Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) madrac válasza spanyoll (#1000) üzenetére


madrac
őstag

Akkor ez a probléma! A vissza töltés megy! Fogalmam sincs miért kezdeményezitek a revolut kártya biztonsági ellenőrzését, ha arra semmi szükség nincs a vissza töltéshez!

(#1002) spanyoll válasza madrac (#1001) üzenetére


spanyoll
addikt

Nem a visszatöltéshez kérem. Az már megvolt mindenféle baj nélkül. Azt szeretném, hogy a rendes bankkártya megérkezéséig a webes kártyát használjam a simplen keresztül telefonos nfc-s fizetésre.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#1003) spanyoll válasza spanyoll (#1002) üzenetére


spanyoll
addikt

Ezt mondta a simple ügyfélszolgálat:

Tisztelt Felhasználónk!

Köszönettel vettük a Simple Ügyfélszolgálatához érkezett megkeresését.

Tájékoztatjuk, hogy a Revolute kártya kompatibilis az alkalmazással.

Önnek lehetősége van az alkalmazásban Simple kártyát létrehozni, mely Revolute kártyával feltölthető és NFC fizetés végrehajtására alkalmas.

Javasoljuk, hogy törölje ki a tárolt bankkártyát, ezt követően jelentkezzen ki a Simple alkalmazásból, majd a telefon beállításain belül keresse meg az alkalmazás kezelőt, és azon belül is a Simple alkalmazást. Törölje ki a készüléke gyorsítótár, illetve az alkalmazás által tárolt adatokat, majd törölje és telepítse újra az alkalmazás legújabb verzióját. Jelentkezzen be az újra telepített Simple alkalmazásba, ezt követően regisztrálja be a kártyát.

Amennyiben hibát tapasztal, további vizsgálat érdekében kérjük küldje el részünkre a hibaüzenetről készült képi mentést és adja meg a készülék típusát, az azon futó szoftver verziószámát, valamint a letöltött Simple alkalmazás verzió számát.

Megértését és együttműködését köszönjük!
A Simple szolgáltatásaival a továbbiakban is állunk az Ön rendelkezésére.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#1004) madrac válasza spanyoll (#1002) üzenetére


madrac
őstag

És ennek mi köze a revolut-hoz? Miért nem az itthoni rendes kártyával fizetsz nfc--vel?

(#1005) MrPeekaboo válasza spanyoll (#1002) üzenetére


MrPeekaboo
senior tag

A Simple-ben érintésmentes fizetésre, csak OTP-s kártyát lehet használni! Más kártyát be lehet regisztrálni, de azokat csak az app-ban történő fizetés során lehet használni.

mephisto5, rum-cajsz: nekem MC kártyám van és nem működik rajta a mágnescsík, valószínűleg emiatt utasítja el az OTP ATM és ezért nem tudok a POS-nál fizetni, ha le szeretnék húzni. A chip és contactless működik.

[ Szerkesztve ]

(#1006) spanyoll válasza madrac (#1004) üzenetére


spanyoll
addikt

Mert ez legalább monitorozza, hogy mire mennyit költöttem. Plusz használtam volna amíg megjön a kártya. No mindegy, akkor majd amikor megjön a kártya

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#1007) madrac válasza spanyoll (#1006) üzenetére


madrac
őstag

Nincsen hazai fizikai kártyád? Miről töltötted fel akkor a simple-t? Ha van magyar számlád valahol, gondolom a neten megtudod nézni a számla történetet így is... vagy a bankod applikációjában.
Gondolod,, ha a virtuális revolut kártya biztonsági ellenőrzése nem ment, akkor a fizikai majd fog?

(#1008) spanyoll válasza madrac (#1007) üzenetére


spanyoll
addikt

Van itthon fizikai, de egy száraz kimutatás meg egy szép grafikon között, hogy mire költöttem van különbség. Amúgy meg urambocsá próbálkoztam, hogy ha már csináltam egy második bankszámlát kártyával akkor tudom-e így használni, stb. Az meg azért csak nem bűn...

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#1009) madrac válasza spanyoll (#1008) üzenetére


madrac
őstag

Nem bűn, csak tudod valaki meg próbálna segíteni azoknak akiknek ez nem megy meg az, aztán közbe kiderül (miután többször vissza kellett kérdezni mert nem fogalmazol általában világosan), hogy nem is a vissza töltéssel van gond ami a téma volt, és nem is emiatt kéri a simple app a biztonsági ellenőrzést amin ennyien fennakadtak! Csak kiderült!
Én biztos nem töltögetnék át így pénzt trükközve meg szenvednék ezzel, csak azért hogy grafikonon nézegethessem a költéseimet, de ez én vagyok.. A végén meg majd jót röhög az OTP amikor hó végén esetleg benyújtják a a vissza töltés költségéről a számlát neked amit csak olyan alap dologra használtál amihez meg se kellett volna utaztatnod a pénzt... Mondjuk ezen én is röhögnék.

(#1010) spanyoll válasza madrac (#1009) üzenetére


spanyoll
addikt

"Mondjuk ezen én is röhögnék."
Hát barátom, ha neked ez okoz örömet, akkor egészségedre.
De mindegy, kár is erre több szót fecsérelni. Ha bárkit zavart volna, hogy ilyet mertem kérdezni, akkor utólag is elnézést kérnék, hogy a drága idejét arra kellett fecsérelni, ami számomra se volt egyértelmű és esetleg tanult belőle valamit.
Ígérem a jövőben inkább olvasok 20 külföldi fórumot azelőtt, mielőtt merészelek írni és megosztani a tapasztalataim másokkal, akik esetleg nem beszélnek angolul így nem tudják ezeket a dolgokat kikeresni.
Mea culpa, mea maxima culpa.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#1011) sajti_pajti válasza spanyoll (#1010) üzenetére


sajti_pajti
tag

A Simple-ben nem fogod tudni a Revolut kártyát NFC-s fizetésre használni, csak ótépés kártyákat, ideértve a beregisztrált fizikaiakat és a létrehozott "Simple" virtuálist is.
Revolutra viszont innen rá tudsz utalni zsét. De ehhez NEM kell biztonsági ellenőrzés.
Az csak ahhoz kellene, ha Revolutból akarnád a Simple-t feltölteni. De így viszont nem lenne semmi értelmes kimutatásod a Revolutban.

[ Szerkesztve ]

(#1012) sajti_pajti válasza madrac (#1009) üzenetére


sajti_pajti
tag

A végén meg majd jót röhög az OTP amikor hó végén esetleg benyújtják a a vissza töltés költségéről a számlát

Mivel tetszőleges (akár nem ótépés) kártyáról fel lehet tölteni az egyenleget és tetszőleges (akár nem ótépés) kártyára vissza lehet tölteni azt, ezért a legkevésbé se tartanám logikusnak, hogy (majdan) utólag fogják felszámolni a díjat, sokkal inkább a tranzakcióval egy időben.

[ Szerkesztve ]

(#1013) Oliverda válasza mephisto5 (#997) üzenetére


Oliverda
félisten

Forintot vettem már fel vele OTP-sből gond nélkül, eurót még nem próbáltam.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1014) madrac válasza sajti_pajti (#1012) üzenetére


madrac
őstag

Van logika abban is amit írsz, de én azért nem vagyok teljesen nyugodt e tekintetben, hisz írták, hogy a vissza töltés díja nincs elengedve most akciósan. Az OTP-től pedig bármilyen tisztességtelen eljárás kitelik, hogy behajtsák a trükkös díjakat. Sajnos eléggé ismerem már ezt az oldalukat. Akkor viszont nagy bukó lesz az 1%.. de ne legyen igazam! Figyelni kell a hónap fordulót és mondjuk az is egy ilyen pont lehet amikor az ember törli a kártyáját a simple app-ból...

(#1015) sajti_pajti válasza madrac (#1014) üzenetére


sajti_pajti
tag

és mondjuk az is egy ilyen pont lehet amikor az ember törli a kártyáját a simple app-ból...

Kiváncsiságból töröltem, de nem terhelődött semmi. Mondjuk viszont cserébe nem tudom újraaktiválni :D

(#1016) madrac válasza sajti_pajti (#1015) üzenetére


madrac
őstag

Lehet, hogy pont azért mert nem fizetted meg a díjat :DDD
Miért nem engedi újra hozzáadni?

(#1017) brainticket válasza MrPeekaboo (#1005) üzenetére


brainticket
aktív tag

Azt ugye tudod hogy a kártyád biztonsági beállításainál ki tudod kapcsolni a mágnescsíkot? Nem lehet hogy csak az a baj?

(#1018) sajti_pajti válasza madrac (#1016) üzenetére


sajti_pajti
tag

Azóta belenéztem az üzletszabályzatba és az van benne hogy a felmondás 30 napos határidővel történik.
Írtam az ügyf.szolg.-nak, hogy jól értem-e és esetleg vissza lehet-e ezt valahogy csinálni.
Előbb, vagy utóbb gondolom fogok kapni választ...

[ Szerkesztve ]

(#1019) MrPeekaboo válasza brainticket (#1017) üzenetére


MrPeekaboo
senior tag

Az volt az első, amit ki-bekapcsolgattam. Lecserélni egyelőre nem akarom, mert a mágnescsíkot szinte nem is használom a hazai kártyámon sem. Mondjuk az ATM-ek is lehetnének olyan intelligensek, hogyha a mágnescsíkot nem tudják olvasni, akkor a chip-pel próbálkozzanak, ráadásul az sokkal biztonságosabb.

(#1020) mephisto5 válasza brainticket (#1017) üzenetére


mephisto5
csendes tag

igazad lehet, le volt tiltva a Swipe Payment. nem hittem volna, hogy ez ATM felvételre is vonatkozhat, főleg hogy az ATM withrawal viszont engedélyezve volt. mindenesetre adok még egy esélyt neki így is.

(#1021) madrac válasza sajti_pajti (#1018) üzenetére


madrac
őstag

Csak kártya törlés, újra felvétel volt, nem? Én is belenéztem a kondíciókba, de nem olvastam ilyen 30 napos büntit az újra felvételhez.

(#1022) sajti_pajti válasza madrac (#1021) üzenetére


sajti_pajti
tag

Megjött a válasz:

Tájékoztatjuk, hogy az alkalmazásból törölt Simple kártya, két munkanapot követően igényelhető ismét.

(#1023) fRooStzzZ


fRooStzzZ
senior tag

Üdv!

Gondolkodom én is egy ilyen kártya vagy számla beszerzésén, de előtte lenne pár kérdésem.
Mivel nekem itthon nem lehet számlám mert egyből megterhelik, így muszáj vagyok kifele nézegetni.
Hogyan tudok ilyet igényelni?
Azt tudom, app-ban regisztráció, személyi stb elküld..
De ehhez kell itteni számla is amihez kötik, vagy minden nélkül tudok ilyen kártyát igényelni?
Néha kellene 1-1 utalás vagy vásrlás, de már unom meg gondolom mások is, mikor megyek hozzájuk hogy te utald már át nekem ezt ide meg oda vagy ha szeretnék valamit, akkor adjam meg az ACC-om másnak, hogy le tudja ő bonyolítani a vásárlást.
Szóval engem az érdekelne röviden, hogy megy e hazai kártya nélkül is ez, illetve milyen múdon tudok rá pénzt feltenni.
Bemegyek xy bankba, ide meg ide szeretnék utalni ennyi pénzt azt annyi.
Vagy hogyan megy ez?

Előre is köszi a választ.
Beleolvasgattam az elejétől, de már megakadtam a TW meg PP meg minden dolgon, mikor írva volt hogy kell vagy nem kell, mert minek bevezetni másik céget is a dologba stb..

Tehát nekem egy számla / kártya kéne amiről tudok utalni, esetleg fizetni mert az ittenieket mindig megterhelik, és muszáj felmondanom őket mert se nem tudnak nekem utalni meg én se, hiába tennék fel rá pénzt, azt elnyelik. :(

(#1024) hedgehog válasza fRooStzzZ (#1023) üzenetére


hedgehog
senior tag

Nem kell hozzá itthoni számla.
Pénzt feljuttatni rá úgy tudsz (ha nem nézzük a kártyás feltöltést, mert az neked akkor ugye nincs), hogy akitől várod a pénzt, EUR-t utal az appban látható számlaszámodra (kapsz ilyet ingyen, angol), vagy forintot a közös forintszámlára, megjelölve hogy neked szánta (ez utóbbi, mivel szintén angol banknál vezetik, legtöbbször nagyon drága az utalónak).

Ez van egyelőre. Nemsokára lesz kártyás HUF feltöltés (még az nincs), akkor kiderül hogy magyar HUF számlaszámot is kapunk-e.

-- aka p3d3str1an

(#1025) hedgehog válasza hedgehog (#1024) üzenetére


hedgehog
senior tag

Viszont ha sikerül rá pénzt juttatnod, onnantól bárhová utalhatsz ingyen és kártyával is tudsz fizetni.
Azt nem tudom, hogy ezt is inkasszózzák-e, ebben nincs tapasztalatom

-- aka p3d3str1an

(#1026) sajti_pajti válasza hedgehog (#1024) üzenetére


sajti_pajti
tag

Nemsokára lesz kártyás HUF feltöltés

Ja-ja, (idén) április közepén... :D :D
Már csak az a kérdés, hogy melyik évben, netán évtizedben... :D :D

(#1027) sajti_pajti válasza fRooStzzZ (#1023) üzenetére


sajti_pajti
tag

Szóval engem az érdekelne röviden, hogy megy e hazai kártya nélkül is ez, illetve milyen múdon tudok rá pénzt feltenni.
Bemegyek xy bankba, ide meg ide szeretnék utalni ennyi pénzt azt annyi.
Vagy hogyan megy ez?

Kártya nélkül megy, de csak úgy számla nélkül semelyik bank nem fog neked utalni máshova pénzt, szóval marad a kuncsorgás, hogy Z ismerősöd tegye ezt meg neked. Sajna nincs hirtelen jó ötletem.

(#1028) fRooStzzZ


fRooStzzZ
senior tag

Köszi a válaszokat, de még mindig jobban járok ha felteszek mondjuk 200 ezret, és abból gazdálkodom.
Haveromnak ilyenje van, és pont ő is ezért csináltatott ilyet mert erre nem tudnak rányúlni.
(Épp tegnap beszéltem egy ügyvéd barátnőmmel, és mondja arra nem tudnak rányúlni a pénzéhes emberek.)
De mivel ő nem tudja, hogy működik a feltöltése mert neki a haverja szokott rá tenni pénzt, (ő is ilyet haznál) de ő jár össze vissza külföldre neki ez valahol megéri.
Szóval tegnap este felhívtam az illetőt, mondta persze nyugodtan csináljam meg, majd oda adom neki a lóvét és feldobja rá. Tudom, hogy van benne egy kis bukta a váltások miatt, de amikor egy nyomorult 300 ft-t kellene utalni mert máshogy nem lehet fizetni így azért kiakaszt a dolog, hogy még az sem megy mert nincs nekem vagy nyaggassak mindenkit ezzel.
Szóval tegnap meg is csináltam a regisztrációt, vissza is jött a megerősítés hogy elfogadva. Holnap találkozok a sráccal és adok neki pénzt hogy a kártyát is megkapjam. Ahogy a belső névjegyzéket néztem, van egy pár aki ezt használja. Jó lenne ez ha tényleg lenne magyar számla.

(#1029) lordvico


lordvico
csendes tag

Sziasztok!

Általánosságban kérném a javaslataitokat, milyen esetekben lehet Magyarországon használni a Revolut kártyát? Pl. nekem nem ment az érintéses fizetés, de pl. van arról tapasztalatotok, hogy chip-pel vagy mágnescsíkkal működik a POS terminál? Köszi előre is!

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/hsz_45276-45276.html

(#1030) Rage47 válasza lordvico (#1029) üzenetére


Rage47
veterán

Első vásárláskor nem ment nálam az érintéses csak lehúzós. Utána már megy.

(#1031) spanyoll


spanyoll
addikt

Valahogy kitalálták most, hogy biztonsági okokból ki leszek vizsgálva. Kártyám mar verified most, az accountom is remélem nemsokára...

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#1032) madrac válasza Rage47 (#1030) üzenetére


madrac
őstag

Erre fel is hívja a figyelmet az app, hogy a contactless fizetéshez első alkalommal Pin kódot kell használni. Ergo, első alkalommal ez nem működik.

(#1033) betyarr válasza Rage47 (#1030) üzenetére


betyarr
veterán

nekem elsőre is ment.sőt!azt írták első használatnál kell a pin,de nem kellett.

(#1034) sajti_pajti válasza betyarr (#1033) üzenetére


sajti_pajti
tag

Nem a PIN a lényeg, hanem a chip, azaz be kell dugja a POS-be.

(#1035) hedgehog válasza lordvico (#1029) üzenetére


hedgehog
senior tag

bár a többiek is írták, de mindenhez lehet használni itthon a Revolutot, én már fizettem érintve, bedugva, lehúzva, vettem le pénzt, most meg googlepay-jal telefonon fizetek vele, vásároltam webshopban stb. Nem volt még olyan, hogy valami ne ment volna (kivéve amikor lelimiteltem magam :D )

-- aka p3d3str1an

(#1036) KTU válasza madrac (#1032) üzenetére


KTU
addikt

Eddig csak online használtam a fizikai kártyát,
eszembe jutott hogy ki kellene próbálni még itthon, hogy működik-e,
az már nem, hogy chippel vagy "lehúzva". :D
Fizettem is a Decathlonba csak 3e Ft összegben,
érintés, elfogadva, PIN nélkül.
Horvátországban is működött, mindenhol érintés, csak huszonpár EUR (150 valamennyi HRK / kuna) felett kért pint.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1037) Iginotus


Iginotus
őstag

Ipfonos NFC-s fizetés megy a revolutal?

Plug and Pray... :)

(#1038) betyarr válasza sajti_pajti (#1034) üzenetére


betyarr
veterán

érintéssel fizettem és nem kellett a pin.lehet ha lehúzzák,akkor kért volna?

(#1039) hedgehog válasza Iginotus (#1037) üzenetére


hedgehog
senior tag

egyelőre a legjobb tudomásom szerint nem

-- aka p3d3str1an

(#1040) Iginotus válasza hedgehog (#1039) üzenetére


Iginotus
őstag

Ja én sem látom semmi ilyesmit az alkalmazásban, csak túrok és egy forumon írták, hogy hamarosan... Na majd meglássuk.

Egyébként amiket írtatok, hogy a kártyával simán mindenhol tudtok fizetni.
Negativ tapasztalat volt-e? Hol nem tudtatok fizetni, akár külföldön vagy magyar kinai boltban esetleg? :)

Plug and Pray... :)

(#1041) hedgehog válasza Iginotus (#1040) üzenetére


hedgehog
senior tag

Nálam csak ahogy (jóval) korábban már írtam, az "előrefizetős" benzinkutak amik nem mennek, minden más ment.

-- aka p3d3str1an

(#1042) LallerHUN válasza Iginotus (#1040) üzenetére


LallerHUN
tag

Nekem Ausztriában Hallstatt parkolás, autómata csak csipogott de nem vonta le az összeget. Azt írta hogy kártya elutasítva, ettől eltekintve mindenhol máshol működött.

(#1043) UHHH válasza Iginotus (#1040) üzenetére


UHHH
senior tag

Hello Igi, én tudtam Londonban fizetni mindenhol a mastercardos verzióval.
Még a londoni buszsofőr is kérdezte, hogy jó-e, mert neki is van revolut kártyája. :D

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#1044) Kövi


Kövi
csendes tag

Tudtok Budapesten eurós automatát, ahonnan Revolut kártyával vehetek fel eurót? ;)

(#1045) Oliverda válasza Kövi (#1044) üzenetére


Oliverda
félisten

Az OTP-nek van pár, pl. a Deákon (Király sarok). A webes adatbázisukat képtelenek frissíteni, ergo akkor mehetsz tutira, ha felhívod őket.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1046) maross válasza hedgehog (#1035) üzenetére


maross
veterán

ahol nem fogadnak el prepaid kartyat, ott nem mukodik. probald ki pl lottozoban, ott jo esellyel lepattansz :). de inkabb kulonbozo netes oldalakon jellemzo ez a prepaidellenesseg.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1047) szabi__memo válasza maross (#1046) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

De milyen alapon diszkriminálják??

(#1048) maross válasza szabi__memo (#1047) üzenetére


maross
veterán

gondolom biztonsagi okokbol, de ez csak tipp. es ne kerdezd miert kevesbe biztonsagos mint a nem-prepaid, passz.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1049) betyarr


betyarr
veterán

most akkor a simple féle visszatöltést revolut kártyára egy hónapban csak egyszer lehet megjátszani,vagy többször is?

(#1050) sajti_pajti válasza Oliverda (#1045) üzenetére


sajti_pajti
tag

Meg legalább még egy a Duna Plázánál, holnap vagy holnapután tervbe is van véve a lerohanása. (A Skrill kártyámmal már többször vettem ott fel eurót.)

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.