Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39001) zerodot válasza Scale (#39000) üzenetére


zerodot
aktív tag

Milyen tényen? "Olvastam valahol" ettől még nem lesz tény. Még csak be sem linkeltél semmit.

(#39002) TrollBalint válasza Scale (#39000) üzenetére


TrollBalint
addikt

Nem vagyok benne biztos, hogy ha Magyarországon egy bank v. biztosító csődbe megy úgy, hogy ki kell fizetni a tagokat, akkor azt meg tudják tenni. (Biztosítónál rosszabb, ott mintha betétenként lenne a védelem, banknál meg személyhez kötött)
Én egy hátrányát látom a Revolutnak, hogy nehézkes az ügyintézés, mert egyrészt nincsen fiókjuk, hogy bemenj és szépen megbeszéljétek mi a helyzet, másrészt - egyelőre - nem tudnak magyarul, ezmiatt aki annyira nem tud angolul, ott lehetnek félreértések.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#39003) Scale válasza zerodot (#39001) üzenetére


Scale
őstag

Jó akkor úgy értem, hogy amit írtam azon nem változtat a tény, hogy most 10k vagy 100k az biztosított összeg.
Btw ez a cikk volt az.

(#39004) nOvOp


nOvOp
senior tag

Sziasztok!
Iphone7 újratelepítés után pénzt töltenék fel Magnet bankból. A revolut app kéri a hitelesítési kódot, megadom, majd kér utána kér egy statikus kódot is. Találkozott vki ilyennel? Próbáltam megadni a revolut belépő kódját, de azt nem fogadta el.

(#39005) nfsu17 válasza Scale (#39003) üzenetére


nfsu17
veterán

Mindig ez a martincsek cikk kering mindenhol...

Btw mire akarsz most kilyukadni?

Nem, nem ''éri'' meg többmillió ft-ot rajta tárolni, ha f'sós vagy.

Minden másra ott a masterca...jó a revolut.
Napi költések, váltások, stb.
A malacperselyed többmillióját ne itt tartsd, oszt kész.

Te vmi MNB bérenc vagy, hogy most nem cikket adnak ki, hogy 'így veszélyes, úgy veszélyes a revo', hanem trollokat küldenek fórumokba? :D

Mindenki annyit tárol itt, amennyit szeretne, ott az ászf, lehet böngészni, mi merre, ha baj lesz, ennek tudatában kell dönteni.
Vagy konkrétumot vársz, hogy egy lakás árát gond nélkül lehet rajt tárolni? Lehet. Érdemes? Nem.

(#39006) axlfsi


axlfsi
veterán

Ennyit arról, hogy 3 napon keresztül folyamatosan azt írogatták, hogy: "...de semmit se aggódjak, ezt az accountot most be kell zárniuk, de utána azonnal nyithatok egy újat".

Direkt vártam majd egy napot (nem mintha kellett volna ugyebár) a bezárás után, már a pénzem is visszakaptam, most elindítottam a regisztrációs folyamatot:
Személyes adatok, email, telefon, szelfit kert, adószámot beírtam, id két oldala, majd vége és azonnal jött egy email... mutatom:
link
link
link

Most nem azért, meg tudom, az én K anyámat és örülhetnék, hogy ők léteznek egyáltalán a Földön meg a büdösnagylófasz, de azért a lófasznak is van vége...
Erőlködjek még vagy mit tegyek, mégis?!
Tuti ott maradt valami adat, valami rákos logban vagy én nem tudom, most már konkrétan total hülyére vesznek! Azért egy pénzintézettől többet várnék!
Végig hazudoztak nekem napokon keresztül, mindannyian...

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#39007) axlfsi


axlfsi
veterán

Van arra egyáltalán precedens, hogy akinek bezárták az accountját, újat tudott volna regisztrálni, ugyanazon adataival?
Ez nem inkább valamilyen kitiltás? :F
Az akkor csodás! Értem én, hogy "bármit megtehetnek", de azért szívesen pofánbasznék most onnan pár gyökeret, aki így szórakozik az emberekkel (és most elnézést a felindulásomért, talán érthető!).

Vagy ez úgymond már rutinszerű náluk, hogy ha "megakadt éppen a vincseszterük" és nem érkezett meg minden feltöltött fotó, akkor amatőrök módjára, csuklóból ezt küldik, majd találd ki magad, hogy akarsz-e vagy mersz-e egyáltalán újból próbálkozni?!
Konkrétan már a bizalmam rendül meg bennük, hogy ezek után vajon mennyire bízhatok meg bennük, hogy az adataimat bizalmasan kezelik, stb? Nekem ez most végtelenül nagy csalódás.

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#39008) UberMutant válasza axlfsi (#39006) üzenetére


UberMutant
őstag

téged feketelistára tettek, a büdös életben nem fogsz új accountot kapni.
amikor azt mondtam, hogy lépj tovább, azt úgy értettem, hogy felejtsd el a revolutot.

figyi ez az egész a pénzmosás elleni intézkedéscsomag része. a titkolózás stb.
gondolj bele, ha simán visszamehetne akit kititlottak , akkor mi értelme lenne kirakni?

[ Szerkesztve ]

(#39009) axlfsi válasza UberMutant (#39008) üzenetére


axlfsi
veterán

OKé, akkor játszunk nyílt(abb) kártyákkal! Mégis, milyen pénzmosásra gondolsz most itt velem kapcsolatosan? Remélem Te sem gondotlad komolyan, mert akkor leírom (aztán vagy elhiszed, vagy nem), hogy a 3+ év alatt ha volt náluk összesen 300-400e Ft forgalmam és 2db kp felvétel, sokat mondok! Alapvetően netes, kis értékű vásárlásokra szoktam használni, jellemzően külföldről és teteszett benne, hogy pénzt is tudtam rajta tárolni. Ennyi volt nekem a Revolut.
Vannak itt akik arról írnak, hogy nem tudnak naponta többet popuplni, mint 1MFT, stb, ... nem mintha érdekelne, de akkor nehogy már az én szaros 3 év alatti összesen 300k-s Alis vásárlásom legyen a pénzmosás, meg a gyanús! Totálisan elbaszták a dolgokat és konkrétan nem, hogy semmit nem ismernek be és lennének ügyfélbarátok, hanem amiket írtak, hogy most ezt bezártjuk de ne aggódjak, nyithatok utána újat, totális hazugság volt.
De kérdezem én, ha ÉRTELMES emberek ülnek ez a szervezet mögöt, mit a rákosfaszért kellett hazudniuk? Miért írták azt, hogy most bezárjuk az acecountod, mert CSAK és utána tiltunk is, mert CSAK és ne is próbálkozz regelni. Habár akkor is ott vagyok, ahol most - nem tudom miért - de legalább nem gondolom azt, hogy félelmetesen inkompetensek és aki ezek után megbízik bennük, az is végtelenül felelőtlen?

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#39010) axlfsi válasza UberMutant (#39008) üzenetére


axlfsi
veterán

Ja, és csak, hogy pontosítsak még egyet: engem nem kitiltottak, hanem azt írták, hogy a hozzám tartozó accountot be kell zárniuk, de ne aggódjak, utána nyithatok újat.
Ennyi volt. Erről minden infóm még mindig megvan, hivatalos formában a teljes beszélgetés exportálva amire Ők nyújtanak lehetőséget.

Szó nem volt kitiltásról!

Ne keverjük!

Ja, hogy hazudtak?! ... na látod, ezzel nem számoltam! Ti számoltok azzal, hogy egy ilyen pénzintézet hazudik? ... félelmetes, továbbra is azt gondolom!

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#39011) zerodot válasza Scale (#39003) üzenetére


zerodot
aktív tag

A biztosítási alapban (az angol rövidítés DGS - Deposit Guarantee Scheme) lévő aktuális összeg nem feltétlenül limitálja a kifizetéseket, mert szükség esetén egyéb forrásokból fedezik az esetleges hiányt (a DGS-ben részt vevő többi bank fizet be több pénzt, kölcsön vehetnek más országok DGS-étől, stb... Itt van róla infó, első kérdés alatt [link] ).

A DGS alapok vagyoni helyzetét a feltöltöttségi mutató-val mérik, ez EU-s előírások alapján 2024-re legalább 0.8%-on kellene álljon (DGS-ben lévő pénz a teljes biztosított betéthez viszonyítva százalékban).

Nézzük hogyan alakult ez a mutató az elmúlt években a két országban:
...... LT ... HU
2018 0.43% 0.20%
2019 0.81% 0.53%
2020 0.81% 0.60%
2021 0.80% 0.58%

Litvánia köszöni szépen, már 2019-ben elérte a célértéket és tartja. Szép hazánk meg hát... nem annyira.

Forrás: [link] (összes EU-s ország 2020-ig)
MO OBA beszámoló 2021: [link] (23. oldal)
LT 2021 DGS report: [link] (totál véletlenül itt is a 23. oldal teteje )

[ Szerkesztve ]

(#39012) UberMutant válasza axlfsi (#39010) üzenetére


UberMutant
őstag

ideges vagy, ez árt az egészségednek.
egy szóval nem mondtam, hogy te pénzt mostál vagy bármi ilyesmi.

egyszerűen fennakadtál a pénzmosás elleni szűrőjükön és kinyomtak a francba.
az ügyintézők nyilván le akartak rázni.

törődj bele, hogy kitiltottak és így is marad.

(#39013) Major Lion válasza axlfsi (#39009) üzenetére


Major Lion
senior tag

Ha amugy se hasznaltad akkor meg nem mindegy? Hibaztal, a rendszer meg most kapott el, oket meg nem erdekli hogy te amugy alig hasznalod, meg a feleseged stb.

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#39014) axlfsi válasza Major Lion (#39013) üzenetére


axlfsi
veterán

Rámutatnál kérlek, hogy hol hibáztam? :U ... ne kezdjük már! Ha figyelmesen olvastad az esetemet, olvashattad, hogy sosem tudtam meg mi a baj, ugyanis amit állítottak (hogy nem én regisztráltam), az nem igaz. Hibáztak. ŐK. Nem én. Csak áéppen kenhetem a hajamra...

Más: (és elnézést, hogy itt kérdezem) WISE vagy Revoluthoz hasonló fintech céget tudnátok ajánlani? WISE az, akik a leginkabb hasonlítanak a Revoluthoz?

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#39015) Major Lion válasza axlfsi (#39014) üzenetére


Major Lion
senior tag

Nem azt mondtad hogy a feleseged toltotte a szamladat?

[ Szerkesztve ]

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#39016) qdak válasza Major Lion (#39015) üzenetére


qdak
addikt

Azért kitiltás jár ? :U

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#39017) axlfsi válasza UberMutant (#39012) üzenetére


axlfsi
veterán

"ideges vagy, ez árt az egészségednek."
Ebben látod igazad van, köszönöm is, hogy emlékeztettél. Nem ér annyit az egész! :K

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#39018) Gubu0101 válasza Major Lion (#39015) üzenetére


Gubu0101
veterán

Közös bankszámla,viszont bankártya csak egy volt,ami a felesége nevén van,magának nem csináltatott és aról mentek a feltöltések,így lett gyanús a banknak :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#39019) axlfsi válasza qdak (#39016) üzenetére


axlfsi
veterán

Nem, nem jár érte kitiltás! Legalábbis a gyakorlat az, hogy - akár több(!) különböző kártyával is ha történik topup és nevezetesen azt észre is veszik, esetlegesen amiatt fel is függesztenek; a bizonyító erejű fotókat a kártyák elülső oldaláról bekérik és fel is oldják a fiókot.

Ahogy azt szerintem többször is írtam; azt végül kihúztam az utolsó supervisorból, hogy nem az volt a baj, hogy nem a nevemre szoló kártyával történ a topup!

Nem fárasztanék senkit azzal, h közel 3 napos beszélgetést belinkeljek ide (talán nem is lenne szabályos - nem mintha nem tojnék a fejükre most vastagon!!), de! Amikor leírok valamit, próbáljatok úgy hozzáálni, hogy az az igazság és nem hazudok (miért is tenném? Semmi értelme nem lenne!!).

Csak ízelítőül:

... és ezt nem csak Ő írta le (aki amúgy már nem AI), hanem másik személy is, korábban, de ez a legutolsót, tegnapi beszélgetésünk végének a töredéke.

Annyit azért tettem, hogy hivatalos(abb) úton is felvettem velük a kapcsolatot (compliment oldalon) és bejelentettem a panaszomat, mellékelten a teljes beszélgetéssel.

Azért annyi tartás lehetne bennük, hogy amit írnak és állítanak, nem hazugság. Nem véletlenül vannak a Call Centereknek is évtizedek óta rögzített beszélgetéseik, egy pénzügyi intézernek meg pláne nem volna szabad szélhámosnak tűnnie (litván bank, meg orosz tulaj ide, vagy oda!).

... és, hogy ilyen történetek után emberek milliókat topupolnak /nap, elkézpelni sem tudom. Gondolom csak valami komolytalan, játékpénznyi jelentősége van ezeknél a felhasználóknál ezeknek az összegeknek.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#39020) axlfsi válasza Gubu0101 (#39018) üzenetére


axlfsi
veterán

... aminek az ég egy adta világon köze nem volt az account bezárásához, hogy arról már ne is beszéljek, bannoláshoz, amit most harmadik próbálkozásomra is elutasítottak. Sokszor leírtam.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#39021) zerodot válasza axlfsi (#39014) üzenetére


zerodot
aktív tag

Zen.com ra is ránézhetsz. Bár annak van 1 eurós havidíja. Hasonlóan jól vált mint a revo. Topikja is van.

(#39022) Major Lion válasza axlfsi (#39019) üzenetére


Major Lion
senior tag

"... és, hogy ilyen történetek után emberek milliókat topupolnak /nap, elkézpelni sem tudom. Gondolom csak valami komolytalan, játékpénznyi jelentősége van ezeknél a felhasználóknál ezeknek az összegeknek."

A penzed meg van, nem? :U

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#39023) axlfsi


axlfsi
veterán

Olyat viszont már olvastam (talán a FB csoportokban?), hogy személy igazolvánnyal sokaszori próbálkozésra sem sikerült a regisztráció, majd ezek után egy útlevelet fotózva pedig elsőre.

Ennek vajon mi lehet az oka és vajon esetemben érdemes lenne-e útlevelet elővennem?
Gondolkodom, habár egyre inkább van affinitásom lassan már a gatyámat is lefotózni nekik...

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#39024) axlfsi válasza Major Lion (#39022) üzenetére


axlfsi
veterán

És? Nem az én pénzemről van itt a szó. Most ezt nem hiszem el, hogy nem érted!

... hanem az fordul meg a fejemben (és akkor az én történetem csak EGY a sok közül), hogy azok az emberek, akik képesek akár naponta milliót is rátölteni, egy fikarcnyit sem aggódnak amiatt, hogy milyen komolytalan és szavahihetetlen a társaság?

Gondolom azt sem érted, hogy mi történt velem, miket írtak és állíottak, miket ígértek és végül hol tartok, így nem is áll össze a kép. OK, sebaj. Nem mindenki értheti.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#39025) Major Lion válasza axlfsi (#39023) üzenetére


Major Lion
senior tag

De miert ragaszkodsz hozzajuk? Azt irtad ha 300k ment ra a harom ev alatt... tehat nem igazan hasznaltad. Ha valtani akarsz akkor ott a wise vagy a zen.

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#39026) Major Lion válasza axlfsi (#39024) üzenetére


Major Lion
senior tag

Nem, es nem is erdekel. :U

Igy nem erted ugy nem erted, aztan megis mennel vissza... :F

[ Szerkesztve ]

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#39027) Moleman válasza axlfsi (#39024) üzenetére


Moleman
addikt

Egyik bank sem szavahihetőbb, az OTP-ben nekem számtalanszor hazudtak, teljesen fogalmatlan az összes ügyintéző, tisztelet annak az 1 kivételnek, akivel a 8 év alatt találkoztam. Mégis emberek milliói tartanak magyar bankokban hosszú távon milliókat (szerintem értelmetlenül, de ez már az ő bajuk).

Én sem bízom különösebben a Revolutban, de pár percre beutalni pár(tíz) milliót, hogy átváltsd és már utald is tovább, nem olyan őrült nagy kockázat. Neked sem nyúlták le a pénzed, ugyanígy másét sem fogják, legfeljebb egyoldalúan szerződést bontanak - amit mellesleg a magyar bankok/biztosítók is szoktak.

(#39028) axlfsi válasza Major Lion (#39026) üzenetére


axlfsi
veterán

Ha nem érted, hogy mi történt velem, miket írtak és állíottak, miket ígértek és végül hol tartok, melynek hiányában így nem is állhat össze a kép, akkor minek kommentelgetsz?
Őszintén érdekelne, nem kötekedésből (ahogy Te álltál belém szemforgatós szmájliddal), de valójában nem is kell válaszolnod, igazából nem érdekel mit írsz ezek után, engem sem.
Legyen szép napod!

Azért mégis: igen, mennék vissza, mert PONT vasárnap regisztrált (és fizikai kártyát is igénylet már) mindkét lányom, pont annak apropóján, hogy pl. ne kelljen 255 Ft-okat adnom OTP-nek amikor küldök nekik pénzt, vagy amikor vásárolnának vagy külföldre utaznának, ügyesebben megtehessék, mint egy egyéb bankkártyával...

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#39029) axlfsi válasza Moleman (#39027) üzenetére


axlfsi
veterán

Igazat kell, hogy adjak, ... végülis érthető amiket írsz! :R

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#39030) nfsu17 válasza axlfsi (#39029) üzenetére


nfsu17
veterán

Várjál pár napot még az új reg-gel.
Ha egy 'automatizált' utalás 2022-ben 2-3 nap is lehet, így simán lehet a törlésed szintén több nap. Mást úgyse tehetsz :D
Másik email cím, passport az indításnak jó lehet.

(#39031) axlfsi válasza nfsu17 (#39030) üzenetére


axlfsi
veterán

... de a telefonszámom, lakcímem, adószámom a régi (sőt, ha még arcfelismerő algoritmusuk is van alkalmazásban, akkor a beküldött szelfi is fennakadhat). Ezzel már inkább nem bohóckodom, de talán ránézek egy hét múlva ismét, hátha... Habár IT-sként azt kell, hogy mondjam, itt már nem hiszem, hogy az időtényező játszik; a törtlés tegnap megtörtént, a telefonszám, e-mail cím felszabadult, ezekre engedi is kezdeményezni a folyamatot, minden fotót és infót beküldök, majd ezek után pár perc és jön vissza, hogy bezárták az accountom, mert nem tudják ellenőrizni (bullshit. nyilván, de elfogadom, hogy konkrétabbat nem adhatnak, nem adnak).

Persze, ennek ellenére láttam már én is karón varjút. Meglátjuk még...

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#39032) Scale válasza nfsu17 (#39005) üzenetére


Scale
őstag

Így van, az vagyok, nem pedig csak egy új revolut felhasználó aki szeretne olvasni véleményeket, gondolatokat... :(

(#39033) emeritus válasza axlfsi (#39031) üzenetére


emeritus
tag

Másik telefonszámmal (is) próbálkoznék. (Átmenetileg, később visszaállítanám.)

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#39034) axlfsi válasza emeritus (#39033) üzenetére


axlfsi
veterán

Köszönöm a tippet, talán megért volna egy próbát, de már mindegy és tisztább is így, ahol most vagyok: megkerestem őket hivatalos úton (nem in-app chaten!) és erre kötelesek lesznek válaszolni (valamit legalábbis), addig már kivárok, nem sürgős. Szeretném tudni az álláspontjukat (egyáltalán, hogy kitiltva vagyok-e vagy csak tényleg nem tud a rendszer - valamiért! miért? - hitelesíteni, mert a kitiltásról nem tájékoztattak, sőt, a reigsztrációra bíztattak (az adataim megváltoztatása nélkül term.) ezidáig csak feltételezések és találgatások mentek).

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#39035) Somatom válasza Moleman (#39027) üzenetére


Somatom
veterán

Egyik hazugabb, mint a másik. Nem szabad megbízni egyikben sem. Euró kp. a párnában a tuti. Hasitasi nem kér kódot. :D

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#39036) nadas


nadas
újonc

Sziasztok! Szeretnek kerdezni, mert teljesen kuka vagyok a temaban: kaptam utalast The Currency limited en keresztul, amit bizonyos okokbol vissza kellett utalnom, de en balga arra a nevre es szamlaszamra utaltam, ahonnan kaptam. Az ember akinek igy visszautaltam, azt mondja, hogy meg nem kapta meg. Meg fogja? Nekem a terheles megtortent a Lafo szamlamon. Ha nem akkor hogyan lehetne visszaszerezni a penzt? Koszonom, Zsolt

(#39037) axlfsi válasza Somatom (#39035) üzenetére


axlfsi
veterán

... elvicceled, de ez kb. így is van! :K

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#39038) Somatom válasza axlfsi (#39037) üzenetére


Somatom
veterán

Nem viccelek. Euróban kapom a fizumat. Az otthoni, Forintos költéseimet átváltom, a megtakarítást veszem fel Euró KP -ben. :)
Külföldön sem kell ATM -et vadásznom, mert ott van nálam az Euró KP.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#39039) pictigjis válasza nadas (#39036) üzenetére


pictigjis
senior tag

hat ez eleg kinos. a currency cloud magyar gyujtoszamlajara utaltal, senkinek fogalma nem lesz arrol, kinek szantad. jo esetben automatikusan visszautaljak (x nap mulva), rossz esetben futnod kell a penzed utan

(#39040) ollie válasza Somatom (#39038) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Csakhogy Magyarországon (Magyarországon bejegyzett vállalkozás alkalmazottja) csak Forintban kaphat fizetést, legalábbis legálisan, erről törvény is van. Szóval gondolom te nem magyarországi cégnek dolgozol.

[ Szerkesztve ]

***

(#39041) Gubu0101 válasza ollie (#39040) üzenetére


Gubu0101
veterán

Majdnem.En is magyar cegnek dolgozok,itteni bejelentes,viszont kikuldetesben vagyok.Kapom itthon a minimalbert a tobbit euroban.
Most lett kint megcsinalva a ceg,igy mar kinti bejelentes lesz es csak euros fizu.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#39042) ollie válasza Gubu0101 (#39041) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem majdnem. Konkrétan törvénytelen, hogy valaki Magyarországon bejelentett cégtől ne forintban kapja a fizetést.

***

(#39043) Major Lion válasza Somatom (#39038) üzenetére


Major Lion
senior tag

A parnaban fial a legjobban es meg biztositva is van!!

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#39044) Gubu0101 válasza ollie (#39042) üzenetére


Gubu0101
veterán

Biztos meg van ra a lehetoseg,jo konyvelon mulik.Ugy persze,hogy nem ha itthon dolgozok egy boltban pl es eurot kapok.Sok ceg igy csinalja,mint amelyiknel en is dolgozok,egyik resze igy a masik ugy :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#39045) Somatom válasza Major Lion (#39043) üzenetére


Somatom
veterán

Pontosan. Ha vmi jó bízniszt látok, azonnal tudom benne fialtatni és mivel a fejem alatt van, én magam vagyok a biztosíték. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#39046) TrollBalint válasza ollie (#39042) üzenetére


TrollBalint
addikt

Úgy rémlik van kivétel ez a törvény alól, ha cégvezető vagy, kaphatod euróban (nem igazán értem a miértjét, úgy hogy lehet én olvastam / értelmeztem rosszul)
Illetve, ha külföldön van kiküldetésben, akkor kaphatod az adott ország pénznemében a fizetésed.

Illetve, bár ebben kevésbé vagyok biztos, lehet olyan trükköt csinálni, hogy a munkabér Ft-ban van megszabva, de azt átváltva egy bizonyos előre meghatározott árfolyamon (pl. minden hónap 15-én érvényes árfolyam) lehet euróban utalni, viszont ez plusz költség nyilván a cégnek, így nem sokan vállalják be.

[ Szerkesztve ]

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#39047) TrollBalint válasza TrollBalint (#39046) üzenetére


TrollBalint
addikt

picit utánanéztem, a második bekezdésem baromság, itt munkatörvénykönyv ezt mondja:

"154. § (1) A munkabért - külföldön történő munkavégzés vagy jogszabály eltérő rendelkezése hiányában - forintban kell megállapítani és kifizetni."

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#39048) weiss válasza TrollBalint (#39046) üzenetére


weiss
addikt

Vezető beosztású munkavállaló

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#39049) Donki Hóte válasza weiss (#39048) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Sőt, vezető beosztásban van a kormánynál :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#39050) Somatom válasza Donki Hóte (#39049) üzenetére


Somatom
veterán

Ráadásul külföldi kormánynál. :DDD

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.