Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45001) Noxy válasza pictigjis (#44999) üzenetére


Noxy
veterán

Az is ki lett vesézve kb 2 hónapja hogy az IPhone az iCloudban a fertőzött MAC gépre is szinkronizálta az SMS-t.
Olvasás után meg törlik az SMS-t a MAC-n. Oszt bakker ilyen estben küldhetnek 100 SMS-t is, ha a MAC-n lehet TÖRÖLNI, és mivel szinkronizál, az iPhonen is TÖRLŐDIK, de az iPhonen Revolut app-ba küldött push üzenetet nem tudják olvasni mert az nem megy át a fertőzött MAC-ra.
A cikkben meg pontosan le van írva hogyan csinálták. El kellene figyelmesen olvasni és értelmezni. Akinek meg nincsenek ilyen eszközei az soha nem fogja megérteni. Max annyi jön le neki, hogy iPhone meg iTunes.
Amúgy meg azt is írta itt valaki példával illusztrálva, hogy ezt a problémát már megoldotta az Apple.
Tetszik már érteni? :U
Szívesen. :)

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#45002) pictigjis válasza Major Lion (#45000) üzenetére


pictigjis
senior tag

egyáltalán nem szívtam fel magam, de általánosan, minden topikban elég problémásnak tartom a mininális visszaolvasás nélküli, felesleges hozzászólásokat

(#45003) pictigjis válasza Noxy (#45001) üzenetére


pictigjis
senior tag

hát, erre se volt sok szükség, csak dolgozik benned valami feszültség, úgy érzem. az x héttel/hónappal ezelőtti beszélgetésnek is elég aktív résztvevője voltam, nyugodtan görgess vissza és nézd meg. azt is pont én tettem be, hogyan változott a revolut biztonsági sms-ének szövege az elmúlt pár hétben (ami elég egyértelmű jelzés arra, hogy baromi sok hasonló panasz futhatott be). egyébként meg sima sms forward bekapcsolása esetén a macen kitörölt sms NEM TÖRLŐDIK a telefonról és ugyanígy fordítva sem. biztos létezik olyan féreg, amivel ez megoldható, de aki ilyenbe csúszott bele, az nem csak egy postás kamuoldalon adta meg a kártyaadatait, szóval a cikkekben van néhány elég homályos és elnagyolt részlet

és még ezeket figyelembe véve is tehetne többet a revolut a (főleg valóban apple pay-es) visszaélések ellen, erről beszélek elég régóta. szívesen!

[ Szerkesztve ]

(#45004) Friczy válasza p.t.r (#44968) üzenetére


Friczy
senior tag

A dzsunka linket is lehet sikeresen rejteni, sok esetben elég keresni egy olyan karaktert, ami más betűkészlet (pl. cirill), de ugyanaz a képe, mint a latin betűsnek. Domain validated certificate-et nem nagy ügy szerezni, így az oldal is valósnak látszik. Még nem nagyon találkoztam ilyennel, de csak idő kérdése.
Emiatt ha kapok ilyen emailt, és egyébként tudom a szolgáltató URL-jét (márpedig ha kapcsolatban vagyok vele, akkor igen), akkor inkább magam gépelem be, nem az emailben küldött linkre kattintok.

(#45005) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Helló!
Totál kezdő vagyok Revolut témában.
Affelől érdeklődöm, hogy Revolutról magyarországi számlára milyen költséggel tudok forintot utalni?

(#45007) gangstagergo válasza Rodzser Mór (#45005) üzenetére


gangstagergo
senior tag


És egy pro tipp [link]

(#45008) Rodzser Mór válasza gangstagergo (#45007) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Az összefoglalóban nem talaláltam, hiába inzertálod ide.

(#45010) peetie1 válasza Noxy (#45001) üzenetére


peetie1
aktív tag

Pont ezért mondta itt valaki nemrég, hogy jó lenne ha az SMS mellett emailt is küldene a revolut az apple paybe való hozzáadásról, azt akkor nem elég az SMS-t törölgetni. És máris tett valamit a revolut is. Bár, gondolom ha smst tud törölni a féregíró akkor tud olyan proggit is írni ami az emailt is kitörli, de legalább nehezebb dolga lenne vele :)

(#45011) Major Lion válasza Noxy (#45001) üzenetére


Major Lion
senior tag

Nekem nem minden uzenet jon meg Mac-re. Sync be van kapcsolva, es peldaul az emlitett Revo SMS- se jott at, az Unknown Senders-ben sincs :U

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#45012) gangstagergo válasza Mr.Talbot (#45009) üzenetére


gangstagergo
senior tag

gzbotii és Tuomas fórumtagok hiába dolgozak vele nem látható :( ;]

(#45013) TrollBalint válasza Rodzser Mór (#45008) üzenetére


TrollBalint
addikt

Pedig tényleg benne van: (Mondjuk az első itt linkje már nem él, de gondolom kis kereséssel megoldható)


"Tudok a Revolut számlámról utalni?
A Revolutról történő (hagyományos) átutalás külső számlára jelenleg díjmentes!
Az átutalásról további információkat itt találhattok, utaláshoz szükséges adatokat pedig itt."

Ez alapján díjmentes

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#45014) Noxy válasza Major Lion (#45011) üzenetére


Noxy
veterán

Már nem mennek át a banki SMS-k.
Ezért írtam, hogy ezt javították.
De ezt már 2 hónapja is leírta itt valaki.
A cikk meg tavalyi történetekkel foglakozik.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#45015) Major Lion válasza Noxy (#45014) üzenetére


Major Lion
senior tag

Ah, ertem, szoval ezt oldotta meg az Apple :D

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#45016) pictigjis válasza Noxy (#45014) üzenetére


pictigjis
senior tag

én nem tudom, honnan szeditek ezeket a hülyeségeket. DE, átmennek, hányat mutassak a gépemen futó imessage-ből? hogyan tudná az apple ezt szelektálni?

és főleg úgy, hogy a revolut is sms-szervert használ, amiről amúgy másféle üzenetek is szoktak jönni?

(#45017) Major Lion válasza pictigjis (#45016) üzenetére


Major Lion
senior tag

Nekem eleg sok uzenet nem jon at Mac-re, pl Revolut, a helyi vihar figyelmeztetesek, a csomagkuldo ceg altal kuldott uzenetek stb. A Minden uzenet nezetben pl csak olyanok vannak akik szerepelnek a kontakt listamban. A tobbihez nezetet kell valtanom. iPhone-n kellene valamit allitani?

[ Szerkesztve ]

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#45018) Boond válasza Trianta (#44993) üzenetére


Boond
addikt

A Bookingon is át kell állítanod, hogy euró a pénznemed. Nekem hiába írta ki az árat euróban, enélkül huf-ból akart váltani. Hiába lett volna euróm.

Szálláshelytől is függ, van ahol euróban számolják, de forintban adják meg az árat.

Ha eurót akarsz váltani, válts a revoluton, hétköznap, hétvégén 1% felár van (péntek estétől kb hétfő hajnalig, de írja is a díjakat váltás előtt). Forintot tölts fel otp-ról, kártyával (internetes vásárlásnak minősül, ingyenes, az utalás viszont komoly összegbe kerülne, mert nemzetközinek számítana). Az otpnek is van kedvezményes váltás csomagja egyébként ami netes vásárlásra érvényes, de az előfizetéses és a következő hónaptól él - tudomásom szerint.

UberMutant miért kellene elajándékozni? Normál bankszámla. :DDD

"Affelől érdeklődöm, hogy Revolutról magyarországi számlára milyen költséggel tudok forintot utalni?"
Ha magyarországi lakcímed van akkor díjmentes. Viszont több napba, rosszabb esetben hétbe is beletelhet (ez utobbi ünnepek körül szokott lenni, mint kavarodás.) Legutóbb pár nap alatt átért, de bankja válogatja.

(#45019) Haligali


Haligali
tag

Elnézést, ha már volt téma, keresgéltem ugyan, de lehet elkerülte a figyelmem vagy rosszul kerestem.

A kérdésem röviden: be lehet-e állítani, ha igen, hogyan, hogy egy virtuális kártya melyik számlához legyen rendelve?

Bővebben: 3 számlám van: Ft, €, $
Létrehoztam egy virtuális kártyát, amit a Google Pay alá rendeltem. Már egy jó ideje használom és csak most vettem észre, hogy nem a Ft számlámról, hanem a $ számlámról fizetgetek vele minden szart (már elnézést) :W

Eddig érdektelen volt számomra, de most kénytelen vagyok foglalkozni vele: be lehet állítani, hogy 1-1 kártya melyik számlát terhelje? Vagy ha nincs elég fedezet a Ft számlán, akkor automatikusan elkezdi pl. az € vagy a $ számlát használni?

(#45020) pictigjis válasza Major Lion (#45017) üzenetére


pictigjis
senior tag

nem tudom ennek az okát. én sose állítottam semmit, ebben a menüpontban van beállítva a macem (és csak az), minden banki belépő sms és kód megjön a gépen

(#45021) blg válasza Haligali (#45019) üzenetére


blg
senior tag

nem lehet állítani.
szerintem olvasd el az összefoglalóban ezt: "Melyik pénznemet használja először"

(#45022) Trianta válasza kmarci25 (#44996) üzenetére


Trianta
tag

Továbbra sem világos...

A Booking oldalán nézem az egyik foglalásom, a szállás ára: € 40 = HUF 15.000
Ha a Revoult-on beírom az átváltásba a 15.000 Ft-ot = € 39.53

Tehát a Booking számomra kedvezőbben vált és ebben az esetben nem érdemes áttenni az összeget a Revolut számlára és onnan levonatni a Booking-val?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 9 Pro 6/128 SD

(#45023) kmarci25 válasza Trianta (#45022) üzenetére


kmarci25
veterán

Akkor ne tedd át, küldd el forintban. Komolyan 47 eurócenten rugózunk? :F

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#45024) Trianta válasza kmarci25 (#45023) üzenetére


Trianta
tag

Természetesen nem 47 eurócenten rugózunk, de egy nyaralás költsége többszázezer Ft és főleg az érdekelt, van e egyáltalán értelme Revolut-os kártyát használni mindenre is...

Xiaomi Redmi Note 9 Pro 6/128 SD

(#45025) Gabás válasza Trianta (#45024) üzenetére


Gabás
addikt

Van, ha nem tudsz jobb árfolyamot :)

(#45026) gangstagergo válasza Trianta (#45024) üzenetére


gangstagergo
senior tag

Van értelme mert nyaralás előtt már felhalmozhatsz devizát a számládon. Én minden külföldi út előtt ezt teszem.

[ Szerkesztve ]

(#45027) pictigjis válasza Trianta (#45024) üzenetére


pictigjis
senior tag

ha van olyan, hogy a booking jobb árfolyamot ad, ÉS ráadásul olyan szállásról van szó, hogy ő szedi be a pénzt előre, használd azt a pénznemet, ami neked kedvezőbb. a booking jutalékába pár fillér ide vagy oda bőven belefér. de ha a szálláson történik a fizetés, ott úgyis a helyi pénznemben kell fizetned, teljesen mindegy, milyen tájékoztató huf-os árat ír ki a booking

[ Szerkesztve ]

(#45028) Trianta válasza pictigjis (#45027) üzenetére


Trianta
tag

Amikor van rá lehetőség, mindíg olyan szállásokat foglalok, amelyiknél a Booking szedi be a pénzt.
Felhalmozásra és külföldön használva nyilván kedvezőbb a Revolut - én is ezért igényleltem.

Köszönöm az infókat!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 9 Pro 6/128 SD

(#45029) pictigjis válasza Trianta (#45028) üzenetére


pictigjis
senior tag

én most csináltam egy próbafoglalást, amit jövő júniusban vonnának le. direkt forintra állítottam előtte a bookingot, de az időzített fizetésnél ugyanúgy euróban van megadva az összeg és nem forintban, mi több, a kártyahitelesítés is az eurós számlán látszik. szóval aligha lehet ezzel "spórolni", a booking csak egy random árfolyamon számol át forintra, de a szálláshely pénzneme a döntő

[ Szerkesztve ]

(#45030) kmarci25 válasza Trianta (#45024) üzenetére


kmarci25
veterán

Persze, hogy van értelme, ahogy felettem is írták. Ettől függetlenül előfordulhat, hogy nem a legelőnyösebb minden helyzetben. Főleg emiatt nem értettem a problémád. Miután ingyenes a szolgáltatás, használom, amikor előnyösebb azt használni.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#45031) Gabás válasza Trianta (#45028) üzenetére


Gabás
addikt

Egyébként remélem világos, hogy ha a szolgáltató terhel, és nem váltasz előre, akkor az aktuális árfolyamon fogsz fizetni, ami lehet magasabb is. Most például lehet, hogy a Booking kedvezőbb ára azért van, mert lassabban frissítik az árfolyamot gyengülő Ft mellett.

(#45032) Noxy válasza pictigjis (#45020) üzenetére


Noxy
veterán

Már bocsi, de ennek semmi köze a történethez.
Ezt már ezer éve használom én is az eszközeim között.
Az üzenetek az iCloudba meg csak az iOS 11.4 óta. Részletes leírás: [link] Van bent egy mondat. Idézem, mert lehet hogy el sem olvasod:

Tehát ha törlünk egy egy beszélgetést, akkor az bizony az összes eszközről azonnal eltávolításra kerül:

Ezt használták ki.
Ha átküldöm a MAC-ra, attól még nem megy fel az iCloudba. Ehhez be kell kapcsolni. Ha nem volt bekapcsolva, akkor bekapcsolták ők a vírussal. De ez is ott van a cikkben.
Az iCloud beállítása az Üzenetekhez az összes eszközön: [link]
Ennyi most már talán elég lesz. :D
Én el ismerem hogy pénzügyi téren sokkal több az ismereted, tudásod, de a példa alapján akkor ezt te is simán benyaltad volna.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#45033) Boond válasza Trianta (#45022) üzenetére


Boond
addikt

mondjuk nem tudom minek írtam le, ha el sem olvasod... :F

[ Szerkesztve ]

(#45034) pictigjis válasza Noxy (#45032) üzenetére


pictigjis
senior tag

figyelj, ha neked ez kell: legyen igazad. hidd el, nemcsak pénzügyileg, számítástechnikailag is sokkal több ismeretem van, mint sokaknak, talán már akkor macem volt, amikor itt sokan még kisautót tologattak. nem kell elhinni semmit, bár jobb lenne. nem, nem nyaltam volna be, mert már egy subjectből felismerek egy kamulinket, a fél életemet számítógép előtt töltöm. viszont el tudom fogadni, hogy ez nem mindenkinek természetes, és az egyre profibb csalásokat is egyre könnyebb beszopni

mint mondtam, ahhoz sokkal több hozzáférést kell szerezni egy számítógép felett, hogy az icloud-ban is bekapcsolja valaki az üzeneteket illetően alapértelmezetten kikapcsolt szinkronizálást. még egyszer: ehhez NEM elég egy kamu csomagküldős linkre kattintani, fel is kell telepíteni egy programot, ami macen sokkal nehezebb, mint windowson

a revolut korábbi üzenetét is biztosan megkapta minden károsult a kóddal, de mivel nem voltak felkészülve arra, hogy ez csalás része lehet és a szöveg sem hívta fel erre a figyelmüket, egyszerűen figyelmen kívül hagyták. nem ők kérték a kódot, nem írták be sehova, azt hitték, ennyi. amelyik azt állítja, nem kapott üzenetet, valószínűleg elhallgatja ezt a részt. ehhez képest azóta erősen megváltozott a revolut kódos üzenete, valószínűleg többeknek fog feltűnni, hogy valami nem stimmel. de nem mindenkinek

de legyen igazad, PONT

[ Szerkesztve ]

(#45035) Rodzser Mór válasza Boond (#45018) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Ok, köszi.

Igazából a raiffeisen bankos eurós devizaszámlámról akarok forintra váltani (tehát euróról forintra) kedvezőbben, mint ahogy a raiffeisen váltja. Majd ezt a forintot vagy kp kivenni, vagy forintszámlámra utalni.

(#45036) Boond válasza Rodzser Mór (#45035) üzenetére


Boond
addikt

Raiffeisennél itt többeknek van számlája. Vagy külön eurós kártyájuk van, vagy váltogatják a kártya mögötti számlát (raiffeisen oldaláról). Revolut oldaláról eurós pénznemnél kell hozzáadást választani, pictigjis itt írt a menetéről. (kártyáról feltöltés. Ennek ingyenesnek kell lennie.

Raiffeisen forint számlára utalásnak is, ingyenesnek kell lennie, revolutról, ha van magyar lakcímed. (volt aki kiköltözött pl Hollandiába, és haza utalt neki már pénzt számolt fel). Az utalás ideje, mint írtam több nap extrémebb esetben hét, hetek. A Normál eset az előbbi, ugyan az app írja, de az csak tájékoztató jellegű, nem vehető készpénznek.

Kp felvételnél 75e(ftnak megfelelő) az ingyenes csomagban (devizanemtől függetlenül összérték), revolut oldaláról.
További lehetőség az ingyenes 150e készpénzfelvétel nyilatkozat után (vagy egyéb extrák bankszámládhoz kapcsolódó szerződés alapján).
illetve 07.01 után a boltból is lehet kártyás vásárlás esetén 2 alkalommal, maximum 40e forint összegig (feltételezem ez is a nyilatkozott számlára vonatkozhat ez új dolog egyébként.). Jelenleg csak a Pennyben érhető el ez a funkció.

[ Szerkesztve ]

(#45037) mzso


mzso
veterán

Helló! Hardver Revolut kártyát bármikor, akárhányszor lehet aktiválni/deaktiválni?

Ha lejár automatikusan küldenek újat? A mostanit csak az ajándék pénz miatt rendeltem.

[ Szerkesztve ]

(#45038) Boond válasza mzso (#45037) üzenetére


Boond
addikt

Deaktiválni, aktiválni csak egyszer lehet. Fagyasztani viszont amennyiszer csak szeretnéd (nem mind1).

(#45039) Noxy válasza pictigjis (#45034) üzenetére


Noxy
veterán

NEM elég egy kamu csomagküldős linkre kattintani, fel is kell telepíteni egy programot, ami macen sokkal nehezebb, mint windowson

Persze hogy nem elég. Tiszta sor, csak akkor kamillázott mindenki, amikor előkerült a Pegasus.
Arra meg senki nem kap választ, nem írtak róla semmit, hogy az említett MAC gépeket, ki, hol, hogyan használta? Ki férhetett még hozzá? Soha nem fogjuk megtudni, csak a végeredményt látjuk.
Amúgy meg nem az igazam erőltetem, csak leírom szerény véleményem, hogy látom ezt a dolgot, pro kontra. :K

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#45040) nincsnév007


nincsnév007
őstag

Sziasztok! Regisztráltam a revolutba de a személyi adataimat nem akarja elfogadni. Mindig a bankkártya igénylésnél vissza dobja újra hogy adjam meg az adataimat.

(#45041) Trianta válasza Boond (#45018) üzenetére


Trianta
tag

A Booking-on HUF van beallitva penznemnek, a szallast EUR-ban kell fizetni. Tehat az EUR fix a HUF valtozo. Amikor megneztem delelott az egyik foglalasom arat, 40 EUR = 15.000 HUF ert a Booking-on.
Ekkor megneztem a Revolut-on is es 15.000 Ft-ert csak 38.9 EUR valtott volna.
Szoval, ebben az esetben a Booking-on nem erdemes Revolut-olni.
Hozzateszem, osszessegeben 1200 EUR a szallasok ara, es itt mar nem 1-2000 Ft a kulombseg...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 9 Pro 6/128 SD

(#45042) pictigjis válasza Trianta (#45041) üzenetére


pictigjis
senior tag

ezt írtam neked utána, hogy az csak egy tájékoztató adat. ha a szállás pénzneme EUR, hiába nézed a HUF-os árat, az időzített fizetés is a szállás pénznemében történik majd

(#45043) Trianta válasza pictigjis (#45042) üzenetére


Trianta
tag

Vilagos amit irtal, de szamomra az jott le, olcsobb es egyszerubb is, ha az otp mastercardrol vonjak le forintban az osszeget, es pontsan annyit von le, amennyit a Booking ott kiirt. Termeszetesen a fizeteskor aktualis arfolyam szerint.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 9 Pro 6/128 SD

(#45044) pictigjis válasza Trianta (#45043) üzenetére


pictigjis
senior tag

de nem tudom világosabban leírni, hogy nem lesz semmilyen forintos levonás: ha a szállás devizaneme EUR, EUR-ban fogja terhelni a booking a kártyádat, akkor is, ha HUF-ra állítottad a megjelenítést. és ha a terhelés EUR, az otp árfolyamán történik majd a konverzió

[ Szerkesztve ]

(#45045) Trianta válasza pictigjis (#45044) üzenetére


Trianta
tag

Ertem. :)
Lenyeg, a Boogin-on kedvezobb az arfolyam. Legalabb is, ma delelott igy volt.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 9 Pro 6/128 SD

(#45046) géeles válasza Trianta (#45045) üzenetére


géeles
aktív tag

A lényeg az, hogy az OTP és Revo árfolyamát hasonlítsd össze......

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#45047) Begi válasza Trianta (#45045) üzenetére


Begi
senior tag

Kicsit OFF, de booking.com-hoz kapcsolódik.
Tavaly vettem észre, hogy a Revolut Stays jobb árat kínál, sőt sok esetben a szállás saját oldala is.
Az utóbbi időben szinte csak a keresésre használtam a bookingot.

(#45048) 66zio válasza Begi (#45047) üzenetére


66zio
aktív tag

Bármilyen oldalon találsz szállást, érdemes a saját oldalán is megnézni, ha esetleg magánszemély a tulaj akkor meg le lehet alkudni a jutalékot.

(#45049) nincsnév007


nincsnév007
őstag

OTP-s számlámról hogy tudok a revolut számlámra küldeni forintot? mert az internet azt írja hogy devizaként kell utalni de az otp ott csak euróba enged ha devizaként utalnék, nekem meg csak forintom van.

(#45050) Somatom válasza Rodzser Mór (#45035) üzenetére


Somatom
veterán

A ráérőst leírták. Gyorsban úgy csinálom, hogy Revolutot töltök Raffi Euro kártyával, azt Sepa utalom Wise -ra, ott váltok és a Forintot visszautalom Raffi Ft számlámra. Ez cirka 30 perc alatt lepörög. A Wise kicsit rosszabbul vált, mint a Revo, de legutóbb kb. 4Ft -tal volt jobb, mint a Raffi egyedi ajánlata.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.