saját nevemet írja ki a rafi tranzakciós félnek, és egy K&H-s számlát. Közleményben meg ott van, hogy revolut send money

(#3657) sixtybi


sixtybi
tag

Ilyet láttatok már?
Próbáltam volna telenor számlát fizetni revoluttal.
OTP mint elszámoló.
Ezt mondja:

"A terhelendő kártya az üzletági követelményeknek nem felel meg."

(#3658) MasterMark válasza sixtybi (#3657) üzenetére


MasterMark
titán

Lehet a prepaid-del van baja. Ha van Curve kártyád akkor azon keresztül esetleg próbáld meg.

Switch Tax

(#3659) nutfile válasza dosaa (#3634) üzenetére


nutfile
aktív tag

nekem hibátlanul megy a revolut mc kártyával

(#3660) Gabócza válasza sixtybi (#3657) üzenetére


Gabócza
senior tag

Valamelyik topikban volt már erről szó, nem magyar bankkártyának látja, ezért nem fogadja el.

Meg is van. Itt volt, ebben a topikban: [link]

[ Szerkesztve ]

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#3661) nutfile válasza sixtybi (#3657) üzenetére


nutfile
aktív tag

OTP csak magyar kibocsátású kártyát fogad el...

szerk.: mire a végére értem az olvasatlanoknak, addigra már más megválaszolta

[ Szerkesztve ]

(#3662) Simulacrum


Simulacrum
senior tag

Sziasztok! Valaki beírná ide hirtelen, hogy most hány jó forintért kapnék egy amerikai dollárt a Revolutnál.

(#3663) redst4r válasza Simulacrum (#3662) üzenetére


redst4r
tag

294,12

(#3664) Oliverda válasza nutfile (#3661) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem, a Telenor fogad el csak magyar kártyát, az OTP alapértelmezetten bármely országban kibocsátott kártyát elfogadja.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3665) Simulacrum válasza redst4r (#3663) üzenetére


Simulacrum
senior tag

Köszönöm!

(#3666) gzbotii válasza Oliverda (#3664) üzenetére


gzbotii
veterán

Meg tudom erősíteni. Többször fizettem közüzemi számlákat, Curve vagy Revolut kártyával, olyan helyen, ahol OTP a szolgáltató.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3667) RBJ


RBJ
addikt

Tiszteletem.
Tegnap olvastam először eme alkalmazásról először.
Ma elkapott a láz és gyorsan csináltam egy fiókot komplettem.
Igaz kicsit van para, hogy személyi stb pofa kép minden rólam.
Végül is bank.
Otp smart bankot és simple t használok.
Konkrétan mivel járok jobban ha revolut ot használok?
Józan paraszt ésszel ha az otp s számlámról utalok egy nagyobb összeget a revolut szla ra és innen fizetném pl az online dolgaimat és közüzemi szla imat kevesebb ktg el járna? :DDD
Vagy a Revolut kártyámat a Simple pay befogadja, tudom használni érintésre?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#3668) Rage47 válasza RBJ (#3667) üzenetére


Rage47
veterán

lehet, hogy itthon is van értelme, mert szinte minden ingyenes rajta, de én külföldi utazáskor használom, mert van eur számla rajta és nem kell fizetni különböző díjakat, ha azzal fizetek

(#3669) RBJ


RBJ
addikt

Na most nézem, hogy lehet kolduskodni promo kod ot kártyához. Na eddig nekem semmi.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#3670) RBJ


RBJ
addikt

Na én is beleszaladtam az app regbe nem online ba. Így ha jól sejtem nuku free card. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#3671) Tuomas válasza RBJ (#3670) üzenetére


Tuomas
addikt

#3598-as hozzászólásomban írok arról, hogy nekem miért éri meg itthon használni.
Én amikor új regisztrációt csináltam, nem sokkal később -pár hét- jött emailben lehetőség ingyenes kártyaigénylésre (vagyis ingyenes postázásra). Lehet, hogy nektek is fog. Ha sürgős lenne, akkor virtuális kártya is játszhat, vagy valaki megdob egy kóddal, és írsz a supportnak, hogy legyenek oly kedvesek és a promo kód fejében engedjék el a pk költséget.
De lehet már annyian írnak nekik, hogy hamarosan hirdetnek vmi akciót is :DDD

[ Szerkesztve ]

We were here

(#3672) RBJ válasza Tuomas (#3671) üzenetére


RBJ
addikt

virtual kártyát már rendeltem, de fizika is jó lenne a simple pay miatt. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#3673) streng válasza RBJ (#3672) üzenetére


streng
csendes tag

" de fizika is jó lenne a simple pay miatt" itt mit szeretnél. Attól hogy hozzáadod akár a fizikai, akár a virtuális Revolut kártyát a Simple-hez még nem fogsz tudni vele telefonnal (NFC) fizetni. Simple-ben csak OTP kártyákkal lehet fizetni + az OTP virtuálissal, de ezt tölteni kell

(#3674) RBJ válasza streng (#3673) üzenetére


RBJ
addikt

Ez hülyeség mert a simple alkalmazáshoz nemcsak otp s kártyát lehet hozzárendelni. :K

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#3675) sajti_pajti válasza gzbotii (#3648) üzenetére


sajti_pajti
tag

Ez biztos, hogy így van?
Lásd ezt:

Na most ebből viszont adódik egy új kérdés: Hol lehet megtalálni azt a bizonyos 150-es listát?
Tudja valaki?

(#3676) sajti_pajti


sajti_pajti
tag

És akkor még egy, az előző témától független kérdés:
Mennyi a limit, ha utalni akarok?
A témáról mindössze csak egy UK leírást találtam: [What are the transfer limits?]

(#3677) streng válasza RBJ (#3674) üzenetére


streng
csendes tag

Hozzáadni hozzá lehet, de telefonnal (NFC-n keresztül) érintéssel fizetni nem tudsz más bank kártyájával a Simple-ön keresztül fizetni.

(#3678) streng válasza sajti_pajti (#3676) üzenetére


streng
csendes tag

Annyi amit ott látsz a limit, de ne új regisztrálóként próbáld kimaxolni. :) Költési, használati történetet kell először felépíteni benne a nagyobb összegek mozgatása előtt. Ennél konkrétabb nincs mert egy automata visszaélésfigyelő rendszer dönt mindenkinél egyedileg.
a 150 pénznem az kb minden amit MC, Visa használ.
A help oldalukról:
"Revolut currently supports card payments and ATM withdrawals in over 140 currencies wherever Mastercard and Visa are accepted. There are only a few currencies remaining unsupported, including: ZWD, CKD, KID, PND, TVD, AMD, FOK, ERN, BTN, EHP, CUC, SHP, GGP, JEP, IMP, SDG, SYP, IRR, PRB, SOS, KPW.
"

(#3679) gzbotii válasza sajti_pajti (#3675) üzenetére


gzbotii
veterán

Miért zárná ki vagy írná felül, azt amit én írtam?

A támogatott pénznemeket én így találtam meg:

[link]

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3680) olahdave


olahdave
tag

Sziasztok,
Mekkora összeget lehet egy hónapban feltölteni az ingyenes fiók esetén?

(#3681) Oliverda válasza olahdave (#3680) üzenetére


Oliverda
félisten

Korábban 15k EUR volt egy évre, de azt kivették és azóta egyedileg bírálja el a rendszer a limitet ami nem publikus.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3682) olahdave válasza Oliverda (#3681) üzenetére


olahdave
tag

Köszi!
Töltöm is fel lassan a kártyát.

Mégegy kérdés:
Van már kártyám, de lehet még hozzáadni egy másikat is?
Csak mert van egy biankó kártyám is, ami jó lenne a gyereknek.

(#3683) streng válasza olahdave (#3682) üzenetére


streng
csendes tag

5 kártyád lehet az app-ban összesen

(#3684) olahdave válasza streng (#3683) üzenetére


olahdave
tag

Köszi! :R

(#3685) gzbotii válasza olahdave (#3682) üzenetére


gzbotii
veterán

Egy virtuális és egy fizikai kártyád lehet ingyenesen egyszerre. 20 virtuális kártyát lehet egy hónapban összesen, díjmentesen.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3686) MrPeekaboo


MrPeekaboo
senior tag

A binlist-en ellenőrzött, GB kibocsájtású virtuális Visa kártyámat ma hozzá tudtam adni GPay-hez.

(#3687) attiati


attiati
veterán

Ugyanaz az a GB54-el kezdődő IBAN számlaszám szerepel az EUR és a HUF egyenlegemnél.

Erre a számlára tudok HUF-ot beutalni?
HUF vagy EUR lesz a beutalásból?
És az applikáción belül tudom átváltani?

Ha hitelkártyával töltöm fel a revolut számlát, arra ad a bank visszatérítést?
(viszonylag nagyobb összegről van szó)

:R

[ Szerkesztve ]

(#3688) Oliverda válasza attiati (#3687) üzenetére


Oliverda
félisten

Tudsz utalni, csak jó drága lesz, hacsak nincs valami spéci csomagod a bankodnál. Ha forintot utalsz, akkor forint fog rá érkezni.

Szerintem bankja válogatja, hogy kapsz-e rá visszatérítést hitelkártyával. Próbáld ki egy kisebb összeggel.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3689) sajti_pajti válasza gzbotii (#3679) üzenetére


sajti_pajti
tag

A #3646-ban feltett kérdésre a #3648-ban válaszoltál.
A kérdező az Eastern Caribbean dollarra (XCD) kérdezett rá.
A belinkelt listádban az unsupported felsorolásban én ezt nem látom és ebből számomra az következik, hogy ezek szerint az XCD-t is közvetlenül támogatja (fizetésre) a Revolut. A #3648 válaszodban viszont értelmezésem szerint nem ez van, hanem az, hogy eur vagy usd köztes devizán keresztül. (Persze ezzel a devizával macerásabb az élet, mert nem lehet számlapénzt betankolni előre hétvégi költésre.)

(#3690) ittakary válasza attiati (#3687) üzenetére


ittakary
nagyúr

ha ad akkor az jó poén lenne

átpörgetem az évi visszatérítés keretemet (feltöltöm Revolutra hitelről, visszautalom debitre, majd onnan hitelre) :D

(#3691) brainticket válasza ittakary (#3690) üzenetére


brainticket
aktív tag

Na ilyenekért zárolják egyből a revolut accountodat 🙂

(#3692) louiphoto


louiphoto
csendes újonc

Sziasztok!
Olyan problemam lenne, hogy mar tavaly megjott a kartyam,de soha nem hasznaltam. Most az app nem fogadja el a pin kodom. Pedig mar parszor bejelentkeztem. Az elfelejtett jelszo menuben meg nem fogadja el a kartya utolso 4 szamjegyet. Van rajta euro. Szerintem mar probalkoztam haromszor a pin koddal...de amugy annak jonak kell lennie... Ket het mulva megyek kulfoldre es gondoltam vegre hasznalnam is. Van tippetek, hogy mi lehet? Tudnatok segiteni ez ugyben?
Elore is koszonom! ;)

(#3693) Mr.Csizmás válasza louiphoto (#3692) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

in-app support chat? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3694) hadam98


hadam98
senior tag

Van egy Curve kártyám ha hozza adom az egyik Revolut virtuális kártyát akkor azzal lehet gond nélkül fizetni? Magyarországon akkor nincs neki költsége/forint fizetés?

(#3695) gzbotii válasza sajti_pajti (#3689) üzenetére


gzbotii
veterán

Ha megnyitod az appot, és megnézed, nincs XCD számlanyitási lehetőség. Ergo, nem támogatja nativan - nem tudsz az appon belül létrehozni ilyen számlát, és arra a feltöltött forintot átváltani. Úgy tudsz fizetni, hogy az egyenlegeden lévő bármilyen pénznemből konvertal és vonja le. Akárcsak ha a hazai OTP kártyával fizetnél, csak feltehetően kedvezőbb lesz a váltási árfolyam.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3696) louiphoto válasza Mr.Csizmás (#3693) üzenetére


louiphoto
csendes újonc

Megvolt a support! A valaszuk, hogy az appon belul tudom resetelni a pin kodot. Viszont ezt, hogyan, ha az appba sem tudok belepni??? :D

(#3697) hadam98


hadam98
senior tag

Most nézem az ingyenes csomagba csak egy virtuális kártyám lehet?

(#3698) gzbotii válasza hadam98 (#3697) üzenetére


gzbotii
veterán

Hét hozzászólással ezelőtt írtam erről: [link]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3699) Crvsh3R


Crvsh3R
senior tag

Sziasztok!

Most ismerkedem a Revoluttal és a személyi adatok megadásával kapcsolatban lenne egy kérdésem. Az adatokat magyar vagy angol formátumban célszerű megadni?

Előre is köszönöm a segítséget! :R

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#3700) attiati válasza Oliverda (#3688) üzenetére


attiati
veterán

Elvileg ingyen és illetékmentesen utalok huf-ot.
Helyette akkor a kártyás befizetést használja mindenki, hogy tényleg ingyen legyen?

HUF beutalás ingyen?
ott középen átváltják EUR-ra?
és EUR utalás ingyen?

elég jól hangzik

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.