Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4351) Árpi001 válasza Oliverda (#3929) üzenetére


Árpi001
senior tag

Köszönöm!

vnorbi :Köszi

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#4352) #59063552 válasza Lizingrider (#4290) üzenetére


#59063552
törölt tag

Ez neked mennyi ideig tartott? Nekem 8 napja lofaszt sem csinalnak a blokkolt accountommal

(#4353) Andralin válasza gzbotii (#3908) üzenetére


Andralin
aktív tag

Ez igen érdekes.
Én múlt héten vettem fel RON-t Revolut kártyával Gyergyószentmiklóson OTP-s ATM-ből, kétszer is. Nekem egyszer sem számoltak fel pluszban egy fillért sem!

(#4354) streng válasza Andralin (#4353) üzenetére


streng
csendes tag

Mastercard és Visa között tehet különbséget az ATM a plusz díj felszámításánál, mint idegen kártya, bár rendes nagy bankok nem szoktak. De pl. a nagyon kerülendő Euronet ATM-ek mintha Revolut Visa-t nem büntetnék annyira.

(#4355) attiati


attiati
veterán

Működik az alábbi?
1.Kártyával HUF feltöltés Rev-ra.
2. EUR-ra átváltás
3. Onnan EUR utalás államkincstárba (vagy Rev kártyával államkincstár számla feltöltés EUR-al)

(#4356) Lizingrider válasza #59063552 (#4352) üzenetére


Lizingrider
csendes tag

Pénteken blokkoltak, vasárnap feloldották, de én rájuk írtam Chaten.

(#4357) gzbotii válasza Andralin (#4353) üzenetére


gzbotii
veterán

Én is Gyergyószentmiklóson vettem fel, csak én Reifeisen ATM-bol. :D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4358) nyirzoz válasza gzbotii (#4357) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

Ebben a listában a Raiffeisen nincs benne, mint ingyenes felvétel .

[ Szerkesztve ]

(#4359) gzbotii válasza nyirzoz (#4358) üzenetére


gzbotii
veterán

MasterCard Nerby appban néztem, akkor erről a listáról nem is tudtam.

De szerintem ez hasznos, úgyhogy be is rakom az összefoglalóba.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4360) vmarci21 válasza ///Krisz\\\ (#4346) üzenetére


vmarci21
tag

Nekem is ez volt először, írtam nekik, csináltak valamit, majd megkértek hogy lépjek ki majd újra be az alkalmazásba, és utána már ment az utalás.

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#4361) gzbotii


gzbotii
veterán

Srácok, tegnap óta kint az összefoglaló, próbáltam pofozgatni, szépítgetni, átnézni, bővíteni. Nézzetek rá, ha valami hülyeség van benne szóljatok, javítom. Ha valamint szerintetek hiányzik, jöhet az is.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4362) t2g válasza gzbotii (#4361) üzenetére


t2g
csendes tag

Én esetleg ezekre gondolnék:
- a feltöltés kártyával lehetséges csak, utalni csak egy angol számlaszámra lehet, (külön külön szinte benne van, de egyben érthetőbb lenne talán)
- hétvégi váltás feltételei + javaslat hogy hétközben váltsa le, akinek kelleni fog hétvégén,
- a kártya rendelése és érkezése közötti idő mennyi,
- az applikáció ajnározása: de jó hogy van freeze, pin view, pin change és lokáció alapú figyelés (teló + card azonos helyen kell lenni használatkor), bill split, személyi biztosítás, telefon biztosítás.
- hol nem használható a prepaid mivoltából kifolyólag (autóbérlés, automata benzinkút, ...)

(#4363) evrynet0 válasza nyirzoz (#4358) üzenetére


evrynet0
csendes tag

Benne van, "All major banks in Hungary" ami azt jelenti hogy minden főbb/nagyobb bank Magyxarországon :)

(#4364) gzbotii válasza evrynet0 (#4363) üzenetére


gzbotii
veterán

Romániáról volt szó ott.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4365) nyirzoz válasza evrynet0 (#4363) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

Ennek ellenére egy Erste automata nem engedélyezte a kp felvételt Mo.-n
Nem szentírás a táblázat, de jó látni a célország lehetőségeit.

(#4366) ///Krisz\\\ válasza vmarci21 (#4360) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

+ (#4347) xsipi78, (#4349) streng:

Köszönöm a választ! Én voltam a béna, elírtam az IBAN-ban az országkód utáni azonosítót a jegyzetben amibe felírtam és mivel mindig onnan másoltam be a Revolut felületére, ezért folyamatosan rossz IBAN-t adtam meg. Én voltam a hülye, de azért elég félrevezető volt ez a hibaüzenet.

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#4367) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Standard kártyát szeretnék igényelni, de miután kiválasztom à kártya megrendelése ingyen opciót à csomagváltási opciókat ajánlja fel. A standard kártyát sehogy nem tudom megrendelői.

(#4368) oszy78 válasza ssgt1981 (#4367) üzenetére


oszy78
tag

Promóciós meghívó linkkel regisztráltál?
Ha nem, akkor nem lesz ingyen az első kártya szállítása.
Ha kell promóciós link, amivel ingyenes az első kártya, tudok küldeni.

Curve és Revolut ajánlókódot kérd privátban.

(#4369) ssgt1981 válasza oszy78 (#4368) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Kb 5-6 hónapja regisztráltam csak eddig nem kellett a kártya. Valahol azt olvastam, hogy ingyenes a standard kártya. Meglévő regisztrációhoz is fellehet használni a promo kódot?

(#4370) Tuomas válasza ssgt1981 (#4369) üzenetére


Tuomas
addikt

A kártya ingyenes, a szállításért kell fizetni.

We were here

(#4371) Lizingrider válasza nyirzoz (#4365) üzenetére


Lizingrider
csendes tag

Sziasztok, nem értem mi értelme szemezgetni, hogy melyik banknál ingyenes a KP felvét, amikor minden második sarkon van OTP ATM, abból meg biztosan ingyenes. A Revolut szempontjából tök mindegy, hogy eredetileg melyik a számlavezető bank.

(#4372) gzbotii válasza ssgt1981 (#4369) üzenetére


gzbotii
veterán

Írj streng kollégának, hátha ő tud segíteni,ambassador.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4373) kgyurma válasza ssgt1981 (#4369) üzenetére


kgyurma
csendes tag

Feleségemnél (ha jól értem a szitut) ugyanez a helyzet: elég régi a regisztrációja, de eddig nem rendelt fizikai kártyát. Most meg az app fel sem ajánlja neki a Standard kártyát, se ingyen se postai kiszállítási díjjal. Csak fizetősre upgradelt számlához tud kártyát rendelni. Azt meg nyilván nem akarja.

(#4374) MasterMark válasza ssgt1981 (#4367) üzenetére


MasterMark
titán

Azért akar csomagot váltani, mert csak ahhoz jár ingyenes posta. Válaszd a legolcsóbb standard kiszállítást, azzal kapod az ingyenes kártyát.

kgyurma: Rányomsz hogy új kártyát akarsz, egy kártya ingyenes. A legolcsóbb fizetős postát kell választani. Ha ingyenes postára nyomsz, akkor átdob hogy előfizetős csomagot vegyél, mivel csak azokhoz jár az ingyenes posta.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#4375) nyirzoz válasza Lizingrider (#4371) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

Hogy jött le a posztból, hogy szemezgetek?
Azt írtam, hogy Erste-ből nem sikerült és átmentem egy másikhoz.

Megyeszékhelyen lakom így nincs gond, de szerinted kis településen csak úgy nőnek a sarokATM-ek?

[ Szerkesztve ]

(#4376) streng válasza ssgt1981 (#4369) üzenetére


streng
csendes tag

Sajnos ha régebben regisztráltál, akkor sehogy sem lehet ingyen kártyát kapni meghívó linken át sem.
Ha épp akció van vagy kapsz tőluk egy levelet, hogy látják van accountod, de nincs kártyád mi lenne ha küldenének egyet, akkor juthatsz hozzá az ingyen kiszállításhoz. Biztos te is kaptál már ilyet az elmúlt időszakban.

A sima felhasználó meghívó linkje nem ad ingyen kártyakiszállítást, csak ha épp akció van, akkor mindenki meghívója azt ad, ezekre nem lehet számítani, mert össze-vissza akciózik a Revolut rendszer nélkül. :)

Én is tudok olyat küldeni, ami akción kívül ingyen szállítja a kártyát, de ez is csak új felhasználóra, regisztrálóra érvényes, mint mindenki másé, aki ilyen speciális linkkel rendelkezik. Bár ez egyéb akcióktól független, másnak még jó lehet.

Volt régebben egy utolsó lehetőség, de az is csak a regisztráció utáni első 7 napban használható "promo kód" beírása, de régi felhasználóknál nincs is hová beírni.

Azért az az 1866 Ft (asszem ennyi a szállítás) kiszállítás nem olyan sok egy 5 évig érvényes kártyáért, amire nincs éves díj ám! ;-)

[ Szerkesztve ]

(#4377) attiati válasza attiati (#4355) üzenetére


attiati
veterán

Ezt próbálta valaki?
Működik?

(#4378) streng válasza attiati (#4377) üzenetére


streng
csendes tag

Mivel nem válaszolt senki, nyilván nem. :) De mi akadályoz meg, hogy kipróbáld egy kisebb összeggel?
Ingyen utalsz max. nem megy át és előbb utóbb visszakapod. Aztán megoszthatod a tapasztalatot.
peace!

(#4379) kosmoo81


kosmoo81
tag

Sziasztok

Revolut virtualis kartyaval tudok fizetni vodafone szamlat az appbol ha beregisztralom a kartyat?

(#4380) gzbotii válasza kosmoo81 (#4379) üzenetére


gzbotii
veterán

Ez leginkább Vodatól függ. Telenor például csak magyarországi kártyát fogad el, tudtommal.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4381) kosmoo81 válasza gzbotii (#4380) üzenetére


kosmoo81
tag

Regisztralni tudtam.
Addig nem akartam rá tenni annyi pénzt, de innentől akkor működnie kell nem?

(#4382) gzbotii válasza kosmoo81 (#4381) üzenetére


gzbotii
veterán

Valószínű.
De azt a pénzt el tudod költeni máshol is, pl közmű számla, etc.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4383) alex devil


alex devil
senior tag

Ha telefont váltok van valami amire oda kell figyelni vagy egyszerűen bejelentkeztek az új telefonon az appba és kész?

S23

(#4384) Zugi válasza alex devil (#4383) üzenetére


Zugi
aktív tag

Szerintem a telefonszám a lényeg. Én az appot 2 telefonra is feltettem párhuzamosan, de a másodiknál is ugyanarra a telefonszámra kértem az sms-t, amivel utána feltehettem az appot.

(#4385) ServerWorks válasza kosmoo81 (#4379) üzenetére


ServerWorks
tag

Miért kell virtuális kártyával fizetni, miért nem jó a fizikai?

(#4386) kosmoo81 válasza ServerWorks (#4385) üzenetére


kosmoo81
tag

Jó a fizikai is, de épp ma jött meg, az előző poszt után hozta haza a feleségem. A lényeg h revolutos kártyával tudok fizetni telekomot meg vodafonet is ha úgy hozza szükség.

(#4387) Oliverda válasza ServerWorks (#4385) üzenetére


Oliverda
félisten

Mert ha véletlenül kompromittálódik, akkor kb. 20 másodperc alatt le lehet cserélni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4388) Watcher45 válasza kosmoo81 (#4379) üzenetére


Watcher45
tag

Én Curve kártyán keresztül fizettem legutóbb a Voda számlát, így szerintem a Revolut-ot is elfogadja. Igaz, hogy az fizikai kártya és nem viruális, esetleg ezzel lehet gond.

[ Szerkesztve ]

(#4389) Lizingrider válasza nyirzoz (#4375) üzenetére


Lizingrider
csendes tag

Nem személyesen neked akartam ezt írni, csak előtted is sokan feszegették ugyanezt, erre írtam, hogy OTP mindenhol van, kis településeken meg főleg van inkább OTP mint bármi más.

(#4390) kosmoo81 válasza Watcher45 (#4388) üzenetére


kosmoo81
tag

a fizikai most jott meg, beallitom azt (is) csak nem tudom hogy elotte nem kell-e aktivalni egy rendes vasarlassal, pin koddal...

ha nem, akkor beregisztralom, aztan mar fizetem is :D

(#4391) Lizingrider válasza ServerWorks (#4385) üzenetére


Lizingrider
csendes tag

Még egy ok: A virtuális kártyákat elsősorban online fizetésekhez találták ki. Ezen mindig csak annyi pénzt tartasz amennyit éppen el akarsz költeni, így ha illetéktelen megszerzi a kártya adatokat akkor nem tud tőled pénzt lenyúlni, ellentétben a fizikai kártyával, ami mögött a számla teljes egyenleg figyel.

[ Szerkesztve ]

(#4392) ServerWorks válasza Lizingrider (#4391) üzenetére


ServerWorks
tag

Bármikor le tudod appbol tiltani a netes fizetést

(#4393) kosmoo81 válasza Lizingrider (#4389) üzenetére


kosmoo81
tag

Irok privatot

[ Szerkesztve ]

(#4394) vnorbi válasza vnorbi (#4280) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Hiába vártam a hétfői feltöltés megjelenését a netbankon, mára még nincs ott, úgyhogy telefonáltam miatta. Ügyfélszolgálat megmondta a kódot, de addigra meg Revolut elvette a lehetőséget, hogy neki visszaírjam.

Aztán a 300 ezres feltöltést nem engedte a 24 órás limitre hivatkozva, de a 100 ezrest már igen, és újra feldobta a kártya részleteinél, hogy megerősíthetem, hogy az enyém. Megint felhívtam az ügyfélszolgálatot, ahol az új feltöltésre megkaptam ugyanazt a kódot, amit az első alkalommal is. Ezt a Revolut app elfogadta, de a pénzváltás most még TransferWise-on intézem. Újabb próba nagyobb összeggel egy hónap múlva. Szeptemberben lejár a kártya, úgyhogy ha addigra engedik is a nagyobb összegű feltöltést, akkor majd kezdődik minden elölről :(

(#4395) galaktikus


galaktikus
aktív tag

Végülis a magyarországi Apple Pay validációról tudni már valami pontosabbat? Valahol mintha régebben olvastam volna, hogy ebben a hónapban várható. Mit lehet tudni erről?

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#4396) vtechun válasza galaktikus (#4395) üzenetére


vtechun
veterán

nem bánnám én sem, ha hamar idekerülne az ApplePay lehetőség, addig is használom angol címmel. Szerencsére egyelőre nagyon megbízhatóan működik, meglepően messziről érzékelik a terminálok.

(#4397) gzbotii válasza galaktikus (#4395) üzenetére


gzbotii
veterán

Egy darabig volt, de nem hivatalosan. Aztán, ahogy a Rev észrevette, hogy Magyarországról kezdenek tömegesen regisztrálni, letiltotta.

Volt, nincs Revolut Apple Pay Magyarországon - Fintechzone cikk

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4398) gzbotii válasza vtechun (#4396) üzenetére


gzbotii
veterán

Én is vettem a héten egy SE-t, használom is az Apple Payt. Nagyszerű találmány, kár, hogy a Google Pay nem elérhető még és az Apple Pay is csak OTP-vel megy.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4399) galaktikus válasza vtechun (#4396) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Dejó Neked.. Egy ideig nekem is működött, de aztán törölték a tokent.. :O
Egyszerűen az Apple Pay a létezés egy magasabb szintje egy ilyen tech...zinak mint én.. :D Annyira jó volt amég lehehett, és annyira de annyira várom, hogy végre engedélyezzék hivatalosan..

gzbotii: Köszi a cikket! Végigolvastam. Én bizakodó vagyok. Remélem nem fog hónapokba telni nekik a hegesztgetése és végre el tud startolni..

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#4400) Reinkz


Reinkz
senior tag

Június 3-an 30K-t top uppoltam.

Ma láttam h 2x vonta a revo. 3. és 5.-n is.
Irtam supportnak, tudnak már róla, ha valakinek hasonló problémja lenne.

Mindenesetre ezért is nem tetszik hogy eltárolja cvc-t.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.