Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4651) Overlocker válasza hedgehog (#4645) üzenetére


Overlocker
veterán

3500-at töltöttem, levonták a kártya díját. Kérték a személyit+önarckép, még nem verifikálták, de már zárolva van a fiókom. Hova tudom majd feltölteni a többi doksit? Előtte gondolom meg kell várnom h legalább a személyit verifikálják gondolom.

(#4652) betyarr


betyarr
veterán

most töltöttem fel 20k huf-ot és még mindig nem tudok fizetési linket létrehozni (kérést).akkor ezek szerint nem elég feltölteni,de a kártyát is használni kell?

(#4653) ServerWorks válasza Overlocker (#4651) üzenetére


ServerWorks
tag

Nem volt meghívó linked?

(#4654) ServerWorks válasza betyarr (#4652) üzenetére


ServerWorks
tag

Igen, ahogy az alkalmazás ki is írja neked

(#4655) gzbotii válasza Overlocker (#4651) üzenetére


gzbotii
veterán

Háromezer ötszáz forint feltöltés után zároltak? Rögtön az elején? :F
A kártya, amiről feltöltötted, a neveden van?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4656) Lizingrider válasza betyarr (#4652) üzenetére


Lizingrider
csendes tag

Nem tudom mitől függ, nekem ezen a héten lett aktív ez a funkció. 200k+ feltöltés volt és már több kártyás fizetés is

(#4657) Lizingrider válasza betyarr (#4652) üzenetére


Lizingrider
csendes tag

Na most teszteltem is a hivatkozás alapú pénz kérést. Saját email címemre küldtem és természetesen tökéletesen működik. Egy szép webes felületen kell megadni az adataim és a kártya adatokat, aztán megerősítés és jött is a pénz. Kérdés persze, hogy a másik fél mennyire bízik meg ebben.

(#4658) MasterMark


MasterMark
titán

Van top-up limit bankkártyával meg Apple Pay-jel? Napi? :F

Switch Tax

(#4659) gzbotii válasza MasterMark (#4658) üzenetére


gzbotii
veterán

For newly added cards (including replacement cards received from your bank), you will have a temporary limit that allows you to add a certain amount of money per 24 hours. Some users may find they have a lower daily limit to begin with, however, your daily deposit limits will increase over time and we can't change these manually for you. Try and top up your desired amount. If you wish to add more than your daily limit, you can add money by bank transfer.
Other than that, there aren't any specific limits. On some occasions, we may ask you to verify your source of funds, which is something we need to do to meet our regulations. - [link], [kép]

[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4660) odrif


odrif
MODERÁTOR

Most hogy áll ez az Apple Pay dolog?
Van már időpont hogy mikortól lehet használni?

20 éve a Prohardveren

(#4661) betyarr


betyarr
veterán

ma a revolutnál is ünnep van vajon?hétvége szerint vált?

(#4662) ServerWorks válasza betyarr (#4661) üzenetére


ServerWorks
tag

Európában (még) mindenhol ünnepnap

(#4663) Dluinet válasza ServerWorks (#4662) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem vagyok benne biztos, hogy az anglikán egyház ünnepli, és abban sem, hogy az ünnepnapok hétvégének számítanak

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#4664) zivorad válasza Dluinet (#4663) üzenetére


zivorad
csendes tag

Jobb alsó sarok - továbbiak, utána fent "árfolyamok". Változnak folyamatosan.

(#4665) brainticket válasza ServerWorks (#4662) üzenetére


brainticket
aktív tag

Nem mindenhol, pl. Szlovákiában és Lengyelországban sem.

(#4666) ghostie válasza betyarr (#4661) üzenetére


ghostie
tag

Csak hétvégén vált "hétvége" szerint, semmilyen más ünnep nem számít felárasnak.

(#4667) streng válasza ghostie (#4666) üzenetére


streng
csendes tag

Kivéve hétvége és UK bank Holiday-ek. Nincs bank szünnap Angliában ma.

(#4669) kukac7 válasza odrif (#4660) üzenetére


kukac7
tag

nincs.

(#4670) #59063552


#59063552
törölt tag

15 napja van blokkolva az accountom. Csodalatos ceg ez a revolut...

(#4671) nyirzoz válasza #59063552 (#4670) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

Kis infót adhatnál.
Mekkor összeg után fagyasztottak?
Üfi mit mond?

Közben visszakerestem a posztjaid.
Ez eléggé elbizonytalanít egy nagyobb összegű feltöltés előtt. :F

[ Szerkesztve ]

(#4672) Lizingrider válasza #59063552 (#4670) üzenetére


Lizingrider
csendes tag

Chaten írtál nekik? Engem múlt hét pénteken korlátoztak egy 50k HUF feltöltés után és miután feltöltöttem a kért doksikat és rájuk írtam Chaten, vasárnap délután feloldották a korlátozást.

(#4673) #59063552 válasza Lizingrider (#4672) üzenetére


#59063552
törölt tag

Irtam en mar nekik mindenhol, de csak sablon valaszokat kapok, amiben leirjak, hogy majd egyszer talan visszakapom a kibaszott penzem.

(#4674) Lizingrider válasza #59063552 (#4673) üzenetére


Lizingrider
csendes tag

Várj csak, azt ugye tudod, hogy a korlátozás nem érinti a saját pénzedet. Azt kártyával kiveheted és virtuális kártyával fiztehetsz. Szóval a pénzed nem érinti a korlátozás!!!

(#4675) #59063552 válasza Lizingrider (#4674) üzenetére


#59063552
törölt tag

A penzem egyik fele fagyasztva volt, a masik fele meg a vault-ban.

(#4676) nyirzoz válasza #59063552 (#4675) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

De a kártyáddal sem tudtál semmilyen tranzakciót végrehajtani?
Fagyasztáskor az oké, hogy a Vault meg a számlaműveletek nem mennek, de a kártyával fizetésnek és a kp. felvételnek mennie kellene.

(#4677) Zugi válasza nyirzoz (#4676) üzenetére


Zugi
aktív tag

Azt egyébként miképp jelzi az app, ha fagyaszt a Revolut? Csak hogy tudjam, ha már annyit szóba kerül itt a téma.

(#4678) attiati


attiati
veterán

szeretnék megerősítést kérni, aki már utalt Revolut EUR egyenlegből EUR-t, külföldi bankszámlára:

Cégnek megy, kiválasztottam országot, devizanemet. Megadtam ibant, bic kódot.
Írok referenciát is.

Bármi egyéb?
Hány nap alatt ér oda? (euroövezeti ország)
Turbo Transfer egységesen 5 GBP felárral megy?

(#4679) nyirzoz


nyirzoz
aktív tag

A TW topicban egy-két fagyasztásról olvastam csak, itt meg napi téma.
Mindkét cég ugyanazon szabályok és szabályozók mentén játszik, akkor a Revolutnál miért ilyen sűrű vajon?

(#4680) fadam1991 válasza attiati (#4678) üzenetére


fadam1991
csendes tag

Nekem volt, másnapra meg is érkezett.

(#4681) vnorbi válasza attiati (#4678) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Nem tudom, ez mennyire válasz a kérdésedre, de talán segít.

Ugye a Revolut Angliából utal, úgyhogy a Magyarország ebből a szempontból már külföld. A cél OTP-s devizaszámla volt, utaláskor referenciát nem is adtam meg, a többi stimmel. Az utalás indítása után 1-2 óráig volt a Revolutnál pending státusz, aztán executed, és az OTP-s számlámon már aznap megjelent (indítástól számított 4-5 órán belül). Csak egyszeri tapasztalat, a Revolut eleve minimum egy napot saccol, de összejöhet ilyen gyorsan is.

Tudtommal az ilyen útvonalon csak SEPA utalás lehet, és ez nem turbózható plusz pénzért sem.

(#4682) anadroid válasza attiati (#4678) üzenetére


anadroid
senior tag

2 óra, felesleges a turbó.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#4683) attiati


attiati
veterán

köszönöm a válaszokat :R

(#4684) Lizingrider válasza #59063552 (#4675) üzenetére


Lizingrider
csendes tag

Bocs, de azt mit jelent, hogy a pénzed egyik fele fagyasztva volt?

(#4685) xianhu


xianhu
csendes tag

A nejem részére szeretnék egy internetes vásárlásra alkalmas kártyát (főleg külföldön). Ha jól olvasom, erre a Revolut alkalmas lenne. Ezek a vásárlások alkalomszerűen, kisebb összegben történnek. Az egyik felhasználás a Paypal lenne, bennük se bízunk annyira, hogy a hitelkártyáját beregisztráljuk oda.

A biztonság miatt feltölteni se bankkártyával, hanem utalással szeretné a Revolut-ot. Mit gondoltok, ezzel a felhasználással érdemes nyitni?

Fizikai kártya nem fontos, de ha ingyen kaphat, akár jöhet az is. Itt viszont azt olvasom, hogy az első év ingyenes. Mennyi időnként jár le, kell érte fizetni majd (lejárat, vagy évente)?

(#4686) dptrsk válasza xianhu (#4685) üzenetére


dptrsk
addikt

Az utals drága mulatság lesz, ha magyarorszgi bankból akartok utalni...

(#4687) xianhu válasza dptrsk (#4686) üzenetére


xianhu
csendes tag

Nem az volt az újítás, hogy magyar számlaszámra lehet utalni forintban?

(#4688) attiati válasza xianhu (#4687) üzenetére


attiati
veterán

Az volt az újítás, hogy Ft egyenleged is lehet a revolut fiókban. Ft-al is fel lehet tölteni.
Viszont mindenkinek Angliában vezetik a revolut számláját, így külföldi utalasnak számítana.

Ha van virtuális bankkartyad az itthoni számlavezető bankodnal, akkor azt nyugodtabban megadhatod.

[ Szerkesztve ]

(#4689) Lizingrider válasza xianhu (#4685) üzenetére


Lizingrider
csendes tag

Nem akarok off lenni, de ha csak ez a cél, akkor érdemesebb egy web kártyát csináltatni a számlavezető bankodnál. Amögött egy olyan számla van amire csak annyi pénzt töltesz amennyit online el akarsz költeni, ez adja a biztonságot. Persze a Revolut is jó erre, de csak emiatt szerintem felesleges.

(#4690) Lizingrider válasza xianhu (#4687) üzenetére


Lizingrider
csendes tag

Nem, az újítás, hogy Ft-ban is fel lehet tölteni bankkártyával, ami ingyenes szemben az utalással, ami Magyarországról SWIFT utalással lehetséges csak, ami több ezer Ft utalási díj alkalmanként.

(#4691) Watcher45 válasza xianhu (#4685) üzenetére


Watcher45
tag

Ha mindenáron utalással akarod tölteni, akkor miért nem igényelsz egy Transferwise kártyát?

(#4692) Watcher45 válasza Lizingrider (#4689) üzenetére


Watcher45
tag

Lehet, hogy a számlacsomagjához nem lehet web kártyát igényelni. Az enyém is olyan, de mivel a díjai kedvezőek számomra, ezért nem változtattam rajta.

(#4693) gzbotii válasza Watcher45 (#4692) üzenetére


gzbotii
veterán

Ha nem kell a fizikai kártya, kis összegek lennének költve vele, akkor erre tökéletes lehet a Revolut. Főleg, hogy a kártyát be tudod fagyasztani, törlöd és kérsz újat ingyen, etc.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4694) xianhu


xianhu
csendes tag

Köszi a válaszokat, megpróbálok mindenkinek reagálni.

Nincs a bankban virtuális webkártya. Másik, hogy ha lenne, akkor is általában pénzt kérnek érte, itt a Revolut ingyenessége keltette fel az érdeklődésünket.

Transferwise kártyát nem ismertem, megnézem azt is.

A bankkártyás feltöltéssel kapcsolatosan: a Revolut saját rendszerében (appjában) kell a bankkártya adatokat megadni? Vagy van 3. fél (pl magyar bank virtuális terminálja) lehetőség is, ahol a Revolut nem kapja meg a bankkártya adataimat? Ahogy a Paypalnak, úgy a Revolut-nak se szeretnék bankkártya adatokat megadni direktben, mert ha feltörik őket, viszik a kártyaadatokat is.

(#4695) UberMutant


UberMutant
őstag

sziasztok,
kérdésem van, addig eljutottunk, hogy paypalról transferwisera sikerült dollárt kiszedni költség nélkül.
kérdés, hogy ezt hogyan érdemes revolutra juttatni, dollár fomában, hogy minél kevesebb veszteséggel járjon?

köszi

(#4696) Watcher45 válasza gzbotii (#4693) üzenetére


Watcher45
tag

Ez eddig rendben van, valóban tökéletes erre a Revolut, de utalással szeretné feltölteni amire viszont már nem. A kis összegű Aliexpress-es vásárlásokhoz én is ezt használtam korábban. Valóban nincs virtuális kártyája, meg nem tudod fagyasztani stb, de valószínűleg nem is fog rajta vagyonokat tartani. Igazából én azt nem értem, hogy a PayPal-tól is idegenkedik, külföldi rendeléseknél ahol lehet én azt használom, bár a másik három népszerű fintech kártyával is rendelkezem.

(#4697) viharhozo válasza xianhu (#4694) üzenetére


viharhozo
addikt

Nem neked valo a Revolut, ugorgyunk.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#4698) Lizingrider válasza Watcher45 (#4691) üzenetére


Lizingrider
csendes tag

Bocs nem akarom végleg szét offolni a fórumot ezért elég egy igen vagy nem: a Transferwise-ra ezek szerint Ft-ot is lehet utalni, esetleg GIRO utalással?

(#4699) LaySoft


LaySoft
tag

Én egyszer vettem fel egy Budapest Bank automatából 1000 forintot, ment simán. Ma azonban egy OTP automatából szerettem volna 20000-t felvenni és a kártya bedugása után azonnal azt írta, hogy nem tudja olvasni a kártyát. Gránit Bank kártyával végül sikerült felvenni a pénzt, tehát az automata jó volt. Másnak is volt ilyen, hogy OTP automata nem fogadja el a kártyát?

(#4700) Dluinet válasza Lizingrider (#4698) üzenetére


Dluinet
nagyúr

igen, és az ingyenes

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.