Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42001) pictigjis válasza Oliverda (#41998) üzenetére


pictigjis
senior tag

ez oké, de a megfogalmazás alapján a nemzetközi forint átutalásra ez a díj vonatkozik. a 2500-ast bankon belül értelmezném, de tény és való, hogy az egész hirdetmény egy nyelvi katyvasz, teljesen nonszensz, hogy ilyen zavaros dokumentumokat egyáltalán közzé lehet tenni :)

(#42002) rumkola válasza pictigjis (#42001) üzenetére


rumkola
veterán

egyet értek, büntetni kellene

(#42003) sifarr válasza balazs1956 (#41993) üzenetére


sifarr
senior tag

... ha 10000 Ft-ot ÁTUTALNÉK (tehát nem bankártyáról tölteném fel a pénzt) a Revolut számlámra?
Ott van a díj fehéren-feketén.
Mivel forint, ezért nem SEPA. Az utalás iránya EGT belüli (ebbe a belföldi irány beletartozik).
A díj elektronikus utalás esetén 0,55 %, de minimum 2 500 max. 25 000, + 0,3 % max 6 000.
10e forint esetében 2500 + 30 = 2530.
Belföldi utalás esetére is ez a díj érvényes.

Mivel a prémium csomag feltétele min. 8 milliós megtakarítás, ezért gyorsan keress egy jobb bankot. ;)

(#42004) syIex


syIex
veterán

Sziasztok!
Próbálnék pénzt váltani iOS alkalmazáson keresztül, de azt írja folyamatosan, hogy hiányos az egyenleg. Nem sok pénzt akarok beváltani, de bármilyen összeget írok be elutasítja. Ez mitől lehet? :F
Forintot szeretnék Eurora...

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#42005) peetie1 válasza syIex (#42004) üzenetére


peetie1
aktív tag

Énnekem azt írja hogy megvette az €-t de nem vonja le a HUFot és nem is adja hozzá. Pedig én is akartam venni most hogy erősödött még egy kicsit.

Limitárasnál nekem is azt írja hogy low balance miatt nem tudja átváltani... :(

[ Szerkesztve ]

(#42006) pictigjis válasza peetie1 (#42005) üzenetére


pictigjis
senior tag

ők biztos tudják, lesz az még 390 alatt is :)

(#42007) marci85


marci85
csendes tag

Nekem beterhelte a HUF kártyát, sikeresnek jelölte a tranzakciót, ugyanakkor nem jelent meg ez az összeg a revo-n. Úgy látszik sokan váltanának 390 körül :).

(#42008) Ruganyka


Ruganyka
csendes tag

Valami valóban nem oké a Revolutnál.
Kb. 30 perce próbáltam kivenni a széfemből USD-t nagyobb összegben, viszont a sikeres üzenet után ugyanúgy ott maradt a széfben csak most már ha a kivételre megyek és beírok akármilyen kis összeget az applikáció nem csinál semmit.

Ettől függetlenül utaltam EUR-t revolutra (szintén nem keveset), amiről meg is kaptam a Revolutos értesítést, hogy megjött, viszont az EUR számlán még nem látom és a tranzakciók között sincs semmi.

(#42009) nfsu17 válasza marci85 (#42007) üzenetére


nfsu17
veterán

+1
Fél órája már vettem (10k ft), nem jelent meg.
app frissítés megvolt.
megint vettem (10k), megint nem jelent meg sehol.
Biztos pár óra múlva majd megjelenik és összeszedi magát.

Plusz azt sem értem, hogy az app szerint (szerintem is) dec. 30-án váltottam utoljára.
Febr. 12 a ford. napom. Tehát jan. 12 volt az előző hónapban.
Dec. 30. és ma között nem váltottam. Nem látszik sem az eur számlán, sem a ft számlán a listában...és én sem emlékszem rá.
Most akartam 10k ft-ért (nem röhög) venni eur-t. Ugye nem jelent meg sehol, ahogy írjátok.
Viszont a havi keret fülön közel ~ 20k ft szerinte, amit váltottam...vagyis most már 30k, mert ezt a másodikat is belevette...ezek szerint akkor az előzőt is. Szóval ott mutatja a vételt, ha vkit érdekel, csak még a normál helyen nem.
Viszont hol van 10k váltásom, aminek sehol nincs nyoma?
Jan 12. és ma között? Semmi váltásom nem volt....külf-ön nem voltam, nem fizettem.
Szóval a mai 2x10k ott van, rendben, de 10k meg lóg a levegőben...mindegy, mert nem használom ki a keretet, csak nem szeretem azokat a dolgokat, amiket nem értek :F

(#42010) UberMutant válasza Ruganyka (#42008) üzenetére


UberMutant
őstag

https://www.revolut.com/system-status/

itt meg tudod nézni melyik rendszerükkel van gond. pl most a vault hibás meg a topup

[ Szerkesztve ]

(#42011) peetie1


peetie1
aktív tag

Akartam írni a supportnak, de ott egyből feldobta az app hogy nem frissül a számlaegyenleg, gozerovel dolgoznak a javításon. Feliratkoztam az értesítésre is, elvileg szól ha újra működik.

(#42012) Ruganyka válasza UberMutant (#42010) üzenetére


Ruganyka
csendes tag

Köszönöm, most válaszolt a "live agent" helyett Rita is, hogy itt tudom nézni, hogy mivel van gond.
Remélem hamar összedrótozzák :D

(#42013) Oliverda válasza pictigjis (#42001) üzenetére


Oliverda
félisten

Tragédia az egész. A közelükbe nem mennék a pénzemmel. És még ebbe a katyvaszba akarják bevonni a Takarékot is. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#42014) peetie1 válasza peetie1 (#42011) üzenetére


peetie1
aktív tag

Nekem már helyreállt, meglett a vásárlás 391en. Értesítést még nem küldött de legalább most már a helyén van minden.

(#42015) syIex válasza peetie1 (#42014) üzenetére


syIex
veterán

Ugyan így van nálam is a helyzet. :K

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#42016) nfsu17 válasza nfsu17 (#42009) üzenetére


nfsu17
veterán

Meglett az elveszett 10k forint.
Az első váltás az app szerint nem sikerült. Piros x-et mutatott váltás után, és hogy vmi hiba történt, próbálja újra. Próbáltam is, akkor már zöld pipa lett, csak az összeg nem módosult..azóta tudjuk miért.
Szóval az app szerint nem sikerült az első vásárlás, közben utólag most kiderült, hogy mégis.

(#42017) Ruganyka válasza peetie1 (#42014) üzenetére


Ruganyka
csendes tag

Nálam is minden a helyére került. Értesítést én sem kaptam.

(#42018) snooze válasza peetie1 (#42014) üzenetére


snooze
veterán

hogy sikerült ennyiért?nekem az app 396ot hoz,ha visszaszámolom..

GO Gunners!!!

(#42019) balazs1956


balazs1956
senior tag

Sziasztok!
Megint felhívtam az MKB-t, ahol véletlenül egy VIP ügyfélszolgához kapcsoltak.
Tényleg nagyon készséges volt, lépésről lépésre mindent elmagyarázott, baromi nagy türelemmel. Ráérezhetett, hogy egy banki debillel beszél...
Szóval új ügyfélként fel kellett vennem egy deviza partnert, LT és sok szám számlaszámmal, .
Az utalást IBAN (???) (módban, segítségével, rendszerben) kellett elvégezni, HUF, inditási és HUF érkezési valutanemet kiválasztva.
Amikor ráböktem a költségelszámolásra, többször nyomatékosan arra kért, hogy ezt ne tegyem, mert nem számít mit ír a rendszer (???????????)
Legyen úgy, ki is vettem a pipát (ne számítsa ki a költséget).
Ennek ellenére a végső jóváhagyás előtt kiírta, hogy a 4000 Ft ra felszámol 2000 valahány száz forintot.
Megnyugtatott, hogy ne törődjek vele, majd a hóvégi kivonaton látni fogom , hogy csak 0,3%-ot számít föl a bank...
Megadta a nevét, elérhetőségét, (mert mint VIP ügyfél, ez jár nekem :).
Ha mégsem úgy lesz, hívjam, majd jogorvosolnak.
Szóval elseje után kiderül az igazság, ígérem beszámolok róla.
Azt viszont érdekesnek tartom, hogy a fórumban lévő, nálam 100szor jobban hozzáértő kollégák sem tudtak dűlőre jutni egy egyszerű kérdésben.
Tény, hogy a hirdetmény értelmezése nem fehér embernek való. Az MKB munkatársai is a mai fiatalembert kivéve, minden esetben segítséget kértek a munkatársaiktól.
Mi a csuda lehet ilyen bonyolult egy egyszerű kérdésben?

Oiverda: Mint volt Budapest Bankos ügyfél, engem senki nem kérdezett, vittek az MKB-ba,.

(#42020) Oliverda válasza balazs1956 (#42019) üzenetére


Oliverda
félisten

Világos. Ettől még érdemes lenne körülnézni a piacon. Biztosan találsz számodra kedvezőbb bankot és csomagot.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#42021) balazs1956 válasza Oliverda (#42020) üzenetére


balazs1956
senior tag

Lehet, de mindennek az átmozgatása egy tortúra lenne, és egy vagyonba kerülne.
Egyszer akartam megszabadulni két OTP-s devizaszámlámtól...Pontosan ötször kellett visszamennem a fiókba, és kb 6 órát vettek el az életemből.Két, nem nagy összegű számla megszüntetéséért.
Nem ám otthonról két kattintás Bár hitelt gondolom kapnék 1 perc alatt a fotelben ülve is.
Amúgy nem rossz a csomag, kb 700 Ft számlavezetési díj, 0 FT sms értesítés, az átutalásokra is minimális összeget számít fel.
20000 Ft alatt például ingyen utalhatok. Ezt ki is szoktam használni, ha "nagyobb" összegről van szó, egymás után utalgatok 20000 forintjával.
A problémám az, hogy nem tudnak egy normális választ adni egy egyszerű kérdésre.
Az ügyfélszolga miért vonul el 5 percekre tanácskozni??
Hogy a népszerű hasonlattal éljek: ez nem agysebészet. Kb. 10 sor vonatkozik rám, abból kéne kisilabizálniuk az eredményt. Én félkegyelmű, debil vagyok ehhez, de hát ők a banki ügyfélszolgák, akiknek ezt fejből kéne tudniuk.
Szóval kiváncsian várom az eredményt, ami érzésem szerint 4000+2000 pár száz forint lesz...
Akkor majd felhívom a komát, tetemre, de ő el fogja magyarázni, hogy ez így van jól, és én mit értettem félre.
De nem baj, mert jó pap holtig tanul.

(#42022) peetie1 válasza snooze (#42018) üzenetére


peetie1
aktív tag

Hát 390.5 volt a közép éppen akkor. Nem kell számolni se, a tranzakcióra ha ranyomsz kiirja mennyi volt az árfolyam.

(#42023) joefasalasso


joefasalasso
aktív tag

Sziasztok. Revolut junior számla esetén hogyan lehet virtuális kártyát létrehozni? Köszi

(#42024) joefasalasso válasza joefasalasso (#42023) üzenetére


joefasalasso
aktív tag

Szülő appban megtaláltam. Köszi

(#42025) MasterMark válasza balazs1956 (#42021) üzenetére


MasterMark
titán

700 Ft számlavezetési díj ez valami vicc? :D

Amúgy amit sokat emlegetsz LT sokszám az egy IBAN formátumú számlaszám. Ez annyit jelent hogy nemzetközileg ilyen formátumban adják meg. A te bankszámlaszámodnak is van IBAN formátuma, HU két ellenőrzőszám, és utána a számlaszámod.

Switch Tax

(#42026) snooze válasza MasterMark (#42025) üzenetére


snooze
veterán

700ft?az sok..smart otp-s csomag 0ft/hó..👍👍😀😀😀

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#42027) balinthun


balinthun
tag

Sziasztok,

Találkozott valaki azzal a hibával, hogy
GPay-en keresztül szeretnék feltölteni Revolutra,
a Gpay-hez hozzá van rendelve egy kártya,
de a Revolut/Gpay kiírja hogy "Valami nem működik - Nincs ennél a kereskedőnél használható, elfogadható fizetési mód" .

Pedig ez a módszer korábban működött

(#42028) MasterMark válasza snooze (#42026) üzenetére


MasterMark
titán

Mindenhol vannak ingyenes csomagok bizonyos feltételek mellett amiket azért nem nehéz teljesíteni. Azért mondom hogy sok.

Pláne egy ilyen vip prémium tudomisén milyen csomag és még fizetned is kell érte. :N

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#42029) snooze válasza MasterMark (#42028) üzenetére


snooze
veterán

.

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#42030) brucka


brucka
tag

Sziasztok!
Pár éve már használom a revolutot,de ilyen még nem volt. Akartam pénzt levenni róla és vmi olyasmit írt, hogy érvénytelen kártya és lépjek kapcsolatba a kiállító bankkal. (Több automatánál is próbáltam, eddig mindig működött mindnél)
Lehet a kártya ment tönkre? Egy éven belül volt cserélve..

(#42031) dredjudge84 válasza snooze (#42026) üzenetére


dredjudge84
őstag

Mióta? Ha jól tudom a mobilalkalmazásnak van havidíj, legalábbis sokan ezt állítják itt a fórumon.

(#42032) trouble


trouble
senior tag

OTp-s Mastercard van beállítva pénzfeltöltésre.
De folyamatosan, feltöltési hibát dobál a Revolut app (közben a háttérben megérkezik az OTP -s felület,jön az sms kód), de a Revolut hibát jelelez 3x nem, majd 1x engedi.Ez megy hónapok óta / Már mindent megróbáltam:
- app törlés, újra telepítés, újra regisztrálás
- otp.s kártya törlés újra regisztrálás az app-ban
de minden hiába, a falra mászok tőle, hogy nem találok megolldást.
[kép]
Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a megoldás ? Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#42033) István89 válasza brucka (#42030) üzenetére


István89
tag

Milyen kártya és melyik banki ATM-nél írta ki? Az appban engedélyezve van a pénzkivétel a kártyánál?

(#42034) Oliverda válasza trouble (#42032) üzenetére


Oliverda
félisten

"Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a megoldás ?"

Felveszed a kapcsolatot a Revoluttal és az OTP-vel is, és leírod nekik ugyanezt.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#42035) snooze válasza dredjudge84 (#42031) üzenetére


snooze
veterán

nekem még nem vont le ezért pénzt..

GO Gunners!!!

(#42036) Nippel


Nippel
tag

Sziasztok!

Megrendeltem a Revolut kártyámat, csak egy baj van vele, hogy Maestro viszont páromnak Mastercard. Valahogy tudok új kártyába más típust rendelni? Szívesen berendelnék helyette egy Mastercardot azt legalább az Amazon is elfogadja!
Válaszokat köszönöm!

(#42037) gixxergabi válasza Nippel (#42036) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Csinálj virtuális kártyát.

(#42038) zsamiatt válasza Nippel (#42036) üzenetére


zsamiatt
őstag

revo miotta ad maestro kártyát? A hátam közepére nem kívánom hollandián kívül alig lehet használni.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#42039) zsola400 válasza Nippel (#42036) üzenetére


zsola400
aktív tag

Magyar regisztrációval csináltad?

(#42040) Fandango


Fandango
veterán

Sziasztok!

Mennyi a napi kártyás feltöltési limit, keresgéltem de nem találtam, csak hogy dollárban mennyi. Forintos érdekelne.

(#42041) sirály69


sirály69
őstag


Más is kapott...?

Szerver Hosting Debrecenben

(#42042) snooze válasza sirály69 (#42041) üzenetére


snooze
veterán

még nem..de irj be valami kamu dolgokat..😀

GO Gunners!!!

(#42043) SzGee válasza sirály69 (#42041) üzenetére


SzGee
aktív tag

Ez adathalászat, ne klikkelj rá és ne adj meg sehol semmit

If you leave me, can I come, too?

(#42044) UberMutant válasza Fandango (#42040) üzenetére


UberMutant
őstag

a limit titkos. eleinte kisebb, használattal növekszik, amíg olyan szintet nem ér el, ahol a bankkártyád korlátoz ( vagy pénzed :))) .

[ Szerkesztve ]

(#42045) Noxy válasza sirály69 (#42041) üzenetére


Noxy
veterán

Lassan 1 hete már. [link] :K

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#42046) sirály69 válasza Noxy (#42045) üzenetére


sirály69
őstag

Ezt nem is láttam...

Szerver Hosting Debrecenben

(#42047) sirály69 válasza snooze (#42042) üzenetére


sirály69
őstag

:DDD

Szerver Hosting Debrecenben

(#42048) sirály69 válasza SzGee (#42043) üzenetére


sirály69
őstag

:R
Természetesen....
Erről a számról kaptam 2 hete netflix figyelmeztetést és a hétvégén kellett volna érkező csomag adatai egyeztetni.

Szerver Hosting Debrecenben

(#42049) Noxy válasza sirály69 (#42048) üzenetére


Noxy
veterán

Miért nem tiltod le a számot? :U
Minden ilyen szemetet, rögtön tiltani kell.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#42050) sirály69 válasza Noxy (#42049) üzenetére


sirály69
őstag

Már megtörtént... ;)

Szerver Hosting Debrecenben

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.