Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) Fandango válasza gzbotii (#2999) üzenetére


Fandango
veterán

Az ne zavarjon, hogy az Alipay a világ talán legnagyobb mobil és online fizetési rendszere, több száz millió felhasználóval.
Hagyjuk már ezt a hülyeséget, hogy azért mert kínai, akkor nem lehet bízni benne. :U

[ Szerkesztve ]

(#3002) nutfile válasza Jamesch (#2990) üzenetére


nutfile
aktív tag

lehet, de csak GBP alapú kártyával, EUR-s kártyával nem megy + vpn
szóval nem a legfelhasználóbarátabb...

(#3003) nordino válasza Jamesch (#2995) üzenetére


nordino
tag

Az én esetemben mondjuk az hogy a virtuál kártya VISA,így ha nem tesznek különbséget egy virtuál és egy fizikai kártya között,akkor bizonyos esetekben kifizetést is kérhetek rá olyan helyről amit a fizikai kártyámnál a Mastercard példáull nem engedélyez.

(#3004) mekkGyver válasza Fandango (#3001) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

Ráadásul a kínaiak fényévekkel előbbre vannak mobilfizetésben is, szerintem a FinTech szót meg is mosolyogják. Bankkártyát otthon nem is nagyon használnak már. Olyan fizető appjuk van, amivel le kell fotózni a boltban valami vonalkódot, és már rendezve is van a cucc. Egyébként vagy 10 éve használok Alipayt, nem olyan lehúzós, mint a Paypal, és a supportjuk is gyors és korrekt.

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#3005) gzbotii válasza Fandango (#3001) üzenetére


gzbotii
veterán

Azt vágom, hogy a WeChate Pay fizetés nagyon pörög náluk, ennek ellenére nem szeretném, ha az én bankkártyám, amin akár több százezer forint is lehet, egy kínai cég kezében legyen. Csak mert.

Ha bármi történne, milyen nemzetközi fórumon erned utol őket, milyen kompenzációra számíthatnál? Egy BMW, Land Rover nem tud mit kezdeni azzal, ha a szellemi tulajdonukat lenyúlják, voltak próbálkozások, a kínai bíróság röhögve kaszálta el az egészet. Akkor neked milyen esélyed lenne "nyomorult" 500€ leemelése után?

An online database containing names, ID card numbers, birth dates and location data was left unprotected for months by Shenzhen-based facial-recognition technology firm SenseNets Technology [Link]
Csak a legfrissebb botrány. Nem csak a cyber security, hanem emberi jogi. Persze, ez lehetett volna Belgiumban is.

Mindegy, befejeztem az offolást.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3006) Fandango válasza gzbotii (#3005) üzenetére


Fandango
veterán

Ez pont egy rossz példa amit linkeltél, mert ez egy belföldi megfigyelési rendszer adatairól szól, és nem egy világ méretű fizetési szolgáltatással foglalkozó vállalatról. Gondolod a kínaiknak nem számítana, hogy a pénzügyi adataikhoz nemtörődömségből valaki hozzáférne. Hatalmas presztízs veszteség lenne, és hatalmas anyagi bukta, ha ilyen megtörténne, még országon belül is, nehogy nemzetközi szinten. Gondolkodás nélkül mennének át a másik hatalmas riválishoz a Tencent-hez, vagy máshova.

De tényleg elég az offból.

[ Szerkesztve ]

(#3007) Bavid válasza mekkGyver (#2991) üzenetére


Bavid
senior tag

Nem, nem revolutra, elküldtem nekik, hogy melyik tranzakcióban keresek kódot, és ők látták.

(#3008) Laox válasza szabi__memo (#3000) üzenetére


Laox
aktív tag

A jogszabályok szerint a világon vagy Németországot ,vagy Svájcot kell választani, de ilyen tekintetben eléggé gyér a kínálat, konkrétan nincs. A Paypal is amcsi. Ennyire fölösleges paranoiásnak lenni, mert akkor az a legbiztosabb, ha a kp. a zsebedben van és mindig megkéred egy haverodat, hogy vásároljon neked.

(#3009) szabi__memo válasza Laox (#3008) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

A Facebookra bízni bármit a napi szintű botrányok után több mint felelőtlenség. És amcsi. A paypal is amcsi de azzal nincs gond. Ahogy az alival sincs. Én csak erre akartam kilyukadni

(#3010) nutfile válasza szabi__memo (#3009) üzenetére


nutfile
aktív tag

eu-ban a paypal inc. luxemburgi engedelyes leanya, a paypal s.a.r.l. szolgaltat

(#3011) szabi__memo válasza nutfile (#3010) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Alipay (Europe) Limited S.A. is luxembourgi licence-es. De van uk is nekik.

(#3012) tsteve válasza mekkGyver (#2991) üzenetére


tsteve
senior tag

simple: valóban nem lehet "aktiválni" egy ideje simple-ben a rev. kártyát, de aktiválás nélkül is működik a visszavezetés, nyugi... én is ezzel szívtam pár hete... most is ott van és nem biztonságosnak jelzi ugyan a revolut kártyát a simple, de attól még még működik gond nélkül a funkció...
nem lesz biztonságosnak jelezve a kártya később sem a simple-ben, tehát nem oldódik meg a probléma magától, (valaki írt itt ilyesmit) de ez nem gond szerencsére...ne kínlódjatok vele tovább, nincs értelme...

[ Szerkesztve ]

(#3013) mekkGyver válasza tsteve (#3012) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

Most kínlódtam fél órát a supporttal (Bavid ajánlására), mire küldek egy rendes kódot végre, így már elfogadta. Bár PayPassosan nem lehet vele fizetni (lehet, hogy azért, mert még nem használtam?!), de ha a visszavezetés tényleg működik ingyenesen, akkor az nem rossz. Mindjárt meg is próbálom. Kell valamit állítani a Revolut kártyán előtte?

[ Szerkesztve ]

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#3014) tsteve válasza mekkGyver (#3013) üzenetére


tsteve
senior tag

első használat pin kódos kell hogy legyen.. ezzel éled fel a kártya... pl. pin kódos fizetés kell, vagy atm használat... engedélyezd ezen felül a kártya beállításoknál, amit szeretnél... pl. internetes fizetés. stb... nálam továbbra is "nem biztonságos" kártyának számít a simple-ben, de emiatt nincs gondom, mert semmi jelentősége..

[ Szerkesztve ]

(#3015) mekkGyver válasza tsteve (#3014) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

Ezekkel tisztában vagyok (be is van állítva), de úgy gondolom, hogy a Simple ezt nem látja. Nálad van Paypass logo / menüpont a Revolut kártyánál?

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#3016) hadam98


hadam98
senior tag

Hogy megy ez a telefon készülék biztosítás? Magyaroszágon működik? Honnan tudják hogy be törtem mondjuk a kijelzőt? Meg éri?

(#3017) tsteve válasza mekkGyver (#3015) üzenetére


tsteve
senior tag

a fizikai kártyán ott van a paypass jelzés... a biztonsági beállításoknál pedig ott van az érintéses fizetés ki/be kapcsolhatósága... működik is nálam a paypass kiválóan (Mastercard-os a revolut nálam).. bár azt nem igazán értem, ennek mi köze a simple-hez...

[ Szerkesztve ]

(#3018) roger.smith


roger.smith
csendes tag

udv.tud valaki adni kodot amivel ingyen revolut kartyahoz juthatok?
(uj reg kell hozza vagy meglevo regre is megkapom az ingyen kartyat?)
koszi

(#3019) KurtCobain válasza roger.smith (#3018) üzenetére


KurtCobain
őstag

Írtam privátot.

Meglévőre nem hiszem, hogy alkalmazni lehet.

Mmm'kay?

(#3020) roger.smith válasza KurtCobain (#3019) üzenetére


roger.smith
csendes tag

az ciki.akkor ezt buktam?
ha torlom a reget akkor tudok ugyanarra a telefonszamra ujat regelni?

(#3021) KurtCobain válasza roger.smith (#3020) üzenetére


KurtCobain
őstag

Ez alapján időbe telhet, mire újra tudsz regelni.
Megpróbálnék írni nekik, hogy elfelejtetted használni a meghívó kódot, hátha utólag hozzáadják.

Mmm'kay?

(#3022) roger.smith válasza KurtCobain (#3021) üzenetére


roger.smith
csendes tag

probat meger,koszi

(#3023) mekkGyver válasza roger.smith (#3020) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

Meg lehet trükközni, de a support is megadja. Elkérik a kódot, leellenőrzik és már ingyenes is lesz a "legalsó" szállítás is.

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#3024) mekkGyver válasza mekkGyver (#3023) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

De úgy is jó, hogy a promo kódhoz beírod a hiperlink végén lévő kódot.

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#3025) mekkGyver válasza tsteve (#3017) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

Ha visszaolvasol, a Revolut kártya Simple alá regisztrálásáról volt szó. Én úgy gondoltam, hogy ha be lehet regisztrálni, akkor fizetni is lehet vele, akkor meg az alkalmazásban ott lenne a paypass jel is, de nincs. Ezt kérdeztem csak, hogy azért nincs, mert még nem aktiváltam a kártyát, vagy azért mert a Simple nem engedi idegen kártyával a paypass fizetést.

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#3026) tsteve válasza mekkGyver (#3025) üzenetére


tsteve
senior tag

a simple alatti (nfc-s) mobilfizetésnek nem feltétele, hogy az eredeti (digitalizált) kártya paypass-os legyen

[ Szerkesztve ]

(#3027) Oliverda válasza mekkGyver (#3025) üzenetére


Oliverda
félisten

Csak OTP-s kártyával lehet közvetlenül fizetni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3028) xcsabo válasza Oliverda (#3027) üzenetére


xcsabo
senior tag

Így van. Illetve kell egy virtuális simple kártya amit fel lehet tölteni és azzal nfc vel fizetni. De ott van a max 65000-es határ.

(#3029) Krix


Krix
őstag

Ma engedélyezték a Crypto-t. Valaki kapott még ilyet?

If it is not broken then don't fix it!

(#3030) balhmm


balhmm
tag

revolut euros számlárol milyen költsége van másik euro számlára utalni? (szlovakia)
Feltöltés mennyivel kedvezőbb a curve által, mint pl közvetlen bankkártyával? Ma a kötelező 10 eurot raktam fel rá, amire az erste sms szerint 3209 forintit írt, bár gondolom majd pár nap múlva fogom látni, hogy valójában mennyi.

Ha itthon használom (Mo) a kártyát és forinttal fizetek, akkor ez milyen árfolyamon történik? Tudok előre forintot átváltani? (jelenleg euro van csak a számlán)

(#3031) KTU válasza Krix (#3029) üzenetére


KTU
addikt

kb. 5 hónapja aktiválták.
Mást nem is tudsz csak váltogatni, és másik Revolut felhasználónak küldeni. [link]

kryptovaluta, Crypto, Bitcoin

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#3032) KTU válasza balhmm (#3030) üzenetére


KTU
addikt

"revolut euros számlárol milyen költsége van másik euro számlára utalni? (szlovakia)"
Utalás ingyenes Revolut-ról.

"Ha itthon használom (Mo) a kártyát és forinttal fizetek, akkor ez milyen árfolyamon történik?"
Amilyenen átváltod, mivel van HUF zseb / tárca, ha előre váltasz.
Az aktuális árfolyamot pedig megnézed.

"Tudok előre forintot átváltani?"
Igen.
Amilyen devizában szeretnél tárolni, válts át előre egy keveset, így létrehozod azt a zsebet / tárcát,
mert ha pl. csak EUR zseb / tárca van csak a fiókodba, hiába töltöd USD-vel, azt egyből átváltja EUR-ra.

"Feltöltés mennyivel kedvezőbb a curve által, mint pl közvetlen bankkártyával?"

Curve
Óránként frissíti, változik az árfolyam.
Ezért célszerű Revolut fizetési linkel lekérdezni 1 €, $ vagy akármivel.
Utána azt átváltani HUF-ra, hogy ne érjen meglepetés.
Akkor jövünk ki jól a váltással, ha a Forint egyértelműen gyengülő ágban van.
Ha erősödik akkor nagyobb a váltásnál a "veszteség".

Szerintem nem sok értelme van a Curve és Revolut árfolyam hasonlítgatásának.
Közel azonos, kivéve ha nem lépsz át a limiten.
Curve árfolyam óránként változik, Revolut másodpercenként. Lekérdezés fizetésilinkel ezért hasznos.
Sokkal jobban lehet járni az időzített váltással.
Pár nap alatt akár 5 - 10 Ft-os különbség is lehet.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#3033) TigerDzsó


TigerDzsó
tag

Sziasztok!

Biztos nagyon noob kérdés lesz, de inkább kérdezek minthogy valamit rosszul csináljak... :R

Most regisztráltam Revolut-ra és kéri, hogy 10€-val töltsem fel. Meg van adva egy angol IBAN plusz a BIC.
Hogyan tudnám a legkisebb bukóval egy német számláról feltölteni?

Előre is köszönöm a választ!

(#3034) gzbotii válasza TigerDzsó (#3033) üzenetére


gzbotii
veterán

Egy bankkártyával?
Ha euróval töltöd fel, akkor nincs bukó, 10€ levon a kártyádról, 10€ megjelenik a Rev számládon.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3035) Andralin


Andralin
aktív tag

Mostanában milyen tapasztalatok vannak, mennyi idő alatt érkezik meg a sima postával rendelt fizikai kártya Mo-ra?

Én tíz napja rendeltem meg, az említett 9 nap letelt és még sehol semmi.
Valahol az appban azt meg tudom nézni, hogy egyáltalán feladták-e már? Meddig érdemes várni, mielőtt bejelentem, hogy nem kaptam meg?

(#3036) TigerDzsó válasza gzbotii (#3034) üzenetére


TigerDzsó
tag

Közben megoldottam.
Nekem nincs MasterCard, Visa kártyám viszont a családban másnak van. Arról sikerült.

Azért köszönöm a gyors választ! :R

Esetleg valakinek van promóciós kódja ingyenes kártyához? Vagy regisztráció után már mindegy?

(#3037) KurtCobain válasza TigerDzsó (#3036) üzenetére


KurtCobain
őstag

Tegnapelőtt volt téma pont ez, hogy utólag lehet-e. Én azt javasoltam akkor is, hogy írni kell nekik, hogy elfelejtettél a meghívó linkkel regisztrálni, és most már nem tudod hol lehetne megadni, és elküldöd nekik a kódot. Talán utólag jóváírják.
Privátban küldök.

Mmm'kay?

(#3038) KTU válasza KurtCobain (#3037) üzenetére


KTU
addikt

Revolut-nál szerintem nem fogadják el utólag a promóciós kódokat.

"Please note: A friend can only receive their first card for free if they have not signed up to Revolut before. For verification purposes, we require customers to top up their account with £10 (or equivalent) before ordering the free card. This is not a fee for the card and can be immediately spent with your Revolut card or transferred back to your original bank account."

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#3039) KurtCobain válasza KTU (#3038) üzenetére


KurtCobain
őstag

Egy próbát megér. :)

Mmm'kay?

(#3040) mekkGyver válasza KTU (#3038) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

Nekem elfogadták.

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#3041) KTU válasza mekkGyver (#3040) üzenetére


KTU
addikt

Ez jó hír.
Regisztráció után, de még kártyarendelés előtt,
elfogadták a promo kódot.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#3042) mekkGyver válasza Andralin (#3035) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

Én 28-án rendeltem, ma jött meg.

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#3043) mekkGyver válasza KTU (#3041) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

A családban 4 regisztrációt csináltam, 2-vel nem volt gond, az egyiknél még rendelés előtt nullázták, a másiknál levonás után visszaadták a 6€-t.

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#3044) balhmm válasza KTU (#3032) üzenetére


balhmm
tag

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Ha már nyitottam forintos zsebet, akkor ezt feltudom jelenleg egyből forinttal tölteni? Vagy erre nincs lehetőség?
Ha fizetek a kártyával, akkor automatikusan jó zsebet használ? Szóval itthon a forintot fogja használni?

Utalás esetén itt is van saját euros bankszámlaszámom, mint tw esetén? Vagy itt milyen névvel, számmal megy ki az utalás?

(#3045) balhmm


balhmm
tag

illetve a "referencia hozzáadása" résznél tudok szöveget írni, amit a másik fél is látni fog?

(#3046) hedgehog válasza balhmm (#3044) üzenetére


hedgehog
senior tag

igen, itthon forintban fog terhelni, ha van rajta elég, lásd: 2848

-- aka p3d3str1an

(#3047) balhmm válasza hedgehog (#3046) üzenetére


balhmm
tag

De írod, hogy azért tartasz forintot is rajta, mert utalásra is használod. De hol tudsz forintot utalni róla, higy a forint számládról menjen és ennek milyen költsége van?

(#3048) Krix válasza KTU (#3031) üzenetére


Krix
őstag

Ok, köszi.

If it is not broken then don't fix it!

(#3049) Dluinet válasza balhmm (#3047) üzenetére


Dluinet
nagyúr

"De hol tudsz forintot utalni róla, higy a forint számládról menjen és ennek milyen költsége van?"
Revolut számláról akarsz utalni vagy itthoni forint számláról?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#3050) gzbotii


gzbotii
veterán

Tegnap feltöltöttem 15.000Ft-ot a Rev accountomra, Curve-ön keresztül mindez 3 forint 45 fillérbe került. Így azért nem akkora gáz, hogy nincs forint feltöltés - bár tény, hogy jöhetne.

Amúgy talán lassan jó lenne összerakni egy összefoglalót, a gyakori kérdésekkel, általános tudnivalókkal, nem?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.